PREDIKBEURTEN IN TERNEUZEN KOMT NIEUWE BESCHUTTENDE WERKPLAATS WALCHEREN MARKTBERICHTEN ROND 15.000 DUBBELTJES VOOR KINDEREN „IPENOORD" Hoogovenschaaktoernooi begonnen P KO V IN V I A Lh! '6Mb} U W8 fi V O U K A N T 5 AAN INDUSTRIEWEG Verschillende afdelingen apart ondergebracht Aan de Industrietveg te Terneuzen zal zeer binnenkort de aanbeste ding had dinsdagmorgen jL plaats worden begonnen met de bouw van een werkplaats voor minder va liden. Het gebouw zal komen te staan tegenover de gemeentewerkplaats. De werkplaats, die gebouwd wordt in opdracht van de Stichting Beschut tende Werkplaatsen in Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen, zal fn het zo genaamde werkgedeelte uit verschil lende afdelingen bestaan. Zo komt er een afdeling waarin al le soorten wassen worden bereid zowel in vloeibare als in vaste vorm; schoencrème, metaalpoets enzovoorts. Gescheiden van het ge bouw, in verband met brandge vaar, komen een waskokerij en een vatenopslagplaats met daarnaast een opslagplaats voor de bereide wassoorten en de verzending daar van. Er komt een timmerafdeling, waarin de verschillende houtbewer kingen plaatsvinden, ooi. borstel en bezemmakerij, terwijl in deze ruimte ook enkele draaibanken, boormachines etc. zullen worden geplaatst. Een aparte afdeling komt er voor de textielverwerking, waarin onder meer de dweilen, stof- en vaatdoeken, wor den vervaardigd. De mensen, belast met het matten van stoelen en het vervaardigen van mattenkloppers en andere rotanartikelen krijgen in het nieuwe gebouw ook weer hun eigen werkplaatsje. Naast deze stofvrije ruimten, waarin onder andere adem- hallngspatiënten werken, komt er een geheel aparte zakkenstopperij met drie elektrische stopmacnines. De vleugel waarin de werkplaatsen wor den ondergebracht, krijgt een totaal lengte van 32.30 m en een breedte van 11.54 m. In de haaks daarop staande noordelijke vleugel komen directie- en administratiekamer, kan tine met keuken, garderobe,, was- en doucheruimten en een garage. In de toekomst kan het wellicht nodig zijn, dat de in de werkplaats ver vaardigde artikelen met eigen ver voer worden weggebracht. Ook is het volgens directeur P. Dingemanse niet ondenkbaar dat men in verband met de personeels uitbreiding genoodzaakt zal wor den de mensen op te halen en naar huis terug te brengen. De gangen tussen de werkplaatsen zijn 'in het bouwplan opzettelijk bre der dan normaal gemaakt omdat men rekening heeft te houden met zwaar gehandicapte werknemers die met fnvalidewagens binnenkomen en met rolstoelen naar hun werkplaats wor den gereden. Momenteel werken er In de oude werkplaatsen in de 2e Kortestraat en In du 2e De Feyterstraat 26 minder validen uit de plaatsen Terneuzen, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zaamslag en Axel. Meer kunnen er eigenlijk niet worden ge plaatst. Maar in het nieuwe gebouw, dat nog in de loop van 1950 in ge bruik zal worden genomen, hoopt men voorlopig 85 man te kunnen on derbrengen terwijl er uiteindelijk plaats zal komen voor 60 van deze werkkrachten. Als men een kijkje neemt in dfe oude, deels door de Arbeidsinspectie afge keurde gebouwen, dan komt men al spoedig tot de conclusie dat de nieu we werkplaats geen overbodige luxe zal betekenen. Zondagsrtiensl Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158. TRIO TAX, tel. 2600. Zeeuwse groentetelers vergaderen in Middelburg De Zeeuwse Groentetelers Vereni ging houdt woensdag 14 ianuari a.s. naar jaarvergadering in de afmijn- zaal van de veiling „Walcheren" te Middelburg. De agenda omvat na af handeling van de huishoudelijke za ken. een lezing door de heer C. J. v. d. Veen, hoofdassistent A bij de rijkstuinbouwconsulent te Baren- drecht, over: „De teelt van sprult- kool". De heer J. M. Opstelten van het Centraal Bureau te Den Haag zal spreken over: „De Nederlandse tuin bouw en de