Belastingontduiken in Frankrijk niet meer zo gemakkelijk Klanken uit de ether Nederland zet H.S.M. als voort Meisje verdacht van uitlokking tot moord oven. yew en.... scArijvcvt Vrachtauto ramde bij Muiden brug over de Vecht WIJZIGING BEROEPSOPLEIDING NODIG DOOR AUTOMATISERING STEMMEN UIT DE KERKEN WELVAARTSPEIL VAN 1957 WEER IN AMERIKA BEREIKT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 JANUARI L959 Monsieur Dupont en monsieur Durand, die het er altijd over eens wa ren dat stelen van de belasting eigenlijk geen echt stelen was, hebben in generaal De Gaulle een tegenstander ontmoet. De nieuwo belasting wetgeving verleent de ambtenaren grotere bevoegdheden alsmede nieu we hulpmiddelen ter bepaling van het belastbaar Inkomen. Het zal niet langer mogelijk zijn een luxe jacht als „kosten van verwerving" in de ïnkomstenopgaaf te laten fungeren. En zo is er meer. Onder het oude stelsel kon men „uitgaven wegens prestigebevor- ringT' van het inkomen aftrekken. Een smeedijzeren hek rond een villa kon op die manier de aanslag drukken, en een motorjacht, waar op zakelijke relaties ook wel eens een reisje maakten, bleek ook heel goed bruikbaar. Dan waren er de regelrechte ont duikingen, waarover men de meest fantastische verhalen kan beluiste ren. Er zou een cognac-fabrikant zijn die zijn duizenden liters geest rijk vocht in tankauto's met bord- 75.000 fr. per p.k. voor de uto maakt 750.000 450.000 600.000 In een gezamenlijk bericht aan aan deelhouders H.S.M. hebben de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Neder land" en de N.V. Hollandsclie Stoom boot Maatschappij nadere gegevens bekendgemaakt over het reeds op 18 december gepubliceerde aanbod van do maatschappij „Nederland" tot overneming van aandelen H.S.M. te gen de koers van 170 pet. De aan melding staat open tot uiterlijk vrij dag 30 jan. bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., de heren Hope en Co. en de N.V. Bankierskan toor van Lissa en Kann. Aan het aanbod is de voorwaarde verbonden, dat een voldoende aantal aandelen wordt aangemeld én ingele verd. Zoals uit de verslagen over de laatste jaren is gebleken, zo zegt het bericht, zijn de bedrijfsresultaten van de H.S.M. allengs gunstiger ge worden. De uitkering van assuradeu ren wegens het verloren gaan van het m.s. „Ghanakust" laat, na aftrek van de boekwaarde, voorzieningen en reservering, een netto-overschot van f 3.065.000. Het zal nodig zijn een vervangend schip te bestellen, ten einde de positie in de Holland-West- Afrika lijn te behouden. De prijs van dit nieuwe schip zal ruim 7 miljoen bedragen. Wat de liquiditeit betreft kunnen de bouwkosten grotendeels uit de assurantiepenningen worden bestreden en verder uit eigen midde len. De „Nederland" Is voornemens 't bedrijf der H.S.M. geheel als zelf standig bedrijf met eigen bestuur en personeel te doen voortzetten. Blijkens een tussentijdse veriies- en winstrekening over het tijdvak van 1 januari t.e.m. 30 november 1958 beliep het beschikbare winst saldo van de H.S.M. over die pe riode f 691.000 (over geheel 1957: f 941.367). Op last van de officier van justitie te Zutphen is te Winterswijk in arrest gesteld de 21-jhrige mej. B. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan of uitlokking van poging tot moord, waaraan de 36-jarige Winterswijkse procuratiehouder J. B. K. zich op 31 oktober jegens zijn echtgenote zou hebben schuldig gemaakt. Mej. B. met wie K. verhouding had, jes „benzine" exporteert, en de staat geen cent betaalt, omdat de boekhouding niets uitwijst. Maar daaraan komt een eind. „Zichtbare tekenen van welstand", zo zegt een van de nieuwe belas tingdirectieven", zijn eveneens be lastbaar in gevallen waar getwij feld wordt aan de juistheid vau een opgave". Stel dat monsieur Dubois een flat, een buitenhuis, een dienstmeisje, een nieuwe en een oude auto (res pectievelijk 10 en 12 p.k.) heeft. Voor zijn flat betaalt hij 200.000 francs per laar, en voor zijn huis je 100.000 francs. De belastinginspecteur zal nu Du bois' jaarinkomsten als volgt be rekenen: Achtmaal de flathuur 1.600.000 francs. Tienmaal die van 't huisje 1.000.000 