TEKORT VAN TWAALF MILLE OP BEGROTING VOOR 1959 WALCHEREN UITSTEKENDE KWALITEIT VEE OP AXELSE JAARMARKT MARKTBERICHTEN GEVAARLIJKE DUITSE MIJN WERD GEDEMONTEERD .VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 PROVINCIAL*. h. U W S E COURANT RAAD BIERVLIET Geen geld voor uitvoeren van werken op programma In de woensdag gehouden vergade ring onder voorzitterschap van bur gemeester H. P. Kostense heeft de raad van Biervliet de begroting voor 1959 vastgesteld. Aan inkomsten en uitgaven geeft deze begroting voor wat de gewone dienst betreft een be drag te zien van 542.901,59. Voor onvoorziene uitgaven is een post van 3091,96 genoteerd. De kapitaalsdienst vertoont aan In komsten 934.655,84, aan uitgaven 1.157.206,40, een nadelig saldo dus van 222.560,56. De begroting voor de gewone dienst kon sluitend ge maakt worden door het tekort van 12.000 te dekken uit de saldi-reser- ves. De voorzitter wees erop, dat dit als een voorlopige dekking moet worden beschouwd. Men kan niet blijven put ten uit deze reserve. In dit verband deelde de voorzitter mede in een van de volgende raadsvergaderingen een voorstel te zullen doen tot invoering van een straatbelasting. De voorzitter gaf verder nog een opsomming van de kapitaalsuitgaven, die voor zover mogelijk, nog aan de begroting 1959 moeten worden toegevoegd, namelijk bouw van een nieuwe lagere school te Driewegen, aanschaffing van een nieuwe brandweerwagen, verbetering van de Weststraat, aanleg van een wandelpad vanaf de Gentsestraat via de oude stadswijk naar de nieuwe bushalte in de Weststraat, de aanleg van een nieuwe algemene begraaf plaats, verbetering van de straatver lichting en financiële medewerking bij de bouw van een nieuwe christe lijke kleuterschool. De heer A. Dijk (vrije lijst) drong aan op bezuiniging. De voorzitter merkte op, dat men nog teeds zuinig is geweest en dat dit ook nu weer het geval is. De heer Mi- chielsen (p.v.d.a.) verklaarde geen post te kunnen vinden, waarop be zuinigd kan worden zonder het verzorgingspeil van de gemeente te schaden. De heer G. Klaeijs (k.v.p.) was dezelfde mening toegedaan. De heer J. Verplanke (gem. bel.) vond straatbelasting een onbillijke belas ting, aangezien deze alleen drukt op de bezitters van gebouwde en ongebouwde eigendommen. De voorzitter merkte op, dat de straatbelasting, die in de meeste ge meenten reeds veel eerder is Inge voerd, geheven moet worden om even tueel in aanmerking te komen voor een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds. Op voorstel van wet houder G. van Pamelen (k.v.p.) werd voor de burgemeester een vaste auto toelage van ƒ800 per jaar vastge steld voor reizen binnen het rayon West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren. Voor reizen buiten dit rayon blijft de normale vergoeding van 20 cent per kilometer gelden. Bij de begro tingspost ondersteuning aan behoef- tigen merkte de heer A. Dijk op, dat hier nog een nieuw geval zal bijko men. Hij vroeg hoe ver het hiermee stond. De voorzitter merkte op, dat dit de zaak van burgemeester en wet houders was. De heer Michielsen vond het eigenaardig, dat de heer Dijk het college hierover lastig viel, aangezien de lopende gevallen toch ook steeds door burgemeester en wethouders werden geregeld. De heer Dijk zei, dat het zijnerzijds slechts een informatie betrof. De heer Klaeijs (k.v.p.) vond het eigen lijk onbeleefd hierover inlichtingen te vragen. De heer Dijk was van oor- J aarvergadering