Justitie wil een einde maken aan drankmisbruik in Z.-Vlaanderen Ir. Geuze besprak structurele wijzigingen in de landbouw K2r zonder kringen BRUILOFT IN ARNEMUIDEN LIEP UIT OP VECHTPARTIJ BELASTINGINSPECTEUR NAM AFSCHEID VAN TERNEUZEN YERSEKSE SCHIPPER VISTE OP VERBODEN BANKEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 16 JANUARI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG In vervolg aanzienlijk hogere boetes voor „het rijden onder invloed" In verband met het steeds toenemend aantal delicten inzake het onder invloed van sterke drank op en in voertuigen rijden, met name in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft de officier van justitie te Middelburg; mr. G. J. B. van der Bussen, tijdens de politierechterzitting van donderdagmid dag opgemerkt, dat de justitie in Zeeland hiertegen strenger zal optre den teneinde te trachten hieraan een einde te maken. „Geldboetes van 40, die tot nu gebruikelijk waren, worden met name in Zeeuwsch-Vlaan- deren min of meer als verzekeringspremies beschouwd, die vlot betaald worden", aldns betoogde mr. Van der Dussen. „Daarom heeft het openbaar ministerie besloten de straf aanzienlijk te verhogen", zo zei de officier, waarbij hij hoopte, dat dit besluit ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zal door dringen en ter harte zal worden genomen. Mr. Van der Dussen is tot deze maat regel moeten komen mede door het feit, dat er gisteren weer een tiental gevallen van onder invloed rijden be recht moest worden. De zaak te gen de landbouwer-caféhouder C. A. A. P. uit IJzendijke noemde mr. Van der Dussen één van de treffendste voorbeelden hoe gevaarlijk het rijden onder invloed is. Op 12 november van het vorige jaar had P. de markt in Oostburg bezocht, tezamen met de landarbeider A. J. B. uit IJzendijke. Op weg naar huis, nadat hij volgens zijn verklaringen ongeveer 4 borrel tjes en 4 glazen bier gedronken had, kreeg hij op de De Casembrootdijk onder Schoondijke een botsing met een auto, bestuurd door de meubel handelaar Du F. uit Sluis. „Dat kwam omdat het mistig was", verklaarde P. Bovendien reed de auto op het midden van de rijweg. Verder was de autobe stuurder verblind door het licht van mijn fiets en ik was verblind door de mist". „En als het niet zo was, zou ik de woorden niet uit de mond durven la ten vallen", zo verklaarde hij ver der De Oostburgse jongeman I. A. de Z. had P. zwaaiend op zijn fiets de stad zien uitrijden. En op de weg Oost- burgWaterlandkerkje zag een pas sant verdachte op de weg liggen. „Hij was flink dronken", was het oordeel van deze getuige. En de automobilist Du F. was de derde, die hem dronken zag. „Hij stond met zijn fiets dwars op de weg", vertelde deze de politie. Terwijl de politie met P. stond te praten, viel deze plotse ling achterover zonder dat iemand hem aangeraakt had NIET VERANTWOORD. „Het openbaar ministerie is niet meer verantwoord, wanneer hier geen krachtige straf geëist wordt", betoogde de officier in zijn requisitoir. Mr. Van der Dus sen eiste voor dit onder invloed rijden in de dichte mist een geld boete van 75 en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 14 da gen met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Van der Dussen vroeg deze straf alleen, omdat P. nog niet eer der gestraft was. Ook om deze reden ging de politierechter, mr. B. S. Sieperda, akkoord met deze vordering, terwijl hij eveneens het voorstel om hogere straffen op te leggen ten volle beaamde. Tot een zelfde geldboete werd de tim merman P. D. P, uit Kloosterzande conform de eis veroordeeld. Hij was, na een prijskaarting in Walsoorden te hebben bezocht, op zijn bromfiets onder invloed van drank huiswaarts getogen. Onderweg was er een bot sing met een andere bromfietser ge weest. Volgens de verbalisant had P. tc veel op om zijn voertuig be hoorlijk te kunnen besturen. P. werd bovendien voor twee maanden het rijden op de bromfiets ontzegd. Een boete van 80 plus drie maanden ontzegging kreeg de fa brieksarbeider H. van V. uit Koe wacht, die in Zulddorpe met zijn bromfiets onder Invloed over de provinciale weg AxelRodesluis reed. De aannemer A. J. R. uit Philippine werd veroordeeld tot een boete van 75 voor het rijden onder invloed op de fiets. Een boete van 70 kreeg de landar beider J. F. de W. uit 3t.