nieuwe aul 37.500 fr. per p.k. voor de oude wagen 600.000 voor het dienst meisje Hetgeen neerkomt op een totaal van 4.400.000 francs. Maar: daar wordt dan 50 pet. bij gedaan, omdat hij vijf zichtbare tekenen van welstand heeft. Het eindresultaat is dan een belastbaar inkomen van 6.600.000 francs, en wat de heer Dubois in zijn opgave heeft geschreven wordt in gemoe- de genegeerd. Ook als hij met zijn boekhouding komt aandragen. Eigenaars van renpaarden gaan 600.000 francs per dier in hun stal len betalen, plezierjachten worden per ton inhoudsmaat betaald, ka pitaal Is natuurlijk ook belastbaar. Durand en Dupont kunnen zich niet wenden of keren onder dit ri goureus belastingregime dat over al een mouw aan weet te passen. Het zal heel moeilijk worden de inkomsten zo op te geven dat de belastingdienst zich nog net niet geroepen voelt met zijn eigen maatstaven aan het' werk te gaan....... Engeland bouwt atoomonderzeeër De Engelse regering hee.ft aan Vinkers Armstrong opdracht gegeven voor de bouw van de „Dreadnougth", de eerste Engelse atoonionderzeeër. Het schip, dat een waterverplaatsing (onder water) zal hebben van 4500, ton, tegen 3747 van de Amerikaanse Nautilus", zal in 1961 gereedkomen en een bemanning van ongeveer 70 kop pen krijgen. Dc „Dreadnought" zal bewapend wor den met Amerikaanse „Polaris" ra ketten, indien deze van de Verenigde Staten betrokken kunnen worden en de Amerikaanse regering kan instaan voor dc accuratesse van dit wapen, of met „Blue Streak" raketten, die even als de Polaris onder water kunnen worden afgevuurd en thans in Enge land worden ontwikkeld. Ogdcn R. Reid, president-directeur van dc „New York Herald Tribune", Is als zodanig afgetreden. Hij wordt opgevolgd door Howard D. Brundage. RADIOEN T.V.-RUBRIEK WWVVWMWWWVW/t Ag titae te Zutphen worden geleid. verkeersongeluk op de n heeft Een ernstig brug over de Vecht bij Muiden vrijdagochtend vanaf kwart over ze ven het drukke verkeer op rijksweg nr. 1 enige uren gestremd. Aan de oplettendheid van de brugwachter J. de Gooyer is het te danken, dat dc 45- jarige Derk Huizing uit Veendam niet met zijn vrachtauto in de Vecht is gereden. Deze naderde de rivier vanuit de richtng Bussum, juist toen de brug werd opengedraaid, maar maakte geen aanstalten zijn wagen tot stilstand te brengen. Toen de brugwachter dit merkte liet hij on middellijk de brug weer zakken, doch slaagde daarin niet op tijd. Met een dreunende slag vloog de vrachtwa gen van het expeditiebedrijf Gebrs. Visser uit Veendam tegen de afsluit bomen van de brugklep. De cabine werd volkomen in elkaar gedrukt. Vlak achter de vrachtwagen reed een autobus, met arbeiders onderweg van Harderwijk naar Amsterdam. Een van dezen stapte uit de bus, sneed het zeil in de cabine en het hout rondom chauffeur Huizing weg en trok hem uit de wagen. Intussen was in de cabine brand ontstaan. Een chauffeur van een N.B.M.-bus en bediende van een benzinestation met schuimblussers hadden dit vuur ech ter snel gedoofd. Huizing klaagde over inwendige pij nen en is naar het Majellaziekenhuis te Bussum overgebracht. Tot ongeveer tien uur had de rijkspo litie handen vol om het drukke fo rensenverkeer van het Gooi naar Am sterdam over Muiden en Weesp om te leiden. In Muiden ontstonden opstop pingen en ook in Diemen werd de verkeersstroom ernstig vertraagd, mede doordat de brug, die het ver keer over de Oude Weg via Weesp moet verwerken, door werkzaamhe den tijdelijk slechts in éénrichting- verkeer wordt gebruikt. De uitgevers van de Eneyclopacdie Brltannlca in Chicago hebben de verze kering gegeven, dat zij in een nieuwe editie van de encyclopedie de omschrij ving van de inwoners van Malakka als „lui. oneerlijk en Immoreel" zullen her zien, zo meldt een in Koeaia Loempoer (Malakka) verschijnende krant. S.E.R. BRENGT ADVIES UIT Bekwame krachten moeten leerstof bewerken Het proces van automatisering ont wikkelt zich in het Nederlandse be drijfsleven zodanig, dat het nodig is geleidelijk wijzigingen tot stand te brengen in het bestaande systeem van de technische beroepsopleiding. Het besef hiervan heeft in verschei dene lichamen reeds