VLISSINGSE „MELKOORLOG" WORDT SPOEDIG BEËINDIGD WALCHEREN WATERLEIDINGNET SCHOUWEN AANZIENLIJK UITGEBREID IR. EVERWIJN NAM AFSCHEID VAN ELEKTRICITEITSWERELD DINSDAG 16 DECEMBER 1958 PROViSülALh. z ïijbü W 8 ËJ COURANT SANERING WEER „GEZOND" DE VLISSINGSE „MELKOORLOG", die na een maandenlang voorspel vorige week tot een heftig hoogtepunt kwam, Is geluwdHet ziet er zelfs naar uit, dat binnen enkele dagen de vrede weer getekend zal zijn! Met als bemiddelaar de heer C. Zee uit Middelburg, secretaris van de Zeeuwse melkfederaties, zijn de gesaneerde nielkslijters namelijk onder handelingen begonnen met het Vlissingse actiecomité en de vrije melkslij- ter, de heer C. Poppe. Het resultaat van deze onderhandeling zal hoogst waarschijnlijk zijn, dat de vrije melkslijter, de heer C. Poppe, opgenomen zal worden in de kring van gesaneerde melkhandelaren en dat deze melk slijter dus ook een „gesaneerde wijk" zal krijgen. Belangrijker voor de consumenten is echter, dat in de toekomst gehoor zal worden gegeven aan de klachten van de klanten. Dit houdt in, dat in heel Vllssingen ook in de flats weer tot aan de deur zal worden bezorgd en dat bovendien naar een betere regeling zal worden gezocht voor de bediening van de klanten tij dens de vakantie van de melkslijters. melijk bij de actie steeds gesteld, dat de comitéleden geen tegenstanders waren van een goed geleide en ge zonde sanering, maar dat de leden slechts bezwaar maakten tegen het verwaarlozen van de service door en kele slijters. Ook tijdens de vergadering, die de Vlissingse melkslijters woensdag avond zullen houden, zal de heer C. Zee aanwezig zijn om te bemiddelen bij de poging deze moeilijkheden tot een „vreedzame oplossing" te bren gen. Vrije slijter gesaneerd, maar bezorging in flats Zoals bekend begon deze „melkoor- log" enkele maanden geleden (nog maar smeulend), toen ontevreden klanten een „actiecomité" vormden en een oproep plaatsten voor een „vrije melkslijter". In de persoon van de jeugdige heer C. Poppe is deze vrije melkslijter er enkele weken ge leden inderdaad gekomen en pas toen was er werkelijk sprake van een „melkoorlog", zoals ook vele andere plaatsen die gekend hebben. De vrije melkhandelaar zou ongeveer een week geleden zelfs getroffen zijn door een rauw ei, dat geworpen werd door een gesaneerde melkboer, en bovendien zou zijn wagen „klem" zijn gereden Dit was echter een uitzondering, want het merendeel van de gesa neerde melkslijter wilde op po sitievere basis aan de moeilijkhe den In de Vlissingse „melkwereld" een einde maken. En inmiddels Is het overleg begonnen, want gis teravond vergaderden het actie comité, de vrije melkhandelaar en de voorzitter van de Vlissingse melkslijtersvereniging, waarbij de heer C. Zee arbitrage verleende. De heer Zee gaf hier toe, dat de klachten van de Vlissingse klanten voor een deel inderdaad gegrond zijn geweest en hij noem de de actie van het comité en het optreden van de vrije melkslijter dan ook „een injectie om do Vlis singse melksanering weer gezond te maken". Inmiddels is een concept-contract op gesteld. Dit contract zal de Vlissing se klanten in de toekomst een bete re service garanderen. Verder ligt het in de bedoeling, dat in de zoge naamde „vertrouwenscommissie, die de klachten van de klanten in behan deling moet nemen, een lid van het actiecomité zitting gaat nemen. Woensdagavond zullen de ruim veer tig gesaneerde Vlissingse melkslijters bijeenkomen om de zaak te bespre ken, waarbij het ontwerp-contract ter goedkeuring zal worden voorge legd. Ook zal uiteraard over de toe lating van de heer Poppe gesproken worden. Als de gesaneerde melkslij ters het contract ondertekenen zal de vrede definitief „getekend" zijn. Dan