Secretaris Z.L.M. hekelde het cadeaustelsel in de landbouw Zeeuwse Almanak WESTERSCHELDEVEREN DOOR MIST ERNSTIG GESTAGNEERD RYNBENDE'S NIEUW ROOD FINANCIEEL REDELIJK GOED JAAR VOOR FRUITTELERS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG Ti. DECEMBER 1958 TIJDENS KRINGVERGADERING WEST ZUID-BEVELAND Gewoonterecht - aardappelland voor werknemers - moet vervallen Op de maandagmiddag In de „Prins van Oranje" te Goes gehouden verga dering van de kring West Zuid-Beveland van de ZX.M. onder voorzitter schap van de heer J. M. Klompe uit Wolfaartsdijk vormde de c.a.o. voor de landbouw het belangrijkste punt van bespreking. Door de algemeen secretaris van de ZX.M., mr. J. G. F. Schlingemann, werd deze c..a.o. toe gejuicht, maar spreker meende dat „gewoonterecht" om aardappelland aan de werknemers te verstrekken met het gelijktrekken van de lonen in de landbouw aan die ran de industrie ook moest komen te vervallen. Dit „gewoonterecht" is traditie van tientallen jaren toen de lonen in de landbouw vaak niet voldoende waren om van te leven. Dat stukje land om aardappelen te verbouwen vormde voor de werknemer in de landbouw een welkome aanvulling van het sa- aria. Ondanks het verbeteren van de sociale toestanden en het invoeren van een normale salariëring op de boeren bedrijven bleef dit „gewoonterecht" echter gehandhaafd, aldus de heer Schlingemann. Enige tijd geleden heeft het algemeen bestuur van de Z.L.M. echter een schrijven gestuurd naar alle kringbesturen, waarin men aanraadde om het nieuwe contract- jaar met een schone lel te beginnen, door dit cadeaustelsel af te schaffen. Mr. Schlingemann lichtte deze brief op de vergadering nog eens toe. In de werkclassificatie, zo meende spre ker, is alles voor de arbeiders door berekend in geld; zij krijgen normaal wat hen toekomt. Het is dus niet juist als de boer een stuk land aan zijn werknemers beschikbaar stelt, zodat zij hier voor zichzelf aardap pelen kunnen verbouwen. Vaak levert de boer er ook nog de pootaardappe- len en de meststoffen bij. In sommige afdellngenj zo vertelde mr. Schlinger mann in zijn toelichting verder, is er hierdoor een vreemde toestand ont staan. Zo zijn in Sint-Philipsland en kele gevallen bekend van arbeiders die het stukje land niets eens meer willen, maar eens per jaar in plaats hiervan een 250 extra op hun sala ris krijgen. Eén regeling Spreker raadde de boèren aan, zo als het bestuur van de Z.L.M. in hun rondschrijven ook gezegd had om tot een gemeenschappelijke rege ling te komen. „Men kan gerust land beschikbaar stellen", zo meende mr. Schlingemann, „maar dan op een re- Rijkspolitie nam levende smokkelwaar in beslag Ambtenaren van de rijkspolitie heb' ben in de Prosperpolder bij Nieuw- Namen twee drachtige vaarzen in beslag genomen, die door enkele mannen naar België werden gesmok keld. De drijvers wisten in het nach telijk duister te ontsnappen. delijke basis". Laat de werknemers bijvoorbeeld huur voor het stukje grond betalen; dit hoeft helemaal niet veel te zijn, maar er moet een einde komen aan deze ongezonde toestand. In zijn hierna gehouden rede „Zwak ke en sterke plekken in de landbouw" noemde de algemeen secretaris dit cadeaustelsel een van de zwakke pun ten in de landbouw. Mr. Schlingemann voegde hieraan toe, dat het nog wel de nodige moeilijkheden zal geven voordat men tot een algemene rege ling is gekomen: „Met een bedrijfstak zoals de onze, met wel 150.000 onder nemers is het wel erg lastig om één afspraak te maken", aldus spreker. Voorts behandelde de heer Schlinge mann nog uitgebreid de „hetze" te gen het Landbouwschap. Spreker be streed dat dit een dwangorganisatïe zou zijn. Tevoren had de voorzitter van de kring, de heer Klompe, een openings woord gesproken, waarin hij 1958 voor