S.90 6.90 Nieuwe Vestigingswet Bedrijven 1954 vergemakkelijkt controle I I DE KLERKeZN WYBERT :mti Zeeuwse Almanak PARTIJENVERKOOP ZEELAND TELDE EIND 1958 283.379 INWONERS Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 JANUARI 1959 PER 1 JANUARI VOOR AANTAL BEDRIJFSTAKKEN Zeeuwse Eilanden: 2561 vergunningen nodig voor 1980 ondernemingen (Advertentie) Nu bij een 20-jarige ervaring is gebleken, dat er in de Vestigingswet Kleinbedrijf 1987 enige lacunes zijn, zal zoals reeds meerdere malen gemeld is met ingang van het nieuwe jaar voor een aantal bedrijfs takken de nieuwe Vestigingswet Bedrijven 1954 van toepassing worden verklaard. Het gevolg hiervan is, dat alle onder deze bedrijfstakken val lende ondernemers dus ook diegenen, die reeds in het bezit zijn van een krachtens de oude Vestigingswet Kleinbedrijf 1987 afgegeven vergunning, opnieuw een vergunning op grond van de nieuwe wet zullen moeten aan vragen. De betrokkenen moeten binnen een termijn van drie maanden na afkondiging van deze wet, das vóór 1 april a.s., hun aanvragen inge diend hebben. Een belangrijk voordeel van de nieuwe ten opzichte van de oude wet is, dat de controle thans aanmerkelijk beter uitgeoefend kan worden. De nieuwe vestigingwet geldt voor de ondernemers, die onder de vol gende vestigingsbesluiten vallen: bontwerkersbedrijf 1958; bouwnij- verheidsbedrijven waarin opge nomen aannemersbedrijf (van de burgerlijke en utiliteitsbouw), met selaars-, schilders-, constructie- schilders-, loodgieters-, waterfit- ters, gasfitters-, terrazo-, stuka doors-, steenhouwers-, tegelzetters- en rietdekkersbedrijf, kappersbe- drijven 1958 waaronder heren en dameskappersbedrijven, tand- technisch-laboratoriumbedri jf 1958 begrafenisbedrijf 1958; horecabe^ drijven 1958 waaronder vallen hotel- en restaurantbedrijf, café én aanverwante bedrijven; autorelsbe- drijf 1958; leesbibliotheekbedrijf 1958; kleinhandel in instrumenten 1958, kleinhandel ln gebruikte en ongeregelde goederen 1958, klein handel in vuurwapenen en munitie 1958, schoonheldsverzorgir.gsbedrijf 1958 en koeltechnischbedrijf 1958. Voor de kleinhandel in vaste brand stoffen zal de nieuwe wet een dezer dagen worden afgekondigd. Alle ln deze bedrijfstakken gevestig de ondernemers moeten dus in het bezit komen van een nieuwe vergun ning. Alle oude vergunningen komen daarmee te vervallen. Daarnaast is, voor de andere bedrijfstakken de' oude wet nog van toepassing. Beide wetten blijven dus van toepassing. Naar men ons tijdens een bijeen komst in hèt kantoor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg verzekerde, nog wel voor enkele jaren. Behalve een lacune ln de controle vielen er verder nog verschillende be drijven buiten de vestigingswet 1937, die zich alleen beperkte tot ambacht en kleine bedrijven. Krachtens de oude wet kon een vergunning gewei* gerd of afgegeven worden, hetgeen vooral op het platteland nog al eens aanleiding gaf tot moeilijkheden. ïn de nieuwe wet zijn voorwaarden opgenomen, waarbij het mogelijk wordt een voorlopige vergunning af te geven, mits men binnen zoveel maanden het vereiste diploma be haalt- Verder ls de els voor handelskennis voor enkele bedrijven (horeca-, be grafenis- enz.) vervallen en onderge bracht in het vakdiploma. Deze on dernemers moeten dus alleen,voldoen aan de eisen voor vakbekwaamheid en kredietwaardigheid. In de wet van 1937 was de kamer van Koophandel belast met het afgeven van de ver gunningenthans zijn hiervoor in sommige gevallen de bedrijfsschap- pen aangewezen. Ten aanzien van een begrafenisvergunning kan nog vermeld worden, dat men geen ver gunning nodig heeft in gemeenten van minder dan 7000 inwoners. 