SCHIPPER KREEG LAST MET DE BRUG IN SOUBURG WALCHEREN IR. GEUZE: SPUITEN TEGEN BIETENVLIEG NIET RENDABEL Tekko Taks op de vliegende hollander DONDH IANUARJ 1959 P R£>V I iV O I A L ZEBU W 8 E U O U B A N T 5 KANTONRECHTER MIDDELBURG Anker uitgeworpen in verboden zone Het had niet veel gescheeld of de schipper C. K. uit Werkendam had niet zijn 500 ton roetende motorschip „Deo luvante" op 5 september 1958 de verkeersbrug bij Souburg ge ramd. Toen de schipper vaart wilde verminderen voor de brug, die door de brugwachter nog opengedraaid moest worden, roerkto hij tot zijn grote schrik, dat de omkeerkoppe- ling van de motor weigerde. Door ijlings het anker uit te laten gooien wist de schipper zijn vaartuig vijf roeter voor de brug stil te leggen. Hiervoor moest K. zich woensdag middag voor do waarnemend kanton rechter te Middelburg, mr. T. \V. At tema, verantwoorden. De kantonrechter vond het maar vreemd, dat verdachte tijdens de zit ting verklaarde, dat hij al op een af stand van 200 meter van de brug de omkeerkoppeling in werking stelde, terwijl in het proces-verbaal stond, dat dit pas op 100 meter afstand ge daan was. Verdachte verklaarde dat hij toendertijd waarschijnlijk ver keerd begrepen was on meende dat de schuld bij de brugwachter lag. De ze had een van de twee lichten op groen gezet ten teken, dat hij de brug aan het klaar maken was om open te draaien. En dit had wel heel erg lang geduurd meende K. De brug wachter, M. H. V. uit Vllssingen, die als getuige opgeroepen was, merkte op dat K. wel wat nard gevaren en te laat zijn snelheid verminderd had. Het opendraaien van de brug had niets langer dan gewoonlijk geduurd, zo zei V., die het nog nooit meege maakt had dat een schip voor de brug zijn anker uit moest gooien. De tweede getuige, M. v. S. uit Vllssin gen, kantonnier bij rijkswaterstaat, had de boot met een behoorlijke vaart door het kanaal zien gaan maar was pas opmerkzaam geworden toen hij het anker uit had horen gooien. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, eiste voor het varen met te grote snelheid f 20 subs. 4 dagen, voor het uitgooien van het anker binnen de verboden zone bij een elektriciteitskabel in het ka naal en het te dicht bij de brug stop- Sen twee boetes van f 5.subs. 1 ag. De kantonrechter maakte er f 15.subs. S dagen en twee boetes van f 5.— subs. 1 dag van. Mevr. L. E.,P. K. de G. uit Souburg stond terecht omdat ze, 10 september op de Ventweg te Souburg een on geluk veroorzaakt zou hebben. Ter- 'wljl ze naar de andere zijde van deze weg overstak om bij een groentewa gen wat te kopen, naderde juist de bankwerker-machinist J. O. B. uit Vlissingen op de bromfiets, waarop zijn vrouw meereed. Een botsing was het gevolg. Volgens mevrouw K. had zij eerst Joed uitgekeken voordat zij met de iets aan haar hand overgestoken was, terwijl de bromfietser verklaar de, dat mevrouw de G. op een meter of zes voor hem zonder om te kijken naar links uitweek. Hierdoor kwam het tot een botsing waarbij belden on der de groentewagen schoven. Mej. L. J. de V. die juist een klant aan het helpen was bij de groentewa gen, verklaarde tegen mr. Attema, dat zij mevrouw de G. aan had zien komen. „Ik had me nog niet omge draaid of daar lagen de bromfietser en mevrouw de G. al onder de wa gen", zo zei zij. Getuige kon echter niet zeggen of verdachte van haar fiets afgestapt was. Mevrouw B. die bij haar echtgenoot achterop de brommer zat kon ook geen licht op het ongeluk werpen. „Ik gaf een gil en toen was het al gebeurd" zei zij tegen de kantonrechter. De officier van justitie meende, dat verdachte het verkeer in gevaar gebracht had en eiste f 40.subs. 8 dagen. Mr. Attema achtte deze overtreding niet bewezen, omdat de