ZELA ONZE VOGELS VRAGEN NU DE BIJZONDERE AANDACHT KLAMM uit de ETHER scAnjven NIEUWE OPVATTINGEN NODIG IN EUROPESE LANDBOUW DONDERDAG 15 JANUARI 1959 PROVING I ALB ZEBVW8E COURANT ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Zeeuwse vogelwachters doen nuttig werk Zo is er dannu, nog vroeg in ja nuari, voor 't eerst sneeuw geval len. De wereld ziet er anders uit, vooral wanneer de zon schijnt en de nog resterende kleuren in dorp en natuur fraai tegen de sneeuw af steken. Als vanzelf brengt de sneeuw ons op de vogels, die het moeilijk hebben en die we in de be langstelling van onze lezers aanbe velen. Vooral bij zonnig weer zijn ze druk bezig zich te verplaatsen len kunnen we genieten van hun kleurig gevederte. ook mooi in te genstelling met de sneeuw. Wolkjes kieviten, troepjes wilde ganzen, in de sneeuw lawaaiende kramsvogels en koperwieken, zowaar een paar kleine vluchten pestvogels, waar van de kleuren in de zon de identi teit verraden, we namen dat alle maal in enkele ogenblikken waar, met nog een Vlaamse gaai op de koop toe. door BAREND ZWERFMANS Reeds voor de sneeuwval, op 5 janu ari werden opnieuw bij Kats een 20- tal pestvogels waargenomen. Daar had een der postboden het geluk ge had de prachtige zijdestaarten (zoals de Duitsers ze noemen) van heel dichtbij te zien, zodat we met deze ze vende en achtste waarneming dit winterseizoen voor Zeeland reeds een goed pestvogelseizoen mogen noe men. Voor de liefhebbers, die ze ook graag willen waarnemen tevens een teken, dat ze er voorlopig naar kun nen blijven uitzien. Zulk een rijkdom aan fraaie en in teressante vogels brengt ons als met één stapnaar een nog jonge instel ling .althans voor het midden en zui den van onze provincie. We bedoe len de instelling van de vogelwach ten. Mr, T. Lebret die een belangrijk aandeel heeft in de pogingen, die in 't werk worden gesteld hiervoor ijve rige vogelliefhebbers te winnen, ver geet nocons een uitnodiging te zen den, wanneer er weer eens een pro- pagandavergadering wordt belegd en zo kwamen ons via gesprekken op deze bijeenkomst enkele merkwaardi ge gevallen op vogelgebied ter ore, zodat we in dit artikel niet alleen nieuws hebben, maar ook enkele woorden kunnen zeggen ter opwek king om de kans zo'n vergadering bil te wonen, niet te laten glippen. Het zal niet alleen ten goede komen aan de vogels in onze provincie, maar rende mezen zich in de zomer tot zeer ver in het oosten van ons land verwijderen. Hij kende een geval van een hier in de winter geringde mees, die werd terugge meld uit de omgeving van Moskou. Men staat werkelijk ver steld als men zich realiseert welk een afstand zo'n diertje aflegt om in zijn broedgebied te komen. In elk geval met een dergelijke pres tatie slaat die kleine mees wel voorgoed de bodem in aan onze hoop de misdaad aan onze me zen begaan weer goed te kunnen maken. In het tweede deel van de vergade ring liet dr. Kluyver zeer zeldzame opnamen zien van vogels, die in Zee land op de slikken hun voedsel zoe ken. Hij toonde aan de hand van de fraaie kleurendia's aan hoe sterk de snavelvorm in verband staat met het door de vogels genuttigde voedsel en dat juist die zeer verschillende sna vels het de diverse vogels mogelijk; maakt in Zeeland naast elkaar in grote troepen voor te komen, zonder dat ze daarbij elkaar bijzonder sterk beconcurreren. Jammer genoeg kunnen we niet ver der in details treden, want in de pau ze kwamen de tongen los en verna men wij, dat in Vlissingen een ver- stïkkingsgeval bij een mantelmeeuw voorkwam, vermoedelijk door met goede bedoelingen uitgestrooid vogel- voer. Dit laatste dan in de vorm van een halve snee brood, die door de mantelmeeuw in z'n geheel was op geslokt en in z'n keel was blijven ste ken, Nu kan men wel zeggen; dan moet ie maar niet zo gulzig zijn, maar de echte vogelliefhebbers zullen er voortaan wel aan denken, de aan de meeuwen toegeworpen brokken een beetje fijner te verdelen. Zo'n beest is immers niet wijzer dan hij éénmaal is. De andere mededeling was ook be langrijk, maar tevens verblijdend en betrof zeker een zeldzaam geval. Een drietal h.b.s.