is namelijk een oplossing be reikt, waarmee alle partijen zich kunnen verenigen. Want omdat een betere service (bezorging in flats, be zorging aan huis ook in de vakantie enz.) in het contract wordt gegaran deerd, kan ook het „actiecomité" zich weer verenigen met de melksa nering. Dit „actiecomité" heeft na- Fabrieksgebouw voor firma Hollestelle in Goes Verkoop'oude werkplaatsen aan de gemeente De firma J. O. Hollestelle en Zonen te Goes is genegen haar oude be drijfsgebouwen aan het Noordeinde en de R. B. van den Boschstraat aan de gemeente Goes te verkopen. Dc firma zou dan als tegenprestatie van de gemeente willen kopen het voor malige fabrieksterrein van het ge meentelijk gasbedrijf aan de Wcstha- vendijk met de woning Zaagmolen straat 3. Tevens wenst deze firma een hypothecaire geldlening te ont vangen ten behoeve van de finan ciering van het te stichten fabrieks gebouw ten bedrage van de helft der stichtingskosten tot een maximum der lening van f 70.000.aldus schrijven B. en W. aan de gemeente raad. Het college stelt de raad voor in deze zin enkele besluiten te nemen. In hun toelichting wijzen B. en W. er op, dat de firma J. G. Hollestelle en Zonen dringend behoefte heeft aan uitbreiding van haar werkplaat sen aan het Noordeinde en de R. B. van den Boschstraat. Ter plaatse ont breekt daarvoor echter de nodige ruimte, zodat deze firma haar bedrijf naar een andere plaats wenst over te brengen. Daar het enerzijds van be lang is, dat dit industriebedrijf voor de gemeente Goes behouden blijft, terwijl het anderzijds gewenst is, dat de gemeente de eigendom verkrijgt van de in het saneringsgebied van het noordelijk stadsdeel gelegen on- roerdende goederen van deze firma, zijn onderhandelingen gevoerd over de aankoop van deze percelen door de gemeente en de beschikbaarstel ling van een bouwterrein voor een nieuwe fabriek. De firma Hollestelle werd daarbij bereid gevonden haar eigendommen bij minnelijke overeen komst aan de gemeente af te staan ten einde in de toekomst onteige ning in verband met sanering te voorkomen. Ten aanzien van de koopsommen is overeenstemming bereikt over een bedrag van f 45.000.voor de oerce len aan het Noordeinde en de R. B. v. d. Boschstraat en een bedrag van f 15.000.voor de woning met erf Zaagmolenstraat 3, terwijl voor het fabrieksterrein aan de Westhaven- dijk/Zaagmolenstraat ter grootte van 2000 m2 een prijs is overeengeko men van f 7.50 per m2. Twee roestige granaten in Middelburg gevonden Tot nu toe zijn projectielen nog niet gedemonteerd Bij graafwerkzaamheden op het Klein-lndustrieterrein te Middelburg zijn begin december twee dik onder het roest zittende projectielen opge graven. De uitvoerder, de heer J. Meijers, is toen men het eerste pro jectiel vond, direct op zijn fiets ge stapt om de hoofdstedelijke politie te waarschuwen, die de Hulpverlenings dienst, waaronder de mijnoprnimi:. ;s- dienst ressorteert, heeft gewaar schuwd. In afwachting van de komst van de ze dienst heeft de heer Meijers het projectiel op het werk zolang In een schuurtje opgeborgen. Nadat het tweede projectiel gevonden was, werd voor de tweede maal de Hulpverle ningsdienst door de politie gewaar schuwd. Tot nu Is er nog geen der mensen van deze dienst geweest om de projectielen te demonteren. Het zou hier granaten betreffen, die ongeveer 20 cm. lang zijn en een groot gevaar voor de omgeving kun nen opleveren. De granaat, die een scherfwerking heeft, wordt tot ont ploffing gebracht door een schokbuis Waarschijnlijk zijn de twee op het Klein Industrieterrein gevonden pro jectielen niet ontploft, omdat ze in de zachte kleigrond zijn gekomen, die niet genoeg weerstand bood om ze uit elkaar te laten springen. Van de" zijde