MEER DAN 1000 BEZOEKERS OP „ZEPHITO" TE MIDDELBURG WALCHEREN ZIEKTENBESTRIJD1NG ZEEUWSE FRUITTEELT OVER 1958 SLUISKIL KREEG EEN NIEUW WIT-GELE KRUIS-WIJKGEBOUW x</ uji,KJiuiito&cL ivob IV' 6' E COURANT 0 POSTZEGELTENTOONSTELLING GESLAAGD Jury tevreden over gehalte inzendingen Toen zaterdagavond de postzegelten toonstelling „Zephito", georganiseerd door de afdeling Walcheren van de Internationale Vereniging „Fhilateli- ca", in het Schuttershof te Middelburg werd gesloten, had men sinds don derdag meer dan 1U00 bezoekers ge teld. In het postkantoor, dat in de foyer was ingericht, had men meer dan 2000 enveloppen met het speciale „Zephito 1958"-stempel verkocht. Öp deze avond werden ook de prij zen bekend gemaakt, die de verschil lende inzenders met hun collecties hadden behaald. De voorzitter van de jury, de heer J. Poulie, voorzitter de vereniging van postzegelverzame laars „Hollandia" te Amsterdam c plimenteerde het organisatie-comité met deze mooie tentoonstelling en het goede gehalte van de inzendin gen. Voorts noemde hij de tentoon stelling buitengewoon goed geslaagd en een waardige propaganda voor de filatelisten in Zeeland. De jury, die voorts nog bestond uit de heren N. F. Hedeman, 2e voorzit ter van de Internationale Vereniging „Philatelica" Den Haag en de heer A. J. Weezepoel uit Kloosterzande, gaf over iedere inzending haar be merkingen. De voorzitter van de afdeling Wal cheren van „Philatelica", de heer J. de Ruyter, won de hoogste prijs, na melijk 'n medaille, door de commissa ris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, ter beschik king gesteld. De heer R. A. Basti- aanse te Middelburg wist beslag te leggen op de medaille van het ge meentebestuur van •Middelburg. De verdere uitslagen luiden: grote gouden medaille met felicitaties van de jury, de heren A. A. Theune te Middelburg, J. v. Vliet te Domburg Vrouw uit Serooskerke vermist. De groepscommandant der rijkspo litie te Westkapelle verzoekt namens de vader te worden bekendgemaakt met de verblijfplaats van Catharina Jacoba de Rijke, oud dertig jaar, on gehuwd, wonende te Serooskerke. Zif is op 2 december omstreeks 16.0É uur voor het laatst gezien in de Kal- verstraat in Amsterdam. Aangezien zij in een zwaarmoedige toestand verkeert, wordt een ongeluk ge vreesd. Signalementflink gezet postuur, zwart haar, draagt bril, loopt enigs zins gebogen in Haar schouders. Zij droeg een grijs-beige gesloten man tel, donkergrijze terlenka plooirok, grijze of zwarte schoenen, vermoede lijk een terra vest. Een ieder die in lichtingen kan geven, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met voornoemde groepscommandant, net nummer 01187 telefoonnummer 274 oi' met de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. Snoeplustige broertjes in Goes namen geld weg. Verregaande snoeplust is de oorzaak geweest, dat twee broertjes in Goes, resp. tien en acht jaar oud, reeds ge ruime tijd kleine diefstallen pleegden. Eind vorige week liepen zij tegen de lamp, toen de oudste van het tweetal een garage binnensloop en een busje van de kankerbestrijding wegnam om er mee van door te gaan. De knaap had evenwel buiten de waard in casu de garagehouder gere kend. Deze had de kleine misdaad zien gebeuren, zodat hij de politie op de hoogte stelde en haar de nodige aanwijzingen gaf. Thuis werd de knaap opgespoord - en daarbij bleek, dat het inmiddels geforceerde busje van de kankerbestrijding een bedrag van f 1.40 bevatte. Bij nadere onder vraging, verklaarde de jongen onder tranen, dat hij en zijn broertje meer diefstallen hadden gepleegd. Enkele malen had het tweetal zich toegang verschaft tot de gereformeerde school op de Dam. Eenmaal hadden zijn een bedrag van f 40.buitgemaakt. Voorts hadden zij enkele winkeldief stallen gepleegd. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt. Hollend paard veroorzaakte veel schade te Vlissingen Zaterdagmiddag kwam in de Prins Bernhardlaan te Vlissingen het paard van de groentehandelaar De W. uit Koudekerke te vallen. Toen het dier op de been was geholpen, sloeg het met wagen en lading op hol. Eerst botste liet dier op de Prins Bern hardlaan tegen de auto van de heer W. uit Nieuw- en St.-Joosland. De auto werd zwaar beschadigd. In de Sottegemstraat moest een rijwiel van de heer De W. uit Vlissingen het ont gelden. Ook dit vehikel liep zware schade op. In de Bonedijkestraat ten slotte wist de heer Van O. uit Goes met een koene sprong het paard te grijpen en tot staan te brengen. Het dier werd aan de benen gewond; de groentekar werd beschadigd. Waarnemend economisch commissaris in Zeeland De algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer A. S. de Jonge, is benoemd tot onbezoldigd rijksambtenaar en aangewezen tot waarnemend economisch commissaris voor de provincie Zeeland. Collectes De tc Sint-Annaland gehouden collec te ten bate van de Hervormde Bijbel kring heeft 57,20 opgebracht. De Rode Kruiscollecte heeft in Ou- werkerk 181,14 opgebracht. Examen. De heer P. J. Schouwenaar te We- meldinge slaagde dezer dagen te Scheveningen voor het patroons examen gemotoriseerd rijwielbedrijf. en Van der Vis; grote gouden medail le: de heren Mennes, Middelburg en P. C. v. Maelsaeke te Arnemuiden; kleine gouden medaille „Philatelica" de heer H. C. Geitleit te Westdorpe; klein goud: de heer F. de Munck te Vlissingen; groot zilver de heer J. P. de Vin te Middelburg, C. Baert te Vlissingen, H. A. Korstanje te Mid delburg, A. J. de Wit te Middelburg en Jac. Adriaansen te Middelburg; groot zilver: „Hollandia" de heer Gabriëlse; klein zilver: de heren H. P. C. v. Melle te Breskens, J. L. Ro land te Vlissingen, J. Dijkgraaf te Middelburg, K. Otte te Middelburg, P. J. Schou te Middelburg en J. Kroon te Middelburg; groot brons: de heren A. Rorije te Vlissingen, N. A. Malcorps te Middelburg; Jac. Schuch te Middelburg; J. A. Pouv/er te Middelburg en P. Wisse te Melis- kerke; klein brons: de heren J. T. Visser te Vlissingen, mej. J. W. Pop- pe te Middelburg; J. A. Biese te Sou burg, G. J. Cornells te Ritthem en A. M. Brasser te Souburg; eervolle vermeldingen: de heer H. D. Keme- ling te Vlissingen, mevr. S. M. Joos- seKolar te Middelburg; de heren W. v. d. Broeke te 's Heer Arends- kerke, M. D. Ramond te Goes, 1. Bostelaar te Souburg, J. Henneman te Vlissingen, J. Burgers te Vlissin gen, Tj. Spanjer te Vlissingen, M. C. Deurwaarder te 's Heer Arends- kerke, C. J. Kooman te Middelburg en C. A. J. Herwijnen sr te Middel burg. Bij de jeugd werd de eerste prijs, een groot insteekboek, gewonnen door H. A. L. Schouten te Middelburg; 2e prijs G. de Bruijn Jz. te Middel burg; 3e prijs C. J. P. Rijk te Mid delburg; 4e prijs C. P. Koster te Mid delburg. De prijzen zullen op een 19 december a.s. te houden feestavond worden uitgereikt. Gevolg van investeringen Waterleiding Schouwen be groot ruim één ton verlies. In hotel „Concordia" te Zlerikzee zal maandag 22 december a.s. een ver gadering van aandeelhouders van de N.V. waterleiding maatschappij „Schouwen-Duiveland" worden ge houden. De agenda vermeldt onder meer de behandeling en de vaststelling van de jaarstukken over 1957, de behan deling van de begroting over 1959, een voorstel tot het invoeren van een verletkostenvergoeding en de verkie zing van een lid van de Raad van Bestuur, in verband met het vertrek van de heer H. K. Michaelis. Tevens zal een persoon benoemd wor den, die bij ontstentenis van de ge hele Raad van Bestuur, deze tijdelijk zal vervangen. Voor 1959 is een exploitatieverlies begroot van f 