B. en W. van Middelburg brachten evenwicht in de begroting 1959 NIEUWS UIT DE KERKEN BOUW VAN BIJZONDERE SCHOOL IN STR0MENWIJK MIDDELBURG UITREIKING INSIGNE 5 JAAR DIENST B.B. TE VLISSINGEN OPRICHTING VAN ZEEUWSE SPORTRAAD SPOEDIG EEN FEIT Tekko Taks op de vliegende hollander MAANDAG 12 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEE.UWSE COÜRANT T MET TOTAAL VAN BIJNA 405.000 Dank zij verhoging van algemene uitkering uit gemeentefonds Het college van B. en W. van Middelburg heeft de raadsleden met ge noegen meegedeeld, dat het hen gelukt is mede dank sr.i.f de verhoging van het basis-bedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds van 8,50 per inwoner, de raad thans een nota van wijzigingen aan te bieden, waarin het tekort op de ontwerp-begroting voor 1959 ten bedrage van ruim 828.000 is opgeheven. Vanzelfsprekend liggen hieraan tevens enkele an dere maatregelen en factoren ten grondslag, die vervat zijn in de vierde nota van wijzigingen. Zoals bekend berichtten Ged. Staten enkele weken geleden aan het/Middelburgs gemeentebestuur, dat goedkeuring aan de be groting voor 1958 zou gehecht worden als deze sluitend zou worden ge raamd met inachtneming van een verhoging van het basis-bedrag der al gemene uitkering uit het gemeentefonds van 3,o0 per inwoner. In combinatie met andere maatrege len gelukte het B. en W. toen om op^ deze basis het tekort op de begroting voor 1958 op te heffen, waartoe de raad medio december j.l. besloot. De verhoging yan hét basis-bedrag nu geldt ook voor 1959 en de volgende jaren, zodat het college ook het even wicht in de begroting voor dit jaar kon herstellen. B. en W. hebben de raad een over zicht gegeven van de wijzigingen, die zij in de ontwerp-begroting voor 1959 hebben aangebracht. Voor de algemene uitkering is het college uit gegaan van 22.360 inwoners, dat is 424 meer dan het aantal, waarvan is uitgegaan bij de samenstelling der ontwerp-begi'otink inclusief 170 Am bonezen; Het hogere bedrag voor dé ze algemene uitkering bedraagt thans 150.754,56. Wegens een vergoeding werd het exploitatietekort van de Godshui zen verlaagd met 51.150, terwijl voor het grondbedrijf door schrap ping van een gedeelte der rente bijschrijving ruim 27.000 ver kregen werd. Van de gewone dienst der ontwerp-begroting ge meentewerken werden enkele ge raamde werken ten laste van de kapitaaldienst gebracht tot een be drag van 24.184,75. Verder werd de kasgeldrentepost verlaagd met 35.000, terwijl uit de verhoging van de retributieheffing voor het elektriciteitsbedrijf 29.100 en uit de retributieverhoging van het gas-, water- en elektriciteitsbedrijf 43.800 verkregen werd. T egenmaatregelen Het totaal der door B. en W. geno men tegenmaatregelen bedraagt met nog enkele andere posten in totaal 404.889,74, hetgeen overeenkomt methet geraamde tekort Voor 1959 van 328.382,74; vermeerderd met enkele posten betreffende nieuwe ka- pitaalswerken, subsidie, onderhoud en bijdragen voor waterleiding- en gas bedrijf tot eveneens 404.839,74. De ontwerp-begroting bestaat thans uit het aanvankelijke ontwerp en vijf nota's van wijzigingen. B. en W. stel len de raad Vervolgens voor om de volgende restant-kredieten in te trek ken: a: de bouw van de brandweerkazerne en reinigingsgarage tot een bedrag, van 293.018,42, verleend bij raadsbe sluiten van januari 1948 en september 1953; b: de bouw van een gymnastiek lokaal voor 162.500, waarop