De zachtste van alle Afscheid en huldiging werknemers N.V. Vitrite Fabriek Middelburg Bestuur „De Brede Watering van Zuid-Beveland" benoemd C.H.U. houdt landbouw- congres in Zwolle RAAD BRESKENS WIJST PLAN BOULEVARD VOORLOPIG AF UITSLAG P.Z.C.-KERSTPUZZEL Prijswinnaars kerstpuzzel WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 PROVINCIALE ZE EUW8E COU RANT 6 IN KANTINE VAN FABRIEK Jubilarissen ontvingen getuigschrift van Mij. voor Nijverheid en Handel DE DIRECTIE van de N.V, Vitrite Fabriek te Middelburg heeft zoals ge woonlijk aan het einde van het jaar in de kantine van de fabriek weer de werknemers, die 25 jaar of langer in dienst van het bedrijf waren, gehul digd, waarbij tevens afscheid werd genomen van een vijftal reeds gepen sioneerde of nog te pensioneren personeelsleden. Er waren ditmaal twee 40-jarige jubilarissen, namenlijk de heren A. Bodbijl en J. G. Pluymers, alsmede twee 25-jarige jubilarissen, te weten de heren J. F. Burgs en J. A. Ij. van Gemert. Behalve de gebruikelijke huldiging had de Vitrite-directie nog een zeer bijzondere verrassing voor dit kwartet jubilarissen in petto: Voor het eerst sinds het bestaan van de fabriek overhandigde één der di recteuren, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, in zijn kwaliteit als voorzitter van het departement Zeeland van de Nederlandse maatschappij voor Nij verheid en Handel een fraai ingelijst getuigschrift, dat de maatschappij voor dergelijke jubilea beschikbaar stelt. Namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse maatschappij voor nijver heid en handel overhandigde ir. Ber denis van Berlekom deze getuigschrif ten met enkele waarderende woorden aan de jubilarissen. Voorts ging de di recteur in het kort nader in op de be tekenis en het streven van de maat schappij. „Het is een zeer oude orga nisatie met steeds een jonge geest, die een bondgenoot is in het streven naar vooruitgang", aldus de heer Ber denis van Berlekom. Tevoren waren de jubilarissen, die gehuldigd werden in bijzijn van de di rectie, een vertegenwoordiging van de personeelsraad en vertegenwoordigers van de verschillende afdelingen, toe gesproken door de beide directeuren van het bedrijf. De heer B. A. Hesse- link deed dat tot de heren Bodbijl, metselaar, en Pluymers, timmerman in de timmerwinkel, waarna ir. Ber denis van Berlekom zich tot de heren Burgs en Van Gemert richtte. De heren Pluymers en Burgs wer den voorts speciaal bedankt voor het werk, dat zij in hun „Franse geriode" verricht hebben. De heer iurgs was na de oorlog fitter-las- Dinsdag werd in het gymnastieklo kaal van de r.h.b.s. te Vlissingen ge streden om het Zeeuwse volleybal kampioenschap heren voor middelbare scholen. Na een spannende strijd met de christelijke h.b.s. behaalde de r.h.b.s. Vlissingen het kampioenschap in de A-afdeltng. De strijd in de B- afdeling werd gewonnen door de Rijkskweekschool. In de strijd om de lauwertak zegevierde de Rijks kweekschool met 21 C1012, 13 11, 117) over de r.h.b.s. Vlissingen. ze opname geeft een beeld van de ser, terwijl de heer Van Gemert in de magazijndienst werkzaam was. Namens de directie ontvingen de ze werknemers de gebruikelijke gratificatie, terwijl er voor hun dames bloemen waren. In de rij van gelukwensende sprekers voegden zich vervolgens de heren P. Meliefste, sprekend namens het da gelijks bestuur van de ondernemings raad, die daarbij de voortreffelijke kwaliteiten van de heer Bodbijl als bestuurslid van het Onderling Onder steuningsfonds van het bedrijf memo