113.628,24, hetgeen een stijging betekent van 20.594,85 ten opzichte van 1958. Het grotere ver lies wordt echter, volgens dè toelich ting bij de begroting veroorzaakt door de hogere kapitaalslasten, o.m. als gevolg van investeringen in de zuidleiding en andere uitbreidings werken. De begroting is sluitend op een bedrag van 577.694,44. A. Haeck te Goes overleden. Na enkele maanden in 'n ziekenhuis te Utrecht te zijn verpleegd, is zon dagmorgen op 60-jarige leeftijd in 't Gasthuis te Goes overleden de heer A. Haeck, in leven bureauchef van de Keuringsdienst voor Waren. In het verenigingsleven vervulde de heer Haeck verschillende functies. Zo was hij o.m. secretaris van de plaatselij ke afdeling van „Het Groene Kruis", secretaris-penningmeester van Het Medisch Centrum en secretaris van het Gasthuisbestuur. Gedurende ver schillende jaren is hij voorts admini strateur geweest van het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes. ZOUTELANDE Hervormde Vrouwengroep jubileerde Onder grote belangstelling vierde de hervormde vrouwengroep „Stille Kracht" te Zoutelande haar 25-jarig bestaan. Na het afwerken van een li turgie hield de presidente, mevrouw T. SchoenmakerBliek een overden king over „Dient elkander door de liefde.' Hierna voerden alle zes en twintig leden een spel op, getiteld „Verleden en Heden." In dichtvorm had de pre sidente de voornaamste gebeurtenis sen uit de afgelopen 25 jaar verwerkt. Ieder droeg hiervan op het podium 'n gedeelte voor tegen de achtergrond van het insigne. Felicitaties werden uitgesproken door mevrouw Jebbink, presidente van de ring Zeeland, me vrouw Prevo namens de vereniging te Rilland-Bath, mevrouw Caljé te Biggekerke, mevrouw Wagener als oud-leidster, mevrouw Oosthoek als oprichtster van „Stille Kracht", de lieer Kruit namens de mannenvereni- ging en de heren J. van de Vreugde én H. J. Schoenmaker, respectievelijk namens de kerkvoogdij en de kerke- raad. Verschillende sprekers en spreeksters lieten hun felicitaties ge paard gaan van bloemen en geschen ken. De presidente reikte aan me vrouw M. JanseSturm, een van de oprichters van de groep, ter gele genheid van haar 25-jarig lidmaat schap het Hugenotenkruls in goud uit. De leden van „Stille Kracht" bo den de hervormde geemente een groen kleed aan voor de consistorietafel, enige collecteschalen en voorts een bedrag van 300 voor de centrale verwarming. Verder werd de avond gevuld met zang, declamatie en een toneelstuk, getiteld „Arm en toch rijk.". Namens de leden werd de pre sidente een plant aangeboden. Een collecte voor de Novib, aan het eind van de avond gehouden, bracht 38,50 op. BIGGEKERKE Raad komt bijeen Vrijdag 19 december komt de raad van Biggekerke in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: voorstel tot wijzi ging van de bezoldigingsverordening; ;ot vaststelling van het uitbreidings plan voor de bebouwde kom; tot het verlenen van een krediet voor finan ciering van de aansluitende panden aan de waterleiding, liggende in de zogenaamde weidegebieden en een voorstel wijziging gemeentebegroting voor 1958 en 1959. OOSTKAPELLE Raad komt bijeen De raad van Oostkapelle komt dins dagavond 16 december 's avonds half acht in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de begroting '59. De agenda vermeldt voorts o.m. bij drage in aansluiting waterleiding en vaststelling rekening 1956. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 12 december. Aardappelen 6—15, andijvie 31—81. bloemkool 16—62, sla 5.70—16.10, ld- kg. 44, witlof A 58—95, Idem B 63—79. spruiten A 34—67, idem B 17—47, idem C 10—30. idem D 46—59, knolselderij 3—15, kroten 6—10, rodekool 9—18, gelekool 12— 14, grocnekool 7—16, boerenkool 10—12, gr. peen 5—10, uien 4—11, idem geschild 14—15, Prei 12—27, Selderij 5—12. Alican te 1,24—1.86. Hard fruit: Doyenne de C. H 65-70 1 08, H 55-60 83, H II 93; Conférence H 65-70 58, I-I I 31. H II 22—34, K 22—47; Comtesse cl. P. H liU-65 42, H 55-GO 36. H I 15. II II 6—14, K 8—33; Cox's Orange st. 70-op 74— 75, st. 65-70 67, st. 60-65 43, st. 55-60 36, H 70-op 54—71, H 65-70 43—59, H 60-65 27—49, H 88-00 30—31, H II 21, K 12—61; Jona than st. 70-op 21—37, St. 0,5-70 18—30, SI, 00-65 15—19, st. 55-60 9, H 70-op 20—32, 1-1 05-70 14—28, H 60-65 12—18, H 55-60 10, H I 21, H II 6—6; Laxton S I-I 70-op 49, I-I 65- 70 40. II 60-65 31, H 55-60 14, K 10—33; Gol den D. st. 70-op 47—55, st. 65-70 '12—53, st. 60-05 25—38, H 70-op 43—51, H 65-70 32—44, Ouderavond Christelijke school Donderdagavond werd tc Oostkapel le een ouderavond gehouden van de christelijke school. De voorzitter van de schoolvereniging, de heer J. dc Kam heette een groot aantal ouders hartelijk welkom. Een der onderwijs krachten, mej. Noback, hield een causerie over de „kindertekening." Onder leiding van het hoofd der school, de heer P. Cornelisse, zongen leerlingen uit de hoogste klassen en kele liederen. Na de thee was er gelegenheid in de leslokalen der school, de vorde ringen van de leerlingen te bekijken, waarvan druk gebruik werd ge maakt. WESTKAPELLE Jubilerend O.K.K. voerde „De Boemelbaron" op Als afsluiting van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Westkapelse muziek vereniging O.K.K. gaven de leden van deze vereniging zaterdagavond in het verenigingsgebouw .Westkapelle Her rijst' een uitvoering van Pordes-Milo en H. Hallers operette ,De Boemel- baron'. De grote figuur in deze ope rette is de landloper Mus, die om ba ron Karei van Ledegcm en zijn jonge vrouw Mimi Verscharen van een ver nedering voor Mimi's ouders te red den, zich verkleedt als baron Alexan der van QummelWesterlo. Zijn rol als redder verandert al gauw in die van een kwelgeest als hij na de aan komst van de heer en mevrouw Ver- scharen niet bereid blijkt te vertrek ken en er zelfs een liefdesavontuurtje met Mimi's zusje Gabrielle aan vast knoopt. Men raakt in de dolste ver wikkelingen en het einde komt hier mee, dat het jonge paar alles aan de ouders opbiecht. De verklede landloper Mus. de .boe melbaron'. kreeg een werkelijk uitste kende vertolking van de heer W. J. K. Dieleman, terwijl ook de landlo pers Muis en Mol (K. Cijsouw en H. Cijsouw) veel tot het succes van de avond bijdroegen. De verdere rollen, die eveneens goed vertolkt werden, waren in handen van P. Mindehoud als Gerard Verscharen. margarine- fabrikant; E. FlipseMinderhoud als Eulalia, zijn vrouw; W. van Rooyen en J. de HaanDe Later, respectie velijk als Mimi en Gabrielle, hun dochters; J. J. de Haan als baron Ka- rel van Ledegem, echtgenoot van Mi mi en J. Theune en K. Verhagen als Johan en Katto, in dienst bij Van Le degem, De muziek van Walter Kollo werd uitgevoerd door een kwartet onder leiding van de heer P. de Rooy. De uitstekende decors waren vervaar digd door de heer W. Roelse, 50 jaar lid van O.K.K., die aan de vervaardi ging hiervan 400 uren had besteed. De voorzitter van O.K.K., de heer W. J. K. Dieleman, dankte aan het eind van de avond de medewerkenden en speciaal de heer Roelse voor hun bij dragen tot het slagen van de viering van het jubileum. JAARVERSLAG VERSCHENEN Handleiding voor de kwekers Het jaarlijkse verslag „Ziektenbo- strijding in de Fruitteelt", uitge bracht door de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst en de Plantenziekten- kundige Dienst te Goes, is ook nu weer een bijzonder instructief boek je geworden, dat als handleiding kan dienen voor de Zeeuwse fruit kwekers. In het verslag zijn de erva ringen over 1958 opgenomen en wor den voorts adviezen gegeven voor 1959. In het