Provinciale Staten vinden Zeeuwse Muziekschool te duur Zeeuwse Almanak VIERDE SUBSIDIEV00RSTEL VOOR WIT-GELE KRUIS ZEEUWS STUDIEFONDS HEEFT NU OVERHEIDSSTEUN NODIG imn ZEELANDS OUDSTE INWONER VIERDE 100STE VERJAARDAG Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 5 JANUARI 1959 GEEN HOGERE LESGELDEN VOOR 1S-JARIGE LEERLINGEN Volgens Ged. Staten is verhoging subsidie met f 5000 echter beslist nodig Het voorstel van Ged. Staten van Zeeland om het subsidie voor de stich ting Zeeuwse Muziekschool met f 5000.te verhogen tot f 30.000. heeft in de afdelingen der Provinciale Staten tot uitvoerige besprekingen geleid. Naast woorden van lof voor de Zeeuwse Muziekschool, waarbij Sta tenleden hun instemming betuigden met het voorstel, wezen evenwel vele leden er op, dat de school steeds meer geld gaat kosten en uitermate duur wordt. Zij stelden daarom de vraag of de provincie nu wel zo moet voort gaan. De school is van het begin af aan een zorgenkind geweest en vraagt thans al 50 cent per hoofd der bevolking, aldus betoogden deze Statenle den. „Kunnen we wei voortgaan met goed te vinden, dat alle mogelijke soorten muziek worden beoefend en moeten wij er niet op aandringen om met de beschikbare middelen toe te komen'?", zo vroegen deze leden zich af. Enkele leden trokken daarbij een vergelijking met de Terneuzense Mu ziekschool, die volgens hen aanmer kelijk goedkoper werkt, namelijk de helft. Daar een der leden opmerkte, dat dit grote verschil niet verklaard wordt door de kwaliteit van het on derwijs, meend& hij, dat er onder zocht moet worden waarom de Zeeuw se Muziekschool zo buitengewoon duur is. Voorts wees dit Statenlid op het verschil in lesduur: aan de Ter neuzense school duurt een les 60 mi nuten en aan de Zeeuwse meestal 40 minuten. Een der andere leden kon zich voorstellen, dat de gemeentebe- Vlissingse Polen vierden traditioneel feest Terwijl zaterdagavond de eerste sneeuw van dit iaar op de Vlissingse daken en straten met grote vlokken zachtjes neerdaalde, klonken er in het r.-k. verenigingsgebouw in de Beurs straat vrolijke Poolse kerstliederen. Vele Vlissingse Polen leden van de Vereniging van Poolse Oudstrijders - vierden daar namelijk hun traditio nele „oplatek". Samen met hun Ne derlandse vrouwen namen zij plaats achter de gezamenlijke feesttafels, waaraan volgens oude traditie ook voldoende lege plaatsen waren gere serveerd voor onverwachte bezoekers. Ing. J. Minkiewicz, voorzitter van de Poolse Oudstrijders opende deze bij eenkomst met een toespraak in het Pools, waarin hij er o.a, op wees, dat hoewel het voorbijgegane jaar zo als reeds zovele andere niet heeft beantwoord aan de verwachtingen van de Poolse ballingen, de grote ver andering toch eens zal komen, waar door niet alleen Polen, maar tevens alle andere Oosteuropese landen, het communistische juk zullen afwerpen en hun vrijheid herwinnen. Na de toespraak en het voorlezen van binnengekomen wensen uit tal van plaatsen uit binnen- en buitenland, ontstond er in de zaal plotseling een drukte als in een bijenkorf. Iedereen stond op en brak in overeen stemming met de oude Poolse traditie - met elk der aanwezigen de „opla tek", waarna deze (de „oplatek" is een soort ouwel) werd genuttigd. Het verrichten van dit merkwaardig, want bij alle andere volken onbekend ge bruik, ging gepaard met handschud den en het uitspreken van de beste wensen voor 1959. Deze traditionele avond werd beslo ten met een bal. sturen bang zijn om zich aan te slui ten. Ook vroeg hij zich af of de kwa liteit van het onderwijs in incitentele gevallen zo hoog is, dat de Zeeuwse Muziekschool een conservatorium wordt. In hun antwoord op het. algemeen verslag noemen Ged. Staten als oorzaken van de lagere opbrengst der lesgeldenTen eerste komen de inkomsten en uitgaven van de bal letschool niet meer in de begro ting voor; ten tweede heeft het grootste gedeelte van de volwassen leerlingen het contact met de school verbroken, nadat voor hen de