Ook al aan de sigaar? 's-GravenpoIder kreeg een fraaie nieuwe kleuterschool Zeeuwse Almanak pameS SCHEEPVAARTVERKEER HAD HET MOEILIJK OP DE SCHELDE NIEUW WIJKGEBOUW ORANJE- GROENE KRUIS TE KOUDEKERKE Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 JAIN UAK1 1959 OP PROTESTANTS CHRISTELIJKE GRONDSLAG Mevr. De Casembroot verrichtte de opening De echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, mevr. F. C. de Casembroot-baronesse van der Felfz heeft zaterdagmiddag de nieuwe protestants christelijke kleuterschool aan de Arobachtsstfaat te 's-Graven- polder officiéél geopend. Déze school vormt een waardige vervanging van de oude leslokalen, die in aOds Dorps leven" waren ingericht. De verschil lende sprekers én spreeksters ge waagden van hun grote dankbaarheid voor de totstandkoming van de schóól, dié lilt twee volgens de mo dernste ideeën ingerichte lokalen be staat. Bouw beschutte werkplaats in Goes goedgekeurd Project van rond 250.000. Op korte termijn zal begonnen kun nen worden met de bouw van de beschutte werkplaats voor minder va liden op een open terrein In Goes- west. De rijksgoedkeuring voor dit project is reeds ontvangen. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. van Goes de gemeenteraad een voorstel dóen toekomen over het ga randeren van éen geldlening van 250.000 voor de bouw van de werk plaats, aan te gaan door de Centrale Werkplaats „De Bèvelanden" met de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten: De .bank is bereid een le ning te verstrekken van 250.000 tegen eéh rente van 4en eèn looptijd van dertig jaar, mits de be taling van rente en aflossing door de Semeente Goes wordt gegarandeerd, .anvankelijk werd een garantie ge vraagd aan alle aan de gemeenschap pelijke regeling deelnemende, ge meenten. Daar dit nogal omslachtig is, werd naderhand overeengekomen, dat alleen met eèn garantie van de centrale gemeente genoegen, zou wor den genomen, aldus B. en W. in hun toelichting. Aangezien het exploitatietekort van dè Centrale Werkplaats wordt omge slagen over alle gemeenten in Zuid en Noord-Beveland en tegenover de aan te gane geldlening onroerende goéderen worden verkregen, ls het risico van de garantieverlening vol gens B. en W. aanvaardbaar: Aanbesteding werken in polder „Nieuw Neuzen". Vrijdagmiddag werd In hotel Centraal tö Térneuzèn door het béstulir van de waterkering dér caiamitëuze pol „Nieuw Neuzen" aanbesteed het 1 stel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram- en steenglooi- ihgswerken voor het dienstjaar 1959. Hét begrotingsbedrag bedroeg f 56:303 Ingeschreven Werd als volgt: G. N. A. Sponselee, Kloosterzande f 58.Ï5Ó; G. F. Warrens, Ossenisse f 58.230; L. v. d. Klippe, Vlissingén f 59.500; N.V. E.L.K. Schoondijke f 59.800; N.V. v.h. J. M. Dekker en Zn Papéndrécht f 59:850; J. en K, T. den Ouden, Bier- vliét f 59.950; Th. Cambier, Bréskens f 59.990; M. v. d. Velde en Zn. Brul- nisse f 60.000; fa. C. D. de Ruijschèr en Zn Biervliet f 61.500; P. dé Regt, Terneuzen f 62.000; P. Hamelink en Zn Hoék f 62.500. De werkzaamheden zullen behou dens goedkeuring door het college Van G.S. van Zeeland worden gegund aan de laagste inschrijver. Eerst werd eén bijéénkomst gehouden in „Ons Dorpsleven", waarin de voor zitter van het bestuur dér protestants christelijke kleuterschool, de heer M. A. Slotboom, na schriftlezing en ge bed, een welkomstwoord sprak. Hij gaf daarin eeh uitvoerig overzicht van de groei van het kleuteronderwijs in 's-Gravenpólder. Uit zijn woorden bleek wel, dat de kleuters hét tot hu toe niet hébben getroffen met de huis vesting. Dat de nieuwe school onge twijfeld een stimulans is voor dé ouders om hun kinderen naar de kleu terschool te sturen, móge blijken uit het feit, dat het leerlingenaantal se dert kort van40 tot 60 is gestégèn. Het aantal leerkrachten is déze maand uitgebreid mét één, zodat thans twee kleuterleidsters dé kinderën de gehele dag bézighoudèn. In 'n uitvoerig dankwoord richtte dé voorzittèr zich tot ds. J; H. Kluiver, Ned. hérv. predikant, tevens secre taris van het schoolbestuur, dë ih- spectricë van hét kleuteronderwijs, mej. A. E. G. van Waesberghe, het gemeentebestuur, de architect, Ir. P. J. 