if PREDIKBEURTEN ZEEUWSE V.L.N.'ERS WILLEN DE BAND MET BOND BEHOUDEN Waardering voor standpunt gewestelijk bestuur. Duivententoonstelling te Souburg WALCHEREN TIP vanBOOTZ DANNY KAYE UITMUNTEND IN VORM ALS „DE CIRCUSHELD" Tekko Taks op de vliegende Hollander WOENSDAG 24 DECEMBER 1958 P11 O V l U I A bh bh V W 8 B COURANT 1 ONDANKS KRITIEK OP HOOFDBESTUUR Het grootste deel der leden van de afdeling Walcheren van het Vetera nen Legioen Nederland heeft zich tij dens de dinsdagavond gehouden ver gadering van deze afdeling in de V.L. N.-soos aan de Herengracht te Mid delburg akkoord verklaard met het standpunt van het gewestelijk be stuur in Zeeland om niet over te gaan tot de oprichting van een ne- venbond. Volgens het bestuursplan zullen de gewestelijke leden want de houding, die Walcheren bepaald heeft wordt ook door de andere afde ling, Axel, gevolgd weer toetreden tot het VJLZN. totdat op de bijzondere ledenvergadering van ae bond het be leid zal zijn besproken. Deze vergadering van de afdeling Walcheren werd gehouden naar aan leiding van de moeilijkheden, die tus sen een deel van het hoofdbestuur en het gewestelijk bestuur zijn gerezen. De heer M. Temme, de voorzitter van het gewest Zeeland en tevens hoofd bestuurslid, gaf tijdens deze avond aan de leden een toelichting over het gebeurde. De moeilijkheden ontston den nadat het hoofdbestuur niet wenste te bezuinigen op de financiën. Dit was temeer nodig, omdat mét de overname van de stichting Oud-wa penbroeders door het V.L.N. ook een schuld van de stichting was overge nomen. Deze schuld werd steeds groter en verschillende gewestelijke bestu ren waaronder ook het Zeeuw se wilden geen verantwoorde lijkheid meer dragen voor de be slissingen van het hoofdbestuur. Verschillende gewesten ook weer het Zeeuwse dienden een begroting in om verandering te brengen in het financieel beleid. Tijdens een vergadering van het hoofdbestuur en de afgevaardigden werd evenwel niet het Zeeuwse voor stel, maar het hoofdbestuursvoorstel aangenomen, waarop 24 afgevaardig den plus 3 hoofdbestuursleden de bijeenkomst verlieten. Pogingen van Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. L. de Voogd—Schipper, N. L. Meulmeester—Dekker z. K- C. Kie vit—Jenie d. E. G. Meinema—Terpstra d. A. Labeur—Boone a. w. Poppe—Me- I iets te d. C. van 't Zelfde—Kelj mei Ondertrouwd: Ph. M. van Zuidland, j. en C. P. Mulder, 18 j. Getrouwd: H. van Hulk 42 J. J. M. W. Verspoor, 46 jaar. B. Veer- hoek, 24 J. en Ch. de Nooljer, 21 J. J. Dtane, 29 J. en E. M. Deïst, 28 j. H. J. A. de Lange, 29 j. en D. van der Pol, 28 J. Overleden: J. Llevense, 67 j., e.v. E. C. Volkers. J. B. Oldeman. C. Theune, 63 .1.» wed. v. E. Geldof. M. P. Francke, 69 j. A. J. Dekker, 75 j. e.v. J. C. Ie Lbs. B. F. te Roller, 68 j., e. v. W. J. Israël, G. M. de Voogd, 58 j., wed. v. J. Blm- mel. Ch. Westdorp, 33 j. e. v. .T. Aarnoutse. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vllssingen, op beden, woensdag 24 de cember, gaat niet door. Vrijdag en zaterdag hield de Sou- burgse postduivenhoudersvereniging „de Luchtbode" haar jaarlijkse ten toonstelling, waarvoor 177 duiven verdeeld -in 7 klassen waren ingezon den. Keurmeester was de heer A. van Overveld uit Tilburg. De beste pres tatie leverde de heer A. Riekwel, die alle 7 ingezonden duiven in de prij zen geklasseerd zag, waaronder te vens de mooiste doffer van de ten toonstelling, waarvoor hij een fraaie beker ontving. De mooiste duivin was van de heer A. Louwerse, die eveneens beslag wist te leggen op een beker. De tentoonstelling trok veel Zeeuwse zijde om de breuk te her stellen gelukten niet, waarna de af delingen Zeeland, Zuid-Holland, ge