van de politie werd ns nog meegedeeld, dat men de Hulp verleningsdienst in Den Haag nu voor een derde maal heeft gewaarschuwd. MIDDELBURG Ulo-avond Zaterdagavond hield de Middelburgse ulo-vereniging (M.U.V.) van de ulo aan de Dwarskaai een contactavond in de zaal „Mercurius" te Middel burg. Het programma dat uit sket ches, voordrachten en muziek bestond werd geheel door eigen krachten op gevoerd. Onder leiding van C. Smol ders werd. een aardige quiz gehou den waar men veel plezier aan be leefde en waaraan enkele mooie prij zen verbonden waren. De heren die voor het programmapunt „Jazz op de viool" zorgden, B. Jonker viool, S. Koning ukelele, I. Bordeaux piano en R. Lemaire bas, konden voor hun op treden een welgemeend applaus in ontvangst nemen, dat ook alleszins verdiend was. Na de pauze werd een één-akter van Hellene Haase, „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht" opgevoerd. Om de kas aan te vullen werd in de pauze een verloting gehouden met tal van prijzen. Tot besluit van het feest kon men dansen op de muziek van de Jazz-sooiety-combo onder lei ding van W. Rothuizen. VLISSINGEN Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. In de Sint-Jacobschool te Vllssingen is dezer dagen het E.H.B.O.-examen afgenomen van 9 leden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Vlis- singen. Alle kandidaten slaagden. Examinator was dr. D. N. van Gel deren; docent van de cursus: dr. J. W. F. Clercx. De geslaagden zijn de dames: L. de Blok, O. BosVan Steenbergen, Z. Dierikx, M. Hek, A. Maes, M. Nyhuis, J. de Smit en de heren G. van den Bosch en J. Klap. Jeugdige „sinterklazen" zakten door dak De Vlissingse politie hield vier jon gens van acht tot twaalf jaar aan, die blijkbaar voor St.-Nicolaas „studeer den". Zij waren .namelijk op het dak van de Nutskleuterschool aan de Ho- beinstraat geklommen om bij de schoorsteen te kunnen komen. Het oude dak kon echter vier „sinterkla zen" tegelijk niet dragen. Twee van de knaapjes zakten erdoor en kwa men juist in de kalenbengplaats te- reoht. Zij liepen geen letsel op, doch werden alleen met één slag tot zwarte Piet „gedegradeerd". De ou ders van de knapen zulilen gezamen lijk de schade moeten dragen. De „Posthoorn" hield duivententoonstelling Zaterdag en zondag hield de vereni ging van postduivenhouders de „Posthoorn" een tentoonstelling in het Ariènsgebouw te Vlissingen. De voorzitter, de heer W. J. van Uxem dankte in zijn openingswoord de heer P. Kramp voor het vele werk, dat deze voor de tentoonstelling had ge daan. 's Middags had de lieer P. Kersten uit Venray 211 duiven ge keurd. De mooiste doffer en duivin waren van de heer A. Rottier. De verdere uitslagen luiden als volgt: Oude doffers: 1. M. Weug, 2. P. Kramp, 3. W. J. van Uxem. Oude duivinnen: 1. A. Rottier, 2. A. A. van de Berge, 3. J. Aersens. Jarige doffers: 1. A. Rottier, 2. W. J. van Uxem. 3. J. Aersens. Jarige duivin nen 1. A. A. v. d. Berge, 2. H. In gel se, 3. P. Riteco. Jarige doffers: J. Aersens, 2. K. de Nooyer, 3. H. Lockemeyer. Jonge duivinnen: A. Rottier, 2. A. A. van de Berge, 3. J. Aersens. 's Zondagsavonds werden de prijzen van de verloting bekend gemaakt. Het waren huishoudelijke voorwer pen en geldprijzen. AAGTEKERKE Muziekvereniging „Agatha" gaf uitvoering Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Agatha" te Aagtekerke haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer J. Wijkhuijs. Het uit elf nummers bestaande programma, waaronder een koraalbewerking van de dirigent de heer Wijkhuijs zelf werd op vlotte wijze afgewerkt. Hier na bracht de toneelvereniging „Big- gekerke" het toneelspel „Boeren- strijd" op zeer verdienstelijke wijze voor het voetlicht. RAAD ZOUTELANDE