de boeren een bevoorrecht Jaar noemde. In het voorjaar werd de oogst gespaard voor allerlei soorten ziekten, die in 1957 aan de oogst zo'n schade toebrachten. Voorts sprak de heer Klompo zijn vreugde uit over het feit, dat de ga rantieprijzen dit jaar zo vroeg wer den vastgesteld, in tegenstelling tot voorgaande jaren, zodat de boeren nu tenminste weten waaraan zij toe zijn. VvÓlCtllk (25 VLISS1NGENBRESKENS NACHTBOOT.... R.P. 18 maakte „vrij baan" voor ZierikzeeKatseveer. De mist, die gisteren, maandag, geheel Zeelauu kwam opzetten, deed vooral üe veren over de vVestcrseuei- de ernstig stagneren. Het veer ViissingenBresaens viel 's middags om tien voor half vijf uit; de verdere middag en avond werden geen vaar ten meer gemaakt. Eerst 's nachts kon in belde richtingen nog een vaart worden gemaakt. Omstreeks twintig voor twaalf vertrok de boot uit Viissingen en keerde hier om kwart over één weer; de veerboot had Breskens om twintig voor één weer verla ten. Niet alle wachtende auto's konden bij deze nachtelijke over tocht worden overgezet: aan beide zijden bleven enkele auto's staan. Op het veer KruiningenPerkpolder kon reeds vroeg in de middag een reis niet worden gemaakt: de boot, die normaal om tien voor één uit Kruiningen- vertrekt, voer niet uit. Om tien voor half twee kon nog een reis worden gemaakt; de verdere middag lag ook dit veer stil. VAN itvin TOT MET PLANK EN LIJN In dc omgeving van Sluis zal meer gelegenheid worden geboden om te vissen met plank en lijn. Op verzoek van vooral vele Belgische leden heeft de visclub „Jantje van Sluis" op zijn jaarvergadering in hotel „Centraal" te Sluis besloten het viswater, waar in op deze wijze getracht mag wor den een visje te verschalken, uit te breiden. Plank- en lijnvissers kunnen voortaan hun sport beoefenen van de grens af tot aan de boerderij van de heer F. Verlei je. Voor degenen, die in deze streek graag aan de water kant vertoeven, zal deze aanduiding voldoende zijn. De heer A. Clarhoudt stelde zich niet langer al6 bestuurslid beschikbaar. De heer L. Quataert zal nu diens plaats in het bestuur innemen. Na afloop van dc vergadering, die onder leiding stond van de heer Fl. Dusarduijn, DOPE ,J)oet 't 'm op z'n kracht, of doet 't 'm op pillen, dat het kardinale punt", sprak de man nadrukkelijk en hij keek er argwanend genoeg bi) om zelfs voor buitenstaanders duidelijk te makendat het wat hem betrof de pillen waren„waarop 'm 't dee". Bet ging over wielrennen, begrepen wij even later; over wielrennen In het algemeen en over het gebruik van stimulerende middelen, in vaktermen „dope" genaamd", In het bijzonder. Twee mannen, gehuld in blauwe ke telpakken, deden die kwestie grondig uit de doeken gedurende een door mist enigszins vertraagde overtocht van Breskens naor Viissingen. Het onderwerp boeide hen uitermate. „Van Piet weet ik zeker, dat 'm 't op pillen doet", sprak de tweede plot seling gedecideerd en hij vervolgde: „Trouwens, wat is dopet Voor mij is een glas cola ook dope". Dis toespraak ging de eerste toch te ver. ,JJee man, dope is vergif. En Kees je kent Kees toch f Kees weet er van mee te praten. Die ge bruikte twee soorten dope door me kaar en die gingen toen tegen me kaar inwerken....?' Hier zweeg hij, niet bij machte om de gevolgen 'van die giftige onderlinge tegenwerking nader te omschrijven, maar voor zijn gesprekspartner was het ruim voldoende. Die begréép. En naar zijn verslagen gelaatsuitdruk king te oordelen, moet het voor Kees heel, heel erg akelig geweest zijn. kwam het aantrekkelijste deel van de bijeenkomst: een palingmaaltijd. „ONDER VALSE VLAG" Ondanks alle moeilijkheden heeft de toneelclub van afdelingen Biervliet van de R.K.J.B. en de B.J.B. twee zeer geslaagde opvoeringen gegeven van het blijspel „Onder valse vlag". Kort voor de opvoering moest het to neelgezelschap het clubhuis verlaten. Tegelijkertijd zag de regisseur zich om persoonlijke redenen gedwongen zijn functie neer te leggen en tot overmaat van ramp bedankten vier leden. Huwelijk en vertrek naar an dere plaatsen waren de oorzaken van dit laatste „verlies". Daarom is het een hele prestatie van de overgeble venen om tweemaal een goedgevulde zaal van het eerste tot het laatste bedrijf geboeid te houden. VOOR DE KAS VAN RIA De voetbalvereniging RIA doet nog steeds haar best om er finan cieel helemaal bovenop te gera ken. Niet alleen achter de bal lo pen de voetballers zich het vuur uit do sloffen, inaar ook om hun lootjes kwijt te raken, waarop prijzen kunnen vallen, die velen deze winter welkom zullen zijn. De eerste, tweede en derde prijs zijn namelijk vijfhonderd, drie honderd en tweehonderd kilo ko len. PROBLEEM In Overslag zStg men zich dezer da gen voor een probleem geplaatst. Er was een prijskaarting georganiseerd waarvoor als prijs veertig kg paling beschikbaar was. Of het nu deze lek kernij was die zovclen aantrok dan wel het kaartspel zelf Is niet te zeg- fen. Wel weten we, dat er tweehon- erd inschrijvingen kwamen, bijna meer dan het inwoneraantal van Ovarslag bedraagt. De zaal was te klein om zoveel kaarters te bergen, zodat men voor geen klelntjo ver vaard aan het improviseren is ge gaan. Tenslotte was het toch moge lijk om, zij het 's nachts, de veertig kilo paling uit te reiken. 's Avonds konden drie vaarten worden gemaakt: de diensten van tien voor half acht, tien voor acht en tien voor half negen vanuit Kruiningen en terug werden nor maal onderhouden. De verdere avond lag het veer stil. Op de dienst Hoedekenskerke^Ter- neuzen werd slechts één vaart niet gemaakt. Om tien voor half vijf voer ae boot in Hoedekenskerke niet uit, zodat ook de dienst van tien voor half zes uit Terneuzen niet kon wor den gemaakt. In de morgenuren stagneerde dit veer eveneens, doch dit echter tengevolge van een technische storing. Hierdoor konden de vaarten van twintig over tien uit Terneuzen en twintig over elf uit Hoedekenskerke niet worden ge maakt. ZijpeAnna Jacoba stagneerde van 's middags half zes tot 's avonds half acht, dit als gevolg van het samen spel van mist en lage waterstand. Het veer ZierikzeeKatseveer func tioneerde normaal. Dit dank zij de hulp van het rijkspolitie vaar tuig R.P. 18, dat op verzoek van de Provinciale Stoombootdiensten drie schepen, die in de Zandkreek voor anker waren gegaan en die hinder konden opleve ren voor de veerboot, met behulp van radar verder de Zandkreek inloodste, tot voorbij de aanlegplaats van de provinciale boot. Verdienstelijk De R.P. 18 deed trouwens meer ver dienstelijk werk: voor de haven van Zierikzee werd assistentie verleend aan de Nederlandse, met mosselen geladen, 450 b.r.t. metende kustvaar der „Alpha". Reeds vorige week woensdag was het schip uit Wijck- Auf-Föhr (D.) vertrokken; het was derhalve hoog tijd, dat het schip met zijn aan bederf onderhevige lading spoedig de plaats van bestemming, Yerseke, bereikte. De R.P. 18 spoorde de kustvaarder op en loodste het schip veilig naar Yerseke. De mosselen, die een waarde van f 30.000.vertegen woordigden, waren afkomstig van de Dnitse wadden. Toen de .Al pha" in Yerseke was gearriveerd, werd do lading onmiddellijk ge lost. (Advertentie) Junghaiu WEKKERS enkel-, dubbel- en drietonig, wek ken eerst zacht, dan luid. In vele kleuren verkrijgbaar bij Uw hor- loger-juwelier, reeds v.a. f 9.75 Volgend jaar tribime voor Zierikzeese voetballers? inwoners moeten project financieren De voetbalvereniging „Zierikzee", die op 8 oktober 19oD haar veertigjarig bestaan zal vieren en het daaropvol gende jaar de nieuwe sportvelden in