deeltelijk Amsterdam en Zeist zich uit het Veteranenlegioen terugtrok ken. Alleen in Dordrecht werd hierna een nieuwe afdeling, het „Oud-strij- derslegioen Dordrecht", opgericht, terwijl enkele andere afdelingen ver tegenwoordigers aanwezen om be sprekingen te voeren met de bond van oud-strijders. In Zeeland bestond echter de alge mene tendens om de band met het V.L.N. te behouden. Dit bleek ook wel tijdens de vergadering van dinsdagavond. Inmiddels is het ook betreffende_drie van de vier door het Zeeuwse bestuur inge diende financiële punten tot een bevredigende oplossing gekomen. Alleen de financiële administratie is thans nog het knelpunt. De ver wachting is echter, dat tijdens de buitengewone vergadering een nieuw bestuur gekozen zal wor den. waardoor zeer waarschijnlijk de moeilijkheden tot het verleden zuilen behoren. toen ook vele leden van zustervere nigingen blijk van hun belangstelling gaven. Om nalf tien werd de tentoon stelling met enkele woorden van de erevoorzitter gesloten, waarna een verloting plaats vond en een groot aantal geschonken ereprijzen aan de winnaars werd uitgereikt. Een ge zellig samenzijn besloot deze zeer geslaagde tentoonstelling. De uitslag was als volgt: klas 3 b: oude dof- fors: 1. 2, 5 en 9 A. Riekwel, 3 D. Keymel, 4 J. J. Sponselee; 6 J. Baak, 7 H. Meulmeester, 8 J. Bouwman; klas II, 25 oude duivinnen: 1 en 6 A. Louwerse, 2 A. v. Welsum, 3 A. v. d. Weele; 4 F. Borremans; 5 J. Baak, 7 L. Marinlssen; 8 H. Meulmeester; klas III, 22 jarige doffers: 1, 5 en 6 A. Riekwel, 2 A. Louwerse, 3 S. Spruyt, 4 Ch. de Poorter, 7 en 8 J. Baak; klas IV, 17 jarige duivinnen: 1 A. v. d. Weele, 2 J. v. d. Wart, 3 en 5 C. Meulmeester, 4 v. d. Broeke, 6 L. v. Wallenburg; klas V. 36 jonge doffers: 1 en 7 A. v. d. Weele, 2 D. Ansems, 3 L. Theune, 4 J. Hoogeste- ger, 5 Ch. de Poorter, 6 F. Borre mans, 8 P. Marteyn, 9 J. Bouwman, 10 A. Louwerse; klas VI. 36 jonge duivinnen: 1 en 3 J. Hoogesteger, 2 A. v. d. Weele, 4 C. Meulmeester, 5 F, Borremans, 6 en 7 J. Baak, 8 D. Ansems, 9 Ch. de Poorter, 10 L. Theune; klas VU. 15 late jonge duiven: 1 L. v. Wallenburg, 2 J. Meulmeester, 3 J. Hoogesteger, 4 J. v, Spaandonck, 5 F. Borremans. Interkerkelijke nachtkerstdienst In de gereformeerde kerk te Sou burg wordt vandaag een interkerke lijke nacht-kerstdienst gehouden. In deze dienst, die om 11 uur begint zul len ds. Haitjema, hervormd predikant en ds. Brederveld, gereformeerd pre dikant, een korte toespraak houden. Verder zal medewerking verlenen het hervormde kerkkoor en het Souburgs mannenkoor. MIDDELBURG Kerstfeest De buurtvereniging Klein Vlaanderen en omgeving vierde maandag in het tehuis vour ouden van dagen aan de Herengracht te Middelburg met de bewoners van dit tehuis een kerst feest. Nadat de voorzitter van de buurtvereniging, de heer J. Lange- dijk, deze avond had geopend met een welkomstwoord, zong een zangkoortje begeleid door blokfluiten, enkele lie deren, gevolgd door samenzang. Hier na vertelde mej. G. Hamelink een kerstverhaal waarnaar men geboeid heeft geluisterd. In de pauze werden de ouden van dagen en de kinderen getrakteerd. VLISSINGEN Kerstavond N.V.V.-vrouwenbond De afd. Vllssingen van de N.V.V.- vrouwenbond hield vrijdagavond on der leiding van mevrouw Wille haar kerstfeest in het A.N.MJ3.-gebouw. De avond werd gevuld met zang, de clamatie en het voorlezen van het kerstverhaal. Elk lid kreeg tijdens deze avond een kerstgeschenkje. Er werd tevens een dankbrief voorgele zen van de directrice van het meisjes tehuis „Martha-Stïchting", welke stichting niet St.