EÏÏTfi J8É Afscheid burgemeester Souburg werd een grootse huldiging rïr Zeeuwse Almanak eZtui in OOOO0OOO EXPOSITIES „HET ZUIDEN" EN VAN ZEEUWSE KUNSTENAARS BOTERSMOKKELAAR LIEP OP KERSTMORGEN TEGEN DE LAMP Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1958 SOUBURGSE ZAAK WAS UW ZAAK Burgerij schonk de heer en mevrouw Stemerding buitenlandse reis DE SOUBURGSE ingezetenen dragen hun burgemeester een warm hart toe. Dat bleek zaterdagmiddag wel aan het einde van de afscheidsbijeen komst van de heer A. H. S. Stemerding, die op 1 januari a.s. eervol ont slag heeft gekregen als burgemeester van Walcherens derde gemeente, maar tevens met ingang van diezelfde datum benoemd is als waarnemend burgemeester van Souburg. Daar burgemeester Stemerding zijn werk zaamheden voorlopig dus weer op dezelfde voet zal voortzetten, is deze bij eenkomst eigenlijk meer een huldigings- dan, een afscheidsvergaderlng ge worden. Met name aan het einde er van: toen overhandigde wethouder M. A. v. d. Putte namelijk de huldigingsgesehenken van de Souburgse bur- bestaande uit twee fraaie boekwerken en een enveloppe met inhoud voor een buitenlandse reis voor de heer en mevrouw Stemerding. De heer Van de Putte betoogde als voorzitter van het huldigingseomité, dat de gelden voor deze geschenken dankzij de bijzonder spontane mede werking van de inwoners bijeenge bracht zijn. De overhandiging ge beurde in de hal van het stadhuis, waar de muzikanten van „Vlijt en Volharding" opgesteld op de trappen tevens voor een muzikale huldiging zorgdroegen. Het was een bijzonder verraste burgemeester Ste merding, die mede namens zijn echt genote voor deze fraaie geschenken bedankte. Hiervóór was de burgemeester tij dens een buitengewone raadszitting gevolgd door een bijeenkomst, waar op vele ingezetenen en medewerkers van de burgemeester acte de presen ce gaven, dank gebracht voor zijn vele arbeid, die hij verricht heeft in het belang van de Souburgse gemeen schap en in het belang van de lijden de en gebrekkige mens in Zeeland en ook daarbuiten. De heer Stemerding opende deze laatstp raadsvergadering in 1958, waarin hij begon met een over zicht te geven van de belangrijk ste gebeurtenissen in het afgelo pen jaar. De burgemeester noem de hierbij onder meer de raads verkiezingen, het bezoek van mi nister Struijcken in verband met de herindelingsplannen van Wal cheren, de bouw van een nieuw gebouw voor de school met de Bij bel, van nieuwe woningen, de ver betering van het kruispunt bij de Kanaalbrug en een verbeterde straatverlichting. Programma 1959 Wat het programma voor 1959 be treft noemde de burgemeester urgent de bouw van een riool- en zuiverings installatie, van een medisch centrum voor de kruisverenigingen, het bomv- Advertentie) Lutt'le uren van 't oude Jaar resten, Dan komt weer een nieuw Jaar ten lestej Neemt het goede U voor En zet dat ook door: „Houdt U stipt'iijk bij TIP, da's het beste!" n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. P. Z., Maastricht ontv. 1 A. TIP 1 Lfl. Boott' Oude Genever. Nwe. Li mericks inz. aan H. Bootz Amsterdam. rijp maken van gronden voor nieuwe woningbouw, verbreding van de spoorwegovergang, terwijl ook het onderwijs weer de nodige aandacht van het gemeentebestuur behoeft. In dit verhand deelde de burgemeester mee, dat voor 1959 een nieuwe kleu terschool op do urgentielijst ge plaatst Is, terwijl