gebruik zal nemen, heeft een grote kans over enkele jaren de beschik king te hebben over een overdekte tribune. Het bestuur van de supportersvereni ging heeft zich in een uitvoerig schrij ven tot de inwoners van de stad ge wend, waarin wordt gezegd, dat de voetballers slechts één wens hebben: namelijk een overdekte tribune. De supportersvereniging heeft thans het initiatief genomen om de voetballers en uiteraard het publiek aan deze tri bune te helpen. Dit is echter alleen mogelijk met behulp van alle spor tieve Zierikzeeënaars, zeggen de briefschrijvers verder. Het gehele project zal een bedrag van rond 25.000 vergen. De supportersvereni ging overweegt de mogelijkheid tot uitgifte van 250 aandelen van elk 100. Van de twee soorten uit te ge ven aandelen geven de aandelen op naam het recht aan de bezitter om gedurende zijn leven gratis gebruik e maken van een gereserveerde zitplaats in het middenvak. Verhan delbare aandelen op naam geven de zelfde voordelen, maar verlopen na een periode van 15 jaar. Het ligt in de bedoeling van de supportersvereni ging de tribune in oktober van 1959 te laten bouwen. Het woord is dus nu 13 dec. 1957 bij het Duitse minis- Laatste trein naar Zeeland was ruim twee uur te Iaat. De laatste trein naar Viissingen Is gisteravond met een reusachtige ver traging Zeeland binnengelopen. Ruim twee uur (welgeteld 132 nunc laat arriveerde <i inuten) te trein in Viissingen. De grote vertraging is waarschijnlijk ontstaan tegenvolge van een techni sche storing in het baanvak bij Lage „Dortmunder Sünserknaben" concerteren te Oostburg. Zaterdagmiddag a.s. zal het bekende Duitse jongenskoor, de „Dortmunder Skngerknaben", in het Ledeltheatcr te Oostburg een vocaal en instrumen taal concert geven. Voor dit concert i9 een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben de neren A. A. Lievegoed, de ken te Oostburg; ds. A. Blom, voor zitter van het Bach-comité te Aarden- burg; mr. K. Hoekzoma, burgemees ter van Oostburg; dr. C. A. Spieren burg, directeur van de middelbare meisjesschool en h.b.s. te Oostburg, en A. Hoolhorst, rector van het ly ceum te Oostburg. Het programma is zeer gevarieerd: behalve bekende kerstliederen worden ook volksliederen ten gehore ge bracht. Bovendien voert een aantal longens van het koor moderne cn dassieke instrumentale muziek uit. De „Dortmunder Sangerknaben" ge nieten in Duitsland een grote bekend heid. Het koor ontstond in 1949, toen de dirigent Helmut Bogenhardt, die toen 19 Je,ar was, een groep Jongens bijeen bracht. De laatste jaren heeft dit koor reeds verschillende radio concerten gegeven en ook traden de jongens reeds In 1956 in Nederland op. AcJ- AeJe ^/rsa/t- tnetuo Politiebond vergaderde in Goes. Het gewest Zeeland van de Neder landse Politiebond hield maandag een druk bezochte contactbijeenkomst in „de Prins van Oranje" te Goes. De leiding van deze vergadering berust te bij de heer A. Mud, de bondsvoor zitter. In de ochtendvergadering kwam de heer J. Niessen van het Al gemeen Comité Overheidspersoneel aan het woord, die het onderwerp ..Werkclassificatie door middel van taakanalyse en functiebeschrijving" behundelde. Hij ging daarbij ook na der Sn op de werkclassificatie voor de rijks- en gemeentepolitie. De middags worden de bondsaange- legenhodcn besproken, waarbij zeer druk gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om allerlei vragen te stellen over het werk van de bond. (slot van pag. 1) „leeuwenaandeel" van de totaalbe dragen, onmiddellijk gevolgd door de §eren. De appoloogst in Zeeland be- roeg 25.875:353 kg (v.j. 21.856.290), waarvoor in totaal 5.502.806,(v. j. 14.327.046) werd betaald. De ge middelde prijs bedroeg, 0,21 (v.j. 0,65). De gedetailleerde cijfers voor de drie veilingen waren als volgt: Goes 