Middelburgse Lawn Tennis Club. Onder voorzitterschap van ir. G. Kra nen hield de Middelburgse Lawn Ten nis Club dezer dagen in café-restau rant „Suisse" te Middelburg haar jaarlijkse algemene vergadering. De jaarvergadering van de secretaris en penningmeester werden goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de heren A. Drost en F. Tavenler wer den bij acclamatie herkozen. In de kascommissie werden voor 1959 be noemd mevr. KoersBosman en de heren ir. R. Froyen en J. Fukken. De technische commissie zal voor 1959 als volgt zijn samengesteld: me vrouw Pel en mevrouw Koops en de heren mr. J. Muller, J. Parent en F. Tapbier. In de juniorencontactcommissie waven enkele vacatures te vervullen. Deze commissie zal voor 1959 bestaan uit de dames De Jager, Rietkerk, Visch Drost en Koops en de heer A. J. Haag. De secretaris kon in zijn jaarverslag mededelen, dat de vereniging dit jaar haar 10-jarig bestaan herdenkt. Het ledental is gedurende die jaren sterk gestegen en wel van 81 leden in 1948 tot 234 leden in 1958. Getracht zal worden de Zeeuwse Di strictskampioenschappen in 1959 in Middelburg te krijgen:, Bovendien werd besloten om in de maand febru ari in Middelburg een tennisfilma vond te organiseren. Postduivententoonstelling te Souburg De vereniging van postduivenhouders „De Luchtbode" houdt vrijdag 19 december en zaterdag 20 december een tentoonstelling in café „De Luchtbode" te Oost-Souburg. Ver schillende fraaie prijzen zijn be schikbaar gesteld voor de ongeveer 200 inzendingen. De heer Van Over- veldt, keurmeester uit Tilburg, zal zich belasten met de keuring van de duiven. Officiële publikatie De burgemeester-strandvonder van Vlls- singen roept rechthebbenden op voor een aangebracht deel van een kanon. Vlissingen 8 december 1858. deel dat hij toch wel belangstelling mocht tonen in deze zaak. De voor zitter zei, dat de belangstelling van de heer Dijk in deze niet gewaar deerd werd en sloot de discussie over dit onderwerp. Bij de rondvraag kwam de heer Dijk er echter nog maals op terug. Hij verklaarde met het hele geval op de hoogte te zijn, zodat belangheb bende aan hem inlichtingen had ge vraagd. De heer Michielsen was van mening, dat de heer Dijk de belang hebbende zeker geen dienst zou be wijzen met zijn vraag. De voorzit ter stelde, dat de heer Dijk op de stoel van burgemeester en wethou ders wilde gaan zitten en dat daar aan geen behoefte werd gevoeld. De burgemeester sloot nogmaals de dis cussie. Over de toekenning van kolentoe- slag aan de ouden van dagen deelde de voorzitter mede, dat dezelfde re geling als vorig jaar zou worden toe gepast. Alleen is het bedrag van de toeslag, die over een periode van 13 weken zal worden verstrekt, ver hoogd tot 1,85 per week. De heer Michielsen drong aan op een betere regeling bij de exploitatie van de ge meentelijke tennisbanen. Hiervan wordt te weinig gebruik gemaakt. De voorzitter zei, dat ook burge meester en wethouders de gang van zaken onbevredigend vinden en dat maatregelen worden beraamd om het bezoek aan de tennisbanen te stimu leren. Met algemene stemmen werd burge meester A. P. Kostense aangewezen als vertegenwoordiger van de ge meente in de stichting Beschuttende Werkplaatsen West Zeeuwsch-Vlaan deren. Met 5 tegen een stem en een blanco stem werd de heer B. B. Ceelaert be noemd tot lid van het beheerschap de meest ideale brandstof voor uw olieboard of -kachel JAC. DE BRUYN Teerpakhuizenstraat 24 MIDDELBURG Telefoon K 1180-2714 FIRMA C. M. DOMMISSE ZN. Palingstraat 31 VLISSINGEN Telefoon K 1184-2102 P. J. NOELS Kanaalweg 39 HANSWEERT Telefoon 312 J. VV. DE JONGE Tholenstraat 139 TERNEUZEN Telefoon K 1150-2224 recreatie-gebied Braakman. Tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer G. Clays met 4 tegen een stem en 2 blanco stemmen. Op voor stel van B. en W. werd zonder hoof delijke stemming besloten tot wijzi- gng van de I.Z.A.