PREDIKBEURTEN SPOEDIG VOORSTELLEN VOOR DE SAMENVOEGING MET GOES WALCHEREN WATERLANDKERKJE DEKT EEN TEKORT VAN RUIM ELF MILLE CIRCUS LAMBERTHA" WON IN VLISSINGEN VELE HARTJES ZATERDAG 3 JANUARI 1959 PRO VI N UIALh bi ti-U W BB COURANT 1 GED. STATEN AAN KLOETINGE: Burgemeester hield nieuwj aarstoespraak Vanzelfsprekend was de kwestie van de samenvoeging van de gemeenten Goes en Kloetinge een van de pun ten, die de burgemeester van Kloe tinge, mr, A. N. baron Schimmelpen- ninck van der Oye, vrijdagavond aan haalde in zijn nieuwjaarstoespraak voor de eerste raadsvergadering in 1959. Hij benadrukte daarbij, dat de raads leden heden zonder uitzondering er kennen dat er in de gemeente Goes behoeften bestaan en dat Kloetinge bereid is daaraan tegemoet te konten. Echter ouder één voorwaarde, name lijk het behoud van de zelfstandig heid van de gemeente Kloetinge. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten waarin zij mededeelden, dat spoedig defini tieve voorstellen van het college tege moet kunnen worden gezien ten aan zien van de voorgenomen samenvoe ging. Bij do aanvang van de raadszitting sprak de voorzitter enige woorden ter nagedachtenis van de overleden oud-wethouder, de heer J. Straub. In de nieuwjaarsrede liet de voorzit ter daarna verschillende activiteiten van het gemeentebestuur in 1958 de revue passeren. Hij gaf daarbij een opsomming van de wensen voor 1959 als woningbouw aanvraag voor 12 premtewoningen is ingediend ver betering riolering en van de Lewe- straat, voltooiing van straatverlich ting en inrichting „Amicitia" en ver nieuwing manschappenwagen brand weer. Op voorstel van B. en W. werd afwij zend beschikt op een verzoek van het Nederlands Genootschap tot Re classering afdeling Zeeland -te Mid delburg om de gemeente te doen toe treden als lid van deze instelling. Een voorstel van B. en W. om een jaar lijkse subsidie van een halve cent per Inwoner toe te kennen aan de Statenleden bespraken wijziging van de I.Z.R. In de afdelingen der Provinciale Staten is gesproken over bet voor stel van Ged. Staten om de Inter provinciale Ziektekostenregeling wijzigen. In hun antwoord op het algemeen verslag delen Ged. Staten mee het eens te zijn met de mening van één der Statenleden, die men bij de beoordeling van een voorge stelde wijziging de beschikking moet hebben over dè bestaande tekst. De leden, die de regeling niet bezitten, zullen deze dus toegezonden krijgen, wanneer zij hierom vragen. In een te wijzigen artikel van de I.Z.R. wordt de bepaling opgenomen, dat géén vergoeding of tegemoet- kofhlttg wordt verleend Indien de zielctö?of het ongeval een recht streeks' gevolg is van het beoefenen van sport tegen betaling. Eén der statenleden vroeg zich af waarom zo nadrukkelijk „sport tegen betaling" gesteld wordt. „Als iemand zich roekeloos aanstelt en sport be oefent zonder betaling, moet hij dan wel een uitkering hebben", zo vroeg dit lid. In hun antwoord delen Ged. Staten mee, dat deze regeling zeker ten aanzien van het personeel in dienst van de provincie Zeeland, geen aanleiding tot moeilijkheden zal ge ven. Het begrip „roekeloosheid" is hier niet te hanteren, betogen Ged. Sta ten verder. In het algemeen spreekt de -wetgever naast .opzet'f van „schuld". Het laatste begrip kan voor de betreffende regeling van een zo wijde strekking zijn. dat het col lege aarzelt om de mening van één der ptatenleden, dat er naar gestreefd mo.ot worden om „de verantwoorde lijkheid te leggen waar die behoort té zijn", te delen. Ged. Staten zullen daarom aan de hand van de praktijk nauwkeurig nagaan of de aanvulling van de grohden, waarop de vergoeding of tegemoetkoming dient té worden ge weigerd, nodig