lesgelden met 75 zijn ver hoogd. Het bestuur heeft deze laatste maat regel moeten nemen, omdat de bijdra gen, die de gemeenten verstrekken op grond van de gemeenschappelijke regeling voor meerdere gemeenten een te zware last ging worden. Dat de school een conservatorium begint te worden, moet volgens Ged. Staten beslist ontkennend worden beant woord. Het onderwijs is degelijk en goed, maar men grijpt niet te 'hoog, aldus menen Ged. Staten. Dat de Terneuzense goedkoper werkt, ten. De oorzaken hiervan zijn de la gere bezoldigingen, de zeer lage reis kosten voor de leraren, omdat deze school slechts een geringe taak heeft voor.de buitengemeenten, en de pen sioenvoorziening, waaronder het per soneel van de Terneuzense niét, en dat van de Zeeuwse school wel valt. Ged. Staten geven toe, dat de exploi tatiekosten in totaal gunstiger zou den zijn, indien er alleen plaatselijke scholen zouden zijn. Maar, aldus merkt het college op, het grootste ge deelte van het platteland zou dan van goed muziekonderwijs verstoken blij ven. Grote teruggang Voorts merkt het college op, dat invoering van hogere lesgèlden voor leerlingen bij het bereiken van de 15-jarlge leeftijd, zoals en kele leden voorstelden, een grote teruggang van het leerlingen-aan tal met zich zou brengen bij ge lijkblijvende exploitatiekosten. Bo vendien verwachten Ged. Staten, dat de rijksinspecteur voor het muziekonderwijs zich daartegen zal verzetten met als consequentie, dat de rijkesubsidie, dat toch al niet hoger gesteld kan*worden, in gevaar komt. Indien de provincie zich blijft "frepa- len bij een subsidie van f 25.000. zo als door een lid geopperd is, zouden de bijdragen der gemeente in de te korten nog moeten worden opgevoerd, vervolgen Ged. Staten in hun ant woord. Zij moeten daarom de vraag of verhoging met f 5000.— nodig ia, zonder voorbehoud bevestigend be antwoorden. Dat de exploitatiekosten der school in de toekomst nog hoger worden, ach ten Ged. Staten niet uitgesloten, om dat de bezoldiging van het personeel is gekoppeld aan die van het over heidspersoneel. Zij doen gaarne de toezegging om nog eens na te gaan of er voor leerlingen, die bijzondere instrumenten bespelen bijvoor beeld hobo of fagot en voor solo-zang te hoge kosten worden gemaakt. Ten slotte dringen zij er bij de Staten met klem op aan hun voorste! aan te nemen, opdat de Zeeuwse Muziek school, die gerust een cultuurinsti tuut van de eerste orde genoemd mag worden, zich onbelemmerd kan-ont plooien. Waardering Staten voor subsidie cultureel werk. Het voorstel van G.S. in zake de sub sidiëring van bet cultureel werk in Zeeland in 1959 heeft algemeen waardering ontvangen in de afdelin gen der Provinciale Staten, waar voor Ged. Staten dan ook erkentelijk zijn. In hun antwoord op het alge meen verslag, wijst het college er op er goed aan te doen elk jaar weer met een voorstel als het onderhavige te komen. Het bevordert volgens Ged. Staten de overzichtelijkheid, terwijl bovendien een goede gelegen heid geboden wordt tot een goede gedachtenwisseling over de te volgen grote lijn bij het subsidiebeleid. Op een vraag van een Statenlid, waarom de door de Zeeuwse Culturele Adviesraad gevraagde 1000 voor het openluchtspel niet kan worden toegekend, antwoorden Ged. Staten, dat de ZCAR deze subsidie krijgt uit een bijdrage van 30.000 van het rijk. Bij het opnemen van ëen bedrag van 1000 voor het jeugdtoneel zijr Ged. Staten met de ZCAR van me ning, dat de verdere ontwikkeling hier zal moeten worden afgewacht, advorens wijziging van deze post in overweging te nemen. Tenslotte delen Ged, Staten mee, dat de grootste meerderheid van de organisaties, die betrokken zijn bij de oprichting van de Stich ting Cultuurspreiding GEDEPUTEERDE STATEN STUREN: Financiële afdeling Provinciale Griffie stelde nader onderzoek in Ged. Staten van Zeeland hebben thans voor de vierde maal aan de Pro vinciale Staten een subsidievoorstel voor het Zeeuwse Wit-Gele Kruis ten behoeve van de