-regeling Zeeland, p voorstel van B. en W. werd be sloten tot aansluiting bij het bureau personeelsbeheer en organisatie van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. De voorzitter zei, dat deze aansluiting min of meer gedwongen feschiedt. Gaat men hiertoe niet voor januari 1959 over, dan mag men ook niet de drie procent verhoging aan de gemeentewerklieden uit beta len. MIDDELBURG „Dia-service" van Barbus. Enkele leden van de Middelburgse aquariumvereniging „Barbus Concho- nius" onder wie de voorzitter, de heer M. Minderhoud hebben een „Dia-service" in het leven geroepen, welke dienst beoogt bandlezingen op velerlei gebied in de roulatie te bren gen. Woensdagavond werd in café restaurant „Wöhler" een bijeenkomst gehouden, waarop deze „Dia-service" ae lezing „Walcheren, tuin van Zee land" uitbracht. Deze lezing was op de geluidsband op genomen, waarbij de heer Minderhoud voor het commentaar zorgde en de heer A. Tilroe voor de geluidstechniek. De heer Minderhoud had ter illustra tie een aantal kleurendia's vervaar digd van Walcheren, waarmee hij de pittoreske plekjes van het eiland, de bezienswaardigheden van de steden, zee, bos en duin enz. aan het oog van de bezoeker voorbij liet „rollen". De aanwezigen hebben stellig van deze le zing genoten, ook al zien zij wellicht dagelijks al dit schoons op Walcheren. Er werd deze avond ook nog een ver loting gehouden, waarbij verschillende koppels vis enz. werden verloot. Penningmeester Ver. Vrijz. Hervormden benoemd In de vacature van penningmeester van de vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg, ontstaan door het overlijden van de heer L. A. Schenk ls benoemd, behoudens be krachtiging van deze benoeming door de ledenvergadering, de heer J. Ph. Koene. Najaarszendingscollecte De door de herv. gemeente van Mid delburg gehouden najaarszendings collecte heeft 'n bedrag van 1.854,05 opgebracht. Lezing over Wageningse „Arboretum". Woensdagavond kwam de afdeling Walcheren van de Kon. Nedex-landse maatschappij voor tuinbouw en plant kunde in café-restaurant „De Een dracht" te Middelburg bijeen. De heer W. J. M. Janssen hield op de ze bijeenkomst een lezing over „De vier seizoenen in het Wageningse Ar boretum". Spreker, die zijn praatje toelichtte met tal van kleurendia's, gaf eerst een overzicht over het Arbo retum, waarbij de prachtig verzorgde tuinen de bewondering van de vele aanwezigen opwekten. Hierna be sprak de heer Janssen de verschillen de plapt- en boomsoorten in het Arbo retum afzonderlijk, waarbij spreker allerlei wetenswaardigheden vertelde, zoals het kweken van nieuwe soorten en de moeilijkheden die er soms ko men, als namen van planten of boom soorten verbasterd worden Tot besluit van zijn lezing gaf de heer Janssen nog een toelichting op het door hem meegebrachte plantenmateriaal. Eerder op de avond waren door de voorzitter van de afdeling, de heer H. J. Adriaansen, twee wisselbekers uit gereikt. Winnaars waren dit jaar de school van de Nederlands hervormde gemeente