K2r verwijdert vlekken zonder kringen Bruid op zicht IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN WERDEN KLAPPEN UITGEDEELD.. Aambeien? HEMOTABS BRYLCREEM het gesprek van de dag inwrijven laten drogen afborstelen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 JANUARI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Burenruzies berecht De Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, alsmede diens plaats vervanger, mr. A. W. Thöne, hebben het donderdagmiddag bepaald niet gemakkelijk gehad in een aantal za ken waarin de meningen van de ver dachten en de getuigen lijnrecht te genover elkaar stonden. Zoals in de zaak van de 2ö-jarige monteur C. P. G. uit Hoofdplaat, die met een stok een haan geslagen had, zodat het dier een der poten brak. „Dat zeggen ze", zei de monteur, „maar ik weet er niets van af. Ik heb helemaal niet ge» slagen. Dat doe ik nooit als de bees ten wel eens lastig zijn, want het helpt toch niet", aldus vertelde .hij. Maar de 18-jarige landbouwerszoon A. B. M., aan wiens vader de haan toebehoorde, had het alles duidelijk gezien. M. werkte op het erf van zijn ouder lijk huis, toen hij verdachte tezamen met zijn broer achter de haan zag hollen. „G. greep een stok van een meter lang en sloeg daarmee de haan, die vanzelfsprekend begon te schreeu wen", zo vertelde de jongeman. „Ik liep er heen om G. en zijn broer te vragen waarom zij dat deden, maar beiden liepen weg", zei M. In de tus sentijd had hij echter gezien, dat G. de haan over de erfafscheiding gooi de, waar het beest bleef liggen. Verdachte meende, dat de jongen indien hij de haan geslagen had die mishandeling nooit had kunnen zien, omdat hij dan door enkele land- bouwmachine's had moeten heenkij kenHij pakte onmiddellijk daar op papier én potlood en tekende mr. Sieperda de situatie op de beide er ven uit. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, rangschikte deze kwestie echter onder de „rubriek" bu renruzies, hoewel hij uit het verhaal van M. concludeerde, dat G. de haan geslagen had. „Anders zou de jongen meineed plegen en dat geloof ik niet" betoogde mr. Andreae, die een boete van 20 eiste. „Ik heb niet geslagen", hield ver dachte vol. „Ik durf er de vingers voor in de hoogte te steken. En zijn vader komt mee om hem te helpen met liegen", vervolgde hij nog. waarna mr. Sieperda het wel letjes vond. De politierechter acht te volgens de positieve verklarin gen van de 18-jarige zoon het ten laste gelegde bewezen en veroor deelde G. conform. Niet geslagen De metselaar C. A. de P. uit IJzen- dijke werd er van beschuldigd op 29 november van het vorige jaar zijn plaatsgenoot P. J. L. te hebben mis handeld. „Ik heb helemaal niet ge slagen", onkentde de metselaar ten stelligste. Volgens het verhaal van getuige L. was dit wel gebeurd. „Te zamen met zijn vrouw heeft hij mij de deur uitgegooid. Teruggeslagen heb ik niet, omdat ik bang was van zijn hond", verklaarde L. Het bleek, dat de ruzie ontstaan was, omdat De P. boos geworden was over een mede deling, die L. hem gedaan had. De of ficier stipte aan, dat hier sprake was van een mishandeling, daar De P. overigens erg goedmoedig boos geworden was. Mr. Andreae achtte het overigens niet uitgesloten, dat De P. zich „genomen" voelde door de handelwijze van L. Conform werd verdachte tenslotte veroordeeld tot een boete van 20. lijnrecht tegenover elkaar stonden ook de verklaringen in de zaak tegen de constructiearbeider S. F. L. uit Biervliet, die op 6 september de grondwerker A. A. W. mishandeld had. Reeds eerder had de politierech ter, mr. Thöne, deze zaak behandeld. De mishandelde vertelde de politie rechter toen, dat hij tegen een hek van L.'s huis geleund stond. „Zwart- lap, je moet hier weg", riep L. toen tegen me. „Nee, ik ga voor niemand van de openbare weg," heb ik hem toen gezegd. Waarop L. me een klap gaf. Hij dacht zeker, dat we nog in de Duitse bezetting