1980 ondernemingen De uitvoering van deze nieuwe wet is van toepassing voor 1980 onder nemingen van de Zeeuwse Eilanden, waarvoor in totaal 2561 vergunnin gen nodig zijn. Teneinde de onder nemers zo weinig mogelijk last te bezorgen en hen zoveel mogelijk bij liet invullen behulpzaam te zijn, heeft do Kamer van Koophandel besloten op 24 centraal gelegen plaatsen in het uitgebreide district van de Ka mer zitdagen te houden, in totaal 54. Ou deze zitdagen zal een team van Ou deze zitdagei speciaal voor dit „karwei" geschoold personeel van de Kamer de formu lieren voor de ondernemers Invullen. De Kamer vraagt hierbij alle moge lijke medewerking van de betrokken oudernemers, teneinde hun belangen zo goed mogelijk te kunnen beharti- fen. Na afloop van deze drie maan- en wordt de zaak ter inzage ge legd. Wanneer men na die drie maanden nog geen vergunning aangevraagd heeft, komt men „onrechtmatig te zitten". Dan moet eennieuwe ver gunning aangevraagd worden, het geen zeer veel moeilijkheden hoge kosten en lange duur met zich brengt. Centraplaatsen De centraplaatsen met de daarbij in gedeelde gemeenten zijn: Middelburg (met Koudekerke, St.-Laurens, Vee- re, Arnemuiden en Nieuwland), waar de zitdagen worden gehouden van 12 tot 21 januari a.s.; Kortgene (met Kats, Colijnsplaat, Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk) 22 en 23 januari; Krabbendijke (met Waar de en Rilland) 26 en 27 januari; Kruiningen (met Hansweêrt) 28 en 29 januari; Yerseke 30 januari; Ka- pelle (met Wemeldinge en Schore) 2 en 3 februari; Oudelande (met Baar land, Hoedekenskerke, Kwadendam- me, Ovezande, Driewegen en Elle- •woutsdijk) 4 en 5 februari; 's-Hee- renhoek (met Borssele) 6 februari; Goes (met Wilhelminadorp, Katten- dijke, Kloetinge, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke, Nisse en Wol- phaartsdijk) 9 tot en met 13 fe bruari; Domburg (met Westkapelle, Aagtekerke en Oostkapelle) 16 en 17 februari; Zoutelande (met Melisker- ke en Biggekerke) 18 februari; 's- Heer Arendskerke (met 's-Heer Hen drikskinderen, Lewedorp, Nieuwdorp en Heinkenszand) 19 en 20 februari; Serooskerke (met Grijpskerke, Vrou wenpolder en Gaplrige) 23 februari. Vlissingen (met Ritthem en Souburg) van 24 febr. tot en met 8 maart; St.- Philipsland (met Anna Jacobapolder) 4 maart; Tholen (met Oud-Vosse- meer) 5 en 6 maart; Scherpenisse (met Poortvliet en St.-Maartensdijk) 9 en 10 maart; Zierikzee 16. 17 en 18 maart: Obsterland (met Bruinisse, Sirjansland, Nieuwerkerk en Ouwer- kerk) 19 en 20 maart; Noordgouwe (met Dreischor en Kerkwerve) 23 maart; Brouwershaven (met Zonne- maire) 24 maart; Renesse (met Se rooskerke, Noordwelle, Ellemeet, Ei kerzee en Scharendijke) 25 maart; Haamstede (met Burgh) 26 maart, en St.-Annaland (met Stavenisse) op 1 en 2 april. (Advertentie) KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP Tankschip strandde op zandbank in Oosterschelde Het motortankschip „Purfina 29", geladen met gasolie, is donderdag avond tijdens een sneeuwstorm uit zijn koers geraakt en gestrand op een zandbank in de Oosterschelde ter hoogte van Stavenisse. De sleepboot „Adja" voer vanuit Wemeldinge ter assistentie uit, doch de „Purfina 29" hoopte op eigen kracht vlot te kun nen komen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! VAN TOT BLIKSEMACTIE. Dank zij het initiatief van een vriend, werd de heer J. van der Meer, een oud-inwoner van Anna Jacobapolder, maar thans in Bergen op Zoom woon achtig, dezer dagen verrast met een bandreoorder. D« heer Van der Meer behoort tot .de ernstigste oorlogsslachtoffers, hij is namelijk blind. De heer Bandriet, een goede vriend van de heer Van der Meer kwam op het idee om geld bij een te brengen voor een bandrecor der. En het hele garnizoen Bergen op Zoom steunde de actie van de heer Bandriet, zodat de blinde telefonist