Waardering in Middelburgs raad voor „bouwnota" van B. en W. Zeeuwse Almanak :mn f SIEMENS RADIO en televisie. WINTERVERGADERING Z.L.M. DRS. WESTERHOUT WERD TOT WETHOUDER GEKOZEN BRABANTS ECHTPAAR KWAM IN KRVININGEN OP DE KOFFIE.. Agenda x 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 DECEMBER 1958 VIER PRINCIPEBESLUITEN GENOMEN Algemene instemming met plan-Deltamuseum DE RAAD van Middelburg is gisteren akkoord gegaan niet een aantal principiële voorstellen van B. en W. over diverse belangrijke gebouwen. Dit betekent, dat liet college in de toekomst aan do raad gedetailleerde voorstellen zal doen toekomen over: een nieuw gymnasium tussen Balans en Haringplaats; een nieuw politiebureau met brandweer, en reinigïngsdienstgara- ges op het terrein Achter de Houttuinen, vroeger in gebruik bij de N.V. Alberts; een gymnastiekzaal en een verenigingsgebouw voor de vrijzinnige hervormden aan de Bachtensteene; restauratie Kloveniersdoelen en bestemming van dit gebouw tot Deltamuseum. Al deze punten waren vervat in een „bouw-nota" van B. en W., waarover gistermiddag gernfme tijd Is gediscussieerd. Over het algemeen werd het een debat, waarin welwillendheid de hooftoon voerde en waarin van diverse kanten aan het college dank werd gebracht voor het fn één verband bren gen van al deze bouwplannen. Weliswaar waren in het verleden voor het merendeel van deze objecten reeds besluiten gevallen, maar die besluiten waren meestal tengevolge van de precaire financiële situatie der ge meente Middelburg tot dusver niet uitgevoerd. Inmiddels waren allerlei omstandigheden veranderd, zodat het nodig bleek diverse punten te her zien. Deze herziening dus leverde de „bouwnota" op. De eerste spreker was mr. P. van Empel (ch), die zich bijzonder ver heugd toonde: „De moeilijkheden van de gemeente worden opnieuw aange pakt. Ik sta geheel achter deze nota". Vervolgens ging deze spreker de di verse onderdelen in het kort na. De nieuwe bestemming van het voormalige Militair Hospitaal (Kloveniersdoelen) had de volledi ge instemming van de heer Van Empel, die er aan herinnerde zich in he tVerleden op denigreren de wijze te hebben uitgelaten over het museum van het Zeeuws Ge nootschap. „Ik hoop, dat deze nieuwe instelling niet ook een kne kelhuls wordt, maar er in zal sla gen een levend begrip te schep pen". In dit verband vroeg de heer Van Empel. hoe het gebruik van ge bouw 4al worden geregeld. „De zorg voor een oud gebouw is voor een der gelijke instelling vaak een bezwaar. Het is een ramp voor het Zeeuws Genootschap geweest, dat een milde gever het een gebouw ten geschenke gaf „Eindelijk een plan!" zei spreker nummer twee, de heer M. A. L. Hubregtse van de P.v.dA. Ook hij had grote waardering voor de no ta en verklaarde de vestiging van een „Deltacentrum" van harte toe te juichen. Hij zag hierin echter met alleen een taak voor de ge meente. Nu de brandweerkazernes op het terrein Achter de Houttui nen zullen komen suggereerde de ze spreker van het eerder aange wezen terrein tussen Rotterdamse- kaai en Breestraat een speelter rein te maken. De heer B. A. Hesselink (wd) had waardering voor de brede visie, waar van deze bouwnota blijk gaf. „Maar over de uitvoering ben ik bescheiden gestemd" zo verklaarde hij, „we heb ben vroeger al eens meer plannen aangenomenOverigens ben ik zeer verheugd óver de voorgestelde oplossingen, die onze volle instem ming hebben". Kritiek Na deze drie sprekers met waarde ring kwamen er kritische geluiden: de heer A. J. Schot (sgp) zag eigen lijk niet