de raadsbesluiten van mei 1955 en van augustus 1956 betrekking hebben en c: de bouw van kleedkamers voor het sportterrein van 60.000, verleend bij besluit van september 1957. Wegens kapltaalslasten is in het be- grotïngsoutwerp een post van f 93.265 opgenomen. Van dit bedrag 'is 33.265 bestemd voor de vernieu wing van de herv. school aan de Zuidsingel. Van het restant van 60.000 zal ruim 30.000 nodig zijn voor de bouw en inrichting van een nieuwe lagere school in de Stromen- wijk. Van het restant van 80.000 gaan de gedachten van B. en W. uit naar het aanbrengen van een lofewal op het Klein Industrieterrein, een brandweer- en reinigingskazerne en kleedlokalen op bet sportterrein. Tot slot zijn de lasten geraamd, die voortvloeien uit de aankopen van het resterende brandweermateriaal tot een bedrag van 80.000. Belgische parachutisten naar Kongo vertrokken Vier vliegtuigen van de Sabena zijn met parachutisten van Brussel ver trokken naar de baSis Kumlria in Bel gisch Kongo. Voorts stegen twee DC-4 toestellen van de Belgisché luchtmacht op me» enkele manschappen en materieel aan boord. Deze laatste toestellen vliegen naar Lissabon waar het schip „Kamina" ligt dat de manschappen en het materiéèl naar Kotigo zal ■brengen. De Belgische kabinetsraad Is zondag tot een akkoörd gekomen intake de ai te leggen regeringsverklaring inzake Belgisch Kongo. (Advertentie) ï'c-r -tia- vertil in KWALITEIT SERVICE IN TOTAAL 7 LOKALEN B. en W. vragen raad om krediet van 380.000 B. en W. van Middelburg voeren thans onderhandelingen over het ver krijgen yan de benodigde gelden voor de bouw van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de Stromenwijk, uitgaande van de ver eniging voor gereformeerd onderwijs. Tijdens de vergadering van maart 1958 besloot de ra3d hiervoor mede werking te verlenen. Indien de be nodigde gelden, alsmede de vereiste rijksgoedkeuring znllen zijn verkre gen, kan tot de bouw worden overge gaan. B. en W. stellen daarom de raad voor tot de bouw van deze school te besluiten en daarvoor een krediet van f 38.000 beschikbaar te stellen. Het schoolbestuur had inverband met het aantal leerlingen een school njet drie lokalen gevraagd. Natuur lijk, 2b' wijzen B. en W. er In hup voorstelop, zal dit aantal leerlingen in de toekomst stijgen, hetgeen dan MR. KOLFF: MEER VRIJWILLIGERS Succesvol optreden van dames-cabaretgroep Zaterdagavond reikte burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen in eeu feestelijke bijeenkomst in »,Britöii- nia" aan een tachtigtal noodwachters van do plaatselijke afdeling Bescher ming' Bevolking het kenteken van vijf jaar tróuwe dienst uit. In zijn welkomstwoord begroette de hoer A. Rorije, hoofd van de B.B. o.m. burgemeester mr. B. Kolff; wet houder W. Poppe, de commissaris van politie en verscheidene autoritei ten. Na een uiteenzetting vah het ontstaan van de dames-cabatet- gröep gaf hij het woord aan do bur gemeester, Loop der bevolking ZOUTELANDE Het zielental van dc gemeente ZóU- telande nam in het afgelopen jaar toe met 1; Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 963 (496 man nen en 467 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 17 (9 manheh eh 8 vrouwen) en door ves tiging met 28 (11 mannen en 17 vrouwen); het verminderde door overlijden met 9 (5 mannen en 4 vrouwen) en door vertrek niet 35 (18 mannen en 17 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het Inwoner tal