Voetbaifoto's Essó Barendrecht de Deen bedwong Larsen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Bruid op zicht in prathiige kleuren VERZAMEL VOOR UZELF OF UW ZOON OF UW NEEF OF VOOR EEN^NDERE LIEFHEBBER Waar zijn onze schepen? MAANDAG 12 JANUARI 1959 PROVIN CIA L E ZEEUWSE COURANT O Foto*» van 49 elftallen van de Eredivisie, en de Eerste Divisies A en B, uitgevoerd in schitterende kleurendruk op formaat van 30 x 22 cm. Deze zijn (met verzamelmappen) beschikbaar bij de Esso dealers voor alle berijders van auto's, motoren, scooters en brommers. Tegen betaling van slechts f administratiekosten per divisie ontvangt U van de Esso dealer een registratiekaart waarop U elke week een nieuwe foto (met namen der spelers) in ontvangst kunt nemen. Deelnemers aan de drie divisies ontvangen dus wekelijks drie foto's. WEND U TOT EEN ESSO DEALER. In Hoogovenschaalitoeraooi Zaterdag werd het Hoogoventoernooi te Beverwijk met de wedstrijden voor de derde ronde voortgezet. Opvallend was dat de Deense grootmeester Lar sen, die zeer sterk op winst speelt, hierdoor tegen onze landgenoot Ba- rendregt de vlag moest strijken. De uitslagen van de derde ronde wa ren: hoofdgroep: Donner (Nederland) Eliskases (Arg.) y2Vz', Van den Berg (Nederland)Toran (Spanje) V%Olafsson (IJsland)O'Kelly de Galway (België) afgebr.; Van Scheltinga (Ned.)Langeweg (Ned.) 1—0; Larsen (Denemarken)—Baren dregt (Ned.) 01. Damesgroep: mevr. Chaude de Silans (Frankr.) mevr. Heemskerk (Ned.) afgebr.; mevr. Bilek (Hong.)mevr. Vreeken (Ned.) afgebr.; mej. Szeinls (W.- Duitsl.)mevr. Roodzant (Ned.) 10 mevr. Van der Veen (Ned.)mej. Langos (Hong.) afgebr. De Joego slavische Lazarevic is niet aangeko men. Haar partijen zijn dus geannu leerd. De resultaten van de zondag ge speelde vierde ronde zijn: hoofdgroep: EliskasesBarendregt afgebr.; Lan gewegLarsen afgebr.; O'Kelly dé GalwayVan Scheltinga To ranOlafsson DonnerVan den Berg afgebr.; damesgroep: mevr. Heemskerkmej. Bacic afgebr.; me vr. Roodzantmevr. Van der Veen Vzmevr. Vreekenmej. Szeinis afgebr.; mevr. Chaude de Silans mevr. Bilek 10. Mej. Langes was vrij. De afgebroken partij uit de der de ronde, tussen mevr. Bilek en mevr. Vreeken, werd door mevr. Bilek ge wonnen. Na de vierde ronde is de stand als volgt: hoofdgroep: 1. Olafs son 2% P- en 1 afgebr.; 2. Van Schel tinga 2% p.; 3. Toran 2 p.; 4-5-6-7. O'Kelly de Galway allen 1% p. en 1 In memoriam V. H. A. C. Sio Voorzitter „Zebra". Tengevolge van een tragisch ver keersongeval is zaterdag overleden de heer V. H. A. C. Sio, voorzitter van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. De heer Sio. die de leeftijd van 54 jaar bereikte, kwam als adspirant bij de gymnastiekvereniging „Prins Hen drik" in Breda, die hij meer dan 40 jaren heeft gediend. Hij was van deze vereniging*achtereenvolgens se- cretaris, penningmeester, vice-voor- zitter. Als leider en als mens werd de heer Sio door de leden van „Prins Hendrik" zeer gewaardeerd. In het bezit van het leidersdiploma van het K.N.G.V. streefde hij er toch nog steeds naar zijn kennis in alle opzichten te verrijken. I nnovember van het afgelopen jaar behaalde de heer Sio voor de 34e maal het vaardigheidsdiploma van het K.N.G.V., waarmede hij Neder lands recordhouder is. Dich niet alleen in „Prins Hendrik' was hij een stuwende kracht. Jaren lang is hij penningmeester van de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het K.N.G.V. geweest om in januari tot voorzitter van deze kring te wor den benoemd. Zijn verdiensten aan de gymnastiek- zaak bewezen werden in 1942 door het K.N.G.V .