waarom deze nota nodig was, want voor de meeste objecten waren Immers reeds besluiten geno men; de heer M. Wattel (ar) voelde niets voor principe-besluiten en wil de zich niet binden en soortgelijke VAN TOT DE HISTORIE VAN SAS VAN GENT. Zaterdag 20 december wordt te Sas van Gent in het stadhuis een wand schildering van Robert de Caluwé onthuld. Deze muurschildering is aangebracht in de hal van het ge meentehuis, die evenals het trappen huis een vernieuwing heeft onder gaan. Het kunstwerk stelt een kaart van de oude vesting Sas van Gent voor. Ook zullen zaterdag de prach tige ramen in de trouwzaal en ver gaderkamer van B. en W., ontworpen door Ferd. Slock en geschonken door de directie van de spiegelglasfabriek, officieel worden overgedragen. Aan deze officiële onthullingen heeft het gemeentebestuur een tentoonstelling verbonden van historische voorwer pen, prenten en kaarten en van fo to's, die herinneren aan het verleden van Sas van Gent. HANDWERKEN EN KOKEN De voorzitster van de landelijke handwei'kcommissie van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen heeft een tournee door Zeeland ge maakt. Achtereenvolgens bezocht zij Zierikzee, Goes en Oostburg, waar zij voorlichting gaf over de kunst van het handwerken. In Oostburg VOGELTJES In de rand van het zonneschermdat ons op zonnige zomerse dagen voor al te overdadige warmte in het re dactiebureau moet vrijwaren, hebben mussen een nestje gebouwd. Géén gebeurtenis om op de voorpagina's van de dagbladen te vermelden, toe gegeven maar wanneer ge er zo direct bij betrokken wordt, (.3 het tocli wel een gebeuren dut de aan dacht trekt. Het is dag-in-dag-uit een bedrijvig komen en gaan van hevig druk doende vogeltjes, die nijver sle pen met takjes en strootjes-en die up een verruklcelijlce manier hun eigen gang gaan. Van een vestigings vergunning hebben zij klaarblijkelijk nooit gehoord en van bouwverorde ningen trekken zij zich niets aan. De strootjes hangen er dan ook een beet je slordig bij, maar dat mag de pret helemaal niet drukken om die merkwaardige uitdrukking maar eens te gebruiken. Het is voortdurend een oefladder en getsjilp va,n belang en 'wanneer we niet zo nadrukkelijk in de donkere dagen voor Kerstmis ver keerden, zoudt ge maar heel weinig voorstellingsvermogen nodig hebben om een beetje in lentssjeer te komen. Die vogeltjes zijn het dl, wanneer ge hei ons vraagt... waren het niet alleen de liefhebsters van fraaie handwerken, die hun hart konden ophalen, ook de dames die graag achter het fornuis staan, kwa men aan hun trekken. De chef-kok van een Oostburgs restaurant gaf de laatsten les in de cursus „Fijne keu ken". Een goed vooruitzicht voor de echtgenoten, die met Kerstmis graag iets bijzonders willen eten. De da mes waren zo enthousiast over de lessen, dat zij in januari nog twee extra lessen aan de cursus willen toevoegen. BEETJE PECH Het Franse motorschip „Roma- nee" had een beetje pech bij het meren in het kanaal door Zuid- Beveland. Het schip voer 'n meer paal stuk en de schipper mocht zijn reis pas voortzetten na een borgsom te hebben gestort. GEEN IJS, TOCH PRET. Al is er dan de vorige winter geen ijs geweest en al is het ook nu nog twijfelachtig of men de schaatsen zal kunnen onderbinden, de lede.i van de Domburgse IJsvereniging treuren er niet om. Het bestuur van de vere-- niging meende zelfs-, nu men bijna vergeten was wat ijspret is, om een heel ander soort pret te moeten aan bieden. Zo waren velen vorige week bijeen in het verenigingsgebouw in de Nieuwstraat, waar