-ers te Vlissingen zag een even zo groot aanta! mooie vreemde vogels, die zo dichtbij kwa men, dat ze er een konden pakken en hem vol trots bij hun leraar de heer Lodder brachten. PAPEGAAI-DUIKER Deze herkende er tot zijn verras sing een.... papegaaiduiker in, zo dat het jaar 1959 voor onze ru briek prachtig inzet. Natuurlijk werd 't beestje onmiddellijk naar het strand teruggebracht. In België komt deze vogel zelfs zéér zelden in de winter binnen vallen, steeds aan de kust. De vo- ?el valt op door zijn plnguinachtig alk.-achtig) uiterlijk, maar heeft een opvallend dikke snavel, die veelkleurig (rood, blauw en geel) gestreept is. Deze snavel draagt in de broeitijd aan weerszijden een plaatje, waar tussen de vogel gevangen visjes klemt, die hij van ver af moet aan voeren. Door telkens de kop van het visje in de mondhoek te klemmen kan hij volgens ooggetuigen wel tot zes visjes achter elkaar vangen zonder de vorige te verliezen. Het is een uit gesproken noordelijke (arctische) vogel die pas noordelijk van de Lo foten zijn broedgebied heeft en ze blijven slechts 10° van de Noordpool af; Deze vogel graaft soms zelfs een hol in zachte, turfachtige grond, waar hij tweemaal één ei kan uit- broèden. We leunneu dus ook naar deze vo gels uitkijken eu houden ons aanbe volen voor nadere berichten, die we dan weer publiceren. We eindigen dit praatje n;et zonder de vogelwachten nog eens onder de aandacht te bren gen, onze vogels zijn het waard. vooral ook aan de bezoekers zelf. Zo was ditmaal dr. H. N. Kluyver, een ook in het buitenland bekend vogel kenner (deftig ornitholoog) uit Arn hem naar Middelburg overgekomen om te vertellen over de slaapgewoon- ten van vogels, speciaal van de me zen Een onderwerp waarvoor men geen beter spreker had kunnen kie zen. want vooral deze vogels zijn door hem tot in de puntjes bestu deerd. Te meer interesseerde ons een en ander, omdat wij juist enige tijd geleden er od hebben gewezen, dat do thans in Zeeland vertoevende me zen ons niet veel hoop geven op een betere bezetting van de mezenstand in het komende broedseizoen. MEZEN. Het bleek niet alleen juist gezien, maar dr, Kluyver wist ons mee te delen, dat de in ons land immigre- Benoeming hoogleraren aan t.h.'s Delft en Eindhoven Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot: buitengewoon hoogleraar voor het tijdvak van I januari 1959 tol en met 31 augustus 1961 in de afde ling der werktuigbouwkunde in do tussen afdeling der metaalkunde aan de Technische Hogeschool te Delft om onderwijs te geven in de technologie van het lassen: ir. G. Westendorp, onderdirecteur van de Willem Smit en Co's transforma- torenfabriek N.V. te Nijmegen; ge woon hoogleraar: met ingang van 1 januari 1959 in de afdeling der elek trotechniek aan de Technische Hoge school te E'ndhoven om onderwijs te geven in de meet- en regeltechniek: dr, C. E. Mulders, thans hoofdinge nieur van bijzondere diensten bij het natuurkundig laboratorium van het dr. Neher'aboratorium der nost&rijen telefonie en telegrafie in Den Haag. Hef lijkt op het eerste gezicht wat vreemd het jongste boek van Thor Heyerdahl, Aku-aku, mei Zeeland