Dienst Geestelijke Volksgezondheid van deze bond doen toekomen. Het college stelt voor om met intrekking van het Statenbesluit van medio 1955 waarbij een bijdrage van 2500 per jaar werd ver leend een subsidie te verlenen van ten hoogste 14.500 over 1957 en voor de jaren 1958 en de volgende tot wederopzegging een subsidie van ten hoogste 16.000 per jaar. Zoals bekend kwam dit voorstel tij dens de zomerzitting 1958 van de Staten voor de eerste maal aan de orde. Toen bleek echter, dat de* Sta tenleden over meer cijfermateriaal wensten te beschikken om de juist heid van het gevraagde bedrag te kunnen beoordelen. Tijdens de bui tengewone zitting, die in het najaar van 1958 gehouden is, verstrekten Ged. Staten nieuwe cijfers, maar vol gens het oordeel van de Staten nog in onvoldoende mate. Tijdens de zit ting van begin december kwam het voorstel opnieuw aan de orde, maar Zeeland, I n°g waren de Statenleden niet tevre- reeds instemmend heeft geant- den.over de toen aangevoerde cijfers. woord op het verzoek tot deelne ming. Zoals zij op 2 december jl. toezegden, hebben Ged. Staten daarna aan de fi- GEDEPUTEERDEN ANTWOORDEN STATEN Wellicht ook subsidie van zijde van bedrijfsleven In de afdelingen der Provinciale Staten is gesproken over het voorstel van Ged, Staten om het subsidie aau de stichting Zeeuws Studiefonds met ingang van 1 januari 1959 te verho- - -"ij} - - ng en bedrijven, die profiteren tot 15.000 per jaar. —gen waren leden vap ig, dat ook andere instellingen idrijven, die profiteren van de werkzaamheden van het Zeeuwse Studiefonds, zoals de kamers van Koophandel, de standsorganisaties en VAN TOT NA 26 DAGEN VLOT. Het Groningse kustvaartuig „Hebe- Nobel", dat op 7 december j.l. in de Krabbekreek tijdens stormweer strandde, is zaterdagmorgen om acht uur bij hoge waterstand op eigen kracht vlolgekomen. Na de stranding was sleepboothulp geweigerd. Men ging daarbij van de gedachte uit, dat het schip op de dag van de stranding bij het volgende hoog water vlot zou komen. Bij de eerste vloed werd de ,.Hebe-Nobel'' echter nog verder op de zandbank gedrukt-.. Door het stormweer van de laat ste dagen was voor de „Hebe-No- bel" een gunstige waterstand ont staan, en zo kon het vaartuig na 26 dagen op de zandbank gevangen te DELEN De drie knapen, in de leeftijd van omstreeks zeven jaren, die in 's-Gra- venpolder bij een bevriende familie volgens goed gebruik een „Gelukkig Nieuwjaar" kwamen wensen, vertrok ken verheugd toen hun heilwens ge honoreerd werd met niet minder dan een hele gulden. Met de tijden zijn ui teraard ook de tarieven veranderd. Persoonlijk herinneren wij ons al thans, dat een dubbeltje destijds zo ongeveer het maximum was voor een nieuwjaarswens. Maar goed deze drie knapen ont vingen een gulden, maar daarmee was meteen ook een niet gering probleem geschapen. Dat bleek een klein half uur latentoen de jongelieden zich opnieuw kwamen mélden. Mét een kwartje, dat zij de milde gevers be leefd aanboden. Zij hadden die gulden namelijk gewis seld voor vier kwartjes en waren tot de ontdekking gekomen, dat zij met drie man vier lcwart.jes maar heel moeilijk konden delen. Daarom brengen wij er maar een terug", luid de hun verklaring hebben gezeten, op eigen kracht vlotkomen. Het 250 b.r.t, metende schip voer onmiddellijk naar Sint-Annaland, waar het aardappelen in zal ne men. De bestemming, die het schip ook op 7 december j.l. had VLOTTER. Eenzelfde lot trof een Arnemuidse visserskotter, die in de omgeving van Simt-Annaland te dicht onder de kust kwam en op een zandbank liep. Het vissersschip was echter vlotter met het vlotkomen: bjj de eerste vloed kon het schip zich van de zandbank losmaken. MINDER VLOT. Minder vlot waren de frambozenstrui- ken in de tuin van de heer J. Zuid- weg te Heinkenszand, die eerst op de laatste dagen van het voorbije jaar vrucht droegen. Althans: tegen die tijd waren ze rijp.... Het waren even wel mooie vruchten, die bijzonder welkom waren i JACHT GESLOTEN. In de polders rond Sint-Annaland is de jacht op hazen, patrijzen en ander wild, nadat klopjachten waren gehouden weer gesloten DIRECTRICE. De lagere landbouwhuishoudschool in Axel heeft een nieuwe directrice. In de plaats van mevrouw M. Koole Zweedijk werd mejuffrouw M. Geluk uit Eindhoven benoemd. ORGEL. De parochiekerk te Groenendijk in de gemeente Kloosterzande is met een nieuw orgel verrijkt. Groot was de belangstelling, toen pastoor J. van de Eunden de inwijdingsplechtigheid ver richtte. Hierbij verleende het beken de koor „St.