't Hooft, en de Aannemer, de heer D. v.d. Poel. Hij dankte hén voor de wijze waarop zij dè belan gen van de school hébben behartigd. *De heer Slötbbom noemde de schooi, die een totale Uitgaaf vergde van rond 80.000, een waar „Kleuter paleis". Gelukwensen Burgemeester J. D. Jansen bood ver volgens zijn gelukwensen aap, waar bij hij zich vèrheügd toonde, dat aan een noodtoestand op scholengebied in 'S-Gravenpöklèr ëêtt einde was geko men. Hij preès Vööfts dè prettige sa menwerking met het bestuur der school. Eveneens spraken de heren P. J. 't Hooft en D. van der Poel hun gelukwensen uit. Het gezelschap ging hierna naaf de nieuwe school aan de Ambachtsstraat, waar de kleuters een fleurig liedje zongen. De 6-jarige Tannie Tramper mèvróuw Dé Casembroot hier een ruiker bloemen èaii. In haar ope ningsrede, uitgesproken in één dér lo kalen van de nieuwe school, zèïde de echtgenote van de commissaris voor het eerst een kleuterschool te openen ln eèn rtlet-rampgemeéhte. Zij wéés eróp, dat de school tot stand is geko men, dank zij het hütiatièf en «Soor- zettingsvermogen van tie mehseh uit 's-Gravenpoldei- zelf. „Hulp van bul ten zoals dat bij de scholén in hét rampgebied üitéfaard wel hét geval was ls ér niet aan te pas géköfitëh", j aldus spreekster. Nadat zit óp de goede samenwerking tussen dé protestatitse kerken in 's-Gravenpolder had gewezen, instal leerde zij de nieuwe kleuterleidster, mej. If. Hemming ült Middelburg. De inspectrlce, mej: Van Waésbërghe. die een bloemenhulde ontving van de 6- Jarigé Heleentje de Wilde, bood hierna naar gelukwensen aan. De heer Slot boom sprak een slótwoord. dorpshuis Wolphaartsdjjk Woensdag 4 febrnarl des middag vier uur zal de minister van Maat schappelijk Werk, mejuffrouw dr. M. A: M. Klómpé, het nieuwe dorpshuis te Wolfaartsdijk openen. Zij zal Ver gezeld zijn van de heer 8. J. G. van Leeuwen, hoofd van hét bürèau Zee land van dit departement. (Advertentie) HAMEA-C handen ruw of schraal HAMEA-GELEIGhUHI W. R. Eelsingh directeur van postdistrict Middelburg Met ingang van juni a.s. Naar wij vernamen Is de heer W. E. Eelsingh, thans adjunct-directeur van het postdistrict té Utrecht, benoemd tót directeur van het postdistrict Mid- delburg. De heer Eelsingh wordt i ]andSe m.s. „Althena" omhoog. Door- SNEEUWBUIEN OVER ZEELAND daarmede de opvolger van de heer P. J. Waale, inspecteur in algeméne dienst der P.T.T, die zoals wij za terdag reeds meldden ingaande 1 december 1958 eervol van dezè ftme- tie werd ontheven om to worden be iast met de functie van directeur van het postdistrict te Haarlem- De nieuwbènoemde directeur is geen onbekende voor Middelburg. Voor heen was de heer Eelsingh namelijk adjunct-directeur van het postdistrict vah de. Zeeuwse hoofdstad. Op 16 'maart 1953 kwam hij naar Middel burg, tóén de zetel van het post district in die tijd nog inspectie geheten van Breda naar de Zeeuw fee hoofdstad werd overgeplaatst. Drié jaar later, op 16 mèart 1956. wérd de heer Eelsingh overgeplaatst naarUtrecht, waar hij belast werd met de functie van adjunct-di'rectëur van het postdistrict Utrecht. De benoeming van de heer Eelsingh gaat in per 1 juni a.s. Mr. Römme spreekt voor K.ViP. te Vlissingén. Voor de K.V.P.