in verband te brengen. Acht jaar na zijn wereldberoemde Kon-Tiki vlotvaart organiseerde hij een nieuwe expeditie naar de Zuidzee met als doel de mysteries van het Paas eiland te ontsluieren. In het tweede hoofdstuk van genoemd boek vertelt Heyerdahl wat hij van de geschiedenis van Paaseiland afweet. Paaseiland is zo genoemd omdat het Pasen was, die dag in 1722toen de Zeeuw mr. Jacob Roggeveen met zijn metgezellen hier als eerste Europeanen kwa- men aanzeilen. Welnu 1 februari 1959 is het 300 jaar geleden, dat Roggeveen te Middelburg gebo- refi werd. De vader, Arend Roggeveen, kwam omstreeks 1658 als school meester te Middelburg. Door enkele voordelige ambten, o.a. landmeter, werd hij een bemiddeld man. Wiskunde was de wetenschap die zijn voorliefde had. Het trof hem bij zijn studies in de aardrijkskunde hoe weinig men wist van de onmetelijke Stille Zuidzee, waarin immers het Onbekende Zuidland zou liggen. Hij trachtte daarom belangstelling te wekken voor een ontdekkingsreis naar deze mysterieuze en daarom verlokkende gebieden.-Het ramp jaar 1672 bracht echter een kink in de kabel; de oorlog ontnam de geldschieters de lust de nu eenmaal noodzakelijke financiën te ver schaffen. Hoewel hij octrooi heeft gekregen, is de reis nooit uitge voerd. Toch deed hij nog als cartograaf en geograaf van zich spre ken, vier jaar voor zijn dood in 1679. Volgens Bagrow had hij van bijna alle kusten der wereld zeekaarten getekend. In 1675 verscheen van hem te Amsterdam een grote atlas onder de titel: „het Bran dende Veen verlichtende alle vaste kusten en eylanden van geheel West-Indiën". Jacob Roggeveen was de derde zoon uit het gezin van Arend en Maria Storm. Zijn eerste opleiding ontving hij van zijn veelzij dige vader. Waar Jacob zijn juridische studies heeft gevolgd staat niet vast, wel neemt men aan dat hij aan de protestantse hogeschool te Saumur gestudeerd heeft. In dat stadje heeft waar schijnlijk zijn vriendschap met Pontiaan van Hattem haar oorsprong. Ds. Pontiaan van Hattem had sterk de invloed van Spinoza onder gaan. Roggeveen getuigde, dat zijn vriend hem van Spinozist tot een Christen had gemaakt. In 1693 werd Roggeveen notaris te Mid delburg, waar hem in 1706 zijn benoeming tot Raad van Justitie te Batavia bereikte. Als bemiddeld man keerde hij in 1715 naar zijn vaderstad terug. Zijn vriendschap met Van Hattem, wiens nagelaten geschriften hij heeft uitgegeven, bracht hem in conflict met predi kanten. De uitgave van het eerste deel in 1718 bracht zoveel beroe ring, dat hem het verblijf in Middelburg werd ontzegd. Te Arne- muiden vond hij bij vrienden een welkom verblijf. Zijn geest was niet geknakt, wat blijkt uit het feit dat hij de plannen van zijn vader ter hand nam om een ontdekkingsreis naar het Onbekende Zuidland te ondernemen. Tweeënzestig jaar was Roggeveen toen hij toestemming kreeg om met drie schepen uit Amsterdam te ver trekken. Na een lange tocht rond Kaap Hoorn ontdekte men 5 april 1722 Paaseiland. Daar zag men de raadselachtige beelden, die Thor Heyerdahl bijna drie eeuwen later tot zijn nieuwe expeditie ver lokten. Slauerhoff zegt in zijn gedicht Paschen: Zuid-Atlantische Paasch, Ver van Ulokluidende kerken. De bemanning hoeft niet te werken Het zeil hangt stil aan de raas, Zooals de wolken in 't zwerk, en Van Zondag is niets te merken. (Na de ontdekking van het eiland zond Roggeveen zijn sloepen aan wal en men zag:) Beelden, uitziend over zee. Ruw, grootsch en ontevreê. Laat de dichter zich, wat de historie betreft, vrijheden veroorloven, daartegenover geeft hij een prachtig stemmingsbeeld. Na een zeer moeizame tocht met veel