P. J. J. Dekker te Wemeldinge op voordracht voor dijkgraaf VehWe Zeeuwse Almanak in NIEUW ORGEL IN HERVORMDE KERK VAN KRUININGEN IN SAS VAN GENT WORDT LANDBOUWGROND VERBETERD YERSEKSE MOSSELVISSER KREEG ZEEMIJN IN DE KOR Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 „DE BREEDE WATERING VAN ZUID-BEVELAND" Politiek in het geding op vergadering van polderconcentratie te Goes Bij enkele kandidaatstelling Is de heer P. J. J. Dekker'te Wemeldinge tij dens de woensdag in „De Korenbeurs" te Goes gehouden vergadering van Gedeputeerde Staten van Zeeland met de vertrouwensmannen van de 58 polders en waterschappen op Zuid-Beveland, als eerste op de voordracht geplaatst voor dijkgraaf van het nieuw te vormen waterschap „De Breede Watering van Zuid-Beveland". Voor het waterschap, dat rond 82.500 ha groot is en waarvan de belastbare opbrengst van het gebouwd tussen de twee en drie miljoen gulden bedraagt, zullen door de Kroon en Gedepu teerde Staten aan de hand van de gisteren opgestelde aanbevelingslijsten één dijkgraaf, zestien gezworenen en tachtig hoofdingelanden worden be noemd. Tijdeus deze vergadering voor dc concentratie van de Bevelandse pol ders bleken verschillende kiesmannen in enkele van de zestien districten het niet volledig eens te zijn. Met na me manifesteerde zich dat tijdens het opstellen van de aanbevelingslijst van district IX Hoedekenskerke en Kwadendamme voor gezworenen. De voorzitter, de commissaris der koningin jhr. nir. A. F. C. de Ca- sembroot, las een brief voor van de ingelanden van het waterschap Hoe dekenskerke, waarin werd verklaard dat de katholieke kiesmannen in het district hadden besloten voor de func tie van gezworene een rooms-katho- liek kandidaat te stellen. De briefschrijvers achten echter de voorzitter van het waterschap „Hoedekenskerke", de heer Iz. Groenewege, gezien zijn jaren lange ervaring en kennis van de polder-aangelegenheden, de aan gewezen persoon voor deze func tie. „Hier is een politiek spel be dreven, dat wij betreurenswaardig achten", aldus de briefschrijvers. Hoewel tijdens de bijeenkomst van gisteren de mogelijkheid be stond een tegenkandidaat te stel len, wilden de Hoedekenskerkse kiesmannen hiervan geen gebruik maken. De rooms-katholieke kan didaat, de heer W. Boonman werd dus bij enkele kandidaatstelling als eerste op de voordracht van gezworene voor district IX ge plaatst. Bij de aanvang van de vergadering had de commissaris der koningin voorts een brief van de gemeente Kruiningen en een telegram van de gemeente Rilland-Bath voorgelezen, waarin de raden dier gemeenten hun teleurstelling uitspraken over het feit, dat gee*, kiesman van de gemeente zou worden voorgedragen voor hoofd ingeland van het gebouwd. Beide ge- meentenbesturen herinnerden er aan, dat hun gemeente eigenaresse is van circa 300 huizen. Staande werden vervolgens de over leden leden van de Adviescommissie Samenvoeging Polders en Water schappen, de heer A. Minderhoud, oud-directeur van „de Wilhelmina- polder" en de heer L. Vogelaar te Krabbendijke herdacht. V oordrachten Over de benoeming van een dijkgmaf waren de tweehonderd kiesmannen eenstemmig ran oordeel, dat de eer ste plaats op de voordracht moest toekomen aan de heer P. J. J. Dek ker te Wemeldinge, die dan ook bij enkele kandidaatstelling werd geko zen. Als tweede op de voordracht werd geplaatst de heer D. J. Dees te Oudelande, die 170 stemmen verwierf tegen ir. A. E. Bruijning te Goes 86. Als laatste naam vermeldde de kandi datenlijst de naam van de heer Joh. Glerum te Kruiningen, die voor de derde plaats 140 stemmen op zich verenigde, tegen de heren M. Steijn- Goense te Hoedekenskerke en J. P. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke resp. 35 en 24. De andere voordrachten zien er als volgt uit: Gezworenen: district I: 1 W. H. van Gorsel, 2 A. H. Zandee, 3 A. Meu- lenberg; district II: 1 A. Koert, 2 J. J. Klompe, 3 M. J. Mol; district Hl: 1 P. Th. de Baar, 2 A. Vermue Pzn. 3 J. de Winter; district IV: P. Dek ker, 2 M. Nijsten, 3 C. de Winter; district V: 1 J. P. Lindenbergh, 2 J. Goense, 3 J. Vermue; district VI: 1 D. J. Dees, 2 P. M. C. van Nieuwen- huljzen, 3 D. Goense, res. M. P. van Nieuwenhuijzen; district VH: 1 ir. J. Minderhoud, 2 D. M. Rouw, 3 J. F. Meulenberg; district VIH: 1 J. C. van 't Westeinde, 2 M. H. van Liere, 3 Iz. Luteijn; district IX: 1 W. Boon man, 2 Mrt. Steijn-Goense, 3 Iz. Groenewege; district X: 1 B. M. van Nieuwenhuijze, 2 A. C. Burger, 3 J. F. Buijsrogge; district XI: 1 P. J. J. Dekker, 2 J. van Overbeeke, 3 J. Burger Fzn., res. M. C. Lindenbergh; district XH: 1 J. L. de Jager, 2 P. Scheele, 3 F. van Hoorn; distriet XHI: 1 H. Glerum, 2 L. E. de Koeij- er, 3 P. H. A. Polderman, res. C. J. v. d. Velde; district XIV: 1 Joh. Gle rum, 2 J. W. Sinke, 3 C. van Iwaar- den, res. A. J. Boone; district XV: (Zie slot pag5 kol. 5) METIS Vehkclk San Francisco Een verrukkelijke, croquante biscuit, pittig envoi van a maak, oven vers in een feestelijke verpakking,70 cent per pakje - Los 27 cent per 100 gram. VERPAKTE BISCUITS ...die zijn heerlijk I Diamanten echtpaar in Tholen Maandag \ierde het echtpaar J. van VessenJansen te Tholen, zijn dia manten bruiloft. Velen gaven ter ge legenheid van dit feit van hun be langstelling blijk in de vorm van bloemstukken en cadeaus, waaron der een enveloppe met inhoud. Na mens de schoolcommissie en de gere formeerde gemeente, waarvan de heer Van Vessen jarenlang respectie velijk lid en koster is geweest, bood een commissie haar gelukwensen aan. Autobofsing te Vlissingen. Op het kruispunt Wilhelminastraat Zeilmarkt te Vlissingen gaf de auto mobilist K. uit deze gemeente geen voorrang aan de voor hem van rechts komende auto, bestuurd door de heer S. uit Goes. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Ernstige autobotsing te Oostburg Woensdagavond omstreeks zeven uur ontstond in de Nieuwstraat te Oost burg een aanrijding tussen 'n vracht auto, bestuurd door de heer C. F. te Oostburg en een personenauto, bestuur door de heer F. A. M. de D. uit IJzendijke. Laatstgenoemde wilde een aan de rechterzijde van de weg stilstaande auto, die door de verkeerspolitie werd gecontroleerd, passeren en be gaf zich daartoe op net linker weg gedeelte. Op dat moment kwam de vrachtwa gen uit tegenovergestelde richting, zodat belde voertuigen op elkaar bot sten. De chauffeur van de personen auto klaagde tegenover de onmiddel lijk gewaarschuwde dokter F. F. Loose uit Oostburg over oijn in de borst. Hij werd met waarschijnlijk inwendige kneuzingen en een lichte hersenschudding per ambulance naar het St. Anthonlusziekenhuis te Oost burg overgebracht. De bestuurder van de vrachtauto liep slechts enkele schrammen op. De twee zwaar be schadigde voertuigen, waarvan de personenauto aan de voorrijde ge heel werd ingedeukt en het stuurrad was afgebroken, werden na onder zoek weggesleept. Binnenvaartschip liep op havendam Hansweert vast Hét motorschip „Clasina", dat gela den met gips van Vilvoorde op weg was naar Schiedam, is bij het binnen varen van de haven van Hansweert op de Oosthavendam vastgelopen. De motorsleepboot „Jan" voer uit en sleepte het schip vlot. De oorzaak moet gezocht worden in het breken van de roerketting juist voor het binnenlopen, waardoor de schipper de macht over zijn schip kwijtraakte. De- commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot wenste als eerste de heer P. J. J. Dekker middengeluk, toen deze in een bij eenkomst van vertrouwensmannen van de 58 Zuid-Bevelandse polders, als eerste op de voordracht