voorzitter J. C. M. Glerum aan het begin van een ontspanningsavond een opgewekt be groetingswoord sprak. De avond werd verzorgd door het gezelschap van Wim de Graaf uit Middelburg, dat een kostelijk cabaret bracht. In de pauze werd een verloting gehouden, die tot tevredenheid van de penning meester verliep. De Domburgse schaatsers hebben getoond de moed niet op te geven. Zij blijven de ther mometer in de gaten houden! ZEVENDUIZENDSTE De kraamvertsorging van 't Wit- Gele Kruis in Zeeland heeft de zevenduizendste baby ingeschre ven. Het kraamcèntrum van Nieuw-Namen, dat nog niet zo lang bestaat, kan er zich op be roemen te hebben geassisteerd bij de geboorte van deze zevendui zendste. De baby is een dochtertje van de heer en mevrouw G. Smet. KONING 1958 Na een zeer spannende schieting heeft de schutterssociëteit „Elk zijn recht" in Koewacht de koning van 1958 kunnen aanwijzen. De heer A. van Overloop onttroonde koning H. Suy, die in 1957 de titel veroverde en een jaar lang aan de macht geweest is. Eerste en tweede minister zijn respectievelijk de heren R. Onghenae en R. Adam geworden. Na afloop werd de kroning gevierd met een gezamenlijke koningsmaaltijd. piiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin 1 Toepasselijke beelden 1 Op de Langevielebinnenbrug zijn destijds enkele beelden van mevrouw Messer aange- p bracht, waarbij reeds rekening werd gehouden met de toe- ël komstige bestemming van het voormalige Militaire Hospitaal tot gymnasium. De beelden stellen immers jongelui voor. Die bestemming tot gymna- s sium gaat nu niet door om- g§ dat het hospitaal wordt aan- gewezen tot Deltamuseum. „Gaan nu ook de beelden H weg?", vroeg raadslid P. H. Geerse (p.v.d.a.) gisteren on- der hilariteit van de overige raadsleden. „Komt er iets an- ders „toepasselijks" voor in de H plaats Misschien dacht het raadslid j| s wel aan een borstbeeld van minister Algera IllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll opvattingen bleek ook de heer J. S. Hoek (ar) te huldigen. Namens het college werd de nota ver dedigd door burgemeester mr. Joh. de Widt, die zich erkentelijk toonde voor de lof, welke dit stuk had ge oogst, maar die nadrukkelijk ver klaarde dat deze nieuwe groepering van deze belangrijke bouwplannen geen kritiek inhield op hetgeen in het verleden is gebeurd. „Het nieuwe element bestaat al leen hierin, dat inmiddels nieuwe terreinen ter beschikking zijn ge komen, waardoor een aantal ook vroeger gevoelde bezwaren tegen de aanvankelijk gekozen plaatsen weggewerkt kon wor den", zo verklaarde mr. De Widt. Hij Wees er voorts op, dat de thans voorgestelde oplossing voor het gymnasium (nieuwbouw) en de restauratie van het Militair Hospitaal samen zeker niet meer zullen kosten dan het aanvanke lijke plan, namelijk de onderbren ging van het gymnasium in het hospitaal met aanbouw van twee vleugels. Het voordeel van dit nieuwe project is echter, dat men de beschikking krijgt over twee gebouwen in plaats van één, im mers een nieuw gymnasium aan de Balans én voorts het Militair Hospitaal, dat Deltamuseum wordt. Daardoor komt dit histori sche gebouw bovendien meer in de publieke belangstelling. Ten aanzien van dit Deltamuseum verklaarde de burgemeester nog. dat hierover een aantal commissies aan het werk zijn, die vermoedelijk bin nenkort zullen worden verenigd tot één. Dit museum Is overigens geen gemeentelijke, ook niet uitsluitend een provinciale, maar een landelijke aangelegenheid. Wat het aanvankelijk aangewezen terrein van de