Zuidsingel, die de beker voor de tweede maal in het bezit kreeg, en de school met de Bijbel uit Westkapelle. Deze bekers worden uit gereikt aan de school, waarvan de leerlingen de door de afdeling Walche- ten van tuinbouw en plantkunde uit gereikte plantjes en stekjes geduren de het afgelopen seizoen het best ver zorgd hebben. Lezing over gebedsgenezing Zaterdagavond 10 januari a.s. zal dr. F. A. Nolle, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis te Leiden in het gebouw Kerkcentrum op het Koor kerkhof te Middelburg spreken over Gebedsgenezing. Deze avond wordt gehouden in het kader van een reeks lezingen, uitgaande- van het Ministe rie van predikanten van de herv. ge meente van Middelburg. Jaarvergadering oudervereniging R.H.B.S. In de jaarvergadering van de ouder vereniging van leerlingen van de r.h. b.s. en de middelbare school voor meisjes te Middelburg werden in het bestuur benoemd dr. J. J. Okker en de heer J. Potteboom. Herbenoemd werden mevr. J. B. Dekkerv. Oost en de heer K. J. Zelders. De heer P. H. Schroder uit Amster dam hield op deze bijeenkomst een le zing over „Huiswerk, hulp bij huis werk, ja of nee en hoe?". Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te bekomen over in het tijdvak van 2 tot en met 10 de cember als gevonden aangegeven voorwerpen, nl.: diverse soorten wanten en handschoe nen; houten balkje; vulpen; pijpsleu- tels: muntbiljet; zwarte poes; gele hoofddoek; muntbiljet; plastic regen kapje; bankbiljetten; haarklein; blok fluit gemerkt P; plastic portemonnee met inhoud; bankbiljet; aangetekend schrijven t.n.v. Hoogenboom; zwarte wollen das; vierkleurenpotlood; huis sleutel; ruitenwisser; broche; benzine dop. Vijftig jaar getrouwd Voor de familie G. Dees—Dieleman te Kapelle was het woensdag een feestdag. Het echtpaar herdacht deze dag namelijk het feit, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Natuurlijk ontbrak het de echtelieden niet aan belangstelling. VLISSINGEN Oogst van de straat. Op het bureau van politie te Vlissin gen zijn over de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen te verkrijgen: Diverse rijwielen en autopeds; diverse handschoenen en wanten; wit ballet schoentje; diverse sleutels; portefeuil le, inhoudende een spaarbankboekje; muntbiljet van 2,50; gebreide lap; froen-geblokte das; rode plastic bal; onijn; witte reflector; haarkam; etui met scheergerei; zwarte vulpen met goudkleurig metalen dop; groene por tefeuille, inhoudende muntbiljet en suikerzakjes; 5 kilo gewicht; kinder armbandje; hoofddoek waarop ver schillende wapens; poppeschoentje; rode portemonnee, inhoudende zak doek; rode kinderportemonnaie, rood kinder jack; bril met donker montuur; groen-blauwe sjaal; beige kinderpor temonnee; geruit kinderjasje. Zenuwinstorting door pijnlijke vergissing In Vlissingen is dezer dagen me vrouw H. uit de Kasteelstraat aldaar in overspannen toestand in het zie kenhuis opgenomen. Zij had het zich bijzonder aangetrokken, dat velen haar aanzagen voor een zekere me vrouw H., die haar werkgeefster voor een bedrag van ongeveer drie duizend gulden bestolen heeft. Naar de politie ons meedeelt is mevrouw H. uit de Kasteelstraat en de zekere mevrouw H., die het geld stal, beslist niet één en dezelfde persoon. Serenade aan Nederlandse turnkampioene Ter gelegenheid van het feit dat de Vlissïngse turnster, Nel Fritz, zon dag, samen met de Haarlemse Bep Ipenburg-Drommel, het nationale kampioenschap turnen