Euromarkt biedt groenteteelt in Zeeland uitbreidingsmogelijkheid Zeeuwse Almanak DOKTER L. BRONGERS - VROEGER TE MIDDELBURG - OVERLEDEN Goede nachtrust IN BOUWPUT BIJ KATSEVEER GROEIT EEN SLUIS HARTELIJKE HULDIGING VAN DR. RAMSELAAR TE SLUISKIL Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 JANUARI 1959 JAARVERGADERING ZEEUWSE GROENTETELERS Op korte termijn zal de situatie echter eerder slechter worden „DE ZEEUWSE GROENTETELERS kunnen ln het kader van de Euro- markt komen tot een bloeiende groenteteelt. Er zlju zeker mogelijkheden om in de toekomst deze teelt uit te breiden, maar dan Is het noodzakelijk de nadruk te leggen op het initiatief, dat de telers zelf moeten nemen." Tot deze conclusie kwam de heer J. M. bpstelten van het Centraal Bureau te Den Haag aan het slot van zijn betoog over „De Nederlandse tuinbouw en de Euromarkt" voor de Zeeuwse groentetelersveremging, die woensdag in de afmijnzaal van de velling Walcheren te Middelburg haar Jaarverga dering hield. Hierin ging de lieer Opstelten in korte trekken de verwach tingen van de Euromarkt na voor de Nederlandse tuinbouw in het alge meen en de Zeeuwse in het bijzonder. Hij wees er op, dat door de Euro markt een grotere concurrentie verwacht moet worden tussen de landen, die er deel van uitmaken. Overigens hoeven de Nederlandse telers - uiteraard ook de Zeeuwse hiervoor niet zo heel bang te zijn, daar hun produkten van goede kwaliteit zijn. „Wanneer U echter uw plaats Inj de tuinbouw wilt handhaven, is het noodzakelijk nóg meer te zorgen voor kwaliteitsprodukten", aldus vervolgde de heer Opstelten. „Daarbij is het zaak bij te blijven in teelttechnïsch en bedrijfsecono misch opzicht. Ook aan het onder wijs en de voorlichting zal uitge breide aandacht moeten worden besteed." Daarnaast zal er volgens de heer Opstelten niet aan te ont komen zijn, dat de structuur van de tuinbouw enige wijziging zal onderdaan. Op die manier fs het mogelijk een sterk concurrerende positie in te nemen. De heer Opstelten betoogde vérvol gens, dat er ook in Zeeland van een bloeiende groenteteelt sprake kan zijn, wanneer de Zeeuwse telers onder meer bereid zijn zich aan de hiervoor ge noemde voorwaarden te onderwerpen. Wel moeten hierbij de voor- en nade len in acht genomen worden, maar een belangrijk voordeel achtte de heer Opstelten de goede klimatologische ligging van het gewest. Voorlopig slechter Voor de Nederlandse tuinbouw in het algemeen verwachtte hij evenwel op korte termijn geen al te gunstige ge volgen. „Eerlijk gezegd zal het mis schien slechter worden dan we het in de afgelopen jaren gehad hebben", veronderstelde hij, „daar er door het verdrag grotere vrijheid Is voor pro tectionistische maatregelen dan vroe ger". Ondanks de gevaren op korte termijn was de heer Opstelten verhengd, dat de Euromarkt tot stand gekomen is. Op langere termijn gezien verwachtte hij, dat het gevaar van de maatrege len zoals de omringénde lénden goede afnemers die ln de dertif"" crisisjaren namen, tot het verlee zullen gaan behoren. Dit noemde hij het grote winstpunt van de Euro markt voor de Nederlandse tuinbouw. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering verklaarde de,heer Opstelten, dat Nederland niet moet overgaan zulke hoge minimumprijzen te stellen als België thans doet. WiJ moeten er naar streven om de export te behouden", aldus betoogde hij. „Wanneer wij op tuinbouwgebied pro tectionistisch zouden worden, dar 'moeten we van de andere landen het zelfde verwachten". Van België verwachtte de heer Op stelten ten aanzien van de invoer- produkten een nog scherpere poli tiek, waarbij men niet schuwen zal nog hogere minimumprij zen te stellen. „Dit nadeel zullen we echter moeten nemen om de voordelen, die er bij de export met vooral Duitsland te ver wachten zijn, niet te ver liezen", zo zei de heer Opstelten, Tot slot betoogde hij, dat men vooral niet