verder een nieuwe Marnixschool nodig is. Hierop sprak namens de raad de heer A. W. Bonff een dankwoord. Wethouder Van de Putte sprak ver volgens de burgemeester toe. „Het is geen weemoedig afscheid", betoogde de wethouder, „want U zet uw werk voort, maar toch hebben wij deze be noeming met gemengde gevoelens ontvangen. Want zonder annexatie plannen zou U niet herbenoemd zijn", aldus de heer Van de Putte, die hier op de komst van de heer Stemerding naar Souburg memoreerde. „In no vember 1937 kwam U als het ware „binnenstormen", zo zei hij, „en die „forse gang" heeft U 21 jaar in uw burgemeestersambt begeleid." Met inspanning van al uw krachten heeft U zich voor de Souburgse zaak, die uw zaak was, gegeven. Daarvoor heeft U gewerkt en als het moest gevochten, zoals bijvoorbeeld ia de oorlogsjaren", aldus de wethouder, die verklaarde, dat het een vreugde was met de heer Stemerding te mo gen samenwerken, zowel in B. en W. als in raadsvergaderingen. De heer Van de Putte betoogde vervolg* dat de heer Stemerding in de se<L,_ van de openbare werken doeltreffè'hd werk verricht heeft. Hij memoreerde hier de bouw van een nieuw ^gemeen tehuis, sportvelden, zwembad, nieuwe brug, gymnastiekzaal en de liefdé van de heer Stemerding voor het" on derwijs. De heer Van de Potte dank te ook mevrouw Stemerding voor hetgeen zij voor Souburg gedaan heeft en overhandigde tot slot me vrouw Stemerding bloemen en de burgemeester het boeit „De grote godsdiensten der wereld." T eamwerk In antwoord hierop verklaarde heer Stemerding, dat al het werk in het belang van Souburg niet alleen tot stand gekomen is mede door zijn toedoen, maar nog meer dankzij het voortreffelijke teamwerk van wethouders, secretaris, raadsleden en gemeentepersoneel. De burgemeester herdacht verder in groot respect het werk van de oud-wethouders A. Cy- souw, J. Goedbloed en J. de Priester. En tot slot van zijn betoog hield de heer Stemerding nogmaals een warm pleidooi voor de zelfstandigheid van zijn gemeente. „Laten we er voor zorgen geen stiefkind te worden van een groot Vlissingen", aldus de Sou burgse burgervader. Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer Rouff, die de burgemeester dankte voor de wij- VAN TOT ACTIVITEIT Activiteit, mits gunstig gericht, is altijd te loven en derhalve zij ook hier met waardering melding ge maakt van de activiteit, die „De Gid- TOEKOMST Zo, daar zijn we dan allemaal weer; een beetje versuft misschien van vier zondagachtige dagen, een beetje murw van kip en kalkoen, van koek en kerstkrans, kinderen en kleinkin deren, maar toch nog present om de maandag weer koen onder ogen te zien, de nieuwe week en het leven weer tegemoet te treden en om de laatste eindjes van het jaar zo goed en zo kwaad als het kan aan elkaar te knopen. Nog drie hele dagen en Wim Kan staat alweer gereed om ons heen te helpen over de drempel van oud naar nieuw en als dat ge beurd is, zal het al wéér zondag zijn. nieuwjaarsdag, met heel de lucht on der Zeelands hoge hemel vol van goe de voornemens, heel de atmosfeer doortrokken van de heilvolste heil wensen en een ieder oprecht vervuld van plannen om het nu allemaal eens fris en doortastend te gaan aanvat ten. De hoge heren, aan de top van onze aloude Europese samenleving hébben het goede voorbeeld al gege ven door al die valuta vrij inwisseU baar te maken en ons rest dus slechts dat goede voorbeeld na te volgen. Ook al onze valuta, onze waarden vrij inwisselbaar voor een ieder die meent er een (goed) gebruik van te kunnen maken. Zonder marchanderen, zon der onderhandelingen over en weer over beloning zus en tegenprestatie zo; néé, vrij inwisselbaar, in een dracht en vereniging het jaar 1959 in. Hand in hand de toekomst, compleet met alle Drie-Eilanden en Deltaplan nen, tegemoet 's jonge, jonge, dat vjordt het jaartje wél.