voor dames behaalde, bracht de koninklijke har monie „Ons Genoegen" haar donder dagavond een serenade. Ondanks het slechte weer gaven ve len van hun belangstelling blijk. Na mens de harmonie „Ons Genoegen" boden de heren F. Naerebout, voor zitter. de directeur, de heer W. Tim mermans en de secretaris, de heer R. de Bruyne, de kampioene hun ge lukwensen aan. GAPINGE Consultatiebureau te Gapinge geopend De afdelingen Veere en Gapinge van het Groene Kruis hebben te Gapinge onder grote belangstelling en met enig feestelijk vertoon 'n consultatie bureau geopend. De voorzitter van de vereniging, de heer S. Kodde, sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde óver uit, dat door het initiatief van dr. Oosterhof en zuster Maghendans Gapinge ook een consultatiebureau heeft gekregen. Ook de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam, sprak waarderende woorden tot de initiatiefnemers. MELISKERKE Afdeling van N.C.V.B. te Mejiskerke opgericht Na diverse voorbereidende werk zaamheden door de dames D. H. BaasKemp en T. van Doorn-Nieu- wenhuizen, propagandisten van de Ned. Chr. Vrouwen Bond te Sint- Laurens, is onder leiding van de da mes Van NoppenLittooy, M. Jelle- mavan Dijk en de beide bovenge noemde dames, gisteravond te Melis- kerke opgericht een afdeling van de N.C.V.B. Als presidente is benoemd mevr. Heesede Wit en als bestuurs leden de dames Blaas, De Visser, Ge- schiere, Davidse en GeschiereRie- mens. RITTHEM Onderwijsbenoeming De heer A. Goedhart te Ritthem, is benoemd tot onderwijzer aan de Ch. de Bourbönsehool te Haarlem. Onder buitengewoon gunstige weers omstandigheden is de Axelse jaar markt. donderdag een groot succes geworden. Meerdere honderden stuks rundvee werden aangevoerd en van de vroege morgenuren tot laat in de middag duurden de keuringen. Te elf uur werd de jaarmarkt als naar gewoonte geopend door de heer VV. Koster J.zn., die de aanwezigen na mens de jaarmarktcommissie en het gemeentebestuur verwelkomde. „De grote toeloop voor het veefestijn, Middelburg op 3e plaats in hockeycompetitie Forward speelde in de hockeycompe titie promotieklas A heren een'inhaal wedstrijd tegen Geelzwart en won met 3-1, waardoor alle teams in deze afde ling, een gelijk aantal wedstrijden hebben gespeeld. De stand is thans: Oranjezwart Tilburg H Middelburg Zwartwit Forward Geelzwart Eindhoven II Push II 9 5 2 2 12 37-18 9 4 4 1 12 23-16 9 4 3 2 11 22-20 9 4 2 3 10 17-15 9 4 1 4 9 16-15 9 2 3 4 7 15-18 9 2 2 5 6 13-27 9 2 16 5 19-28 Middelburg speelde in de 2e klas A dames een inhaalwedstrijd in Dongen tegen Liberty en zag een 2-1 voor sprong, door een vreemde scheidsrech terlijke beslissing in een gelijkspel 2-2 eindigen. Liberty heeft thans nog een achterstand van drie wed strijden, zodat het onderaan de rang lijst nog behoorlijk gaat spannen. De stand is thans: Weredi II 8 7 1 1 15 23- 3 Forward H 7 5 1 1 11 12- 6 Hoco 8 3 2 3 8 13- 9 Pelikaan 7 3 2 2 8 15-16 Middelburg S 0 4 4 4 7-18 Liberty 5 1 1 3 3 4-15 Tilburg H 7 0 16 1 5-12 aldus spreker, is voor ons een prach tige stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan". Dank zij aller medewerking is het mogelijk deze markt een steeds bre dere basis te verschaffen. Spreker richtte bijzondere woorden van wel kom tot het gemeentebestuur. De heer Koster gaf de verzekering, dat dit jaar door de bijzondere omstan digheden een keurcollectie van vee was tentoongesteld. De bijzondere weersomstandigheden, vooral in de november-maand had opfok van het vee zeer in de hand gewerkt. De kwaliteit kon, aldus spreker feno- minaal genoemd worden. De heer Koster sprak waarderend over het geen de gemeente doet door het terrein beschikbaar te stellen. Hij herinnerde er nog aan, dat de jaarmarkt van Axel reeds bestaat sinds 1399. Advertentie) VEILING GOES 11 december. Export- en Industrieveiling. Cox's Orange Pippin huisb. 