geleid tot de verzorging van bijzondere opleidin gen, hetzij als nieuwe, hetzij als wij zigingen in bestaande. Aldus een der conclusies t'an de com missie voor vakopleidingsaangcle- genheden van de Sociaal-Economi sche Raad in haar aan de minister van economische zaken uitgebracht advies over de vraag welke maatre gelen zouden moeten worden getrof fen om de opleiding tijdig en op de juiste wijze aan te passen aan de ei sen die de versnelde technische ont wikkeling, in casu de automatisering stelt. De commissie is voorts tot de con clusie gekomen dat wat de elektroni ca als element in de automatisering betreft, op korter termijn herziening nodig is dan voor de automatisering in het algemeen geldt. De commissie meent dat ten aan zien van de inhoud van het onder wijs een principieel onderscheid dient te worden gemaakt tussen de technische schoolopleiding en de bedrijfsopleiding In de techni sche'schoolopleiding zal haars in ziens de nadruk moeten worden gelegd op de algemene aspecten van het onderwijs, In het bijzon der moet aandacht worden ge schonken aan de algemene, ge meenschappelijke elementen van de uiteenlopende specialiteiten. De daarbij verworven kennis moet in deze opleiding door het hanteren ervan vooral tot lijk eigendom worden van lingen In de bedrijfsopleiding, aldus de com missie, wordt de leerling op de ba sis die de schoolopleiding hem heeft verschaft, gespecialiseerd In de ar beid, welke hij in dat bedrijf een maal als volwaardige werkkracht zal verlichten. De commissie is verder van me ning dat de leraren bij het tech nisch onderwijs voortdurend zul len moeten trachten uit de zich ontwikkelde techniek met haar vergaande specialisatie de ge meenschappelijke elementen te vinden, die voor een zich wijzi gende basisopleiding nodig zijn. Om dit met succes te kunnen doen moet hen de gelegenheid worden verschaft gedurende hun loopbaan zoveel mogelijk kennis te nemgn van deze ontwikkeling. Anderzijds moet het bedrijfsleven voortdurend het onderwijs op de hoogte stellen van zijn inzichten om trent de toekomstige aan de verschil lende beroepsbeoefenaren te stellen eisen en de hoedanigheid van de op leidingen op de verschillende ni veaus. Teneinde het resultaat van het gegeven onderwijs zoveel mógelijk te verhogen behoren de leraren zich door studie en oefening te verdiepen in de grondslagen vari kennisover dracht. Het verdient, aldus de commissie, aanbeveling bekwame krachten aan te stellen voor het bewerken van de leerstof. Ook hier moet worden on derscheiden tussen de meer algemene leerstof voor de basisopleiding' en de specialistische, die in het bedrijf nlaats dient to vinden. Dit grappige winkeltje staat niet in Italië of Zuid Frankrijk, maar in Londen...! Het is een van de schil' derachtige zaakjes, zoals ze te vinden zijn in de grote „internationale" wijk: van dé Engelse hoofdstad, in Soho. Extra Eurovisie uit Parijs De plechtige overdracht van de presi dentiële bevoegdheden door president René Coty aan generaal Charles de Gaulle zal het onderwerp zijn van een extra Eurovisie-uitzending, die de N.T.S. donderdag 8 januari van vijf voor twaalf tot een uur uit Parijs overneemt, 's Middags van kwart voor drie tot half vier volgt een re portage van do rijtoer, die de nieu we Franse president maakt over de Champs Elysees en van diens bezoek aan de Are de Triomphe. Ook deze reportage zal de N.T.S. direct relaye- ren. Commentator is Joop Simons. Louis Armstrong In de nacht van 7 op 8 februari geeft de vermaarde negertrompettist en zanger Louis Armstrong een nacht concert in het Amsterdamse Concert gebouw. Het lijgt in de bedoeling van ae V.A.RA., dit concert rechtstreeks via de radio uit te zenden. Daartoe zal men de zendtijd moeten verlengen want Satchmo begint pas om twaalf uur. Als de toestemming verkregen wordt, zal de V.A.R.A. op die avond dus niet om twaalf uur sluiten, maar het programma voortzetten tot on- <9 Bij Graymont in de Amerikaanse staat Illinois Is een sportvliegtulg neergestort. De inzittenden man, vrouw en vier kinderen kwamen hierbij om het lé ven. Het gezin keerde van vakantie in Californië terug. (Slot van pag 3) selen met psalmgezang. Die tempel- zangen van Israël vormen nog steeds een belangrijk element van de mis in de r.