FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN BIJ „UIT HET VOLK" WALCHEREN Atlas in baan rond de aarde RAAD OOSTKAPELLE STELDE BEGROTING 1959 VAST MARKTBERICHTEN VRLJDAli LU i^iuuEMBER 1958 i,l H A /V I ALGEMENE VERGADERING Te weinig steun van gehele bevolking Donderdagavond hield de koninklijke vereniging „Uit het volk voor het volk" te Middelburg onder voorzit terschap van de vice-voorzitter, de heer Chr. J. Mazure, haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Naar aanleiding van het financiële verslag van de penningmeester merkte de lice-voorzïtter op, dat de vereniging, die toch werkt voor de gemeenschap, te weinig steun uit alle lagen van de bevolking ondervindt. De penning meester, de heer L. M. Helder, noem de het totale beeld van de financiën niet bepaald zonnig en verwachtte,, dat het uitvoeren van grote projec ten, zoals de gebruikelijke festivitei ten op de verjaardag van de konin gin, met grote moeilijkheden gepaard zullen gaan. De uitgaven voor het koninginnefeest in 1957 bedroegen 1453,30 waarte gen over een bedrag van 387,60 aan ontvangsten staat. Begin 1957 had de vereniging 4055,51 in kas. De ontvangsten in dat jaar bedroegen 3208,45 waartegenover een uitga venpost van f 4016,75 staat. De kas In het jaar 1957 kon dan ook met een voordelig saldo van 3247,21 afge sloten worden. De totale ontvangsten in 1958 beliepen 2503,56 met aan uitgaven 5187,01, zodat het batig slot voor 1958 563,76 bedraagt. Het koninginnefeest leverde dit jaar de vereniging een nadelig saldo van 804,11 op. De gemeen te heeft echter toegezegd de uit voering van dit feest met een sub sidie van 500 te steunen. Aan donatiegelden werd door de pen- Herplaatsing wegens misstelling. „Péhavé", Italiaanse pumps, de meest succes volle pasvorm, ze zijn 'n weldaad. 4 kleurenƒ23,90 (OOVERS SCHOENEN Vragen in Oosiburgse raad over spinet. In de begrotingszitting van de raad van Oostburg ontstond enige discus sie over de Zeeuwse muziekschool naar aanleiding van een opmerking van de heer Dekker, die de kosten te hoog achtte. Van deze gelegenheid maakte de heer Ph. de Vuyst ge bruik om voor te stellen de subsidie voor de plaatselijke muziekvereni ging van 400 tot 1000 te verho gen. Met 84 stemmen werd dit voorstel aanvaai'd. Bij de rondvraag overhandigde de heer J. Leenhouts (p.v.d.a.) enkele schriftelijke vragen aan de voorzitter, burgemeester Hookzema, over de aan- en verkoop van een spinet. De vragensteller informeerde sinds wan neer de gemeente een spinet in eigen dom heeft, de prijs waarvoor dit des tijds is aangekocht, de datum van het raadsbesluit waarin tot aankoop werd besloten en de datum van het raadsbesluit tot verkoop. Op deze wagen vroeg de heer Leenhouts schriftelijk antwoord". Raad Stavenisse keurde de begroting voor 1959 goed De raad van Stavenisse kwam don derdag in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester A. Sluijmers. De hegroting 1959 werd met algemene stemmen goedgekeurd. De gewone dienst gaf een totaal van f 511.662,99, de kapï- taaldienst aan inkomsten f 995.361,25 en aan uitgaven f 1.074.418,77. De heer J. Nortier (kerkelijke lijst) had bezwaar tegen subsidie voor het Groene Kruis, daar hij een bromfiets in deze kleine gemeente niet noodza kelijk achtte. De heer C. Priem (p v.d.a.) vond de premie woningverbe tering erg laag Bij verhoogde aan vraag om subsidie drong de heer Nortier er bij B. en W. op aan een begroting te vragen, opdat kan wor den nagegaan if suhsidie wel verant woord is. Hij vond de begroting wat sober en met het eventuele verlies