verklaringen van getuige en verdachte lijnrecht tegen over elkaar staan en sprak mevrouw de G. vrij. De Belgische schipper van liet mo torschip „Grace de Dieu" uit Ant werpen, die bij verstek veroordeeld word, had toen hij door het kanaal van Zuid-Beveland voer een ander schip gepasseerd zonder de vereiste waarschuwing te geven. Bij het pas seren had S., wiens schip diep gela den was, zo'n zuiging veroorzaakt, dat het andere schip stuurloos werd en tegen hem opvoer. Mr. Schenken berg van Mierop eiste hiervoor f 40 subs. 8 dagen, waarvan de kanton rechter t 2a subs. 5 dagen maakte. Haastig De schipper G. K. van het motor schip „Maria", die op 17 oktober te Wemeldinge het bevel van de sluis- meester niet had opgevolgd, had zijn vader als gemachtigde naar de zit ting gestuurd. Deze verklaarde voor zijn zoon. dat deze op 17 oktober toen hij In de sluizen geschut werd, opdracht had gekregen om niet in de buitenhaven af te meren. Daar er echter een onweer op komst was, had K. het toch gedaan waarover de sluis- meester nogal gebelgd was. Een bootsman van de rijkspolitie te wa ter, die als getuige gehoord werd, verklaarde dat K. nadat het onweer overgetrokken was direct uitgevaren was. De officier van justitie meende, dat de sluismeester wel een beetje haastig was opgetreden en vroeg een schuldigverklaring zonder oplegging van straf, waarmee mr. Attema het eens was. De rustend landbouwer N. J. M. uit Nieuw- en Sint Joosland kwam er echter niet zo gemakkelijk af. M. was op 15 oktober bij 's Heer Arendsker- ke met zijn auto van de rijksweg af geslagen zonder tijdig richting aan te geven. Ook was verdachte vlak voor een andere auto afgeslagen. f Advertentie) ,/W Bolletje/* Dit had een botsing tot gevolg, waar door de auto van M. de sloot inge duwd werd. De chauffeur J. G. U. uit Moerkapelle had toen de auto de sloot inzeilde niet gezien dat de rich tingaanwijzer uitstond. Een wacht meester van de rijkspolitie verklaar de, dat bij controle bleek dat de richtingaanwijzer niet altijd even goed werkte. De officier van justitie vroeg voor het niet tijdig aangeven van richting f 20 subs. 4 dagen en voor het vlak voor een andere auto afslaan f GO subs. 12 dagen. De kan tonrechter vonniste met f 15 subs. 3 dagen en f 85 subs. 17 dagen. Betere visserijresultaten in november 1958 De visserijresultaten in Zeeland wa- ren in november 1958 aanmerkelijk beter, dan in dezelfde maand van 1957. Zo worden er van de Zeeuwse stromen 8.809.155 kg vis, ter waarde van 3.245.391 aangevoerd (In '57 4.702.621 kg en 1.895.661), waarvan 4.882.777 kg haring, welke 1.907.973 opbrachten (3.951.440 kg en 1.120.123). Er werden 263.373 kg consumptie garnalen aangevoerd, die 317.589 opbrachten iv. j. 62.243 kg, ter waar de van 72.888). De afzet van oesters nam in verge lijking tot november '57 iets toe, n.l. 2.770.840 (2.683.913) stuks, met een totaal gewicht van 248.443 (242.560) kg en tot een geldbedrag van 619.078 630 748). Aan consumptiemosselen werd 2.564.600 kg ter waarde van 285.621 aangevoerd (104.200 kg en 12.497). Centrale Middelburg V.V.D. besprak kandidatenlijsten Do Centrale Middelburg van de V.V. D. hield woensdagmiddag een alge mene ledenvergadering in „Centraal" te Goes, die onder leiding stond van de waarnemend-voorzitter, ir M. J. Stoei Feuerstein te Goes De verga dering besprak de voorlopige kandi datenlijsten van de V.V.D voor de aanstaande Kamerverkiezingen. De definitieve samenstelling zal eerst bekend worden op de landelijke al gemene vergadering te Hilversum, die aanstaande zaterdag wordt ge houden. VUSSINGEN Feestmiddag Vlissingse bejaarden Woensdagmiddag werd in het „Schel- dekwartier" te Vlissingen eeu ont spanningsmiddag gehouden, voor de leden en