dus 964 (493 mannen en 471 vrou» wen). Er werden 5 huwelijken vol trokken, er werden geen echtschei dingen ingeschreven, SINT-LAURENS Het zielental van de gemeente Sint- Laurens nam In het afgelopen jaar toe met 33. Op 31 december 1957 be droeg het aantal ingezetenen 1407 (711 mannen en 696 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 30 (15 mannén en 15 vrouwen) en door vestiging mèt 111 (50 man nen en 61 vrouwen)hét verminderde door overlijden met 15 (7 mannen en 8 vrouwen) eu door vertrek mot 93 (44 mannen en 49 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg hot Inwonertal dus 1440 (725 mannen en 715 vrou wen). Er werden 8 huwelijken vol trokken. er werd 1 echtscheiding in geschreven. Bouw aardapelloods. In opdracht van de heer' J. Oate tó Nlcuwerkerlc wordt op het voormali ge havenplateau „Beldert" te Drei- Bchor een aardappelloods voor sor teer- cn opslag'viiimte gebouwd. Mr. Kolff juichte het van harte toe, dat men in Vlissingen niet had geaarzeld de beschikking van de minister van binnenlandse za ken uit te voeren, om aan diege nen, die vijf jaar als noodwachtev van de BH. dienst hadden gedaan, een insigne toe to kennen. Hij be treurde het echter, dat aan eeu A-gemeeiile als Vlissingen, slechts 160 plicht-noochvachters werden toegewezen. Het gevolg' hiervan is, aldus spreker* dat de afdeling uit vrijwilligers blijft bestaan, Wat Overigens ongetwijfeld tot betere resultaten zal leiden. Spreker vond het ook jammer, dat het aantal B.B.-ers nog niet toereikend Sas, om alle posten te bezetten, ierna ging mr, Kolff over tot de uitreiking Van de insignes eh de bijbehorende certificaten. Nadat de heer Rorije nog bekend had gemaakt, dat de B.B.-ers binnen afzienbare tijd een nieuw uniform zullen krijgeh, kwam de cabaretgroep voor het voetlicht. Dit amateuvgeZelBchap dat voor het eerst in het openbaar optrad, bracht op verdienstelijke wijze een gevari eerd programma ten tonele. De véle schetsjes werden afgewisseld met de clamatie en zang. Bijzonder in de smaak vielen de praatjes en zang van de dames Clowting-Hol en P. Wispe- iaere, evenals de adcordeonmuziek van de 18-jarige Annie van Hove. Aan het eind mocht mevr. Chr. Koz- lowski voor liet gehele gezelschap eon bloemenhulde in ontvangst ne men. De geslaagde avoxld werd beslo ten inet een geanimeerd bal onder leiding van de lieer M. Bosch. noodzakelijkerwijs uitbreiding van het gebouw tot gevolg zal hebben. Het is echter volgens het college ook te voorzien, dat het aantal leerlingen van de thans reeds op 't Zand gi vestigde scholen door de veriheerdl ring van het aantal inwoners van dat deel der stad geleidelijk zal toene men. Indien daarom thans zou worden overgegaan tot de bouw van een school met slechts drie lokalen, zóii men binnen afzienbare tijd weer moeten overgaan tot het bou wen van één of twee Van derge lijke kleine scholen. Het behoeft volgens het college geen betoog* dat deze manier Van handelen fi nancieel niet verantwoord is. In overleg met de inspecteur van liet lager onderwijs hebben B. en W. dan ook besloten de raad voor te stellen te besluiten tot de bouw van een volwaardig schoolgebouw van ze. ven lokalen. Dit schoolgebouw kan dan gedurende dfe eerstvolgende jaren naar behoefte beschikbaar worden gesteld. De mogelijkheid om een volledige school te bouwen is aanwezig op grand van het feit, dat de minister van Onderwijs heeft, goedgekeurd, dat op de urgerttielijst voor 1958 het aantal lokalen* waarvoor toestemming werd verleend, werd uitgebreid van vier tot zeven. VLISSINGEN Toneelopvoering van de K.A.B.