jaarverslag wordt er op wezen, dat de weersomstandigheden I in januari en maart van 1958 werden gekenmerkt door zacht weer en veel neerslag. De ontwikkeling der bomen was daardoor vroeg, evenals trouwens ook van de parasieten. Reeds op 8 maart waren de eerste ascosporen rijp en werd een waar schuwing verzonden. Het weer ver anderde echter en een - voor de tijd van het jaar langdurige vorstperiode met lage temperaturen trad in. Deze veroorzaakte plaatselijk enige scha de, doordat knoppen bevroren. Dit was het geval in de omgeving van Nisse, Westelijk Noord-Brabant en Schouwen. De bloei kwam op een normaal tijdstip. Hagel veroorzaakte plaatselijk weer schade. Het jaar '58 was overigens een goed groeiseizoen, de vochtvoorziening was regelmatig, de gemiddelde temperaturen waren hoog en het fruit groeide goed. Al leen de maand augustus was koud en nat, september daarentegen zon nig en droog. Er is in 1958 voorts weinig windschade geweest. De in de vorige jaren in de voorjaarsmaan den veelvuldig optredende noord oostenwind veroorzaakte dit jaar geen schade. Naast andere factoren, aldus de samenstellers van dit ver slag, is dit een der oorzaken, dat de oogst van fruit in 1958 zo bijzonder groot was. ZUID-BEVELAND RILLAND-BATH Oudercomissie bijeen Dezer dagen kwam de oudercommis sie van dé openbare lagere school te Rilland-Bath in een der lokalen van de school bijeen, onder leiding van de heer M. Hoek. Deze heette alle aan wezigen welkom, in het bijzonder het nieuwe hoofd der school, dé heer ,J. J. Polderman. Hoofdzakelijk kwam men bijeen om kennis tc maken met het nieuwe schoolhoofd. Besloten werd de kinder uitvoering niet meer dit jaar te hou den, doch eind februari. Een scène uit de zaterdagavond in Westkapelle door de leden van de muziekvereniging O.K.K. ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan opge voerde operette „De Boemelbaron". Baron Alexander van Qummel-Wes- terlo (midden) (J. Cijsouw), in ge sprek met de landloper Mills (K. Cij- souw). Achter zijn rug heeft, de land loper Mol (H. Cijsouw) het op zijn hoed voorzien. (Foto P.Z.C.). HOEDEKENSKERKE Raad komt bijeen Donderdag 18 december komt de raad van Hoedekenskerke in openbare vei"- gadering bijeen. Op de agende staan o.m. de volgende punten: voorstellen tot vaststelling van de uitgaven voor de kleuteronderwijswet 1956 en 1957; tot vaststelling van de 4e en 5e wijzi ging van de gemeentebegroting 1958; én vaststelling van de begroting 1959 van het burgerlijk armbestuur. 's-GRAVENPOLDER Schoonmaakster benoemd Tot schoonmaakster van de Protes tants Christelijke kleuterschool te 's- Gravenpolder werd benoemd mej. J. Koole. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Confaclavond Door de samenwerkende organisaties van de Chr. Boeren- en Tuindersbond de Chr. Boerinnen Plattelandsbond; de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Plattelandsmeisjesbond in Axel werd een grote en drukbezochte „contact-avond" gehouden in „Het Centrum" te Axel. Na een openingswoord van de heer P. v. Hoeve, voorzitter van de C3.T.B., voerden de leden van C.P.MF, een ta bleau op met declamatie, getiteld ,,'k Heb U lief, mijn Zeeuwse land". Ds. C. A. Korevaar, Ned. hervormd predikant te Rotterdam was spreker op deze avond. Na de pauze volgden zang en toneel. De hoofdschotel van de avond werd gevormd door het to neelstuk „Vliegtuig vermist" van Wim Dumont. Onder regie van de heer A. Brandes werd dit stuk goed ten tonele gebracht en na afloop mochten de ver tolkers dan ook een lang en hartelijk applaus in ontvangst nemen. De geslaagde bijeenkomst werd beslo ten met een kort woord door de ere voorzitter van de C.B.T.B., de Axelse wethouder C. de Putter. Bridge De voor de viertallencompetitie van de afdeling Zeeuwsch-Viaanderen van de Bridgebond in de hoofdklasse gespeel de wedstrijd Luctor IHulst I eindig de: 47-50 (1-1). Officiële publikatie VLISSINGEN. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Singel. B. er» \V. van Vlissingen. geiet op artlkci 12. 2e lid, der Wegenwet; brengen ter openbare kennis: le. dat het raadsbesluit van 26 septem ber 1958, no- 25 a, tot het onttrekken aan het openbaar verkeer vat» het ge deelte van de Singel, gelegen tussen de Koningsweg en de Van Dlshoeckslraat, zoals nader op de by dat beslui', be horende overzichtstekening met een ro de jcleur is aangeduid, door Gedeputeer de Staten van Zeeland by hun beschik king van 18 november 1958. no. 238, 2e afdeling, is goedgekeurd; :'.e. dat voormeld goedgekeurd raads besluit met de daarbij behorende over zichtstekening van 16 tot en met 31 de cember 1958 ter gemeente-secretarie, 2e afdeling, voor een ieder Ier inzage is neergelegd. Vlissingen, 12 december 1958. VIERDE IN DE RIJ... Nadat kortgeleden nieuwe wijkge- bouwen van hei Wit-Gcle Kruis konden worden geopend in Sint Jansteen, Boschkapelle en Klooster zande, was zaterdagmiddag Sluiskil aan de beurt. In het nieuwe gebouw aan de Louïsastraat kon afdelings voorzitter Iv. de Rooy verscheidene genodigden begroeten, waaronder burgemeesters van omliggende ge meenten, geestelijken, doktoren en af gevaardigden van Sluiskilse fabrie ken. De lieer Dc Rooy gewaagde van dé grole dag in het ruim 38-jarige be staan van de afdeling Sluiskil, die ruim 450 leden telt. „En nog steeds groeiende is", zo constateerde hij met genoegen, „omdat door de aanwezig heid van twee groot-industrieën veel mensen worden aangetrokken". Door deze uitbreiding en het steeds groter wordende plaatsgebrek in het r.-k. ziekenhuis, moest naar een ander on derkomen worden uitgezien. Dit kon, mede door een belangrijke bijdrage uit de buitenlandse watersnoodgelden. Wegens verhindering van de provin ciale voorzitter, sprak secretaris P. F. van Houtegem. Hij was vol lof over de bestuurders te Sluiskil, die hij ten voorbeeld stelde. „Maar de le den zullen zich dienen te realiseren dat als het gebouw aan al zijn ver wachtingen wil voldoen, er geld op tafel moet komen". De contributie van 5,50 per jaar vond hij beslist te laag. Zich wendend tot de gemeen tebestuurders deed hij de suggestie de Wit-Gele Kruis-afdelingen te sub sidiëren naar rato van het contributie bedrag, bijv. 50% van de opgebrach te contributies. Mr. P. H. W. F. Teilegen, burgemees ter van Terneuzen, bracht hem dank voor deze tip, die hij in overweging wilde nemen bij de begroting over 1960. Hij feliciteerde de Sluiskilse af deling met het fraaie gebouw en sprak de hoop uit dat zij daarmee vel succes moge hebben. De voorzitter van de afdeling Sas van Gent, de heer v. Hecke, onder streepte de woorden van de voor gaande sprekers, terwijl hij de wijk- gebouwen zag als onmisbare centra les op het gebied van de medische verzorging. In januari zullen opnieuw twee Wit- Gele Kruis-gebouwen in gebruik wor den genomen, namelijk te Ossenisse en te Nieuw Namen. Na deze algemene opmerkingen, wordt nader ingegaan op de ver schillende ziektenbestrijdingen, waarbij steeds waardevolle ad viezen worden gegeven voor het jaar 1959. Ook nu weer kan het verslag, dat van een keurige om slag is voorzien, als leidraad «He nen voor de Zeeuwse fruitkwe kers. De grote belangstelling voor het ziektenbestrijdingsboekje be wijst, dat het in een behoefte Reusachtige nieuwe machine spoorloos. De Britse politie is op zoek naar een reusachtige nieuwe machine waar mee men beton kan breken en die vrijdagnacht in Londen is gestolen. De betonbreker, die door de uitvin der „Dinosaurus" werd genoemd, is een geheel nieuw apparaat. Hij weegt vier ton, is zes meter