-afdeling Vlissingén zal mri G. P. M. Romme op 13 fe bruari a.s, een spreekbeurt vervullen in de St. Petrueschool aan de A'dri- aan Coörtelaan te Vlissingén. „Altena" omhoog en weer vlot. De dichte sneeuwbuien, welke zater dag af en toé ook óver Zeeland joégen, waren er mede oorzaak van dat ver schillende schepen in moeilijkheden geraakten. Even over de grens met België, liep des avonds rond half zes op de Westerschelde bij de Ballast- bank hét 7289 tón metende Neder- dat de scheepswand gedeeltelijk scheurde, werd de toestand van het schip geleidelijk gevaarlijker. Zon dagmiddag rond half vijf Is hét echter rnn zeven sleepboten toch géliikt de „Alhena" weer vlot te krijgen, waar op bet schip naar Antwerpen is ge sleept. De „Alhena" één schip van Van Nievèlt Góudrfaan uit Rotterdam was met 21 passagiers en een lading stukgoed van Antwerpen vertrokken, met bestemming ZuiÜ-Amerika. Toen het schip in een sneeuwstorm aan de grond voer, begön het vrij snél water te maken tér hoogte van ruim 4. Daar het gevaar voor breken niet denkbeeldig was, werden 58. passa giers en bemanningsleden zaterdag avond en zondagochtend door sleep boten van boord gehaald. Alleen de kapitein en vier bemanningsleden bleven aclitèr om assistentie bij dé bergingspógingeh te verlenen. Een bergjngsvaartuig plaatste zondag morgen ënkëlè. pompen aan boora, lichters werdén gereed gehouden om de lading over te slaan, doch toen zondagmiddag dé zeven te hulp geko- mén sleepboten begonnen te trekken, gleed de „Alhena tegen half vijf Weer ih diepér water. Geassisteerd door de pompboteii én gesleept door zes slepers* is de „Alhena" daarop haaf Antwerpen Advertentie Rook met verstand rook met smaak i rook sigarenl Aanvaring In de haven van Wemeldinge ont stond een aanvaring als indirect ge volg van het slechte weer. Het 370 ton met hout geladen Belgische m.s. „Salf 19", op weg van Antwerpen naar Mannheim, was hamelijk in ver band met het slechte zicht door sneeuwbuien, de haven binnengelopen. Tijdens het wachten op beter weer, wérd het tóen aangevaren door het Belgische m.s. „Schiebroek", dat met het anker de bakboordboeg van de „Salf 19" raakte. Laatstgenoemd vaartuig kreeg een gat juist boven.de waterlijn. De „Salf 19" moest worden opgeschut voor een noodrepafatie. In het Volkerak strandde zaterdag tijdens een hevige sneeuwstorm het Belgische motorschip „Termonde" op een zandbank. Vanuit Bruiriisse voél de sleepboot „Temi" ter assistentie uit, doch op de „Termonde" werd de sleepboothulp afgewezen. Men hoopte op eigen kracht weer vlot të kómen. Dit is bij het volgend hoogwater in derdaad gelukt, doch het vaartuig had op vief plaatsen een breuk gé- kregen. Daar de „Termonde" water begon te maken, werd de hulp inge roepen van het bergingsvaartulg „Walrus" van W. A. van Taks Ber gingsbedrijf, die het vaartuig in de vluchthaven te Zijpe hééft binnenge bracht. Op drift De Duitse zeesleper „Strandè", die met een voor sloop bestemde Noorse zeeboot „Hop" op weg was naar Zee- bruggè, wèek wegens liet slechte weer naar de rede van Vlissingén nib Bij het inkorten van de sleeptros ver loor de „Strande" toen zondagmorgen roiul half zes de sleep. De „Hop" dreef toen voor Ramnjekens op een zandbank, waar liet uitgeworpen An ker nog verward raakte tussen elek triciteitskabels. Later op de morgen heeft het bërgingsvaartuig „Bruinvis" hét anker losgebrand, waarop de Hop" naar de Vlissingse buitenhaven s gesleept. Vanochtend zóu wordèii jetracht het anker te vissen, wóar- ua bij gunstig weer de sleepreisnaar Zèebrugge zou worden vervolgd. VAN De Zeeuws-Vlamingen staat