WATER KWAM IN ZEELAND MINDER HOOG DAN VERWACHT WALCHEREN MARKTBERICHTEN Atlantische ballonvaarders vertellen avonturen! SPORT EN WEDSTRIJDEN OFFICIËLE PUBLIKATIES DINSDAG 13 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BEPERKTE DIJ KW ACHT, DOCH Veerdiensten gestagneerd; duinafslag bij Haamstede. Maandagmorgen werd In het district zuid van de stormvloedwaarschu wingsdienst en dijkbewaking de be- Serkte bewaking ingesteld. District uld omvat Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en Noord-Holland tot en met Callantsoog. In Middelburg kwam het telegram, waarin het in stellen van de beperkte bewaking werd medegedeeld, juist binnen toen do Provinciale Staten van Zeeland vergaderden. De commissaris der ko ningin, jhr. rar. A. F. C. de Casem- broot, las het ter vergadering voor. Hoewel overeenkomstig de verwach tingen langs de kust van Zeeland en Holland een westelijke tot noordwes telijke wind woei met een sterkte van ongeveer 8 Beaufort de hevigste uitschieter, 's morgens om negen uur in Vlissingen gemeten had een sterk te van 10 Beaufort is het met de verwachte hoge waterstand van 3.30 meter boven N-A.P. nogal meegeval len. De hoogste stand, die het water om kwart over vier in Vlissingen be reikte, bedroeg 3.05 meter boven NA.P. Dat was dus vijfentwintig centimeter minder dan werd ver wacht. Normaal had de stand volgens de getijtafels 2.24 meter boven N.A.P. moeten zijn. Bij hoog water in de nacht van zondag op maandag werd in Vlissingen 3.45 meter plus NA..P. gemeten, terwijl de stand toen vol gens de getijtafels 2.16 moest zijn. Na hoog water van maandagmid dag nam de wind gestadig af. Om negen uur maandagavond mat men In Vlissingen nog slechts windkracht vier. Om half tien was alleen de Ioodsdienst voor de Wie lingen nog geheel gestaakt. Het storm gebied was scherp begrensd bij Texel, zodat de Waddeneilan den er buiten vielen. Enkele bootverbindingen in Zeeland ondervonden hinder van de hoge wa terstanden. De veerboot naar Wol- faartsdijk kon 's morgens niet op tijd uit Kortgene vertrekken, daar de steigers een meter onder water ston den. Ook 's middags moest de verbin ding van vier tot zes uur worden on derbroken, waardoor twee reizen uit vielen. De boot naar Katseveer bleef 's mor gens om half zes bij „De Val" te Zie- rikzee liggen. Ook 's middags vielen twee reizen uit, namelijk die van vier uur uit Zierlkzee en die van tien mi nuten voor half zes van Katseveer. 's Morgens stond ook do steiger In reis van 5.20 uur uit Kruiningen uit viel. 's Middags was de verbinding hier echter weer normaal. Het opgestuwde zeewater hoeft een groot stuk van de Schouws© duin- Kust afgeslagen. Bij het vuurtorén- tratul te Haamstede was de afslag et grootst: zeven meter. In de Twee de Wereldoorlog door de Duitsers ho-, Ven op het duin gebouwde bunkers iijn op het strand terechtgekomen, Op Walcheren werd een geringe duinafslag geconstateerd tussen Zoutelanae en Westkapelle, ln het gebied bij Domburg en hij de zwakke plaats der Walcherse zee wering bij Oranjezon-Oostkapclïe. Ten noorden van dit punt werden weliswaar vijf nieuwe strandhoofden felegd door de Polder Walcheren, ie deze zeewering in beheer en on derhoud heeft, opdat het smalle strand en de smalle duinriggel zal aangroeien, maar tot dusver is van aanwas niet veel terechtgekomen. De storm heeft ook de scheepvaart ernstig gestagneerd. Talloze schepen zochten een veiliger ankerplaats op de rede van Vlissingen doch de zware storm en de hoge zeegang hebben een klein Engels motorscheepje van zijn ankers doen slaan. De „Seashell", groot 600 bruto registerton, op weg van Antwerpen naar Londen, was enkele dagen in verband met het ru we weer op de rede van Vlissingen voor anker gegaan. Woensdagmiddag verloor men