was ge plaatst voor dijkgraaf van het nieuto te vormen waterschap „De Breede Watering van Zuid-Beveland". Op de foto linies Gedeputeerde C. Philipse. Foto P.Z.C.) VAN TOT „YEXCSPFF.XXIGE". Bij werkzaamheden aan de zeewering bij Zoutelande vond de heer JR. Diu- gemanse sr. een vreemde munt. De directeur van het muntenkabinet in Den Haag, dr. H. Enno van Gelder, kou vertellen, dat de vondst geen munt betrof, maar een rekenpenning, die eenmaal dienst deed op een re- kenbord. Deze oude Tekenborden za gen er ongeveer uit als de tegen woordige telramen. De penning werd vervaardigd in Neurenberg in het midden van de vijftiende eeuw. Neurenberg was toen het centrum van de Europese rekenpenningen-industrie en de pen ningen werden van dit plaats over geheel West-Europa verspreid. De ln Zoutelande gevonden penning - ver toont de letters „Vz. Fortuna Kz". en het wapen van Bourgondië. Dit soort penningen met Fortuna stond bekend als „Venuspfennige". WINKELWEEK. De winkelweek in Bruinisse is een succes geworden. Dit heeft de mid- KONIJNTJES Op de stoep van die Goese woning stonden txvee knaapjes, die nadat de vrouw des huizes op hun bellen de deur had geopend een hele was lijst met wensen declameerden en dat ging ongeveer als volgt„Dag me vrouw. Hebt U oud brood, of groente- afval, of wortels of overgeschoten aardappelen f" Enigszins verbaasd beluisterde me vrouw de samenstelling van dit zon derlinge menu, bedacht toen dat ze nog wel wat oud brood had liggen en bood dit de beide knapen aan- 2e aan vaardden het in dunk en wilden zich discreet verwijderen, toen mevrouw hen nog even terughield. „Waar heb ben jullie dat allemaal voor nodig V', vroeg ze belangstellend. Voor de konijntjes, mevrouw", ant- tooordden ze stralend, waarop me vrouw op haar beurt weer vroeg of die diertjes dan zoveel aten. Nee, dat was niet het geval, „maar zo sprak er een „we hebben er twintig, ziet V'. Mevrouw zag het en concludeerde, dot men in sommige gezinnen de kerstdagen niet direct onvoorbereid tegemoet gaat denstand met voldoening kunnen be kendmaken. Vooral de deelname aan de slagrinnenwedstrijd was groot. Ruim 349 wedstrijdformulieren wer den ingezonden. Minder belangstel ling was er voor het zoeken van fou ten in de etalages der deelnemende winkeliers. Slechts 78 formulieren voor deze wedstrijd kwamen binnen. Ook het schatten van de lengte van een lint, dat in de etalages lag, bleek minder aantrekkelijk voor de ove rigens in groten getale opgekomen, kijkers en kopers. VOETBALLERS-BAL. De voetbalvereniging Ria W te Westdorpe organiseert een bal, dat met het lederen voorwerp van dezelfde naam niets, maar met gezelligheid des te meer te ma ken heeft. De opbrengst van het bal tenslotte zal terechtkomen in de verenigingskas, die een aan vulling best kan gebruiken. TOCH KONIJN. De heer Den Engelsman te Sint-Phi- lipsland had er al zo'n beetje op ge rekend, dat hij het met de kerstda gen zonder konijneboutje zou moe ten doen, want enige tijd geleden werd zijn enige konijn door een on bekende uit het hok gehaald. De on bekende heeft echter waarschijnlijk spijt gekregen van zijn daad, want dezer dagen vond de heer Den En gelsman naast de deur een zak, die zijn verdwenen konijn bleek te bevat ten, springlevend en vet. f Advertentie) neemt vaker.,. GESCHENK VAN RAMPENFONDS Officiële overdracht In het kerkgebouw van de Neder lands hervormde gemeente te Krui ningen is woensdagavond het nieuwe door het Rampenfonds beschikbaar gestelde orgel officieel overgedragen. De overdracht geschiedde door de vice-voorzitter van het Ranipeufonds en voorzitter van de orgelcommissie der Ned. Herv. Kerk, mr. W. F. Schokking, die dit deed nadat hij een uitvoerig overzicht had gegeven van de „voorgeschiedenis". Mr. Schokking wees er in zijn