zal blijken. Motorrijder botste te Lewedorp tegen boom Ter hoogte van café „De goede ver wachting" te Lewedorp op de rijks weg GoesMiddelburg gebeurde de zer dagen een ernstig verkeersonge luk. De heer C. M. uit Vlaardingen wilde met zijn auto links afslaan naar de naast de rijksweg gelegen parellelweg. Hij verleende daarbij echter geen voorrang aan de uit de richting Middelburg komende motor rijder de heer C. S. uit Bloemendaal, die bij zijn poging om de auto nog te ontwijken met een vaart van 90 km per uur tegen een boom reed. S. brak beide benen. De eerste hulp werd ver leend door dokter Brons uit Nieuw en Sint-Joosland, waarna S. naar het Sint Joanna-ziekenhuis te Goes werd vervoerd. De motor werd geheel ver nield. Keersluis fe Zierikzee voor het eerst gesloten Vrijdagavond kwart voor acht Werd voor de eerste maal de keersluis ln de linven van Zierikzee gesloten met het oog op de verwachte hoge vloed. Bestuur waterschap „Schouwen-Duiveland" bije< :en Vrijdagmiddag kwam het dagelijks bestuur van het waterschap „Schou wen en Duiveland" voor de eerste maal in 's Lands Kamer te Zierikzee bijeen De gezworenen van het nieu we waterschap werden beëdigd en ge ïnstalleerd door de nieuwe dijkgraaf, de heer A M Geluk Benoemd wer den voor hel tijdelijk waarnemen van de functies van griffier: de heer A. C., Hartog Dzn. en van hoofd van de technische dienst de heer T. B. van der Straaten. De benoeming van een waarnemer voor de functie van ont vanger werd aangehouden. Nederlandse Vereniging tot Rheuma- tiekbestrijding in Den Haag, werd aanvaard. Tot lid van de woonrulmtccommls- sie werden gekozen de heren R. Bui tenhuis, H. P. Maas. J. de Jonge, J. Breeweg, en P. Poortvliet. De aftre dende leden L. van de Linde en G. de Dreu werden met algemene stemmen herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot het benoemen van leden voor de commis sie voor maatschappelijk en cultureel werk. De heer B. M. van Nieuwen- huijze werd herkozen, terwijl in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren D. Schipper, L. van de Linde en A. Spee, weiden gekozen de heren J. Verburg, P. Lampert en D. Langerak. De heren H. J. Kolijn, F. Duvekot en M. J. de Looze werden herkozen als lid van de financiële commissie uit de raad. De brandstof- fenverordening werd aangevuld over eenkomstig het voorstel van B. en W. Verschillende perceeltjes tuingrond werden voor 1959 verhuurd. Huurderving Het voorstel van B. en W. om aan mevrouw weduwe Knieriem-Baaij- ens een huurdervlngsvergoedlng toe te kennen, verwekte nogal enige discussie. De heer D. Schip per (p.v.d.a.) kon zich niet met dit voorstel vereniging. Hij voerde aan dat noch Juridisch noch za kelijk enige reden is om aan dit verzoek te voldoen. Hij meende dat bij toewijzing van de woning, noch ten aanzien van de woon- ruimtewet noch ten aanzien van de betreffende gemeentelijke ver ordening hier een fout was be gaan. De heer J. Leijs (p.v.d.a.) viel de heer De Schipper bij, ter wijl de heer Kolijn (a.r.) aanvoer de, dat hier wel degelijk sprake is van een morele verplichting. Het voorstel van E, en W. tot toe kenning van de vergoeding werd hierna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. De gemeenterekening '57 werd voor lopig vastgesteld met een nadelig sal do van 1559,03 wat betreft de ge wone dienst en voor de kapitaaldienst met een nadelig slot van 261.154,59. Van mevrouw I. M. Rademacher te Leusden werden enige percelen zijkantweg en 'n perceel grond, groot 2157 centiare, gelegen aan de Kapel- seweg aangekocht, voor prijzen van resp. 646, 1634,80 ea 3235,50. GEMEENTERAAD MELISKERKE Afgelopen jaar was druk jaar voor de gemeente Voorbereiding