Voorlichting in Zeeland over bescherming tegen kernwapens hier Mams) ik hoest weer! Zeeuwse Almanak Imn IN KAMPERLAND WERD EEN DIEPVRIESKLUIS GEOPEND BLAMEMEMVOLBRACHT IN 1958 GEVAARLIJKSTE REDDING Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 JANUARI 1959 EERSTE BIJEENKOMST IN SCHERPENISSE Lezing voor Stichting Gemeenschap Eiland Tholen Het I» wel degelijk mogelijk een vrij afdoende bescherming op te bouwen tegen A- en H-bom ontploffingen. De beweringen als zou bij gebruik van deze vernietigende wapens vrijwel geen enkele kans op levensbehoud be staan, Is beslist onjuist. De bevolking op het platteland en in de steden kan zich zodanig tegen kernontploffingen beschermen, dat een groot per centage er bij een eventueel gebruik van kernwapens het leven zal af brengen. Tot deze conclusie kwamen de heren P. de Kam en J. v. d. Leur op een maandagmiddag in het „Holland Huis" te Scherpenlsse gehouden bijeenkomst voor leden van de Stichting Gemeenschap Eiland Tholen. Het was de eerste voorlichtingsbijeenkomst In de provincie Zeeland, waar in gesproken werd over het gebruik van kernwapens bij een oorlog op grote schaal. man" zich daartégen kan bescher men. Bij afdoende bescherming zal het percentage glaohtoffers belang rijk minder zijn, dan wanneer men fewoon maar afwacht, egen de hitte kan men xtch afdoen de beschermen, door achter een muur, in een huis enz, te schuilen. De slachtoffers van de luchtdruk zijn meestal mensen, die worden getrof fen door brokstukken van huizen, bomen en andere voorwerpen. Wan neer men ln een kelder -zit, zal men da ontploffing veelal overleven. Van de radio-actieve neerslag heeft men de gammastralen te vrezen. Het feit, dat de B.B. thans de be schikking krijgt over meetappara tuur maakt het mogelijk op iedere willekeurige plaats de radio-activiteit, te meten. Tenslotte werden nog tal van vragen gesteld, die bewezen, dat deze materie de belangstelling van velen heeft. Het voortdurend veranderen van de verhouding op politiek, miiltair en economisch gebied in de wereld was voor het stichtingsbestuur aanleiding geweest, de leden nader met deze aangelegenheden te laten kennis ma ken. De uitwerking van de kernwa pens en in het bijzonder die van do radio-actieve neerslag houdt de be volking over de gehele wereld ln bui tengewone mate bezig. Het was om deze reden, dat het stichtingsbestuur de heren P. de Kam uit Goes en J. v. d. Leur uit Den Haag, resp. ver tegenwoordiger van de stichting Be vordering Bescherming Bevolking en representant van de sectie ABC- dienst van het ministerie van binnen landse zaken, had uitgenodigd de ge volgen van kernaanvallen en de maatregelen daartegen te nemen, uiteen te zetten. Behalve hun geruststellende woor den met betrekking tot bescher ming tegen de gevolgen van een atoomontplofflng, deden de spre kers ook enkele interessante me dedelingen over de plannen van het ministerie van binnenlandse zaken om het Nederlandse volk hierover voor te lichten. In de bioscopen zullen binnenkort korte filmstrips worden vertoond over de individuele zelfbescherming te gen kernontploffingen, terwijl in tal van steden en dorpen voorlich tingsbijeenkomsten rullen worden belegd. De Bescherming Bevol king, wier training eigenlijk tot nu toe alleen is gericht op de con ventionele bewapening, zal in dit proces worden ingeschakeld. Over net gehele land wordt voorts een netwerk van controleposten opge richt, dat eventuele radio-actieve neerslag ln een bepaald gebied on middellijk zal registreren en door geven. Op dit gebied zal zelfs met andere landen worden samenge werkt. Historisch overzicht De heer De Kam, die als eerste spre ker het woord voerde, gaf een uit voerig overzicht van hetgeen zich in de Jaren na 1945 op internationaal politiek terrein heeft afgespeeld, vervolgens vroeg spreker zich af, wat Nederland te wachten staat bij een derde wereldoorlog. Volgens de heer De Kam zal ons land in een van de meeat kwetsbare vleugels ln de westelijke verdediging liggen. On getwijfeld zal bij een volgende we reldoorlog gebruik worden gemaakt van A-, H- en Kobaltbommen, aldus spreker. Als we de eerste klappen kunnen opvangen zal Nederland zich ongetwijfeld kunnen handhaven. En daarvoor ls het nodig dat offers wor den gebracht. Zelfbescherming De heer Van der Leur ging uitvoerig in op de gevolgen van een atoomaan- val en de wijze waarop de „gewone Collecte. Te Axel werd In de r.