Bezuiniging van 80.000 op zuiveringsinstallatie Schoolgebouw krijgt groot aantal bestemmingen Maandagmiddag vergaderde de raad van Zoutelande onder voorzitter schap van burgemeester D. Kodde. De raad besloot 4900 in2 grond aan te kopen van de heer A. Koets in de Molenweg voor de prijs van 2.25 per m2. Dit in verband met de bouw van een zuiveringsinstallatie, vol gens het nieuwe systeem van dr. ir. A. Pasvier. In plaats van de afvoer naar Westkapelle, hetgeen het oor spronkelijke plan was. geeft de bouw van de zuiveringsinstallatie ter plaat se een bezuiniging op de kosten van ongeveer f 801000, In principe werd door de raad be sloten het schoolgebouw, dat straks verlaten wordt, de volgende bestem ming te geven het zal gebruikt wor den als gymnastieklokaal, trainings lokaal van de voetbalvereniging, voor de Bescherming Bevolking, als ver gaderlokaal van de gemeenteraad en tevens zullen er huwelijksplechtig heden worden gehouden. Voorts be sloot de raad het pand Kerkplein 50 van de heer G, Porton aan te kopen voor de prijs van 5500,De 324 m2 grond zal dan weer worden ver kocht aan de Polder Walcheren voor 3500,—. De buitengemeenten van Zoutelande, Werendijke, St.-Janskerke en Bou- dewijnskerke zullen nu ook aanslui ting krijgen op de waterleiding. De kosten voor de gemeente komen op f 3960,Het gaat hier om elf per celen. SEROOSKERKE <W.) Chr. Besturenbond De Christelijke Besturenbond te Se- rooskerke (W.) hield een tweetal bij eenkomsten in het verenigingsge bouw onder leiding van de heer W. Onderdijk. De eerste was een propa- ganda-avond, waar als spreker optrad de heer Mulder, bestuurder van het Christelijk Nationaal Vakverbond, die sprak over „Kapitaal en Arbeid". Ver der verleende de mondorgel vereniging „De Krekels" uit Westkapelle haar medewerking. De tweede avond was een ledenvergadering, waar de heren Marijs en Meijer, respectievelijk di recteur Gewestelijk Arbeidsbureau en directeur Rijkswerkplaatsomscholmg te Middelburg, een interessante in leiding hielden over het onderwerp, „Van ongeschoold tot geschoold". Een en ander werd toegelicht met licht beelden. Beide avonden was de be langstelling bevredigend. Kleurenfilm vertoond Zaterdag vertoonde de Christelijke Filmactie, afdeling Serooskerke, de kleurenfilm „Piroscka". De publie ke belangstelling was zeer goed. Scheidsrechtersver. nam afscheid van voorzitter De scheidsrechtersvereniging Zuid en Noord-Beveland kwam vorige week in Goes bijeen. Deze vergade ring had een bijzonder karakter, om dat de voorzitter, de heer P. Koster, na een 17-jarige „ambts'-periode. de voorzittershamer neerlegde. In verband hiermee waren tevens vertegenwoordigers aanwezig van de zusterverenigingen „Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen" en „Walcheren". Ook de heer H. Mos. hoofdbestuurslid van de Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters, gaf acte de présence. Als opvolger van de heer Piet Koster werd de heer A. J. van Nijnatten ge kozen. Vele sprekers lieten zich bij zonder waarderend uit over de heer Koster, die sinds de oprichting van de scheidsrechtersvereniging in 1941 veel heeft gedaan voor de verbetering van het Zeeuwse scheidsrechters- korps. Op voorstel van het oudste lid de heer Schipper, werd de heer Kos ter het erevoorzitterschap van de vereniging aangeboden. Prijsuitreiking van de „Zephito" in Middelburg In tegenstelling tot wat in de krant van maandag gepubliceerd werd, zul len de prijzen van de op de „Zephito" postzegeltentoonstelling in Middel burg gehouden wedstrijd niet op 19 december, maar tijdens een algeme ne ledenvergadering op 18 december worden uitgereikt. Kampioenschappen voor de duivensport over 1958 De stand van de kampioenschappen