-Jan- steen, terwijl de Belgische visser R. V. uit Boeckhout, de loodgieter P. de H. uit Vlissingen en de ex- peditïeknecht J. H. R. uit St.-Lau- rents veroordeeld werden tot een boete van 60; allen voor hetzelf de feit, rijden onder invloed. De handelaar in kaas en vis A. van M. uit Axel reed op 12 december j.i. onder invloed in zijn bestelauto door de Noordstraat. Hij werd conform veroordeeld tot een geldboete van 100, een voorwaardelijke gevange nisstraf van 1 week en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor 4 maanden, alles met een proeftijd van 3 jaar. FIETS „GEVONDEN". Op een morgen in juli van 1957 zag de Vllssingse aannemer L. de J. volgens zijn verklaring een fiets in zijn werkplaats staan. Hij deed hiervan geen aangifte en daar er ook niemand om kwam, hield De J. het Huldiging procuratiehouder zilveren jubilaris Donderdagmorgén werd de procura tiehouder van de N.V. Twentse Bank te Middelburg, de heer S. Barentsen, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ju bileum bij deze bankinstelling, tijdens een bijeenkomst van het personeel ten kantore door mr. J. A. Dumon Tak toegesproken. De heer Dumon- Tak bedankte de heer Barentsen in een speechje voor het vele werk en roemde de grote kennis van zaken van de jubilaris. Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Voorts bood hij namens de directie en personeel de heer Barentsen enke le historische romans aan. voertuig in zijn werkplaats. Enkele weken later haalde hij de lamp er af en zette die op zijn eigen fiets. Maar toen dit voertuig een jaar na dien niet meer voldeed, fietste hij in het vervolg op de „gevonden" fiets verder. Zeer toevallig kwam de fiets weer bij de rechtmatige eigenaar terecht. Dat kwam omdat de handelaar, die het rijwiel verkocht had. het karretje er gens zag staan en zich toen herin nerde, dat het toebehoorde aan de Vlissingse zeevaartscholier J. D. De ze verklaarde gisteren zijn flets tij deus een openluchtbal op de Grote Markt tegen een gevel van een hoek huis gezet te hebben. Hij had de fiets niet binnen gezet, maar toen hij 's avonds naar huis wilde, was dè fiets er niet meer. Dank zij de op lettendheid van de rijwielhandelaar T. kreeg D. zija karretje terug. De officier van justitie verbaasde zich er over, dat de aannemer zonder blik ken of blozen zich de fiets toege- eigend had. Mr. Van der Dussen eiste voor deze maal nog een geldboete van 80 plus betaling van de civiele vordering van 60. De politierechter veroordeelde de verdachte tot een boete van 60 plus betaling van de civiele vordering. De bocht in de Seisdwarsweg naar de Sandberglaan te Middelburg Is de chauffeur J. V. uit Westkapeïïe wel bijzonder noodlottig geworden. Op 10 november J.l. veroorzaakte hij er een aanrijding, maar reed hierna zonder zijn identiteit kenbaar te maken, door in de richting van Middelburg. Omdat hij te veel links van de wég gereden had, legde de Middelburgse kantonrechter hem een boete van 50 op. Zijn baas ontsloeg hem uit zijn dienst- De politierechter veroor deelde V. tot een boete van 30 voor het feit, dat hij doorgereden was. Hierbij had mr. Sieperda rekening gehouden met de gevolgen van dit ongeval voor V. POLITIERECHTER MIDDELBURG Garnalenvisser ging even zijn