7.666.570 kg (v.j. 10.315.849), gemiddelde prijs 20 cent (v.j. 66 cent); Kapelle 6.896.961 kg (v.j. 8.642.665), gemiddelde prijs 19 cent (v.j. 64 cent); Krabbendijke 2.441.162 kg (v.j. 2.897.776), gemid delde prijs 27 cent (v.j. 67 cent). Mo menteel zijn in de koelhuizen en in voorraad bij de telers 8.870.650 kg appels, waarvan de gemiddelde prijs in het overzicht op 22 cent Is gesteld. Waren er vorig jaar bijzonder weinig peren, in 1958 was de oogst erg groot. De geldelijke opbrengst daar- rentegen bedroeg slechts een derde van die ïn 1957. maar het uiteindelijk financieel resultaat benadert dicht dat van vorig jaar. Het verschil In de gemiddelde prijs op de veilingen voor appels zelfs zeven cent loopt hier slechts vier cent uiteen. In totaal kwam men dit jaar op een oogst van 13.388.221 kg (v.J. 5.590.571), die opbracht 3.531.411 (v.j. 4.188.854). De gemiddelde prijs was dus 26 cent per kg fv.j. 75 cent). Gedetailleerd waren de cijfers als volgt: Goes 5.187.367 kg (v.j. 2.636.910 kg), ge middelde prijs 26 cent per kg (v.j. 74 cent); Kapelle 5.152.449 kg (v.j. 2.053.300), gemiddelde prijs 25 cent per kg (v.j. 74 cent); Krabbendij ke 1.828.171 kg (v.j. 900.361), gemid delde prijs 29 cent per kg (v.j. 78 cent). In de koelhuizen en bij de te lers nog in voorraad gerekend op gemiddeld 28 cent per kg 1.219.234 kg. Pruimen en kersen In tegenstelling tot de verwach tingen gaven de pruimebomen een uitstekende oogst, bijna 150 boven die van vorig jaar. Veel kilo's dus en een zeer redelijke prijs zorgden in de pruimesector voor goede inkomsten. In totaal werd ter veiling gevoerd 1.248.682 kg pruimen (v.j. 487.449), waar voor 840.641 werd betaald (v.j'. 'f 502.605). De gemiddelde prijs was 67 cent per kilogram (v.J. 1.03). De verdeling over de drie veilingen bedroeg als volgt: Goes 420.819 kg (v.j. 230.019), gemiddelde prijs 65 cent (v.j. 97 cent), Kapelle 804.490 kg (v.j. 253.546), gemiddelde prijs 68 cent (v.j. 109 cent), Krabbendijke 23.373 kg (v.j. 3.883), gemiddelde prijs 88 cent (v.J. f 1.04). Meer en meer verdwijnen de kersen op Zuid-Beveland. Opnieuw werd 't areaal zoete kersen in 1958 belang rijk ingekrompen, hetgeen mede tot gevolg had, dat de oogst de helft be droeg van vorig jaar, namelijk 06.575 kg (v.j. 174.677). Een uitzondering hiei'op vormden de zure morellen, die een goede opbrengst hadden en op de veiling voor een redelijke prijs werden verhandeld. De inkomsten uit de kersenverkoop op de veilingen bedroegen 117.623 (v.j. 254.565). De gemiddelde prijs 1,22 (v.j. 1,45). Kleinfruitsector De verhoogde produktie bij de aard beien was gedeeltelijk gevolg van uitbreiding van de teelt, terwijl daar naast het late ras „Jucunda" vele en Best boompje mevrmiw De kerst bomenverkopers doen goede z'aken, maar bovenal: menig kindergezichtje kijkt Weer stralend naar de kerstbo men, zoals die fraai „aangekleed" in de huiskamers komen te staan. En dat dit aankledenop zichzelf ook reeds een verrukkelijke bezigheid is, getuigen de gezichten van de twee meisjes, die hier op de Kletne Markt in Viissingen de aankoop van ,Jiun" boom meemaken. Foto P.Z.C.). EKT" "TL goede vruchten voortbracht. De mid- denprijs bewoog zich op een lager ni veau dan verleden jaar, maar alles- bijeen was 1958 een zeer goed jaar voor de telers van aardbeien. In totaal werd geveild 2.142.021 kg (v.j. 1.306.101) voor een bedrag van 2.202.129 (v.j. 1.468.783). De ge middelde prijs bedroeg 1,03 (v.j. 1,12). De verdeling was als volgt: Goes 456.620 kg (v.j. 247.472), ge middelde prijs 1,04 (v.j. 1,08), Kapelle 1.391.432 kg (v.j. 902.514), gemiddelde prijs 1,01 (v.j. 1,15), Krabbendijke 293.969 (v.j. 156.115), gemiddelde prijs 1,09 (v.j. 1,03). Opvallend is hier dat de aardbeien in Krabbendijke gemiddeld zes cent meer