moet vasthouden aan allerlei kunstmatige maatregelen, die waarschijnlijk ln de Euro markt toch niet houdbaar zijn. Eerder had hij er nog op gewezen, dat relatief de "conservenlndustrle een steeds belangrijker afnemer zal wor den van de Nederlandse tuinbouw. In dit verband wil men overgaan tot de stichting van dochtermaatschappijen. De heer Opstelten achtte het van groot belang, dat deze ondernemingen in Nederland gevestigd worden. Des morgens had de voorzitter van de Z.G.V., de heer M. Ton, de leden en genodigden welkom geheten en er vervolgens in zijn openingswoord op gewezen, dat 1958 de tuinder weinig stof tot roemen geeft. Hoewel er zeer zeker gesproken mag worden van over het algemeen zeer goede tot goede oogsten met goede prijzen voor en kele produkten, constateerde de heer Ton, dat hèt overgrote deel van de produkten voor een zeer lage- prijs IS afgezet. De „doordraai", een woord, dat vele jaren slecht3 betrekking had op kleine kwantums van meest min dere kwaliteit, heeft ln 1958 een om vang aangenomen, die herinnerde aan de jaren 193Ö1935. Niet ontmoedigd Betreffende enkele afzonderlijke produkten memoreerde de voorzit ter de winterbloemkool, die voor de tweede maai goed „winterde", maar door gelijktijdige aanvoer van Franse kwaliteitskool een ma tige prijs opbracht. Een zeer slecht finaneieel resultaat gaf de voorjaarsnatuursla; uitgesproken slecht waren ook de bloemkool, zomersla, andijvie, bonen en het voornaamste glasprodukt tomaat. Aan het begin van zijn openings woord memoreerde hij het overlijden van de adviseur van de Z.G.V., de heer W. Kweldam, in leven directeur van de Middelburgse veiling en van de heer P. Klaasen, tulnbouw-assi- stent voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen. Tijdens de rondvraag verklaarde de rijkstuinbouwconsulent, ir. J. J. van Hennlk in antwoord op een vraag van een der aanwezigen van mening te zijn, dat een van de belangrijkste oorzaken voor de inkrimping der voorlichting is, dat het bedrijfsleven meer voor de voorlichting zal moeten bijdragen. Overigens zijn de moeilijkheden van de voorlichting voor de groen tetelers niet zo groot als voor de fruittelers. Voorts verklaarde ir. Van. Hennlk, dat het de bedoeling ls in Zeeüwsch-Vlaanderen een as sistent te handhaven. In elk geval zal vóór 1 maart a.st de beslissing hierover genomen zijn. Groepsvoorlichting Nadat ir. Van Hennik er op gewe zen had, dat het thans noodzakelijk is de nadruk te leggen op groepsvoor lichting. was hij-er van overtuigd, dat de assistenten Van hét consulent schap heel wat meer zouden kunnen doen indien het bedrijfsleven mede werkte om het vervoer te verbeteren. De heer Ton stipte vervolgens nog aan, dat men In Zeeland door de slechte financiële vooruitzichten niet in staat is te komen tot een behoor- lijko proeftuin voor de groenteteelt. Hierna hield de heer C. J. v. d. Ven, hoofdassistent A bij de rijkstuin- bonwconsnlent te Barendrecht, een lezing over de teelt van spruïtkool, waarbij hij talrijke waardevolle ad viezen gaf. Nadat ir. Van Hennik een nabe schouwing van deze dag gegeven had, werden tot slot enkele films ver toond. Rest nog te vermelden, dat bij de bestuursverkiezing de heren M. Ton, D. Dormaar, A. Luteyn en N. Vereecken herkozen werden. NA LANGE MEDISCHE LOOPBAAN door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Hij was 19 jaar geneesheer directeur van Gasthuis Te Bloemendaal is dinsdag op 63- jarige leeftijd overleden dokter L. J. H. Brongers, die geruime tijd genees heer-directeur van het Gasthuis te Middelburg was. Op 1 november 1955 vestigde dokter Brongers zich in Bloemendaal, nadat hij wegens ge zondheidsredenen ontslag verkregen had. Met zijn vertrek uit de Zeeuwse hoofdstad sloot dokter Brongers een lange en fraaie medische carrière af, die haaf hoogtepunt vond in het ge neesheer-directeurschap van het hoofdstedelijke Gasthuis. In