van de garnizoenscentrale niet alleen een bandrecorder kreeg, maar tevens een abonnement van vijf jaar op de gesproken krant uit Den-Haag. Na Middelburgs meisje spoorloos verdwenen BEGRIP Het is ons al sinds jaar en dag be kend, dat le middenstand een nijvere stand is, die dag in dag uit in de weer is en die over het algemeen ook een open oog heeft zoals dat' heet voor de toekomst. In deze mening werden wij dezer dagen nog eens aan zienlijk versterkt bij het lezen van de advertentiekolommen in de Zierikzee- se Nieuwsbode. Want daarin en wel in een num mer van 5 januari j.l. prijst een firmant tn sportartikelen en sportkle- ding zijn waren aan op een manier, die de grootste bewondering ver dient. Nu reeds roept deze energieke firmant namelijk uit: Sportartikelen en sportkleding bij uitstek geschikt voor Bint-Nicolaasgeschenken!" Kijk. dat is ondernemingsgeest. Nau welijks is het heerlijk avondje achter de rug, of daar staat die man in Zie rikzee al weer klaar voor de vijfde december van dit, nog maar zo kort begonnen jaar. Deze man heeft be grip voor al degenen, die nu reeds rondlopen met de kwellende vraag: „Wat zal ik hem/haar (doorhalen wat niet verlangd wordtdit jaar nu weer eens voor at.-Nicolaas geven?". Op die vraag geeft onze Zierikzeese za kenman spontaan antwoord. Knoop liet in uw oor, zouden wij wil len zeggen de vijfde december is cr eerder dan ge denkt aankoop van de bandrecorder bleek nog f 300.over te zijn, dde op het gironummer van districtscommissaris C. Goderie te Roosendaal werden gestort ten bate van „Moveo" (Meer ontspanning voor oorlogsslachtoffers). MUZIEK I. Voor de eerste maal zal dinsdag aanstaande de signaalafdeling van muziekvereniging „Rillandia" in het publiek optreden. Voorts zal aan deze concertavond van de muziekvereniging medewerking worden verleend door de muziek vereniging „Vooruit" uit Waarde, die het toneelstuk „Het meisje met het leeuwenjong" zal opvoe ren. MUZIEK H. Voor de vijfde maal al weer zullen zaterdag de vrolijke klanken van ac cordeonvereniging „Flandria" uit IJzendijke door de ether klinken. Dit maal treedt „Flandria" voor de K.R. O.-microfoon op. Onder meer zullen worden uitgevoerd „Orpheus in de onderwereld" van Offenbach, „Chine se straétserenade" van Ludwig Siede en „Weense burgers" van Carl Ziehrer Aan het optreden van „Flandria" in Waterlandkerkje zaterdagavond zal Renaat Verween de humorist van ra dio Luxemburg, zijn medewerking verlenen. HOOG WATER. Enkele voorbeelden van de hoge waterstand in de Zeeuws-Vlaam- se kreken: het Axelse zwembad kreeg zoveel water te verwerken, dat de betonnen k ^bruggen on der water staan. In de buurtschap Zoute-Spui (Axel) staat het water tot aan de achterdeuren van de, aan de dijkvoet gebouwde, huizen. Verscheidene laaggelegen akkers en weiden staan blank. De commissaris van politie te Middel burg verzoekt de opsporing, aanhou ding en terugbrenging van do 16-ja- rige Hendrika Neeltje Jansen van Ga len uit Middelburg, die vorig jaar haar ouderlijk huis in de Zeeuwse hoofdstad verliet. Het meisje is op 16 juH 1942 te Goes geboren en woont thans te Middelburg in het Bastion 21. Enkele weken geleden verliet zij het ouderlijk huis. Later bleek, dat zij in een koffertje van een broer de nodige kleren meegenomen had. Ondanks ve- naspeuringen van de Middelburg se politie, waarbij ook Interpol inge schakeld werd, daar men meende het meisje in België gezien te hebben, bleven zonder enig resultaat. Even min liet het voortvluchtige meisje iets van zich horen. Het signalement luidt: lengte 1.65 meter, flink postuur, blond haar, blootshoofds, vermoedelijk gekleed in blauwe mantel (regenmantel) en witte lage schoenen met lage hakken; overige kleding is onbekend. Bij aantreffen wordt verzocht de plaatselijke politie kennis te geven of zich in verbinding te stellen met de 'emeentepolitie te Middelburg, teïe- :oon 01180-2244. ONGELOOFLIJK VOORDELIGE Een fabrlekspartij ZWAAR WOLLEN DEKENS In moderne dessins en kleuren 1 pers. 200x150 90 van 21.50 NU B3* 2 pars.220x170 |Q 9Q van 28.50 NU 10» Nog ten beperkts partij zwaar wollen WILTON KARPETTEN „PLUTQ" met extra versterkte rug. Warme Perzische dessins, 280x200 van 80 145— NU 98. 