~ sen" van de r.-k. Jeugdbeweging In Axel tijdens de kerstdagen opbrach ten. Zij voorden namelijk een succes volle actie met de verkoop van zelf vervaardigde kerststukjes, waarvan de opbrengst was voor het verbete ren van de inrichting van het club lokaal. De fraaie werkstukjes von den bij de Ingezetenen van Axel gre tig aftrek, zo meldde onze corres pondent. JUBILEUMGESCHENK Voor een passend en in de stijl der vereniging gehoudeü jubileumge schenk' zorgde tijdens de kerstdagen de varkenshoudersvereniging „Hulp in nood" te Krabbèndijke. De leden van deze, zestig jaar bestaande ver eniging, kregen namelijk keurig een kilo vlees en een hoeveelheid boter thuisbezorgd. In vele Krabbendijkse gezinnen kon er dus naar hartelust gebakken en gebraden worden... OVERBODIG In en rond Bruinisse vorderen de werkzaamheden in het kader van het Deltaplan gestaag en dat brengt met zich mee, dat verscheidene at tributen overbodig beginnen te wor den. Zo zagen „aie van Brü" vorige week reeds enkele grote baggermo lens vertrekken, gevolgd door een zuiger en een perszuiger. Eén der zuigers zal worden opgelegd in de Vluchthaven en daar in revisie gaan, teneinde straks weer bij een ander karwei Ingezet te kunnen worden.. ZANGFESTIJN In Oost burg heeft men zaterdagmid dag in het Ledeltlieater kunnen ge nieten van een zangfestijn, gegeven door de „Dortmunder Siingerkna- ben", die gestoken in stemmige witte blouses en zwarte pantalons een voortreffelijke uitvoering heb ben gegeven. Onuer leiding van Hel mut Bogenhardt werden verscheide ne zang- en ook instrumentale num mers ten gehore gebracht, waarbij vooral het slotnummer, een kerst cantate, gecomponeerd door de diri gent, veel indruk maakte. De heer Jacques Kleijn uit St. Anna ter Mui- den, organisator van dit evenement, sprak tot besluit een dankwoord. De afscheidsbijeenkomst, die zater dagmiddag in Souburg was belegd voor burgemeester A. H. S. Stemer ding, werd een grootse huldiging, waarbij wethouder M. A. v, d. Putte (links) o.m. een boekwerk aanbood. Zittend mevrouw Stemerding, die eveneens in de hulde betrokken werd. (Foto P.Z.O.) Auto ging in Vlissingen zon der bestuurder er vandoor In de vroege morgen van zaterdag moest men in de Bonedijkestraatr te "Vlissingen tot de ontdeking komen, dat zes boompjes waren afgebroken, verkeersborden waren gekraakt, een lantaarnpaal beschadigd, struiken vernield en een grasperk omgeploegd. Uit het politieonderzoek bleek, dat de schade vermoedelijk was veroorzaakt door een grote auto, die slingerend over de weg had gereden. Zaterdagavond dus binnen de voor geschreven vierentwintig uur meldde zich de eigenaar van de auto. Het was de heer G. uit Vlissingen, die zijn wagen verhuurd had aan zijn stadgenoot B. Toen de auto even met draaiende motor had stilgestaan, ter wijl B. zich achter de wagen bevond, had een gast van de huurder, zekere heer G., eveneens uit Vlissingen. per ongeluk op het gaspedaal getrapt. De auto