van de haven zou Stavenisse wel een veer moeten laten, in verband met de hoge kapitaalsuitgaven. Wethou der C. J. Moerland .vas het niet met de heer Nortier eens wat de subsidie van het Groene Kruis betrof. Hij vond een bromfiets voor een zuster geen luxe; andere gemeenten geven wel een toelage van 300. Officiële publikaties MIDDELBURG. B en W van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door P. Götzen na mens L. Outermans vergunning is ver zocht tot het overschrijden van de ach tergevelrooilijn van het perceel Lange Delft 80, kadastraal bekend in sectie C. no. 2824. Tot 31 december 1958 bestaat ter ge meentesecretarie (kamer 14) gelegenheid tot het inzage nemen van het verzoek en tot het schriftelijk indienen van bezwa ren. Middelburg, 16 december 1958. GEMEENTE MIDDELBURG. VERZETTEN WEEKMARKT. B. en W. van Middelburg maken bekend, ■lat in verband met de kerstdagen en nieuwjaar de weekmarkt zal worden ge houden op woensdag 24 december a s. en woensdag 31 december a.s. In plaats van op de daarop volgende donderdag. Middelburg, 17 december 1858. gaat Natuurlijk ook U voor 'n prachtige ningmeester in 1957 van de onge- JAPON veer 300 begunstigers van de ver- eniging 693,50 ontvangen. ROK Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. P. van 't Hof, bleek dat de vereniging ondanks de financiële moeilijkheden toch actief is geweest in 1957. Zo memoreerde de heer Van 't Hof in het kort de belangrijkste werkzaamheden van de vereniging, waarbij hij zijn waardering uitsprak voor de verschillende commissies, die de organisatie van verschillende festi. viteiten hadden geregeld. Voorts werd er in het afgelopen jaar een commis sie in het leven geroepen ter herzie ning van de statuten, welke commis sie binnenkort rapport zal uitbren gen. De ingestelde propaganda-commissie, bestaande uit de heren L. M. Helder, J. Dronkers, L. E. Rlviëre en C. W. D'Huij zal het volgend jaar aan de slag gaan. Tijdens deze vergadering memoreerde de heer Van 't Hof het overlijden van de voorzitter, de heer Tijdens de donderdagavond gehouden L. A. Schenk, die sinds 1946 deze raadszitting van de gemeenteraad functie met_veel_elan vervuld had. j van Brouwershaven werd een voor- PULIOVER VEST NAAR „YVONNE". De zaak met de ruimste sortering en met de bekende lage „Yvonne- prijzen" (morgen op de markt in Vlissingen). Brouwershaven onthoudt steun aan muziekschool De heren P. Joosse, mr. P. C. Adriaanse en J. C. Peek werden be noemd tot leden van de financiële commissie voor 1959. Door het over lijden van de voorzitter, de heer Schenk en het bedanken als bestuurs lid van de heer Kriek, wegens zijn vertrek naar elders, waren twee va catures ontstaan. In de plaats van de heer Kriek werd tot nieuw lid van het bestuur de heer J. Bree gekozen. Eenstemmig besloot de vergadering de vacature van de heer Schenk nog open te laten totdat men een waardi- fe opvolger had gevonden. De aftre- ende bestuursleden in 1957 waren, de heren L. J. Breel en J. Vos welke opnieuw werden benoemd. De af tredende leden voor 1958, de heren Chr. Mazure en L. M. Naaktgeboren werden ook herkozen. stel van de heer O. van Nieuwen- huize (v.v.d.) om gezien de finan ciële positie van de gemeente, de subsidie aan de Zeeuwse Muziek school in te trekken, met zes stem men voor en de stem van de heer W. Jonker (a.r.) tegen, aangenomen. De voorzitter, burgemeester J. L. van Leeuwen, wees nog op het nut van de muziekschool nm de volks ontwikkeling op een hoger peil te brengen, maar de meeste raadsleden waren het met de heer Van Nïeuwen- huize