restauratie school Dorpsstraat in eindstadium Tijdens de laatste in 1958 gehouden vergadering van de gemeenteraad van Meliskerke gaf de Durgemee9ter, de heer J. A. A. Adelaar, een overzicht over de werkzaamheden van het af- felopen jaar. De burgemeester noem- e 1958 een druk jaar voor de ge meente. De voorbereidende werkzaamheden voor enkele grote projecten kregen hun beslag. Voorts memoreerde de heer Adelaar de plannen voor de her indeling van Walcheren, waarvoor men onder andere een onderhoud had met de minister. In 1958 kwam ook het gemeenteblad uit, dat gunstig wérd ontvangen. Tijdens deze vergadering deelde de burgemeester voorts nog mede, dat de voorbereiding van de restauratie van de schoolgebouwen aan de Dorps straat in een gevorderd stadium zijn gekomen. Er zal geprobeerd worden om de plaatselijke aannemers in*Je bouwvakken hiervoor in te schakelen. Voorts was van de minister goed keuring ontvangen Inzake het nieuwe uitbreidingsplan Tijdens deze vergadering kwam ook de restauratie van de Ned. hen*, kerk ter sprake. Besloten werd een voorschot van 10.000 te verstrekken op de toegezegde subsidie voor de restauratie. Voorts ging de raad akkoord met het voorstel om een geldlening van 50.000 aan te gaan a. 3*£ voor de tijd van 3 maanden. Teleurstellend noemde men, dat er weer zo weinig bouwvolume aan de provincie Zeeland is toegewe zen, waardoor het platteland en uiteraard ook de gemeente Melis kerke weinig te verwachten heb ben. De aansluiting van enkele afgelegen panden op het waterleidingnet zal de gemeente, die hierin moet bijdragen, waarschijnlijk 6450 gaan kosten. In een volgende raadsvergadering zal dit verder in details behandeld worden. Op de begroting voor 1959 werd een bedrag uitgetrokken op de post on voorzien voor de aanstaande verkie zingen. Op voorstel van B. en W. werd af wijzend beschikt op een verzoek om steun van het genootschap voor re classering. Bij de rondvraag vroeg de heer W. de Buck (a.r.) naar de verdere voor bereidingen en uitvoering, van het uitbreidingsplan, in verband met de woningbouw. De heer P. Sinke (aj.) vroeg nog aandacht voor de verbete ring van de rondweg op Mariekerke. MIDDELBURG Evangelisatie-avond De geref. evangelisatie voor Goede Tijding-lezers heeft ln de Bogard- zaal te Middelburg een avond geil den, waarvoor -, zoveel belangstell...„ bestond, dat dé zaal tot dé laatste plaats toe bezet was. Sprekers op de ze bijeenkomst waren ds. J. Ytsma en de heer J. v. Leerdam. Het geref. evangelisatie-koor uit Souburg ver leende aan deze avond medewerking door het zingen van een kerstcantate tate. Oogst van de straat Op het politiebureau te Middelburg rijn inlichtingen te verkrijgen over de in het tijdvak van 25 tot en met 31 december '58 al# gevonden aangegeven voorwerpen: diverse soorten wanten en handschoe nen, dasspeld waarop een voetballer, kinderhandtasje, sleutel, ballpoint, schaal van fietsbel, drie dubbel snoer imitatie parels, parapluhoes, sleutel, wollen sjaal, damesparaplu die ln een winkel is blijven liggen, kinderkleding, bestaande uit; jongensbroek, meisjesrokje en blouse, ruwharige hond, reu, bruin met wit, naam Braneo, kinderzakdoekje, dasspeld, paraplu. Kadervergadering P.v.d.A. In verband met de a.s. Tweede-Ka merverkiezing hield de afdeling Mid delburg van de P.v.d.A. in „De Gou den Poorte" een bijeenkomst voor de bestuursleden, Öe leden van de raads- Officiële publikatie VLISSINGEN. VERLEENDE VERGUNNING VERLENGD. B. en W. van Vlisaingen, gelet op artikel 46, 2e lid van de wet autovervoer perso nen, brengen ter openbare kennis: dat hun college de aan de firma Kolijn Co. verleende vergunning voor het ver voer van personen met huurauto's