-bestuur beloond met de 'erespeld van het verbond, zijnde de hoogste onderscheiding, die door het verbond kon worden toegekend. Donner, Van den Berg, Barendregt en afgebr.; 8. Eliskases lp. en 2 afgebr.; /arsen p. en 2 afgebr.; 10. Lan geweg Vz p. en 1 afgebr. Damesgroep: 1. mevr. Chaude de Silans 3 p. en 1 afgebr.; 2. mevr. Bilek 2% p.; 3-4. mevr. Bacic en mevr. Langos 1% p. en 1 afgebr.; 5. mevr. Van der Veen 1 p. en 1 afgebr.; 6-7. mevr. Vreeken en mej. Szeinis beiden 1 p. en 1 af gebr.; 8. mevr. Roodzant- Vz p.; 9. mevr. Heemskerk 0 p. en 2 afgebr. Engelse tafeltennissers gaven Nederland geen kans. Het gemengde Nederlandse tafelten- nisteam heeft zaterdag in Birming ham een kansloze 8-2 nederlaag ge-' leden tegen het team van Groot- Brittannië. Op Brits verzoek bestond deze lan- denwedstrijd uit 6 heren- en 2 dames enkelspelen, 1 heren- en 1 dames dubbel. - Eveneens op verzoek van dé organi satoren was Agnes Simon-Almasi, de in Nederland woonachtige Hongaar se in het Nederlandse team opge steld. Agnes kon echter de Neder landse nederlaag ook niet draaglijker maken. Samen met invalster Ursula Artz wist Agnes slechts het dames dubbelspel te winnen. De cijfers hier van waren 21-14, 16-21, 21-17. Frans Schoofs zorgde voor het tweede punt door Brian Merett in drie sets te verslaan. K.N.V.B.-secretaris Brunt in ziekenhuis opgenomen. De secretaris-penningmeester van d< K.N.V.B., de heer Brunt, zal voorlo pig rust moeten houden. Vrijdagavond werd hij in het St. Eli zabeth ziekenhuis te Haarlem opge nomen. Volgens de artsen is hij in ernstige mate oververmoeid. De heer Brunt werd vrijdag onwel "tijdens een clubavond van de Haar lemse derdeklasser „Kennemerland", de vereniging waarvoor hij tot 1946 heeft gespeeld. Een ontboden arts achtte opneming in een ziekenhuis noodzakelijk. Gelukkig is in zijn toe stand inmiddels een aanmerkelijke verbetering ingetreden. Uitslag Rood Wit tegen Corn. Boys blijft 1—1 Het protest, dat na de door scheidsrechter J. F. F. Hoogenboom uit Middelburg geleide ontmoeting tussen Rood wit en Corn. Boys voor de 2e klas B van de K.N.VJ3.-Zuid door Rood Wit werd ingediend te gen het niet toekennen van een doel punt, is zaterdag door de protest commissie afgewezen. De scheids rechter bepaalde, dat het hier een buitenspelcfoelpunt betrof. De uitslag van deze wedstrijd blijft dus 1-1. Lorist Nederlands kampioen hoofdklas driebanden De Amsterdammer Dorist Is zondag kampioen van Nederland groot biljart hoofdklasse driebanden geworden. Zijn laatste partij, tegen Van Braam, eindigde na 73 beurten onbeslist. Dok ter Kok eindigde als tweede en Van Braam werd derde. Lorist kwam Ln de zeven partijen tot een algemeen gemiddelde van 0.661; hij promoveert daardoor naar de ere klasse. Voor de Amsterdammer Oos- terfiuis betekende het moyenne in dit toernooi (0,448) halve degradatie. De eindstand werd: Lorist (A'dam) 11 328 496 10 0, Kok (Zeddam) 10 345 563 8 0,612 Van Braam (A'dam) 9 340 565 7 0,601 Lieshout (R'dam) 6 332 563 7 0,587 Krielaars (Breda) 6 315 537 7 0,586 Metz (Den Haag) 6 322 581 6 0,554 Peters (Arnhem) 6 310 574 6 0,540 Oosterhuis (A'dam) 2 255 569 5 0,448 Het toernooi-gemiddelde was 0,572. Europese titel bandstoten is voor Belg Vingerhoedt Teegelaar werd vierde. Tijdens de wedstrijden om de Europe se titel-bandstoten, die in de Duitse stad Oberhausen zijn gehouden er die door de Belg Vingerhoedt zijn gewonnen is de Nederlander Teege laar vierde geworden. De eindstand luidt: 1. Vingerhoedt (B.) 12 1332 225 39 5.92; 2. Scherz (Oostenr.) 