reerde, A. Dingemans, chef van de bouwkundige afdeling, die verklaarde, dat een jubileum van meer dan 20 jaar in deze afdeling niet vaak voor komt, H. C. van Eenennaam, chef van de fitterij en I. Joziasse, de magazijn meester. Het laatste woord was aan de jubilarissen, die directie en cliefs. dankten voor deze huldiging en de daarbij behorende geschenken. Vijf gepensioneerden Vijf gepensioneerden namen ver volgens afscheid: de heren J. Wes terweel, met een diensttijd van 46 jaar, die werkzaam was als machi ne-steller in de glasperserij, A. N. Broodman, met 44 dienstjaren, slij per in de hulzenfabriek, J. van Bo ven, met een 30-jarige diensttijd, opperman, J. de Klerk, met 27 dienstjaren, magazijnhulp in het messingmagazijn, en tot slot dhr. J. de Nooijer, die er 25 dienstjaren had opzitten en oorspronkelijk glasperser, maar gedurende de laatste jaren in de reparatie-afde ling en de koffiedienst werkte. De heren Westerweel en Broodman werden toegesproken door ir. Berde nis van Berlekom, die de voortreffe lijke kwaliteiten van de beide schei- Dinsdagmorgen werden tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de N.V. Vitrite Fabriek te Mid delburg werknemers gehuldigd, die lfO en 25 jaar in dienst van de N.V. waren. Voorts werd afscheid geno men van een vijftal reeds gepensio neerde of nog te pensioneren perso neelsleden. Op de foto het kwartet jubilarissen. Foto P.Z.O.) dende personeelsleden memoreerde, waarna de. heer Hesselink de drie' an dere scheidenen bedankte voor de ve le jaren, waarin zij hun beste krach ten onder vaak moeilijke omstandig heden aan het bedrijf gegeven hebben. Ook hier bleven de chefs en mede werkers niet achter en de vijf gepen sioneerden werden achtereenvolgens toegesproken door de heren A. Poort vliet namens liet dagelijks bestuur van de ondernemingsraad, magazijn meester I. Joziasse, H. de Vries, chef van de oerserij, W- Janse, chef van de sorteerafdeling, A. Dingemanse, de chef van de bouwkundige afdeling, A. Leenhouts, chef perserij, J. Sohier en tot slot door P. Meliefste. De vijf scheidende personeelsleden dankten tot slot directie en chefs voor de bij zondere wijze, waarop zij afscheid van het bedrijf mochten nemen. Bij koninklijk besluit van 30 decem ber 1958 zijn tot bestuurslid van het '.waterschap „De Brede Watering van. fZuid-Beveland" benoemd: tot dijkjf graaf de heer P. J. J. Dekker te We- meldinge en als gezworene de heren W. H. van Gorsel te Lewcdorp; A. Koert te WolphaartsdijkP. de Baar te 's-Heerenhoek; P. Dekker te Bors- sele; J. P. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke; D. J. Dees te Oude- lande; J. Minderhoud te Wilhelmina- dorpJ. C. van 't Westeinde te Baars, dorp; W. Boonman te Nisse; B. M.' van Nieuwenhuyze te Kloetinge; J, van Overbeeke te Kapelle; J. L. de Jager te Kapelle; H. Glerum te Scho- re; J. Glerum te Krulningen; I. Smal- legange te Krabbendijke, W. Kake- beeke te Rilland- De benoemingen van de nieuwe ge concentreerde waterschappen op N- Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen zijn nog niet geschied. Geslaagde expositie Op smaakvolle wijze heeft de Sasse Kunstkring te Sas van Gent een ten toonstelling ingericht in de gym nastiekzaal van de openbare lagere school. Het aantal bezoekers was van dien aard, dat de Sasse Kunstkring op een succesvolle tentoonstelling kan terugzien. Advertentie ...en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak DE C.H.U. zal te Zwolle op 14 janu ari een landbouwcongres