het anker en besloot men de haven van Vlissingen binnen te lopen. Voor de bemanning was dat niet onplezierig, omdat er gebrek aan proviand dreigde t© ontstaan. Veers vissersvaartuig tijdelijk veerboot. Sinds verleden week donderdag wordt waarschijnlijk tot woens dag of donderdag a.s. de veer dienst tussen Veere en Kamperland onderhouden met het vissersvaartuig „Ve 24" van de heer J. L. F. Minne- boo. De veerboot „Zuidvlïet", die nor maal de dienst onderhoudt, moest noodzakelijk voor een reparatie aan de motor naar de werkplaats van de Prov. Stoombootdiensten te Vlissin gen. Wanneer de boot aanlegt is het nu voor het dekpersoneel vaak een heel gesjouw om de fietsen, brom mers en motors veilig over de reling op de aanlegsteiger te zetten. On danks het hoge water van maandag heeft de nieuwe, maar tijdelijke veerboot normaal de dienst onder houden. Alleen op de steiger van Kamperland konden enkele passa giers de boot alleen met natte voeten bereiken. Installatie ÏJzendijke's nieuwe burgemeester Op 17 januari aanstaande des mid dags drie uur zal de heer J. J. M. Ficq, benoemd tot burgemeester van de gemeente IJzendijke, worden ge ïnstalleerd. Dr. Nolle uit Leiden sprak over „Gebedsgenezing" In de door de Ned. herv. gemeente te Middelburg ingestelde lezingencyclus sprak zaterdagavond ln het Koorkerk centrum dr. F. A. Nolle, directeur van een ziekenhuis te Leiden en oud-zen dingsarts op Celebfes, over „Gebedsge nezing". Dr. Nolle, die werd ingeleid door de scriba der herv. gemeente, mr, B. Plomp, wees erop, dat zowel Graham als Osborn tienduizenden toe hoorders in ons land hebben gehad. Voor wat het eerste deel van hun re devoeringen betreft was er overeen stemming; het verschil ging schuil in het tweede gedeelte, waarin Osborn principieel het accent verlegde. Na melijk daar waar hij uitriep: „Als Je zus onze ziekte heeft gedragen en voor ons de dood is ingegaan, dan hoeven wij niet meer ziek te worden. Gooi uw krukken en geneesmiddelen weg en geloof in God". Dr. Nolle verklaarde met verontwaar diging die woorden van Osborn te hebben gehoord. Het protest, dat hij toen in enkele tijdschriften publiceer de, had een stroom van reacties ten gevolge, aldus verklaarde hij. Dr. Nolle betoogde, dat er oorzakelijk ver band is tussen de zondeval, de ziekte en de dood, maar dan in algemene zin, niet persoonlijk. Toen Jezus, zo ver- I'erkpolder onder water, zodat de, volgde dr. Nolle, ten aanzien van de Uitbreiding ulo-school aan Dwarskaai te Middelburg blindgeborene gevraagd werd wie er gezondigd had, antwoordde Hij: „Noch deze, noch zijn ouders". „Dit werpt een geheel ander licht op het vraagstuk", aldus dr. Nolle; die er vofrf'ts op wees dat de wetenschap niet opzij geschoven, mag worden voor het geloof, ondanks het feit, dat cr geen grenzen zijn aan Christus' macht. De grote uitvindingen zoals penicilline, cocaïne enz. zijn evenzovele middelen in Gods hand, aldus spreker. „Wij moeten met deze onderzoekingen doorgaan", zo zei hij. In de slotfase van zijn betoog stipte dr. Nolle aan. dat de mensen minder materialistisch gezind moeten zijn. „Vele mensen hebben geen medicus, maar een zielsverzorger nodig", aldus dr. Nolle, die dit Illustreerde met tal rijke voorbeelden uit zijn praktijk als specialist, zendingsarts en ziekenhuis directeur. Na deze rede beantwoordde dr. Nolle uitvoerig een door een der aanwezigen gestelde vraag, waarna mr. Plomp met een dankwoord tot dr. Nolle deze avond besloot. commissie voor ruimtelijke ordening B.'en W. van Middelburg stellen de raad voor om over te. gaan tot de instelling van een commissie voor ruimtelijke ordening. Het komt het college gewenst voor dat alle vraag stukken, die de gemeentelijke orde ning betreffen, vóór de officiële be handeling