11 1320 293 43 4.50; 3. Lutgehetman (Duitsl.) 9 1371 266 41 5.15; 4. Teegelaar (Ne derland) 7 1263 295 37 4.28; 5. Waff- lard (België) 6 1128 228 41 4.94; 6. Domingo (Spanje) 6 1283 307 37 4.17; 7 Witte (Duitsland) 5 1185 41 4.52; 8. Herve (Frankrijk) 0 817 270 23 3.02. Toernooigemiddelde: 4.51. Aagtekerk 5 te Hamburg. Aalsdijk 8 ISO m- o.z.o. Malta. Abbekerk 9 v. Suez n. Djibouti. Alblreo 4 te Hamburg. Alcor 4 te Santos. Aldabi p. 8 Finisterre. Alhena 8 te Antwerpen. Alioth 7 v. Buenos Aires n. R'dam. Almdijk 8 550 m. o. Bermuda's. Alnati 3 te Buenos Aires. Alphacca 8 430 m. o. Paramaribo. Amerskerk 8 v. Beira n- Mozambique. Annenkerk 9 v. Durban n. Lourenco. Appingedam 7 te Lissabon. Arendskerk 6 te Manilla. Arkeldfjk 7 te Bangkok. Arnedljk 8 te Bremen. Astrid Naess 8 175 m. o. Bahrein. Attis 8 te Curacao. Axeldijk 9 v. B. Aires n. Montevideo. Bali 8 te Makassar. Bantam 8 te Port Swettenham. Bawean 7 te Belawan. Binnenhaven 8 te Duinkerken. Bloemfontein 8 v. Las Palmas. Brinlo 8 te Hamburg. Calamares 7 v. Los Angelos n. Guayaquil. Callisto 7 te Avonmouth. Caltex Arnhem 8 50 m. h.o. Bona. Protest tegen verkiezing Surinaamse sportman 1958 „Ook wij zija op sportgebied ambas sadeurs van Suriname, al spelen wij dan niet allemaal ln de ere-divisie, doch ln lagere divisies van de K. N. V. B.", schrijven een achttal Suri naamse beroepsvoetballers van de verenigingen Haarlem, P.E.C., Wage- ningen en van de wel in de ere-divi sie uitkomende verenigingen V.V.V. en Fortuna '54 in een open brief, waarin zij bezwaar maken tegen de wijze, waarop eind december jJ. in Amsterdam op een feestavond „De Surinaamsesportman van het jaar in Nederland" gekozen werd. In pers en radioberichten werd volgens hen de indruk gewekt, dat alle Surinaam se sportmensen bij deze verkiezing betrokken waren. In werkelijkheid „betrof het hier een zuivere vrlen- denaangelegenheld." Tenslotte klagen de acht voetballers er over, dat de vereniging Elinkwijk uit Utrecht, waarin vier Surinaamse spelers regelmatig uitkomen, zoveel publiciteit en medewerking onder vindt. Dit elftal gaat in de komende zomer misschien zelfs een reis naar Suriname ondernemen, maar „aan onze clubs wordt weinig of geen aan dacht besteed, hoewel ook onze fami lies in Suriname gaarne eens iets over ons vernemen." Caltex Delft 8 80 m. z. Kreta. Caltex Rotterdam p. 9 Wight n. R'dam- Camitia 7 v. Curacao n. R'dam. Carrillo 8 300 m. z.z.w. Tehuantepec. Cartago 9 te Balbao. Cleodora 9 rede Calcutta. Colytto 9 v. Curacao n. Rotterdam- Crania 8 20 m. z.o. Tercelra. Caltex Eindhoven p. 9 Gibraltar n. Sidon Caltex the Hague 9 v. Aruba n. Durban. Celebes 8 15 ra. n- Kp. Villano. Caltex Leiden p- 8 Port Soedan. Dïemerdijk 8 te Seattle. Dinteldijk 7 te Los Angeles. Dordrecht 6 110 m. z.o. Houston. Duivendijk 9 te Cristobal. Duiveland 8 v. Szczecin n. R'dam. Delfshaven 9 te Jacksonville. Duivendrecht 8 v. Vlaardingen- n. New Orleans. Eemdijk 3 te Houston. Eenhoorn 7 te Hamburg. Esso Nederland 9 te Bandar Mashur. Friesland (K-R.L.) 10 te Dar es Salaam. Gaasterkerk 9 v. Hongkong n. Singapore. Giessenkerk 9 te Port Swettenham. Heemskerk 8 te Antwerpen. Helicon 5 n. New Orleans- Hoogland 9 n. Brussel. Hulst 3 n. Lissabon. Hydra 9 te La Union. Japara (K.R.L.) 9 v. Tegal n. TJ. Priok. Kabylia 8 te Rotterdam. Kara 8 te Salt End. Kellia p. 9 Malta n. Pt. Said. Kermia 9 te Hoek van Holland. Khaslella p. 9 Kp. Malea n- Piraeus. Klooster dijk 8 440 m. w.n.w. Finisterre. Kopionella 8 338 m. z.o. Freetown. Korovlna 8 te Maracalbo. Kosicia 7 v. Point Fortin n. Land's End- Krebsia 7 te Rotterdam. Kreeft 8 te Rotterdam. Kryptos 9 v. Mena al Ahmadl n. Singapore. Kyllx 9 te Curacao. Kenia 9 v. Curacao n- Pta. Cardon- Labotas 8 160 m. o.n.o. Kp. Spartivento. Laagkerk 7 te Abu Zenima. Laarderkerk 8 te Damman. Langkoeas 9 te Pt. Swettenham. Lekkerkerk 5 v. Calcutta. LeJMalre 8 te Sydney. Leiiisterkerk8 te Assab. Leopoldskerk 4 te London. Leto p- 8 Las Palmas. Limburg 9 te Venetië. Llndekerk 7 v. Suez. Lissekerk- 7 te Londen. Loenerkerk 5 te Szczecin. Lijnbaan 3 v. Massowah n. Djibouti. Maashaven 10 v. B. Aires n. A'dam. Maaskerk 8 te Bombay. Maasland 8 140 m. z.o. Santos- Malea 8 180 m. n. Thursday. Mar cell a 9 te Vlaardingen verw. Marietje Bohmer 8 te Antwerpen. Meliskerk 5 te Koeweit. Menvede 8 te Takoradi. Nieuwe politieke partij: Nederlandse Volksbeweging „De Nederlandse Volksbeweging i-O." heeft zich telegrafisch tot minister- president prof. Beel gericht met bet verzoek alsnog ln de gelegenheid te worden gesteld tot naamregistratie voor deelneming aan de verkiezingen op 12 maart a.s. De secretaris en initiatiefnemer Is de heer RL Lewin (zakenman te Diemen). Aan de besprekingen tot oprichting van de N.V.B. hebben volgens hem negen groeperingen deelgenomen groepen uit de K.V.Pdie zelf aan de laatste gemeenteraadsverkiezingen hebben deelgenomen, rechtse leden van de P.v.d.A., studenten, vrijgezel, len, overheidspersoneel, groot-indus triëlen, boeren, middenstanders en wereldfederalisten. De heer Lewin deelde mede voorts contact te hebben gehad met vroegere leden van de C.P.N., die zelf uit deze partij traden dan wel daaruit gero yeerd werden. Tot de hoofdpunten van het pro gramma van de N.V.B. behoren: een ïeel nieuw belastingstelsel, één in plaats van twee Kamers (directe bin- ding tussen vertegenwoordigers en volk), algehele vrijheid voor het za kenleven (opheffing van de P.B.O., vak- en bedrijfsgroepen enz.) en op het terrein van de buitenlandse poli tiek: losmaking van de band met Amerika en onafhankelijkheid van andere wereldmachten, volkomen zelfstandigheid van West-Europa. Voorts onafhankelijkheid van de ge meenten (ojn. financieel) ten opzich te van het rijk. 1068. Bezorgd keken Vuldun en de anderen toe, hoe het willoze lichaam van hun vriend uit de stuurcabine van de Horzel gehesen werd. Een vluchtig onderzoek kon hen geen zekerheid geven omtrent Arends toestand eh daarom werd de piloot zo snel mogelijk naar de zie kenboeg vervoerd. De dienst doende dokter boog zich on middellijk over de patiënt, 3ie nog altijd geen enkel te- icen van leven vertoonde. Er trokken zich steeds diepere rimpels in het voorhoofd van de heelmeester en toen hij met behulp van enkele ge compliceerde apparaten de ware toestand van de Aard- mens had kunnen bepalen, richtte hij zich met een migszins verbaasde uitdruk- ting op. „Dit is wel een