Maeryn' PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer TELEFOONDIENST EIND I960 GEHEEL GEAUTOMATISEERD WALCHEREN AKKOORD INZAKE REGELING BOUW- EN WONINGTOEZICHT Bolletje/' ZATERDAG 27 DECEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 P.T.T.-KANTOOR VOOR ZEELAND Kerst- en nieuwjaarsdrukte bij de post besproken Tijdens de vergadering van de P.T.T.- Kamer voor Zeeland, te Rilland-Bath gehouden, heeft de P.T.T. weer een overzicht gegeven van de stand van zaken met betrekking tot de automa tisering van de telefoondienst. Eind 1960 zal geheel Zeeland geautomati seerd zijn door de indienststelling van de laatste knooppuntcentrale: Oost- burg. Tengevolge hiervan wordt niet alleen hét telefoonverkeer in Oostburg ge heel automatisch, maar kunnen te vens in geheel West Zeeuwsch-Vlaan- dëren de interlokale verbindingen door de abonnees zelf tot stand wor den gebracht, hetgeen, zoals bekend, thans nog slechts voor de lokale het geval is. Voordien zullen dan de ve- rige nog te automatiseren gebieden gereedkomen, namelijk het eiland Tholen en St.-Philipsland, beide eind- 1959. Voorts werd nog gesproken over de ligging van het nieuwe P.T.T.-sta- tion te 's-Heerenhoek, waarvan de opening zoals bekend nogal wat stof heeft doen opwaaien. Na ken nisneming van de diverse argumen ten, welke tot aanvaarding van de huidige plaats hebben geleid, kwam men tot de conclusie, dat de door P.T.T. gekozen oplossing in de ge geven omstandigheden het meest reëel moet worden geacht. Ook de dienstuitvoering tijdens de kerst- en nieuwjaarsdrukte maakte punt van bespreking uit. Het bleek niet mogelijk te zijn een tridstip aan te geven, waarop de post ip woens dag 24 december uiterlijk ter post moet zijn bezorgd om in elk geval in Nieuw raadslid geïnstalleerd Raad Kortgene akkoord met regeling recreatiegebied. Maandag vergaderde de raad van Kortgene onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit. Als raads lid werd beëdigd de beer J. Geelhoed, die voor de Partij van de Arbeid in de plaats is gekomen van de heer J. A. Salomé. Er zal een krediet van f 3500.beschikbaar worden gesteld voor de aansehaf van een motorgras- maaimachlne. Met de gemeenten Ar- nemnlden, 's-Heer Arendskerke, Kat- tendijke, Veere, Vrouwenpolder, Wls- senkerke en Wolfaartsdijk werd een gemeenschappelijke regeling aange gaan met betrekking tot dè ontwik keling van de recreatie in het Drie eilanden gebied. De heer J. Breure stemde tegen. Deze regeling beoogt toekomstplan nen voor deze gemeenten met betrek king tot de verwezenlijking van het Drie-eilandenplan. De christelijke kleuterschool te Co- lijnsplaat zal een stuk grond krijgen in het uitbreidingsplan „Colijnsplaat" benodigde oppervlakte is 1250 m2. De rijs van de grond bedraagt f 7,85 per m2. De contributie aan de Nederlandse Vereniging voor gemeentebelangen zal met ingang van 1 januari 1959 van f 10.— op f 15 per jaar wor den gebracht. De destructieverorde ning in de gemeente verd gewijzigd. Ook werden enkele wijzigingen vast gesteld in de begrotingen 1958 en 1959. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1959 werd vastge steld op f 100.000. De heer W. H. de Jonge, onderwijzer aan de uloschool te Kortgene werd eervol ontslag ver leend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De Z.L. M. werd een subsidie verleend van f 75.in de kosten van het houden van een tulnbouwcursus te Kortgene. De Nederlandse vereniging tot reu mabestrijding werd per 1 januari 1959 een subsidie toegekend van 1 cent per inwoner per jaar. Tenslotte werd nog besloten om aan het ver zoek van het bestuur van de chris telijke kleuterschool te Kortgene te gemoet te komen in de kosten tot aanschaf van een stofzuiger. f uriinv v, als 't „jonge" moet rijn! de ochtend van zaterdag 27 december te kunnen worden uitgereikt. Dit tijdstip loopt namelijk belang rijk uiteen, afhankelijk zowel van de liging en verzendgelegenheden van de plaats van afzending, als van de ligging en bereikbaarheid van de plaats van bestemming. Een algemeen geldend laatste tijd stip van terpostbezorging zou dan ook zo vroeg moeten worden gesteld, dat hiermede voor een zeer groot deel van de post de feitelijke situatie niet juist zou zijn weergegeven. In tal van gevallen zou n.l. terpostbezor ging voor een gedeelte van het land veel later kunnen gebeuren. Degenen, die dat wensen, zullen in verband hiermede inlichtingen dienen te vragen aan de postkantoren in hun woonplaats onder opgaaf van de naam van de plaats van bestemming van de desbetreffende corresponden tie. RAAD HOOFDPLAAT Begroting 1959 gaf geen aanleiding tot discussie. In de raad van Hoofdplaat, die maan dagavond werd gehouden, leverde de begroting 1959 weinig stof tot discus sie en werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Op voorstel van de heer P. Dekker (prot. chr. partij) werd het bedrag voor het houden van volksfeesten met 200,verhoogd voor de viering van koninginnedag. Dank zij een verhoogde uitkering van het rijk van 7,per inwoner sluit de begroting met een post onvoorzie ne uitgaven van 1824,en een bij drage van de kapitaaldienst tot be schikking over de saldi-reserve van 1780,De vermakelijkheidsbelas ting werd gewijzigd van 15% in 10%. Voorts werd adhesie betuigd aan het schrijven van de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren in het schrijven van de vereniging voor bur gemeesters, secrearissen en ontvan gers in West Zeeuwsch-Vlaanderen betreffende de bëzoldigingsregeling voor de secretarissen en ontvangers in de provincie Zeeland. MIDDELBURG Prof. Slijper sprak voor Natuurkundig Gezelschap. Interessante voordracht over „De mens" Prof. dr. E. J. Slijper te Amsterdam hield in het Schuttershof te Middel burg voor het Natuurkundig Gezel schap een voordracht over het „He den, verleden en toekomst van de mens." Het begrip mens wordt gedefinieerd zo ving spreker zijn betoog aan als zijnde een rechtop lopend wezen, met als essentiële voorwaarde: het hebben van cultuur, dit tot uiting komend in het gebruik van vuur of gebruik van zelf gemaakte werktuigen. Aan de hand van gevonden fossiele beende ren kon men de ontwikkelingsgang van de mens afleiden: Van de Nean- derthalmens met zware kaak, doch zonder kin, via de Sinanthropus peki- nensis en de jongste prehistorisch mens met zijn rotstekeningen tot de tegenwoordige homo sapiens. Niet alleen door zijn bouw wordt de Sinanthropus tot de mens gerekend, aldus prof. Slijper, maar men vond ook sporen van stookplaatsen, werk tuigen uit steen vervaardigd en aanwijzingen van kannibalisme. Ook de markante punten van over eenkomst alsmede de essentiële ver schillen tussen mens en aap passeer den de revue. Door analyse van de oorzaken, die het uitsterven van een diersoort tot gevolg hebben, komt men tot de con clusie dat slechts inwendige factoren de oorzaak van het uitsterven kunnen zijn. Deze factoren zijn het gevolg van te gunstige levensomstandighër den, zodat specialisatie kan optredeir. Ook de tegenwoordige mens heeft zich biologisch gezien