in da raad worden bespro ken in een afzonderlijke commissie. Alle voorstellen over uitbreidings plannen en wat daarmee annex is, kunnen dan meer intensief worden bestudeerd en besproken dan in een officiële vergadering het geval ls. Voorts stellen B. en W. voor om een verordening voor een dergelijke com missie vast te stellen. Tevens wordt voorgesteld om over te gaan tot de verkiezing van 6 leden uit de raad, die met een lid van B. en W. de commissie zullen vormen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 12 januari. Klefaardappelen 35 mm op waarts Eigenheimers f 14.50—15.50! bintje f 20.0021.00; koopmahs blauwe f 18.00 17.00: bevelanders f 14.00—14.50; meerlan- ders f 14.00—15.00. 40 mm opwaarts gewas sen van de kleigrond. Eigenheimers f 17. Bintje van de kleigrond in 2 maten ge sorteerd voor de export. 35 mm op waarts f 22.00: 45 mm opwaarts f 23 00. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. IJs- solster f 10 0011.00: ilbertas f 11 00—12 00 Voeraardappelen f 2.50—4.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, achip of auto. GRAAXBEURS ROTTERDAM. 12 januari- Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe, rode op voohtconditie naar kwaliteit van f 20 75—31.10, franco fabriek, bij kleine aanvoer en geregelde vraag Witte tarwe tot f 3130 franco fabriek. Voedeigranen, zomergerst. naar kwali teit van f 24.75—25.75, geschoonde f 28 25 Haver, naar kwaliteit van f 24 00-25 25. extra blanke f 25.75 Rogge, aanmerkelijk kalmer, doorsneekwaliteit van f 22 00- 22.25 Alles af binnenland, Peulvruchten. Groene erwten, vast, met levendige handel, f 34-0056.50; schok ker. prijshoudend f 50.00—87.50. Alles boerenschoon. Prima geschoonde blanke kwaliteit bruine bonen tot f 103.50- Alles franco Rotterdam. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 12 januari. Aanvoer in totnel 1810. Vette koelen ën ossen 1157; varkens 653. Vette koeien le kw. 310—340, 2e kw. 2 310, 3e kw. 275—285; varkens (lev. gew.) Ie kw. 194, 2e kw. 192, 3e kw. 188. alles ln cents per kg. Vette koeien aanvoer iets ruimer, han del goed, prijzen als vorige week, afloop flauw met neiging tot dalen, enkele pri. ma's boven notering: varkens (lev gew.) aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen aanvankelijk Iets minder, afloop aanmerkelijk lager. AAKDAPPELTERMMNMARKT ROTTERDAM 12 januari. Van de 51 contracten die he den werden verhandeld, gingen er 50 naar de consumptie-aardappelen. Eigen heimers maart s contracten tegen f 19.50. Bintje 35 januari 3 tegen f 22.—, februari 1 tegen f 22.70, 2 tegen f 22.80. en vier contracten tegen f 23.—, maart 10 zaken tegen f 2350 en twee tegen f 24.—, april 2 tegen f 23.70 en 5 tegen f 24.-. Bintje 45 mm zes contracten maart 2 tegen f 25. twee tegen f 25 20, april 2 tegen f 25,50, Llbertas maart 5 contracten tegen f 17.-, Alpha april 2 tegen f 24.50, Voran 35 mm bleef zonder zaken. Bij de poot8ardap- pelen bracht alleen Bintje „e" het tot 1 contract verhandeld op maart tegen f 32.50. B. en W. vragen de raad om krediet van f 13.400. In verband met de uitbreiding en de nog te verwachten stijging van het aantal leerlingen aan de openbare ulo-school aan de Dwarskaai te Mid delburg is het noodzakelijk geworden over te gaan tot uitbreiding van het aantal lokalen van de school. B. en W. van Middelburg verzoeken de ge meenteraad voor dit doel een krediet ter beschikking te stellen van f 13.400. De school zelf biedt mogelijkheden tot uitbreiding. De in de nieuwe vleu gel aanwezige aula kan, door het aan brengen van een tweetal harmo-naca- déuren, zo worden ingericht, dat het aantal lokalen met twee wordt ver meerderd. Een voordeel van deze op lossing is, dat de aula voor de school blijft behouden. Uiteraard dienen de lokalen te