Euromarkt". De rijks tuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Noord-Brabant, ir. J. J. van Hennik te Goes, zal een nabeschou wing geven. Uit het bij de agenda gevoegde Jaarverslag van de secreta ris der vereniging, de heer A. H. Geertse, blijkt.dat 1958 een jaar was van grote oogsten, maar veelal lage prijzen. Het ledental steeg gedurende dat jaar tot 214. Ten behoeve van de leden werden collectief aardbei- planten aangekocht'voor moederplan ten. In totaal werden 25000 stuks ge leverd. Mogelijkheden werden onder zocht voorliet aaltjes vrijmaken van de kasgronden, aldus hetJaarverslag. De zesde cursus van de Groenteteelt vakschool nadert momenteel zijn ein de. Waarschijnlijk zal de elndles in februari a.s worden gehouden. Dan zullen weer 14 gediplomeerde jonge tuinders de gelederen versterken. Op merkelijk ls, aldus het Jaarverslag, dat in verschillende delen van de pro vincie meer belangstelling voor de tuinbouw aan de dag wordt gelegd In Zeeuwsch-Vlaanderen en In de om geving van Waarde werd een aantal nieuwe leden geboekt. Examens Voor het diploma adspirant machi ne-tekenaar slaagde te Arnhem de heer Mach. Poulisse, J.A.zn. te Oud- Vossemeer. De heer A Meloen te Sint-Annaland slaagde op het in Den Haag gehou den examen voor derde stuurman voor de grote handelsvaart. Passend werk Naast de verscheidenheid van werkzaamheden, die in de werk plaats worden verricht, zoekt di recteur Dingemanse de bestaande mogelijkheden nog meer in alle richtingen te ontplooien. Hoofd zaak is daarbij het aantrekken van passend werk uit de vrije bedrij ven. Het hele idee van deze werkplaatsen moet men dan ook zien als toenade- ringsbedrijven tot de vrije bedrijven, zonder deze concurrentie aan te doen. Maar de moeilijkheid is om op drachten uit die bedrijven te ver krijgen. Zowel in de industrieën, be drijven, middenBtandszaken, ja zelfs bij particulieren zijn er regelmatig grotere of kleine karweitjes op te knappen die uitermate geschikt zijn voor dit soort werkplaats. Met de werkplaatsen ls men om streeks 1953 gestart. Naast die in Terneuzen zijn er momenteel soort gelijke werkplaatsen in Hulst, Oost burg. Middelburg, Goes en Zierikzee, terwijl Vlissingen zelfs een gemeen telijke werkplaats bezit. Enkele hier van hebben reeds een vrouwenafde ling, maar daaraan is men in Ter neuzen nog niet toe. De toekomst zal moeten leren of daaraan behoefte bestaat. Hoewel de Stichting tracht zichzelf zoveel mogelijk financieel te bedrui pen Is er nog steeds subsidie nodig van het rijk. terwijl de deelnemende gemeenten eveneens een bijdrage ge ven. ïn de stichting hebben zitting vertegenwoordigers nlt de aangeslo ten gemeenten. Landbouwschap, Ka mer van Koophandel, Arbeidsbureau, A.V.O. en de drie erkende vakbonden N.V.V., K.A.B. en O.N.V. Transporteur op drift in Keeten Gestrand op zeedijk nabij Stavenisse Vrijdagmiddag omstreeks twee om voeren de sleepboten Jacoba Sofia en Pluto van de S.H.V. uit Rotterdam in het Keeten met de kolentranspor- teur S.N.V. no. 40 op sleeptouw. Ten gevolge van het stormweer werd de sleep verspeeld, die op drift geraak te. De transporteur strandde tegen de zeedijk van Stavenisse. Hier maakte hij veel slagzij, zodat de drie aan boord zijnde runners het vaar tuig verlieten en aan wal sprongen. Een bergingsvaartuig uit Wemeldin- ge voer uit, maar kreeg order niet te trekken alvorens na te gaan of er geen water in de transporteur ge komen was, daar gevaar voor kap seizen niet uitgesloten zou zijii. Ter wijl men met de reders aan het on derhandelen was, arriveerde het mo torvissersvaartuig BRU 42. Deze zet te een man op de transporteur over en maakte een verbinding tot stand. Na enige tijd slaagde men erin de transporteur van de dijk vrij te krij gen. De transporteur was reeds half vol water geslagen. Het bergings- vaartulg begon onmiddellijk met pompen, waarna de transporteur naar de vluchthaven Zijpe gesleept werd. De beide bij de transporteur behorende sleepboten waren naar de haven van Zierikzee gevaren. P.T.T.