-k. parochie kerk een collecte gehouden voor de verbetering van de verwarmingsin stallatie. De opbrengst bedroeg 285,—. Hij weet het: sis hij masr éven hoest geeft Moeder hem Abdijsiroop. Zij neemt1 geen enkel risico. Nfet verwaarlozen, zo'n hoestje! Het kan zo gemakkelijk ontaarden r ln minder onschuldige kwalen. De 23 genezende bestanddelen YAN TOT WINTERSPORT Enkele flinke sneeuwbuien hebben de duinen van de Westhoek op Schou- wen-Dniveland omgetoverd in een ideaal wintersportgebied. Vooral de dninen achter het huis van de burge meester" van Burgh trokken in het af gelopen weekeinde tientallen jeugdige inwoners van Burgh en Haamstede, die zich daar met hnn sleetjes alt- stekend wisten te vermaken. Ook WATERLAND Van Zeeland-Vakantieland is het nou toch, toei eoht Zeeland-Waterland ge worden. Met waterhoog opgestuwd door harde wind in Ooster- en Wes- tersohelde, tnet water in plassen op de straten en met water in de pol ders waar de gemalen op volle kracht moeten werken. Water, dat alsmaar uit eert, loodgrauwe hemel komt val len, bui na bui neerplenzend op een verregende mensheid, die in deze da gen met waterlaarzen, regenjassen, overschoenen en paraplu's door dit leven gaat. Sópt, mogen wij wel zeg gen. Nat en koud en akelig en steeds maar rennend naar de warme, droge beschutting van een binnenkamer met een brandende kachel. Voor zover al thans mogelijk, want indien ae een al dan met gesaneerde melkhande- laar zijt, of een broodbezorger dan wel postbode, dan is er wel sprake van rennen, maar niet van warme binnenkamers. Althans niet op de tijdstippenwaarop een winkelier, 'n boekhouder en een machinebankwer ker zich .n hun goed verwarmde werkvertrekken bevinden van tijd tot tijd van gedachten wisselend met collega's over het weer dat zo ilecht is. Én waar die „buitenwerkers" dan midden in vertoeven midden ln Zeeland-Waterland 6 t onderen zag men !n touw. Er waren er zelfs uit andere plaatsen, die met de slee ln de auto naar de „Schouw de Alpen" kwamen. Ook de oprit naar de uitkijktoren was erg in trek, hoe wel nogal gevaarlijk. Velen zijn ten minste na een behoorlijke val in plaats van met hun sleetje met wat kachelhout naar huis gegaan. Behalve deze liefhebbers van de win tersport en meer bezadigde wande laars, zag men in do Westhoek op merkelijk veel trekvogels, die laag boven de grond vliegend op weg wa ren naar het zuiden, waar het zonni ger en in ieder geval sneeuwloos is. Voor de kleine zangvogeltjes, die niet naar zonniger oorden gaan, worden het nu bange tijden. Laten we er voor zorgen, dat zij niets te kort komen. Wat pinda's aan een draadje, korst jes brood op een open plekje, een oud stukje spek, ze 2ijn er dol op. TER KENNISMAKING Schutters en liefhebbers van de schietsport kunnen vrijdag aan staande hun hart ophalen in Sta- venisse waar de plaatselijke schietvereniging een wedstrijd or ganiseert in bet Dorpshnis. Deze wedstrijd staat niet alleen voor le den open, maar ook zij die onge organiseerd aan deze sport doen, kunnen er aan deelnemen. Er wordt met drie boksen geschoten en er zijn fraaie prijzen beschik baar. Een prachtige gelegenheid om eens met deze oude sport ken nis te maken. PROJECTIEL Bij het omploegen van een stuk hel de ln de gemeente Sint-Jansteen, na bij de Belgische grens, ls men op een granaat gestuit, die vermoedelijk af komstig is uit de Tweede Wereldoor log. De opruimingsdienst werd ter stond van de vondst in kennis ge steld. Het