-k. kerk. De Reformatie De Reformatie heeft van deze psal men weer echte gezangen gemaakt, die door heel de gemeente werden ge zongen. Vooral de naam van Calvijn moet hier worden genoemd. Hij heeft ze laten berijmen, zodat de gemeente in haar geheel ze kon zingen en hij heeft ervoor gezorgd dat de protes tantse kerken een keur van melo dieën daarvoor heeft gekregen, de zangwijzen waarop wij nu nog steeds zingen en nu gelukkig weer vrij al gemeen op de wijze, zoals ze in de 16e eeuw geschreven zijn. De eerste Nederlandse berijming van de psalmen was die van de z.g.n. Sou- terliedekens (souter is psalmboek) van Willen van zuijlen van Nijevelt, die uitkwam in 1540. Op de zang wijzen van bekende volksliederen wa ren de psalmen berijmd. Karei V in teresseerde zich hiervoor in het bij zonder, omdat hij zich ergerde aan hetgeen door het volk gezongen werd. De eerste Nederlandse kerkelijke be rijming was die uit de vluchtelingen gemeente van Londen, van Jan Wtenhóve, waarvan wij nog over hebben enkele gezangen achter de psalmen. In 1566 kwam de berijming van Petrus Datheen uit, die het meer dan twee eeuwen heeft gehouden en tot op heden bij de gereformeerde gemeenten in Zeeland in gebruik is. Datheen nam de melodieën van Cal vijn over, die in het Franse taalgebied overal bekend waren. De berijming van Marnix van St.-Aldegonde, die uitging van dezelfde melodie, heeft die van Datheen niet meer kunnen verdringen, hoewel ze als berijming veel beter was. In 1773 is er dan gekomen de berij ming waaruit tot óp heden in Neder land wordt gezongen. De kerken van gereformeerde structuur in ons land hebben alle 150 psalmen. Andere kerken hebben een gezangboek waar in naast gezangen een keus te vinden is uit de psalmen. Er zijn In de loop van deze eeuw heel wat bezwaren geuit tegen de be rijming van 1773. Ze is ook een paar eeuwen oud en draagt daarvan de kenmerken. Niemand minder dan wijlen prof. Schilder heeft in een "egen studie de eerste 20 psal men kritisch bekeken. Hij heeft op merkingen gemaakt over de taal, die niet meer verantwoord is in deze tijd en hij heeft vooral opmerkingen ge maakt over afwijkingen van datgene wat er staat in de Bijbel. Zijn con clusie is geweest, dat wij hard toe zij.i aan een nieuwe berijming. We kun nen ieder die vraagt waarom en nieuwe berijming nodig is, aanraden doze studie van Schilder te lezen. Met ere moet hier worden genoemd het werk van ds. H. Rasper, die met een complete nieuwe berijming kwam die in de Ger. Kerken is vrij gege ven voor gebruik, maar door de Ned. Hervormde Kerk niet werd aanvaard. Toen was Leiden in last! Vooral de organisaties van christelijk onderwijs hebben met kracht en klem gewaar schuwd voor verdeeldheid in deze. Welke moeilijkheden zou het niet geven op de scholen wanneer uit ver schillende berijmingen moest worden geleerd en gezongen En zo is er dan die interkerkelijke stichting tot stand gekomen, waarin de genoemde ker ken kunnen meespreken en hun bij drage kunnen leveren. We zullen er dus rekening mee moe ten houden dat er naar alle waar schijnlijkheid binnen afzienbare tijd een complete bundel van 150 psal men zal zijn, op de oude melodieën, opnieuw berijmd. Natuurlijk zal er niemand aan denken die met geweld in te voeren, zoals dat met die van 1773 is gebeurd. Zulke methoden zijn in deze tijd niet meer denkbaar. Maar op den duur zal ze, wanneer men overtuigd is van een betere kwali teit, wél worden aanvaard. Daarvan zijn we wel zeker. In een volgend artikel hopen we nader ln te gaan op de bundel zelf. H. geveer één uur. Er worden geen tele visiecamera's opgesteld bij dit op-; treden. Nogmaals Wim Kan Wie op oudejaarsavond om welke re den dan ook Wim Kan niet „waar dig over de drempel heeft horen schrijden", kan vanavond de schade inhalen. De V.A.R.A. herhaalt na melijk de oudejaarsconferentle van Wim Kan vanavond van vijf over acht tot acht minuten over negen. Di rect daarop, tot kwart over negen volgt: wat de pers heeft geschreven over „waardig over de drempel". In