over het vliegseizoen (duivensport) 1958 voor de deelnemers van de clubs op Walcheren luidt: Vitesse: 1ste kampioen de heer P. v. Sabben, Middelburg: 2e kampioen de heer J. Rottier, Vlissingen; 3e kampioen de heer J. Aerssens, Vlis singen: 4e kampioen de heer A. A. v. d. Bergen, Vlissingen; 5e kam pioen de heer J. v. Peenen, Souburg. Vitesse aangewezen duiven: 1ste kampioen de heer A. A. v. d. Bergen, Vlissingen; 2e kampioen de heer P. Theune, Vlissingen; 3e kampioen de heer J. Rottier, Vlissingen; 4e kam pioen de heer J. Poelman, Middel burg; 5e kampioen de heer P. v. Sabben, Middelburg. Fond: 1ste kampioen de heer C. Mommaas. Vlissingen; 2e kampioen de heer A. A. v. d. Bergen. Vlis singen; 3e kampioen de heer A. v Keulen, Vlissingen; 4e kampioen de heer A. Rottier. Vlissingen: 5e kam pioen de heer H. Ingelse. Vlissingen. Fond aangewezen duiven: 1ste kam pioen de heer A. A. v. Keulen, Vlis singen: 2e kampioen de heer A. v. d. Bergen. Vlissingen; 3e kampioen de heer C. Mommaas. Vlissingen; 4c kampioen de heer A. Rottier. Vlissin gen: 5e kampioen de heer P. v. Sab ben, Middelburg. 1ste kampioen jonge duiven J. v Peenen, Souburg: 2e kampioen jonge duiven H. de Vries, Vlissingen: 3e kampioen jonge duiven P. Wagenaar Vlissingen; 4ê kampioen jonge dui ven P. v. Sabben, Middelburg; er" kampioen jonge duiven A. A. v. Bergen. Vlissingen. 1ste kampioen generaal, P. v. Sab ben; 2e kampioen generaal. A. A. v. d. Bergen; 3e kampioen generaal, J. Poelman. DOMBURG Uilvoering zangvereniging In de zaal Tramzicht te Domburg gaf de gemengde zangvereniging „Volharding leidt tot het Doel" haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van haar directeur de heer Jan Hek huis. De zaal was zeer goed bezet en de tien zangnummers werden als gewoonlijk goed ten gehore gebracht. Vooral voor de-nummers na dc pau ze „Morgenklanken", „Zomeravond lied", „Serenade van een lands knecht" en „Grootvaders klok" was het publiek zeer dankbaar. Mevrouw Van Schagen verzorgde op uitstekende wijze de pianobegelei ding. Na dit gezongen gedeelte werd het toneelspel in 4 bedrijven „Wie zonder zonden is" opgevoerd. Tijdens de pauze werd een geslaag de verloting gehouden. De voorzitter, de heer C. Vreeke, hield een propa- ganda-speechje en dankte hen, die het bijna afgelopen jaar de vereni ging steunden. Voor mevrouw Van Schagen waren er bloemen en een bockcnbon de he ren L. en A. Dourleijn ontvingen eveneens een geschenk, zij hadden het decor opgebouwd. JAARVERSLAG OVER '57 Verlies tot bijna een ton gestegen Voor (1e N.V. waterleidingmaatschap pij „Schouwen Duivelaud" heeft het jaar 1957 zich gekenmerkt door een aanzienlijke uitbreiding van het lei dingnet en door een verregaande reorganisatie als gevolg van de wa tersnoodramp, zo wordt in het juist verschenen jaarverslag opgemerkt. Er werd in dat jaar tevens een be gin gemaakt met liet zg. boerderijpn plan, dnt voorziet in de aansluiting van nog niel van waterleiding voor ziene percelen op Schouwen Duive- land. Dit boerderijenplan is in 1958 vrijwel geheel gereed gekomen. Het totale plan omvatte het leggen van 118 km hoofdleidingen over een leng te van 190 km. In 1957 werd hiervan ongeveer 55.5 km. gelegd. De watervoorziening van de aange sloten percelen was, na de storingen van de eerste Jaren na de ramp. weer regelmatig. Als gevolg van de te la ge druk in bepaalde gebieden deden zich echter in de gemeente Noord- welle, Eikerzee. Ellemeet, Dulvendij- ke, Kerkwerve en Serooskerke zo nu en dan nog enkele moeilijkheden voor. Als gevolg van de herstel- en verka velingswerkzaamheden moesten in 1957 verschillende leidingen omgelegd worden, waaronder de transportlei dingen ten noordwesten van Brou wershaven. Er werden