broer halen... De 34-jarige garnalenvisser Jan S. uit Arnemuiden zal de bruiloft van zijn zuster en die van de schoonzus ter van zijn broer Henk niet licht vergeten. Ten eerste stapten de bei-- de meisjes op Sinterklaasdag van het vorige jaar in het huwelijksbootje dus een dag om gemakkelijk te ont houden en ten tweede werd S. die dag in een vechtpartij verwikkeld, waarbij zelfs de fraaie tulen trouw japon van een der dames finaal ver kreukeld werd. S. stond donderdag? middag terecht voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, waar het verloop van dit „gevecht" nog eens nit de doeken werd gedaan. De bruiloft van Jans zuster werd fevierd in het verenigingsgebouw, de ruiloft van het andere meisje ten huize van haar vader, de garnalen visser G. van B. Daar S. zijn broer 's avonds niet in het verenigingsge bouw kon ontdekken, maar naar hij vermoedde bij zijn schoon ouders verbleef, vatte hij het plan op zijn broer te halen. Omstreeks tien uur kwam hij bij de woning van Van B. aan, waar de vrouw van Henk hem vertelde, dat Henk daar niet was. Maar nadat S. naar de ach terkamer was doorgelopen, zag hij Henk in de voorkamer zitten. „Ik kom je er even aan herinneren, dat je zus vandaag trouwt", zei hij tegen hem. Waarop de vrouw van Van B. tussenbeide kwam en Jan S. ver zocht weer weg te gaan. „Jullie moe ten geen ruzie maken", vond zij. S. ging volgens zijn verklaringen direct de achterkamer uit. „Maar ik blijf op de stoep wachten, want Henk moet mee", verzekerde hij. „In de gang", zo vertelde S. de politierechter, „kwam Van B. mij echter achterna en liep met zijn gehele gewicht tegen mij aan. Ik struikelde, maakte mij vanzelf sprekend kwaad en terwijl ik me omdraaide gaf ik Van B. een klap in het gezicht". Buiten werd het gevecht voortgezet. S. deelde nog enkele rake klappen uit en ook mevrouw Van B. mengde zich in de strijd. Zij krabde Jan S. in het gezicht en riep: „Je zult m'n man nog doodslaan". Daarna vond S. het genoeg en zette weer koers naar het verenigingsgebouw. Zonder Henk De bedorven trouwjapon van mej. Van B. wilde hij niet ver goeden, verklaarde hij de familie. Van B. had tegen de politie verklaard niet tegen S. aangelopen te zijn. Na dat hij Jan S. herhaalde malen ge waarschuwd had heen te gaan, trachtte hij hem met zachte drang de deur uit te sturen. Maar in de gang, zo zei Van B., gaf S. pie plqt? seling een klap. Hoe het gevecht" dan ook ontstaan mag zijn, de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, vond dat Jap S. niet had moeten vechten. Daarom ook vorder de hij 50, maar gezien alle omstan? digheden wilde de politierechter vol staan met 30. Concert sludentenking St-Anna ter Muiden uitgesteld In verband met het tragisch overlij den van ds. F. A. Pannekoek bij het ongeluk dat dinsdagmiddag te Aar denburg gebeurde, is het concert dat op zaterdag 18 januari door de stu dentenkring „Sint Anne ter Muiden" uit Amsterdam te Sluis zou worden gegeven, uitgesteld. Het concert zal nu doorgang vinden op zaterdag 31 januari. Gift van 1000 aan Gereformeerde Kerk De Gefef. Kerk te Middelburg ont ving een gift van 1000 voor ver schillende doeleinden. Auto slipte en reed tegen bestelwagen. vrachtauto, bestuurd transportondernemer A. H. T. istei Kloosterzande is dinsdagmorgen om streeks 12 uur in de Dijkstraat te van dë heer G.'M. S. uit Sas van Gent gebotst. De bestelauto werd licht beschadigd. Gladheid van dc weg was oorzaak van het ongeval, (Advertentie) inwrijven laten drogen afborstelen helpt direct tegen etensvlekker», vet, teer, smeer, pile, vruchten, wijn. gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royale tube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H-) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax BENOEMD TE BREDA Velen