de ne gentien jaar, dat de heer Brongers deze leidende functie bekleedde, maakte hij zich tot een algemeen ge waardeerd medicus. VAN Ifvin MOSSEL-MOEILIJKHEDEN. De ramp, die in 1950-1951 de Zeeuw se mosselcultuur trof, toen duizenden tonnen mosselen op de percelen stierven door het optreden van de mosselparasiet (mytelicola Intestena- lis) ligt de kwekers nog vers in het geheugen. Daar gelukkig het groot ste deel van de mosselenltnur naar de Waddenzee kon worden overgebracht, ging deze niet te gronde. De cultuur in Zeeland herstelde zich enigszins en nir richt de parasiet geen schade meer aan. Het optreden van de mosselparasiet werd indertijd geweten aan het in voeren van mosselzaad, dat op een bepaald deel van het Duitse Wad was KAART De automobilist, die in Nieuwerkerh op Schouvjen-Duiveland moest zijn, wierp zekerheidshalve nog even een blik op een door een ondernemende handelsfirma uitgegeven toeristen- kaart en koerste vervolgens in de richting, welke diezelfde kaart aan- gaf. Omdat hij wel zo ongeveer wistwaar Nieuwer kerk moest liggen, verbaas de het hém na enige tijd rijden dat die zo fraai en krachtig herbouw de gemeente nog, steeds niet in zijn gezichtsveld verscheen. Maar ten slotte doemde er dan toch een naam bord op ,J7ieuv)erkerk", las de .man aanvankelijk, maar toen hij dat bord nog eéns goed bekeek, zag hij dat er iets anders stond. „Nieuwer-, kerke", namelijk met een „e", in plaats van een „k" als laatste letter. Het was hot gehucht Nieuwerkerke behorend tot de gemeente Kerkwet- ve en om in Nieuwerkerk (zonder „e") te komen, kon onze man zijn wagen keren en de weg terug aan vangen. Die kaart heeft hij echter eerst nog ter plaatse, nabij hel bord met de ■plaatsnaam plechtig verbrand evlst. De Invoer van grote hoeveel- Duitse mosselen, nu er een te kort aan Nederlandse mosselen is, heeft bij de kwekers ongerustheid ge wekt. De kwekers hebben daarom het bestuur der Visserijen op de Zeeuw se Stromen verzocht de invoer van deze mosselen, voor zover zij afkom stig zijn van het Duitse wad ten zui den van de Elbemonding te verbie den. Daar het optreden van de para siet in de winter vrijwel niet voor komt. heeft men bepaald dat eind maart of half april alle Duitse mos selen van de voorraadpercelen der handelaars verdwenen moeten zijn, DE JONGENS VAN ST.-FRANS De Jongens van „St.-Frans", zoals men in Sluiskil de leden van de muziekvereniging „St.-Franciscus van Assisi" noemt, studeren hard, want zij hebben een uitnodi ging ontvangen voor een concours in Teteringen. De fanfare promo veerde vorig jaar naar de tweede klas en, wie weet, zit e* wellicht weer een promotie in. ZEEPOST PER FLES Het zeewater dat van de Schouwse duinen zo'n stuk afknabbelde, heeft ook iets gebracht, namelijk een fles met een briefje, die door de dertien jarige Frits van Oeveren uit Burgh aan het strand ontdekt werd. Daar er water in de fles was gedrongen, was een groot deel van het schrift onleesbaar. Het adres op de brief was duidelijk te lezen: Billy Donnert, 312 Leavenworth Str. San Francisco, California, U.S.A. Dc vader van Frits zal zich met de briefschrijver in verbinding stellen, nieuwsgierig als men is om te weten tc komen waar de fles aan de golven werd toever trouwd. Een zeereis van San Fran cisco via het Panama-kanaal lijkt wel wat al te fantastisch. LENTEBODEN Op Schouweu-Duiveland zijn twee lammeren geboren. Zij springen rond bij de heer W. L. vau *t Noordende, wiens bedrijf gevestigd is aan de Langeweg te Bruinisse. Dokter Brongers werd op 4 oktober 1895 ln Veendam geboren. Hij stu deerde aan de rijksuniversiteit in Groningen, waar hij in 1924 het artsdiploma behaalde. Vervolgens werd hij assistentaan de universi teitskliniek te Groningen en werkte hier enige tijd onder leiding van prof. Polak Daniëls. Hij legde zich speciaal toe op de 'interne geneeskunde. In 1928 werd dokter Brongers be noemd tot