-Cecilia" uit Sint-Jansteen zijn medewerking. De fraaie klank van het orgel kwam bijzonder goed tot zijn recht, toen de heer Th. Totté, de organist enkele soli gaf. Met een feestelijke bijeenkomst f| H en een uitvoering is zaterdag avond in Souburg het 70-jarig M H bestaan gevierd van de gé- s mengde zangvereniging tJit- spanning door inspanning". On- der degenen, die de jubilerende vereniging kwamen feliciteren bevonden zich de burgemeester, s de heer A. H. 8. Stem er ding, he vertegemvoordigers van plaatM H selijke koren eh van de Zeeuw- s se Zangersb'ond. Naast bloemen werden als geschenk ook etive- H loppen met mhoud aangeboden, waarbij de heer L. M. Naakt ge- H boren (rechts op de fotodit |f H deed aan voorzitter B. Reijerse e= namens het Souburgs mannen- koor. (Foto P.Z.C. Illlilllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Matroos overleden aan boord van „Lekhaven" In de nacht van zaterdag op zondag arriveerde op de rede vah Vlissingen het m.s. „Lekhaven" van de rede rij Van Uden uit Rotterdam, waar het rond drie uur in de namiddag was vertrokken, met als bestemming Las Palmas'. In volle zee kwam men ech ter tot de tragische ontdekking, dat een matroos, de 59-jarige v. B. uit Rotterdam, plotseling was overleden. Toen hij om 8 uur niet op zijn post verscheen om de wacht af te lossen, werd een onderzoek ingesteld. Van B. werd dood op zijn bed aangetroffen, overleden zoals naderhand werd vastgesteld aan een hartverlam ming. Men besloot naar Vlissingen koers te zetten, waar dr. H. C. Detmar en de politie zich aan boord begaven voor het instellen van een onderzoek. Het stoffelijk overschot is van boord gehaald en ter beschikking van de familie gesteld. Het schip heeft zijn reis intussen vervolgd. Ds. A. Verschoor bestuurslid ver. Calvinistische wijsbegeerte Tijdens de vrijdagavond te Amster dam gehouden 28ste jaarvergadering van de Vereniging Calvinistische Wijsbegeerte is ds. A. Verschoor Uit Vlissingen tot bestuurslid gekozen. Concerten in St.-Anna De studentenkring: „Sint Anne ter Muiden" uit Amsterdam geeft in de Ned. herv. kerk aldaar op zaterdag 17 januari een concert. Deze concer ten worden regelmatig in het begin van het jaar en rond Pasen aan de liefhebbers aangeboden en dit ge schiedde tot nu toe geheel belange loos. De financiële resultaten van de kring hebben echter de noodzakelijk heid doen ontstaan van een kleine, bijdrage. Dit keer wordt er werk ten de grotere ondernemingen, dat werk zouden kunnen subsidiëren. Naar aanleiding van het algemeen verslag delen Ged. Staten mee, dat momenteel onderhandelingen niet het bedrijfsleven gaande zijn en wel via de Kamers van Koophandel. Naar de mening van Ged. Staten wordt op dit punt reeds de nodige activiteit ge toond. Ged. Staten willen er, mede naar aanleiding van het algemeen ver slag, wellicht ten overvloede nog eens op wijzen, dat het fonds vooral in de aanvangsperiode van vijf 5 tien jaar, waarschijnlijk een sterker beroep op de overheid zal moeten doen dan daarna. Het tijdstip, waar op de overheidssubsidies zuilen kun nen worden geconsolideerd, zal wel voornamelijk worden bepaald door de al dan niet snelle terugvloeiing van de verstrekte voorschotten. Het ligt in de bedoeling om voor de verstrekking van renteloze voor-r schottep leningen te sluiten én/of gel den in rekening-courant op te nepien. Daarop zal reeds kort uaaat het geld is opgenomen moéten worden afge