bin nen de gemeente Vlisslngen, heeft ver lengd tot en met 31 december 1959- Vlissingen, 31 december 1958. VLISSINGEN. IN- EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlisslngen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloos HERlnenton op woensdag 7 januari 1959 to 4 uur n.nv ln het gebouw van het Medisch Centrum Julianalaan 4. VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van een gedeelte van de Gasthuisstraat. Burgemeester en wethouders van Vlis singen; brengen ter openbare kennis, dat het oostelijke gedeelte van de Gasthuis straat zat zijn afgesloten voor alle ver keer (voetgangers inbegrepen) vanaf 5 januari 1959 tot nader te bepalen datum. Vlisslngen, 2 januari 1959. Burgerlijke stand RITTHEM. Bevallen: N. Jacobse—Van Eek, d. J. J. Ccvaal—Goedhart, z. Ondertrouwd: A. E. Vos, 26 j. en Ch. de Lange, 33 j. fractie, de leden van de propaganda- commissie, de bestuursleden van de Vrouwenbond, de wijkhoofden en overige kaderleden, ter bespreking van de verkiezingsactie. De vergadering stond onder leiding van devoorzitter der afdeling, de heer M. A. L. Hubregtse. Uitvoerig werd gesproken over de te voeren financiële actie in verband met de a.s. verkiezing, alsmede over andere onderdelen dezer actie. Medegedeeld werd, dat de jaarwisselingsbijeen komst zal worden gehouden op maandag 5 januari a.s., waarna op 8 januari a.s. met de raadsfractie een huishoudelijke vergadering zal wor den gehouden over het gemeentebe leid. VLISSINGEN Kerst-schooldamtoernooi In de 4e ronde van het kerst-school damtoernooi te Vlissingen werden de volgende partijen gespeeld: Groep I: St. Paulus u.l.o. B—r.h.b.g. B 5-5; Techn. school D—techn. school B 3-7 Prins Willem DPrins Willem B 2-8; Bonedijke BSt. Petrus B 10-0. Groep II: St. Paulus u.l.o. CrJi.b.s. A 0-10; Techn. school E-teehn. school A 0-10; Prins Willem EPrins Willem A 4-6; St.-Jacobsschool A—St. Petrus A 2-8; Oranjeschool AJanLigthartschool Groep III: chr. u.l.O; Achr. u.l.o. B 10-0; v.gJ.o. D—v.gJ.o. E 8-2; Oranjeschool B Jacob Catsschool A 6-4. Groep IV: Prins Willem C—Kon. Wilhélm. C 10- 0; chr. u.l.o. Cchr. u.l.o. A 0-10. Groep V: Prins Willem E—Kon. Wilhelm. C10- 0; St. Jacobsschool AB. Ewout B 8-2; Oranjeschool AJacob Cats- school B 10-0. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand december Het tegoed van de spaarders bij de Vlisalngse Nutsspaarbank Is gedurende de maand december gestegen van t 16.195.308.21 tot f 16,524.997.84. Er werd gedurende dezé maand ingelegd f lfl88.4M.39 en terugbetaald f 758.740.76. Het verschil bedraagt 329.689,63. Er wer den 24S nieuwe rekeningen geopend, waaronder 92 afbetaald, waardoor het aantal rekeningen op 24-778 kwam. De integ van het schoolsparen bedroeg f 2862,95. Hoofdkantoor- inleg f 700.870,94, terugbetaald f 507.145,26, tegoed t 10.845.213.20; Souburg: Inleg f 51.287,53, terugbetaald f 28.032,56, tegoed t 911.631,77; •poés: inleg: f 223:754,88, terugbetaald f 149,802,15, tegoed f 3.183,507,45; Wol- faartsdijk: inleg f 31.315,96, terugbetaald t 20.233,43, tegoed f 595.608,31; Terneuzen: inleg t 45.211,81, terugbetaald f 16.172,10, tegoed 475.495,52. Zaamslag: Inleg f 3412,81, terugbetaald f 4025,20, tegoed f 101.442,76; Axel: Inleg 10.095,15, terug betaald i 9.841,89, tegoed f 119.600,57; Noord-Beveland: Inleg f 7430,31, terugbe taald 5032,81, tegoed f 109.306,49; Ka pelle: Inleg f 7583.89; terugbetaald 6929,—, tegoed f 135.338,96. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat over de in het tijdvak van 24 december tot en met 30 december gevonden voorwer pen. inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen: "Diverse rijwielën, "autopeds, sleutels en handschoenen; bankbiljet van 10 gulden; diverse portemonnees, zwar te balpoint; alarmpistool; broche: donkerblauwe capuchon; tasje met gereedschap; geblokt kindertasje; hondenriempje; witte shawl met zwarte rand; reservewiel met band; zwart wollen shawl; blauw jasje; veelkleurige shawl; dasspeld; span ningzoeker; dameshandtas; geblokte hoofddoek; vulpen; vulpen, balpoint en vulpotlood in etui; witte gymnas tiekschoen. ZOUTELANDE Aanbesteding Dinsdag werd ten gemeentehuize van Zoutelande in het openbaar aanbe steed het slopen van een woning en een gedeelte van een bedrijfspand. Er werd als volgt ingeschreven: A. Hui- bregtse, Westkapelle f 410.Gebr. J. en C. Wallenburg uit Middelburg, f 500.Het werk werd gegund aan de heer W. Sturm te Oostkapelle voor de som van f 760. ZATERDAG 8 JANUARI. Evang. op G.G. Arnëmüiden ds. Gris- nigt. Adventisten. Middelburg 10 Bijbelstu die, 11 de heer Knoppér; Vlissingen 9.15 de heer Knopper, 10.15 Bijbelstu die. ZONDAG 4 JANUARI 1959 Ned. Herv. Kerk: Aagtelcerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden .10 ds. Verweij, 2.30 dienst; Biggekerke 9.30 ds. van Woerden; Domburg 10 ds. van Vliet; Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 dr. v. d. Linde; Klever.s- kerke 2 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Hoffman (HA..), 2.30 ds. Hoff man, 7 ds. Hoffman, Vliss. straat; 't Zandt 10 ds. Durkstra (HA.), 30.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Me liskerke 9.30 ds. Haitjema; Middel burg Nieuwe Kerk 9 ds. Enker, 10.30 ds. Aalders (H.D.), 7 ds. v. d. Linde; Engelse Kerk 10 ds. R. Abbing; Koor kerk geen dienst; Nieuw- en St.- Joosland 10 ds. Haitjema, 2.30 ds. van 't Hof; Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Haitjema; Oostkapel le 10 en 3.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. van '6 Hof, 2.30 ds. van Haarlem; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Richard; St.-Laurens 10 ds. van Haarlem (HX>.), 2.30 ds. Verweij: Veere 10 ds. Wieringa; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kwast; Engelse Kerk geen dienst; Johanneskerk 9.30 ds. v. Voorst Vader (jeugdd.), 7 ds. v. tl. Schoot; Havendorp 10 ds. Kwast; Be jaardentehuis 7 ds. Kwast; Westka pelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Wisse; Zou telande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. van 't Hof. Eglise Wallono: Middelburg 10.30 Sasteur Pierredon. ereformeerde Kork: Arnemuiden 10 ds. Poelman, 2.80 ds. Streefkerk; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Boot; Ga- pinge 9.30 en 2 cis. Knoppers; Grijps- kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 ds. de Groot, 2.30 ds. van Heesen; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. van Til, 2.S0 en 5 ds. Joosse; Noorderkerk 9.30 ds. Joosse, 5 ds. van Til; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeljer; Oostkapelle 10 ds. Van Heesen, 2.30 ds. de Groot; Seroos kerke 10 en 2.30 ds. van. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Doornbo»; Veere 10 ds. Streefkerk. 2.30 os. Poelman; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder L en 2.30 ds. Bakker; Westkapelle 10 ds. Boot, 2.30 ds. Homburg. Gereformeerde Gemeente: Aagteker- ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30,-2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2;30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Zoutelande 10 en 2.80 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9.30 leesd., 3 ds. Drechsler; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijzinnige Hervormden en Remonstrantse kring: Vlissingen 10.30 ds. Altena. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10 as. Woelinga. Hersteld Apostolische Zendlngsge- meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlisslngen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilsamenk., 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenkomst; Vlissingen 10 Heilsamenkomst. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazer ne Willem IH) 10 en 5 ds. Grisnigt. G.G.N.: Middelburg kantinezaal vei ling 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. BEGROTING 1959 GOEDGEKEURD Hogere rioleringsrechten te verwachten In de jongste raadsvergadering van Waterlandkerkje werd de begroting over het dienstjaar 1959 vastgesteld. Op de gewone dienst Is een tekort van ƒ11.8.00, dat gedekt wordt door de saldi-reserve. De post onvoorziene uitgaven bedraagt 859,65. Het na delig slot van de kapitaalsdienst be draagt 87.079,75. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd per 1 januari 1959 de subsidie aan het Wit Gele en het Groene Kruis van ƒ2 op ƒ2,50 per lid gebracht. Naar aanleiding van een schrijven van de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen sprak de raad zich uit voor aanstelling van een derde schoolarts. Voorts ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met de wijziging van de gemeen schappelijke regeling I.Z.A. In ver band met de uitvoering van de rio- Opening kleuterschool te 's-Gravenpolder De nieuwe nrotestants-christelijke kleuterschool te 's Gravenpolder zal zaterdag 10 januari officieel worden geopend door mevrouw. S. C. de Ca- sembroot, baronesse van der Feltz. De officiële opening geschiedt om half vier na een ontvangst van de geno digden om half drie in ..Ons Dorps leven". Om vier uur zal het nieuwe schoolgebouw voor het publiek te be zichtigen zijn. Benelux-rondvlucht ook naar Haamstede De Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart, K.N.V.V.L., heeft dezer dagen haar nieuwjaars plannen gepubliceerd. Daarin komt o.a. de naam van het vliegveld Haam stede voor. Ons land zal nl. opnieuw een punt van samenkomst worden voor sportvliegèi-s uit velé landen. In juni van dit jaar wórdt éen door de K.N.Vv.L. te organiseren sportvlie gersrally gehouden. Met dé Belgische Aerocl'ub zijn via een centrale con tactcommissie onderhandelingen gaande om deze rally tot een Bene lux-rondvlucht te maken. In ieder ge val zal het uiteindelijk vliegdoel de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven zijn, terwijl de mogelijkheid wordt overwogen om eveneens het vlieg veld Haamstede in te schakelen. Autobotsing te Kapelle In de bocht van de Biezelingsestraat te Kapelle bij het woonhuis van de heer Leijs zijn vrijdagmiddag tegen tjvee uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen tiwerden vrij ernstig beschadigd; per soonlijke ongelukken deden zich niét voor. De heer F. K. uit Biezelinge die met zijn bestelwagen brood be zorgde, zag in de gevaarlijke bocht plotseling vanuit de richting Kerk plein een personenauto bestuurd door de heer A. C. v. d. W. uit Mid delburg, links door de bocht komen. Een botsing was toen onvermijdelijk. Examens Voor het eerste gedeelte van het examen voor het staatspraktijkdiplo- ma voor Bedrijfsadministratie slaag de de heer J. de Visser te Kortgene. Ir. Geuze spreekt te Zierikzee Op 15 januari houdt dë Z.L.M. Iri het- Huis van Nassau te Zierikzee een al gemene vergadering. Na het afwer ken van de agenda zal de algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze, een in leiding houden Over hét onderwerp „Nederlandse landbouw pnder de zich steeds wijzigende omstandigheden". ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M. Heilërse Seisweg 29, tel. 3456; Vlissingen: dokter M. J. A- Bil, Singel 88, tel. 3619; Veere, Seroos kerke en Oostkapelle: dokter P. Bom, Dorpsstraat 2. Oostkapelle, tel- 0 1188— 276. Koudekerke. Zoutelande en Westka pelle: dokter L. Sloos, Koudekerke, Middelburgsestraat 1, tel. 01185—231. Apotheek Middelburg: Hummelen, Markt 69, telefoon 2134. Apotheek Vlisslngen: Singel 60, telef. 2025. J. H. Tan-Meijer, P.Z.C.-JEUGDTOURNEE Vandaag laatste vier voorstellingen Tegen de rode, pluche achtergrond van het Concertgebouwtoneel in Vlis singen verzorgen de 31 jongens en meisjes van „Circus Lambertna" van daag de vier laatste P.Z.O.-voorstel lingen van dit seizoen. Nog nimmer hebben de Haarlemse artiesten zo'n drukke kerstvakantie gehad. Van tweede kerstdag af zijn ze in Zee land en alleen de 'jaarwisseling heb ben ze met hun vaders en moeders in Haarlem gevierd. Vrijdag waren Ne derlands jongste slangenmeisjeen Nederlands jongste dompteurin Vlissingen al weer in actie. Dus ook vandaag, de laatste dag van de vakantie zijn ze nog hier. Nog circa 2500 kinderen zullen in de ge legenheid zlin om te Tenieten van het aantrekkelijke programma, zoals vrij dag evenzovele kleine Vlissingertjes reeds hebben gedaan. Op het puntje van hun stoel hebben ze gespannen tekeken naar het slangenmeisje en e vijf meisjes aan de trapeze. Het optreden van de twee clowns met hun mondharmonica's en de ge dresseerde vlo Otto maakten even de stemmetjes los en daverend werd het lied-van-de-spijkerbroek meege zongen. De acrobaten brachten ech ter weer stilte in de zaal, waarin op alle rijen de adem werd ingehouden. Werkelijk onvergetelijke uurtjes zijn het geworden en dankbaarder publiek zullen de Haarlemse jongens en meisjes niet vaak hebben' gehad. Deze dankbaarheid verdienen de jeugdige artiesten dan ook ten volle, want het is geen kleinig heid om. wanneer je alleen maar na schooltijd en na het huiswerk repeteert, zulk werk te leveren aan de trapeze en aan de ringen. En dat een hele kerstvakantie lang, gedurende vier voorstellin gen per dag. De laatste voorstellingen tijdens de ze Zeeuwse tournee, die door door de heer J. E. Witte van de P.Z.C. werd georganiseerd, beginnen om 9, 11, 14 en 16 uur. „Circus Laruhertha" zal dan 22 maal in Goes, Middelburg en Vlissingen zijn opgetreden. leringswcrken zullen B. en W. binnen kort met een voorstel tot verhoging van de rioleringsrechten komen. Met de raming in de begroting is reeds rekening gehouden met een aanslag van 15 per jaar en per perceel. De heer J. C. van der Walle, wethou der, werd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd. De heien C. de Nood. J. L. van de Bossche en J. J. de Bruyne werden als lid van de commissie tot school verzuim benoemd. De vullnlsophaal- reenten werden per 1 januari van 3,50 op 5 gebracht. In zijn beschouwing over de begro ting van de dienst 1959, merkte de voorzitter op, dat, hoewel de gewone dienst een belangrijk tekort aanwijst, niet uit het oog mag worden verlo ren dat tengevolge van de totstand koming van verschillende objecten, het verzorgingspeil voor deze kleine gemeente zeer hoog is te noemen. Er zijn nieuwe investeringen geraamd voor vloerbedekking in de o.L school en voor aanschaffing van nieuwe meubilering voor de kleuterschool. Op de gewone dienst is o.a. een be drag uitgetrokken voor het verbete ren van de accommodatie van het dorpshuis. Begroting Vrouwenpolder zeer sober gehouden Tijdens de laatste In 1958 gehouden vergadering van de gemeenteraad van Vrouwenpolder werd de begro ting, die zeer sober was gehouden, behandeld. Gezien de financiële toe stand van de gemeente kan de ver wezenlijking van verscheidene objec ten geen doorgang vinden .De begro ting was dan ook sluitend gemaakt door de inkomsten zo hoog mogelijk en de uitgaven zo