60 stuks Schuimrubber MATRASSEN van bekend merk, beslist eerste keus, 10 cm. hoog. Warmte isolerend, stofvrij en hygiënisch. Overtrokken met prima damast. 1 persoons, 190x 80, NU vèr beneden da waarde fifi 90 2 p. 190x1 20 "O» NU 129.30 Een partij ENKELE en DUBBELE VELOURS voor overgordijnen, (8-keus) met zeer kleine weeffoutjei, 120 br. Verschillende kleuren. Prachtige velours van 12.90 en 14.25 per meter NU KUNST BELLAMY PARK VLISSINGEN om HAAG - UTRECHT - VLISSINGEN Tientallen Zeeuwse winkeliers geverbaliseerd Overtreding van Uitverkopenwet Enkele tientallen winkelier» In de textiel- en in mindere mate ook in de schoenenbranche in Zeeland, o.a. in Goes, Vlissingen, Middelburg en Ter- neuzen, zijn geverbaliseerd in verband met het feit. dat zij de uitverkopen- wet zouden hebben overtreden. Door het gehele land is de Economische Controle Dienst bijzonder actief op dit terrein, want de uitverkoop kan officieel eerst op 15 januari a.s.'be- innen. Toeger ls het altlid zo geweest, dat e uitverkoop op de eerste dag van het nieuwe jaar begon. In 1957 is evenwel dc uitverkopen-wet van kracht geworden, die o.m. bepaalde, dat de opruimingstijd slechts een pe riode van 19 dagen mag beslaan en moet beginnen op 15 januari. Het vaststellen van ae termijn is in 1958 overgelaten aan het hoofdbedrijfs schap detailhandel, dat voor dit jaar de uitverkoop bepaalde op 15 januari. Blijkbaar bevreesd voor concurrentie strijd worden de goederen reeds éér der voor een lagere prijs verkocht. De woorden „uitverkoop" en „oprui ming" worden dan wel vaak verme den, maar alle winkeliers doen dat overigens nog niet. Kan men deze voorverkoop beschou wen als „uitverkoop" en „oprui ming"? Er is hier nog vrijwel geen jurisprudentie over, zodat de moge lijkheid bestaat, dat de door de Eco nomische Controle Dienst opgemaak te processen-verbaal niet tot een ver oordeling leiden. (Advertentie) Van Nelle bestellen! IJzendijke koopt grond voor sportveld De raad van IJzendijke nam donder dagavond het besluit om 4.53.06 ha. grond voor een sportveld aan te ko- {jen van de heer L. W. van der Stol en voor de som van f 54.286.70. Op deze grond zal t.z.t. een Instructiehad tennisbanen en een voetbalveld wor den aangelegd. Het voorlopig niet te gebruiken deel zal aan de verkoper verhuurd worden. Aan de stichting tot bouw van een bejaardencentrum werd grond ver kocht. In dezelfde vergadering ont stond ook een levendige gedachten- wisseling over het verzoek van de schoolartsendienst om een derde schoolarts aan te stellen. Uiteindelijk werd op voorstel van B. en W. beslo ten te antwoorden, dat raen een der- do schoolarts vooralsnog niet nood zakelijk acht. (Advertentie) -Van Nelle bestellen! Mótorbakfiets aangereden onder 's-Heer- Hendrikskinderen Dinsdagmorgen vroeg is een motor bakfiets van de melkhandelaar de S. uit 's-Heer Hendrikskinderen op rijksweg door een vrachtauto aange reden. Op het moment van de aanrij ding bevond de melkbezorger zich niet bij het voertuig, dat op een uit wijkplaats onder Wissenkerke ge parkeerd stond. De bestuurder van de vrachtauto is na de aanrijding doorgereden. De lading werd weinig beschadigd, doch het voertuig liep flinke schade op. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de dader. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Collectes De in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle gehouden collecte voor Kerk en Wereld bracht op 223,34. De collecte Hugenoten in de Ceven- nen leverde 206,68 op. (Advertentie) SIEMENS DIVERSE TYPEN VAN F 100,— TOT F 350 (Slot van pag. 1) in de toekomst mogelijk dat mon toch ter plaatse blijft wonen. Hierin schuilt juist het onbillijke van het lage woningcontingent (650). In dc centrumgemeenten vindt de meest essentiële hevolkingsbinding plaats, die het totale zielental van Zeeland redt. Er zijn dan ook te weinig wo ningen om de plattelandsbehoefte die thans minder reëel is dan ?e kan worden te bevredigen. CENTRUMGEMEENTEN Hoe zit het nu met die „centrum gemeenten Veruit aan de spits staat Terneuzen met een groei van 424 (tot 15460). Dan volgen Sou burg met 201 (met Ambonezen 437), Middelburg met 254 (430) tot 22366. Goes met 190 (tot 14636), waarbij we economisch gesproken de groei van Kloetinge met 88 een uitzondering voor een platte landsgemeente kunnen optellen. Rilland-Bath militaire woonplaats tegenwoordig had een groei van 143. Bruinisse met zijn Deltawerken groeide met 117. Vlissingen met 112 (met Ambonezen 361), Oostburg met 76 (180), Koudekerke met 76 (170), Kruiningen met 55 (422 I), Zierik zee met 38 en Sint-Maartensdijk met 38. Bijzondere speciale toeneming ver tonen nog Kerkwerve met 72, West kapelle met 36 (222) en Serooskerke. dat zonder Ambonezen gelijk bleef en met Ambonezen met 119 groeide.. Tot 6lot nog enige algemene Zeeuw se cijfers. Ons geboorteoverschot was bijna 3000, ons vertrekover- Terugblik over veertig jaar Ter vergelijking van de bevol- kingscljfers over één jaar, nog H een beeld over een langere pe il riode. Dit bevestigt de indruk- s 1 ken Inzake de teruggang van s de meer agrarische gemeenten. m Een achteruitgang in zielental H vertonen reéds sinds 1920: §f jSchouwen-Duiveland; Tholen =1 on Sti-Philipsland, Noord-Beve- land en de agr arische gemeen- ten ln heb land vanHulst se- dert 1940 de agrarische ge- meenten op Walcheren en in H het land van Axel; sedert 1950: s H Oost-Ziiid-Beveland; West- f| Zuid-Beveland (zonder Goes) West-Zeeuwsch-Vlaanderen en m de Industriële gemeenten in het land van Hulst. Over de laatste f§ 40 jaar zijn permanent ge- groeid: Vlissingen en omge- H ving; Terneuzen mot achter- s land en Goes. lUHiiiiiiniiiiiiiiniiiHiinunmuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiuiniiiuiniiiiaiuiii Advertentie Van Nelle bestellen! „Suiker" ■Goes, „De Prins van Oranje" „Rotterdams Toneel". MET „SUIKER" heeft Hugo Claus een toneeispei geschreven, waarin hij in zes taxereien ae rauwe reauteit schetste van een mannengemeen schap tijdens de suikei bietencam pagne in Noord-FranKrijK. Het zou ook een mannengemeenschap elders kunnen zijn; in een barakkenkamp in de oorlogsjaren bijvoorbeeld, er gens in Dunsiand, bevolkt met slacht offers van de „Arbeiiseinsatz" uit de jaren '40-'45. Claus werkte zelf als arbeider tijdens de bietencampagne en situeerae zijn spel, ontleend aan de werkelijkheid, aus ook daar. Er treden dezelfde spanningen in op als in welke mannengemeenschap waar ook en zo schiep de in de laatste jaren bekend geworden jeugdige Vlaamse auteur, misschien onge wild, als het ware een „doorsnee" van gebeurtenissen zoals die zich on der velerlei omstandigheden kunnen voordoen. Zonder dat er nu direct sprake hoeft te zijn van een tijds beeld het etiket, dat men zo gaar ne plakt op werken van hedendaag se, jonge schrijvers en dan met na me op werken, die een sfeer ademen zoals dit van Claus en zoals bijvoor beeld een John Osborne schetste in zijn befaamde „Omzien in wrok". Een sfeer met bittere kantjes, onte genzeggelijk, rauw vaak en recht-op- de-man-af en ook wel met