slechts naar de •zwakke zijden ontwikkeld. Zijn zwak ste zijde is wel de specialisatie van de hersenen. Spreker kwam dan ook tot de conclusie, dat de mens als soort zal uitsterven. Gelukkig hebben we, volgens menselijke berekening, nog ongeveer een miljoen jaar te leven. Aan het eind van zijn boeiend betoog beantwoordde prof. Slijper enkele vragen. Kerstfeest Maahdagavond en dinsdagavond werd in de Koorkerk te Middelburg het kerstfeest voor de kinderen van de vrijzinnige zondagsschool gevierd. Er werden kerstliederen gezongen en een kerstverhaal werd verteld, terwijl de feestelijk verlichte kerstboom voor een stemmige kerstsfeer zorgde- Behalve de gebruikelijke versnape ringen werd aan de kinderen een ka lender en een boek uitgereikt. Veie ouderen gaven op beide avonden ook blijk van hun belangstelling. Examens Dezer dagen legde mejuffrouw W. M. M. den Otter uit Middelburg in Den Haag het stenografie-examen 250 lettergrepen per minuut kamersteno graaf) af. Zij is steno-typiste en chef- tvpiste bij het hoofdbestuur van de Christelijke Bond van Overheidsper soneel in Den Haag. Officiële publikatie MIDDELBURG. BENOEMING WETHOUDER. B. en W- van Middelburg maken bekend, dat de wethouder Schorer als zodanig heelt bedankt en In diens plaats is ge kozen tot wethouder de heer drs. Th. J. Westerhout, die het beheer over het gas- water- en elektriciteitsbedrijf, slachthuis keuringsdienst en kunstzaken heeft over genomen. Middelburg, 22 december 1058. „De Ruyterschool" kreeg bezoek uit Antwerpen. Op dinsdag 23 december brachten de leerlingen van de Antwerpse Hogere Zeevaartschool een bezoek aan hun Vlissingse collega's van de „De Ruy terschool". Ter gelegenheid van dit bezoek had men een sportprogram ma samengesteld. De Belgen bleken echter op dit gebied over heel wat minder capaciteiten te beschikken dan hun Hollandse collega's. Na de aankomst in Vlissingen werd 's mid dags een volleybalwedstrijd gespeeld in het gymnastieklokaal aan de Grote Markt tussen een zestal van de „De Ruyterschool" en de gasten. De be zoekers waren hier verre de minde ren, want de Vlissineers wonnen met maar liefst 5-0. zodat de Belgen de eer zelfs niet konden redden. Het ging niet veel beter bij de voetbal wedstrijd, die op het sportterrein aan1 de Baskensburgseweg gespeeld werd. Het team van de Hogere Zeevaart-: school leed namelijk een zware 10-2 nederlaag. Als sluitstuk van dit be zoek werd 's avonds in „Britannia" een feestavond gegeven, waar onder meer de bekende conferencier Cees de Lange, zijn vrouw Lucy Steyn en de pianist-jongleur Dick Harris op-' traden.. Het muzikale voorprogram-,; ma van deze avond, waarop onder; meer de burgemeester mr. B. Kolff: aanwezig was, werd verzorgd door het schoolorkest, dat enkele jazz nummers op vlotte wijze ten gehore bracht, een Westlndisch kwartet Zeer aardig gevonden was de aan komst van een imitatie-Dorus, die na langs zijn valreep te zijn neerge daald, de verdere nummers 'aankon digde.-EnTiret ortVet'CMeTfsteTijk".Het hoofdprogramma van de avond vorm de het optreden van het groepje van Cees de Lange, die de overvolle zaal met zijn geestige conferences de ge hele avond aangenaam wist bezig te houden. Hierin werd hij bijgestaan door Dick Harris, die niét alleen een uitstekend pianist maar ook een goe de goochelaar bleek te zijn. Enige oude en splinternieuwe liedjes werden gezongen door het echtpaar De Lange alleen of in duo. Als blijk van waardering voor dit aangename bezoek bood de voorzitter van de schoolvereniging