eens. De begroting voor 1959 werd vast gesteld met op de gewone dienst een totaal bedrag van 365.413,61. De kapitaaldienst gaf aan inkomsten te zien een hedrag van 889.577,79, de uitgaven bedroegen 1.247.002,07; een nadelig saldo van 135.124,28. Viif.1 MIDDELBURG radio-musici traden op voor Kunstkringleden Talrijke malen klaterde woensdag avond In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een geestdriftig ap plaus op, bestemd voor vijf radio musici, die in de Zeeuwse hoofdstad optraden voor de leden van de plaat selijke afdeling van de Stichting Ar beiderskunstkring. Zeer zeker was dit applaus ook op zijn plaats, want met nun spel en zang hebben het piano-duo André de Raaff en Jacques Schutte, de zangeressen Christine Spierenburg en Aukje Karsemeyer en de zanger Bert Robbe de kunst kringleden die de grote zaal tot de laatste plaats bezetten een bij zonder genoeglijke avond voorgezet, met operetteklanken uit vele landen. Het was voor velé leden van de Mid delburgse kunstkring een hernieuwde kennismaking met deze radio-musici, Uitgezonderd Aukje Karaameljer, die vorige maal niet meegekomen was. Het vijftal uitvoerenden bracht een uitgebreid programma en hot werd met bewonderenswaardige en speelse vaardigheid gebracht. Reeds na het openingswoord van de kunstkringvoorzitter, de heer M. A. L. Hubregtse, toonden De Raaff en Schutte een bijzonder op elkaar in gesteld duo te vormen, dat virtuoos zoals in de selectie van Roemeen se melodieën beheerst en gevoelig zoals in „San Francisco el Grande van Lecuona en meeslepend zo als in de Frans Joseph-galop van Joh Strauss zijn nummers ver tolkte. Daarbij zorgden zij voor een uitstekende begeleiding van de vo cale nummers. Aukje Karsemeijer deed zich kennen als een begaafde vocaliste. Zij be schikt over een uitstekende en be schaafde stem, hetgeen met name tot uiting kwam in Gershwin's „Sum mertime" uit „Porgy and Bess". Een uitstekend gezongen programma-on derdeel. Ook Christine Spierenburg verzorgde op charmante en beschaaf de wijze haar bijdragen, temeer daar zij naast zang- ook acteertalenten tentoonspreidde. Daarbij sloot Bert Robbe zich goed aan, vooral in de duetten tezamen met Christine Spie renburg. Tot slot was er een langdurig en ver diend applaus. Kerstfeest Ned. Huisvrouwen Donderdagmiddag vierde de afdeling Middelburg van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen in de feeste lijk, stemmig versierde grote zaal van de „Gouden Poorte" te Middel burg het kerstfeest. De middag werd geopend door de voorzitster van de afdeling, mevr. M. A. van den Boo- gert-Selhorst, die een kort welkomst woord sprak. Het hierna komende programma bestond uit samenzang van enkele kerstliederen en declama tie. Dit laatste deel van het program ma werd geheel verzorgd door de heer T. C. de Bordes uit Gorssele. De- droeg enkele mooie kerstgedichten voor van W. A. P. Smit en Gabriël Smit. Het hoogtepunt van zijn voor drachtprogramma was wel „Massche- roen 1941" van W. A. P. Smit. Voorts droeg de heer Do Bordes no? voor een korte Zweedse Kerstlegende, de Ge lijkenis van de Verloren Zoon en de Rey van Edelingen uit Gijsbreght van Aemstel. Deze middag werd be sloten met het gezamenlijk zingen van het kerstlied „Ere zij God". Kerstfeest N.C.V.B. Woensdagavond vierde de afdeling Middelburg van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in de Bo- gardzaal te Middelburg het kerst feest. Deze avond werd geopend door de voorzitster mevrouw J. Jongstra- Koerselman, die ook de kerstliturgie verzorgde. Door mevrouw D. Ver- boon-v. Dorp