worden ingericht. De kosten van de verbou wing van de aula met de harmonica deuren worden geraamd op ongeveer f 7000, die van de eerste inrichting op f 6400. In verband met de toeneming van het aantal leer'ingen in de zesde klas van de hervormde school aan de Zuid singel verzoeken B. en W. de raad voor het aanschaffèn van leer- en hulpmiddelen een krediet te v.erlenen van f 1087,22. Bestuurslid voor stichting Openluchttheater Door het aftreden als wethouder is jhr. mr. T. A. J. W. Schorer tevens afgetreden als voorzitter van de stichting Openluchttheater Middel burg. In zijn plaats is door het colle ge van B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad als voorzitter aangewezen wethouder drs. Th. J. Westerhout. Aangezien de heer Westerhout door de raad was aangewezen als be stuurslid is als zodanig een vacature ontstaan. B. en W. verzoeken thans de raad een nieuw bestuurslid aan te wijzen, waarbij zij er op wijzen, dat namens de raad reeds zitting hebben dis. M. de Bruijne en ir. G. Kranen. Propaganda-avond Kon. Ned. Molorrijdersvereniging Aan de winnaars van de provinciale clubrltten-competltle zullen dinsdag avond op een propaganda-avond van de afdeling- Zeeland van de Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vereni ging in de sociëteit „De Vergenoe ging" te Middelburg, de behaalde prijzen worden uitgereikt. Voorts zullen op deze avond enkele motor- sportfilms worden vertoond. VLISSINGEN „Clivia" opgevoerd voor personeel „De Schelde" De operette „Clivia", de „eersteling" van de, men mag wel zeggen Ween- se Salzburger Nico Dostal, leent rich bijzonder voor een zwierige, roman- tisch-kleurige opvoering, zoals het Bergen op Zoomse operette-gezel schap dit zaterdagavond in „het Scheldekwartier" voor de personeels vereniging van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen deed. Dostal heeft in deze operette een" vrij uitgebreid aantal min of meer bonte figuren bijeengebracht in „BoIIguay", een aardig gevonden naam voor een republiek in Zuid-Amerika. Daaron der is een Amerikaans miljonair, die in dit al even aardige staatje een film wil vervaardigen met in de hoofdrol de gevierde Clivia Gray. Dit gratietje dient echter Boliguaynse te worden, wil de filmexpeditie in het staatje toegelaten worden. Men althans de geldman, de heer Potter- ton kiest hiervoor de weg van het schijnhuwelijk: de vermeende gaucho Juan wordt met zachte hand in de richting Clivia gedrongen en zo ont staat reeds in de eerste van de drie bedrijven een allercharmantst schijn-paar. Er is echter stof te over voor het verdere deel van de operet te: de gaucho ls in werkelijkheid de president-generaal Olivero van het republiekje. de schijn tussen Clivia en Juan blijkt op zich een schijntoe- stand en Clivia wordt tussen dit al les door nog van spionage verdacht... Het Bergen op Zoomse gezelschap dat uit 83 mensen bestond heeft deze operette, zoals gezegd, met veel zwier op de planken gebracht. Er werd niet alleen zeer verdienstelijk geacteerd wij denken hier bijvoor beeld aan de creaties van Jac. de Groot jr. en Jac. Touw, respectieve lijk als Gustaaf Kasulke en Lelio Down maar er viel in verschillen de passages ook van verdienstelijke zang te genieten. Zo was bijvoorbeeld de sopraan mevrouw Anitf Broek man uit Amsterdam, die Clivia ver- De leider van de expeditie, de 51-Jarigo Arnold Eiloart. weigerde, uitvoerig te vertellen over de reis. „Het spijt mc. Jongens. - het verhaal ls verkocht," zei hij tegen de nieuwsgierigen. Deze regels stonden in de Nederlandse kranten. Logisch, dat Eiloart niets wilde vertellen want PANORAMA bezit het alleenrecht tot het publiceren van de adembenemende avonturen der ballonvaarders. tolkte, in de gezongen gedeelten op haar best. In de heer P. van