drukten collega Van den Berge de hand. Donderdagmiddag is in het belasting kantoor boven de Kamer van Koop handel te Terneuzen op hartelijke wijze afscheid genomen van de hoofd- inspectenr-titulair van 's rijks belas tingen, de heer R. M. van den Berge, die bij Koninklijk Besluit met ingang van 15 januari is benoemd tot hoofdinspecteur der belastingen te Breda. Onder de velen die van de vertrek kende inspecteur afscheid- kwamen nemen bevonden zich o.m. de ex- staatssecretaris van financiën en thans regeringscommissaris der be lastingen, dr. W. H. vap den Berge, broer van de scheidende inspecteur, de heer J. L. van Veeven, hoofdin specteur-titulair der invoerrechten en accijnzen In Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer A. A. Vermeulen, hoofd-in- specteur-tttuïair te Middelburg, mr. Li. W. van Qs, hoofdinspecteur der in voerrechten en accijnzen te Terneu zen, de heer J. Kwekkeboom te Goes en talrijke andere belastingambtena ren. De scheidende Inspecteur werd door verscheidene diensthoofden toege sproken. De heer P. H. C. Mirck, die dit deed namens de inspecteurs, prees de heer Van den Berge voor diens beleid en voor de goede verv houding fiscus^—publiek, welke hij njet de nodige souplesse en redelijk? heid wist te scheppen. De heer Buter, chef de bnreap der Inspectie voerde het woord na- Advertentie) het enige moderne toiletpapier mens het administratief perso neel. Hoewel hij uiteraard ver heugd was over de benoeming en de promotie van de heer Van den Berge, betreurde hij het toch dat deze de opening van het nieuwe rijksgebouw te Terneuzen niet meer zal knnpen meemaken. Namens de ambtenaren bood hij de inspecteur een fraai klokje aan. Hoofdcontroleur Van Sluis sprak na mens de afdeling controle en de nes tor van de dienstgeleiders, de heer W. Moggré, namens de actieve dienst Terneuzen. Voorts sprak ontvanger B. van der Molen en namens de ambtgenoten van registratie en suc cessie mr L. W. van Os. „Hoewel de belastingmensen nu plet altijd populaire mensen genoemd worden, is het mij toch verscheide ne malen opgevallen, dat men over U sprak als een zeer gewaardeerde figuur in Terneuzen", aldus mr. Van Os. Namens de inspectie Terneuzen en de hoofden der inspectie te Mid delburg, Vlissingen, Goes, Oostburg en de ontvangers in Terneuzen en Hulst bood hij de scheidende inspec teur een stoffelijk blijk van waarde ring aan. Namens de Inspecteursvereniging Zeeland werd tenslotte het woord ge voerd door de heer VanVeeren, die de inspecteur betitelde als een kri tische geest in de vereniging. Inspecteur Vpn den Berge bedankte Teraardebestelling echtpaar Sio. Onder grote belangstelling is na een Requiemmis in de Sacramentskerk te Breda, op de r.-k. begraafplaats „Zuijlen" aldaar ter aarde besteld het echtpaar Sio, dat zaterdag om het le ven kwam bij het busongeluk te Krabbendijke. De heer Sio was In leven voorzitter van de Zeeuws-Bra bantse turnkring van het K.N.G.V. en technisch leider en vice-voorzitter van de Bredase gymnastiekvereni ging „Prins Hendrik". De begrafenisstoet werd voorafge gaan door leden van de drumband van „Prins Hendrik", die omfloerste trommels sloegen. Daarachter volg den de vaandels van de „Zebra" en „Prins Hendrik". Voor beide lijkwa gens liepen gymnasiasten van „Prins Hendrik" met hun bestuursleden en een deputatie van de „Zebra". Op de begraafplaats verrichtte kape laan W. Baron van Oldeneel tot OI- denzeel de absoute. Aan de geopende groeve heeft onder meer de waarne mend voorzitter van de Zeeuws-Bra bantse turnkring, de heer J. Becht het woord gevoerd. Zijn medeleven ging vooral uit naar de drie zoons van het echtpaar. De vertegenwoor diger van het K.N.G.V., de heer Vee- nendaal, sprak van de grote verdien ste, die de heer Sio voor de Neder landse