werd hierna een stukje voorgedragen. Het kerstfeest, waar voor zeer veel belangstelling be stond, werd opgeluisterd door een zangkoortje, bestaande uit enkele leden van de afdeling onder leiding van mevr. E. Strubbe-v. Veen. Na de pauze werd door mevr. L. Ludikhuize een kerstverhaal verteld, waarna het zangkoortje nog enkele liederen zong. Door de vice-presidente van de af deling, mevr. D. Verboon-v. Dorp, werd de avond gesloten. Ledenvergadering van „Phiïatelica" De afdeling Walcheren van de Inter nationale Vereniging „Phiïatelica" hield donderdagavond in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg 'n algemene ledenvergadering, waarvoor veel belangstelling bestond. Tijdens deze vergadering werden de prijzen uitgereikt, die de inzenders met col lecties op de postzegeltentoohstelling „Zephito7, haddon gewonnen. De voorzitter van de afdeling Wal cheren, de heer J. de Ruyter opende de vergadering met een kort wel komstwoord, waarin hij o.m. een te rugblik gaf op de tentoonstelling. Hij meende dat men met genoegen op dit evenement kon terug zien, omdat de expositie alleszins geslaagd kan worden genoemd. Het was een goede propaganda voor de postzegelverza melaars, waardoor ook een aantal nieuwe leden werd gewonnen. De voorzitter van het organisatiecomité, de heer F. J. Konraad, reikte hierna met een toepasselijk woord de prij zen uit. Tot besluit van deze verga dering dankte de heer de Ruyter het organisatiecomité voor het omvang rijke en moeilijke werk dat deze com missie verricht had om deze tentoon stelling tot een succes te maken. Examen. De administratief ambtenaar op de griffie van het kantongerecht te Middelburg, de heer L. G. Gillissen, is op het laatstgehouden examen voor kandidaat-deurwaarder te Den Haag geslaagd. SINT-LAURENS Raad komt bijeen De raad van de gemeente Slnt-Lau- rens zal op 19 december 's middags om kwart voor drie in vergadering bijeenkomen. De belangrijkste pun ten" op de agenda zijn het voorstel tot aankoop van een nieuwe brand weerauto en de toekenning van een subsidie aan de chr. middelbare landbouwschool voor het cursusjaar 1958-'59. Voorts zal de raad moeten beslissen over het verzoek om sub sidie door de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding. LAATSTE NIEUWS Een intercontinentale raket van het type Atlas, die donderdag avond op de basis Cape Canave ral in Florida werd gelanceerd, is volgens een mededeling van het Witte Huis in een baan rond de aarde gekomen. De ongeveer 3.960 kg. wegende raket kwam na ongeveer twee uur in de baan. In een verklaring van president Elsenhower wordt gezegd, dat dit een „duidelijke stap voor waarts in ruimte-operaties" Is. De president verklaart voorts, dat het succes „nieuwe moge lijkheden voor de V.S. en de ge hele mensheid opent". Vereniging Rijwielpad Walcheren vergaderde. Donderdagmorgen hield de Vereni ging „Rijwielpad Walcheren" in het gemcentehu's te Wssingen haar le denvergadering onder voorzitter schap van hnrgemeester mr. B. Kolff. Medegedeeld werd dat de aanleg van het rijwielpad WesthoveZee- duin door de Nederlandse Heide Maatschappij gereed gekomen Is. Voor de aanleg werd subsid'e ver leend door de provincie en de ge meende Gostkapelle. Het ligt in de bedoeling, het pad in oostelijke richt'ng door te trekken en te doen aansluiten op het rijwiel pad dat in de toekomst zal worden aangelegd on de afsluitdijk tussen Noord-Beveland en Walcheren. Er zal een onderafdeling van de ver eniging worden ongericht in Vrou wenpolder. Burgemeester A. de Kam zal worden uitgenodigd in het be