van de „De Ruyterschool", de heer K. Valk, de voorzitter van de Antwerpse school vereniging de ..Argonaut" een herin nering aan. Als dank schonk deze zijn Hollandse collega het school- vaantje van de Hogere Zeevaart school SEROOSKERKE (W.) Kerstmiddag In het verenigingsgebouw te Seroos- kerke (W.) werd de jaarlijkse kerst middag voor de bejaarden gehouden, georganiseerd door de vrouwenbond, onder leiding van mevrouw de Dreu. Na de kerstliturgie zong een koortje enkele liederen en werd een kerstver haal verteld, waarna ook nog werd gedeclameerd. Waarschijnlijk ten ge volge van de slechte weersomstan digheden was de belangstelling niet zo groot als vorige jaren. Aanrijding In de Hondegemseweg ter hoogte van de hofstede Paulineburg te Serooské'r- ke (W) waar in verband met de weg- omlegging een druk verkeer is, ont stond een aanrijding tussen een lijn bus van de Stoomtram Walcheren <ai een personenwagen, bestuurd door A. W. te Souburg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel was er enige materiële schade. voor oliehaarden DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig geen roet t RAAD HOEDEKENSKERKE RAAD KOUDEKERKE Nieuwe bouwverordening werd vastgesteld. In de dinsdag gehouden vergadering van de Koudekerkse gemeenteraad werd, na een uitvoerige, artikelsge- wijze behandeling, een nieuwe bouw verordening voor de gemeente vastge steld. Zoals de voorzitter zei, de vrucht van een dertigtal vergaderin gen. Een bijzonder woord van welkom richtte burgemeester Dregmans bij de behandeling van dit punt tot de voorzitter van de centrale dienst voor bouw- en woningtoe zicht op Walcheren, de heer J. D. P. de Smit, die aan de samenstel ling van de verordening had mee gewerkt. De redactie van enkele artikelen werd, op advies van de heer Flipse enigszins gewijzigd, zodat de ver ordening tenslotte, met enkele cor recties werd goedgekeurd. Voorts werd bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een tweetal geldleningen aangegaan voor de fi nanciering van de bouw van een vier de lokaal voor de hervormde school, één van 18.000 voor de aankoop van de grond en één van 44.000 voor de bouwkosten. Op een verzoek van de Volksbibliotheek de subsidie te verho gen, werd afwijzend beschikt. Tot be stuurslid in de stichting „Vebena- bös" werden "gekozen de heren P. J. Carribier en P. Flipse. Goedkeuring van de raad kreeg ook het voorsteL een bedrag van 3600 bij te dragen in de kosten van aanslui ting op hefc; waterleidingnet van tien in „onrendabele gebieden" liggende percelen. Deze percelen, gelegen aan WielemakeVsbaan, Vlissingsestraat, Broederhóekweg, Noordbeekseweg en Breeweg, zullen in het kader van her verkaveling oj> het waterleidingnet worden aangesloten. Tevens werd een overeenkomst vast gesteld tussen de gemeente en de ei genaar-exploitant van de kampeer boerderij Dishoek die plannen Heeft voor de bouw van een centrale was- en tolletgelègenhei4,,ep zijn terrein aangaanqe r van liét afvalwater. De Nederlandse ver eniging tot rheumatiekbestrijding werd een subsidie van één cent per inwoner toegekend. De hervormde school zal medewerking worden ver leend bij de aanschaf van leermidde len voor het verlceersonderwijs. Ver meld zij tenslotte, dat een vleèskeu- ringsverordening en een destructie- yerordening werden vastgesteld. DOMBURG Kerstfeest N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwen fiond afde ling Domburg, vierde haar kerstfeest in gebouw Hehoboth. De kerstliturgie werd gelezen door mevrouw Jellema—Van