-afdeling. Voor de K.A.B. plus onderafdelingen trad zondagavond in het Cóhcërtgë- bouw te Vlissingen op „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst met het toneelspel „Het woord is aan de vermoorde" van Philips Wëathers. Een nogal ingewikkelde geschiedenis, waal-Ih erg veel gepraat rfioet Wördeii om dè intrige duidelijk en aanneme lijk te maken en bovendien komt trteii er bepaald niet met alleen maar pra ten. Dit weinig handeling önivatendé stllk vergt een flitsende vertolking, rake typeringen en sterk spel en in de gis teravond gegeven Vertolking was he- laas van het een noch hët ander spra ke, Anders gezegd: „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" is er niet in ge slaagd dit als thriller bedoelde stuk overtuigend over het voetlicht te bren gen. Daar waren de typeringen te zwak voor en bleef het geheel te fragmentarisch om waarlijk spannin gen te kunnen wekken. De inhoud van dit stuk doet er verder weinig toe; er is sprake van «en moord en toch weer niet van di verse kandidaat-daders, van wie er tenslotte toch een de echte blijkt te zijh Regisseur ars. Louis Lockefeer heeft in dit stük niet de vaart kunnen brengen, die het vereist. Daarnaast ontbrak er nogal het. een en artder aan de typeringen, 2odat Weathers' stuk bepaald onder de maat bleef. In de hoofdrollen had Jo de Block tot taak een scherpzinnige advocaat „man van de wereld" gestaltè tè Varia Servlcc- Statión te GOES. Blancketraat 1-3 Tël. 01100-2828 OPZET TOEGEJUICHT Gesprekscentrum voor oplossing van de talrijke problemen Zoals wij reeds in het kort gemeld hebben, Is in beginsel besloten over te gaantot dc oprichting vnu een provinciale Zcemvse Sportraad. Op uitno diging van do Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk zijn daarvoor in Goes vertegenwoordigers van liet grootste deel der Zeeuw se sportbonden bijeengeweest onder leiding van d». H. M. Strating, die voor do Stichting Zeeland de voorbereidende werkzaamheden ter hand heeft ge nomen. Een dergelijk Zeeuwse sportraad of contactorgaan voor sportaan- gelegenheden ls volgens de Stichting Zeeland het meest aangewezen ge- sprekscentrnm, waarin zowel de technische- als de jeugdvormingsproblc- men nader onder bet oog hunnen worden gezien en wellicht zelfs nader tot hun oplossing gebracht. Reeds enige tijd geleden vroeg „Contactcommissie) Vormihgsbljeen- se dè De vertegenwoordigers van de Zeenw- sportbonden juichten tijdeus dc vergadering in Goes de to« V UIIHIUgOUlJCCI*' - komsten" subsidie, die met name wij-1 vergadering in Goes de oprichting len de heer A. W. Levering uit Vlis- j van harte toe. Zij wilden zelfs reeds singen zo breed mogelijk gesteld wil- dezelfde avond overgaan tot de op- zien, zodat hij de oprichting vanrichting er van. Het zal echter eerst een sportraad iti overweging gaf. Velen zullen zich wellicht afvragen waarom nu juist de Stichting Zeeland de vertegenwoordigers der sportorga nisaties blieen roept om over de mogelijkheid van de instelling van een provinciaal contactorgaan van gedachten te wisselen. Reeds de be langrijke maatschappelijke betekenis van de sport irt het algemeen heex. de belangstelling van dè stichting, maar nog meer ls zij op grond van haar doelstellingen geïnteresseerd bij de problemen rond de