stuur zitting te nemen. Het bestuur sDrak zijn ongerustheid uit over het feit. dat de laatste tijd zoveel bordjes e.d. on de rijwielpaden worden vernield. Het rijwieload tus sen Vbssmgen en Zoutelande. dat in niet al te goede staat verkeerde, werd in het afgelopen jaar hersteld. Besloten werd een nieuwe ledenwerf actie on touw te zetten, daar het aan tal leden momenteel fiDO aan de lage kant Is. Tot nieuw lid van de kaseommissie werd de heer A. Vuurmond benoemd. De rekening over 1957 sloot met een voordelig saldo van 8379.83. Het bedrag aan inkomsten bedroeg 10 079-64 terwijl de uitgaven 1699 81 beliepen. De begroting voor 1958 sloot met een totaal bedrag van 10-H0.Het verslag over 1957 werd goedgekeurd,. Aan de Federatie van Ned. Rijwielnadverenigingen is het verzoek gericht om de jaarver gadering in 1960 op Walcheren te houden. De laatste keer dat dit on Walcheren nlaa.ts vond was in 1951. T-T'orna sloot de voorzitter de verga dering. SEROOSKERKE (W.) Onderlinge gymnastlek- wedsirijd te Serooskerke Deze week hield de Sportvereniging Serooskerke onderlinge gymnastiek- wedstrijden in het verênigingsge- bouw. De voornaamste uitslagen zijn: Meisjes 10—12 jaar: 1. Cobi Wille- boordse P.d.; 2. Koos Willehoordse F.d.: 3. Ineke de Kevzer; 4. Lauki de Keyzer. Meisjes junioren: 1. Eis Pol derman; 2. Fr. Noordhoek; 3. N. Christiaanse; 4. R. Louwerse W.d. Dames; 1. mevr. J. Lenselink-Passe- nier; 2. mevr. J. de Keyzer-Swart; 3. Sien de Buck; 4. Ad. Meyers. Jongens 1012 jaar: 1. P. den Hol lander; 2. P. Houterman; 3. Sim. Koo- le Chr.z.; 4. Sim. Koole Fr.z. Jongens junioren: 1. C. van 'den Broeke; 2. Ad. Louwerse; 3. S. Jongepier; 4. P. Reynierse. Heren: 1. G. Jobse; 2. Kr. Coppoolse; 3. M. Kodde; 4. P. Koole. De leiding was in handen van de heer J. de Keyzer, terwijl de jury bestond uit de heren Van Loo uit Middelburg en Beyers en Van de Sande uit Vlis singen. Uitslag verkoping Ten overstaan van notaris Batten werd in café Westdorp te Seroosker ke verkocht het huis met tuin aan de Noordweg 43. Hoogste inschrijver was de heer P. I. Koole met 4700. Koper werd de heer P. Houterman q.q. te Serooskerke (W.) voor 3050. IN BEGROTINGSZITTING Kritiek op Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht In do begrotingszitting van de ge meenteraad van Oostkapelle, die on der voorzitterschap van burgemees ter F. G. Sprcnger bijeenkwam, hield de heer A. Don (p.v.d.a.) een zeer uitgebreide algemene beschouwing. Spreker vroeg zich af hoe liet zou gaan In de nieuwe periode, daar zo wel het college van B. en W. als de raad een verjongingskuur hebben ondergaan. Spreker plaatste hierna verschillende opmerkingen over de begroting. Ernstige kritiek had de heer Don op de Centrale Dienst van bouw- en wo ningtoezicht te Souburg en hij drong er op aan uit deze dienst te treden. De voorzitter merkte hierbij op, de laatste tijd over de werkwijze niet ontevreden te zijn en waarschuwde de raad voor overijlde stappen. Na uitvoerige discussie werd besloten dat B. en W op korte termijn zullen onderzoeken of uittreding gewenst en mogelijk is. Voorts drong de heer Don aan op het bouwen van arbei derswoningen door de gemeente. De heer C. den Hollander (herv. kies- ver.) achtte het noodzakelijk, dat de keur- en slachtlonen worden opge trokken. Voorts wees hij er op dat het wegschap „Walcheren" de zgn. „Rode weg" naar het strand in be tere toestand dient te brengen. Zo als reeds gemeld ontstond vervolgens een fel debat over het toekennen van vergunningen voor het inrichten van kampeerterreinen. De voorzitter verdedigde