brandweergarage be treft, zei de burgemeester dat hier voor andere „garage-gegadigden" waren. Dit zal nog nader worden be keken. Combinatie-discussie Tenslotte was er nog een discussie over de combinatie verenigingsge bouw-gymnastiekzaal. B. en W. ver bonden namelijk aan dit punt een verzoek aan de raad er in toe te stemmen, dat deze zaak onmiddellijk tot uitvoering zou worden gebracht. Formeel waren zij daartoe zelfs ge rechtigd, omdat de raad reeds eerder een besluit tot de bouw van een gym nastiekzaal had genomen. Het colle ge wilde echter niet onelegant zijn en vroeg derhalve opnieuw medewer king. Er moest nu namelijk enige haast worden betracht in verband o.a. met herbouw-claims. De heren Wattel en Hoek waren evenwel niet erg geestdriftig over de ze gang van zaken. De plannen za- Advertentie) Schipper voer in Hansweert op een sluiswand Tijdens het binnenvaren van de niid- densluis te Hansweert weigerde de motor van het binnenschip „Joad", toen deze op „achteruit" werd gezet. Het gevolg was, dat de „Joad" met vrij grote snelheid tegen de sluiswand botste en boven de waterlijn flinke schade opliep. Het schip heeft de reis voortgezet. gen ze nu voor het eerst doordat tij. dens deze raadszitting B. en W. een tekening met begroting lieten circu leren. Zij wilden derhalve voor dit punt een afzonderlijk voorstel. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (pvda) was het daarmee eens: de nota leidt tot principe-besluiten, waarna over elk punt uitvoeringsbesluiten genomen moeten worden. Tenslotte zette de burgemeester nog uiteen, dat ook voor deze combinatie een nader voorstel zeker zou komen, maar men wil nu reeds vooruit omdat de samenwerking met de Vereniging voor Vrijzinnige Hervormden en de omstandigheden (claims oorlogsscha de) dit nodig maken. De in de nota vasJ voorstellen werden vaard met de aantekening, dat de heer Hoek tegen het Deltamuseum was. Rede van ir. Geuze (Slot van pag. 1) voorzitter rekende voor, dat het nieu we procédé hoge investeringskosten met zich brengt, namelijk ongeveer f 15.000 per ha. vlas verwerkings kosten. Overigens is deze zaak nog in het beginstadium, waardoor men nog onvoldoende inzicht heeft in de mogelijkheden, die zich kunnen voor doen. Botertekort Wat de zuivel aangaat, sprak ir. Geuze over „een niet verwachte en nauwelijks voorspelde manier" waar op wij over het dieptepunt in deze industrie heen zijn. Zo onverwacht, dat er zelfs een tekort aan boter is. Al met al mag men voorzichtig con cluderen, dat de lasten die de melk veehouderijsector voor het landbouw- egalisatiefonds zal veroorzaken, wel niet zo groot zullen zijn, als enige maanden geleden min of meer in panieksteming werd verondersteld. Wanneer budgettair en in loonpoli tiek de oplossing gevonden zou wor den voor een verhoging in de ge standaardiseerde melk van het vet percentage tot eerst eens 3 pet., zou spreker wel eens uitgerekend willen zien of de melkveehouderij niet zou kunnen rondkomen op een redelijke kostprijsvergoeding voor de binnen landse afzet van consumptiemelk en zuivelproducten, met daarnaast dan OPVOLGER VAN JHR. SCHORER V.V.D. en S.G.P. onthielden zich van stemming De raad van Middelburg koos gister middag met 12 stemmen tot wethou der (in de vacature-Schorer) drs. Th. J. Westerhout, tot dusver fractievoor zitter van de P.v.d.A. Zoals bekend heeft jlir. mr. T. A. J. W. Schorer ontslag genomen als wethouder in verband met drukke werkzaamheden. Hij is onlangs benoemd tot plaatsver vangend lid van de Benelux-raad. Vóór de stemming legde mr. P. van Empel (ch) namens de A.R. en C.H.