héél mnderling geval", aarzelde hij. „Onze vriend is, wat ie noemt, zo gezond als een vis. Zijn bewusteloosheid is eigenlijk meer het gevolg van de plotselinge snelheids- wisselingen, waaraan hij blootgesteld is, dan van die smak in de rivier. Hij zal gauw genoeg bij kennis en weer geheel de oude zijn. Er is echter iets anders, dat mij meer zorg baart... Piloot Storm zal zo spoedig mogelijk naar zijn eigen planeet moeten terugkeren" Mirzam-N 8 v. Nantes n. Bordeaux. Molenkerk 9 te Marseille. Muiderkerk 6 v. Dar es Salaam n. Mtwara. Musi (K.P.M.) 5 te Singapore. Musilloyd 0 te Londen. Moordrecht 7 170 m. n. Bengazl. Naess Commander 8 40 m. z-z.o. Ras all Hadd. Naess Llon 8 te Galveston. Naess Tlger 9 te New York- Nestor 9 v. Paramaribo nè Ciudad Bolivar. Nlas 8 te Abidjan. Nieuw Amsterdam 8 v. New York n. Nassau. Noordwijk p. 7 Wight. Noordzee 4 te Gulfport. Nijkerk 9 v. Sjanghai n. Nagoya. Oldekerk 8 te. Amsterdam. Oostkerk 6 v. Port Said. Oranje 7 v. Genua. Oranje Nassau 8 te Amsterdam. Ossendrecht 8 400 m. w.z.w. Land's Eud. Ouwerkerk 8 150 m. zz.w. Ouessant. Oranjestad 8 v- Madeira. Pendrecht 0 55 m. n.w. Algiers. Parkhaven 8 te Antwerpen. Perna 8 90 m. o. Rass al Hadd. Perregaux 8 n. Agadir. Plato 8 dw. v. Dover. Ridderkerk 8 te Calcutta. Roggeveen 9 v. Melbourne n. Sydney. Rijndam 7 v. Halifax. Rijnkerk 9'v. Mombasa n. Aden. Randfonteln 6 v. A'dam n. Durban. Salatlga 8 300 m. n.o. Socotra. Sarpedon 8 te Puerto Viejo. Schelpwijk 8 te Maracalbo. Schie 9 te Pelermo. Senegalkust 9 te IJmulden. Slbajak 11 te Sydney. Sibigo 8 v. Sydney n. Cairo. Slamat 8 te Genua. Soestdljk 8 430 m. n. Land's End. Sommelsdljk 8 te New York. Stad Rotterdam 3 150 m. z. Las Palmas. Stad Schiedam p. 9 St.-Vincent n. Ceuta. Statendam S v- New York n. Yokohama. Steenvvijk 8 320 m- nai-o. Azoren. Straat Bali 8 te Montevideo. Straat Cook 9 v. Beira n. Zanzibar. Straat Malakka 10 te Durban. Straat Torres 10 te Soerabaja. Sumatra 8 te Biak. Statue of Liberty 5 300 m. o.z.o. Zanzibar Samarinda 4 te Durban. Tabinta 8 v. Rotterdam n. Calcutta. Taia 5 te Buenos Aires. Taria 7 v. Port Moresby n. Siwa. Telamon 5 v. Houston n. New Orloans. TJImenteng 4 te Mombasa. Tibia 8 600 m. w.n.w. Ascension. Tiba 8 te Bahla. Tjikampeh 9 te Monrovia. Utrecht 7 te Semarang. Van Heemskerk 7 44 m. o-z.o. Reunion. Van Spilbergen 7 te Kaapstad. Vivlpara p. 9 Suez. Van Waerwijk 3 te Mauritius. Waal 8 te Piraeus. Waigapoe 4 te Karachi. Waterman 8 te Sydney. Wieldrecht 8 v. Paulsboro n. Pta. Cardon Willemstad 8 600 m. o.n.o. Barbados. Wltmarsum 9 te Bremen. Wonorato 8 910 m. n.n.o. Wake eU. Zaankerk 8 te Sydney. Zeeland 9 te Savannah. Zulderkerk 8 660 m. n.n.o. Seychellen. PhtlllililTOM VAN MARGARET MALOOLN Raoul boog. Hij hoopte grimmig, dat Kit naar rede zou luisteren, maar be twijfelde het tevens. Die -man was ccn rivaal, waarmee rekening moest wor den gehouden. „Ja", hernam hij, „ik twijfel niet of Dale zal het vervelend vinden. Intus sen neem ik aan, dat hij verstandig is en tevens 't even goed zal opnemen als U het doet, omdat mijn wens U tegen elke onaangenaamheid te be schermen toont dat uw belang mij ter harte gaat" „O, mij kan het niet schelen", verze kerde Caroline. „Om middernacht zal ik 'me heus vermoeid genoeg voelen om naar een „lift" te verlangen". „Dat is me niet helemaal duidelijk", zei Raoul wat verwonderd. „U mag Dale graag en had