donateurs van de plaatselij ke afdeling van de algemene bond van ouden van dagen. De voorzitter van de afdeling, de heer A. R. König, wenste de aanwezigen een voorspoe dig 1959. Hij dankte ook bij voorbaat de heer J. Adriaanse met zijn leerlin gen en de heer J. Talmon sr. voor de moeite, die zij zich hadden getroost om de bejaarden een onbezorgde mid dag te bezorgen. Voorts bracht de heer König dank aan de directie van do Koninklijke Maatschappij „De Scheldo", voor het beschikbaar stel len van het „Scheldekwartier", Hier na voerden de leerlingen van de Eerste Zeeuwse Klavar Muziekschool uit Vllssingen op niet onverdienstelijke wijze een .gevarieerd programma uit. Heel aardig waren de verschillende soli op accordeon en piano, afgewis seld door een praatje van de confe rencier, de heer J. Talmon sr. Na afloop werd een verloting gehou den. De talrijke fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld door dé Vlissing- so middenstand. Oogst van de straat Op het bureau van de commissaris van politie te Vlissingen zijn in het tijdvak van 31 dec. '58 tot 7 jan. '59 aan zijn bureau als gevonden gede poneerd: diverse rijwielen en auto peds, verschillende handschoenen en wanten, ceintuur, gedeelte rubber zadel, boorkopsleutel, ring met sleu tels, portemonnee met inhoud, sjaal, gereedschapspenningen, kerkboekje, uniformpet, kickstarter, en dat in lichtingen aan zijn bureau zijn te be komen van de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: mapje met postzegels, jurk, handschoenen, armband, bankbiljet, en muntbiljet, geruite tas, portemon nee met inhoud, natuurzijden sjaal, sleutel, duimstok, bal, broekriem, tasje met gereedschap, parapluhoes, zakkam met spiegel, kinderwantje. WESTKAPELLE Onderlinge damcompetitie De damclub „D.E.S." te Westkapelle speelde voor haar onderlinge compe titie de volgende wedstrijden R. GabriëlseF. Dominicus 20; K. HoumesA. Lievense 20; K. Huis- zoon— J. Westerbeke 20; J. Bras ser—J. Houmes Wz. 20; J. Hou mes Az.—P. Hengst 1—1: W. Hou mesJ. van Rooijen 20; J. van Rooi jenK. Houmes 02; F. Domi nicusJ. Houmes Az. 02; J. Bras- ser—G. Gabriëlse 20; A. Lievense P. Hengst 20; W. Houmes—K. Huiszoon 20; J. WesterbekeJ. Houmes Wz. 2—0. Marktberichten VISMIJN VEERE 642 kg exportgarnalen 268—303. 63 kg bot 82—88. 8 kg sprot 49. 8 kg ongesorteerde vis 87. Filmavond C.M.B. Woensdagavond gaf de afdeling Vlls singen van de Christelijke Metaalbe- drijfsbond een filmavond voor haar leden in het Concertgebouw. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer D. Joziasse, werden enige teken en reclamefilmpjes vertoond. De heer D. Lodder, bondsbestuurder van de C.M.B., huldigde vervolgens een aan tal jubilarissen, dat respectievelijk 25 en 40 jaar lid was van de bond. Vijfentwintig jaar lid waren de he ren J. Barten, F. Bimmel, P. Dinge- manse, J. Joziasse, L. Linders, J. P. Maas en M. de Nooiier, allen uit Vlis singen en de heer M. de Witte uit Westkapelle. Zij ontvingen uit han den van de heer Lodder het bonds- insigne. De „veertigjarigen", de he ren J. Huscr, W. Meyer en H. B. Woltering uit Vlissingen ontvingen ieder een Delfts-blauw wandbord. De heer Lodder hield daarna een toe spraak, getiteld: „Niets verandert en toch...". Na de pauze werd de speel film „Het üed van Kaprun" ge draaid met in de hoofdrollen Wal- traut Haas, Kurt Maix en Albert Lieven, handelend over de problemen van een veiligheidsingenieur bij de bouw van de grootste Europe 1 dam met krachtcentrale te (Oostenrijk). 3 stuw- Kaprun O.- EN W.-SOUBURG Filmavond Christelijke Metaalbedrijfsbond Dinsdag belegde dc afdeling Souburg van de Christelijke Metaalbedrijfs bond voor leden en genodigden een filmavond in het gebouw ,De Zwaan' te Souburg. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Arendse werd een tekenfilm gedraaid. Voorts voerde de bondsbestuurder, de heer J. Lodder het woord met als onder werp „Niets verandert en toch". Na de pauze werd de hoofdfilm, „Hot lied van Kaprus" gedraaid. Hierin werd op een mooie wijze een men selijk gegeven geplaatst tegen de achtergrond van de worsteling tus sen do techniok en de natuurkrach ten in het hooggebergte van Oos tenrijk. Loop der bevolking SEROOSKERKE (W.) Het zielental van de gemeente Se- rooskerke (W.) nam in het afgelopen jaar toe met 119. Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 1732 (847 mannen en 885 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 38 (16 mannen en 22 vrouwen) en door vestiging met 1S4 (85 mannen en 99 vrouwen); het verminderde door overlijdeh met 11 (5 mannen en 6 vrouwen) en door vertrek met 92 (34 mannen en 58 vrouwen). Op 31 december 1958 be droeg het inwonertal dus 1851 (909 mannen en 942 vrouwen). Er werden 10 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. De toeneming van do bevolking is hot gevolg van ae opneming van do in ae gemeente verblijvende Ambone zen. Dit waren precies 119 mensen. D.A.C.W.-subsidie voor sportterrein Zoutelande De Dienst. Aanvullende Cultuurtech nische Werken (D.A.C.W.) heeft aan de gemeente Zoutelande een subsidie toegezegd voor de aanleg van sport terreinen nis aanvullend werk. Het aautal manweken wordt geraamd op 212 bij een gemiddelde bezetting van 19 man gedurende elf weken. De minister van sociale zaken heeft zich met deze beslissing van het coordi- natiecollege voor openbare werken kunnen verenigen. Schipper „Preference 8" treft geen schuld Uitspraak Inzake aanvaring op Westerschelde bij Terneuzen De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake de aanva ring van het Engelse motorschip „Walstream" met het ten anker lig gende Belgische binnenvaartschip „Preference 8" op 9 juli van vorig jaar op de Westerschelde ter hoogte van Terneuzen. De „Preference 8" zonk tengevolge van deze aanvaring. De raad is van oordeel, dat aan de schipper van de „Preference 8" geen enkel verwijt kan worden gemaakt, daar zijn schip, de vereiste anker lichten voerend, bulten het vaarwa ter, ten noorden van de rode tonnen- lijn tussen de lichtboeien 18 en 22 voor anker lag en bij het wisselen van het tij bezig was op de ebstroom rond te zwaaien. Uit* verklaringen van de Belgische loods F. A. G. aan boord van de „Walstream" en van de ge zagvoerder van dit schip, kapitein D. W. M., leidt de raad af, dat de „Walstream" buiten de rode tonnen- lijn gekoerst moet hebben, waar schijnlijk om de „Preference 8", die te laat werd opgemerkt en voor een varend schip gehouden werd, te pas seren. Hoewel uit niet blijkt, dat de anker lichten van do „Preference 8" in dit geval niet duidelijk waarneembaar zijn geweest, aldus de raad, voegt dit college aan zijn uitspraak de opmer king toe, dat het met het oog op de veiligheid van de scheepvaart van groot belang moet worden geacht, dat schepen, die in of dicht bij een druk bevaren vaarwater ten anker liggen, helder brandende en reeds op grote afstand duidelijk waarneembare lich ten voeren, zodat deze door andere schepen tijdig kunnen worden waar genomen. KERKNIEUWS Kerkelijk conflict in IJzendoorn De prov. commissie voor het opzicht in de prov. Gelderland der Ned. Herv. Kerk heeft besloten, ds. mr. H. Schokking los te maken van zijn ge meente te IJzendoorn in de Betuwe. Ds. Schokking is tegen deze beslis sing In beroep gegaan bij de com missie voor het opzicht van de gene rale synode. In de gemeente IJzen doorn zijn reeds moeilijkheden sedert de komst van ds. Schokking in no vember 1951, omdat de overwegend gerof. bonds-kerkeraad zijn beroep niet als wettig heeft willen erken nen. Ds. Schokking behoort tot de midden-orthodoxie. Het kerkbezoek is reeds zo teruggelopen, dat het wel voorkwam, dat behalve de dienst doende ouderling en diaken er een a twee kerkgangers waren opgeko men. Ds. Schokking kwam eerst op gevorderde leeftijd tot het predik ambt. Hij werd in 1946 kandidaat in Noord-Brabant. IJzendoorn is zijn eerste en enige gemeente. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Midsland op Ter schelling: J. G. L. Langeroek te Hilversum, laatstelijk predikant in Indonesië. Bedankt voor Uitwijk (N.-Br.) A. Westra, vicaris te Berlikum. GEREFORMEERDE KERKEN. Aangenomen naar Grouw-Irnsum G. O. N. Veenhuizen, kandidaat te Ede, die bedankte voor Gees (Dr.) Schoonoord en voor Sybrandaburen. Beroepen te Utrecht (vacature H. W. H. van Andel), J. Wilschut te Zeist. Aangenomen naar 's-Gravenhage Moerwijk tweede pred. pl. D. Bouw- knegt te Wolfaartsdijk die bedankte voor Applngedam (vac. A. J. Jans- sens). GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Bedankt voor Moerkapelle, A. F. Honkoop te Goes. OOSTKAPELLE n de gei kapelle nam in het afgelopen jaar af met 67. Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 1827 (856 man- nen en 971 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 24 (14 mannen en 10 vrouwen) en door vesti ging met 169 (47 mannen en 122 vrou wen) het verminderde door overlijden met 27 (9 mannen en 18 vrouwen) en door vertrek met 233 (77 mannen en 156 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het inwonertal dus 1760 (831 mannen en 929 vrouwen). Er werden 18 huwelijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. BEHANDELING DUURDER DAN SCHADE Afdeling Aagtekerke van Z.L.M. vergaderde In de woensdagavond gehouden ver gadering van de afdeling Aagtekerke van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij heeft de algemeen voorzit- ter van de Z.L.M., ir. M. A. Genze zulks in verband met het opstellen wezen bij het landbouwkundig onder zoek van meststoffen. Voor de be strijding van insekten geldt hetzelfde. De heer Geuze sprak voorts nog over de insekten-bestrijdlng in het alge meen. Tenslotte wees hij nog op het belang van een rationele bedrijfsvoering, uit Poortvliet, gesproken over de toe komst van de landbouw. In zijn betoog gaf ir. Geuze zijn gehoor de raad, in het vervolg niet meer te spuiten tegen de bietenvlieg. Proef- ondervinderiijk is vastgesteld, dat de kosten van een sproeibehandeling ho ger zijn dan de schade, die door de bietenvlieg wordt aangebracht. In zijn causerie zei de heer Geuze voorts, dat de mechanisatie zich steeds verder uitstrekt, ja, er is zelfs sprake van een hermechanisa- tie. De boer zal zich ook hier weer dienen aan te passen, aldus spreker, die vervolgens de meststoffen aan een beschouwing onderwierp. In het gebruik hiervan schuilt ook een ge vaar: kunstmest draagt niet alles in zich wat de natuurlijke meststoffen in zich hebben. Daarom moet de boer, zo vervolgde spreker, de nieuwe, sa mengestelde meststoffen niet over het hoofd zien. Beziet men het ge bruik van deze stoffen uit een oog punt van arbeidsbesparing, dan kun nen zij toch rendabel zijn. De heer Geuze adviseerde, hiermee op kleine re schaal proeven te nemen. Ook op het gebied van de vloeibare meststof fen wordt veel geëxperimenteerd: dit staat echter nog ln het beginstadium. De planten-verdeling schrijdt on dertussen steeds voort. Zo noem de spreker de polepoide-suikerbiet, die in tegenstelling met de andere rassen een relatief hogere kilo-op brengst paart aan een hoger sui kergehalte. Ook met behulp van raaio-actieve stralen tracht men verbeteringen tot stand te bren gen. Er dreigt echter een