gemeente-arts van Vlissln- gen. Tevens bekleedde hij de functie van internist aan het Gasthuis. Drie Jaar later, ln 1931, ging hij naar Middelburg. Daar was hij ongeveer vijf jaar werkzaam als internist voor Inwendige ziekten aan het Gast huis. Daarna volgde ln 1936 zijn be noeming tot geneesheer-directeur van het hoofdstedelijke Gasthuis. Naast de werkzaamheden, die laatstgenoemde functie met zich bracht, bleef do heer Brongers ook Internist. Als zodanig had hij de leiding van de interne afdeling. Bovendien was hij van 1 juni 1928 tot 1 november 1953 medisch ad viseur van de Raad van Arbeid te Middelburg. Ook bewoog hij zich op verenlgings- :ebied. Zo nam de heer Brongers on- ler meer actief deel aan de werk zaamheden van de Geneeskundige Kring en was hij verder voorzitter van het Natuurkundig Gezelschap. Bewogen periode De periode, waarin dokter Brongers de leiding had van Ir' veelbewogen worden Op Westerschelde omhoog gevaren schepen weer vlot. Woensdagochtend ls op de Wester schelde ln dichte mist het 2352 brt. metende Duitse vrachtschip „Karl Grammerstorff" ter hoogte van Walsoorden bij boei 55 In het Zuider gat aan de grond gelopen. De Belgi sche sleepboten „Elisabeth Letzer" en „Leon Letzer" en de sleepboot „En Avant 16" van sleepdienst Willem Muller uit Terneuzen voeren ter as sistentie uit. Het schip is echter bij hoog water 's avonds op eigen kracht vlot gekomen, waarna het de reis naar zee heeft voortgezet. Het Zweedse schip „Canada" van de „Johnson Lines" dat dinsdagavond ter hoogte van Terneuzen vastliep is in de nacht van dinsdag op woensdag door zes sleepboten vlot getrokken. Het schip heeft ligplaats gekozen in de Vlissingse haven. Vandaag zal een onderzoek naar eventuele schade worden ingesteld. Het auto-ongeval te Draaibrug. Omtrent het auto-ongeval te Draai brug vernamen wij nader, dat niet vier maar drie slachtoffers dodelijk verongelukt zijn. Het vierde slacht offer, de vijftienjarige zoon van de bestuurder van de personenauto A., die in het Sint Anthoniusziekenhuis te Oostburg Werd opgenomen, is nog in leven en verkeert nog steeds in zorgwekkende toestand. Kandidatenlijst P.v,d.A. In de kieskring Middelburg komt de Partij van de Arbeid uit met de vol gende kandidatenlijst (eerste 10). 1. J. A. W. Burger; 2. D. Roemers; 3. S. A. Posthumus; 4. F. J. Kranen burg; 5. Th. Westerhout; 6. I. Baart; 7. 3. H. Lamberts; 8. mej. A. P. Schllthuls; 9. M. Vrolijk; 10. J. Ree horst. Behalve de heer Th. Westerhout uit Middelburg, die op deze lijst no;'" 5 voorkomt, bevinden zich op deze lijst nog de Zeeuwse kandidaten: M. J. van Poelie uit Vlissingen; A. Schip per uit Kruiningen en S. W. Henry uit Terneuzen. Aanbesteding onderhoudswerken polder Borssele Woensdag werd het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 31 de cember 1959 aanbesteed van de aar de-, kram-, rijs- en steenglooiings- werken aan de waterkering van de calamiteuze polder Borssele. Er werd als volgt Ingeschreven: Gebr. Boon man, Roosendaal 35.000; L. J. Dek ker, Vlissingen 34.700; J. la Gasse, Koudekerke 34.500; A. de Bour- graaf, Wilhelmlnadorp 34.050; K. Luca8se en Zn., Walsoorden 34.000; G. A. Sponselee, Kloosterzande 33.775; M. van de Velde, Brulnisse 83.747; L. van der Kllppe, Vlissin gen 33.690; J. F. Warreris, Osse- nisse 33.200; A. Otte, Nieuwdorp 32.800. (Slot van pagina 1) In de 200 meter lange en 20 meter brede sluis wordt totaal 23.000 ku bieke meter beton verwerkt, alsmede 2.200 ton stalen bewapening. De vloer krijgt een dikte variërend van 2.30 meter tot 2.50 meter, terwijl de zij wanden aan de benedenzijde twee brede „buffers" worden, zich naar boven versmallend tot een dikte van nauwelijks 80 centimeter. Van de elf aan te leggen vloeren, zijn er op dit ogenblik reeds vijf gereedgeko men, waarbij circa 5.000 kubieke me ter beton is verwerkt. In totaal wordt vier stel deuren aangebracht. Elke