een In teressante tentoonstelling te wach ten. Het actieve bestuur van de schil ders-studieclub „van d'Ee tot Hon- tênïsse" organiseert naihelljk op 29, 30 en 31 januari a.s. een hobby-ten- toonstelüng in de technische school te Ternéuzen, niet de bedoeling de vrijetijdsbesteding door de jeugd te ACQUISITIE Het. beroep van dagblad-acquisiteur lijkt ons een bijzondér moeilijk be- roep, xuant tenslotte moeten die lieden telkenmale maar weer proberen de mensheid een dagblad aan te praten, dat nu niet bepaald elke dag met uit sluitend opgewekt nieuws op de deur mat komt rollen en dat bovendien in vele gevallen nog vol staat met zet fouten ook. Zie de P.Z.C., zouden vjij ttt alle nederigheid willen opmerken. Maar goed; een van de mannen, die dit baanbrekende werk voor dituw en ons dagblad, verricht en daar gaat dit stukje over, om het nu dan maar te onthullendie man was on langs op stap in Westhapelle, waar lilj werkte óp aanwijzingen van de plaatselijke agent. „Op dat adres moét je wat harder pralen, want die man is hardhorend", zo lichtte de agent önd&r mêèr tóe en dat zijn na tuurlijk allemaal nuttige aanwïjzm- Cen, waar zo'ü acqiliSiteur een dank- aar gebruik van maakt. IH dit geval praatte hij dus luid op zijn slachtoffer in en zong alle voordelen van een obonnenient op de P.Z.C. fortissimo voor éen lang lied, want die voor delen zijn velé. De aboHtiee-in-de-dop luisterde aanvankelijk geduldig, maar plotseling rièp hij tuf: „Maft, schreeuw toch niet zo. Ik ben niét liet was de zoon des huizés, die verre van hardhorend was. Maar hij Werd toch abonnee activeren. Uiteraard doet het comité daarbij een beroep op de ouderen om door hun hobby-inzendingen mee te werken om de jongeren te stimule ren. Het was voor de studieclub niet een voudig om een geschikte plaats voor de tentoonstèlling te vinden, maar door de medewerking van de direc teur der technische school, de heef A. F. H. Spijker die het ère-voorzit- terschap van hét comité op zich heeft genomen, kan nu gebruik worden ge maakt van de grote gymnastiekzaal der school. Verdër heeft mén dë me dewerking weten te Verkrijgen van dë centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht en gemeentewerken, dié zal 2orgen voör vlaggen, spandoeken en wijzertjes die de weg naar liet tentoonstellingsterrein zullen aange ven. Reeds nu zijn vëfsólieidënë in schrijvingen öhlvaftgén o.a. van scheepsmodellen-bouwers (w.o. het niéuwe hóSbitaalschip „de Hoöp II in glazen kast). De tentoonstelling die nu al Iets groots beloofd te Vmr- dett, zal een oppervlakte beslaah vah ruim 200 m2. GESCHENK VOOR SCHOENMAKER. De heer L Bak Is S8 jaar als schoen- en zadelmaker in Bigge- kerke werkzaam geweest en nu vond hij de tijd gekomen oni het „bijltje" er bij neer te leggen. Dit afscheid ging niet ongemerkt voorbij in Biggekerke, waar _<le heer Bak zeer gezièn was om zijn grote bereidwilligheid. Tót zijn grote verrassing werd de oud- Kchoenniakèr door de Bevolking een prismakijkèr aangeboden Mevrouw Bak kreeg eèn fraai bloemstuk. GOUD. dér koningin, mevrouw S. C. de Ca- sefhbroOt-vah der Féltz. verrichtte za terdagmiddag de officiële opening van eèti nieuwe prot. chrkleuterschool. Bij aankomst aan de school bood de 6-janige Tanniê Tramper een boeket bloemen dan. (Foto P.Z-.C.) Openbare verkoping. Vrijdagmiddag wérd in hotel „De. Zwaan" té Kapelle door notaris J. Kram publiek verkocht het woon huis met schuurtje aan de Maalstede 5, groot 1 a 68 ca. Hoogste inschrij ver en koper werd de heer C. Lepde- ter Gzn. te Kapelle. Collecte. De oudejaat'scollecte heeft in de Nederlands hervormde kerk të pelle 450,29 opgebracht. BURGEMEESTER DREGMANS VERRICHTTE OPENING