welke een automatische versnel ling had, was toen met sprongen gaan' rijden, om een tientul meters verder weer tot stilstand te komen. Onder weg hadden echter de plantsoenen het moeten ontgelden, zodat het voor huurder en gast een duur ritje is ge worden. In Vlissingen sloeg auto over de kop Op de avond van tweede kerstdag reed de adelborst E. uit Den Helder met een auto door de Scheldestraat te Vlissingen. Op het kruispunt Schel destraat—Paul Krugerstraat gaf hij geen voorrang aan een daar passeren de auto, bestuurd door de heer I. uit Vlissingen. De botsing was zo hevig, dat de auto van de heer E. over de kop sloeg. Beide wagens bekwamen grote schade. De inzittenden liepen echter gelukkig geen letsel op, kantoormachines Wielrijder te Zierikzee aangereden Zondagmiddag ontstond op de Gracht weg te Zierikzee een aanrijding. Uit de Borrendammestraat kwam de voet ganger M. H. uit Zierikzee met een meisje aan de hand. Toen hij zich naar de rechterzijde van de Gracht- weg begaf, kwam vanuit de richting van het station een personenauto, be stuurd door de heer N.L. de O. uit St.-Philipsland. H. werd door de auto gegrepen, kwam op de weg te vallen en liep een hersenschudding op. Dok ter C. M. van Hoorn, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het Zweedse Rodekruisziekenhuis noodzakelijk. ze, waarop hij de verg leidde, door gemeentesecretaris J. van Ginkel en nadat de buiten gewone raadszitting gesloten was door een groot aantal vertegen woordigers van instanties en be sturen. Verdere sprekers Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, sprekend namens de vereniging van B. S. en O. op Wal cheren, opende de rij. Hij noemde de heer Stemerding een gewaardeerd lid in deze vereniging, waarna burge meester P. Daniëlse van buurgemeen te Ritthem enkele herinneringen uit de samenwerking tussen de beide gemeenten naar voren haalde. Na mens het bestuur van de dienst voor Bouw- en Woningtoezicht sprak bur gemeester D. Kodde van Zoutelande, ale memoreerde, dat de heer Stemer ding alles bewerkstelligd heeft om deze dienst tot bloei te brengen, waarna de heer J. P. D. de Smit na mens het personeel van deze in Sou burg gevestigde dienst sprak. Hierna werden gelukwensen en dank woorden uitgesproken door de heren J. J. Passenier, commandant van de plaatselijke brandweer, ds. J. A. van Duyne, namens de kerkeraad dei Ned. herv. kerk, J. van Tuinen, na mens de stichting „Verpleeg- en rust huizen Midden-Zeeland", J. J. Duve- kot, namens de psychiatrische inrich ting „Vrederust", A. A. Leenhouts, inspecteur voor het lager onderwijs, mej. P. Wisse, namens het personeel van de Beatrix- en Marijke-kleuter- schtool, Steur, namens het personeel van de beide openbare lagere scholen en J. Deij, namens dat van de chris telijke school. Tot slot dankte burgemeester Ste merding voor de vriendelijke en waarderende woorden van deze spre kers en voor de talrijke geschenken, waarmee zij hun woorden onder streepten. Berger H. Breen plotseling overleden Tijdens vakantieverblijf in Engeland Zaterdagmorgen, is te Rainham In het Engelse graafschap Kent de bij na 62-jaHge bekende Zeeuwse berger H. Breen uit Wemeldinge, die met vakantie bij zijn dochter vertoefde, op straat plotseling onwel geworden en aan een hartaandoening over leden. De heer Breen, die uitvoerder was bij W. A. van den Tak's bergingsbedrijf, genoot zowel in scheepvaartkringen als daarbuiten een grote bekendheid. Bij vele Zeeuwse bedrijven was hij een geziene figuur, In het harde bergersleven doorliep hij alle rangen. Zo was hij opgeklom men van duiker tot schipper, waarna hij later werd aangesteld tot uitvoer der. Het bergingsvaartuig „Walrus" heeft jarenlang onder zijn comman do gevaren. De heer Breen heeft vele bergingen zowel in binnen- als bui tenland uitgevoerd. Ook bij het leg gen van de P.Z.E.M.