is het tweede projectiel, dat ln deze omgeving wordt gevon den. Voortvluchtig Middelburgs meisje terecht. Duitse politie spoorde haar op in Stuttgart. De 16-jarige Hendriks Neeltje J. van G. uit Middelburg, die ln november van het vorige jaar het onderlijk huis verliet en daarn3 niets meer van zich liet horen, is terecht. Dit weekeinde is de politie van de Duitse stad Stutt gart er in geslaagd baar op te spo ren. Het meisje zal zo spoedig moge lijk door de Duitse politie op trans port worden gesteld naar de Neder landse grens, waar voor verder trans port gezorgd zal worden naar de Zeeuwse hoofdstad. Wat d« „ondernemende" 16-jarige Middelburgse bewogen heeft naar Stuttgart te vertrekken, is nog niet bekend. Het is echter niet onwaar schijnlijk, dat zij in deze stad een jongeman kende. Tegenover vriendin nen heeft zij dat namelijk verklaard. Het is zeer goed mogelijk, dat zij via België, waar een vriend van de Stutt- garter jongeman woont, .Duitsland heeft weten te bereiken. Verdachten van meineed op vrije voelen gesteld. De 18-jarige los-werkman W. S. uit Eede en de 26-jarige autohandelaar I. A. de P. uit Breskens, die tijdens Kantongerechtszitting van don derdag 18 december Jl. te Oostburg ln voorarrest gesteld werden wegens respectievelijk het plegen van mein eed en uitlokking van meineed, zijn ln de afgelopen week weer op vrije voeten gesteld. Zoals bekend werd de jonge S. in verzekerde bewaring gesteld, toen hij verklaarde, dat de in een zaak als verdachte verschenen De P. in Eede zou zijn geweest, terwijl deze vol- fens een wachtmeester in Sluis rokken maakte met een auto. S. tekende de verklaring, waarin hij be weerde De P. In Eede te hebben ge zien, terwijl de aanrijding in Sluis ;ebeurde. De kantonrechter verdacht van meineed en stelde hem, even als De P., die verdacht werd de mein eed uitgelokt te hebben, in voorar rest. Bijeenkomst Bescherming^ Bevolking te Middelburg. Vrijdagmiddag wordt ln de Concert en Gehoorzaal te Middelburg een bij eenkomst voor burgemeesters in Zee land en enkele andere autoriteiten op bestuursgebied gehouden, waarin ge sproken zal worden over de indivi duele zelfbescherming bij de B.B. De ze bijeenkomst gaat uit van de Stich ting B.B.B. Als spreker zal aanwezig zijn mr. L. Tielenius Kruythof, direc teur van de stichting Bevordering Be scherming Bevolking, die een rede zal houden over het onderwerp „De in dividuele zelfbescherming als basis van de B-B. in oorlogstijd voor mens en dier" en voorts over „De taak van de stichting NJ3.B.B. en de burgemees ters bij voorlichting en instructie over de individuele zelfbescherming". De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal een inleidend woord spreken. Voorts is er na de lezing gelegenheid tot discussie. Vrachtauto verloor te Rilland beide achterwielen. Op de rijksweg te Rllland-Bath ver loor maandag een vrachtwagen van de fa. A. J. C. uit Breskens en be stuurd door R. H. P. C. uit die ge meente, de belde achterwielen. De wagen waa met een lading mosse len uit Duitsland via Breskens op weg naar Frankrijk. De lading-is op een andere wagen overgeladen, waar op de defecte wagen door een takel auto van een Breskens garagebedrijf is weggesleept. Ongevallen op Zeeuwse wegen Twee auto's slipten. Eveneens tengevolge van de glad heid kwamen maandagavond om streeks kwart over zes twee per sonenauto's, die beide in de rich ting Middelburg reden, op de Sloedam ter hoogte van het Fran se monument met elkaar in bot sing. De achterste auto, bestuurd door de ""-jarige J. D. uit Vlissingen gleed bij het afremmen door en botste daarbij tegen de met matige snelheid rijdende personenauto van de 28-ja- rige S. W. uit Nieuw- en Sint Joos- land. D. werd bij de botsing licht ewond en na door dokter Brons uit Nieuw- en Slnt-Joosland te zijn ver bonden, naar het St. Joseph-zieken- huis in Vlissingen vervoerd. Na in het ziekenhuis te zijn onderzocht kon D. zich naar huis