naar 't scheen gis teravond op de brug nogal plezier met hem. „Dacht U? Ik bewonderde het uit zicht: dat was prachtig", zei Caroline rustig, ofschoon ze zich wanhopig trachtte te herinneren wat ze gezegd en gedaan had op het bewuste ogen blik, toen Raoul haar door zijn auto raam had gezien. „Er was geen uitzicht op dut uur". „Maar 't leek of alle lichtjes van Pa rijs brandden". Raoul glimlachte Ietwat droefgeestig, zodat Caroline ervan ontroerde. Toen hij eindelijk van haai- wegging, keek ze hem met verlangende blik en vol tederheid rfa Het niet bepaald vro lijke tussenspel was voorbij en mis schien zou ze hem eerst 's avonds terugzien uren later dus. Eensklaps stonden haar ogen vol tra nen en haastig vestigde ze de blik op de tere schoonheid van de bloe men voor haar, terwijl ze trachtte, haar keurige „make-up" tegen de ge volgen van haar ontroering te be schermen. Hij zou 't me nooit verge ven en het zeker nimmer vergeten als ik ten aanschouwe van zijn gas ten ging schreien, hield ze zichzelf driftig voor. „Houd je toch kalm. dom kind; er is immers helemaal geen reden om te hullen behalve dan dat je je dwaas genoeg allerlei illu sies maakt, wilt dat hij voelt, handelt en spreekt als een toegewijde aanbid der En waarom zou hij dat, vooral na zo'n korte kennismaking De kwestie was, dat Caroline, zelf he vig' verliefd, grage bij Raoul weder liefde had opgewekt en het diep be treurde, niets daarvan te kunnen ont dekken. Zich tot kalmte dwingend, bleef ze hem naogen, tot ze plotseling de in druk kreeg, dat zij zich iets scheen te herinneren. Hij aarzelde even, wendde zich toen haastig om en keer de op zijn schreden terug. Natuurlijk zag ze hem met enige schrik naderen, maar snel bedwong ze haar gemoedsaandoening zodat haar gezicht niets verried v<m wat er in haan omging. En dat was niet weinig. „Misschien spijt het hem, dat hij daareven zo koel is geweest en wil hij nu iets vriendelijks zeggen, Iets waarover ik vannacht heerlijk kan dromen", dacht ze onstuimig. Raoul bleef vlak voor haar staan, terwijl ze de adem inhield en vol spanning afwachtte. „Onthoudt U vooral één ding, juf frouw May", zei hij op zo'n kille toon, dat Caroline het hart in de schoenen zonk. Raoul was blijkbaar niet teruggekomen om compliment jes te maken of gunsten uit te delen „Ja, m'sieur bracht ze er met moei te uit toen hij even zweeg. „U behoeft niet weg te lopen als ik in uw buurt kom". Dat was te veel voor haar reeds zwaarbeproefde zenuwen en ze ant woordde heftig: „Dat deed ik niet..." Intussen griefde 't haar, dat ze van lafheid werd beschuldigd en haastig verbeterde ze: „Ja, ik deed het wèl". „U behoeft absoluut niet bang voor me te zijn. Misschien ben Ik dikwijls boos omdat ik volmaaktheid wil en toon ik me vaak ongeduldig, maar bijten doe ik nooit". „Ik was bang voor U. Ik weet inder daad niet waarom ik probeerde U te ontlopen, want Hier bleef ze steken, maar tot elke prijs moest die prop in haar keel ver dwijnen als ze geen dwaas figuur wilde slaan. Haar eigen stem klonk haar dun en onnatuurlijk in de oren. „Nu gaat U voort". „O, ik kan het niet rerklaren", klonk het, terwijl se hem smekend aanzag. „Waarom niet?" „Omdat U het niet zou begrijpen, Hij staarde haar enigszins ontstemd aan, maar onverwachts gaf hij toe: „Misschien niet". Met een van die snelle en voor hem karakteristieke veranderingen van humeur, die