verband met deze uitzending wordt het avondprogramma van de V.A.R.A. gewijzigd. Van kwart over negen tot half tien geeft de heer Voskuil zijn socialistisch commentaar, „Plein acht uur 13" komt deze maal van half tien tot twintig voor elf. Van twintig voor elf uur presenteert Theo Uden Masman zijn hits aan de spits en na het nieuws van elf uur volgt dan nog „opsporing verzocht". De Italiaanse wielerkampioen Eroole Baldini vertoeft op het ogenblik in de Italiaanse Alpen, waar hij een wintersportvakantie doorbrengt met zijn verloofde en met zijn vriend Baffi. Als de geruchten op waarheid beruchten zal Baldini dezer dagen in het huwelijk treden. Men ziet hem hier in een voor een wielrenner on- gewoon kostuum in de sneeuw. RADIO TELEVISIE GRAMMOFOONS BANDRECORDERS ZONDAG 4 JANUARI. HILVERSUM I 402 m 746 kc/S. 8.00 VARA 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, eaus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10-30 DoOpsge- zinde kerkdienst. 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00 Theaterork. 12.30 Sportspie- gel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS- ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbespr. 14.20 Strljk- kwart. en klarinet. 14.60 Tertulla bij Anita en Juanlta, gesprekken. 15.10 Kin derkoor. 15.40 Dansmuz. 18.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Werkgelegenheid in een weifelende conjuctuur, gesprokken. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws,, sportultsl. en sportjourn. 18.30 Zlgeuner- ork. 19.00 Discussie. 19,30 Annemarleka, hoorspel. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 20.50 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 21.30 Gevar. progr. 22.20 Act. 22.35 Piano recital. 23.00 NWS. 23.15 Sportultsl. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 ItC/S. 8.00 NCRV. 0.30 KRO. 17,00 IKOR, 19,00 NCRV 19.45—24,00 KRO. NCRV: 8.00 Nws. 8,15 Gram. 0.30 Mor genwijding. 9.15 Orgelconc. KRO: 6.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11,30 Gr. 11.43 Kamermuz. 12.15 Apologie. 12.35 Gr. 13,00 Nws. 13.05 De hond aan de ploeg, caus. 13.10 De wadders, hoorspel. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Rotterdams Philharm. ork. en solist. 15.30 Fluit en plano. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Ned. herv. jeugddienst. 18.00 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld? 18.05 Kunstrubriek. 18 35 De kerk aan het werk, caus, 18.40 Bljbelvertclllng. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 De mens en ik: Het nieuwe in het christelijk ge- WERKLOOSHEID IS NOG GROOT Na de recessie, waardoor Amerika in hét afgelopen jaar ernstig werd ge troffen, heeft het land weer het ongekend hoge welvaartspeil van anderhalf jaar geleden bereikt, zo is gisteren door de nieuwe Ameri kaanse minister van handel, Lewis Strauss, bekendgemaakt. Hij voeg de hieraan toe, dat er een verdere vooruitgang in het verschiet ligt, al zal deze vooruitgang nu en dan door een pauze en door schomme lingen worden onderbroken. Behou dens het uitbreken van een oorlog en indien Amerika's stelsel van de vrije onderneming doelmatig wordt toegepast, is het te verwachten, dat de economie zich in opwaartse rich ting zal blijven bewegen. In do laatste drie maanden van 1958 heeft het bruto nationaal produkt, het record van 450 miljard dollar per jaar geëvenaard, dat in de zo mer van 1957 werd bereikt. Over 1958 als geheel genomen bedroeg het bruto nationaal produkt 437 miljard dollar. Houdt, men rekening met het gestegen prijspeil, dan was het nationaal produkt in 1958 3 pet. lager dan in 1957, toen het 440,3 miljard dollar bedroeg. Minister Strauss vestigde er de aan dacht op, dat enkele economische barometers niet bijzonder bemoedi gend waren, .lo is het aantal werk lozen, dat in april met 5,12 miljoen een hoogtepunt had bereikt, welis waar in december gedaald tot on geveer 4 miljoen, maar de werk loosheid is nog steeds groter dan normaal (in december ongeveer drie miljoen) en het zal dan ook in 1959 een van de voornaamste oog merken der regering zijn de werk gelegenheid te verruimen. De pro- auktie van