- fracties een korte verklaring af, waarin hij mededeelde dat de rechter zijde een P.v.d.A.-kandidatuur zou steunen. De afspraken, die bij de wethoudersverkiezing in september jl. waren gemaakt zou men ook nu gestand doen. De heer B. A. Hesselink (wd) ver klaarde verbaasd te zijn over het heengaan van wethouder Schorer. „De motieven, die hem daartoe heb ben geleid, zullen twee maanden ge- 'leden bij de wethoudersverkiezing toch ook wel gegolden hebben", zo meende hij. Overigens wenste zijn fractie onverminderd als haar stand punt te handhaven, dat Middelburg geen vier wethouders nodig heeft, doch het met drie afkan. De V.V.D.- raadsleden zouden dus geen stem uit brengen. De heer Hesselink wees er nog op, dat strikt formeel genomen de thans ontstane vacature die van de derde wethouder was en niet van DRS. TH. WESTERHOUT tot wethouder benoemd Belangrijke benoemingen bij Kon. Mij. De Schelde Ir. J. H. Mulock Houwer voorgedragen als onderdirecteur Mij. 1, dat „De De directie van de Kon. Mi. Schelde" heeft medegedeeld, heer S. van Ravestein met ingang van 1 januari a.s. is benoemd tot hoofdingenieur en chef van de com merciële dienst bij De Schelde. Met ingang van dezelfde datum is mr. H. Langman, die thans hoofd van commerciële dienst is, benoemd tot secretaris van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Voorts zal in de eerstvolgende verga dering van aandeelhouders op 2 maart a.s. voorgesteld worden om ir. J. H. Mulock Houwer te benoemen tot onderdirecteur. Bij deze mededeling van de directie der Kon. Mij. „De Schelde" kan aan getekend worden, dat de te verwach ten benoeming van ir. Mulock waar schijnlijk in verband staat met het feit, dat ir. C. Kapsenberg thans een der directeuren van „De Schelde" over enkele jaren met pensioen zal gaan. Het Brabantse echt- Ëaar Van der W. uit 'ss Is niet met de bes te herinneringen naar zijn woonplaats terug- tjekeerd na liet al'ge- open weekend een be zoek aan Zeeland te hebben gebracht. Do 41-jarige Osse aard appelhandelaar had in de avonduren van zon dag in gezelschap van zijn 39-jarige echtge note, een zakenrelatie in Hansweert bezocht. Tot circa twee uur bracht het gezelschap zijn tijd zoek, maar toen vielen er over een onbenullige zaak en kele woorden, hetgeen voor de Hansweertse gastvrouwe aanleiding vormde om de politie In de zaak te men gen. Niet een zacht lijntje wist deze het Brabantse echtpaar uit de woning van de Hansweertse zaken man te verwijderen. Daar op dat moment geen enkel, café nog slaapplaats bood, werd de heer Van der W. geheel vrijwillig ove rigens in het plaat selijk arrestantenlo kaal ongesloten ten einde daar de nacht door te brengen. Me vrouw Van der W'. werd overgebracht naar de „cel" in Krui- niugen. Omstreeks zes uur 's morgens bleek de aardappelkoopman uit Oss genoeg te heb ben van zijn verblijf in het arrestantenlo- kaaL Met een forse trap werd de deur ge forceerd en stapte Van der W', de vrijheid ln. In zijn in de nabijheid geparkeerde auto toer de hij vervolgens enke le uren door Zuid-Be- veland. Rond het mid daguur meldde hij zich in het gemeentehuis vau Kruidingen, ten einde inlichtingen te vragen over do ver blijfplaats van zijn vrouw. Een en ander werd toen spoedig ge regeld, waarbij Van der w. zijn spijt be tuigde over" het intrap pen van de deur in 't Hansweertse arrest» n- teniokaal. Hij zegde onmiddellijk toe te zullen betalen. Minder vrolijk gestemd dan het. de provincie bin nenreed. vertrok het onfortuinlijke echtpaar maandagmiddag weer naar zijn woonplaats. de vierde. Indien de V.V.D. zich op een formeel standpunt zou stellen, dan zou zij evenals in september bij de wethoudersverkiezingen voor deze vacature de heer Kamme- raad kandidaat moeten stellen. Maar de heer Hesselink wilde dit formele standpunt niet innemen. De heer A. J. Schot (sgp) vond drie wethouders eveneens genoeg en ook hij zou blanco stemmen, zo zei hij. Jhr. Schorer verklaarde namens de P.v.d.A.