Rijs- bergen (als Juan) had zij een be kwaam tegenspeler. Bij deze vlotheid had men bijzonder veel aandacht besteed aan decors en bijzonder kleurige kostuums, zodat van een geslaagde opvoering kan worden gesproken. Er zouden uiteraard wel enkele kri tische opmerkingen te maken zijn zo gingen de strijkers in het orkest niet altijd vrijuit en voorts werden er enkele regiefoutjes gemaakt die men echter gaarne vergeet als men de opvoering als geheel be schouwd:. Een opvoering, die in artistiek op zicht geen grootse prestatie was,, maar die wel een avond van goed en gezond amusement betekende, waar bij van verdienstelijk stemmenmate- riaal en aardige, fleurige scènes te genieten viel. De muzikale leiding was in handen van Piet Kats. O.- EN W.-SOUBURG Cabaret-uitvoering „Animo" Zaterdagavond gaf de korfbalvereni ging „Animo" te Oost-Souburg in ge- Douw „de Zwaan" een cabaret-uitvoe ring. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Wagenmakers werd met eigen krachten een vlot programma afgewerkt, bestaande uit aardige sketches, zang en muziek. Bijzonder geslaagd waren de zang nummers van de heer van Balen, jnej. Aerssens verzorgde voor deze en an dere nummers de muzikale begelei ding. Adspirant Wim Koole bracht enige aardige nummertjes accordeon ten gehore. Van de sketches deden de babysitter en de finale „Holland in de sneeuw" het uitstekend. De regie was ln handen van de heer Lammere terwijl de heer van As de grime ver zorgde. In de pauze was er een ver loting. Een gezellig bal met mede werking van „The Flamingo's" be sloot deze geanimeerde avond. K.N.V.B.-afdelingsprograms één week opgeschoven. Eindstrijd om Zeeuwse büjarttitel le klas libre. In het clublokaal van de biljartver eniging K.O.T. te Middelburg, café S. Gillissen, is deze week een begin gemaakt met de eindstrijd om bet persoonlijk biljartkampioenschap le klas libre van het district Walcheren- Zuid-Beveland van de iLNJB-B. Tijdens de wedstrijden van .zondag bracht J. de Groot van V.E.G. uit Sou burg in zijn partij tegen zijn plaats en clubgenoot G. C. de Looff het bes te partijgemiddelde, namelijk 7.14, op zijn naam. In 28 beurten maakte hij dus de 200 caramboles vol met een hoogste serie van 33, die ook de hoog ste van de eerste wedstrijddag was De uitslagen van de op deze dag ge speelde partijen was: W. Lefèvre 200 43 24 4,65 W. Loenhout 180 43 20 4,18 J. de Witte 151 32 25 4,71 J. Leijnse 200 32 22 6,25 W. Korf! J. de Groot L. A. Marks van Overbeeke J. de Groot G. C. de Looff P. van Overbeeke J. de Witte 200 43 179 43 200 40 154 40 200 28 7,14 124 28 32 4,42 103 46 12 2,23 200 46 26 4,34 De wedstrijden worden dinsdag aan staande voortgezet. De deelnemers Lefèvre, Loenhout, Marks en Van Overbeeke zijn lid van de biljartver eniging De Hoek te Middelburg; De Witte en Leijnse van K.O.T. te Mid delburg, en Korff, De Groot en De Looff van het Souburgse V.E.G. De ln Grijpskerke gehouden collecte t.b.v. de Stichting Zeeland, bracht f 45.10 op. VERKIEZING VAN DE LEDEN DER TWEEDE KAMER. KANDIDAATSTELLING. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen het volgende ter openbare kennis: 1. Op woensdag 28 januari 1959 zal de kandidaatetelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ton-Generaal plaatshebben. 2. Op die dag kunnen van des voormld- dags 9 tot des namiddags 8' uur bij de voorzitter van het hoofdatembureau voor de kieskring XII, of bij het door hem aangewezen lid van dat hoofdatembureau, ter secretarie der gemeente Middelburg lijsten van kandidaten (model G 6) wor den ingeleverd. 3. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijfentwintig kiezers, die binnen de kieskring, waarvoor dia lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer. 4. Bij de inlevering van de lijst moet ten aanzien van de ondertekenaar, die niet is opgenomen ln het klezersreglster der gemeente, waar het hoofdstembureau ls gevestigd, een door de burgemeester van do desbetreffende gemeente afgegeven verklaring worden overgelegd, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kie- zerareglstcr van zijn gemeente. 5. Een kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. c. De namen der kandidaten moeten op de lijst worden geplaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven- 7. Op dezelfde lijst mogen de namen van ten hoogste dertig kandidaten worden geplaatst. 8- De naam van een kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van een zelfde hoofdstembureau zijn Ingeleverd 9. De kandidaten moeten op de lijst wor den vermeld met naam, voorletters (wel ke geheel of ten dele door de voorna, men mogen worden vervangen), jaar en datum van geboorte, alsmede woonplaats en adres. 10. Gehuwde vrouwen en weduwen moe ten op de lijst borden vermeldt hetzij met de naam van haar echtgenoot of o^rle- den echtgenoot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord ..geboren" ol een afkorting van dit woord, hetzij met haar eigen naam. gevolgd door de woorden „echtgenote van" of „weduwe van" of een afkorting van deze woorden en de naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot. Aan de naam van een ongehuwde vrouw wordt het woord „mejuffrouw" of een afkorting van dit woord toegevoegd, ten zij het betreft een vrouwelijke kandidaat met een adellijke titel of pradlkaat. 11. BIJ de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring (model G 12) van iedere daarop voorkomende kandi daat, dat hij bewilligt in zijn kandidaat stelling op deze lijst. Een dergelijke ver klaring kan niet worden ingetrokkën. 12. Indien de kandidaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, is de onder 11 bedoelde verklaring niet aan enig for mulier gebonden en kan zij ook tele grafisch worden gedaan. 13. De kandidaat, wiens woonplaats bul ten het rijk ln Europa gelegen is, móet in de verklaring van bewilliging (model G 12), tevens een in Nederland wonende gemachtigde aanwijzen, met vermelding van diens naam, voorletters, woonplaats en adres. 14. Op de lijst van kandidaten kunnen de ondertekenaars schriftelijk een gemach- tigde en desgewenst diens plaatsvervan ger aanwijzen, bevoegd tot het verbinden van de lijst. 15. Indien degene die de lijst inlevert daartoe gemachtigd is, kan hij boven de lijst van kandidaten de naam of aandui ding van de desbetreffende politieke groepering plaatsen. In verband hierme de moet de bedoelde machtiging (modal G 1-2) worden overgelegd alsmede een door de voorzitter van de kiesraad afge geven bewijs van registratie van de naam of aanduiding der politieke groepe ring. 16. Op naam van één der ondertekenaars van de lijst of op naam van de gemach tigde of diens plaatsvervanger, genoemd onder punt 14, moet ten kantore van de Inspecteur der registratie en successie een bedrag van f 500.— in de consignatie kas zijn gestort. De schriftelijke verkla ring, welke hiervan wordt afgegeven, moet bij de indiening van de lijst worden ingeleverd. 17. De inlevering van de lijst moet ge schieden persoonlijk door een kiezer, be voegd tot deelneming aan de verkiezing binnen de onder 2 genoemde kieskring. De kandidaten .kunnen bij de inlevering tegenwoordig zijn. 18. Indien de kiezer, bedoeld onder 17, nle„ is opgenomen in het kiezersregister der gemeente waar het hoofdstemhureau is gevestigd, moet hij tevens een verkla ring overleggen van de burgemeester der gemeente, waar hij in het kiezersregister is opgenomen, dat hij bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring. 19. De tot Invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten (model G 5), voor de schriftelijke verklaring, ge noemd onder 11 (model G 12) en voor de Het voetbalprogramma van de K.N. VJB.