Dijk en mevrouw Van Keulen—De Voogd. Me vrouw Dondorp—Goslings las eèn kerst verhaal voor, terwijl mevrouw Goed- bloed—Lodewijk enkele kerstgedichtjes voorlas. Besloten werd de volgende ver gadering op 21 januari te houden. Als spreekster zal dan Optreden mevrouw A. H. T. Schippers—Meyer met het onder werp „Valerius". Onderzoek naar mogelijkheid voor slangendrooginstallatie De raad van Hoedekenskerke verga derde onder voorzitterschap van bur gemeester, mr. H. J. M. Stieger. Naar aanleiding van het voorstel van bur gemeester en wethouders om deel te nemen in de gemeenschappelijke re geling voor het Bouw- en woningtoe zicht en het toezicht op gemeente werken in het huidige district 's-Gra- venpoider van de C.D.B. stelde de heer Boogaard (c.h.n.) de vraag of de gemeenteraden hier niet teveel in hun bevoegdheden worden beknot, nu de aanstelling van personeel en de vaststelling van begroting en reke ning wordt opgedragen aan een com missie. De heer Beulens (k.v.p.) vroeg zich af of de aanstelling van een admini strateur niet het gevaar inhield van een nieuwe ambtelijke dienst met de daaraan verbonden kosten. De heer Maartense (k.v.p.) bracht naar voren dat er met deze nieuwe dienst niet zo heel veel zal veranderen. Hij had ver schillende bezwaren maar is tot de conclusie gekomen dat de uitgestrekt heid van het rayon, het gebied van 7 gemeenten nimmer tot een perfec te dienst kan leiden. De heer Clarijs (k.v.p.) vond de loop tijd van de regeling te lang en zou deze teruggebracht willen zien tot 3 jaar. „Doet zich te eniger tijd een gunstiger mogelijkheid voor dan kan men daar binnen redelijke tij'd profiteren", be voorzitter ging uitvoerig in op de bezwaren van de verschillende spre kers. Hij verklaarde dat het nu een maal niet mogelijk is een ideale dienst in het leven te roepen, indien deze het gebied van 7 gemeenten moet bestrijken. Een combinatie met minder gemeenten doch zal ook meer kort op de begroting valt dus ook hier niet aan te denken. Door de „kapitaalswerken" aan het toezicht van de gemeente-architect te onttrekken hoopt men voldoende tijd vrij te krijgen voor geregelde contro le. Met de stem van de heer Boone (s.g.p.) tegen, besloot de raad tot deelneming in deze gemeenschappe lijke regeling. Bij de behandeling van de gemeen tebegroting vroegen enkele leden de aandacht voor een slangen drooginstallatie te Kwadendam- me. De voorzitter zegde toe dit eens met deskundigen te zullen be kijken. Ook hij achtte het onver antwoord dat het materiaal op de ze wijze moet worden behandeld doch financiële bezwaren hebben tot nu toe een oplossing verhin derd. De raad besloot een subsidie te verle nen van f 100 per jaar aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor elke uit de gemeente afkomstige student. De heer Boone stelde de vraag of het wel juist is dat de gemeente nu ook het hoger onderwijs gaat subsidiëi^n. Voor alle mogelijke onderwijsinsrel- lingen wordt verplicht en onverplicht door de gemeente betaald. De begroting voor het Burgerlijk Armbestuur over 1959 werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. De gemeente zal. een subsidie van f 22.000 aan deze instelling moeten verlenen om haar in staat te stellen aan haar verplichtingen te voldoen. - - g per leerling voor het bij- Burgerüjke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. Hijman—Bruens, z-; J. A. Kouwenhoven—Kloeg, d-; J. C. Baijens Pleijte, d.; A. Soolsms—Mlnheere, z.; H- de Bondt—Flux. d.; E. M. Stouthart—Ho- gendoorn, d.; C. A. CornelisseBleeker, d.; P. Visser—Van