krachtig het standpunt van B. en W. dat het kamperen moet worden geconcen treerd op het bestaande kampeerter rein en dat B. en W. niet bereid ziin tot decentralisatie. Voorts wees de voorzitter er op, dat het gehele uit breidingsplan inclusief zomerwonin genterreinen en dergelijke hiermee samenhangen. Het college van B. en W. is van mening dat het kamperen niet gestimuleerd moet worden in verband met het natuurschoon. De heer Don diende daarna de bekende motie van afkeuring in die met 5 te gen 2 werd aangenomen. De heer J. de Visser (s.g.p.) die eveneens een algemene beschouwing hield kon zich niet met alle posten op de begroting verenigen. Hoewel geen tegenstander van de sport meende hij. dat de hier voor uitgetrokken geldon het toelaat bare Totaalbedrag overschrijden. De openstelling van de cnfé's op zondag betreurde spreker en bij deed een be roep op de raad om de landelijke rust in de gemeente te bevorderen. „Men subsid'ëre zodanig, dat het eigen initiatief niet verloren gaat", zo' luidde de slotwens van de heer De Visser. De voo-z't'er deelde mede, dat B en W. er «n zijn geslaagd een lening van 20 000,af te slu'ten bij de N.V. Bark van Nederlandse i Gemeenten. De raad besloot een kre- j diet van ongeveer 5400.te vote ren ter financiering van aansluiting op het waterleidingnet van een 15-tal panden. De rekening 1957 werd vast gesteld. VEILING KRABBENDIJKE 18 december. Golden Delicious H 85-90 45, 80-85 45—46, 75-80 45—47, 70-75 43—45. 85-70 36—40. «0-05 26—28. II 12-14, keuken 27—35, fabriek 8—23, kroet 3—13. Jona than H 80-85 27. 75-80 20—28, 70-75 18—29. 65-70 14—25, 60-65 8—12, II 3—6, keuken 13—16, kroet 3—7. Lombarts Calville H. 80-90 21, 70-80 17, 80-70 11—12, II 3, keuken 12—14 Cox Orange Pippin fabriek 6 kroet J—7 Glorie van Holland fabriek 7 Comtesse de Paris H 75-85 16. 55-65 8. 65- 70 17. 60-65 13, 65-60 8, keuken 10. kroel 7—8 Saint Remy H 75-85 13. 65-75 13. II 8. keuken 6. Gieser Wildeman fabriek 14 Verpakt fruit: Cox Orange Pippin ST 75- 80 7f. 70-75 70- VEILING V.V.Z.B. GOES 18 december. Export- en industrievelllng Golden Delicious H 80-85 38—51, H 75-80 34—51, H 70-75 32—40, H 65-70 23—40. H bU- 65 1628. H II 616. Cox Orange Pippin H 80-85 68, H 75-80 71, H 70-75 71, H 65-70 60—62, H 60-65 47. H 55-60 28. H II 7.50 Jonathan H 80-85 28. H 75-80 26—28, H 70- 75 26—30, H 65-70 22—26. H 60-65 12—15. H II 3.50—7 Goudreinette H 95^105 27. H 85- 95 24—26, H 60-85 23—26, H 75-80 19-23. H 65-73 13—17, H II 6—7, keuken 11 50-12 20. fabriek 7—7 10 Comtesse de Paris H 65- 75 19. H 85-85 12. H II D. Diverse appe len kroet en val 3.20. Op monster; Conference H 65-75 58, H ""i-65 39—40. Gewone velling: Laxton Superbe H 75-80 29, H 70-75 31, H 65-70 27, H 60-65 18 Ster appel H 55-75 29—37, H 55-65 31. H II 3 Lombarts Calville H 80-90 27, H 70-80 12— 25 H 60-70 8—12, keuken 4. Saint Remy H 75-85 13—14, H 65-75 13—14, H II 8—9, keuken 10—11, fabriek 8. Gieser Wilde man H 60-70 35, H 50-60 24—2B. H II 10, keuken 21, fabriek 7—9. Doyenne du Co rnice keuken 81—90. Comtesse de Paris keuken 12 Cox Orange Pippin keuken 32 -46, fabriek 13—22. Jonathan keuken 9— 16, fabriek 3—7. Golden Delicious keuken 24—26 fabriek 7—21. UIEN VEILING SINT-MAARTENSDIJK Zaaiuien 55-70 10.36. 