jeugdvorming. Problemen, waarmee ook de leiders der sportorganisaties zich geconfron teerd zien. Op dit laatste terrein heb ben de vertegenwoordigers uit de sportwereld en de Stichting Zeelaiid elkaar dan ook ontmoet. Niet alleen de „Contactcommissie Vormingsbijeenkomsten", maar ook de Stichting Zeeland was na melijk van mening, dat de proble men rond de jeugdvorming overleg vereisen op een zo breed mogelijke basis. Hiernaast, maar ook in ver band hiermee kampen de sportor ganisaties met problemen, die meer in de technische sfeer liggen en veelal htin oorzaak vinden in de vaak onvolddende accommoda tie. Ds. L. P. W. Groenveld nam afscheid te Sluis In de Nederlands hervormde kerk te SlUis heeft zóndag ds. L* P. W. Groenveld afscheid genomen van de Hervormde gemeenten Sluisen St. Anna tér Müiden. De tekst van zijn ftfscheldspredikatie' ontleedde de.- Groenveld aan MdtthéUS 17* „Het. is verleidelijk te blijven óp een plaats waar het goed is." Hierna zongen de kinderen van de hoogste klasse van de zondagsschool en kregen de vele genodigden de ge legenheid om ieder op zijn wijze af scheid te nemen van mevr. en ds. Groenveld. Namens de provinciale kerkvergade ring bracht de heer J. Slager dank vöor dè vriendelijke samenwerking. In dezelfde geest spraken ds. W. Eijgendgal uit Hoofdplaat namens de classis Uzendïjké, ds. L. Blom uit Aardenburg namens de ring Sluis en de zgn- „commissie van zes". Voorts burgemeester F. A. van Roosevelt uit Schoondijké namens de stichting „Ro- zenoord" te Sluis. Burgcmeesteo P. F. van Hootegem uit Sluis bracht de scheidende predikant dank voor de Wlj26, waarop deze zijn medewerking had gegeven bij de restauratie vah het kerkgebouw te St. Anna ter Mui den. Paétoor J. Smits voerde het woord namens de r.-k. bevolking van Sluts. De heren J. Ketele en de pre sident-kerkvoogd, J. de Bruijne we zen op de voortreffelijke leiding bij jeugd- en catêehlsattëwerk. Zij be trokken daarbij mevr. Groenveld— De Boer. die de bartdeii in de vrou- geven. Hij blëêf éên te nadrukkelijk acterende figuur, spelepd met. dë pathos van een Gijsbrecht in Vondels gelijknamige stuk, té plechtig om waar te zijn. Gidy Kool, die zijn se cretaresse moest verbeelden, zei haar tekst zonder meer; Jac. Kool, die de misdadige Brunard moest typeren, kampte voortdurend met een sto rende nervositeit en miste elke sou plesse; Wim Borghsteyn was een uiterst geforceerde politieman en Koos van Dorst een maar matig over tuigende huishoudster. Fons en Cam Roctus speelden nog het bekwaamst en vrij natuurlijk als respectievelijk de verdachte Jacqiies ai de huisbe diende Jean, maar zij konden toch het geheel hiet redden. Niettemin was er een hartelijk applaus, waren ër bloe men voor de dames en was men wel dankbaar voor hét gebodene, dat aan een gezellig samenzijn (met bal) voorafging. wenorgénisatle zo stevig bij elkaar had gehouden. De heer A. Lako sprak namens het bestuur van de christelijke school terwijl meWouw Lako wees op tie goede aandeel dat de predikant had bij de bouw van de kleuterschool. De leiding van deze afscheidsdieiiSt was in handen van ds. TWijiistra Uit Retranchement, die hét ambt te Sluis en St. Annu Ier Muiden gaat waSf- nemen. In het jetigdgebouw kregë h de gé- meenteïeden persoonlijk afscheid té nemen van ds. Groenveld en zijn vrouw. Hier overhandigde de heer De Bruijne, president-kerkvoogd, de predikant namehs de kerkeraad een foto van de Nederlands