zwakke, ongrijpbare en soms zelfs draakach tige melo-dramatische kanten, maar als geheel toch zo onverhuld waar achtig, dat men zich allengs gewon nen geeft en erkennen moet; het is oprecht en ontroerend. Waarmee overigens niet gezegd wil zijn, dat een stuk als „Suiker' over de hele linie voortreffelijk toneel is. Geenszins, want analyserend komt men onvermijdelijk tot de conclusie, dat Glaus bij voorbeeld maar liefst vier van de zes taferelen nodig had om de voor goed toneel onmisbare verwachtingsvolle spanning te scheppen, waarin men zich bewust wordt van de problematiek. Dit „to neeltechnisch" gemis wordt dan ech ter in de beide laatste taferelen op een zo overrompelende, stormachtige manier goed gemaakt, dat men ae auteur ae lange inleiding tot deze aangrijpende climax van ganser har te schenkt. Die climax komt dan met de uitbars ting van het conflict tussen de goed moedige, volgzame, simpele ziel „Ki lo" en diens fanatieke, verbitterde vriend Max, wanneer de eerste na door een hel van twijfel te zijn ge gaan, tenslotte toch kiest voor het la biele meisje Malou. Wanneer de me de-arbeiders van Kilo en Max, de in hun werk afgetobde, verslaafde ge broeders Minne en de in dit leven te leurgestelde Jager, de val van Max juichend gadeslaan en wanneer deze zich dan misschien voor 't eerst in zijn leven laat gaan in één, wilde, onbeheerste jammerklacht. Waarna dan Kilo en het meisje Malou achter blijven,. elkaar onbeholpen troostend tegen de achtergrondvan het'wèg- stervehd rumoer, dat de arbeiders, Belgen, Fransen, Polen en Duitsers, aanrichten tijdens een drinkgelag óp de laatste dag van de campagne. Des perado's, van wie er twee elkaar in hun wanhoop gevonden hebben. Géén tijdsbeeld, maar een episode uit een brokje menselijk bestaap. Het kwam in de gisteravond ln „De Prins van Oranje" onder auspiciën van de Z.V.U. door hot „Rotterdams Toneel" gegeven voorstelling, récht op de toeschouwers af. Regisseur Ton Lutz en met hem alle medespelenden hebben Claus' geesteskinderen tot gloeiend leven gebracht; met Leo de Hartogh en Guus Hermus in .de hoofdrollen als een tot in de gering ste details raak getypeerde, aan doenlijk levensechte sul Kilo .en een uit het lood zeslagen, van haat ver vulde „makker" Max; met Ton Lutz a als een oud wijf kletsende ouwe, half-vergane kerel en met Jan Lemaire sr. als diens lijdzame, uitge bluste tweelingbroer en met Ina van Faasscn ln de wel heel zware rol van het meisje Malou strak en bekwaam vertolkt. Pim Dikkers zorgde voor een in zijn zwijgzaam heid veelzeggende Jager en Rob van der Linden en Hans Polman waren twee overtuigende Polen. Tegen even simpele als suggestieve reisdécors van Nicolaas Wijnberg heeft het „Rotterdams Toneel" van „Suiker" 'n toneelbelevenis gemaakt, die de zwakke plekken in dit stuk ra dicaal deed vergeten dank zij 't vaak grootse spel. Vanavond is er een opvoering in „Bri tannia" te Vlissingen. v. B. (Advertentie) schot ruim 1600. Met de Ambone zen mee Is er een vestigingsover schot van ruim 20. In feite hebben we das slechts 1400 van de 8000 Zeeuwen die er by kwamen of 47 weten te binden. Bij guur weer w kunt U verkoudheid voorkomen met VANDAAG. Middelburg Electro: „Das MUdchen Rosemarle", 10 cn 21.15 uur, 18 jaar; Schuttershof: Lezing voor Natuurkun dig Gezelschap over „Waterhuishou ding van lnsekten", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Fanfare", 19 en 21 uur. a.l. Luxor: „Cocaïnesmokke laars", 20 uur, 18 Jaar; Britannia: .Sui ker", Rotterdams Toneel. 20 uur (Z.V. U.); Johanneskerk: „De kinderen van de grote Fjeld". Fümcyelus Cult. Commissie Herv. Kerkewerk. 20 uur Goes Grand: „Scampolo", 20 uur, a.l. (Advertentie) Van Nelle bestellen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2