sluisdeur wordt tien meter lang en krijgt een gewicht van 50 ton. In het Verlengde van de dammen wordt aan de oostzijde van de sluis een z.g. basculebrug aangelegd, die aan de Noordbevelandse zijde wordt - ge opend. Dit geschiedt door middel van een tegengewicht. dat in de basculé- kelder naast de sluis ln beweging kan worden gebracht. BIJ het betonstortén. het beklsteri en andere werkzaamheden in de bouwput, wordt gebruik gemaakt van een traverse, die op rails loopt en over de gehele breedte van de bouwput een 60 meter lange over spanning vormt. Door middel van deze traverse worden materialen aangevoerd. De kubels met beton worden met vrachtwagens ver voerd van de op het werkterrein staande „betonfabrlek" twee enorme betonmolens mot een ca paciteit van 30 kubieke meter Per uur naar de bouwput. Hier neemt de traverse de vracht over, die de werklieden beneden in de put het beton „thuisbezorgt". Bronbemaling Het spreekt vanzelf, dat de stand van het water nauwlettend In het oog moeten worden gehouden. De bouwput ligt namelijk op een diepte Tegen de grijze januarlhemel steken de silhouetten af van de ijzervlech~ ters in de bouwput bij Katseveer, Een koud karwei in de winter. (Foto P.Z£.). van 9 meter NA.P„ terwijl het rondom stromende water van de Zandkreek niet zelden een hoogte van 2Vz meter -f N.A.P. bereikt. Het waterverschil over een afstand van enkele tientallen nieters is dan dus ruim 11 meter. Om de bouwput gedurende de gehele periode van het- werk droog te houden zijn liefst 36 bemalingsbronnen geboord, die ais een ring om het werk liggen. De bronnen kwamen tot stand door eerst een halve meter brede mantelbuis tot een diepte van ruim 30 meter N. A.P. in de grond te drijven, waarna er een 30 cm brede buis. gedeeltelijk staal, gedeeltelijk teakhout, met een filter in werd aangebracht. Via deze leiding wordt het grondwater dooi de pomp naar de oppervlakte ge bracht. Een zeer vernuftig en doel treffend systeem, dat er zorg voor draagt, dat men nimmer waterover last heeft ln de bouwput. Per uur wordt ongeveer 1000 kubie ke meter water gespuid. De ervarin gen die de uitvoerders en de opzich ters van de rijkswaterstaat tot nu toe met de bemaling hebben opge daan, zijn onverdeeld gunstig. Het- Seen meer is dan men aanvankelijk ad verwacht. Dit laatste ls eigenlijk met het gehele project wel het geval, want tot nu toe is in een hoog tem- So gewerkt kunnen worden. Zo zelfs, at bepaalde onderdelen van het werk enigszins op het werkschema vooruit zijn. Maar zolang het winter blijft en ieder moment een vorstperiode kan aanbreken, kan er nog van alles ge beuren. Daarom is een kleine voor sprong nu wél zo goed! KWARTEEUW CHIRURG ng het feit herdacht, dat de ge- iSheer-directeur dr. O. O. Ramse- Gelukwensen en geschenken voor geneesheer-directeur. Geheel volgens do wens van de Jubi laris werd woensdagmorgen ln de lial van de bezoekerslngang In het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil, in eigen ltd,,. -.4 ucesi laar, 25 Jaar geleden chirurg werd. Het Ellsaheth-Stichtingsbestuur wil de wel rekening houden m >t de wens van de jubilaris om geen vele en lange speeches to houden, maar ver der was het de mening toegedaan, dat aan deze heuglijke dag een spe ciaal tintje moest worden gegeven. Hetgeen aan ook is gebeurd. Eerst werd des morgens om 9 uur in het ziekenhuis een plechtige H. Mis opgedragen door de broer va .ris, mgr leiding had van het Gasthuis mag .jlbewogen worden genoemd. Naast de oorlog, die vanzelfsprekend vele problemen met zich bracht, kwamen er twee verbouwingen aan de orde. De ene verbouwing voltrok zich reeds voor 1940, de andere ls eerst enige tijd geleden gereedgekomen. Gedu nde de tijd, dat dokter Brongers meesheer-directeur van het Middel burgse Gasthuis was, heeft hij zeer veel voor deze instelling gedaan. HIJ wan echter geen man, die er van hield om op de voorgrond te