-directeur Middelburg in Haarlem benoemd Bij beschikking van de minister van verkeer en waterstaat is de directeur van het postdistrict te Middelburg, de inspecteur in algemene dienst der P.T.T., P. 9. Waale, ingaande 1 de cember 1958 eervol ontheven van de ze functie en belast met de functie van directeur vau het postdistrict te Haarlem. VLISSINGEN A.R. kiesvereniging bijeen Donderdag hield de plaatselijke afde ling van de Anti-Revolutionaire een bijeenkomst in 't van de Christelijk Ge reformeerde Kerk te Vlissingen. De voorzitter, de heer C. Harinck opende d8 vergadering met schriftle zing en gebed. Na voorlezing van no tulen en jaarverslagen gaf de voor zitter een toelichting op de kandida tenlijst^ zoals deze werd voorgesteld door het Centraal Comité. Na enige kritiek uit de vergadering over het ontbreken van de namen van dr. Van Baal en prof. W. F. de Gaay Fortman, werd besloten deze aan de lijst toe te voegen. Hierover zal een brief worden gezonden aan het Centraal Comité. Na stemming werd de volgende lijst samengesteld: 1 prof. dr. J. Zijlstra; 2 dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot; S mr. A. B. R003- ien: 4 drs. C. P, Hazenbosch; 5 mr. J. Aartsen; 6 A. W. Biewenga; 7 dr. J. van Baal; 8 H. v. Eijsden; 9 J. Small enbroek; 10 prof. mr. W. F. de Gaay Fortman; 11 prof. mr. Th. A. Versteeg; 12 J. A. van Bennekom; 13 J. v. Eibergen; 14 mr. dr. E. P. Verkerk; 15 mr. B. W. Biesheuvel: 16 C. v. Nierop; 17 G. A. Kteft; 18 mr. dr. J. Meulink; 19 mr. W. Aant- jes; 20 dr. A. Veerman; 21 B. Rool- vink; 22 mr. C. Boertien; 23 mr. dr. N. G. Geelkerken; 24 dr. G. J. Sta pelkamp. Voor de „staart" van de kandidaten lijst werden de volgende namen ge noemd om door te' geven aan het Provinciaal Comité: mr. v. Andel, de heer Dregmans en ir. Ebling. Na de pauze werd de heer C. Harinck bij acclamatie herkozen als voorzit ter. Voorts werd de te voeren propa- ganda-actie voor de a.s. verkiezingen onder de loep genomen, waarbij de suggesties van enkele aanwezigen door het bestuur nader werden beke ken. Later op de avond sprak ds. Drechsler nog enige tijd over de ver kiezingscampagne Bus en melkauto kwamen In botsing Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur ontstond er op het kruispunt Vlis- singsesingelVlissingseweg te Mid delburg een aanrijding tussen een au tobus van de N.V. Stoomtram Wal cheren, bestuurd door J. J. v. S. uit Middelburg en een tankauto van de melkfabriek, bestuurd door J. R. te Middelburg. Toen de chauffeur van de autobus de aan de kant van de weg staande melkauto wilde passeren trok deze op en zwenkte naar links. De autobuschauffeur trachtte nog een ongeluk te voorkomen maar kon toch niet verhinderen dat de auto's tegen elkaar opreden. De schade aan beide wagens viel nogal mee. Filmavond hervormd kerkewerk „Do kinderen van do Grote Fjeld" was do titel van de hoofdfilm op de film avond die vrijdagavond door de cul turele commissie hervormd kerke werk in de Johanneskcrk te Vlissin gen werd gehouden. Het gegeven van zeven kinderen, die nadat ze wezen zijn geworden door het land gaan zwerven en dan de een na do ander geadopteerd worden, was door de Zweedse regisseur R. Husberg op een aantrekkelijke manier uitge werkt. Husberg was erin geslaagd de melo-dramatische sfeer en vooral ook overdreven sentimentaliteit te vermij den. Als voorprogramma werd een filmkroniek over het recreatiecen trum van de Hervormde Kerk bij Driebergen, óver het protestantse pa viljoen op de Expo en over de We reldraad van Kerken gedraaid. Aanwinsl Nuts-bibliotheek Het boekenbezit van de Nutsblbllotheek te Vlissingen werd uitgebreid met de vol gende werken: Frank Arnau, De gesloten ring: Cecil Burton, De