80-85 65. huish. 75-80 68, huish. 70-75 65—64. huish 65-70 62, huish. 60-65 46—47, huish. 55-60 33, huish. II 16. Jonathan huish. 70-85 23—29, huish. 75-80 25—29, huish. 70-75 26—31, huish. 65-70 24—27, huish. 60-65 13—17, huish. II 3—7,50. Goudreinette hulsh. 95-105 26, huish. 85-95 24—26. huish. 80-85 20—27, huish. 75-80 19—26, huish. 65- 75 13—16, huish. n 6,50, keuken 14, fabr. 7,50. Golden Delicious huish. 80-85 44—51, hulsh. 75-80 38—50, huish. 70-75 36—47, hulsh. 65-70 26—45, huish. 60-65 16- huish n 13—15. St. Remy hulsh. 75-85 13, hulsh. 65-75 12—13, huish. II 8,50. Com- tesse de Paris huish. 75-85 20, huish. 65-75 19, huish. 55-65 11, huish. II D. Doyenne du Comice huish. 85-90 91, hulsh. 80-85 94, hulsh. 75-80 9?, huish. 70-75 97, huish. 65-70 94, huish. n 83. Div. appels kroel en val 3,30. Op monster: Conference huish. 65-75 48, huish. 55-65 40—41. Verpakt fruit: Doyenne du Comice hulsh 75-80 105, huish. 70-75 100. Gewone veiling. Winter Banana hulsh. 70-80 22, huish. 60-70 13, Zoete Ermgaard hulsh. 65-75 39, huish. 55-65 31—32, huish. II 12, keuken 28, fabr. 13. Gieser Wilde man huish. 60-70 32—35. huish. 55-60 21, Bridge-competitie in Zeeuwsch-Vlaanderen In de viertallen-competitie bridge, afd. Zeeuwsch Vlaanderen, werden maandagavond de volgende wedstrij den gespeeld: le klas: Terneuzen UITerneuzen I 5921 20; Luctor nTerneuzen II 27 49, 02; Luctor IVOostburg n 37—36, 1—1. ZUID-BEVELAND GOES Feestavond Chr. Vervoerpersoneel De afdelingen Goes en Krabbendijke van de Protestants Christelijke Bond van Vervoerspersoneel hebben don derdag in de „Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte feestavond gehouden. Hoofdschotel van deze avond was de vertoning van de Frame film, „Elke minuut telt". Voorts werden enkele journaals ge draaid. Het hoofdbestuurslid van de bond, de heer J. van Olst wees aan het begin van de feestavond op de taak van het Christelijk vervoers personeel. Hij. deelde mede, dat de le den van de christelijke Bedrijfsgroe pen Centrale per 1 januari a.s. over gaan naar de vervoersbond. Film „Zeeuws Fruitcorso 1958" Volgende week dinsdagavond zal in „De Prins van Oranje" de film van het in september in Goes gehouden fruitcorso worden vertoond. Tevens zal van gedachten worden gewisseld over het corso 1959. Causerie voor schoenherstellers In „De Opril" te Goes werd een goed bezochte bijeenkomst gehouden van schoenherstellers uit Goes en omge ving. De heer Aug. Linneweever, maatschoenmaker te Den Haag, sprak over het onderwerp: „Wat moet de schoenhersteller weten van voeteuvels en welke zijn de moge lijkheden om in de schoenen correc ties aan te brengen". De geslaagde bijeenkomst was georganiseerd door de afdeling Goes van de Nederlandse Bond van Schoenmakerspatroons, Maatschoenmakers en Schoenwinke liers en de afdeling Zeeland van de Christelijke Bond van Schoenma kerspatroons en Schoenwinkeliers. KAPELLE Lezing voor fruittelers Op vrijdag 19 december zullen de afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse Fruittelers Organisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwwintercursussen in ho tel „De Zwaan" een bijeenkomst be leggen. Als spreker zal optreden de heer J. Hertgers te Goes van de Plan- tenziektenkundige Dienst, die een le zing zal houden met als onderwerp „Ziektebestrijding in de fruitteelt". Collecte. De Klaprooscollecte te Kapelle en Biezelinge heeft 181,59 opgebracht. De Dankdagcollecte heeft in de Ne derlands hervormde kerk te Hein- kenszand 1375,85 opgebracht. De luitenant Ier zee tweede klasse O.C., J. Juursema uit Den Helder heeft donderdagmorgen omstreeks kwart voor elf de Duitse mijn van het type U.K., die woensdag door schip per Van Dalsen van de Yerseke 63 „Rapide" voor de Schouwse kust was opgevist, onschadelijk gemaakt. Hij werd bij dit gevaarlijke werk ge assisteerd door een aantal leden van de marine-opruimingsdienst uit Vlis singen. Eerst werd de mijn, die 's nachts weer uit de mosselkor was gerold, en inmiddels weer twintig meter was weggedreven, hoger op de glooiing van de dijk getrokken. Toen het oor logstuig goed te bereiken was, begaf luitenant Juursema 2dch gewapend met tangen naar de mijn en terwijl de overige mannen dekking achter de dijk gezocht hadden, verwijderde hij het ontstekingsmechanisme. Om kwart voor elf was het gevaar lijke karwei gereed. De mijn werd in een auto geladen en meegenomen om later definitief vernietigd te kun nen worden. De „operatie" is echter niet geheel zonder ongelukken verlopen. Wacht meester Mooïj van de rijkspolitie te Haamstede, die bij deze werkzaam heden aanwezig was, gleed namelijk op de begroeide glooiing van de dijk uit en viel achterover op de basalt blokken. Hij liep hierbij een vrij ern stige hoofdwonde op. Nadat de mili tairen eerste hulp hadden verleend, werd hij naar Haamstede gebracht, waar de wond gehecht moest worden. huish. II 8, keuken 13—24, fabr. 6—11. Cox's Orange Pippin keuken 47—52, fabr. 9—30. Jonathan keuken 9—20, fabr. 3—7. Golden Delicous keuken 18—33, fabr. 10 —15, Goudreinette keuken 17, Lombarts Calville hulsh. 80-90 16—26, hulsh. 70-80 26, hulsh. 60-70 11, keuken 13, fabr. 4—6. Doyenne du Comice keuken 8688, fabr. 82. St. Remy keuken 8—10 fabr. 7— 8. Comtesse de Paris keuken 8—19, fabr. 6—11. VEILING ST. ANN AL AND 11 december. Uien bonken 10,50, middel 10 23—10 29, drielingen 10.60. pickles 20.02, Aanvoer 80 ton. Ve.lLl.NG NClltKrENlSSK 11 december. Uien bonken 10,25, middel 10.40, drielingen 9.60. pickles 19.75, Aan voer 12 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK 11 december. Zaalulen 40-55 10.81—10-75. Drielingen 10.05. bonken 10.71, pickles 19.51. Aanvoer 50 ton. Graanmarkt. Tarwe 27—29, Gerst 25—27. Haver 24—25. kleine erwten 30—50. Schok ken 55—85. Bruine bonen 50—85. Koolzaad 33—35. Maanzaad 125—145. VISMIJN VEERE 11 december. Exportgarnalen 1951 kg 1.63 —2.20. Schar 58 kg 0.83—1.15. Bot 9 kg 0.97. Wijting 13 kg 0.67—0.75. Ongesorteer de Vis 25 kg 0.79—0.84. Aanvoer aan de vismijn te Breskens in de week van 1 december t.m. 7 december: 396 kg bot; 913 kg schar: 16 kg makreel; 742 kg schol; 8 kg zalm: 143 kg poon; 39 kg tarbot; 148 kg rog: 12.605 kg ka beljauw; 16.813 kg wijting: 12 kg tong; 634.646 kg haring; 374 kg onverk. haring; 5300 kg onverk. horsmakreel: 9161 kg ex port garnalen: 165 kg binnenl. garnalen? 