rede op, dat de ramp aanleiding is ge weest om de hervormde kerk van Kruiningen van een nieuw orgel te voorzien. Het eerste wat de commis sie van onderzoek in de kerk te Krui ningen opviel, was het feit, dat het instrument op een minder goede plaats boven de ingang gtond opge steld. Men was van mening, dat het orgel beter tot zijn recht zou komen aan de zijkant van de kerk, hoven de consistorie. Daarvoor bleek echter het oude orgel het vertoonde ove rigens al enige gebreken niet ge schikt. Toen kwam de mededeling van het Rampenfonds, dat Kruinin gen een nieuw orgel zou krijgen, dat een uitgaaf zou vergen van rond 70.000,Namens het Moderamen van do Generale Synode der Ned. Herv. Kerk, het Rampenfonds en de Orgelcommissie van de Ned. Herv. Kerk, bracht mr. Schokking zijn ge lukwensen over. Vervolgens droeg hij het instrument over aan de presi dent-kerkvoogd, de heer J. A. Poley. Na het zingen van Psalm 150 1 en 2 gaf de heer Poley het orgel met een toepasselijk speechje over aan de voorzitter van de kerke- raad, ds. W. C. van Burgeler. De predikant -sprak een dankwoord, waarin hij de hoop en de verwach ting uitsprak, dat het nieuwe, Schip bleef in sluis te Wemeldinge hangen Woensdag omstreeks half één lag het motorschip „Johanna" van schip per L. van der W. in de Westsluis van Wemeldinge om geschut te wor den. Bij het zakken van het water in de schutkolk is de „Johanna" met haar roer op een vloedbalk van de sluisdeur blijven hangen. Door een ander in de sluis liggend motorschip moest de „Johanna" van de deur worden getrokken. Hierbij is zoda nige schade aan het roer ontstaan, dat het vaartuig niet verder kon va ren. De reparatie moest ter plaatse worden verricht, waarna het schip later zijn reis kon vervolgen. Het was met een lading van 150 ton pud dingpoeder op weg van Palagen (Duitsland) naar Oelegem (België). klankrijke instrument, tot ere van God's naam de gemeentezang nog in lengte van jaren zou mogen be geleiden. Welk een aanwinst zij hebben geboekt konden de i - a%e emeen- orga- teleden beluisteren, toen nist Adriaan Engels uit Den Haag het orgel bespeelde. Na dankgebed door as. Van Burgeier en het zin- OPLOSSING VOOR BIETENTARRAPROBLEEM Coöp. Suikerfabriek nam lofwaardig initiatief Demping „oude kanaal" Binnenkort zal in Sas van Gent - zoals reeds zaterdag gemeld wor den begonnen met een belangrijk „aanvullend" werkproject, dat gedu rende twee jaar aan 100 h 150 men sen werk zal bieden. Het plan bestaat in hoofdzaak uit het verhogen en verbeteren van een aantal onrenda bele gronden tussen de Zandstraat en Sas van Gent. Op deze gronden wil men namelijk de vruchtbare land bouwgrond, afkomstig van de bij de suikerfabriek aangevoerde bieten storten. Hiermede wordt liet tarra- probleem op de suikerfabrieken gro tendeels opgelost, een aantal „slech te" gronden wordt tot kostbare cul tuurgrond en met deze zgn. „aanvul lende" werken wordt een flink aan tal mensen aan het werk gehouden. Ir. R. H. van Krevelen, directeur der Eerste Ned. Coöp. Beetwortel Sui kerfabriek te Sas van Gent, heeft de ze plannen woensdagmorgen op een Sersconferentie nader uiteen gezet. Cèt „bietentarra"-probleem begint zeer moeilijk te worden. Reeds in 1952 heeft de C.B.S. in samenwer king met de Grontmij. een plan ge maakt om met die van de bieten af komstige grond cultuurtechnische werken uit te voeren. Reeds toen werd gedacht aan verbetering dei- terreinen langs de Zandstraat, waar men ongeveer 200.000 m3 nodig heeft om een stuk van 22 ha. in cultuur grond om te zetten. Het plan werd toen voorgelegd aan de Cultuur Technische Dienst, maar eerst kwam de watersnood van 1953 en daarna de overspannen arbeids markt een spaak ln het wiel steken. Nu kon men het plan opnieuw ter tafel brengen. Eu niet. succes" Samenwerking