leven", veronder stelde deze getuige. L. ontkende echter de man geslagen te hebben. „Als ik dat wel gedaan had zouden er minstens onmiddellijk 20 k 30 personen rond ons gestaan hebben", betoogde hij vorig maal. Waarna de politierechter besloot de zaak aan te houden. Waarop L. ver zocht om een onpartijdige politieman, omdat W. volgens hem voor de Bier- vlietse politiemacht de tuintjes om spit. „En daardoor zouden de agenten wel eens beïnvloed kunnen worden", veronderstelde verdachte toen. Verkeerd Een totaal verkeerde veronderstel ling overigens. Want naar de gis teren naar de zittingzaal geko men Biervlietse politiemacht ver klaarde, spit W. nimmer tuintjes voor haar om. Overigens ken schetsten de beide wachtmeesters de beide betrokkenen in deze zaak als rustige mensen. De officier kon echteV geen enkele re den bedeaiken, waarom W. onwaar heid zou hebben gezegd. Mr. Andreae vond, dat de overtreding wettig en overtuigend bewezen was, waarna hij een boete eiste van 25. Aan het slot vertelde verdachte wat volgens hem de reden voor het verhaal van W. ge weest is: L.'s jonge hond had door W.'s tuin gelopen en daarover was deze boos geworden. „En hij liegt als hij zegt, dat ik hem geslagen heb", betoogde hij. Mr. Sieperda achtte het ten laste gelegde echter wel bewezen en vonniste conform. Waarna L. di rect naar de griffie stapte om hoger beroep aan te tekenen. De stoffeerder C. de S. uit Wemeldin- ge reed op 1 november jl. onder in vloed van sterke drank op de motor. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg vam Mierop, verklaar de, dat verdachte thans op het goede moment een halt toegeroepen kan worden. Daarom vorderde hij een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken, een ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor 6 maanden, waarvan 5 voor waardelijk, alles met een proeftijd van 2 jaar, een geldboete van 100 alsmede toezicht van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. Mr. Sieperda vonniste conform en legde ook de ontzegging geheel voor waardelijk op. Verzet De landarbeider J. C. K. uit Dor drecht had zich op 1 juni in Goes tegen twee hoofdagenten verzet, die hem wegens dronkenschap naar het bureau van politie wilden brengen. Hij trachtte de beide agenten zelfs te slaan. In een cel van het bureau vernielde hij later nog een meubel. Later konden de politiemensen echter rustig alles met hem bepraten. Rekening hou dend met de achtergrond moei lijkheden in het gezin van K. eiste de officier 2 weken voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar en toezicht van de P.C.R.V. Waartoe K. conform veroordeeld werd. De dragline-machinist A. van de V. tc Hoek laad in september aldaar vier fuiken gestolen van een oude in Hoek wonende visser. De officier vond dit een gemene diefstal, waar voor hij 60 boete eiste. De veroor deling luidde conform. De zaak tegen de Rotterdammer A. J. L., die be schuldigd werd van joy-riding in Goes met een auto van de kermis exploitant H., waarvoor hij werkte, werd aangehouden, omdat L. meende, dat de politie hem voor zijn dubbel ganger aangezien had zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK S POEDttS helpen! Er zijn Mccnks Poeders®?® hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, ^warrhee, influenza, rheumatiek. koortsipcid bij gevatte kou. periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders!, zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist, MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Boeing 707 brak record Londen—New York non stop Van de zijde van de Pan American World Airways vernemen wij, dat de Boeing 707 van deze maatschap pij woensdag onder commando van gezagvoerder Lynch, de afstand Lon donNew York zonder tussenlanding dus volgens schema, heeft afgelegd in de nieuwe recordtijd van 7 uur 30 minuten. Dit ondanks het feit, dat het vlieg tuig een gemiddelde tegenwind heeft gehad van meer dan 60 km in 't uur. Ér bevonden zich 107 passagiers aan boord van het straalvliegtuig. Het record stond tot nu toe voor een non stop vlucht op naam van een „Britannia" van „El Al", de Israëli sche luchtvaartmaatschappij, met een tijd van ruim 9 uur. Advertentie) neem tdit tabletje en U stilt de pijn# Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal met Hemotabs. 