wraakroep van Siva; Elizabeth Byrd, Onsterfelijke ko ningin; A. den Doolaard, De grote ver wildering: Joh. Fabrlcius. Schimmen- spel: Joh. Fabricius, Setsewo de Tijger; A. Ferwerda v. d. Berg, Suzan; Rumer Godden, De zomer van do RelnoXJIaudes; Aase Hansen, Een lange zomerdag; Ja- cobsen, Een dans ln de zon; Hans Ka des, Monte Christello; M. M. Kaye, De vrouw van de Resident; Wim Kuljper, Ik verlang een loods; Marion Laudy, Ver geef dc onstulmlgen; Hans Martin, De werf; Daphne du Maurier, Als voetstap pen in het zand; Llde Meyer, Thuis met Peter; Martin Mons, de Carnavalsmoord: Martin Mons. Dood onder verdachte om standigheden; Monsarrat, Kasteel Garac; Alb- Morovla, Twee vrouwen; A. Oos terbroek, Laat mij leven; P. J. Risseeuw, Anneke Jans; H. Roch, Een eenzame in Montparnasse; M. Wertheim, De soete Bazinne. Spelregelwedstrijd in rayon Walcheren Gezien het succes, waarmee vorig jaar de door de scheidsrechtersvereni- ging „Walcheren" uitgeschreven spel- regelwedstrijd werd bekroond heeft men besloten ook dit jaar, zij het op kleinere schaal, 'n spelregelwedstrijd te organiseren. Om financiële en or ganisatorische redenen zal men zich ditmaal tot het eigen rayon, dus Wal cheren, bepalen. Het is de opzet, dat in groepen van 5 personen van een en dezelfde vereniging aan deze test zal worden deelgenomen, met dien verstande, dat van elke vereniging ten hoogste twee groepen voor deel name in aanmerking kunnen komen. Eik der 5 kandidaten krijgt een drie tal spelregel vragen te beantwoorden, dat dan door een uit drie personen bestaande jury wordt gehonoreerd met maximaal 10 punten per ant woord. Een feilloos antwoord van een kandidaat levert zijn ploeg dus 30 punten op. Een niet geheel juist of volledig, maar niet fout antwoord kan dus naar evenredigheid nog pun ten voor de ploeg opleveren. Los van deze spelerswedstrijd zal bij voldoende deelname een soortgelijke test worden gehouden voor bestuurs- en commissieleden der verenigingen. Het ligt in do bedoeling een en ander op één avond in do maand februari af te werken. Voor de winnende ploegen is een prijsje beschikbaar. WESTKAPELLE „Boer en fiscus" lezing voor Z.L.M. De afdeling Westkapelle van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield een vergadering ln „Kasteel van Batavia" onder voorzitterschap van de heer P. K. van Rooijen. Spreker noemde 1958 een goed boerenjaar en ook de penningmeester, de heer P. Minderhoud, liet optimistische gelui den horen. Het ledental bedraagt thans 89. Men zou echter graag zien dat de jongeren meer belangstelling tonen. De heren P. K. van Rooijen en J. Minderhoud werden herkozen als bestuurslid. Na de pauze voerde de heer Meijers, directeur van het boek- houdbureau van de ZX».M. het woord over „Boer en fiscus". De heer Meijers gaf antwoord op vele vragen, die met betrekking tot dit onderwerp werden gesteld. VEILING Z.H. EILANDEN. 8 Januari Aardappelen 11—14. Andijvie 68-81. Bloemkool 11—28. Sla 758-15.10. Sla 28 p. kg. Witlof I A 33—49, 1 B 25- J6, spruiten A 26-53. B 17-4L D 63. Knolselderij t—19. Glas veldsla 111—123 Kroten 5—15. Rode kool 16—24. Gelekool 14—22. Groenekool 7—17. Boerenkool 4—12. Waspeen 14—17. Gr- peen 6—12 Uien tr il, geschUd 10—18, Prei 13-S8. Selderij 5—S. Conférence at. 60-65 83, at. 55-60 49, h. 65-70 61, h n 21, k. 30—53. Gilden D St. 70 op 50-57, St. 65-70 43—47. h. 70 op 43 56, h. 65-70 44—47, h. 60-63 30. k. 13—34- Cox's Orange P. st. 70 op 74—76, st. 65-70 72, st. 00-65 53—57, St. 85-60 33—33, h. 70 op 65—72, 65-70 57—68, h. 60-65 48—52. h. 55-60 31—43, k. 26—56. Goudrelnette h. 70 op 14—31, h. 65-70 11—16, k. 10—18. Jo nathan at. 70 op 36, 8t. 65-70 28, at- 60- 65 20. h. 70 op 20—34, h. 65-70 10—28. h. 60-65 7—19, k. 12—17. Present v. E. h. 65-70 34, h. 60-65 29, h. 65-60 20. VIA P.Z.C.