houden. Prof. dr. L. M. Koyck, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam zal een referaat houden onder de titel: „De positie van de Nederlandse landbouw in de interna tionale economische ontwikkeling". Op basis hiervan zullen daarna drie sprekers het nationale landbouwbe leid behandelen. Deze sprekers zijn: ir. M. A. Geuze lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de Zeeuw se Maatschappij van landbouw, de he6r Prins, voorzitter van het eer traal Bureau van de Tuinbouwveilin gen en ir. G. J. ter Brugge, inspec teur van de Cultuur Technische Dienst. De onderwerpen zijn resp. Langs prijspolitieke lijnen; Enkele grepen uit net tuinbouwbeleid en Is de structuur van de Nederlandse landbouw verouderd? NA LANGDURIGE BESLOTEN ZITTING: Commissie zal naar „verzachting" plan zoeken De raad van Breskens heeft dinsdag avond geen goedkeuring kunnen hechten aan het plan tot duinver zwaring en -verbreding, dat de rijks waterstaat het gemeentebestuur heeft voorgelegd. Uitvoering van dit plan zou betekenen, dat vele bewoners van de Boulevard, de Zandstraatbuurt en eigenaars van grond bij de Westha- vendam, grond en opstallen zouden moeten prijsgeven. De raad heeft daarom besloten een commissie sa men te stellen, die op korte termijn zal onderzoeken of het technisch mo- elijk is het duin zodanig aan te leg- en, dat de eigendommen aan de loulevard, Zandstraat en Westhaven- dam zo veel mogelijk gespaard kun- i blijven. In deze commissie zullen zitting heb ben de burgemeester, de heer J. A. Eekhout, de beide wethouders, de he ren W. C. van de Hooft en P. Ze- gers en de heren J. W. Carels (lijst Carels) Th. P. Cambier (lijst Cam- bier), M. de Boer (prot. chr. lijst) en F. G. M. Goethals (fc.v.p.) De P.v.d.A. zal nog een lid aanwijzen. Een voorstel van mevrouw M. M. Niermans-Gossije (p.v.dA.) om de on derhandelingen niet door een commis sie, maar door de gehele raad te la ten voeren, werd met zes tegen vier stemmen verworpen. Aan de korte openbare discussie ging een besloten zitting van meer aan tweeëneenhalf uur vooraf. In deze besloten zitting gaf een amb tenaar van rijkswaterstaat een, zoals de voorzitter na hervatting van de openbare vergadering ver klaarde. „zeer uitvoerige" toelich ting op het plan. Dit plan, zo deelde burgemeester Eekhout verder mede, houdt in de aanleg van een kunstmatig duin met ruimte voor de bouw van hotels. Te vens voorziet het plan in een rij baan met fiets- en voetpaden. Het geheel zou een breedte krijgen van 38.5 meter. Hoewel B. en W. aanvankelijk de raad voorstelden het plan goed te keuren onder voorwaarde, aat een billijke vergoeding zou worden be taald aan degenen die grond en op stallen zouden verhezen, deelde ae voorzitter na afloop van de besloten zitting mede, dat B. en W. niet di rect hun fiat aan het plan konden geven. Het college deed daarop het voorstel tot samenstelling van bo vengenoemde werkcommissie. Deze commissie zal zo spoedig mogelijk de bevoegde instanties benaderen. Benoeming De heer C. Krieger, hoofd van de christelijke lagere school te St.- Maartensdijk is met ingang van I api-il in gelijke functie benoemd te Tuil (bij Zaltbommel). Een groot aantal puzzelaars heeft dit jaar weer meegedaan aan de P.Z.C.- kerstpuzzel. De gelukkige prijswin naars zijn: 1. N. W. de Vrieze-Stols, Steenweg 88 Schore f 25.2. E. Janse, Bakkersgang 2, Biggekerke f 15.3. J. Hollebrandse, Jnliana van Stolbergstraat 28, Terneuzen, f 10.en B. P. Hollestelle, School straat 14, Bruinisse, f 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13