Wingerden, d.; E. A. L. van Tongeren—Van Kaalte, z.; J. Hoo- gestegèr—Adriaanse, d. Ondertrouwd: G. Slijm, 21 jaar en J. M. Verduijh, 19 jaar; M. van Weele, 42 jaar en J. E. Stroo, 37 jaar. Getrouwd: J. C. Xortewég, 33 Jaar en M. L. v, d. Graaf, 23 jaar; H, E. Katten broek, 23.jaar en G. H. Ester, 21 jaar; K. de Ronde, 25 jaar en R. Eenkhoorn, 21 jaar; A- W. de Groot, 33 jaar en R. M. Romer, 32 jaar. Overleden: A. M. L. Siebert, 82 Jaar, wed. van C. Steketee; Th. J. C. Hillen, 87 Jaar; J. Vleugel, 71 jaar, e. van C. Florusse; J. Geldof, 68 jaar, e. van M. A. Meijer. Het bedrag per 1 zonder lager onderwijs voor 1959 wordt vastgesteld op f 40,28. Aan het bestuur van de prot. chr. school werden gelden toegezegd voor de aankoop van een kachel. Het krediet In rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor het jaar 1959 bepaald op f 50.000. Met algemene stemmen werd de heer H. Arendse benoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim in de vacature J. Hofstee. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot aankoop van enkele stuk jes grond in de kom Kwadendamme. RAAD WOLFAARTSDUK Regeling vastgesteld voor recreatiegebied Na 's middags een rondrit door de f emeente te hebben gemaakt, waar- ij de verschillende gemeente-eigen dommen werden bezocht, kwam de gemeenteraad van Wolfaartsdijk maandagavor in openbare vergade ring bijeen onuer voorzitterschap van burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- menij. Tijdens deze vergadering werd de gemeenschappelijke regeling voor het recreatiegebied Veerse Gat Zandkreek vastgesteld. Het maximum krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten werd voor 1959 bepaald op 98.000. Besloten werd een nieuwe verordening op de keuringsdienst voor slachtdieren en vlees vast te stellen. Het ophalen van het huisvuil in 1959 werd aanbesteed aan de heer F. Franclce voor 2230. Tot bestuurslid vart de instelling voor maatschappe lijke zorg werd benoemd de heer F. J. Ossewaarde. Met het destructie bedrijf „Gekro" werd 'n nieuwe over eenkomst inzake het ophalen van ca davers aangegaan, terwijl de des- tructie-verordening in verband hier mee een wijziging onderging. De uit gaven voor het openbaar lager onder wijs en de vergoedingen voor het bij zonder onderwijs over 1957 werden vastgesteld, benevens de vijf jaarlijk se afrekening. Tijdens de rondvraag wees de heer G. de Witte op. de on welriekende lucht bij de sloot naast de Zandweg. Besloten werd met de bewoners hiervoor een regeling te treffen. NIEUWDORP Jonge Kerk vergaderde De Jonge Kerkgroep der Nederlands hervormde kerk te Nieuwdorp kwam in vergadering bijeen onder voorzit terschap van ds. B. Zoodsma. Na het huishoudelijke gedeelte sprak ds. Strating over „Nieuwdorp en het Del taplan." Hierop volgde een geani meerde discussie. Kerstdienst In de gereformeerde kerk te Nieuw dorp hielden de jongeren van het Gereformeerd Jeugdverband een kerstdienst. De dienst werd geopend door ds. A. Goedendorp. Aan de li turgie werkten verder mee het chris telijk gemengd zangkoor „Tot Nut en Genoegen" te Nieuwdorp onder lei ding van mejuffrouw Kousemaker uit Goes, dat een kerstcantate voor koor en soil zong. Het kerstverhaal werd verteld door do heer J. de Kok te Nieuwdorp, die de samenkomst ook met gebed sloot. 