-VOORSTELLINGEN Speciale draaimolen is na mogelijk ZONDER HET MISSCHIEN zelf nog te beseffen hebben 13.000 Zeeuwse jongens en meisjes er de afgelopen dagen voor gezorgd, dat binnenkort 52 inwonertjes van het kinderte huis Jpenoord" te Oostkapelle weer wat levensvreugde er bij krijgen. Elk van deze jeugdige Zeeuwen offerde voor dat doel slechts één dubbeltje... Een deel van deze vreug de was gistermorgen reeds op de gezichten te lezen van de directri ce van dit verpleeghuis voor zwak zinnige kinderen, zuster P. N. v. d. Gaag, haar „rechterhand", zuster Mulder en haar staf van vijftien kinderverzorgsters. En ook van de vertegenwoordiging van de stich ting verpleeg- en Rusthuizen Mid den-Zeeland, waartoe Ipenoord be hoort, mej. dr. A. H. A. Bakker, bestuurslid, de heer M. L. Almekin- ders. de directeur, en mevrouw M. Minderhout-Joosse, de adjunct-di rectrice. Slechts de inhoud van een enveloppe was de oorzaak van al die blijdschap. Maar die inhoud be stond dan ook uit vijftien „kraken de" bankbiljetten van f 100. RITTHEM Uitvoering muziekvereniging Op woensdag 14 januari geeft de mu ziekvereniging „O.N.D.A." te Ritthem haar jaarlijkse feestavond. Onder lei ding van de dirigent, de heer C. Cé- vaal, zal een 8-tal muzieknummers ten gehore worden gebracht, terwijl na de pauze het blijspel „De verkoch te Bruid" van Ane van der Lugt wordt opgevoerd. Na afloop is er nog een gezellig samenzijn. D«e avona wordt, op 22 januari herhaald. Men zal belde keren om half acht begin nen. Uitvoering „Ons Lied" De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Ritthem, hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarfeest. In zijn openingswoord dankte de voorzitter, de heer A. Dellebeke, de burgemees ter en de gemeenteraad voor de ge noten subsidie in het jaar 1958 en hoopte, dat zulks ook in 1959 wordt verkregen. Voorts dankte hij allen, die op enige wijze medewerking ver leenden tot het welslagen van deze avond. Hierna werden onder leiding van de dirigent, de heer Jac. Suurmond, een 9-tal liederen op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht terwijl de piano begeleiding bij mevr. De Boer in goe de handen was. Na de pauze bracht een toneelgroep uit de vereniging op vlotte wijze „De Surprise" voor het voetlicht. Een blijspel ln drie bedrijven van Stlen de Bruyn en Ben Meuer. Walcheren ZONDAG 11 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 2.30 vic. Veyn; Biggekerke 9.30 ds. R. Abbing, 2 geen dienst; Domburg 30 en 7 ds. Van Vliet; Gapinge 10 ds. De Boer: Grijpskerke 10 ds. Altena, 2.30 ds. Van Woerden; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 7 Vlissingsestraat ds. v. d. Schoot; 't Zandt 10 ds. Enker, 10.15 jeugddienst, 7 ds. Hoffman; Melis- kerke ds. Van Duijne; Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dïjckmeester, 10.30 ds. Nolle, 7 ds. Enker; Engelse kerk 10 ds. v. d. Linde, 7 ds. Stolk; Koorkerk 10 ds. Van Houte; Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haltjema, 7 ds. Van Duijne, 9.30 kerk voor jongeren; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 7 ds. Van 't Hof; Se- rooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10.30 en 7 ds. Dijckmses- ter; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman; Engelse kerk 9.30 kerk voor jongerenJohanncskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Vrouwenpolder 2 dienst: Westkapelle 2.30 ds. De Boer, 7 ds. Haitjema (jeugdd.): Zou- telande 9.30 ds. Van Ooi jen (bev.), 2.30 ds. Van Dulleman (intrede). Geref. Kerk: Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg: 10 en 2.30 ds. Koning; Gapinge: 9.30 en 2 ds. Bcot; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Brederveld Koudekerke: 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliakerke: 9.30 en 2.30 ds. Van Hes sen; Middelburg: Hofpleinkerk: 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Ytsma, 5 ds. Van Til; Noorderkerk: 9.30 ds. Ytsma, 