tussen Sociale Za ken, de Grontmij als technisch adviseur en de C.B.S. heeft er toe geleid, dat het werk zal wordeu gesubsidieerd tot een bedrag van 1 '/j miljoen gulden. Het overige bedrag, dat neerkomt op 14 van de totaal geschatte kosten, zal worden gedragen door de Coöp. Beetwortel Suikerfabriek, die ver der de opdrachten zal verstrek ken en het gehele kostenbedrug voorlopig financiert. Men hoopt met de werkzaamheden te kunnen beginnen zodra de bieten- campagne achter de rug is. Momen gen van Gezang 281 1, 2, 3 en 4 teel ligt er achter de fabriek van de werd de dienst besloten. C.B.S. naar schatting 400.000 m3 SPANNEND HALF UURTJE grond. Deze grond zal met man kracht worden opgeladen, per rail vervoerd naar de terreinen, waar wederom met mankracht wordt ge lost en verder verwerkt. Het plan beperkt zich niet alleen tot de Zandstraat, maar ook tot de la gere gebieden in de St. Albertpolder, waar men 50.000 m3 grond nodig denkt te hebben. Het komt er dus eigenlijk op neer, dat het gehele gebied vanaf de Zandstraat tot aan de fabriek te Sas van Gent (lengte 4100 m.) wordt verbeterd. Bovendien overweegt de gemeente Sas van Gent over te gaan tot dem ping van het stuk „oude kanaal" vanaf de Dam tot aan de sluis, waar voor eveneens 22.000 m3 bieten- grond kan worden gebruikt. Dit „dempingsplan" staat reeds enkele jaren op de Sasse begroting, maar kon tot nu toe niet worden uitge voerd. T arraproblemen Directeur Van Krevelen vertelde verder nog, dat er een „Mechani satie Commissie Suikerindustrie" ls gevormd, die momenteel een studie maakt over de bestrijding van het tarraprobleem bij de bie tencampagne. Er heeft zich reeds een idee voor een rooimachine ontwikkeld, waarmee men bieten denkt te kunnen rooien met min der tarra. Verder bestudeerde men eenvoudige installaties om de bie ten te ontdoen van overtollige gronden door „uitschudding". Ook de landbouworganisaties en uiteraard de suikerfabrieken onder zoeken betere oogstmethoden, omdat immers door minder tarra de vracht kosten evenredig verminderen, ter wijl de fabriek lagere verwerkings kosten krijgt door minder spoelen en geringere opslag. Als men bedenkt dat de tarrakosten 1,50 per ton bieten belopen en men gaat uit van een verwerking van 135 miljoen kg, dan komt men aan een bedrag dat het de moeite waard maakt om het probleem te bestuderen. Tot slot noemde Ir. Van Krevelen nog enkele cijfers over de huidige record-campagne. Aan het einde hier van zullen 200.000 ton bleten zijn aangevoerd; de grootste aanvoer was tot nu toe 160.000 ton. v een gave indruk maakte. De knechts verscholen zich onmiddellijk ach ter de stuurhut, be vreesd, dat ieder mo ment eeu explosie zou kunnen volgen. Schip- Belevenis voor de Schouwse kust De bemanning van de zeewier, toch noj mosselkotter „Yerseke 63", de „Rapide" van schipper A. van Dal f sen - heeft woens dagmorgen op de Oos- terschelde, enige hon derden meters uit de Schouwse kust ter hoogte van de „Plom- petoren", een spannend half uur doorgemaakt, toen in een van de kor ren een mijn werd op gehaald. Hoewel het stalen gevaarte met 'n doffe klap tegen de stalen wand van het 3chip botste en de 3chipper daarna een Kwartier lang pogingen in het werk stelde om aet explosieve gevaarte .veer aan het natte ele ment toe te vertrouwen, kwam de mijn geluk kig niet tot ontploffing. Vanmorgen om acht uur zou het gevaarte door de opruimings dienst uit Vlissingen onschadelijk worden gemaakt. De 29-jarige schipper Van Dalfsen, gehuwd en vader van drie doch tertjes, was gistermor gen met zijn drie knechts ongeveer een uurtje aan het vissen, op zijn mosselpercelen voo'r de Schouwse kust., Toen een kor werd opgehaald kwam de be manning tot de ontdek king, dat er een mijn van ongeveer tachtig centimeter