'n Nieuw middel in tabletvorm, gewoon in te nemen met 'n glaasje water. Geen zalf of zetpillen meer nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen ge nezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, bevorderlijk voor *n volkomen herstol en lange vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f. 1.47 Bij Apothekers en Drogisten. Advertentie) Fresh with I 10 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER -f nap uur meter 2.17 2.16 2.49 3.34 3.49 4.13 2.30 2.37 1.59 1.S5 nap uur meter 14.47 2.35 15.19 16.05 16.18 16.38 2.49 2.58 1.61 1.87 nap uur meter 2.20 9.01 9.35 10.09 9.35 9.55 2.37 2.50 1.71 2.00 nap uur meter 21.13 2.01 21.46 2.18 22.20 2.31 21.46 1.50 22.12 1.77 Tour de France 1959 De Tour de France van 1959 zal in Mulhouse starten en, tegen de klok in, door Frankrijk, België, Luxem burg en Italië trekken. De start is op 25 juni; na 22 étappes, twee rustda gen en drie tijdritten wordt op 18 ju li in het Parc-des-Princes gefinishd. De renners zullen dan 4331 kilometers in de benen hebben. Er komen tien teams van twaalf ren ners ieder, waarbij nationale ploegen van Frankrijk, Italië, België en Spanje, en mengploegen van Zwitser land met Duitsland. Nederland met Luxemburg en een internationale ploeg. De Fransen zullen voorts drie regionale ploegen in het veld bren gen, onder dezelfde leiders als vorig jaar. Van Mulhouse gaat de tour via Metz België in, door Roubaix naar Frank rijk, door Normandië en Bretagne naar Nantes en La Rochelle, dan in Bayonne een rustdag (op 4 juli); vandaar begint de tocht door de Py- veneën maar niet" vanaf de Mid dellandse Zeekust, doch van diep in Frankrijk, met als eerste doel het Massif Central. In Saint Etienne komt dan de tweede rustdag. Uit Saint Etienne gaat de tour de Alpen in. echter zonder Izoard en zonder Vars. Via Chalons en Dijon trekt de karavaan dan op Parijs aan. De tijdritten zijn gelegd: in de zesde etappe Rennes-Nantes over 45 km., in de vijftiende etappe bij de beklim ming van de Puy de Dome over 14 km., en in de 21ste etappe tussen Chalons en Dijon. De tour zal dit jaar veiliger worden, aldus Jacques Goddet. Er zullen dras tische maatregelen genomen worden om herhalingen van het dodelijk on geval in het Parc-des-Princes te voor komen» De systemen van algemeen klasse ment, ploegenklassement, dagklasse ment en geldprijzen zullen dezelf de zijn als tijdens de Tour van 1958. In het internationale team, zei God det, hoopt men verschillende Portuge zen, zowel als Denen, Britten, Oos tenrijkers en Ieren op te nemen. „Wij kunnen goede renners uit elk land ge bruiken", zei de hoofdredacteur van l'Equipe. EVEN NADENKEN Horizontaal: 1. beknopt schrijven v. d. paus; 5. bewijs; 6. verleidstér; 9. uitroep; 10. scherp van smaak; 12. pers. voornaamwoord; 14. daar; 15. laatstleden, afk.; 16. inwoners; 17. muzieknoot: 19. ten bedrage van; 20. namelijk (Lat. afk.); 21. soort plaat met wet er op; 22. pers. voor naamwoord; 23. groente; 26. Ned. omroepver., afk.; 28. fijn gekookte aardappelen. BRYLCREEM Brylcreem, de wereldberoemde voor mooi Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke gezond n<ü3T! glans. Brylcreem houdt O haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar l weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdrcsslng Zolang de voorraad strekt! Kloeke tube van fl.85 mtl daarbij speciaal verpakt een allcraor digste „junior pot" geheel GRATISI Vraag uw winkelier I Beediam (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam De voorzitter van de „Vereniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels", de heer G. Naeff, heeft donderdagmorgen in Amstcrdara-W. de eerste paal geheid van het nieu we gebouw van de vereniging. De groen-wit (klenren der vereniging) geschilderde, betonnen paal, was een van de 840 palen, die het zestig me ter lange en veertig meter brede ge bouw op de hoek van de Jan Toorop- straat en de Jan van Galenstraat zullen schragen. Verticaal: 1. insekt; 2. geloofsover tuiging, afk.; 3. heen en terug, afk.; 4. en anderen, afk.; 5. contanten; 7. in zijn eerste 'staat; 8. iets met na delige uitwerking; 9. studiefonds; 10. sterk stukje, krachttoer; 11. man; 13. manier van gekleed gaan; 18. bep. tint; 19. opgeld; 24. maanstand, afk.; 25. nummer, afk.; 26. tussen tijds, afk. Lat.; 27. voormiddags, afk. Wie schrikt er nog van een vlek? Etensvlekken, •vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lip stick, parfum, stempelinkt elke vlek In een wip verdwenen met Royale lube f. 1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. van Polycolor-K2r- Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax FEUILLKT0X' VAN ALARGABET MALCJOLN 30 „O, als wij het maar weten. Nu, we kunnen ons voorbereiden op een „uit verkocht huis", niet alleen vanavond maar alle avonden tot het einde van juli. Och we zullen het wel klaar spelen, al moeten we de tafels nog dichter bij elkaar schuiven en heel wat mensen teleurstellen. Dat we de „rage" van Parijs zijn, betekent een mooie reclame voor onze zaak". Caroline schudde het hoofd. „Ik weet zeker, dat m'sieur Pierre dit niet zo prettig zal vinden", merkte ze op. „Ah, aaar zegt U zoiets, ma'moiselle. Dat is nu juist het merkwaardige. M'sieur is niet zo in zijn schik als i hij 't moest wezen en zoals wij het i zijn. Die plotselinge overstelpende drukte, die populariteit hindert hem. Vanmorgen is hij in een slecht hu meur en Nini ook. Och, van haar valt het te begrijpen, omdat ze/telkens haar gewone werk moet onderbreken voor die vele telefoontjes". Nu", glimlachte Caroline. „Ik ben blij. dat ik het weet. Ik zal proberen van 't kantoor weg te blijven". Na haar lunch ging-Caroline naar het I z.g. boudoir om zich wat op te frissen en kwam Kit in de gang tegen. Hij I liep dadelijk zachtjes en glimlachend a haar toe. :k heb al lang geprobeerd, een glimp van je op te vangen", fluisterde hij, haar hand tussen de zijne nemend. „Ik heb vannacht niet geslapen, om dat ik aldoor aan jou moest denken, maar ik neem aan, dat jij geen ogen blik aan mij hebt gedacht". Caroline trok haar hand terug. Ze ging niet op Kit's woorden in, maar vroeg: „Waarom doe je zo geheim zinnig". Blijkbaar wat ontstemd, omdat ze geen notitie nam van zijn tedere ontboezeming, antwoordde hij enigs zins bits: „Omdat Pierre in de buurt is. Ik wil hem niet ontmoeten; hij is in een allerellendigst humeur". „Toch niet om mij?" vroeg Caroline, die haastig naging wat ze die morgen in de „Maintenon" had gedaan. „Om en tegen iedereen, schijnt het. dus ik denk niet, dat jij. eraan zult ontsnappen. Alles is verkeerd en niets deugt. Pierre en Nini, die ook de bok- kepruik op heeft, zijn de hele morgen al zo. Door al hun geharrewar en dat voortdurend getelefoneer kon ik met mijn werk niet opschieten. Met de dis cipline van de zaak is hot gedaan en ik ga vroeg weg. Zullen wc vanmid dag samen thee 'drinken?" „Ik kan niet; ik moet naar een col lege in de Sorbonne". ..Laat dat lopen", zei Kit, die het col lege niet de moeite waard vond. „Dat heb ik gisteren al gedaan; het gaat niet tweemaal achtereen". Kit fronste het voorhoofd. ,.Zeg eens", vroeg hij. ,.je bent na je succes van gisteravond toch niet te trots om met mij uit te gaan „Doe niet zo mal". Zijn gezicht klaarde wat op. „Dut is dan in orde", hernam hij. ..Ik zal van avond op je wachten om je naar huis te brengen" „Liever niet", zei Caroline verlegen. Ze mocht Kit wel lijden, maar wilde niet al te bevriend met