372 kg sardijn. VEILINGEN BARNEVELD. Eierveiling S.B.E. Aanvoer: 459.716 6tuk9. Handel kalm- Notering: eieren van 54—60 gram f 13.0—14.30, idem van 6064 gram f 14.3515 07, eendeëleren van 67—72 gram f 10.10—10.48, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Barna- veld-Ede. Aanvoer: 1-150-000 stuks. Han del kalm. Notering: eieren van 51-^5 gram f 12.71—13.40, idem van 55—60 gram f 13.54—14.42, Idem van 60—65 gram f 14.45 —15.27, idem van 65—71 gram f 1553— 17.27, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer: 1550.000 stuks. Han del kalm. Notering: eieren van 50—66 gram van f 1300—16.25, algemene prijs f 14.45 per 100 stuks, kiloprijs f 2.45, basis 59 gram. Pluimveemarkt. Aanvoer: plusminus 75 000 stuks. Notering per kilogram: slachtklppen f 2.00—2.05 witte kippen f 2.05—2.10, slachtkulkens f 1.90—2.10» zware kuikens f 2.10—2.25, kalkoenen f 2.70—3.25, -Prijzen per stuk: ganzen f 8.00—9.23, tam me konijnen f 3-50—10.00 (per kilogram f 190—2.15), hazen f 4 50—975, wilde ko nijnen f 250—3.25, fazanten f 3.75-8.00» patrijzen f 1.50—350, handel In kippen redelijk, In kuikens traag. Prijsnotering Gelders-Overijselse vereni ging van eierhandelaren. Grote eieren f 15.00—16.00, gewicht 6368 gram, kleine eieren f 13.75—14 50. gewicht 56—61 gram, henneëleren f 12.00—13.00, gewicht 50— 54 gram. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERM1JNMARKT 12 december. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 168 contracten. In de consumptie- sector werden gedaan In Bintje 35 mm klei 15 contracten voor maart 23.00 en 71 contracten voor april, waarvan 20 a 23.00, 1 23.10, 5 a 2320. 25 2350 en 20 a 2350 (goed prijsh.). in Bintje 45 mm klei 3 contracten voor maart 24.10 en 46 contracten voor april, waarvan 2 a 24.50 en 44 24.70 (goed prljsta.), in Voran 35 mm zand 2 contracten vo-»r maart k 1750 (prijsh.), In Llbertas 35 mm zand 11 contracten voor maart 17.00 en 1 contract voor april k 17-00 (prijsh.) en ln Alpha 45 mm kiel 5 contracten voor april, waarvan J k 24.00 en 2 k 2420 (prijsh.) Op de poterafdeling kwamen tot stand in Blntje-a 35-45 mm kiel 7 con tracten voor maart k 27.00 (prijsh.) en in Eersteling-e 35-50 mm kiel 7 contrae ten voor december, waarvan 2 8750, I 38.00, 1 39.00 en 3 k 33.00 (onregel matig). Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. VEILING KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN II december. Golden Delicious huish. 80-85 45—52. huish. 75-80 46—49, huish. 70-75 46—49, hulsh. 65-70 35—41, hulsh. 60- 65 17—35, hulsh. II 16, keuken 2741, fabr. 18—25, kroet 25—26. Goudreinette hulsh, 80-85 22, huish. 75-80 17, hulsh. 65-75 12, hulsh. II 6. Jonathan huish. 80-85 27—28, huish. 75-80 26-28, huish. 70-75 26—27, huish. 65-70 22—23, huish. 60-65 14, hulsh. IX 6, keuken 11—14, fabr. 3—6, kroet 3—10. Cox's Orange Pippin st. 80-85 63, st. 75-80 67, st. 70-75 64. st. 65-70 60, st. 60-65 40, huish. 75-80 65—67, huish. 70-75 64, hulsh. 65-70 58, hulsh. 60-65 45. huish. 55-60 26, keuken 42—53, fabr. 12—41, kroet 21—31, Sterappel huish. 65-75 38, hulsh. 55-65 80, huish. II kroet 8. Bramley Seedl. keu ken 5. Conference hulsh. II 26, keuken 40, fabr. 31, kroet 21. Comtesse de Paris huish. 75-85 15, hulsh. 65-75 18, huish. S5-S3 11, keuken 7. kroet 6. Op woensdag 17 de- 4: cember a.s. hopen on- 4è ze geliefde ouders, be- huwd- en grootouders P. S. LEENHOUTS en J. M. LEENHOUTS- TOUSSAINT wonende Noordstraat S 4: 69 te Vlissingen hun 4e 50-jarige eentvereni- ging te herdenken. Vlissingen: S Fam. Sonnevijlle, I-- Oostburg: Fam. Gossije

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11