in totaal bij na 300 nieuwe aansluitingen gemaakt alle voorzien van watermeter. Als ge volg van de talrijke vernieuwingen verminderde het gemiddelde lekver lies van ca 1/3 tot ca 1/4 deel van het opgepompte water. Het bestaande pompstation te Haam stede kon in de toegenomen behoeften, vooral gedurende de zomermaanden, met moeite voorzien. De inkomsten aan watergelden ste gen in 1957 van 398.676.86 tot 401.240,20. Het verliessaldo steeg van 59.904,99 in 1956 tot 95.754,22 in 1957, als gevolg van extra afschrij vingen op een aantal oude activa. Er werd in 1957 861776 m3 water op gepompt, hetgeen 1767 m3 meer was dan in 1956. De bij het pompstation gemeten regenval over 1957 en het landelijk gemiddelde waren respectie velijk 686,4 mm en 838 mm. Sinds de in bedrijfstelling van de maatschap pij in 1930 werd tot en met 1957 in totaal 16.681,260 m3 water opge pompt. TIJDENS RECEPTIE TE MIDDELBURG Hoofdingenieur- waarnemend-directeur N.V. P.Z.E.M. Maandagmiddag is in hotel „De Burg" te Middelburg afscheid geno men van ir. H. Everwijn, hoofdinge nieur, tevens waarnemend directeur van de N.V. Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij. De heer Ever wijn, die zich reeds in 1956 be noemd zag tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, nam tijdens een bij zonder druk bezochte receptie, waar uit de sympathie voor zijn figuur bleek, afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In het stemmig verlichte restaurant van genoemd hotel kwam een groot aantal functionarissen van het eigen bedrijf, van zustersbedrijven en fa brieken, waarmee het Zeeuwse elek triciteitsbedrijf relaties onderhoudt, O.- EN W.-SOUBURG „Zuiderstemmen" gaf geslaagde uitvoering Zaterdagavond gaf het chr. kleuter- kinder-, en jeugdkoor „Zuiderstem men" een geslaagde uitvoering in de geheel bezette zaal van „de Zwaan" te Souburg. Onder leiding van me vrouw Franke toonde deze vereniging wat de jeugd op zanggebied kan be reiken. Als eerste trad op de kleu terklas, die enige zeer aardige speel- liedjes ten beste gaf, waarvan voor al het zangspelletje „De dwergjes" opviel. Het kinderkoor (8-10 jaar) gaf ook blijk de zangkunst goed meester te zijn met de liedjes „Ma troosje" en „Marianne", terwijl voorts het „Klepperlied", begeleid door kleppers, alsmede het liedje „Sneeuw", een dankbaar applaus kre gen. Het jeugdkoor (10 jaar en ou der) bleek over zeer goede stemmen te beschikken. De liedjes „Souburg" en „Rotterdam" deden het zeer goed, evenals de concours-nummers „Goe denavond" en „Hollands lied", waar- ee dit koor deze zomer in Kruinln- gen op 3 punten na, met de eerste prijs ging strijken. Na de pauze werd de kinderoperette „Doornroosje" op gevoerd. Aan de aankleding en de decors was veel zorg besteed. Me vrouw de Boer zorgde zowel bij de liedjes als de operette voor de bege leiding. De voorzitter, de heer Baas had deze avond met gebed geopend, terwijl gesloten werd met "net ge menlijk zingen van gezang 184. KOUDEKERKE Aansluiting op waterleidingnet In de dinsdag 23 december a.s., des middags half vier te houden openba re vergadering van de raad van Kou- dekerke zal o.m. een voorstel aan de orde komen een krediet van 3600 te voteren om in het kader van de herverkaveling met de regeling voor de zgn. onrendabele gebieden tien panden in deze gemeente op het wa terleidingnet aan te sluiten. Voorts willen B. en W. het mogelijk doen maken de kampeerboerderij Dis hoek aan te sluiten op de riolering van het zomerwoningterrein „Vebe- nabos". De eigenaar-exploitant van de kam peerboerderij heeft namelijk plannen doen ontwerpen voor de bouw van 'n centrale was- en toiletgelegenheid op dit kampeerterrein. Officiële publikaties VLISSINGEN Sluiting