opbrachten dan in 1957. De opbrengst van de kruisbessen was vrijwel gelijk aan de voorgaan de jaren. De prijzen lagen dit jaar zelf iets gunstiger, want gemiddeld werd thans 63 cent per kilo betaald tegen 58 cent in 195.7. De totale oogst bedroeg 322.298 (v. j. 324.679), waar voor werd betaald 204.493,(v. J. 190.103,—). Ook bij de rode bessen was de op brengst vrijwel gelijk aan de oogst in 1957. Financieel waren de uitkom sten minder gunstig dan vorig jaar. In totaal werd op de veiling omgezet 573.584 kg (v. j. 594.120 kg), gemid delde prijs 97 cent (v. j. 1,24). Zoals reeds gezegd zijn de zwarte bessen dit Jaar hun naani „zwart goud" kwijtgeraakt. Aangelokt door de aantrekkelijke prijzen van vorig jaar 4,45 per kg gemiddeld) werd de teelt dit jaar uitgebreid, maar tegen de verwachting in bewogen de gemiddelde prijzen zich rond MO per kilogram. Niettemin was de oogst tweemaal zo groot dan in 1957, zo dat uiteindelijk de financiële resul taten niet teleurstellend waren. In totaal werd aan zwarte bessen geteeld 412.890 kg (v. j. 220.087 kg) voor 581.095 (v. j. 989.147), ge middelde prijs 1,41 (v. j. 4,45). Door uitbreiding van het areaal had den de frambozen een beste op brengst, met een in vergelijking met 1957 weinig lagere prijs. Ter velling werd aangevoerd en verhandeld 539.680 kg (v. j. 334.482 kg), voor een bedrag van 1.001.545 (v. j. 716.093), gemiddelde prijs 1,86 per kg (v. j. 2,14). Tenslotte de bramen, die dit Jaar wat de oogs't-opbrengst betreft alle re cords sloegen, hoewel de uitkomsten financieel enkele dubbeltjes per kilo gram beneden 1957 bleven. Dc totale aanvoer was 338.604 kg (v. j. 817.624 kg) waarvoor 365.024 (v. j. 470.542) werd betaald. Gemiddeld dus 1,08 per kg (v. j. 1,46). Diepvrieskluis geopend in St. Annaland Zaterdag is in Sint-Annaland een caroussel-model diepvrieskluis ge opend. De heer J. L. wan Popering heette de genodigden en belangstel lenden hartelijk welkom ih de zaal van hotel „De Gouden Leeuw". Hij zwaaide vooral de familie Kooijmao lof toe daar deze eigenlijk de stoot gaf tot de definitieve oprichting van een dergelijke inrichting. Daarna keer de men terug naar 't nieuwe gebouw, waar de sleutel aangeboden werd door Corrie van Popering, onder aan bieding van een geschenk in de vorm van een ham. Vervolgens begaf het gezelschap zich weer naar hotel ,De Gouden Leeuw" waar burgemeester Van den Bos het woord voerde. De heer C. J. J. Kooij- man schetste vervolgens de spoedige totstandkoming van het gebouw met de installatie Spr. bracht dank aan het centraal bureau en aan de ver tegenwoordiger hiervan, welke laat ste een cadeau aanbood en wel een elektrische klok. Mevrouw KooijmanKrijger sprak ais vertegenwoordigster van de Bond van Plattelandsvrouwen, die veel ge daan heeft om de juiste plaats te zoeken voor het plaatsen van het ge bouw. Spreekster wees nog op de vele voordelen, verbonden aan het bewa ren van vleeswaren en groenten en fruit in de koelcellen. Tenslotte voer de wethouder Goedegebuure nog het woord. Piet Kraak vertrok uit Zierikzee. Plet Kraak, de voormalige doelman van het Nederlands elftaf en de hui dige aanvoerder van de Utrechtse eredivisieclub Elinkwijk, heeft Zierik zee verlaten. Hij heeft zijn hotel in deze Zeeuwse plaats gesloten en is in Utrecht als caféhouder begonnen. In de Nobelstraat aldaar staat hij nu in café „Grinzing" achter de tapkast. Het is nog niet bekend wie het hotel ln Zierikzee zal overnemen. (Advertentie) Middelburg Electro: op straat", 20 uur, a.l. Viissingen Alhambrn: „Het verdachte huis", 19 en 21 uur, 14 J. Luxor: „star of indla", 20 uur. a.l. Kunsthandel Dikker: Expositie Kunstkring „Het zuiden", 9—18 uur. Qoes Grand: „Heuvels in vlammen", 20 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2