Èèrder op schap het nieuwe Stap vooruit op gebied van gezondheidszorg In aanwezigheid van een groot aan tal genodigden is tijdens een zater dagmiddag in hotel „Walcheren" te Koudekerke gehouden bijeenkomst het nieuwe wijkgebouw vnn de afde ling Koudekerke en omstreken van jiet Oranié-Groene Kruis officieel geopend. Dè voorzitter van de afde ling, burgemeester J. L. Drëgmans, verrichtte de svmbolisché opening. de nilddag had het gezel- nieuwe gëbóuvv annex zus- terswoning aan ae Weststraat be zichtigd. Tijdens de bijeenkomst in hotel „Walcheren" sprak de heer Dreg- mans een welkomstwoord, waarbij hij de bouwgeschiedenis memoreerde. Hij herinnerde aan dë moeilijkheden om de plaats te kiezen waar het ge bouw zou verrijzen, omdat dé ge meenten Biggekerke, Méliskerke en Zoutelande öok aanspraak maakten op dit wijkgebouw. De keus was ech ter op Koudeketke gevallen ais grootste gemeente van de afdeling. Ook bracht spreker dank voor de medewerking van de secretaris generaal van de landelijke orga nisatie, de heer R. Smit, door wiens toedoen een subsidie van 10.000 werd verkregen en aan Zaterdagmiddag werd te Koudekerke een m'eüio wijkgebouw van het Oran je-Groene Kruis feestelijk geopend. Tijdens een bijeenkomst in hotel Walcherenoverhandigde mevr. M. van Splunter-de Zeeuw namens de vrouwen van Koudekerke de voorzit ter van de afdeling Koudekerke en omstreken, burgemeester J. L. Dreg- mans, tal van cadeaus, waaronder èeti reprodüklie voor de dvkterslcamer (Foto P.Z.C.) Vrijdag herdacht het echtpaar F. van WijnsbergheLauret, wonende op de Scheidekade te Terneuzen het feit. dat het vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. De echtelie-1 den, die resp. 72 en 69 jaar oud zijn, wonen sedert 1919 in Terneuzen, de commissie voor hygiëne van móéder én kind, die voor de aan schaf van de inventaris 3000 beschikbaar stelde. De heer Dreg- mans was opk de raad vah zijn gemeente erkentelijk, dat de ge meente zich garant stélde voor de rente én aflossing van de lening. Samenwerking De secretaris-generaal vah het Oranje-Groene Kruis, de heer R. Smit uit Den Haag, feliciteerde de afdeling Köudkerke en omstreken met dit fraaie en representatieve ge bouw. Hierbij zwaaide spréker lof toe aan de heef Dregmans, die zich zeer beijverd heeft voor het tot stand komen hiervan. Namens de landelij ke organisatie en de provinciale af deling bood hij een weegschaal aan. Praktische cadeaus Mevrouw M. van SplunderDe Zeeuw, die namens de moeders van Koudekerke baar felicitaties aan bood, liet haar woorden met tal van ptaktlsche cadeaus vergezeld gaan. Zo Overhandigde zij de voorzitter een maatlat en een reproduktie voor de dokterskamer, twee tafeltjes en daarbij passende stoeltjes en speel goed voor de kinderen irt de wacht kamer. Voor het bestuur overhandig de zij een servies. Dokter Sloos uit Koudekerke stipte in zijn rede aan, dat veel mensen in de streek doordrongen zijn van de noodzaak van de gezondheidszorg, wat ook uit het grote aantal leden van het Oranje-Groene Kruis blijkt. Spreker meende, dat de doktoren in de toekomst meer prevéntiëf werk zullen verrichten. Hij noemde daar om dit gebouw een stap in de goede richting. Voorts spraken nog de heer D. Kodde, burgemeester van Zoute lande en voorzitter van de. .provin ciale vereniging, de héér A. J. Leeh- houts uit VliSBingehj secretaris van de Zeeuwse vereniging, alsmede de hèer J. Jasper se, wethöuder van Koudekerke, die dtt felicitatie^ van 't gemeentebestuur overbracht. Na mens de kerken spfak ds. A. Els- hout, namens de commissie Hygiëne van moedër eh kind sprak mej. E. Voorbergen en namens do Provinciale Zeeuwse vereniging Groene Kruis sprak