-kabels door de Zeeuwse stromen had hij een be langrijke taak. Voor de heer Breen bij W. A. van den Tak in dienst kwam, was hij werk zaam bij de fa. Van den Tak en Hoo- geboezem. Bij deze bedrijven tezamen had hij een diensttijd van ongeveer veertig jaar. Dokter P. Quaak vertrekt uit Bruinisse Dokter P. Quaak, sedert 9 januari 1946 arts te Bruinisse zal per 1 februari aa. deze gemeente verlaten. Hij heeft te Haarlem de praktijk overgenomen van dokter C. Hage, (te Bruinisse geboren), die zelf genees heer-directeur wordt van een zieken huis bij Utrecht. De praktijk van dokter Quaak te Bruinisse wordt voortgezet door zijn zwager, dokter Van Leeuwen. KUNST IN ZEELAND Jongschaap uit Zierikzee zorgde voor verrassing VOOR DE VERRASSING op de ten toonstelling van de Stichting Zeeuw se Beeldende Kunstenaars in 't mili tair hospitaal te Middelburg (tot 4 januari a.s.) zorgde de Zierikzeese schilder Jan Jongschaap met een twaalftal miniaturen, die vrijwel stuk yoor stuk bijzonder oorspron kelijk zijn en die in opzet en uit werking een waarlijk geïnspireerde geest verraden. Dat dit laatste zo nadrukkelijk wordt vermeld, heeft een reden, en wel deze: In de werken van de overige exposerende kunste naars mist men die geïnspireerde geest helaas nogal eens. Ook zij zonden weliswaar fraai en gedegen werk in, maar het adenit te vaak de sfeer van de kunstnijverheid, met de nadruk op nijverheid- Bij Jongschaap is daar geen sprake van. Diens verfijnde werkstukjes, zoals „Mensen In sneeuw", „Vuur- dwergen" en „Ontvangenis" spreken aan door de gloed van de bezieling waarmee zij klaarblijkelijk vervaar digd zijn en die zij dan ook nog steeds uitstralen. In donkere, zaeht- gloeiende tinten soms maar ook zoals In „Mensen ln sneeuw", met een verfrissend oprechte klaarheid inkleur en bedoelingen. Ook wel mystiek getint, maar nooit „ongrijp baar" of met opzettelijke buigingen naar het in zijn vaak doorzichtige „ondoorgrondelijkheid" al te dik wijls verheerlijkte non-figuratieve. Jongschaap zorgt dus voor de ver rassing; voor het overige is het in het algemeen een kwestie van her kennen, met als uitzondering echter de drie werken van Piet Rijken uit Middelburg. Met tweemaal „Herfst bladeren" (I en II) en eenmaal „Dood hout" laat Rijken heel iets anders zien, dan men van hem ge woon is geraakt en het is een alles zins aangename verandering. Met name in „Herfstbladeren I" boeit deze kunstenaar door een uiterst verfijnde sfeertekening en een be wonderenswaardig zorgvuldige af werking' en doorleefdheid van het door hem gekozen onderwerp. „Herkennen" dus. voor het ove rige. Andriea Minderhout expo seert vijf kleurige, non-figura- Olielampen voor Ooatburg s Een deputatie van de r^k. pad- vinders'groep „Sint Eloy" te iij. ...M dis- Oostburg, bestaande uit trictscommissaris J. P. H. Ouwendijk, de troepleider J. de Loos en de patróuilleleider G. de Windt, bood woensdag op het H gemeentehuis van Oostburg