40-55 10 21—10.02. drie lingen 12.18. bonken 11.10, pickles 14.38 Aanvoer 60 ton. GRAANVEILING SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 28—29Vs Gerst 25—27. Haver 24— 25. Kleine erwten 35—50 Schokkers 55— 85. Bruine bonen 50—80 Koolzaad 30—35 Maanzaad 120—145- VEILING SINT-ANNALAhfD 18 december. Uien, middel 9 75. bonken 1107. pickles 14.04—14.84, drielingen 12.07- 1213 Aanvoer 100 ton. VEILING SCHERPENISSE 18 december Uien, bonken 10 80, middel 9.79, drielingen 12, Pickles 18-85. Aanvoer 18 ton. VLISSINGEN Kerst-straatzangdienst te Vïissingen Woensdag 24 december, aan do voor avond van kerstdag, zal te Vlissingen 'n kerst-straatzangdienst worden ge houden,- georganiseerd door de Herv. Gereformeerde en Chr. Geref. Kerken. Het ligt in de bedoeling om des avonds om 7.15 uur samen te komen in de chr. geref. kerk aan de Kasteelstraat. Daar zal een kor te bidstond worden gehouden, welke wordt geleid door ds. Drcchsel, chr. geref. predikant. De deelnemers zul len daarna worden verdeeld in groe pen. Zo mogelijk zullen de predikan ten ds. v. d. Schoot en ds. Homburg de straatprediking houden. „Kerstavond voor iedereen" Donderdag werd in het Concertge bouw te Vlissingen een kerstavond gehouden „voor iedereen". Een koor tje, bestaande uit leerlingen van de „Juliana van Stolberg"-school bege leid door pianospel van de heer W. de Widt, opende deze matig bezochte bij eenkomst. Na een kort welkomst woord van ds. Y. van der Schoot de clameerde mej. Yolly van de Waal op verdienstelijke wijze enkele kerstge dichten. Na een inleidend woord van ds. J. Kwast brachten leerlingen van de openbare U.L.O.-school het kerstspel „De vierde wijze uit het Oosten" voor het voetlicht. Dit spel in vier tonelen van de Engelse auteur H. van Dijke is gebaseerd op de gedachte, dat men Christus toen kan ontmoeten, zonder Hem gezien te hebben. De regie van hot stuk be rustte bij de heer A. C. Vader. O. EN W -SOUBURG Bondstentoonstelüng Op de in Enschede gehouden bonds- tentoonstelling van pluimvee, konij nen en sierduiven sloegen de leden van de vereniging „Nut en Genoegen" uit Souburg met hun inzendingen lang geen slecht figuur. Zij behaal den de volgende resultatenafdeling grote hoenders met Sussex: de heer M. Pievens 1 maal G, Twentse grij zen lxGG; afd. dwerghoenders-Java krielen: de heer M. Pievens lxGG; porselein rood: de heren M. Rottier lxZG, 2xGG; afd. konijnen. Vlaamse reus, wit: de heren M. Pievens lx ZG. J. Flipse lxG en lxGG. M. Pie vens met Alaska lxZG, Jac. Nijssen met Havana's 2xZZG, 3xZG. VROUWENPOLDER C.B.T.B. kwam bijeen Voor de eerste keer in dit seizoen kwam de C.B.T.B. te Vrouwenpolder in vergadering bijeen onder leiding van de heer W. Wouterse. Na afdoe ning der huishoudelijke zaken, sprak de heer P. Ton over „Grond- en Pachtzaken". IOUTELAND# Kerstavond N.C.V.B. De onlangs opgerichte afdeling Zou telande van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond hield woensdagavond in pension „Marja" een kerstavond onder leiding van de presidente, me vrouw De Kok-Verhage. De liturgie werd verzorgd door mevrouw De Kok en mevrouw De Pree. Mevrouw M Stroo-Huibregtse zong enige kerst liederen en mevrouw Adriaanse droeg een kerstverhaal voor. Het kerstver haal. van K. Norel werd voorgelezen door mejuffrouw Samuelse. De vol gende vergadering werd bepaald op 16 januari, wanneer ds. Homburg uit Vlissingen zal spreken over het ge heim van gelukkig leven. Er werd nog medegedeeld, dat de afdeling thans 34 leden telt. Met bromfiets geslipt Woensdagmiddag omstreeks half v'er reed mevr. P. uit Zoutelande met haar bromfiets over het rijwielpad lfngs de Koudekerkseweg te Vlissin gen. Toen zij twee meisjes, die op eén fiets zaten, wilde voorbijrijden kwam zij met haar bromfiets te slip pen. Met een hoofdwonde is mevr. P. naar hel ziekenhuis „Bethesda" over gebracht. Bu stand VLISSINGEN Bevallen: M