5 ds. Ytsma; Rusthuis: 2.30 ds. Van Til; Oost- en West-Souburg: 9.30 2.30 ds. Bohlmeljer; Oostkapelle: 9.30 en 2.30 ds. De Groot; Serooskerke: 10 en 2.30 kand. Van Belzen; St. Laurens 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Vee- re: 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen: 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrou wenpolder: 10 en 2.30 drs. Verschoor; Westkapelle: 10 en 2.30 ds. Dondorp (H.A.). Ger. Gein.: Aagtekerke: 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke: 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Mid delburg: 9.30. 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd.; Vlissin gen: 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westka- Ïello: 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande: 0 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg: 9.30 en 3 ds, v. d. Molen; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr, kring: Vlissingen: 10.45 ds.v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg: 10.30 kandidaat Gunning;- Vlissingen: kandidaat Gunning. Doopsgez. Gein.: Middelburg: 10.30 dr. Bakker; Vlissingen: 10 da. M. de Boor. Hersfc. Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen t Bakkersgang)10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin gen (Kasteelstraat): 10 en 5 dienst. Loger des Heils: 10 Heil sk., 4 openl. s.k., 7.30 verlos, s.k.; Vlissingen: 10 Heil s.k. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg, dokter mevrouw J. Pel—Mei link, Rouaanse kaai 11, tel. 2585. Vllasln- gen: dokter J. Vader, Badhuisstraat 106. tel. 2473. Veere, Serooskerke en Oostka pelle: dokter G. Schep, Domstraat 46. serooskerke, tel. 0 1189-313. Koudekerke, zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huygens, De Casembrootstraat 26. tel. 0 1187—234. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 3787. Apothcok Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. DE DERTIENDUIZEND dubbeltjes van de Zeeuwse jongens en meisjes, die voor hun tien cent de verrich tingen mochten gadeslaan van het Haarlemse kindercircus „Lamber- tha" tijdens de P.Z.C.-jubileum- tournee door Zeeland, plus een aan vullend bedrag van f 200.dat de directie van onze krant beschikbaar f esteld had: Dat was het bedrag, at de heer F. van de Velde jr. uit Vlissingen, één der directeuren van de P.Z.C., overhandigde aan mej. Bakker. Deze dankte de heer Van de Velde en daarbij natuurlijk ook de „P.Z.C.-jeugd" voor dit prachti ge bedrag, dat zeer op prijs gesteld werd. WAARVOOR zal nu die f 1500,— be stemd worden? Zuster Van der Gaag vertelde de heer Van de Vel de, die vergezeld was van de heer E. J. Witte de „zakelijke leider" van de jubileumtournee dat zij voor Ipenoord graag een draaimolen zou willen aanschaffen. Een Bpe- ciale draaimolen, die tevens voor de oefeningen van de kinderen ge bruikt zou Kunnen worden. Ook zou de directrice graag een of meer zogenaamde ploeterbaden voor de kinderen van het tehuis aanschaf fen. In elk geval is het mogelijk om de draaimolen te laten maken voor het P.Z.C.-bedrag, tot nu toe het hoogste, dat de Zeeuwse jongens en meisjes,.met steun van de direc tie, bijeenbrachten. Wanneer die niet geholpen zouden hebben, was het nooit mogelijk geweest om dergelijke kostbare stukken aan te schaffen. Zuster Van der Gaag was dan ook bijzonder verheugd dat de ze aankoop voor de zieke kinderen mogelijk is geworden door de steun van honderden gezonde kinderen! Loop der bevolking BIGGEKERKE Het zielental van de gemeente Big gekerke nam in het afgelopen jaar toe met 12. Op 31 december 1957 be droeg het aantal ingezetenen 870 (449 mannen en 421 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 14 (11 mannen en 3 vrouwen) en door vestiging met 32 (15 mannen en 17 vrouwen); het verminderde door overlijden met 5 (1 man en 4 vrouwen) en door vertrek