sterfgevallen, een schip verloor men door stranding kwamen zij 3 oktober te Batavia aan. Hier wachtte de zoveel ontberingen doorgestaan hebbende zee lieden een grievende teleurstelling. De schepen werden verkocht en do lading verbeurd verklaard omdat het schepen van de West-Indi- ïche Compagnie betrof en de Oost-Indische Compagnie alleen eigen ichepen in haar wateren duldde. Juli 1723 kwam men op een retour /loot in liet vaderland terug. In 1725 werd een schikking tusser "lompagniopti over de schadevergoeding getroffen- Roggeveen over leêd begin februari 1729 in de Zeeuwse hoofdstad. Ruim veertig jaar later verkende James Cook een groot gedeelte van het Zuidland Australië). VRIJDAG 16 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10,20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. c.oo Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram 9.35 waterst 940 Schoolradio. VPRO: 10.00 Schoolra dio VARA: 10-20 Voor de huisvrouw 11.00 Hobo en piano. 11.20 Voor de kleu ters. 11.35 Gevar. muz. AVRO: 12.00 Instr. trio. 12.20 Regeringsuite.: Landbouwru- briek: De boer van Nooltgedacht. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Koorzang. 14.10 Boekbespr. 14.30 Gram. 14.50 Gevar- programma VARA 16.00 Muziekrevue. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Ha waiian muz. 17.55 Act 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19 00 Voor de jeugd. 19 10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20 05 Doorgaand verkeer, toespr. 20.20 Boek bespr. 20-25 Toneelkron. 20.35 De cir kelgang "doorbroken, caus. 20.45 Voordr- VARA: 21.00 Villa Sidonia, hoorspel. 21.20 Strijkork. en soliste. 21.45 Klankb. 22.10 Musette-orkest en soliste. '22.25 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Vergelijkenderwijs, muzikaal gesprek. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewij de muz. 7.50 Een woord voor de dag 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Progr. voor oudere luisteraars. 12 a00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13.15 Promenade ork. 14.05 School radio. 14.25 Gram. 15.15 Voordr 15.35 Lichte muz. 16.00 Wintergroei in de tuin, caus. 16.15 Gram. 16.20 Kamermuz. 17 00 Voordracht. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 13.00 Accord, muz. 18.20 Voor de jeugd. 1850 Regeringsuitz.: Wo- nlngruil door W. J. A. H. van Berkel, Minister van Maatschappelijk Werk. 19 00 Nws- en weerber. 19.10 Gitaarens. 19 30 Radiokrant. 1955 Op de man af 20.00 Gram. 20.30 Muz. discussie. 21.15 Gram. 21.30 Kunstrubriek. 21.50 Gram. 22.45 Nws. 23.15 Muz. caus. 23.45—24.00 Gram. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Nws. 20.00 To neelstuk. 21.30 Nieuwe films. 22.00 Caus 22.45 Nieuws. BRUSSEL. 484 m G20 kc/s. 12.00 Gram. 13.10 Ritm.muz 14.00 Opcra- muz. 15.00 Gram. 15.30 en 15.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 en 18.38 Gram. 19.30 Nws 20.30 Gevar. muz. 2100 Hoorspel (In de pauze: nieuws). Daarna: nieuws. Het Franse paviljoen op de Expo 13 voor een bedrag van f 95.000 aan een Belgische onderneming verkocht. Het zal worden gesloopt. Van vroegere plannen om het af te breken en weer op te bouwen hetgeen aanvankelijk overwo gen werd in Issy les Moullneaux, later in Bordeaux en vervolgens ln Algerië ls afgezien met het oog op de hoge kos ten daarvan. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK orew, y&w en.. De driemiljoenste! De 3.000.000ste radioluisteraar in Ne derland is er. Met klaroengeschal mo gen we wel zeggen. Het is mijnheer W. F. H. Siebers uit Den Haag die, gerepatrieerd uit Indonesië, nog maar nauwelijks in Nederland, bij de dienst ldjk- en lnistervergunningen in Den Haag zijn overjarig toestelletje aan- gaf. In huis van de heer Siebers aan de Tomatenstraat kwam mr. Roosjen van de Nederlandse Radio Unie de familie Siebers feliciteren. Hij zei iets over de verbazingwekkende groei van het aantal luisteraars, dat gedurende 1958 gemiddeld met 10.000 per maand toenam. Mr. Roosjen liet op rekening van de N.R.U. een gloed- Weer Britse vliegtuigen naar Indonesië. De Britse regering heeft toestem ming gegeven voor uitvoer van nog twaalf marinevliegtuigen van het type Fairey Ganhet met volledige uit rusting naar Indonesië. Dit heeft een functionaris van de Indonesische am bassade in Londen woensdag bekend gemaakt. De vorige maand had de Britse rege ring reeds toestemming voor uitvoer van zes van deze vliegtuigen gege ven. Kunstenaarsverzet stelt drie prijzen beschikbaar Zaterdag 7 februari zal de jaarlijkse prijsuitreiking van de stichting kun stenaarsverzet geschieden in het Ste delijk Museum te Amsterdam. Het bestuur van de stichting heeft besloten, mede op grond van het feit dat het de tiende prijsuitreiking zal zijn, voor 1958 drie prijzen toe te kennen, elk van duizend gulden. De prijs voor beeldende kunst is toe gekend aan de schilder W. Oepts, de prijs voor letterkunde aan M. Mok en de prijs voor muziek aan prof. Hendrik Andrïessen. Deense Unie van zeelieden boycot tanker „Nordic Hawk" Na een geschil met het ministerie van handel heeft de Deense Unie van zee lieden zijn leden verboden aan te monsteren op de tanker „Nordick Hawljk" (35.000 ton). Het schip is eigendom van de Engelse „British Petrol" en do Deense „Eastern Asia tic Trading Co". Aanvankelijk zou de „Nordic Hawk" een delcbemanning van 22 koppen krijgen. Het ministerie beliste dat 19 man voldoende was, waarop de unie van zeelieden het verbod uitvaar digde. I nieuw radiotoestel-platenspeler en platen voor de Siebersen aandragen. De vlotte reportage kreeg een al even vlotte inleiding met een melo dietje en tekst van Jan de Cler, die zong „3.000.000, dat is een kleinig heid, dat is bereikt in een kwart eeuw tijd" en „we zijn alle dagen in de weer, want er zijn er nog wel meer". Daarover kon de heer Pel, van de dienst met die lange naam, meer vertellen. Er komen daar bij de dienst in de Haagse Zeestraat' zo'n 400 aanmeldingen per dag binnen en dat zijn alleen nog maar de toestel- bezitters. Tempo, tempo. Ja, en over dat tempo is ook do staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener niet ontevreden. Hij nam ook zijn deel in de algemene vreug de. Hij prees de werkers van het eer ste uur, bracht de dank van alle luis teraars over aan de mensen van de omroepen, die dag in dag uit in de weer zijn om programma's voor te bereiden en uit te voeren. Ook de P. T.T. kreeg een pluim voor de verzor ging van de zendapparatuur. En daarmee was het feest nog niet over. Bert Radersma. van de K.R.O. stelde een beurtelings blij en ontroe rend klankbeeld samen, dat ongetwij feld weinig kritiek zal ontmoeten bij de 3.000.000 luisteraars. Ze zaten ver moedelijk wel niet allemaal aan het toestel, maar wie zoals wij de in radioklanken vastgelegde voor- en naoorlogse geschiedenis van ons land hoorde, zal met ons beamen, dat het goed was. DR. MANSHOLT VOOR EUROPEES PARLEMENT: Regionale emigratie en industrialisatie tegen landarbeidersoverschot. Wij zullen onze marktpolitiek nim mer los mogen zien van de rest van de wereld en zowel bij onze associa tie met de elf andere landen van de O.E.E.S. als ten aanzien van de ver antwoordelijkheid, die de gemeen schap der zes voor minder ontwik kelde gebieden heeft, zullen wij hier mee