turnwereld heeft gehad. De oudste zoon van het echtpaar Slo sprak een kort dankwoord. tenslotte alle sprekers. HIJ sprak z'a waardering uit voor de ontvangers en hun beheer, waarbij hij onthulde dat Ternenzen en Hulst bijzonder goed staan aangeschreven. KANTONRECHTER TE MIDDELBURG Overtreding van voorschriften voor Waddenzee Meer dan een unr heeft de kanton rechter te Middelburg, mr. J. Moo- lenburgh, zich woensdagmiddag be ziggehouden met de zaak tegen de schipper A. J. v. D. te Yerseke. Deze visser zou met zijn vaartuig, de „Yerseke 63" op 17 oktober van het vorige jaar in het vaarwater Kromme Balg op de Waddenzee in verboden water naar mosselen hebben gevist. De daar aanwezige mosselzaadbanken waren voor vissers verboden terrein verklaard om de schelpdierenstand tot rust te laten komen. Verschillende getuigen moesten hele maal vanuit Harlingen naar Middel burg komen om hun verklaringen af te leggen. Zo zei T. R. Z. uit Harlin gen, die als getuige-deskundige werd KRING SCHOUWEN Z.L.M. VERGADERDE Specialisatie zal eerste vereiste zijn voor de Nederlandse boer De algemeen voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, Ir. M. A. Geuze nit Poortvliet, heeft donderdagmiddag voor een groot aantal leden van de kring ScJiouwen-Duiveland van de Z.L.M. in „Het Huis van Nassau" te Zierikzee gesproken over de structurele wijzigingen In de land bouw, zoals die zich vooral In de jaren na de Tweede Wereldoorlog hebben voorgedaan. Politieke structurele wijzigingen zijn waar te nemen in de gehele wereld, terwijl op economisch gebied grote structurele verande ringen zijn tot stand gekomen tengevolge van het gebruik van nieuwe energiebronnen. Ook Nederland en.de provincie Zeeland beeft met deze wijzigingen te maken, te meer als iu de naaste toekomst het Deltagebied lot ontwikkeling wordt gebracht. Industrialisatie komt ook de landbouw ten goede, want een welvarende, geïndustrialiseerde streek heeft grote koopkracht, zodat er goede mogelijkheden voor de landbouwers zijn om hun produkten in deze gebieden af te zetten, zo merkte ir. Geuze op. De Delta-werkzaamheden zullen spe ciaal voor Zeeland een economische structuurwijziging van ver strekken de betekenis hebben. De gevolgen voor Schouwen zijn reeds voelbaar. Industrialisatie zal noodzakelijk zijn, willen we de grote bevolkingsaan was kunnen opvangen, aldus ir. Geu ze. Ten aanzien van de landbouw constateerde hij betere afzetmoge lijkheden. Dat zal nodig zijn,, aldus spreker, want de agrarische export bedraagt nog altijd 1/3 deel van de totale export. Wat dit betreft is de landbouw dus erg kwetsbaar. Betreffende de Euromarkt was de algemeen voorzitter van de Z.L. M, van mening, dat deze- de Bene lux zal overtreffen. Een afwach tende houding ten aanzien van de Euromarkt meende spreker ton sterkste te moeten afwijzen. We zijn zelfstandige ondernemers, zo zei ir. Geuze, en dus moet alle passiviteit ons vreemd zijn. Spre ker vond dat men zich reeds nu moet instellen op de mogelijkhe den die de Euromarkt biedt. De bijdrage die ons land daartoe kan leveren, mag echter niet worden overschat. Willen we ons op dat gebied laten gelden, dan zal spe cialisatie een eerste vereiste zijn, aldus ir. Geuze. Dat wil zeggen, zorg voor goede kwaliteit. Het be tere wint het Immers altijd van het goede, zei hij voorts. De Ne derlandse boer heeft bewezen iets te kannen presteren, mede omdat hij technisch goed is onderlegd. In de binnenlandse structuurpolitiek is een stilte ontstaan, maar dat komt wellicht, doordat onze structuurpoli tiek is verouderd, zo vond spreker. In ons land wachten b.v. nog een 40.000 km landwegen op verharding. Hervormingen zijn dus ook hier nood zakelijk. Ten aanzien van de prijzenpolitiek constateerde ir. Geuze, dat alleen de tuinbouw zich