hervormde kerk te Sluis. Intrede ds. J. van Duileman te Zoutelande Nadat ds. J. van Dullemen in de morgendienst door ds. P. van Ooijen, hervormd predikant te Gaa3t tverd bevestigd met een predikatie over 1 Petrus 5 2 en 3 „Hoedt de kudde Gods, die U bij U is", deed ds. J. van Dullemen zondag in de middag- dienst onder grote belangstelling 2ijn intrede in dë Ned. herv. kerk te 7 telande. De nieuwe predikant had als tekst gekozen 2 Corinthen 6 20„Wij zijn dus gezanten van Christus" De predikant wees op het onbelangrijke van de predikant als mens. Het gaat om de boodschap, die hij als afge zant van Christus aan de Wereld mag brengen. Na de dienst, werden er hartelijke woorden van begroeting gesproken door wethouder P. Leyüse namens de burgerlijke gemeente. Ouderling C. Pattenier sprak namens de hervorm de gemeente terwijl ds. A. D. H. Ros kam Abbing te Biggekerke het Woord voerde als consulent en na mens de ring Wissingen. Nadat ds. Van Dullemen deze sprekers had be^ antwoord, richtte de nieuwe predi kant zich nog tot de afgevaardigden van zijn oude gemeenten Aarlander- veen en Oudega. Hij deelde mee dat er nog banden waren, die hèm niet Zeeland verbonden, aangezien zijn yader van Zeeuwse afkomst was. Ds. Van Dullemen werd Ih 1941 door het provinciaal kerkbestuur van Zeè land toegelaten tot de evangeliebe diening, waarna hij hulpprediker werd te Amsterdam (Watergraafs meer). In 1944 werd hij predikant te Aarlanderveen. Op 12 januari 1947 deed hij zijn intrede in Oüdéga. De predikant is 44 jaar oud. nodig zijn dat een toelichting gege ven wordt over de taak van een der gelijke raad. Hiervoor is dr. Van Zïjll, ae directeur van het N.O.C. welke organisatie eveneens enthonsiast was voor het Idee bereid gevonden om binnenkort een dergelijke toelichting te geven. Iedere tak van sport zal in de raad vertegenwoordigd zijn, terwijl voor de zogenaamde „lopende zaken" een dagelijks comité in het leven geroe pen zal worden. Tevens wil men in contact treden met een landelijk op te richten sportraad. Ter voorberei ding heeft de stichting Zeeland de medewerking gevraagd van de heer C. W. Louwerse, secretaris van de Commissie Sportbelangen te Vlissin gen. Als eerste taak van dit gespreks centrum ziet de Stichting Zeeland het ihvedtarlseren van wat er op het gebied van de jeugdvorming en de technische zaken aanwezig Is. Vervolgens dient te worden vastgesteld wat er ontbreekt. Aan een onderzoek naar de bestaande lacune» zal wellicht niet te ontko men zijn. Vervolgens zal aan de daarvoor In aanmerking komende lustantles een rapport over de noodzakelijk te treffen voorzienin gen moeten worden aangeboden. Ook de onderlinge coördinatie Van de sportorganisaties op plaatselijk en/of regionaal nlvéaU zal bevorderd moe ten worden. De sportbeoefenaren zien zich Immer» zowel In materieel als in geestelijk opzicht (accommodatie en vorming) vrijwel overal voor vaak zéér grote moeilijkheden geplaatst. Aan deze moeilijkheden zal slechts doOf eendrachtig Optreden van alle organisaties het hoofd geboden kun nen worden. Naast de inventarisatie en dè coördi natie zullen uiteraard óók vele ande re zaken de aandacht vragen. 