Zeeuwen, die ons in 1958 ontvielen LOS DE mEVWJAARSPUZZEL OP! WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 P K U i N Cl .1 L 6 L U W S E COURANT BlNNÉNL. - STRyD- KRACHTEN EIER,- PANNt-KOEK Tocht OPWAARTS (OK) P8RS. VNW TE weten HEÖEN ta. RAAR (AEK-) 'SyRACusa NIETS 6fcLyK(a^> ONGEBONDEN TAAL VORDERING rwis. VRUCHT8N6RQ COPYRIGHT De woorden worden horizontaal en verticaal gevormd in de richting van de pijltjes, waarbij de eerste letter altijd bij het pijltje staat; dus ook als dit naar links of naar boven wijst! U ziét direct bij welke tekening of opgave een pijltje hoort. Het is ook mogelijk, dat U van één tekening meer woorden moet vormen. In de gearceerde vakjes komt een hele zin (b.v. uitdrukking of spreekwoord); deze is niet van illustra ties af te leiden, zij wordt gevormd door de horizontale en verticale woorden. In de vakjes waar een pijl doorheen loopt behoort géén letter te worden ingevuld. Met zwaardere pijl tjes is de looprichting aangegeven. Voor de goede oplossers, die vóór zaterdag 3 januari 12 uur 's middags him oplossing inzenden, zijn totaal 4 prijzen be schikbaar en wel een prijs van 25.—, een van 15,een van 10,en een van 5,in waardebonnen, te besteden bij onze adverteerders. Oplossingen te zenden aan de redactie Prov. Zeeuwse Courant, Walstraat 5860, Vlissingen. Op de enveloppe a.u.b. vermelden: Nieuwjaarspuzzel. TELEVISIE DICHTHEID IN EUROPA De televisie wint in Europa meer en meer terrein. In deze kaarten geven wij op de eerste plaats een inzicht in het aantal voor televisie bereikba re gezinnen in West-Europa.. Men moet hierbij wel bedenken dat hoge gebergten op dit moment nog moeilijk te nemen hindernissen zijn voor televisie-uitzendingen. In landen als Spanje. Zwitserland en Noorwe gen is het televlsiebereik nog zeer matig. Het is dus duidelijk dat ;n de lage landen het aantal bereikbare ge zinnen groot is. In de tweede kaart .Televisie-dicht heid" geven wij, uitgaande van de bereikbare gezinnen, de percentages van deze gezinnen die televisie heb ben. Engeland staat met 53 zeer hoog genoteerd. Na de Scandinavische landen men vergete hierbij vooral niet de minder bereikbaarheid vol gen Nederland en West-Duitsland. Volgens de ter beschikking staande gegevens is in Amerika en Canada de televisie reeds volledig gemeen goed. Januari 2 A. Dorst, St.-Annaland, 66 jaar, raadslid, regent wezenarmbestuur. 4 J. Goudy.vvaard, Haamstede, 74 jaar, raadslid. 9 C. .J. van Liere, Goes, 75 jaar, op richter en oud-directeur bioscoop bedrijf. 11 Dr. J. A. Klaassen, Terneuzen, 53 jaar, apotheker. 13 M. G. van den Ende, Goes, 66 jaar, oud-onderwijzer openbare lagere school. 23 C. Jansen, Terneuzen, 53 jaar, di recteur Rijksarbeidsbureau. Februari 2 J. VV. Davidse, St.-Laurens, 62 jaar, pres.-kerkvoogd N. H. Kerk, cdt. vrijw. brandweer. 2 P. Sturm, Meliskerke, 77 jaar, lid B.A., ouderling N. H. Kerk, pen ningmeester pi. afd. Ned. Bijbel genootschap. 5 C. Plasschaert, St.-Jansteen, 72 jaar, voorz. Wit Gele Kruis en van Raad van Toezicht Coöp. Boeren leenbank, oud-lid Prov. Staten. 