bureaus en diensten der gemeente op 27 december 1958. Burgemeester en wethouders der ge meente Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op 27 december 1958 de bu reaus van alle openbare instellingen en diensten der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzondering van het bureau van de burgerlijke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9J0 uur. VLISSINGEN DIENSTPLICHT Aanmelding van personen, oproeping voor de keuring lichting 1959 bebben ontvangen. De burgemeester van de gemeente Vlissingen brengt ter algemene kennis, dat alle oproepingen voor de keuring van de lichting 1959 zijn verzonden dat de in 1939 geboren mannelijke per sonen, die In een der Nederlandse be volkingsregisters zijn opgenomen daarin hadden behoren te zijn opgeno men, en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van nlet-inschrlj- ving nog niet hebben ontvangen, zich vóór l januari e.k. ter gemeentesècre- tarie moeten aanmelden. geen Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13 dec.: Rubato naar Gothenberg-Gent; Abbekerk naar Hamburg; Capricornus naar Rotterdam; Sparta naar Kopenha gen; Flardinga naar Londen; Corale r Sunderland; Reest naai- Norresundby; Eyo-S naar Londen; Coeta naar Bristol; Hink naar Dublin; Pygmalion naar Rot terdam; Import naar Rotterdam; Eagle, naar Londen; 14 dec.: Willem Cornells naar Leghorn: Audacia naar Plymouth; Bevesïer naar Kalmar; Beja naar Rotter dam; Saba naar Naestved-Gent: Alcor naar Rottèrdam; Towa naar Rio de Ja neiro; Sommelsdijk naar New York; Al- dabi naar Rotterdam: Tabinan naar Am sterdam: Andijk naar Havana; 15 dec.: Kerkeöijk naar Rotterdam, vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 13 dec.: Lekhaven van B Aires; Isis van Londen-Gent; 14 dec Pax van Graves- end; Kerkdijk van New York; Nisse van Strood; Bernina van Rouaan-Hans- weert: Huybergen van Goole-Gent; Lie ve Vrouwekerk van Bremen: Ida Pieter van Laguardo-Gent: Jagersfontein van Southampton: J5 dec.; Benkalis van Lon- den. de scheidende onderdirecteur de hand drukken. Velen boden daarbij de hoofdingenieur, die in de kring van zijn familie die met hem achter „de tafel" had plaats genomen de vele hartelijke woorden in ontvangst nam. een passend geschenk aan. In een lange queue bewogen zich de verschillende hoofden van dienst, bedrijfsingenieurs' en za kenrelaties naar de tafel van de scheidende functionaris. Zo waren onder meer tegenwoordig de voorzitter en de secretaris van het dagelijks bestuur van de N.V. P.Z.E. M., oir. A. J. van der Weel en mr. R. W. Graaf van Lynden, mevrouw en de heer ir. T. Michielsen, directeur der N.V. PZ.E.M., de heer J. H. W. van Beuzekom, chef van de afdeling personeel en materieel van dit bedrijf en de directeur van de Middelburgse gemeentebedrijven, de heer O. S. Hooggewerff. In de morgenuren was de scheidende waarnemend directeur in de koffie kamer van het kantoorgebouw van de P.Z.E.M. te Middelburg reeds een tweetal geschenken aangeboden: een pick-up en een „meer uitvoerige" pla. tenbon werden ir. Everwijn die vergezeld was van zijn echtgenote geoffreerd via enkele toespraken van ir. J. Buitendijk, die namens de di rectie en personeel het woord voerde en de heer P. Maljers, die zulks na mens de personeelsvereniging deed. De heer Everwijn werd in 1893 te Dreischor geboren. Reeds op 27-jarige leeftijd op 1 novem ber 1920 trad hij in dienst van de P.Z.E.M. als bedrijfsingenieur. Hij „groeide met het bedrijf mee": langzamerhand kwamen steeds meer diensten van het zich ont wikkelende bedrijf onder zijn be kwame leiding te ressorteren. Zo had hij het toezicht op de netten- dienst van de „Noordgroep" van de N.V. P.Z.E.M. en zwaaide hij de scepter over de Inkoopafdeling, de 50- kV-dienst en beveiling onder deze dienst ressorteerden tevens de be langrijkste kabelkruisingen door Oos- ter- en Westerschelde de telefoon- communicatie, de meterdienst, de in sta üatiedienst en de afdeling voor lichting en openbare verlichtings- dienst. Op 30 april 1956 volgde de benoeming van ir. Everwijn tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 15 december. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe bij zeer weinig vraag, rode op vochtconditle le vering deze week tot f 30 70, levering vol gende week f 30.80; witte op vochtcondt- tie tot f 31.00. Voedergranen, goed prijs houdend, zomergerst, naar kwaliteit van t 25 25—25-75, geschoonde f 26-25; haver, naar kwaliteit f 24.00—25-50, extra blanke t 26.00; rogge, iets vaster, doorsneekwa- iitelt (17/18 pet. vocht) tot f 22DO; bak- rogge f 22-50. Peulvruchten, gemakkelijker, groene erwten f 34.00—55.00; schokkers f 50-00— 87-50, bruine bonen f 60.00—B250, alle» boerenschoon. Prima geschoonde blank* kwaliteit bruine bonen ca. f 100.—. AARDAPPELBEÜRS ROTTERDAM. 15 december. Klelaardappelen 35 mm op waarts Eigenheimers f 13.50—14-50: Bintje i 16DO17DO: Koopmans blauwe f 14.00— 15.00; Bevelanders f 1250—1350- 40 mm opwaarts gewassen van de kleigrond. Eigenheimers! 1600. Bintje van de klei grond ln twee maten gesorteerd voor de export. 35 mm opwaarts f 19-00; 45 mm opwaarts f 20.00. Zandaardappelen 55 mm opwaarts. IJsselster f 900—950; Liberia# f 9.00—10 50. Voeraardappelen f 250-4.00 prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VLASMARKT ROTTERDAM. 15 dec. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.10—1.30, middensoorten tot f 1.65, best vlas tot f 2.00. Dauwrootvlas: lage soor ten van f 0.90—115, middensoorten tot f 1.35, best vlas tot f 1.70. Breekvlas: van i 0-60—1 05 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken; van f 0.40—0.70. Markt onveranderd. De produktïe blijft op behoorlijk peil, er Is nog voldoende vraag om het wekelijkse aanbod vrijwel geheel op te nemen. De noteringen wa ren onveranderd, de meeste belangstel ling blijft voor goede middensoorten en de weinige partijen van betere kwaliteit uit oudere oogsten. Er werden wederom enkele partijen van oude voorraden ver kocht. In dauwrootvlas blijft de belangstelling beperkt tot de beste partijen, overige soorten liggen slecht tn de markt. Het aanbod van breekvlas ls zeer gering daar de tegenwoordige prijzen voor laag vlas aantrekkelijker zijn. Voor gezwingelde lokken blijft voldoende vraag om het aanbod wekelijks op te nemen, enkelo partijen werden voor latere levering ver kocht, prijzen onveranderd. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 december. Aanvoer in totaal 2605. Vette koelen en ossen 1623. Varkens 982. Vette koelen le kw. 295—325 2e kw. 280- 290, 3e kw. 250260; varkens (lev. gew.) le kw. 194, 2e kw. 192, 3e kw. 190, belde in cents per kg. Vette koeten aanvoer ruim, handel rede lijk. prijzen als vorige week, prima's bo ven notering; varkens (lev., gew.) aan voer groot, handel tamelijk, prijzen tets lager, prima's boven notering, afloop minder. VEILING V.V2.B. GOES 15 december. Groenten: per stuk: Bloem kool A I 58, B I 43. B II 29—37. C I 19—23 afwijkend 10—21. Knolselderij 6—13. Per kg: Stoof sla 73—80. Spruiten A H 4217. B H 22—26. Witlof A I 67—70. A II 59— 64. B I 62—64, stek 15—43. Peen 10-11. Prei I 17—20, II 11. Groene savootekeol I 8—12. Rodekool 11—18. Wittekool 6-7. An dijvie 22. Veldsla 61—101. Kroten 4—6. Sja lotten 8. VISMIJN VEEBE 15 december. 3445 kg exportgarnalen 174- 241, 42 kg schar 78—100. 87 kg bot 83—93. 47 kg ongesorteerde vis 69—75. 235 kg wij ting 60-69.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3