hem worden. ,.Ik doe het toch; we kunnen dan tot slot van de avond naar een café gaan". .Neen". „Ja". De woordenstrijd werd niet langer voortgezet, want in de gang deed ie mand een deur open en Kit fluisterde haastig: „Dat is Pierre; ik ga er van door". Meteen rende hij de trap af. nog zachtjes roepend: „Zie je vanavond buiten wel". Zonder een bepaalde reden, of het moest angst zijn om nu Raoul te ont moeten, draaide Caroline zich om en snelde achter Kit naar beneden, zon der hem echter in te halen. Haar pa niekstemming bedaarde intussen reeds voor ze de onderste treden had bereikt. „Ik zal M'sieur nu wel niet zien", dacht ze. „Waarschijnlijk is hij met de lift gegaan". Heel wat kalmei- liep ze de trap weer op, zich bewust dat ze dwaas, tegen haar hartewens, had gehandeld. De hele morgen was Raoul geen ogenblik uit haar gedach ten geweest. Ze had ernaar verlangt, hem weer te zien en op het kritieke ogenblik was ze hem zowaar ont vlucht. Het kon moeilijk dwazer! Zonder Raoul te hebben ontmoet, kwam ze in het „boudoir". Inderdaad had hij de lift genomen. Een gevoel van teleurstelling bekroop haar, om dat ze door eigen schuld en nog wel opzettelijk de kans hem te zien en te horen had gemist. Nadat Caroline het nodige aan haar toilet had gedaan, ging ze de trap weer af naar het restaurant, dat ze met meer zelfvertrouwen betrad dan de vorige dag het geval was geweest. Ze was vijf minuten te laat. gewone gemurmel van vele tegelijk pratende stemmen, welk geluld tijde lijk verstomde toen Caroline lang zaam en glimlachend op haar tafeltje toeliep, maar achter haar rug met vernieuwde kracht scheen toe te ne men. Ze boog voor een echtpaar, waarmee ze de vorige avond had gesproken, maar hield niet stil, voornemens later, als ze hun maaltijd hadden gebruikt, even naar hun toe te gaan. Op haar tafel stonden alleen nog de bloemen, wier geur de gehele omtrek vervulde. (wordt vervolgd.) Reorganisatie bij controle van grondbelasting Met ingang van 1 mei 1959 zal een reorganisatie worden ingevoerd bij de controle der grondbelasting. Ingesteld zal worden een bureau grondbelasting te Utrecht. Belast met ae controle grondbelasting zullen worden de inspecteurs van registratie en successie o.a. te Middelburg. thans bestaande controles der ndbelasting te Amsterdam, Den ig, Haarlem, Rotterdam en Utrecht zullen worden opgeheven. Auto botste tegen boom in Steenbergen: 1 dode Een personenauto van een Bredase houthandel is gisteren tegen een boom te Steenbergen gereden, waar bij de bestuurder om het leven is ge komen. Vermoedelijk heeft de be stuurder door de gladheid van de weg de macht over het stuur verloren. Na de botsing sloeg de auto over de kop. Het slachtoffer, die alleen in de auto zat, was de 26-jarige gehuwde H. J, Henraat uit Oosterhout. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje HERMANN A JACOBA (Maya) D. J. de Jong J. G. de Jong van Mameren Dick Rudi Robbie Goes, 8 januari 1959. Kamperfoeliestraat 12. Heden overleed, zacht sn kalm, na een lang- lurig ziekbed, in haar Heer en Heiland, mijn geliefde vrouw en der tinderen zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder KR IN A FRANCINA DE WITTE-POUWER, op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam, J. de Witte. Koudekerke, 7 jan. '59. Wielemakerslaan 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 12 januari a.s. op de algemene be graafplaats te Koude kerke. Vertrek sterf huis 12 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de heer HEINKICH SCHIMMEL, in de ouderdom van 82 jaar. Hardinxveld J. W. Bezemer Schimmel. K. Bezemer. Dordrecht H. Molegraaf Schimmel. A. Molegraaf. Middelburg T. A. Schimmel. H. C. Schimmel Verploegh. Kleinkinderen. Middelburg, 8 januari 1959. Lijsterbeslaan 15. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 12 januari, ver trek 1.30 uur van Lijs terbeslaan 15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6