personenauto's geeft re den tot hoop, maar eorst in het ko mende voorjaar zal men kunnen be oordelen, of de produktie aan do verwachtingen beantwoordt. Aan de daling van de investeringen in nieuwe fabrieken en industrieel materieel is in de afgelopen herfst een einde gekomen, maar het ziet er thans naar uit, dat deze investe ringen in het eerste kwartaal van 1959 slechts weinig groter zullen zijn dan het bedrag van 8 miljard dollar, dat in de laatste drie maan den van 1958 werd geïnvesteerd. Minister Strauss voorspelde, dat de uitwerking van de bevolkingsgroei en de aanhoudende „stroom van de technologische vooruitgang" in de komende tien jaar ongekende mogelijkheden zullen scheppen voor kapitaalinvesteringen en het uit breiden van werkgelegenheid en af zetten. Deze factoren vormen een deel van de basis voor een welvaart, die waarschijnlijk alles zal over treffen, wat wij hebben meege maakt, aldus minister Strauss. loof, caus. KRO: 19.45 Nws. 20 00 Gesprek. 20.15 Cabaret. 20.45 Gram. 21.20 U bent toch ook van de par«j7, caus. 21.30 Waar is Mr. Milburry, hoorspel. 22.05 Lichte muz. 22.25 Gram, 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Brabants orkest. VLAAMS-BELG. T.V.-PBOGBAMMAi 11.00 Hoogmis. 19.00 Feuill. 19.30 Nws. 20 00 Quizprogramma. 21.00 Gevar. progr. 21.25 Schlagers. BRUSSEL 484 m. 620 kc/S. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 14.30 Ork.conc. 17,00 Nws. 19.30 Nws. 20.00 Les mamelies de Thiresias, opera buffa. 21.00 Gram. 21.30 Chansons. 22.00 Nws. 22.10 Brussel bij nacht. 22-55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 ISfws. MAANDAG 5 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.45 Voor dracht. 12,00 Promenade ork. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12.33 Voor het platte land. 12.43 Hawaiianmuz. 13,00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 1355 Beursber. 14.00 Wat wij in 1950 uitzon den. muz. progr. 15.50 Gram. 16.25 Het gebruik van het Nederlands in de ra dio, toespr. 17.00 Voor de kinderen. 17 15 Voor de padvinders. 17.25 Voor de Jeugd. 17.50 Mil. comm. 18-00 Nws. 18.15 Rege- ringsuilz.: Do woningbouwprijsvraag van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, door drs. A. R. A. Theunlssen, woningb.specialist bij de E.G.K.S., en ir. A. O. Schuil. 18 25 Lichte muz. 18.50 Ka merkoor. 19.30 Muz- caus. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New Yorlt. 23.16 Act. 23,30—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7 50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Sportuitsl. v. zaterdag. 8.25 Gram 0.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11,55 Lichte muz. 12,25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12,33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 14.00 Meisjeskoor. 14.20 Gram. 14.50 Omr. ork. 15.45 Kamerkoor. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Muzikale caus. 16,30 Gram. 1700 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17 30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- rlngsuitz.: Rijksdelen overzee: De mens in Suriname, door ds. .T. A. v, d. Mel den. 18.00 Orgelconc. 10.30 Stemmen van overzee. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Volksliederen. 1930 Radiokrant. 19.85 Op de man af. caus. 2000 Gram. 20.30 Een pelgrimstocht naar Beethoven, hoorspel. 21.40 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Muzikale caus. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws- 23,15 Gram. 23.40—24.00 Het Evangelie in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. VARA: 20.20 Mensen, dingen nul 20.30 Pension Hommeles, muzikaal blijspel. 21.30 Cabaretprogramma. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Nws. 20.15 Do cumentaire film, 20.40 Quizprogramma. 21.10 Gevar. programma. 21.55 Plastische kunsten. 22.25 Nws. BRUSSEL 484 m 620 kc/g. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.15 Ork.conc. ig.qo Gram, 15.30 en io.05 Idem 17,00 Nws 17.10 Gram 17,20 Cello en plano. 17.40 Gram. 19.30 Nws. 20.05 Gevar. muziek. 22.00 Nws. 22.10 Experimentele muziek, 32.55 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4