lost. De subsidies nu zijn bedoeld voor de betaling van de rente en zolang geen or niet voldoende geld voor aflossing beschikbaar komt uit terugbetaalde voorschotten ook voor die aflossingen. Verwacht wordt, dat het bedrag der jaarlijks te verlenen Voor schotten van circa f 40.000 In het studie (aar 19581959 tot onge veer 75.000 h 100.000 zal stij gen in een tijdsverloop van acht a tien jaar. In één der afdelingen merkte een Statenlid op, dat bij andere voorstel len als argument voor afwijzing ge bruikt wordt de moeilijker gewor den positie van de provinciale finan ciën. Dit lid vroeg zich af waarom dit argument hier niet gebruikt is. Van de zijde van Ged. Staten werd toen geantwoord, dat het belang het studiefonds door het college hoog wordt aangeslagen, juist voor Zee land. Voorts werd nog medegedeeld, dat binnenkort een uitvoerig en ge detailleerd overzicht van de werk zaamheden der stichting over 1957 en 1958 aan gemeentebesturen, Sta tenleden enz. wordt toegezonden. S. Bach. Medewerking wordt verleend door o.a. Tine van der Laan (mezzo sopraan). Nic. H. Luik (orgel), An neke Hut (viool), Paul Leendertsz. (cello), Jack Schroevers (viool), Piet Schroevers (claveelrnbel J, Wim gehore gebracht van componisten uit gmith^blol?-0k^Uitdwar8n\lltr met fe 18e eeuw, o.a. van Johann Joachim Smith(blok- en dwarsnuit) met Quantz, George Philipp Telenmann, San Martino, Joseph de Bosmortier, Francois Coupèrln, G, H. Handel, J. medewerking van Marieke Korvers (celesta) en Hettie Komandeur (slag werk). uit De heer Machielsen Rilland-Bath Zondag is do oudste in woner van Zeeland, de heer A. Machielsen uit Rilland-Bath, honderd jaar geworden. Hoewel zijn gezondheidstoe stand niet meer zo bij- goed is, was de honderdjarige zondag toch in staat te zijnen huize verschillend*) fe licitaties onder meer van het gemeentebe stuur van Rilland-Bath - in ontvangst te ne men. Het merendeel der felicitaties bereikte hem echter, zoals was verzocht, schriftelijk. Daaronder was ook een felukwens van de heer Paauwe uit Yerseke, die 31 januari a.s. zijn honderdste verjaardag hoopt te vieren. Hoewel dus de gezond heidstoestand van Zee- (ands oudste inwoner niet toeliet, dat een ieder hem persoonlijk kwam feliciteren, kon de heer Machielsen zon dag toch een deputatie van het gemeentebe stuur en afgevaardig den van de Hervormde Kerk ontvangen. Zo kwamen burgemees ter J. C. W. Jobse r— die vergezeld was van zijn echtgenote de gemeente-secretaris, de heer A. Hack en wet houder M. A. Franqoia de honderdjarige geluk wensen. Ook dokter J. H. damps uit Rilland en voorts nog enkele speciale vrienden en kennissen werden dooi' de heer Machielsen ont vangen. Zittend in zijn stoel .omringd door zijn kinderen en achter- kleinkinderen, haalde de heer Machielsen her inneringen op uit zijn lange leven. Zo verhaal de hij van zijn leven als landarbeider en boeren knecht: vijftig jaar was hij in dienst van de fa milie Van Gorsel, waar voor hij destijds werd onderscheiden met de bronzen medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Namens de familie Van Gorsel werd de heer Machielsen een fraaie mand met fruit aange boden; zulks deden ook dokter Camps en burge meester Jobse namens het gemeentebestuur. Van de vier kinderen van de heer Machielsen zijn er nog twee in le ven. De honderdjarige heeft vier kleinkinderen en vier achterkleinkin deren. De echtgenote van de heer Machielsen, die ruim 68 jaar ge trouwd Is geweest, Is zes jaar geleden overle den. Het gezichtsver mogen van de heer Ma chielsen, die door zijn dochter wordt verzorgd. Is de laatste tijd sterk achteruit gegaan. Ho ren doet hij echter nog uitstekend. nanciële afdeling van de Provinciale Griffie opgediagen een nader onder zoek in te stellen. Het resultaat van dit onderzoek, dat in verband met de hiervoor beschikbare korte tijd be perkt moest blijven tot de op de Grif fie aanwezige rekeningen van het Wit-Gele Kruis over de jaren '53 tot en met '57, is