treden. Velen zullen zich hem dan ook her inneren ala een bescheiden man. r van de jubilaris, mgr dr. Ramselaar uit Utrecht. Het hoofdbestuur eer Stich ting en het voltallige personeel was daarbij aanwezig. Daarna werden door pater rector Barnabas, de kort geleden ln gebruik genomen nieuwe mannen- en klasse-afdeling ingeze- ;end. jm 11 uur hadden de genodigden w.o. loet Stichtingsbestuur, doktoren, zusters, verpleegsters en overig per soneel, zich verzameld in de met vele bloemen versierde bezoekershal. In een kort spe chje zei Moeder Augustus het een grote eer te vinden dr. Ramselaar te mogen huldigen in de eigen sfeer van net ziekenhuis, waarvan de Jubilaris toch steeds het middelpunt ls. Zij wilde hem behalve het aanbieden van gelukwensen, ook van harte bedanken voc..- al hetgeen hij als dokter en sedert 1951 als ge neesheer-directeur voor het zieken huis heeft gedaan. Namens hét gehe le personeel bood zij dr. Ramselaar een herinneringscadeau aan, terwijl mevr. Ramselaar een fraaie schaal wei d aangeboden. Kn omdat, er verder niet gespro ken zou worden, zetten de talrijke aanwezigen een zeven coupletten tellende huldezang in, waarin de waardering, de genegenheid en 't respect voor dr. Ramselaar dui delijk en uit volle borst! naar voren werden gebracht. Bij verhindering van Ir. G. P. M. Dikiitter, voorzitter van het da gelijks bestuur der Stichting, bood do secretaris G. H. E. M. van Waes, een foto van een klok aan. „Op dit ogenblik", aldus de heer Van Waes tot de jubilaris, „zijn metselaars en timmerlieden ln Uw huis bezig deze klok te plaatsen". Dr. Ramselaar was er een beetje van „onderete-boven", zoals hij zei. Hij vond het een groot voorrecht om de hem opgedragen taak te mogen ver vullen en dankte allen voor het ver trouwen dat men altijd in hem had gesteld. In die dank betrok hij ook de vele medewerkers en het perso neel van het ziekenhuis. Een bijzon der woord van dank richtte dr. Ram selaar tot het Stichtingsbestuur, wier leden hij „onbaatzuchtige mensen" wilde noemen. Na de huldiging werd de jubilaris, z'n familie, het hoofdbestuur en de gp"o- digden een lunch aangeboden. Des avonds werd in de overvolle, tot toneelkamer omgebouwde afd. K 7, het toneelstuk „De Leeuwenburg" op gevoerd. Dit stuk in drie bedrijven werd verzorgd door leden van het ziekenhuispersoneel. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn. Nutskleuterschool te Groede openbaar verkocht Dinsdagmiddag werd in hotel „De drie koningen" te Groede ten over staan van notaris A. H. M. van den Hoek uit Groede de Nutskleuter school openbaar verkocht. Dit we gens het per 1 januari 1959 opheffen van het Nutskleuteronderwijs. De kleuterschool met speelplaats, gele gen aan de Slijkstraat A 274, groot are en 80 centiare, werd ingezet op 3160,waarna ze bij onbod verkocht werd aan de heer W. Ekke- bus te Groede voor een bedrag van 4740. Voor de verkoping bestond een zeer grote belangstelling. Luidklok voor chr. geref. kerk te Middelburg De fa. D. M. Geuze en Zn te Mid delburg heeft aan de Christelijk Ge reformeerde Kerk aldaar een luid kiok geschonken. De klok is afkom stig uit de Nederlands hervormde" kerk te Biggekerke. Zo heeft dus de eeuwenoude Gasthuiskerk wéér een klok. Om het klokkenspel van de Lange Jan niet te storen zal de klok 10 min. vóór de samenkomsten van de gemeente worden geluid. VANDAAG. Middelburg Electro: „Nachten zonde» liefde" 10, 21.15 uur, 14 jaar. Schouw burg: „De dictator", (Chr. Film Ac tie), 20 uur, 14 jaar; Sociëteit „De Vergenoeging": Vergadering „Uit het VolK—Voor het Volk", 20 uur; Gou den Poorte: E.H.B.p.-w Jstrijden, 20 Vlissingen Alhambra: „Carnaval des doods". 19 en 21 uur. 18 jaar: Luxor „Revolverrecht In Montana", 20 uur, 14 jaar, Britannia: Ballet dei Lage Landen", (Arb. Kunstkring), 20 uur. Goes Grand: „Het loon van de duivel", 20 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2