-Nicolaas werd ge adopteerd. Kerstavond N.C.V.B. De afdeling Vlissingen van de Neder landse Coöperatieve Vrouwenbond vierde op gepaste wijze het kerst feest. Na een inleidend woord van de voorzitster werd het programma bestaande uit samenzang en decla matie in vlot tempo afgewerkt. De voordracht van een kerstverhaal vormde de hoofdschotel. Edelman, oud-wethouder Vlissingen, overleden Maandag is te Ede (Gld.) op 92- jarige leeftijd overleden de heer W. P. Edelman. Wijlen de heer Edelman was in Vlissingen een bekende per soonlijkheid. Van 1 september 1931 tot 1 november 1943 was hij raadslid en wethouder van onderwijs in deze gemeente. In de bezettingsjaren was hij bovendien enige tijd loco-burge- meester. De heer Edelman, die op 15 novem ber 1886 in dienst trad bij de n.v. Koninklijke maatschappij „De Schel de", klom in dit bedrijf spoedig op tot chef van de tekenkamer van de afdeling marinewerkplaats. In deze functie heeft hij onder meer een be langrijk aandeel gehad in de voorbe reidingen voor de bouw van 25 tor- pedoboten. In die periode was de heer Edelman ook leraar aan de avondschool voor het nijverheidson derwijs in de tekenvakken. Ook in kerkelijke kringen genoot hij grote bekendheid. Zo was hij 30 jaar kerkmeester van de r.-k. kerk te Vllssingen en voor zijn verdiensten op dit terrein kreeg hij een pause lijke onderscheiding. In de mobilisatietijd voor de Tweede Wereldoorlog was hij hoofd van de luchtbe"8chermingsdienst in Vlissin gen. O.- EN W.-SOUBURG Kerstfeest N.C.V.B. De afdeling Souburg van de N.C.V.B. hield donderdag een kerstavond in zaal „Rehoboth" onder leiding van mevr. Polderman-Lijnse. Na de kerst liturgie bracht een koortje, gevormd uit enkele leden vdn de afdeling, di verse kerstliederen ten gehore. Na de pauze werd het kerstverhaal voor gelezen^ RITTHEM Kerstsamenkomst Christelijke Vrouwenvereniging De christelijke vrouwenvereniging te Ritthèm hield een druk bezochte kerstsamenkomst onder leiding van mevrouw E. van 't Hof—Duvekot. Het eerste deel van de avond omvat te een liturgie. Voorts speelden drie dames enkele kerstliederen op blok fluit met pianobegeleiding. Na de pauze las mevrouw Osté- Baljeu een kerstverhaal. Kerstavond Jonge Kerk De Jonge Kerk der Nederlands her vormde kerk te Ritthem hield een kerstsamenkomst. Onder leiding van ds. I. P. C. van 't Hof werd het eer ste deel van de avond gevuld met een liturgie, terwijl na de pauze de heef Abr. Lijnse. ouderling, een kerstver haal vertelde. Zangvereniging geeft uitvoering De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Ritthem houdt woensdag januari om half 8 in „Ons Dorpsle ven" haar jaarlijkse feestavond. Tij dens het eerste deel zal een 9-tal lie deren worden gezongen, terwijl na de pauze, waarin een verloting wordt gehouden, door een toneelgezelschap uit de vereniging zal worden opge voerd het blijspel in 3 bedrijven': „Pe Surprise" van Stien de Bruyn ón Ben Heuer. ZOUTELANDE Meisjesclubs hielden toneelavond De christelijke meisjesclubs „Van knop tot bloem" en „Martha" te Zoutelande, hebben zaterdagavond geslaagde uitvoering gegeven. Onder leiding van hun leidster, de dames A. Samuelse en L. van Kleu nen brachten zij een gevarieerd pro gramma van muziek, zang en decla matie. Na de pauze werd het toneel stuk „De vrouw van de Peppelhoeve" voor het voetlicht gebracht. Mej. A. Samuelse opende deze bijeenkomst en de heer H. J. Schoenmaker sprak een slotwoord. BIGGEKERKE Vergadering C.J.B.T.B. De afdeling Biggekerke van de Chris telijke Jonge Boeren- en Tuinders- bond vergaderde dezer dagen. De in leiding „Plezier in en door je werk" lokte een geanimeerde bespreking uit. Voorts werd een overzicht gegeven van 1958, waarna ook nog de activi teiten van de C-J3.T.B. op technisch en cultureel gebied ter sprake