heeft kunnen bedrui pen, maar dat de veehouderij en de landbouw nog vele problemen ken nen, al valt in het eerste geval wél een opleving te bespeuren. De teelt van suikerbieten is In 1958 van dien aard geweest, dat er een overschot was. De heer Geuze advi seerde, zich niet tot ondoordachte uit breidingen te laten verleiden. Voorafgaande aan de toespraak van ir. Geuze hield de voorzitter van de kring „Schouwen-Duiveland", de heer A. M. Geluk, een korte inleiding, waarin hij o.m. zeide, dankbaar ge stemd te zijn voor de goedé oogst in 1958. Gelukkig keert het vertrouwen in de grond terug, aldus do heer Geluk. De veestapel op het eiland en met name het aantal melkkoeien neemt gestaag toe. Betreffende de gladiolenteelt deelde hij mede, dat in 1959 een verviervoudiging van het areaal wordt verwacht. Voorts liet hij de verdere problemen op landbouwgebied en de wensen die er nog leven, de revue passeren. De kringcontributie werd gehand haafd. In de plaats van de heer C. J. van Westen, werd tot hoofdbe- stuurslid gekozen de heer H. J. van der Zande te Nieuwerkerk. gehoord, dat men monsters had geno? men van de door D. aangevoerde mos selen van de beschermde banken en uit het Amsteldiep, waar zoals D. indertijd verklaard had de door hem aangevoerde voorraad gevist was. Deze getuige wees mr. Moolenburgh aan de hand van de monsters, die, hoewel niet helemaal vers meer, toch op de zitting als bewijs aanwezig wa? ren, dat D. zijn aangevoerde voor raad op beschermde banken had ge vangen. Schip gezien W. F., kapitein van een motorsleep boot uit Werkendam, had de „Yer seke 63" in dit verboden gebied zien vissen. Tenminste zo meende hij, want toen de raadsman van verdach te, mr. F. K. Adriaanse, hem vroeg waaraan hij de vissersboot had her kend, kon hij op deze vraag geen ant woord geven. De derde getuige, W. B. bakkenschip- per te Harlingen, was positiever in zijn verklaringen. B. had het schip duidelijk herkend aan enkele speciale kentekenen. Hij had zelfs de naam op de boeg kunnen lezen. Voorts had hij gezien hoe men aan boord één mossel- kor ophaalde. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, geloof de graag, dat het onder de vissers veel deining veroorzaakt, wanneer een van de collega's vijf dagen voordat het vissen in dit gebied voor twee dagen vrij gegeven zal worden, „de room van de melk" schept. Ook meende mr. Schenken berg van Mierop, dat, hoewel het geen overwegend bewijs was, de genomen monsters, toch een extra aanwijzing waren, dat B. in ver boden gebiéd gevist had. De offi cier van justitie eiste de maximum straf van f 150 subs. 30 dagen. Erg onzeker De raadsman stipte in zijn pleidooi aan, dat de tweede getuige, de kapi tein van de motorsleepboot, wel erg onzeker was geweest. Verder betwij felde hij sterk, dat de bakkenschip- per B. de kentekenen op het vissers vaartuig op een afstand van drie vierhonderd meter zou kunnen lezen. Ook voerde mr. Adriaanse aan, dat de „Yerseke 63" die dag slechts 20 ton had aangevoerd, terwijl de schip per opdracht had om 75 ton af te le veren. Als de Kromme Balg zo'n goed viswater is, dan zou verdachte toch wel meer gevist hebben, aldus de raadsman, die de getrokken monsters geen bewijs noemde. Maximum straf De kantonrechter zag echter geen re den om de getuigenverklaringen in twijfel te trékken en vonniste met f 130 subs. 20 dagen. J. H. H., schipper van het motorschip „Speculant" word bij verstek con form de eis veroordeeld tot een boete van f 50 subs. 10 dagen. Verdachte was op 24 augustus van het vorige jaar te Hansweert tegen het vaartuig van de parlevinker D. W. B. te Hans- weert gevaren. De parlevinker had net vastgelegd naast het motorschip „Henrit te" om dit schip van olje te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8