laag mogelijk te ramen. De heer J. Janse sprak namens de raad zijn dank uit aan de opsteller van de begroting. Vervolgens werd de begroting vastgesteld met op de re won e dienst een bedrag van 205.525,28 aan inkomsten en uitga ven. De kapitaaldienst vertoonde een bedrag van 539.481,58 aan inkom sten en van 601.966.36 aan uitgaven, een tekort dus van ƒ62.484,48. Het bedrag per leerling ingevolge ar tikel 101 der lager onderwijswet 1920 werd vastgesteld op 40. Tevens werd vastgesteld de vergoeding hulpwerk onderwijs aan de bijzondere lagere school te Gapinge. Aan de burge meester werd een vaste auto-toelage toegekend. De raad besloot om aan de heren J. Wattel en J. van de Velde te Vrouwenpolder een perceel bouw grond te verkopen voor het bouwen van een woning aan de Nieuwstraat. Bij de rondvraag Informeerde de heer Mesu naar de vorderingen bij de elek trificatie van het zomerwoningter rein te Vrouwenpolder en naar de plannen voor de bouw van een garage bij de ambtswoning van de burge meester. De voorzitter gaf hierop een toelichting, waaruit bleek dat aan beide objecten aandacht wordt be steed. Op een vraag van de heer J. Geerse over de bouw van de rijwiel stalling bij de bijzondere lagere school te Vrouwenpolder, deelde de voorzitter mede, dat thans getracht wordt een zo solide mogelijke oplos sing te vinden voor beide partijen. De heer Janse kwam nogmaals terug op de plaatsing van grafpaaltjes. Deze zijn inmiddels gearriveerd en zullen binnenkort geplaatst worden. Op een vraag van de heer Louwerse of er al iets naders bekend is over het samen voegen van de gemeenten op Wal cheren antwoordde de voorzitter, dat hierover nog niets officieels bekend is. De heer G. de Vos informeerde verder naar de stand van zaken bij het plaatsen van een wachthuisje voor buspassagiers te Havinge. Hier over zal met de „Stoomtram Wal cheren" nader contact worden opge nomen. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T. C WALCHEREN, lel SW. VAN DOESELAAR, tel. 2158. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 3 jan. Fruit: Golden Delicious H I 70-M 38, 60-70 28. 60-65 21—26. H II 17, K 20-31, F 6—11; Jonathan H I 75-85 25, 75-SO 24—28. 70-75 21—32, 65-70 16—17. 60-70 17—26, 60-65 10—12, H II 7—8, K 11—12, F 6; Groninger Kroon H I 55-65 17—18; Zoete Ermgaard K 33; Goudreinetten K 20; Winston H 1 65-70 26. 60-65 28. H U 6, K 8—32; Lom- barts Calville H I 70-op 26—27, K 19; Gte- ser Wildeman H I 50-55 27. 55-60 36. H IX 15; Comtesse de Paris K 13—14, F 10; St.- Remy K 16—17. Appels val en kroet 3—10 Groenten: Glasla BB 16—17; Glasandljvle 98—111; Rodekool 13—20; Savooiekool 16— 27; Wittekool 13—15; Boerenkool 14—20: Prei 16—24: Uien 10—15; Witlof 38-64; Waspeen 29—34; Peen 2—11; Kroten 5—12; Spruiten ongeschoond 20—52, geschoond 50—67; Bloemkool 4 st- p. kist 81—110, 6 st. p. kist 55-71, 8 st. p. kist 33—45, 10 St. p. kist 18—26. VEILING GOES Groenten: per stuk: Bloemkool A I 64, A II 57, B I 33—48, B II 24—43, C II 14-35, aiw. U—30; Knolselderij 1—8; per kg: Spruiten A II 54—53. B D 28-30, afw. 23. Witlof A II 63—81, B I 65, B II 62. afw. 20—65: Peen 3—4: Andtjvie 77—66; Knol selderij 20; Veldsla 36; Groene eavooie- kool 25—27; Rodekool 14—24; Boerenkool 16—18; per bos: Selderij 16—21. VEILING BERGEN OP ZOOM 2 Jan- Spruiten 53—123. Savooiekool ig; Rodekool 14—20: Wittekool 11—16; Gele kool 8—10; Andijvie 72—84, Uien 5—12; Breekpeen 3—5: Witlof 44—75, Prei 15—23; Boerenkool 16—27; Waspeen 9—22: Bloem kool 20—82: Knolselderij 7—18: Nero B 32—38; Lombart Calville 15—23; Golden Delicious 16—40: Jonathan 22—24; Winston 53—57; Glorie van Holland 12—31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15