begeven. W. kwam met de schrik vrij. Beide auto's wer den beschadigd. De auto van de Vlis- singse automobilist is later door een takelwagen uit Middelburg wegge sleept. Tijdens het passeren van een door G. P. v. d. W. uit Wolfaartsdijk be stuurde bestelauto van.de firma D. uit Goes is de personenauto van A. L. G. van D. uit Vlissingen op de rijksweg door Zuid-Beveland, ter hoogte van Krabbendijke, aan het slippen geraakt. V. d. W. kwam door de onverwachte manoeuvre van de passerende auto zodanig in het nauw, dat hij moest uitwijken om een bot sing te voorkomen. De bestelauto week uit in de berm en ramde op zijn weg een z.g. bochtpaaltje. De wagen werd enigszins beschadigd. De personenauto van Van D. slipte nog een eind door en kwam een hal ve slag gedraaid in de rechterberm tot stilstand. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Brutale diefstal van textiel te Haamstede. Toen dezer dagen de textielhandelaar L. uit Brouwershaven 's avonds met zijn auto in de Hogezoom te Haam stede stond en de man even bij een klant binnen was, maakte een tot dus ver onbekend gebleven persoon van de gelegenheid gebruik om een hoe veelheid textiel uit de auto weg te ne men. De volgende morgen werd een gedeelte van het gestolene terugge vonden achter een in de nabijheid ge legen woning, doch er wordt nog voor ongeveer 150 aan goederen vermist. Van de dader ontbreekt elk spoor. Wel zag L. bij het naar buiten komen een persoon in het donker weglopen. Op dat moment passeerde ook een wielrijder of wielrijdster. De politie van Haamstede verzoekt nu de be trokken wielrijder (-ster) zich met haar in verbinding te stellen voor het geven van inlichtingen. PRIMEUR VOOR NOORD-BEVELAND Echtgenote van burgemeester verrichtte officiële handeling. In aanwezigheid van een groot aan tal genodigden heeft de echtgenote van de burgemeester van Wissenker- ke, mevrouw Van Halst, maandag middag de „Coöperatieve diepvries vereniging Kamperland" aan de Nicuwstraat te Kamperland officieel ïn gebruik gesteld. Hiervoof was haar door Josje Langeraad, een kleindoch ter van de voorzitter van de vereni ging, de heer K. A- Langeraad, de sleutel van dé deur van het nieu we gebouwtje overhandigd. Bij de be zichtiging van de installatie in het gebouwtje waar amper plaats was voor alle belangstellenden heeft de heer Langeraad aan mevrouw Van Halst het eerste produkt uit de diep- vriesiDstallatie, een ln pjastio ver pakte en bevroren haan, overhandigd. Tijdens de hierna gehouden bijeen komst im .Havenzicht" herinnerde de heer Langeraad in een toespraak aan de oprichting van de diepvriesvereni- ging waarbij de vrouwen van Kam perland zo'p grote rol hebben ge speeld. Op de oprichtingsvergadering, die eind september 1958 gehouden werd, traden maar liefst 20 vrouwen toe en slechts 1 man. Men was zo en thousiast voor het plan, dat de aan nemer A. C. van Hee te Kamperland reeds op 11 november met de bouw kon aanvangen, naar een ontwerp van de architect F. G. van der Stoep uit E/hoonv De eerste Niet..zonder trots stipte de heer Lan geraad aan, dat dit de eerste diep- vricsvereniging op Noord-Beveland is en de tweede van Zeeland, die vol gens een zogenaamd caroussel-sys- teem werkt. Bij dit systeem zijn er 64 boxen met in totaal 128 laden, die vier-hoog op een tweetal draaischij ven zijn gemonteerd. Elk li'd heeft één box twee laden met een totale inhoud van 206 liter. "Wanneer men zijn box wil gebruiken, dan drukt men op een knop, die met het nummer vkn zijn box correspon deert. Automatisch worden dan de desbetreffende laden voor de deurope ning in de koelkamer gedraaid. Ook is. er nog een voorvriesruimte, waar bij een temperatuur van 28 gr. onder touI de verschillende produkten bin nen 12 uur bevroren kunnen worden. Deze voorvriesinstallatie, zo merkte de voorzitter nog op, heeft een inhoud van 600 liter. De 64 boxen gezamenlijk hebben een inhoud van 13-184 liter, terwijl een box waarin men zijn wa ren voor een langere duur kan opber gen, een Inhoud heeft van 800 liter. Als dank voor de zeer prettige sa menwerking bood de heer Langeraad namens de vereniging de architect, de heer Van der Stoep en de aannemer, de heer Van Hee een schrijfmap aan. 