een H tweetal petroleumgaslampen aan. De heer J. P. H. Ouwen- dijk gewaagde bij deze aanbie- ding aan het ontbreken van een H straatverlichting in enkele nieuw aangelegde en reeds lang bewoonde straten. De padvin- 55 dersgroep was daarom op de ge- daohte gekomen de lampen gra- tis in bruikleen te geven aan de gemeente, totdat deze door definitieve straatverlichting kunnen worden vervangen. Burgemeester mr. K. Hoek ze il ma sprak woorden van dank H voor het mooie aanbod en hoop- te dat slechts korte tijd van het aangebodene gebruik zou moe- ten worden gemaakt. Nog die- -1 zelfde avond deden de lampen dienst. Eén is ie er namelijk op- li gehangen op de hoek van de s Callenfelsstraat en Van Hou- tenstraat en één Ln de Paulus ee Potterstraat. iiiiiiimiiii Successen aan Zeeuws-Vlaamse tieve werken, knap en gevoelig geschilderd; Bram Pihl zond en kele voor zijn stijl en opvatting representatieve doeken (maar naar onze smaak niet zijn beste)- in; Antoine Mes zorgde voor en kele verdienstelijke, hoewel niet bijster boeiende aquarellen; A. W. Duvekot exposeert evenals Minderhout non-figuratief werk, maar belangrijk minder „rijp" en j Piet Bulthuis is vertegenwoor digd met 2 nogal steriel aandoen de, vrij forse doeken („Parijs") en een gelukkig wdrmer en le-. vensechter werk, waartoe Veere hem inspireerde. Voorts is op deze tentoonstelling dan nog naaldwerk (applicatie) te zien van mejuffrouw Thea Spierenburg mooi, zonder meer terracotta- kunstvoorwerpen van A. Braat; een tweetal plastieken van Minderhout; fraai van lijn en oorspronkelijk van vormgeving en beeldhouwwerk van Peter de Jong, waarvan vooral veel bekoring uitgaat van het een voudige, maar geestige werkstukje- „Vrouw op bankje". Een expositie met een enkele ver rassing derhalve, met ontegenzegge lijk mooi werk, maar met juist nog te weinig verrassingen om een be zoek tot een belevenis te maken. Het Zuidenv In de expositieruimte van boekhan del Bikker te Vlissingen ls tot 3 ja nuari nog werk te zien van leden van de kunstkring „Het Zuiden", dié zo kan men dankbaar constate ren, nog verder zijn gegaan op de vorig jaar al ingeslagen weg van zo zorgvuldig mogelijke selectie. Men heert zich nu beperkt tot het ten toon stellen van 23 doeken, waaron der er dan nog enk&le zijn van wij len Willem van Dort sr. uit Bergen op Zoom; forse, dominerende doe ken, geschilderd met een „herfstig" palet en zwaar van sfeer. Voor het overige is deze expositie als het ware gehouden in de fleuri ge, levensblije trant, die het doekje „Oud-Vlissingen" (no. 1 van de caT talogus) van L. van der 'Steen- sr. bezit. Ook de consciëntieuze werk wijze van Van der Steen In dit doek is als het ware typerend voor heel deze tentoonstelling. Van der Steen jr. handhaafde zijn sobere stijl en W. Keller jr. verrast met gaaf, be heerst werk, waarvan vooral het „Portret" charmeert. Blij vgn tooh en technisch pok verantwoord uitge werkt ls het „Bospad" van H. G. J. de Mey stralc van lijn de Syn these van Amsterdam" van mevr- G. EngelsmanLabruyere, evenals, het bekoorlijke doek „Winterzon" van C. W. B. Keller. A. W. de Vries toont een geestige visie en een ver dienstelijke techniek in het „Boeren echtpaar"; F. van Roesecl zorgde voor een ingetogen gouache met „Lezend Meisje"; C. Verschuur be perkte zich tot het inzenden van en kele, niet onverdienstelijke gouaches terwijl J. C. dc Kok tenslotte om