lang, twee meter breed en drie meter hoog en hij kan niet harder dan zestien km. per uur rijden. Onbe kenden hebben kans gezien om 's nachts het monster uit een werk plaats in Londen te laten verdwij nen. De uitvinder, Cecil Graham, gelooft, dat de machine is gestolen door ri valen die zich van zijn plannen wil den meester maken. Scotland Yard echter houdt rekening met de mo gelijkheid, dat „buitenlanders" in het spel zijn. De politie heeft dan ook opdracht gekregen om er in de havens nauwlettend op toe te zien dat de „Dinosaurus" niet wordt verscheept. Niet spoedig S.E.R.-advies over subsidie op melk. De Sociaal Economische Raad heeft, na verkregen voorlichting door de Commissie Ontwikkeling Nationale Economie en na beraad in besloten zitting aan de regering meegedeeld, dat de raad niet kan voldoen aan het verzoek van de regering om op dit moment een tussentijds advies uit te brengen over de afschaffing van de subsidie op de consumptiemelk. De raad heeft het voornemen deze kwestie te behandelen in het kader van het meer omvattende advies, dat door de S.E.R. zal worden uitgebracht over een aantal fundamentele aspec ten van het sociaal-economisch be leid. Er wordt naar gestreefd met dit advies uiterlijk 1 mei a.s. gereed te zijn. Prins Bernhard reikte „Erasmusprijs" uit Zaterdag reikte Prins Bernhard tij dens het tweede congTes van de „Fon- dation Européenne de la culture" te Milaan de Erasmusprijs uit aan ir. L. Figl, minister van buitenlandse za ken, die de Oostenrijkse president dr. A. Scharf vertegenwoordigde. De prins noemde in zijn rede Oosten rijk een voorbeeld voor het streven naar Europese eenheid. Oostenrijk zo zei de prins heeft de roep van Europa verstaan en Oosten rijk roept Europa. Oostenrijk, als Erasmus. laat een ei gen geluid horen, maar het doet dit in samenspel met Europa. Het kleine Oostenrijk is rijk aan initiatieven voor Europa. Salzburg is een Euro pees begrip. „Alpbach", het „Euro- paisches Seminar" is een klinkend bewijs van Europese gezindheid. Het is ons allen bekend, dat de Europese initiatieven van Oostenrijk nog ver der. ja zelfs zeer ver willen reiken". Tijdens de plechtigheid, die in de uni versiteit van Milaan plaatsvond, was o.m. de Italiaanse president Gron- chi aanwezig. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Goedereede J. van Vliet te Zetten-Andelst. Aangenomen naar Groningen voor bijzondere werkzaamheden R. Hen- sen, voorganger Nederlandse Pro testantenbond te Baarn. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Georgetwon (On tario, Canada) (christ, reform church) D. C. Los te Ferwerd; naar Moordrecht J. H, Nawijn, kand. te Katwijk aan Zee, die bedankte voor Anna Jacobapolder, Holwerd. Nieu- webrug aan de Rijn en voor Ten Post. Bedankt voor Appingedam (vac. A. J. Janssens) en voor Bergum (tweede pred. plaats) J. Boonstra te Zwaag- westeinde. Waar zijn onze schepen? Aardijk 12 te Houston. Angolakust 12 te Port Harcourt. Gabonkust pass- 12 Las Palmas n. Ouessant V. O Japara (K.R-L.) 12 te Kuwait. Katelysia 12 v. Sydney n. Miri. Munttoren 12 v. Turku n. Menu al Ahraadi. Na ess Commander 12 dw. Vüano n- Fawley. Stad Amsterdam 12 v. Freetown n Emden. Statendam 12 te St.-Thomas. Tahama 12 dw. Azoren n. Swansea. Almkerk 12 te Suez. Amstelkroon 12 pass. Wight n. A'dam. Eenhoorn 12 v. Swansea n. Saloniki. Hispania pass. 12 Ouessant n. Bilbao. Kelletia 12 v. Ardrossan n- Curasao. Kenia pass 12 Ouessant n. Invergordon. Leopoldskerk 12 te Hamburg. Mataram pass 12 Mlnicol n. DJeddah. Muiderkerk pass. 12 Straat van Messina n. Port Said. Pygmalion 12 te Antwerpen. Radja 13 te Penang. Senegalkust 13 te Douala. Van Heemskerk 12 v. Yokohama n. Nagoya. Van Waerwijck M te Mozambique.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7