opgenomen in een rap port. Hieruit blijkt, dat over de be treffende jaren de provinciale bond belangrijke bedragen aan het werk van de geestelijke volksgezondheid ten koste heeft gelegd. Het komt Ged. Staten dan ook voor, dat er al leszins aanleiding bestaat om een ho ger subsidie dan 2500 toe te ken nen. Indien de Statenleden tot toeken ning van een verhoogd subsidie besluiten, villen zij in de zomer zitting een rapport overleggen van het in te stellen onderzoek van de boeken en bescheiden en eerst dan tot uitbetaling van het verhoogd subsidie over 1957 overgaan. Hoe wel dit een afwijking betekent van de normale gang van zaken, is het college bereid gelet op de discussies, die in de voorgaande Statenvergaderingen aan dit on derwerp zijn gewijd, dit rapport over te leggen. Uit dit rapport zal blijken, aldus merken Ged. Staten op, dat het subsidie tot geen hoger bedrag wordt uitbetaald dan het exploitie-tekort bedraagt. Richtlijnen Voorts zijn Ged. Staten van plan om het, Wit-Gele Kruis richtlijnen te ver strekken voor de inrichting van zijn boekhouding en reken'ng, zodat een juist exploitatieroverzicht van de versch'lende onderdelen van het. Wit- Gele Kruis verkregen wordt en een administratieve vermenging van deze onderdelen wordt voorbomen. Aan hun ontwerp-beslult heben Ged. Staten nog enkele voorwaarden ver bonden: zo mag over 1957 en 1958 niet meer worden uitgekeerd dan het exploitatietekort van de Dienst Gees telijke Volksgezondheid bedraagt. Voorts zal de provinciale bond met ingang van 1959 moeten bijdragen in de kosten van de Dienst Geestelij ke Volksgezondheid met ten minste 2500 per jaar. Verder zullen de maximum-subsidiebedragen worden verminderd met hetgeen het Rijk voor. de Dienst Geestelijke Volksge zondheid méér bijdraagt dan. f 8000 per jaar. H«ldïving vernleegsters in St. Joseph Vlissingen. In de recreatiezaal van het verpleeg stershuls van het R.-K. Ziekenhuis St. Jozef zijn zondagavond de dames Leenhout, Touw en Van Dierendonck uitvoerig gehuldigd. Daartoe was dan ook alle aanleiding: 20 jaar lang heb ben zij als verpleegster van het Rode Kruis hun (onbetaalde) hulp ver leend, in dienst van het ziekenhuis. In verband met deze huldiging had de personeelsvereniging een gevari eerd-. cabaretprograiuma samenge steld. Bij de opening van de avond memo reerde de heer G. N. van Glnkel, spre kend in de plaats van de door ziekte afwezige voorzitter Nieuwland, de vele verdiensten van de jubilaressen. Sprekend over het vele goede werk dat zij in al die jaren hadden ge daan, stelde hij dat aan him werk een volmaakte onbaatzuchtigheid en menslievendheid ten grondslag ligt. Namens de vereniging bond hij alïe drie een geschenk aan. De Moeder Overste vertolkte daarop de dankge- voclens van allen uit het ziekenhuis en overhandigde de dames een inge lijste groepsfoto van het convent. Het cabaretprogramma, dat onder lèiding van de heer Louis Schaar- man, weid uitgevoerd, bracht vaak verkwikkende humor: het programma viel bij de talrijke genodigden zeer in de smaak. Een nonnenkoor zong met vocale me dewerking van een „homogene zaal" een nogal omvangrijk stuk dat in rui me mate Je verdiensten bezong van de jubilaressen. Van Broeder Hanze werd een fanta sierijke exotische dans ten tonele ge bracht; waarvoor hii tevens de de cors had ontworpen. De heer Schaar- man speelde op viool de serenade van Tosselli en kreeg daarbij een su perbe ondersteuning van de piano. De dikwijls geestige conférences wa ren van de heer L. 'Schouten. Het programmadeel voor de pauze weid besloten met een gezelschaps spel, waaraan de zaal enthousiast meewerkte. VANDAAG. Middelburg - Electro: ,,Dorp aan de ri vier". 19 en 21.15 uur, 14 J Schouw burg- „De dochter van de woestijn". 20 uur, 14 J. Vlissingen Alhambra: „Fanfare", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „Misdaad uit zelfverdediging", 20 uur, 14 j. Goes Grand: „Fanfare", 19 en 21 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2