-afdeling Zeeland, zoals dit was vastgesteld voor zaterdag 10 en zon dag 11 januari 1959 is opgeschoven naar zaterdag 17 en zondag. 18 ja nuari 1959. Massakamp schaken Zeeland—West-Brabant Onder auspiciën van de Zeeuwse Schaakbond zal op zaterdag 7 februa ri a-s. te Goes, in een nader te bepa len zaal een massakamp plaatsvin den tussen Zeeland en West-Brabant. De wedstrijd zal beginnen om 3.15 uur n.m. en eindigen om ca half acht. Dit is voor de Zeeuwse schakers een unieke gelegenheid om zich te meten met sterke spelers van buiten de provincie. De laatste ontmoeting vond in 1948 plaats te Breda. Nu de reis- verbindingen veel beter zijn dan in het laatste genoemd jaar verwacht het bestuur van de Zeeuwse schaak bond een goede opkomst. Als de voor tekenen ons niet bedriegen belooft het daar in Goes een echte „Caïsa- dag" te worden. Jeugdschaken persoonlijk kampioenschap Zeeland 1958-1959 Na de kerst- en nieuwjaarsdrukte zijn ook voor het persoonlijk jeugd kampioenschap voor Zeeland weer verschillende wedstrijden gespeeld. In groep-B is zelfs de kampioen al bekend, nl. W. v. Wijnen te Middel burg, die alle twee de wedstrijden won. Hiermede is gelijk de vergissing van doorgeven gerectificeerd, daar we In ons laatste verslag meldden dat de heer W. v. Wijnen verloren zou hebben van F. Lammens. No. 2 in de ze klas is M. Donze te Vlissingen, die won van F. Lammens, welke laatste eindigde met nul punten. In groep A leidt momenteel A, M. Verspoor met 4 punten uit 2 wed strijden. A. Dubbeldam volgt hem met 3 uit 2, J. K. Bartel is nummer drie met 1 uit 2 en A. den Hamer sluit de rij met 0 uit 1. In groep C is de volgorde 1 en 2 J. C. Goedhart en J. Gommers elk 3 uit 2, W. Scheltens 2 uit 1 en J. J. Dub beldam 0 uit 1. GEDETAILLERDE UITSLAG Groep A: J. K. Bartel-A. M. Verspoor 0-1; J. K. Bartel-A. Dubbeldam A. M. Verspoor-A. den Hamer 1-0. Groep B: M. Donze-F. Lammens 1-0. W. v. Wijnen-M. Donze 1-0. Groep C. J. C. Goedhart-J. Gommers MVa', W. Scheltens-J. J. Dubbeldam 1-0. Olafsson aan top in het Hoogovenschaaktoernooi. Maandag werden voor het Hoogoven- schaaktournooi te Beverwijk enige afgebroken partijen uitgespeeld. De resultaten waren: Hoofdgroep, vierde ronde: Ellskases (Arg.)Barendregt (Ned.) ^2Va', Langeweg (Ned.)—Larsen (Denemarken) Va-Va', Donner (Ned.) Van den Berg (Ned.) 10. Damesgroep, vierde ronde: Mevr. Vreeken (Ned.)mej. Szeinis (Did.) Derde ronde: Mevr. Chaude de Silans (Fr.)mevr. Heemskerk (Ned.) 01. Groep la, vierde ronde: Vlagsma (Ned.)—Perez (Spanje) De stand ln de hoofdgroep luidt nu: 1. Olafsson (IJsland) 3 pnt.; 2. t. m. 4. Donner (Ned.), Van Scheltinga (Ned.) en Eliskases (Arg.) 2% pnt.; 5. t. m. 7. Toran (Spanje), Baren dregt (Ned.) en O'Kelly de Galway (België) 2 pnt.; 8. Van den Berg (Ned.) 1 Vt pnt.; 9. en 10. Larsen (Denemarken) en Langeweg (Ned.) 1 pnt. Verder werd in de damesgroep ds partij uit de vierde ronde tussen me vrouw Heemskerk (Ned.) en mej. Bacic (Z. Slavië) uitgespeeld. Deze partij werd door mevrouw Heems kerk gewonnen De stand ln de damesgroep werd hier door: machtiging bedoeld onder .5 Mode, O j ?N K^)*'"'- mevr' Heemskerk 1-2) zijn tot en met tie dag der kandi daatstelling ter secretarie dezer gemeen ten kosteloos voor de kiezers verkrijg, baai-. De burgemeesters voornoemd. Middelburg, 10 januari 1959. Vlissingen, (Ned.) en mej Langos (Hong.j, 2 pnt. (uit 3 partijen); 5 en 6 mej. Bacic (Z. Slavië) en mevr. Van der Veen (Ned.), lVè pnt. (uit 3 partij, en); 7 en 8 mej. Szeinis (W.-Dld.) en mevr. Vreeken (Ned.), 1% pnt.: 9 mevr. Roodzant (Ned.), Va pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3