's Avonds hield mej. R. Lansu, elek- trphuiishoudikundige bij de P.Z.E.M., een inleiding over de mogelijkheden van een diep vniiesinstalla tie, zoals het klaarmaken en verpakken van de waar, welke inleiding gevolgd werd door een filmvertoning. Premie voor bemanning van Veerse reddingsboot. SCHIPPER J. A. Min- neboo en zijn mannen van de Veerse reddings- boot „M. C. Blanlten- heim" hebben ln het af gelopen jaar de gevaar lijkste redding in Ne derland volbracht met de redding van de be manning van de zee sleper „Ebro". Zij heb ben daarvoor een pre mie ontvangen van het Nederlandse reddings fonds „Robin". Ongetwijfeld zullen zeer velen het nog her inneren: zaterdagavond 11 januari 1958 beleef den do 19 opvarenden van de Nederlandse zeesleper „Ebro" in 'n kolkende en kokende massa van water en zand twee lange uren van angst en ver schrikking toen hun 3Chip in een gierende noordwester was vast gelopen op de beruchte „Banjaard". DE „EBRO" was op weg naar het vracht schip „Lindekerk", dat machinesehade had op gelopen nadat het van Vlissingen naar Rotter dam vertrokken was. Twee uur lang wacht ten de Nederlandse sle pers angstig bijeenge- klit op hulp. Totdat om even na half elf de Veerse reddingsboot „M. O. Blankenheim" in de inktzwarte nacht langszij schoot. Vier maal ondernam schip per Minneboo in de kol kende watermassa een met succes bekroonde poging om zijn boot langs de verongelukte sleper te sturen. De voltallige bemanning van de „Ebro" kon op de „Blankenheim" overspringen. Nog nooit had de boot zo'n groot aantal schip breukelingen de haven van Veere binnenge bracht. En de „Ebro"- bemanning had niets dan lof voor de ma noeuvreerkunst van dc schipper en de zijnen. „Het was fantastisch", was haar oordeel. DE BEMANNING van de „Blankenheim" had zich gistermiddag ten huize van de schipper verzameld op verzoek van burgemeester jhr. I. den Beer Poortugael van Veere. Deze las toen de brief voor, waarin de directie van de Kon. Zuid-Hollandse Maatschappij tot Red ding van Schipbreuke lingen meedeelde beslo ten te hebben de Veer se reddingsbootbeman ning de premie voor de gevaarlijkste redding in 1958 toe te kennen. Te Kamperland verrichtte maandag de echtgenote van burgemeester Van Halst de officiële opening van de nieuwe diepvriesinrichting. Het klein dochtertje van de voorzitter, de heer K. van Langeraad (op de voorgrond bood haar de sleutel aan. (Foto P.Z.O. Commissaris der koningin op Toogdag C.J.B.T.B. De commissaris der koningin in de Srovincié Zeeland, jhr. mr. A. F. C. c Casembroot, zal zaterdagmiddag a.a.. de jaarlijkse toogdag van d< Zeeuwse Christelijke Plattelands- meisjes Eond en de Christelijke Jon ge Boeren- en Tuindersbond bijwo nen. Deze toogdag wordt in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden. Des morgens zullen de beide bonden apart vergaderen. Sleepschip voer op dukdalf te Wemeldinge. Maandagmorgen is het 90Ö ton me tende Belgische sleepschip „Fluvlale 4", varende op het kanaal door Zuid- Beveland. nabij de oostsluis te We meldinge, uit rijn koers geraakt. Hierdoor voer het vaartuig op een dukdalf. De „Fluviale 4" liep schade op aan het voorschip, terwijl ook de dukdalf beschadigd werd. Het vaar tuig kon na borgstelling zijn reis vervolgen. Auditieavond van ,d'Oprechte Amateur'. Maandagavond hield de buurtver eniging LangevielePottenmarkt in de grote zaal van de „Gouden Poor- te" te Middelburg een gezellige avond, waai' het programma ver zorgd werd door de afdeling Zeeland van de Stichting ,,d' Oprechte Ama teur". Wat de medewerkenden deze avond presteerden was alleszins de moeite waard. Dat deze amateurs deze avond misschien wel extra hun best