C. A. Speekens—Lamb z.; G v. d- Kaap—Bekkernan. z-: J. T. Rte- meijer—Butjs d C. de Vlieger—De Koeij- er. d. en z.; A Meijer—v. d Molen, d.; E. L. de Witte—Minderhoud, d.: C J Brandt—Den Braber, z.; V M- Scheen- loop—De Groot, z.; J H. Abbas—Gunst, z-; H J. Dingerink—De Vos, z.; M Wai- sapy—Alputllla, z E T. H. Pleijte- Schneijderberg, d L. C. Blaauwkamer— Verbruggen, d M. Schroevers—Loge- mann, z.; A. E- Dooms—Stroo, z. Ondertrouwd: J A. Belfrold, 63 j en M. M. van Hijfte, 02 j.; A. Kokelaar, 20 j. en L. Ch. Vercauleren, 18 j-: J. W. van Aller, 29 j. en L. van Dijk, 19 j- Getrouwd: J. M. de Jong. 23 j. en C. Vo gel, 19 j.; J. C- W. de Haan 21 j en M P. Gapello, 19 j.: E. H. R. Alders, 18 J. en E- Elve, 21 j.; A I. de Meijer, 25 J. en J. de Nooijer, 20 j.; D. J. Lpbruijère, 34 j. en T. Bravenboer, S3 J.; M- van Rijswijk, 50 J. en E. Sijnke. 38 J. Overleden: J Roos, 67 J. e.v T- Muljs- kens; D. E. Kamers: M- Vleugel, 90 j. wed v. J J. v. d. Burg; E- de Wit, 4 j.; C. M. van Poelje, 74, j. e.v. s Clais, H. Pasveer, 74 J., e-v. P. M F. Diesch: C. P. de Voogd, 84 j., wed. v w Lampers. SCHOOLSCHAKEN Stedelijk «vmuasiom versloeg riiVskweskcekool Do eerste wedstrijden voor het kampioenschap schoolschaken. twee in groep A en twee in groep B. zijn gespoeld. De uitslagen zijn in groep A: chr. h.b.s. IFr.h.b.s. I 24; Gymnasium fï-Kon. Wilhelm-na Lyc. 24; ïn groep B: r.h.bs. TIJan- senius Lyceum 06; Sted. Gym. I Rijkskweekschool 51, De gedetailleerde uitslagen lulden: GROEP A chr. h.b.s. II Middelburg- -r.h.b.s. I Middelburg: P. Adriaanse-R. Funcke 0 -1; D. v. Noppen-L. v. Selms 01; W. de SchipperL. Parent 01; G. Tzeboud- B. Mallpaard 0—1; H. GeldofH. Pottebooni 1—0; A. Aar- noutseA. v. Selms 10. Totaal 2—4. Gymnasium TT Middelburg— Kon. Wilhelmina Lyc. Oostburg 2 4. R. v. Amerongen-- B. Dierks 01; D. de Jong- J. Provoost P. Hondius—B Brakman 10; B. van Langenvelde R R'somerepatty 01 H. de Pagter- H Pielaat 0—1; J. van Hoovdonk—S. Buize '}hY>. To taal 24. GROEP B r.h.b.s. H Vlissingen- Jansenius Lyc. Hulst 0—6. J. Kiemeney- -D. Brom 01; D. Hen- neman—J. Eggermont 0—1: W. LeynseL. Fucot 0—1; P. Blok—J. Tijssen 0—1; P. Spithout--H. Brom 01; W. Mtnnak -E. Boeting 0—1. Totaal 0—6. Stedelijk Gym. I Middelburg- Rijks kweekschool Middelburg 51. J. K. Bartei—J. Louws 0—1; W. Schel tensn.o.g. 1 -0: R. Barendsen R A link 1- -0; H. Scheltens- n.o.g. 10; R. Radde H. Stevens l0; J- MeyerC. v. Rijswijk 1—0. Totaal Overat prowtVf,*s A tr» Slechts één wedstrijd ging door in de promotieklas A van de hockevcompe- titie. Zwartwit behaalde op eigen ter rein een benauwde 1—-0 overwinning op Eindhoven II. Hierdoor schoof Zwartwit één plaats op, waardoor Middelburg met één wedstrijd min der gespeeld naar de 4e plaats af zakte. Daar de 4 koplopers elkaar nog een maal ontmoeten is er nog alles mo gelijk voor het kamrvoens-hnn Bij de onderste drie. staat het er pre cies zo voor, terwijl Forward nog beide kanten uit kan. Tilburg n heeft nog een gemakkelijk program ma o.a. Gec'zvvart. Eindhoven II en Push 13 op eigen veld en 2 lastige uitwedstrijden naar Oranjezwart en Middelburg. Geelzwart heeft 2 punten meer dan hekkesluiter Push n, maar hei moet nog uitwedstrijden spelen tegen de 4 koplopers en tegen Eindhoven II. zo dat het de m«.-este kans heeft om on deraan te eindigen. Oranjezwart 9 Tilburg n 9 Zwartwit 10 Middelburg 9 Forward 9 Geelzwart 9 Eindhoven H 10 Push II 9 DE STAND 2 37-18 12 1 23-16 12 3 18-15 12 2 22-20 11 4 16-15 9 4 15-18 7 6 13-28 6 2 16 19-28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3