1056. Steeds opnieuw doken le Shastar-eskaders neer im de vesting van Gothai en zijn gespuls te bestoken. De oiraat amuseerde zich even wel kostelijk, in de veilige overtuiging dat het scherm iedere massa-aanval kon weerstaan. Hij zou stellig minder gerust geweest .zijn, indien hij had kunnen zien wat de indringer aan de voet van de hoofdtoren in zijn schild voerde. Piloot Storm volgde nauwkeurig je aanwijzingen die Shoj Nun hem gegeven had vooi 3e Installatie van :en tijd oom. Met snelle zekere be wegingen opende hij he sponsrubbcr omhulsel var iet gevaar'ijke apparaat ei itelde het njchanisme ii verking. \an boord van de Polaris volgden zijn vrienden met spanning zijn be wegingen én opeens uitte admiraal Vuldun een opgewonden kreet. „Zie je wel! Hij is ontdekt! Daar om die hoek komt een schildwacht aan. De kerel sluipt van achteren op hem toe!..— En hij bemerkt het niet! Storm! Storm! Kijk dan toch om! Ach! Konden we maar iets Inderdaad zag het er minder fraai uit voor on ze piloot. Onbewust van het naderende onheil verrichtte hij de laatste handelingen aan de KRABBENDIJKE Postduivententoonstelling. De postduivenhoudersver. „De Schel- deduif" te Krabbendijke hield op za terdag een tentoonstelling, waaraan vele liefhebbers uit verschillende plaatsen deelnamen. Er waren 332 duiven ingezonden, verdeeld over zes klassen. De liefhebbers met prijswin nende duiven konden 's avonds hun prijs kiezen uit een zeer gevarieerde hoeveelheid. Aan deze tentoonstelling was tevens een bonnenverkoop van jonge duiven en eieren 1959 verbon den. Aangezien er verscheidene bon nen aanwezig waren van grote kam pioenen, verwachtte men een groot resultaat. De duurste jonge duif van de bekende Duitse liefhebber Josef Kohaus ging voor 57 van de hand. De totale opbrengst was 515, het geen voor Zeeland een mooi resul taat kan worden genoemd. Denuitslagen der verschillende klas sen zijn als volgt: klas I oude dof fers: 1. Joh. Meyer, Hansweert; 2. J. v. Langevelde, Kruiningen; 3. C. J. Clement, Krabbendijke; 4. P. Sonke, Krabbendijke. Klas II oude duivin- nen: 1. M. Blaauwkamer. Waarde; 2. W. Krijn3en, Waarde; 3. P. J. v. d. Dorpel, Krabbendijke: 4. G. Boone, Yerseke; 5. P. J. v. d. Dorpel. Krab bendijke. Klas III jarige doffers: 1. A. v. Overmeire, Rilland; 2. Joh. Meyer, Hansweert; 3. D. v. Luijk, Krabbendijke; 4. C. Snoep, Goes; 5. H. J. v. Es, Yerseke. Klas IV jarige duivinnen: 1. P. Kakebeeke, Kruinin gen; 2. M. Blok, Kruiningen; 3. P. Kakebeeke, Kruiningen: 4. M. Chris- tochowitz, Hansweert; 5. C. J. Cle ment, Krabbendijke. Klas V jonge doffers: 1. C. Core- mans. Rilland; 2. J. Strosnijder, Kruiningen; 3. M. Minnaard. Krab bendijke; 4. M. Christochowitz, Hansweert; 5. M. Blaauwkamer, Waarde. Klas VI jonge duivinnen: 1. C. M. Prevo. Krabbendijke; 2. P. J. v. d. Dorpel, Krabbendijke; 3. J. Poley, Kapelle; 4. Joh. Meyer, Hansweert; 5. P. J. v. d. Dorpel, Krabbendijke. Schoonste oude doffer: Joh. Meyer. Schoonste oude duivin: M. Blaauw kamer. Schoonste jonge doffer: C. Coremans. Schoonste jonge duivin: C. M. Prevo. Kerstavond Dezer dagen vierde de afdeling Krab bendijke van de bond van Plattelands vrouwen het kerstfeest. De voorzit ster, mevrouw Woutersen-ten Have, opende met het voorlezen van het kerstverhaal. Vervolgens declameerde mevrouw A. Langevr'de-van der Plas enkele gedichten. Enkele dames van de afdeling Ril land waren bij deze avond vertegen woordigd om een kerstspel op te voe ren. Met de vertoning van het „Bloe menmeisje" oogstten ze veel succes. Na het gezamenlijk zingen van een aantal kerstliederen, declameerde mevrouw J. Blok-Dekker een drietal Vlaamse kerstgedichten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11