10 Mr. P. C. de Jonge, Middelburg, 66 jaar, oud-directeur middelbare handelsschool en -handelsavond school, oud-voorzitter pl. afdeling P. v. d. A., oud-bestuurslid Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en bestuurslid Z.V.U. 11 A. van de Wynckel, Aardenburg, 93 jaar, oud-dijkgraaf vroegere Biezenpolder, bestuurslid Boeren leenbank Eédc. 12 S.'M. de Vuijst, Bveskens, 79 jaar, oud-wethouder en oud-raadslid, secretaris pl. afd. Schuttevaer". 14 G. A. M. Jacobs, Vlissingen, 92 jaar, kunstschilder. 20 M. Rijnberg, Oud-Vossemeer, 78 jaar, oud-onderwijzer openb. lage re school, ontvanger Ned. Herv. Kerk. Maart 11 P. Luteijn, Zuidzande, 88 jaar, oud-wethouder. 12 F. G. Lemmers, Vlissingen, 78 jaar, oud-hoofd openbare school, oud- commandant vrijw. brandweer, be kend figuur in Zeeuwse turnwe- reld. 21 P. van de Velde, Kruiningen, 76 jaar, oud-koster Ned. Herv. Kerk. 24 A'. P. van de Vate, Zierikzee, 45 jaar, accountant. 25 M. J. W. Boogcrd, Zierikzee, 80 jaar, notabel Ned, Herv, Kerk, 30 W. 3. 3. Stofkoper, Vlissingen, 77 jaar, oud-gezagvoerder, drager Bronzen Leeuw, herinneringskruis met dé gesp. April 5 I. BI. de Bruijue, Cadzand, 77 jaar, oud-raadslid, -wethouder, tijdelijk burgemeester, hoofdingeland Vrije van Sluis, kerkeraadslid Vrij Evang. Gemeente, oprichter en di recteur muziekver. „Excelsior" en directeur Chr. Zangvereniging; ridder Orde Oranje Nassau. 7 A. J. Hoste, Nieuwvliet, 69 jaar, wethouder, pres.-kerkvoogd Ned. Herv. Kerk. 9 L van der Wel, Goes, 52 jaar, on derwijzer b.l.o.-school. 9 1. Tli. Vogelaar, Krabbendijke, 64 jlar, fruitkweker, oud-raadslid, voorzitter Coöp. Boerenleenbank ea waterschap Krabbendijke, plaats, landbouw vereniging enz. 9 A. Haak, Zaamslag, 65 jaar, hoofdbestuurslid Z.L.M., voorzitter kiing Axel Z.L.M., lid Gew. Raad Landbouwschap, bekend paarden- foWter. 13 J. P. L. Zonvuitcr, Yerseke, 44 jaar, onderwijzer openbare lagere school, secretaris Nutsdeparte- ment, bestuurslid sportverenigin gen. 21 Dr. J. H. van Eldik, Noordgouwe, 57 jaar, arts, voorzitter Groene Kruis, kerkvoogd-ontvanger Ned. Herv. Kerk. 21 H. M; Harinck, Vlissingen, 49 jaar, administrateur P.Z.C., secretaris Chr. Besturenbond, penningmees ter Ver. voor Geréf. lager onder wijs. Mei 2 F. J. van de Plassche, Oostburg, 86 jaar, oud-wethouder. 8 E. Beukema, Nieuwdorp, 73 jaar, emer. predikant Geref. Kerk. 8 C. J. Schot, Zierikzee, 89 jaar, op richter vissersvereniging „Helpt Elkander". 9 C. J. W. van der Peijl, Terneuzen, 49 jaar, dirocteür N.V. „De Hooi)" bouwmaterialenhandel c.a. 26 Al. Vonek, St.-Jansteen, 51 jaar, voorz. pl. afd. K.A.B. 26 L. Onderdijk, Middelburg, 80 jaar. oud-lid Prov. Staten, bestuurslid P.Z.E.M., Godshuizen, ziekenhuis- verpleging Walcheren, oud-wet houder van Middelburg en -lid Ged. Staten, ridder Orde Oranje Nassau. Juni 14 J. A. Bosdijk, Middelburg, 85 jaar, bekend figuur in Zeeuwse padvin derswereld. 21 J. M. Sinke, Yerseke, 68 jaar, oud- gem. secretaris, penningmeester chr. school Kakeldans en Chr. Ulo. 27 Blr. W. C. ten Kate, Goes, 59 jaar, burgemeester van Goes. Juli 5 J. A. F. de Paamv, Terneuzen, 51 jaar* journalist. 6 J. Slabbekoorn, Nisse, 66 jaar, voorzitter B.A., afd. Nisse Groene Kruis. 10 A. Minderhoud, Kattendijke, 66 jaar, oud-directeur Maatschap „Wiihelminapolder". 