met 29 (17 mannen en 12 vrouwen). Op 31 december 1658 bedroeg het in wonertal dus 882 (457 mannen en 425 vrouwen). Er werden 2 huwelij ken voltrolcken, er werden geen echt scheidingen ingeschreven. VROUWENPOLDER Het zielental van de gemeente Vrou wenpolder nam in het afgelopen jaar toe met 2. Op 31 december 1957 be droeg het aantal ingezetenen 976 (486 mannen en 490 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 23 (10 mannen en 13 vrouwen) en door vestiging met 22 (8 mannen en 14 vrouwen); het verminderde door overlijden met 11 (5 mannen en 6 vrouwen) en door vertrek met 32 (13 mannen en 19 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het inwoner tal dus 978 (486 mannen en 492 vrouwen). Er werden 3 huwelijken voltrokken, er werden geen echt- scheldingen ingeschreven. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 8 Jan.: WUB 2 van Shoreham; Denzo van Antwerpen: Rini van Breskens; Heimat van Rotter dam; Kitty van Antwerpen; Helen van Antwerpen; Ave van Antwerpen; Spidola van Gent; Kengls van Gent; Sirius van Antwerpen; Antilope van Antwerpen; jan.: Geestdam van Hanawoert; Olive van Londen. Vlissingen vertrokken op 8 Jan.: Antje naar Rochester; Emily Sauber naar Ale xandria»; Rini naar Londen; Heimat naar Gent; Lea naar Zeebrugge; Ave naar Casablanca; Kengia naar Oxelosund:" Jan Spidola naar San Pedro; Geest- dam naar Boston; Olive naar Hangweart; Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op s Jan.: Fraternlte van HonHaur; Jo sef Swenden van zee; Fcroela van Boston Lincs-Terneu2en; Alhena van B. Aire*; Rosenburgh van Rotterdam; Raket van Goole; Gemma van Hamburg; Al bias- serdijk van Rotterdam; 8 Jan.: Taurua van zee-Gent; Da Co»ta van Londen- Brussel; Nycnstein van Arte-Gent Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 8 Jan.: Prins Willem H naar Bremen: Flat naar Denemarken-Gent; Minorca naar Le Havre; Havik naar Dublin-Gent: Ludo naar Bremen; Import naar Oporto. Meidoornsingel naar Kopenhagen; Nleu- wehaven naar Rotterdam; 8 Jan.; Lely stad naar Poole; Martini naar Lysekll; Ursa Minor naar New Castle; Bram, naar Cork; Baarn naar Amsterdam; Admi raal do Ruyter naar Dublin, EIERVEILING Z.-H. EILANDEN. 8 Januari. Sortering l, soort 00 20 30— 20.40, 0 15—15.10, 1 12.60-13, 2 "11.70-11-90. 8 10.60-11, 4 15-10.10, 5 9.10—#50. 6 8-801 sortering 2 soort 0 14.30. 1 11.70, 2 10.85— 10.90. 3 9.70—9 90. 4 9. Hen n soort 8, Hen kneus 7.30, bioedeleren 7.40, kneus- eieren 8 65—9.10, schouweleren 0.75—7.10. VEILING V.V-Z.B. GOES 9 Januari Groenten: per stuk: Bloemkool A II 57—58, B II 33, C I 20, afwijkend 15— 18. Knolselderij 2—23. Per kg: Spruiten A H 38—42. B 1 32, B II 27—30. afwijkend 20—37. Witlof A U 51-60, B II 45-62, af wijkend 23—43 Peen 7. Prei 26—28. Andij vie 80—89. Veldsla 134. Groene savooie kool 10—26 Gele savoolekool 13—20 Rode kool 18-23 Wlttekool 6—12. Boerenkool 27-28. Per bos: Selderij 9—IC. VEILING KAPELLE 9 januari. Conference op monster H 65- 75 58.70 H 95-65 56.00—57-60. Verpakt fruit: Golden Delicious ST 80- 85 46, ST 75-80 50, ST'70-75 46. Gewone veiling: Jonathan H 75-30 24— 27, H 70-75 27—29. H 65-70 19-24, H 60-69 10—13, II 36, keuken 3—12, fabriek 3—6. Goudrelnette H 85-85 25—29. H eO-83 23- 30 H 75-80 17—23, H 65-75 11—13. II 6—7',3. keuken 11—18, fabriek 6. Golden Delicious H 80-85 36, H 75-80 39-42, H 70-75 30—40, H 65-70 28—36, H 60-65 21—24 n 6—10, keu ken 22—28, fabriek 6—9 Lombard Calvil le H 85-90 14 H 80-85 10—27, H 75-80 16, H 70-75 14, H 70-80 24, H 65-70 13. H 60-70 14. Saint Remy H 65-75 12, keuken 8(4. Com- tesse de Paris H 65-75 17, H 55-65 li. Klel- peer H 60-70 13. H 50-60 6li—7. Gieser Wil deman H 50-60 14—19, H 8. Conference n 28, keuken 27—40, fabriek 20—27. Laxton Superbe H 75-80 38, H 70-75 38, H 65-79 33, H 60-65 11, U 3. keuken 15, fabriek 8, Glorie van Holland H 65-70 28. Zoet* Ermgaard