steeds rekening moeten houden. Wij zijn niet klaar, wanneer wij on ze eigen akker gezaaid en geploegd hebben. Ook elders in de wereld moet dit geschieden en ook daarbij zullen wij een offer moeten brengen, aldus verklaarde de oudervoorzitter van de uitvoerende commissie van de E.E. G., dr. S. L. Mansholt, in de rede, die hij woensdag naar aanleiding van het verslag van de parlementaire com missie voor de landbouw in het Europese parlement heeft gehouden. De heer Mansholt zei verder, dat de landbouw zich thans in een over gangsstadium bevindt en het niet uit gesloten is, dat over een periode van misschien 20 jaar de overschotten, die thans op landbouwgebied bestaan, zullen hebben plaats gemaakt voor een tekort Onder deze omstandighe den, gezien in het licht van dit per spectief, behoeft 'n prijspolitiek, wel ke bepaalde toeslagen aan de land bouwbedrijven voorstaat, niet nood zakelijk verkeerd te zijn, aldus dr Mansholt; waarbij natuurlijk liet ka rakter van deze aanvullingen van veel belang ls. Met betrekking tot de Europese landbouw zullen wij nieuwe op vattingen moeten huldigen, zo zei dr. Mansholt verder nog. Onze landbouw zal niet meer een hulp behoevende mogen zijn, die zich op krukken door de maatschappij beweegt en wij zullen trachten, waar dit nog het geval ls, deze weg te nemen. Hij legde er de na druk op, dat tenzij tot een in dustrialisatie in grote delen van Europa wordt overgegaan, het probleem van het arbeidsoverschot in de landbouw niet kan worden opgelost. Dit vraagstuk zal slechts door middel van een regionale emigratie en door een verdere op neming van landarbeiders in de industrie een afdoend antwoord vinden. Het is de taak van de Europese Gemeenschap hier als stimulans op te treden door de mogelijkheden te onderzoeken, die op dit gebied bestaan en de rege ringen er op te wijzen. Hierbij zal ook het sociale fonds betrok ken dienen te worden. Wat de gemeenschappelijke markt politiek der zes betreft, merkte dr. Mansholt nog op, dat het geen zin heeft de produktie te verhogen, in dien zou blijken, dat hiervoor geen afzet bestaat. Men zal zich dus aller eerst moeten afvragen, hoe de afzet mogelijkheden binnen de Zes zijn. Door de coinmlssio wordt thans een analyse gemaakt en het parlement, zal te zijner tijd hiervan op de hoog te worden gebracht. Nagekomen advertentie Heden overleed onver wachts onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder JANNETJE JOZ1ASSE MEIJAARD, in de ouderdom van 71 jaar. Koudekerke: C. Joziasse P. Joziasse A. J. Joziasse den Toonder Jannie en Nellie Rotterdam: A. C. Joziasse Koudekerke. 14 januari 1959. Molenweg 13. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 19 januari te 12.30 vanaf liet sterfhuis. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze ge liefde man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader DIRK LINDHOUT in de ouderdom van 77 jaar en 8 maanden. Hoedekenskerke: M. Lindliout- La Grand Ovezandc: C. M. v. d. Poel- Lïndhout J. v. d. Poel Hoedekenskerke: P. A. Lindhout J. Lindhout- Van Oosten A. P. Lindhout L. S. Lindhout- Geense M. C. Smallegange- Lindhout J. J. Smallegange J. M. Lindhout J. Lindhout-Paauwe klein- en achter kleinkinderen. Hoedekenskerke, 14 januari 1959. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 17 jan. des mid dags om 12 uur. Heden werd van onze zijde plotseling wegge nomen onze geliefde tante MARIA WESTSTRATE in de ouderdom vaiu90 jaar. Haar diepbedroefde familie Weststrate. Waarde, 14 januari 1959. De begrafenis zal plaatsvinden op 17 ja nuari aanstaande des middags om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13