Caroline beurtelings ver rukten en tot wanhoop brachten, zei hij op- veel vriendelijker toon dan tot nu toe: „Uw werk is even nieuw voor U als voor mij. Ik verwacht, dat we allebei fouten zullen maken, die verbeterd en rechtgezet moeten wor den en dat geldt voor leder van ons evenzeer. Toch twijfel Ik er niet aan, of we zullen ons na verloop van tijd weten aan te passen. In afwachting daarvan moeten we leren te geven en te nemen. Als we dat beseffen, zullen we het spoedig goed samen kunnen vinden". „Ik hoop het", zei Caroline zwakjes Toch was ze bitter teleurgesteld. Wat ze precies van hem verwachtte, zou ze weliswaar niet kunnen uitleggen, maar zeker was het niet deze strikt zakelijke aanvaarding van een situa tie, het koele betoog, dat iedere werk gever tegen Iedere ondergeschikte zou kunnen houden. O, 't zou grote dwaas heid zijn als ze bij Raoul op tedere gevoelens rekende! Heel welwillend vroeg hij: „Was de lunch goed?". En met half gesmoorde stem antwoordde ze: „Ja, dank U wei, Kennelijk door haar antwoord geprik keld, zuchtte hij. „Jean heeft me iets anders gezegd". „Waarom vraagt U het mij, als u 't al heeft gehoord?" merkte Caroline heel ad rem op. „Omdat onze denkbeelden ten aan zien van een goede lunch waarschijn lijk zowel wat kwantiteit als kwali teit betreft uiteenlopen. Misschien be valt het eten hier U niet". „Integendeel; het is uitstekend". „Of misschien gaat uw verlangen uit naar een schotel, die niet op de spijs- IfnQT^ ctoat" „Och", glimlachte Caroline. „Zelfs voor een kenner kan er weinig meer te wensen zijn overgebleven, want uw spijskaart is buitengewoon uitgebreid en gevarieerd, m'sieur". „Dus niets aan of op te merken?" „Neen". „Waarom eet U dan zo weinig?" „Ik heb geen trek, m'sieur". „Onzin, U moet eten. Ik sta er op. Het is gewoonweg onzinnig om te werken zonder U behoorlijk te voe den. Ik zal bevel geven, dat ze U om drie uur een blad met eten op 't kan toor brengen", zei Raoul. „Maar ik heb niets nodigbegon Caroline, doch ze ging niet verder, want Raoul keek haar onverbiddelijk aan en dus was het nutteloos, in her haling te vervallen. Hij had nu een maal besloten, dat ze eten moest en ze zou dan ook eten. Dus zei ze vro lijk het eerste het beste wat haar te binnen schoot: „Soms verlang ik in Parijs naar wat thee met op zijn En gels brood en boter. U vindt dat zeker een dwaze wens?" „Neen", lulde het antwoord? ,,'t Is heel verstandig, dat U het me vertelt; nu weten we tenminste iets. Als ik die snee brood en boter in Parijs kan krijgen, zal U ze hebben. Op mijn kantoor heb ik wat thee, ofschoon Ik ze nooit gebruik. Misschien bewaar lk ze om het antieke theekistje, dat mijn grootmoeder eens van een op China varend zeekapitein heeft cadeau ge- krop-pn Hpf ic r.on Tn kregen. Het is een curiositeit. In mijn vriie tijd speur ik graag naar zulke oude dingen, die in vroeger eeuwen als 't ware hebben „geleefd", om het zo eens uit te drukken". Caroline had bijna gezegd, dat zijzelf over een onverzadelijke hartstocht voor die „oude dingen" beschikte, doch ze besefte slechts al te goed de onmogelijkheid, ook maar een enkel stuk porselein of glas, ja zelfs een meubelstuk dat in haar smaak viel, aan te schaffen. Ze volstond dus met het beleefde, nietszeggende zinnetje: „Hoe interessant. Ik verlang al naar echt-Engelse thee!" (wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5