H 55-65 25, n 10- Campagnezoet keuken 14, H 60-70 20, kroetappelen 3. Groenten: Savooiekool 13. Rodekool 9. Sprultkool 28—29. Boerenkool 22—45. Bloemkool 18. Wlttekool 9. Prei 26-29. Knolselderij 11—22. Aardappelen 18. VEILING BERGEN OP ZOOM 9 Januari. Andijvie 74—82. Bloemkool 10— 72. Rodekool 0—18. Wittekool 10—20. Sa vooiekool 7—18. Kroten 5—7. Waspeen 10— 16. Prei 10—24. Sla 9—11. Spruiten 15-«». Witlof 1680. Boerenkool 6—18. Schorse neren 4052. Golden Delicioua 1946. Jonathan 8—38. Goudrefnetten 8-32. Lombarts CalviU» 8 —29- Cox's Orange Pippin keuken 8—35. Brederode 6—19. Saint Remy 7—12. Com- tesse de Paris 6—35. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 9 Januari. Fruit. Jonathan H I 80-85 11, 73-80 24—31, 60-70 16-29, 60-65 10, H II 7—14, keuken 10-22. Golden Delicious H I 75-80 46—19, 70-79 27—43, 60-70 30—37, 60-85 28, H n 15—21, keuken 18—39. Winston, keuken 30. Lombarts Calville H I 80-85 25. 70-80 22—27, 60-70 20, keuken 13-20. Groninger Kroon H I 65-70 22, 65-65 17, keuken 11. Zoete Ermgaard, keuken 24— 41. Goudrelnetten H I 75-85 26, 65-73 15— 22, 60-65 14, keuken 18—23. Gieser Wilde man H I 59-60 33—34, H II 12—14. Com- tesse de Paris, keuken 18—18. Groenten. Andijvie, glas 73—1.04. Rode kool 18—30. Savooiekool 122—8. Boeren* kool 11—20. Wittekool 17—21. Prei 20-». •Veldsla, glas 1,38—1.31. Uien 6—13. Sprui ten, geschoond 44—71, idem ongeschoond 15—56. Bloemkool 4 st. per kist 92, idem 6 st. per kist 57—78, idem 8 st. per kist 38-56, idem 10 st. per kist 24—30, idem 12 st. per kist 11—28. Witlof 33—51. Was peen 24—28. Breekpeen 4—12. Kroten kg 8—11. De resultaten van de afgebroken of uitgestelde partijen uit de eerste ron de van het 21ste hoogoventoernooi te Beverwijk waren: hoofdgroep: Olafsson (IJsland)-Ba- rendregt (Ned.) 1-0; Van Scheltlnga (Ned.)-Larsen (Denemarken) Dames-groep: Mevrouw Bliek (Hong.)-mej. Langos (Hong.) V2-V2. De uitslagen van de partijen die wer den gespeeld voor de tweede ronde waren: hoofdgroep: Eliskases (Arg.)-Larsen (Denemarken) afgebroken; Baren- dregt (Ned.)-Van Scheltlnga (Ned.) Langeweg (Ned.)-Olafsson IJsland) 0-1; O'Kelly de Galway (Belgie)-Van den Berg (Ned.) afgo- Toran Spanje )-Donner (Ned.) %-%• Groep la: Dltt (West-Dld)-Gereben (Hong.) %-%; Aalders (Ned.)-Re- mouchamps (Ned.) Van Donk (Ned.)-Perez (Spanje) afgebroken; Jonkman (Ned)-Apkin (Ned.) afge- (Polenj 1.o'agsma (Ned.)-Branicki Groep lb: Fuester Canada )-Gimeno JSpanleJ l-O; Bas (Ned.)-Schneiders (Ned.) 14-%; Van Geet (Ned.)-Sas- sen (Ned.) 1-0; Kloostra (Ned.)-Bo- (Z.-Slavië) uitgesteld; Tan (Ned.)-Dlemer (West-Did) 1-0. Dames groep: Mevrouw Heemskerk (Ned.)-meJ. Lazarevic (Z. Slavië) uitgesteld; mej. Bacic (Z. Slavië)* mevrouw van dor Veen (Ned.) %*U* (Hong.)-mej. Szeints (West-Did). 1-0; mevrouw Roodzant (Ned.)-mevrouw Bilek (Hong.) 0-1: mevrouw Vreeken (Néd.)-mevrouw Chaude de Silans (Fr.) afgebroken. Na de tweede ronde luidt de stand ln de hoofdgroep: LOlaf5?0n ("8,-> 2 p; 2 t/m 4 Toran Sp), Donner (Ned.), Van Scheltlnga (Ned.) aljen 1 p; 5 t/m g Van don Berg (Ned.). Larsen (Den.), O'Kelly De Galway (Belg). Eliskases (Arg.). Allen punt, een afgebroken partij, 9 en. f0 Langeweg en Barendregt (Ned.) beiden punt. Hongaars team won na veldslag Drie ïraakse voetballers en één Hon- gaw- moesten vrijdag in het hoofd stedelijk stadion van Bagdad van het veld worden gedragen. Zij waren het slachtoffer geworden van een veldslag die ontstond toen een Hongaars team. dat een tournee door Irak maakt, voor de tweede maal dreigde te gaan winnen. Ook de ruim 45.000 toeschouwers lieten zich niet onbetuigd. De tegenstander van de Hongaren, een gecombineerd le ger/luchtmacht-team, verloor ten slotte met 21. Zaterdag had het Hongaarse elftal reeds met 31 gewonnen van een stedelijke combinatie van Bagdad,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3