-fractie met genoegen de ver klaring van de heer Van Empel te hebben gehoord en deelde voorts de heer Hesselink mede, dat de motie ven, die tot zijn ontslagaanvrage als wethouder hebben geleid, inderdaad eerst onlangs accuut zijn geworden. Hierna werd tot stemming over gegaan, waarbij de heer Wester hout 12 stemmen kreeg, de heer M. A. \j. Hubregtse 2, terwijl er 5 blanco stemmen werden uitge bracht. NIEUW RAADSLID Bij de aanvang der vergadering leg de het nieuwe raadslid voor de V.V. D., ir, G. Kranen, de beloften af. Hij werd met enkele woorden door bul*- geméester mr. Joh. de Widt welkom geheten. Zoals bekend is de heer Kranen benoemd in de vacature, ont staan door het overlijden van de heer L. A. Schenk. De raad benoemde tot ambtenaar van de burgerlijke stand wethouder A. J. Kaland. Herbenoemd werd tot bestuurslid van de Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs de heer J. Fukken, tot lid van de adviescommissie Gemeentelij ke volkskredietbank mevrouw j. Helm-Waage en tot lid van het be stuur van de Godshuizen de heer J. H. C. Vroom. Ir. Kranen werd be noemd tot bestuurslid van de Stich ting Openluchttheater en gedelegeer de van de raad in het bestuur van het Middelburgs Muziekkorps. Twee cafés in Hulst gesloten Exploitanten naar Middelburg overgebracht Zaterdag j.I. zijn op last van bur gemeester en wethouders van Hulst een tweetal cafés gesloten, op grond van de artikelen 91 en 92 van de plaatselijke politieverordening, han delende over het belang van de open bare orde en zedelijkheid. Het zijn de carés „De Dubbele Poort", geëxploiteerd door V. J. L, (lid o.a. van de gemeenteraad) en „Schutters hof", exploitant F.U.N. Reeds lange tijd bestond bij de po litie het vermoeden, dat in genoemde inrichtingen de zedelijkheidsvoor schriften niet voldoende in acht wer den genomen. Na moeizaam speur- derswerk kon men uiteindelijk een aantal aanwijzingen verzamelen, die konden leiden tot bovengenoemde sluiting. De bekendmaking van B. en W. is op de betrokken panden aangebracht. De beide exploitanten zijn inmiddels naar Middelburg overgebracht. een zelf volledig te dragen wereld marktrisico voor het exportgedeelte. In het verdere van zijn rede stipte ir. Geuze ook de afzetmoeilijkheden voor het fruit aan. Op de Sint-Nicolaas- veiling te Krabbendijke bedroeg de middenprijs vorig jaar 99 ct., nu 35.9 cent per kg. Het gaat hier om élite- fruit; veel fruit heeft de kostprijs van plm 20 cent niet kunnen halen. Uitvoerig besprak de voorzitter ook de situatie "van de reeord-bietenoogst en de in de toekomst te verwachten oogsten. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat wanueer in volgende jaren beperking in de suikersector onafwendbaar zal zijn tengevolge van de optredende omstandigheden, een billijke regeling slechts te vin den zal zijn door toepassing per be drijf. Globale beperkingsmethoden zullen niet aan de eisen, die de land bouw tot het bereiken van een doel matige toepassing moet stellen, kun nen voldoen. Deze toepassing per be drijf zal z.i. gebaseerd dienen te zijn op verbouwcijfers uit het verleden en niet op speculaties in de toe komst. Een uitgaan van het binnenlands consumptieniveau zal voor de garan tie vertaald dienen te worden in een corresponderend areaal bieten. Bij een garantie gebaseerd op de eigen consumptie zou het voordelig oogst- risico niét, maar het nadelig risico wél aan de boer toevallen. De totale opbrengst van het tot nog toe in Nederland hoogst uitgezaaide areaal, namelijk 81.000 ha., zal dien tengevolge de 4 miljoen ton overtref fen en komt daarmee rond de 30 boven de hoogste hoeveelheid, die te voren ih een Nederlandse suikercam pagne werd verwerkt. In het laatste deel van zijn rede be sprak ir. Geuze nog enige belasting zaken, waaronder het reeds meer malen besproken punt van de belas tingheffing over een gemiddeld in komen, In een wetsontwerp voor een nieuwe inkomstenbelasting wil de minister bevoegdheid krijgen om de progressie der sterk wisselende in komens wat te matigen. Indien belastingheffing over de drie achtereenvolgende jaren afzonderlijk, tot een betekenend hoger belasting bedrag zou leiden, dan wanneer deze plaats had naar een gemiddeld inko men over die jaren, zal een herreke ning plaatshebben. Spr. tekende ech ter protest aan tegen het feit, dat deze herrekening slechts zal plaats hebben bij een verschil van minstens 10 pet. en alleen als dit verschil gro ter is dan f 300.Alle belastingver schillen voor de kleine inkomens blij ven dan bestaan. Overigens wees ir. Geuze er op, dat deze belastingpunten door de huidige regeringscrisis weer in een ander licht komen te staan. In zijn slotbetoog verklaarde ir. Geuze, dat het niet de dingen zijn, die de mensen in verwarring bren gen, maar de opvating over de din gen. Dit geldt volgens de ZL.M.- voorzitter weer zeker ten aanzien van de structuurpolitiek, die de laat ste Jaren in het geding is. Een van de zaken, waarover met betrekking tot de wet vervreemding landbouw gronden veel gerucht gemaakt wordt is het feit, dat de Nederlandse land bouw verweten is geen medewerking te hebben gegeven om de splitsing van landbouwbedrijven te voorkomen. Ir. Geuze verklaarde, dat die bereid heid er bij de landbouwbevolking wél is. Het is volgens de voorzitter niet juist de landbouw te verwijten, dat zij tot deze politieke crisis aanleiding gegeven heeft. „Als men dat bewe ren wil, dan daag ik de regering uit om dat te bewijzen", aldus ir. Geu ze. „Als die feiten er niet komen, ont zeg ik iedereen het recht om te mani puleren met een bewijsvoering, die er niet is". Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 8 en 8 JAC. DE BKUYN Teerpaknuizenstraat 24 MIDDELBURG Telefoon K 1180-2714 FIRMA C. M. DOMMISSE tb ZN. Palingstraat 31 VLISSINGEN Telefoon K 1184-2102 P. J. NOELS Kanaalweg 39 HANSWEERT Telefoon 312 J. VV. DE JONGE Tholenstraat 139 TERNEUZEN Telefoon K 1150-2224 VANDAAG. Middelburg Electro: „08—15, het ein de" (deel 3), 20 uur, 18 jaar; Concert en Gehoorzaal: „De problematiek van het mens-zijn", lezing door prof. dr. G. C. v. Niftrik voor de Z.V.U., 20 u.; Groenewegen: Vergadering van Hore cabedrijven, 20 uur; Gouden Poorte: Ledenvergadering Bond van Ambte naren, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Kalserball", 19 en 21 uur, ai.; Luxor: „Klopjacht", 20 uur, 18 Jaar; Britannia: „De Bur ger Edelman", solo-toneel door Rob Geraerds 20 uur. Goes Grand: „Lokaas", 20 uur, 14 jaar; Prins van Oranje; Voorlichtingsavond Chr. Emigratlecentrale, afdeling Zee land, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2