kwa men in verband met de te organise ren ploeg- en voordrachtwedstrijden. Polio-vaccinatie In Biggekerke werden de afgelopen week weer 54 kinderen uit de jaar klassen 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957 voor de derde maal ingeënt te gen de kinderverlamming. WESTKAPELLE Kerstcantate De christelijke gemengde zangvereni ging „Looft den Here" in Westkapel le voerde in de Nederlands hervorm de kerk de cantate „De leeuw van Juda" uit. Ds. van de Linde uit Mid delburg hield na samenzang een me ditatie over het onderwerp „De leeuw is het Lanv", waarna onder lei ding van de heer J. Hekhuis de can tate op voortreffelijke wijze werd ge zongen. Het koor werd daarbij door mejuffrouw J. van Sighem aan het orgel begeleid. Na een medidatie van ds. Dondorp over „De strijd is ge streden en Juda's Leeuw won" werd de samenkomst met gezang en gebed I besloten. Jaarvergadering V.V.V. De Vereniging voer Vreemdelingen verkeer te Westkapelle vergaderde ln het „Kasteel van Batavia". Na be handeling van het jaarverslag, waar uit bleek, dat er in het afgelopen sei zoen 350.000 overnachtingen werden geboekt en na een besluit tot verho ging van de contributie met f 2.50 Ser jaar teneinde het tekort van f 300 dekken, werd afscheid het vanouds bekende ai pe'riticf ggQQSSiSEQ] FILMS IN ZEELAND genomen van burgemeester mr. M. Tydeman, die naarHlaricum vertrekt. De secre taris, de heer A. Huibregtse bood de burgemeester een geschenk aan. On der de sprekers, die de burgemeester dankten voor zijn activiteit in het be lang van de vereniging was ook de hcer; G. W. Oskamp, directeur van de provlficiale V.V.V, Mr. Tydeman dank te tenslotte alle sprekers voor kun hartelijke woorden. „Stella's Sleutel" prijkt weer op het programma De fijnzinnige homor van Danny Kaye maakt zijn films bij uitstek ge schikt als onderdeel van feestelijke programma's. Gelukkig zoekt !Taye het niet in de kwantiteit, maar de enkele films, die men van hem kent zijn stuk voor stuk waardevolle voor beelden van goed filmamusement „De Circusheid" is onder als die vrolijke rolprenten lang niet de minste. De avonturen van „merry Andrew" tus sen de leeuwen en aan de trapeze zijn kostelijk eu de mimische gaven van deze ras-acteur komen ais bij geen andere gelegenheid tot uiting. Alhambra (Vlissingen) vertoont deze komische rolprent, waaraan o.a. ook Pier Angeli medewerking verleent als een elastisch trapezewerkstertje. Het geheel is in cinemascope en in kleu ren uitgevoerd. „De jacht op kapitein Ehrlich" neemt het doek van Luxor (Vlissingen) in beslag. Het verhaal speelt tijdens de Tweede Wereldoorlog. Kapitein Ehr lich (John Wayne) is gezagvoerder van een Duits vrachtschip, dat door de Engelse marine wordt achtervolgd. Aan boord is een vrouw, een nazi- spionne (Lana Turner). De jacht is spannend en de ontknoping verras send. De jeugdige acteur Tab Hunter speelt eveneens een zeemansrol in deze rolprent, die vervaardigd werd naar Andrew Geer's roman „The chase". „Schön ist die Welt" is de titel van een operette ran Franz Lehar. In de gelijknamige film, die naar die operette werd gemaakt, worden de liederen van Lehar gezongen door Rudolf Schock. De vrouwelijke hoofdrol wordt door Renate Holm uitstekend vervuld. Een aardige muziekfilm is dit geworden, die Weense sprookjeswereld van toneel en theater aardig schildert in enigs zins zoete kleuren. Tweede Kerst dag in ELECTRO (Middelburg). Oog om oog, tand om tand is het de vies in de western „Rokende revol vers", Grand (Goes). Robert Taylor ziet men hoog in het zadel als ge vreesde revolverheld en broer %'an de heethoofd Tony (John Cassavetes). De laatste is het, die voor de „roken de revolvers" zorgt. Walcheren WOENSDAG 24 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Vlissingen 23 kerst dienst, ds. Kwast. DONDERDAG 25 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 20 en 2.30 ds. Theunissen, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij. Biggekerke 9.30 ds. R. Abblng. Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet. Gapinge 2 ds. De Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse. Koudekerke 9 en 10.45 ds. Hoffman, 't Zandt 9 en 10.45 ds. Durkstra. Me- liskerke 2.30 ds. Haitjema. Middel burg Nieuwe kerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. v. d. Linde, Engelse kerk 10 ds. Dijokmeester. Koorkerk 10 ds. Van Houte. Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem. Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Hait jema. Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Dijckmeester. Ritthem 10 en 2.30 ds. Van 't Hof, Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 kerstdienst. St.- Laurens 10 ds. v. d. Linde, 2.30 ds^ Van Houte. Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman, Engelse Kerk geen dienst, Johannés- kerk 9.30 ds, v. d. Schoot, 7 ds. Kwast, Havendorp 10 d3. Klooster man, Bejaardenhuis 7 ds. Homburg. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer, 2 dienst, Westkapelle 10.30 ds. Altena, 2.30 ds. Richard, Zoutelande 9,30 ds. Haitjema, 2.30 ds. R. Abbing. G.G.N. Middelburg Kantinezaal vei- l'ntr 9.30. 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30. ds. Poelman; Domburg 10.30 ds. Don- dorp, 2.30 ds. Van Til; Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Streefkerk; Grijps kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. ElshQUt; Meliskerke 9.30 cn 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg, Hofplein- kerk: 9.30 ds. Ytsma, 5 ds. Van Til, Noorderkerk: 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Ytsma, Concertzaal: 9.30 ds. Van Swigchem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostka- elle 10 ds. De Groot, 2.30 ds. Boot; lerooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wou- we; Sint-Laurens 11 ds. Ytsma, 5 ds. Dondorp; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. De Groot; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Impea; Westkapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Van Swigchem. Geref. Genï.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Mid delburg 9.30 en 2 ds. Hage; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Vllssingen 9.30 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30 en 2 leesd., 6 ds. Hage; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kriög: Middelburg 10 ds. Van Houte. Evang. Lutherse Gem.: Middelburg 10.45 ds. Oostenrijk; Vlissingen 9.15 ds. Oostenrijk. Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. De Boer. Hersteld Apost. Zendingsgemeente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk Vlis singen (Kasteelstr.) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10.30 dienst, 7.30 Verl.sk. o.l.v. majoor v. d. Vosse; Vlissingen 10 Heil sk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 111) 10 en 5. ds. Grisnigt. VRIJDAG 26 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Biervliet 10 ds. Van Evert; Breskens 5 kerstfeest; Hoofd plaat 4.30 kerstfeest; Nieuwvliet Elvis Presley, wiens ster aan het ver bleken is, laat nog even zijn stem horen in „Jailhouse Rock", een rol- irent, die verhaalt van boeven cn jandieten, die aan rock 'n roll doen. Een verhaal dat speciaal geschreven werd voor Elvis Presley, die o.a. de titelsong „Jailhouse Rock" ten beste geeft. Te zien in Grand (Goes). Electro (Middelburg) prolongeert tot en met eerste kerstdag „Het ge luk ligt op straat", de Duitse komedie van Franz Antel met Walter Giller en o.a. muziek van het RIAS-dans- orkest. SCHOUWBURG (Middelburg) brengt In de kerstweek de voor treffelijke Engelse film „Stella's Sleutel" naar het bekende boek „Stella" %'an Jan de Hartog. Trevor Howard vervult in deze gave pro- duktie zijn zoveelste zeemansrol op meesterlijke wijze. In Luxor (Vlissingen) staan op twee de kerstdag le „Heuvels in vlam men", wanneer daar Stuart Heisiers harde western vertoond wordt, waar in onder anderen Tab Hunter, Natalie Wood en Skip Homeier de belang rijkste figuren zijn. A.R.-kiesvereniging bijeen Op de ledenvergadering van de anti revolutionaire kiesvereniging te Big gekerke sprak de heer P. Meliefste over „Het werk van de provincie". De heer Meliefste verduidelijkte de taak van de provincie onder meer ook in verband met de verwezenlijking van de Deltaplannen en zette voorts uiteen waar het geld -voor dit %verk vandaan komt. De vergadering stond onder leiding van de heer Jon. Kod de. kerstfeest; Oostburg 4 kerstfeest; Re- tranchement 6 kerstfeest; Schoondij- ke 10 ds. Brinkman; Sluis 4.30 kerst feest; Waterlandkerkje 4.30 kerst feest; IJzendijke 10 ds. Evenhuis; Zuidzande 4 kerkstfeest; Hoek 5 kerstfeest; Hontenisse 4 kerstfeest; Hulst 5 kerstfeest; Sluiskil 2.30 en 5 kerstfeest; Zaamslag 4.30 kerst feest. Geref. Kerk: Aardenburg 5 kerst- Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 9.30 ds. Zwier. Oud-Geref. Gem.: Terneuzen 9.30 d3. De Reuver. Geref. Gem.: Terneuzen 9.30 ds. Aan- geenbrug; Pro Rege: 3 ds. Honkoop. VRIJDAG 26 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Westkapelle 9.30 leesd.; Arnemuiden 10 ds. Verweij; Zoutelande 6 kerstfeest; Serooskerke 7 kerstfeest; Vlissingen 10 ds. v. d. Schoot; Ritthem 6 kerstfeest. Evang. op G.G.: Vlissingen 10 ds. Grisnigt. Geref. Gem.: Zoutelande 10 leesd.; Middelburg 9.30 ds. Hage. Ver. van Vrijz. Herv.: Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Geref. Kerk: Middelburg (Hofplein- kerk) 10 ds. Ytsema. Leger des Heils: Middelburg 10.30 Samenkomst, 7.30 kerstspel. Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud, Chr. Geref. Kerk: 10 ds. v. d. Molen. KERSTDAGEN. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons Vlis- singsesingei 38, tel. 2191 (eerste kerstdag) en dokter H. Ruiter, Langeviele 49, tel 2637 (tweede kerstdag). Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 58, tel. 345D (eerste kerstdag) en dokter G. J. M. de Greef, Julianalaan 13, tel. 2121 (tweede kerstdag). Veere, Serooskerke en Oostka pelle: dokter P. Bom, Oostkapelle, Dorps straat 2, tel. 01188—276 (beide dagen). Zou telande, Koudekerke en Westkapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59, tel. 01186— 282 (beide kerstdagen). Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12. tel. 2789. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22—24, tel. 2066 (beide kerstdagen). 73. „Hoera!" schreeuwden allen in koor. „Hoera! Hoe ra!" Juist toen zij voor de laatste keer „Hoera!" rie- icn, gilde Tekko opeens bo ven iedereen uit: „Het reer' 'as op!" inniiddellijk wierp Ferry ei rich bovenop en na een krampachtige draai gleed de Flying Dutchman pal angs een gevaarlijke rots op het nippertje. Diezelfde ivond werd er van de nleu- vo voedselvoorraad een ste vige maaltijd bereid. Aan d< Ha vertelde Jenkins in geu ren en kleuren hoe zijr mooie sigaret tenaansteke* vaarschijnlijk de oorzaak eworden was van hun ha helijk avontuur. „En :k be rijp nog niet hoe dat ding •ntploft is!" eindigde hij /.ijn verhaal. Nogmaals werd er een toast op schipper Taks uitgebracht en dan ging iedereen proheren te slapen; op de roerganger na natuurlijk. Met een stevige bries zeilden zij een paar da gen verder. En toen Tekko en Ferry weer eens samen aan dek zaten te overleggen hoe zij aan nieuw voedsel konden komen, hoorden zij plotseling een paar harde kletsen op het water. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal £120. Week totaal 3294. Vette koeien en ossen 250; gebruiksvee 602. vette kalveren 239; graskalveren 107: nuchtere kalveren 622; varkens 76: biggen 22; paarden 25; veulens 2; scha pen of lammeren 155; bokken of geiten 20. Prijs ln cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 295—325 286—290 250—260 Vette kalveren 280—300 260—270 210—250 Slachtpaarden 210 130 140 Prijs in guldens per stuk. ie 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 85 70 60 95 75 60 1200 1000 850 12U0 1000 850 845 750 600 900 800 600 650 500 400 Vette koeien aanvoer klein handel kalm, prijshoudend: vette kalveren aanvoer korter, handel vlot, prijzen als vorige week; graskalveren aanvoer als vorige week. handel lui, vooral niet hoger ln prijs; nuchtere kalveren aanvoer iets meer handel stug, wat lager in prijs: biggen aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen als vorige week: slachtpaarden aanvoer gering, handel zeer traag, min der in prijs: schapen en lammeren aan voer aanmerkelijk minder, handel kalm, niet geheel prijshoudend; kalfkoeien en vare koeien aanvoer matig, handel rede lijk, prijzenn constant; vare koeien aan voer kort, handel slepend, prijzen on veranderd; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel lui, prijzen stabiel. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: Exportgarnalen 1453 kg 2.27 3.35; 29 kg schar- 21—32; 28 kg bot 28— 32; 51 kg rog 16—21; 20 kg ongesorteerde Vis 26—30: 16 kg wijting 23—26. GA. 23 december. Fruit. Golden Delicious H I 65-70 33—36, 60-63 18—32, K 25—34. Jona than H I 75-80 25—26, 65-70 14—28, 70-75 11—14, 60-65 10—13, K 16—20. Zoete Erm- gaard K 25—37. Goudreinetten H I 80 en op 31, 65-70 13—14, V 10—16. St. Remy H I 70 en op 14, 60-70 15. Gieser Wildeman H I 55-60 35—37, 50-60 24—27. Groenten. Glassla A 20—23, B 12—14, C 4—8. Andijvie glas 64—86. Andijvie na tuur 20—37. Spinazie glas 49—83. Witte- kool 10—11. Savoolekool 7—1G. Rodekool 8—19. Boerenkool 3—9. Prei 19—24. Blauw- koprapen 9—10. Bloemkool 4 st. p. kist 5686, 6 st. p. kist 41—60, 8 st. p. kist 13— 42. 10 st. p. kist 10—23 Uien 4—15. Sprui ten ongeschoond 15—51. Spruiten ge schoond 42—71 Breekpeen 4—11. Waspeen 10—17. Witlof 65—90. Veldsla 22—70. VEILING „KRABBEKDIJKE EN OMSTREKEN". 23 december Goudreinette H 85-90 21— 26, 80-85 17—24. 75-80 16—21. 70-75 13—14, 65-70 10—11, 65-75 16, II 3. K 12—13, F 3—7, kr 3—11. Golden Delicious H 80-85 43—47, 75-80 43—49. 70-75 41—47. 65-70 35—40. 60-45 24—31, II 12—17, K 23—33, F 3—15. kr 3-19. Jonathan H 80-85 22, 75-80 18, 70-75 19, 85- 70 16, 60-65 8, II 3, K 3. F 3. kr. 3. Cox Orange Pippin ST 75-80 65. 70-75 61. 65-70 51, 60-65 27, 55-60 11, K 41. Glorie van Holland H 75-85 23, 65-75 18 II 7. K 7, F 3, kr. 3. Lombarts Calville H 80-90 14. 70-80 17, 60-70 12. F 36, kr. 3 Zoete Ermgaard H 65-75 31, 55-65 31, K 29, F 20. kr. 16. Laxton Superbe K 17. F 10. Winston kr. 3—10. Conference H 65-75 48. 55-65 39-10— 40 80, 11 24, k 37. F 28. kr 6. Comtesse de Paris H 65-75 U, 55-65 8-9. K 9. Verpakt fruit; Cox Orange Pippin ST 80- 85 73, 75-80 71—72, 70-75 72, 65-70 60, 60-65 48, H 80-83 67, 75-8U 60. 70-75 62, 65-70 47. 60-65 31 Laxton Superbe H 80-85 35, 75-80 32. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: Kippeeieren 12 cent; kleine eieren 9 cent; eendeëicrcn 3 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15