86. Met behulp van de grote buitenboordmotor maakte de Vliegende Hollander goede vorderingen en de stemming aan boord was opperbest. '8 Avonds zat Tekko met de bemanning die, op de roer ganger na, voltallig aanwe zig was, om de grote tafel en Verdeelde de schat. Deze diende immers verdeeld te zijn als zij de plaats van bestemming bereikt hadden, rand onze vriend. En 2oals Tekko voor do gouden dui- en zorgde, zorgden de vlieg machines voor de aattvoei van levensmiddelen en ben zlnê. Met regelniatigè tUssèüpo jen cirkelden de vliegtuigei >ver de Vliegende Hollandei >m hét benodigde af te Wer- aen en de juiste koers aan ;e geven. Overdag ging dat natuurlijk gemakkelijk, maar 's nachts moest Tekko de floodlights ont steken om de piloten de plaats te wijzen waar Verbetering outillage van haven te Goes Krediet van 25.000.nodig. Tijdens de Jongste gemeenteraads vergadering van Goes is besloten tot do instelling van een gemeentelijk havenbedrijf. In eeu desbetreffend voorstel en in de loop van de als ge volg daarvan ontwikkelde discussie is gestéld, dat het havenbedrijf zich onder meer zou belasten met het los sen van Sn de haven komende sche- pen. In de praktijk geschieden de lo9- werkzaamheden in het algemeen door een groep van zes personen. De ze z.g. havenploeg is in hoofdzaak aangewezen op het gebruik van li chaamskracht. Naar onze mening is deze gang van zaken om meerdere redenen niet juist, aldns schrijven B. en VV. aan de raad. Het college acht het uit sociaal oog punt beslist niet verantwoord, dat van een groep werknemers onnodig schier bovenmenselijke prestaties wordèn verlangd. Deze omstandig heid zou men misschien geen zake lijk afgument kunnen noemen voor het brengen van een wijziging In de bestaande toestand, maar naar de mening van het college behoort het tot de plicht van een werkgever voor zijn werknemers sociale omstandig heden te scheppen, waaronder zo goed mogelijk kan worden gewerkt, mogelijkheid hiertoe wordt ge- door hét Opeód ti r het in gebruik stellen van mechahische hulpmiddelen. Niet al leen is dit van direct belang voor de betreffende werknemers, maar daar enboven voor het bedrijf. Een effi- cleht en rationeel havenbeheer kan niet worden bereikt door het gebruik van verouderdè werkwijzen, zulks nog afgezien van de verdergaande ontwikkeling van de haven. B. en W. hebben Zich beraden over de vraag op welke wijze hiermee een aanvang kan worden gemaakt. Hierbij is het college tot de conclusie gekomen, dat met een investering van rond 25.000 goede resultaten kunnen worden bereikt. Blijkens een ingesteld on- defzoek kali met ëèn UitgaVè van 25.000 volledige selfsupporting worden bereikt. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. de raad voor ten behoeve van de aanschaffing van mechanische hulpmiddelen voor het havenbedrijf eén krediet be schikbaar te stellen van 25.000. zij zich bevonden. Zo naderde het veelbespro ken schip in de kortst mogelijke tijd de haven Marktberichten VEILING ZUlD-HOLL. EILANDEN. 9 januari. Aardappelen 8—15, andijvie 64— 86, bloemkool 10—<55, sla 8—1750, «toofsla 49, witlof A 85—53, idem B 24-30, spruiten A 34—62. idem B 15-50, Idem D- 3950, knolselderij 5—sa, kroten 7—17, ro dekool 11—23, gelekool 15—23, groenekool 7—22. boerenkool 7—15. winterpeen 6—12, uien 5—16, Idem geschoond 12—19, prei 18—33, selderij 6—12. Conference H 35-65 50 -63; Br. Alex Lucas H 63-70 58: Golden Dei. H 70-op 4654. H 85-70 34—40, H 60-65 28—43. H II 3", K 18—45: Cox Orange st. 70-op 79, Bt. 6(1-70 75, st. 60-63 60, H 70-op 79, H 55-60 45, K 18S7; Jonathan st. 70-op 40, st, 65-70 36, «t. 60-63 24, H 70-op 34—38,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7