deze kleine „doorsnee" te be sluiten voor rustig, beheerst werk zorgde. Een „gevarieerde tentoonstelling"; gevarieerd In stijl, met over het al gemeen verdienstelijk tot goed werk en met een enkele verrassing. En met al» grote pluspunt de ditmaal werkelijk bijzonder zorgvuldige se lectie, die het geheol zeer, zeer veel ten goede ls gekomen. V. B. grens Dat smokkelaars bij voorkeur slechte wo gen en onmogelijke tijdstippen uitkiezen oin hun waren clan destien over de lands grenzen te brengen, is een algemeen beleend feit. Daarom trachtten zij ook in de prille ochtend van de eerste kerstdag een flinke partij boter naar het land onzer zuiderburen te brengen. Maar de douaniers in het bijzonder langs de Zeeuws-Vlaamse grenzen waren ook de kerstnacht op bun post. Vlak I bij bet gehucht „Turkije" in West- Zeemvsch-Vlaanderen lieten de kommiezen die vroege morgen en kele „onschuldige", le ge auto's (zgn. „voor rijders") rustig passe ren. Maar toen de daar achter volgende grote personenwagen met valse Belgische num merborden nader de, fronsten de grens bewakers de wenkbrau wen. Zij lieten de wa gen passeren, maar toen deze de volgende groep koituuiezen na derde, voelde de chauf feur dat hij in do val zat. Hij wist niet betor te doen dan zijn wagen naar de kant van de weg te rijden waar de auto prompt weg zakte en het haze- pad te kiezen. Do auto (de hoeveelste al?) en de 900 kilo bo ter werden in beslag genomen. Énkele dagen geleden werden ln dezelfde streek de botersmok- kelaars beetgenomen door één douane-ambte naar. Deze betrapte de «mokkelaars bij inte het inladen van boter in een auto. Hij sommeer de de bestuurder om maar gelijk mee te gaan, aan welk „ver zoek" deze schoorvoe tend voldeed. Een eind je, verder stond een der opdrachtgevers van de chauffeur onder een lantaarnpaal te wach ten niet een enveloppe. „Geef maar hier", nep do douaneman, waarop -hem tot zijn grote ver bazing ruim driedui zend gulden in de handen werd gedrukt... Bij de grenspost vond de douaneman de tijd gekomen om de balans eens op te maken. Deze gaf aan: één auto, 825 kilo roombo ter, 8100 gulden en na een verhoor drie C-resteerdo smokke el Voor de douane: een „gesmeerd zaakje". Mét boter! Voor de smokkelaars; „een dro ge boterham Auto onder Rilland-Bath geslipt en tegen boom Twee Inzittenden gewond Vrijdagavond rond negen uur is op de rijksweg onder Rilland-Bath ,een ier9oncnauto, bestuurd door O. de l. uit Verseke, geslipt en tegen een boom gereden. De Inzittenden, De R. en zijn mede-passagier O. v. IJ., eveneens uit Yerseke, werden hierbij, gewond. De auto werd vrijwel geheel vernield. De R. bekwam enkele gebroken rib ben en Van IJ. moest met gebroken voeten en een hersenschudding wor den overgebracht naar e< n zieken huis in Goes Do wngen kwam uit de richting Ber- gen op Zoom. witnr beide Inzittenden een deel van de tweede kerstdag had den doorgebracht. Nadat bet ongeluk gebeurd was, kon door passerende, automobilisten vrij snel hulp worden geboden. VANDAAG. Middelburg Electro: „Sctaön 1st die Welt". 19 en 21.15 uur. a.l Schouw burg: „Stella's Sleutel", 20 uur, 18 J. Vlissingen - Alhambra: „Jallhousc Rock", 19 en 21 uur, 14 J. Luxor: „De vlam cn de pijl", 20 uur, 14 J. :unst- bandel Bikker: Expositie Kunstkring „Het Zuiden", 8—18 uur. Gees Grand: „De Circusheid", 20 u.. •II» leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2