doorsnee in zat die. hoewel ver roest en overdekt met teerde echter op zijn eentje het stalen mon ster uit de kor te ver wijderen, door de last langzaam te vieren. Zijn pogingen haddon echter geen succes, zo dat besloten werd naar de kust te varen en daar de mijn aan de hoogwaterlijn te depo neren. Nauwelijks was het schip onder de wal, of de drie knechts sprongen ijlings over boord. Aan land werd telefo nisch contact opgeno men mot de rijkspolitie te Haamstede, waarop de mijnoprulmings- dlenst van de Marine te Den Helder van de gevaarlijke vondst op de hoogte werd gesteld. Inmiddels had de schip per van de „Yerseke 63" de kor met de mijn onderaan de dijk, onge veer ter hoogte van do hoogwaterlijn in het water laten zakken. De „Rapide" is hierna met dc drie opge luchte knechts aan boord naar Yerseke teruggevaren. Schipper Van Dalfsen was overigens toen we hem later spraken weinig onder de in druk van deze gevaar lijke vangst. „Op dat ogenblik besefte ik eigenlijk niet, dat we in gevaar waren", zc vertelde hij. „Ik rede neerde, dat wanneer de mijn een stevige stoot tegen de wand van het schip kon doorstaan, zij ook niet zo gauw zou ontploffen". Zijn vrouw was het daarmee niet helemaal eens. „Het bleef een riskante zaak, de mijn uit de kor te willen halen", sprak ze enigszins verwijtend. „Gelukkig, dat het alle maal nog goed is afge lopen!" Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat met een helikopter van de Marine specialisten van de opruimingsdienst uit Den Helder zouden ko men om het monster, dat op zijn huid zeven tien centimeter lange voelhoorns heeft, on schadelijk te maken. Er bleek evenwel geen hefschroefvllegtulg be schikbaar, zoclat beslo ten werd de oprui mingsdienst te Vlissin gen vanmorgen deze karwei te laten op knappen. De plaats, waar dc mijn is achtergelaten, is door de rijkspolitie gemarkeerd met een staak en rode vlaggen. Aangenomen wordt dat het een mijn uit de laatste wereldoorlog is. Als gevolg van een ver-, anderde Rtromlng zou het gevaarte zijn bloot- gespoeld. Zeeuwse successen op kerstveiling Bergen op Zoom In de veilinghallen te Bergen op Zoom van de groente, en fruitveiling werd woensdag een kerstveiling ge houden van fruit. Ruim 40 ton fruit werd aangevoerd, waarvan 25 ton verpakt. Dit jaar waren er ook verschillende inzendin gen van Zeeuwse kwekers uit het eiland Tholen, waarvan een vijftal onder de beschikbaar gestelde prij zen voor het mooist ingezonden fruit viel. De eerste prils, een verguld zllyeren medaille werd behaald door R. Rog gebandKooien uit Tholen; de 2e prijs (riveren medaille) was voor P. Jacobs uit Woensdrecht terwijl aan de stichting „Vrederust" de derde medaille werd toegekend. De verdere prijzen bestonden uit tuinbouwvoorwerpen. De heer A. Hommel uit Oud-Vossemeer behaalde de 4e prijs; G. Geluk uit Tholen de 5e, P. RoggebandGeluk uit Tholen de 9e prijs en Mevr. Snijder uit Oud- Vossemecr de 10e prijs. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 6, 7 en 10. De klaproos-collecte heeft in Noord- gouwe 27,62 opgebracht. De collecte ten bate van de „Stichting tot steun aan het protestants reclasse- ringswerk" bracht te Nieuwdorp t 105.80 op. De dankdagcollecte ln de Nederlands hervormde kerk te Borssele heeft f 835.— opgebracht. VANDAAG Middelburg Electro: „Porte des Lilas", 19 en 2U5 uur, 14 Schouwburg: „Slssi, keizerin en moe der" (C.F.A.), 20 uur, a.l. Nederlands Koffiehuis: Vergadering Handelsbelangen, 20 uur. SchuttershofPostzegeltentoonstel- ling, 12-23 uur. jVilssingen Alhambra: „De lord, de lady en de butler", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „Overrompeling der vuurdui vels", 20 uur, 14 J. Goes Grand: „Kruispunt Bhowani", 20 uur, 14 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2