groot gevaar, als de mens te diep wil ingrijpen in het natuurlijke bestel. Meestal loopt dit ten kwade uit. Er zijn echter door deze bestraling kleine successen ge boekt. Zo werd door middel van deze bestraling een nieuw erwten-ras ver kregen. Radio-actieve bestraling tracht men ook bij de voedsclbewa- rine toe te Dassen. De daarbij ontra dende stralingssm^ak staat het suc ces echter nog in de weg. Veel nut heeft de radio-activiteit be- Biliart-titelstriid eerste klas te Middelburg Van 11 tot en met 18 januari wordt in café Gillissen te Middelburg de eindstrijd gehouden om het bil jartkampioenschap voor de le klas van het district Walcheren-Zuid-Be- veland van de K.N3.B. Het aantal caramboles, dat de deelnemers moe ten spelen, is 200. Er zijn negen deel nemers, te weten W. van Loenhout, W. Lefèvre, P. van Overbeeke en L. A. Marks, allen van De Hoek te Mid delburg, J. Leijnse en J. de Witte van KOT, Middelburg, W. F. L. Korff, J. de Groot en C. de Loof van VEG uit Souburg. Het wordt dus een Walcher- se aangelegenheid, waarin de KOT- biljarter Leijnse dankzij zijn grote wedstrijdervaring als titelkandidaat begint. Overigens zullen de deelne mers elkaar niet veel ontlopen. Wel licht dat veteraan Marks 76 jaar die voor het eerst aan een derge lijke titelstrijd deelneemt, voor een verrassing kan zorgen. »- De Groot niet gebonden aan contract „Locomotief" Arrest Amsterdams gerechtshof Daan de Groot behoefde zich niet meer gebonden te achten aan zijn contract met de „Locomotief" toen deze fabriek op 17 september 1957 eenzijdig het contract met Pellenaars verbrak. Dit is de kern van het arrest van het Amsterdamse gerechtshof ln do ap pèlprocedure van do „Locomotief" tegen de uitspraak "an de president van de Amsterdamse rechtbank ir het deze zomer door de fabriek aan hangig gemaakte korte geding tegen Daan de Groot. Het gerechtshof zegt ln zijn overwe gingen, dat voor Daan de Groot de verandering in het contract van de naam Pellenaars in een andere niet aanvaardbaar was. De „Locomotief" is door het hof veroordeeld in de door De Groot gemaakte kosten tot dit ar rest, begroot op 522.50. Het oorspronkelijke contract tussen Daan de Groot en de „Locomotief" is inmiddels op 31 december 1958 afge lopen. 83. Zodra zij de eerste in druk van hun gemeenschap pelijke vondst naar behoren verwerkt hadden, werd de kist met de waardevolle in- noud naar buiten gesleept! In een ommezien van tijd werd er vervolgens door ve le rappe handen een groot vlot getimmerd, waarmede de schat naar de Vliegende Hollander vervoerd werd. ,Nu nog het eten!" com mandeerde de praktische Tekko toen. „Want met die schat alleen komen wij er niet. Daar kunnen wij in on ze omstundigheden het leven niet op houden!" Dat was :it uur lijk zo en zonder mor ren werd er gefourageerd -ot er weer voldoende voed sel aan boord was. Dan ech ter lichtten zij terstond het anker en koos de Vliegende Hollander, met de schat aan dek, weer zee. Na enkele dagen in i 'oord-Westelijke richting gevaren te hebben, zagen zij op een zekere middag twee grote watervlie^ulgen, die boven hun schip bleven cirkelen. t zijn Yanks!" juichte de bemanning, „Zij hebben ons gezien! We zijn gered!" van een doordachte bedrijfsbegro- ting, met als basis een gemiddelde op brengst. Dit wordt nog teveel ver waarloosd, zo meende spreker. De vergadering werd geleid door de afde lingsvoorzitter, de heer Sv de Visser. Loop der bevolking in Terneuzen Het zielental van de gemeente Ter neuzen nam in het afgelopen jaar toe met 424. Op 31 december 1957 be droeg het aantal ingezetenen 15.036 (7468 mannen en 7568 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 271 (147 mannen en 124 vrou wen) en door vestiging met 920 (420 mannen en 500 vrouwen); het ver minderde door overlijden met 135 (74 mannen en 61 vrouwen) en door ver trek met 632 (271 mannen en 861 vrouwen). Op 31 december 1958 be droeg het inwonertal dus 15.460 (7690 mannen en 7770 vrouwen). Er wer den 108 huwelijken voltrokken, er werden 2 echtscheidingen ingeschre ven. Loop der bevolking in Oostburg Het zielental van de gemeente Oost burg nam in het afgelopen jaar toe met 180. Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 3867 (1838 en 2029 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 86 (42 mannen en 44 vrouwen) en door vesti ging met 417 (181 mannen en 236 vrouwenhet verminderde door over lijden met 47 (15 mannen en 32 vrou wen). Op 31 december 1958 bedroeg het inwonertal dus 4047 (1937 mannen en 2110 vrouwen). Er werden 21 hu welijke voltrokken, er werden 4 echt scheidingen ingeschreven. Loop der bevolking in Hulst Het zielental van de gemeente Hulst nam in het afgelopen jaar toe met 21. Op 31 december 1957 bedroeg het aan tal ingezetenen 5004 (2374 mannen en 2630 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 90 (51 man nen en 39 vrouwen) en door vestiging met 301 (182 mannen en 171 vrou wen); het verminderde door overlijden met 56 (28 mannen en 28 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het in wonertal dus 5025 (2390 mannen-en 2635 vrouwen). Er werden 42 huwe lijken voltrokken, er werden- geen echtscheidingen ingeschreven. Loop der bevolking in Axel Het zielental van de gemeente Axel nam in het afgelopen jaar toe met 4 Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 7803 (4001 man nen en 3802 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 153 (71 mannen en 82 vrouwen) en door vestiging met'250 (124 mannen en 126 vrouwen); het verminderde door overlijden met 53 (23 mannen en 30 vrouwen) en door vertrek met 346 (168 mannen en 178 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het in wonertal dus 7807 (4005 mannen en 3802 vrouwen). Er wei-den 43 huwe lijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. Loop der bevolking in Oost- en West-Souburg Het zielental van de gemeente Oost en West-Souburg nam in het afgelo pen jaar toe met 437. Op 31 decem ber 1957 bedroeg het aantal ingezete nen 7006 (3540 mannen en 3466 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 161 (88 mannen en 73 vrouwen) en door vestiging met 793 (410 mannen en 383 vrou wen); het verminderde door overlij den met 47 (28 mannen en 19 vrou wen) en door vertrek met 470 (243 mannen en 227 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het in wonertal dus 7443 (3767 mannen en 3676 vrouwen). Er werden 44 huwe lijken voltrokken, er werden 4 echt scheidingen ingeschreven. Loop der bevolking in Zierikzee Het zielental van de gemeente Zie rikzee nam in het afgelopen jaar toe met 38. Op 31 december 1957 bedroeg het aantal ingezetenen 7233 (3569 mannen en 3665 vrouwenDit aanta I vermeerderde door geboorte met 152 (85 mannen en 67 vrouwen) en door vestiging met 369 (153 mannen en 216 vrouwen); het verminderde door overlijden met 71 (40 mannen en 31 vrouwen) en -door vertrek met 412 (178 mannen en 234 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het inwo nertal dus 7271 (35S8 mannen en 3683 vrouwen). Er werden 59 huwe lijken voltrokken, er werd 1 echt scheiding ingeschreven. Voor de bewijzen van deel neming, betoond na het overlijden van onze zorg zame man en vader, be huwd- en grootvader, LAURUS JAN KOSTEN, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan de H.H. doktoren H. W. ter Haar en I. J. Risseeuw, en wijkzus ter v. d. Hoeven. Uit aller naam. Wed. D. Kosten <Kraamer. Kapelle, januari 1959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3