10 A. de Visser, O. en W.-Souburg, 63 jaar, oud-raadslid, lid Gem. In stelling Soc. Zaken, diaken Ned. Herv. Kerk. 20 BI. BI. van Harmeien, Yerseke, 67 jaar, oud-directeur oesterkwekerij N.V. Eendracht. 22 Blr. W. G. F. Snijders, Goes, 54 jaar, rector Goese Lyceum. Augustus 10 N. A. Deïst, Dreischor, 75 jaar, dijkgraaf polder Dreischor. 10 P. J. Vroegop, Poortvliet, 67 jaar, raadslid, lid alg. armbestuur, voor zitter Boerenleenbank, secretaris penningmeester landbouwvereni- ging. 13 F. Caaii, Wolphaartsdijk, 70 jaar, oud-kerkeraadslid Geref. Kerk, se cretaris School m. d. Bijbel. 17 W. Kweldani, Middelburg, 59 jaar, directeur veilingvereniging Wal cheren". 21 J. A. Hollaers, Hulst, 75 jaar, oud directeur Harmonie ,,St. Caécilia" te Vlissingen. 23 BI. J. van Nieuwenhuijzen, Drei schor, 35 jaar, waterbouwk. amb tenaar polder, ouderling en secrë- taris kerkvoogdij Ned. Herv. Kerk. 25 A. C. Catsman, Aardenburg, 68 jaar, bestuurslid Groene Kruis, ouderling Geref. Kerk, bestuurslid diverse geref. instellingen. 26 J. Th. G. van Boldrik, Middelburg, 58 jaar, leraar r.h.b.s. Vlissingen. September 14 W. P. Gebraad, Krabbendijke, 67 jaar, oud-wethouder (tevens wnd. burgemeester), ouderling Ned. .Herv..Kerk. 17 J. A. Tavenier, Middelburg, 84 jaar oud-hoofdonderwijzer, oud-se cretaris en -vice-voorzitter „Uit het Volk Voor het Volk", amb tenaar burg. stand, ridder Orde Oranje Nassau. Oktober 2 A. W. Levering, Vlissingen, 41 jaar, voorzitter V.C. Vlissingen. 6 B. G. Kloosterziel, Goes, 49 jaar, oud-directeur „Vrije Stemmen". 30 P. BI. de Klerck, Oostburg, 82 jaar, gep. onderwijzer openb. lagere school. 30 P. BI. Pannij, Zierikzee, 83 jaar, fruitkweker, oud-wethouder, com missaris Schelde-bank, oud-ge- meentebouwmeester, oud-president kerkvoogd Ned. Herv. gemeente. November 2 L. A. Schenk, Middelburg, 58 jaar. directeur Nutsspaarbank, be stuurslid „Uit het Volk Voor het Voik", gemeenteraadslid, oud voorzitter Het Middelburgs Dilet tanten Toneel, bestuurslid Middel burgs Muziekkorps enz. 2 VV. A. van Wijlt, Wolphaartsdijk, 80 jaar, oud-hoofd school met de Bijbel, oud-penningmeester Groene Kruis, oud-kerkeraadslid Geref. Kerk. 3 BI. Boonman, Rilland-Bath, 81 jaar, voorzitter r.-k. armbestuur, lid Burg. Armbestuur. 4 J. Faas, Cadzand, 84 jaar, oud- kerkeraadslid Ned. Herv. Kerk, 7 Ij. F. du Bois, Terneuzen, 59 jaar, inspecteur Ned. Spoorwegen, se cretaris „Havenbelangen", lid Prov. Staten. 7 O. de Krui.jter, Bfeskens, S2 jaar, óud-raadslid. 10 R. Zuidema, Goes, 79 jaar, journa list, oud-raadslid, Ridder Orde Oranje Nassau. 21 J. Kip, Dreischor, 107 jaar, oudste mannelijke inwoner van Neder land. 25 A. Rodts, Aardenburg, 100 jaar, ere-burger, oud-raadslid en -wet houder der voormalige gemeente Eede, oprichter Boerenleenbank Eede. 28 J. Straub, Kloetinge, 82 jaar, oud wethouder, pres.-kerkvoogd Ned. Herv. Kerk. December 15 A. Haeck, Goes, 60 jaar, bureau chef Keuringsdienst voor Waren, bestuurslid Groene Kruis. 17 I. Dorreman, Eikerzee, 76 jaar, raadslid, notabel Ned. Herv. Kerk. 22 W. P. Edelman, Ede, 92 jaar, oud- wethoudef van Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 31