niéj. A. Gelton te Vlissingén. De architect, de heer J. Jobse, die ook namens de aanneincr J. Huljs- man Zn. sprak, bracht de prettige samenwerking in herinnering en schonk een elektrische wandklok voor de dokterskamer, terwijl d< aannemer een kapBtok voor het nieu. wo gebouw gaf. Tot besluit voerde de secretaris van de afdeling Koude kerke en omstreken, de heer Chr. Schipper, nóg het woord. Internist tilt Axel slipte met auto. Zaterdag ls nbbij Bergen óp Zoom een ernstig ongeluk gebeurd. De in ternist V. van G. uit Axel rsëd met zijn aUto op de WouwsestraatWég in dè richting van Berggn op Zoom, toen zijn wagen even Vo -rblj het r.-k. kerkhof bégon te slippen, tenge volge vÉn het gladde wegdek. Dè be stuurder kon zijn wagen niet méér in bedwang houden en reed tegén een langs de wég staande bóom. G; werd hierbij ernstig verwond eti werd in bewusteloze toeötènd uit zijn auto Rehaald en per Ziekenauto, naar het Algemeen Büi-gèr Gasthuis ver voerd. De lotaai vernielde aüto moest met een takelwagen worden wéggé- sleept. Bus ie Krabbendijke verongelukt (Slot van pagina 1) Tengevolge van het kantelen van de bus werden de passagiers, voor het merendeel jeugdige turners en turn sters, door elkaar gesmetèn, waarliy velen werden gewond. De zvisjes L. C. Huijbregtse 123) en E. L. C. Huij^ bregtse (30) liepen vrij zware kwetsuren op. Zij werden resp. met verwondingen aan het gelaat en een shock, alsmede een hersenschudding, naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Meer dan vijftien inzittenden werden licht ewond. Dokter J. P. Roos Uit Kfab- ëndijke. die als enige arts eerste hulp verleende, moest véle gewonden verblhdën. Onmiddellijk ria het ongeval kwamen de totaal verbouwereerde passagiers door een gat ln de voorruit uit dé bus gekropen. Aanvankelijk realiseerden zij ziöh niet de omvang vah dit onge val, maar toen het gebeurde goed tot hen doordrong, brak de spanning. Ve len bleken een lichte shock te hebben. Na eerst in de nabijgelegen molen van Kfabbèndijke te zijn onderge bracht, werden de passagiers naar ho tel Verburg overgebracht, waar zij op verhaal konden komen. Enkele üiziU tenden, die hun kleren hadden bescha^ digd, werden van andere voorzien. Met de treinen van tien over zes en tien over zeven zijn de Bredase tur ners en turnsters uit Krabbendijke naar huls teruggekeerd. Inmiddels vvns op de rijksweg de ta kelauto van de A.M.Z. gearriveerd, die do autobus uit de sloot heeft gebaald. Gedurende dit kanvei werd het ver- Bevestiging en intrede vicaris W. J. van der Waal. Zondag 18 januari neemt' vicaris W. J. van der Waal afscheid vorrrtdeMBl Emmen (D.) bestlgt zijn vader Waal uit 's-Gravi van de her- Usatle-vereniging te 'ahruari evan|ell .de iVexihftge ■■■■■I selo (O.) ln het ambt. Vioerls Van indag 22 februai da. J. P. van dor dor Waal werd op 2 november 1931 in de hervormde pastorie van Grijpsker- ke geboren. keer bijna anderhalf uur tussen vijf en half zeven omgelegd door het dorp Krabbendijke. De chauffeur, die danig overstuur was, Is door de po litie een verboor afgenomen. Hij kon later met zijn werknemer naar Roo sendaal terugkeren. Behalve dit dodelijk ongeluk, heeft de overigens betrekkelijk gering geble ven sneeuwval in Zeeland geen ern stige gevolgen gehad. Wel is het door opvriezen plaatselijk hier en daar zeer glad geworden. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het meisje Ro- semarie", 19 cn ZI-IS uur, 1B Jaar; Schouwburg: „Betaald gevaar", 20 uur, 14 Jaar. Vlissingén Alhambra: „Fanfare", 19 en 21 uur, a.l.: Luxor: ..Cocaïnesmok kelaars", 20 uur, 18 Joar. Goos Grand: „Seompoto", SO uur, a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2