deden was waarschijnlijk te danken aan de twee juryleden, die de diverse nummers nog kritischer be luisterden dan het publiek. De heer H. Mennes, te Middelburg, secretaris van de afdeling Zeeland van ,,d' Op rechte Amateur" en de heer H. Ras uit Hilversum van het centraal bu reau van de Stichting en propaganda- medewerker van net programma „d'Oprechte Amateur" van de A.V.R. O. kwamen namelijk kijken om na te gaan wie de afdeling Zeeland in mei op de nationale wedstrijden van ,,d' Oprechte Amateur" in de afdelin gen modern en klassiek zal mogen vertegenwoordigen. Uitstekend was het optreden van het Middelburgs Kamerkoor onder lei ding van de heer Bart Leynse, dat verleden jaar op de nationale wed strijden de eerste prijs won. De heer J. Verwey bespeelde op virtuoze wij ze het chromatische mondorgel, waarbij hij uitstekend op de piano begeleid werd door de heer J. Groe- newoudt. Niet minder succes had de heer P. de Leeuw, die het publiek tot verbazing bracht door met een snel treinvaart allerlei politieke figuren te tekenen. „The Moreco's" deden het aardig met enkele liedjes, waar onder twee eigen composities. Zonder andere medewerkers tekort te willen doen noemen wij nog de heer S. Ber- revoets, die twee stukjes declameer de en mej. L. de Graaf, die op de piano oude en nieuwe liedjes speelde. Door de jury, die de uitslag nog niet bekendmaakte, werd aan het einde van de avotid een kritische nabe schouwing ln opbouwende zin gege ven. Gecompliceerde aanrijding onder Haamstede. Dezer dagen reed de bestelauto van een wasserij, bestuurd door de heer Van der S., op de provinciale weg tussen Serooskerke en Haamstede in de berm en kwam met twee wielen in een sloot terecht. Toen de aldaar wo nende landbouw-bedrijfsleider, de heer Van L. met zijn tractor de wa gen op de kant wilde slepen, gebeur de een tweede ongeval. De heer Van L. wachtte nog even om een vracht auto van de heer P. V. uit Oosterland en een personenwagen, bestuurd door de heer L. van der K. uit Burgh, te laten passeren. De chauffeur van de vrachtwagen week uit naar rechts om bij de gestrande wagen te kijken. De heer Van der K., die op dat mo ment met een snelheid van 20 km reed, wilde de vrachtauto voorbij rij den, doch gleed door de gladheid van de weg tegen de achterzijde van de vrachtauto. De drie inzittenden wer den licht gewond, terwijl voor een van hen, de heer B. uit Burgh, medische hulp moest worden Ingeroepen. Da personenauto werd zwaar beschadigd. Nieuwe leider voor „Hedenesse". Het bestuur van de Stichting Her- vormd Jeugdwerk in West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Classis IJzendijke der Nederlands Hervormde Kerk heeft de heer W. Oosterwal te Hyum (gemeente Leeuwarderadeel) be- moemd tot leider aan het Vormings centrum „Hedenesse" te Cadzand. Afscheid ds. L. P. W. Groenveld In aanvulling op ons bericht van maandag J.l. over het afscheid van ds. L. P. W. Groenveld, als predikant van de hervormde gemeente van Sluis en Sint-Anna tor Muiden, zij nog vermeld, dat de scheldende pre dikant als tekst had gekozen: Matth. 17 vers 8: „Toen zij hun ogen op sloegen, zagen zij niemand dan Jezus alleen". VANDAAG Middelburg Electro: „Dr. Corda, vrerw dacht van moord". 20 uur, 18 Jaar; Schouwburg: „Das Schauspiel", Z.V. U., 19.30 UUR; Sociëteit „De Verge noeging": Propaganda-avond Kon. Ned. Motorrijdersver., 19.30 a.; Bo- gardzaal: Vrouwenver. In dienst der Kerk, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Duivels van de weg", 19 en 21 uur. 14 Jaar; Luxor: „Revolverrecht In Montana". 20 urn 14 jaar; Noorderkapel: Filmvoorstel ling afd. Vlissingen Natloi ale Chris ten Geheelonthouders Vereniging, 20 uur, kindervoorstellingen om 16 30 en 18 uur; Britannia: „Ballet der Lage Landen", Arbeiderskunatkring, 20 uur: Scheldekwartler: Postzegelten toonstelling, 20 uur. Gdes Grand: „De rovers van de Sier ras", 20 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2