Omstreden postkantoor 's-Heerenhoek geopend VANDAAG OPENING VAN POSTZEGELTENTOONSTELLING .1EPH1T0" IN MIDDELBURG VERKIEZINGEN VOOR NIEUW WATERSCHAP ZUID-BEVELAND DONDERDAG 11 DECEMBER 1658 PROVINOIALE ZEEUWSE O O U R A N T 6 VERKRIJGBAAR BIJ ELKE GOEDE SLIJTER Heerenhoek geen bankinstelling is". Toch kan de eerste burger zijn vreugde niet uiten, „want we had den verwacht, dat Tante Pos wel iets goed zou maken, omdat 's Heeren hoek veel heeft moeten derven". „Helaas, Tante Pos, is een beetje ouderwets", verklaarde de heer Waelput onomwonden, „want het getuigt toch wel van een bijzon der ouderwetse opvatting, dat de kantoorhouders zelf de kantoor ruimte bescliikbaar moeten stel len. Destijds moest bij de gemeen te de gemeente-ontvanger ook aan deze bepaling voldoen, maar dat is allang verleden tijd". Overigens kon de heer Waelput op prettige besprekingen wijzen „en dat daarbij niet een oplossing uit de bus kwam, die beide partijen bevredigde, was alleen maar een gevolg van de oude voorschriften". De burgemeester wees er ook nog op, dat het gemeen- itfge1g&m bestuur een gunstiger gelegen plaats in het uitbreidingsplan nad aangewe zen, maar dat een „zo jammorlijk ge legen plaats, gelegen achter een niet zo fraai transrormatorhuisje, de voor keur had gekregen". Do kosten om de weg naar het post kantoortje te verbeteren schatte de heer Waelput op 10.000 „en ik vrees, dat de P.T.T. die ook niet voor haar rekening wil nemen"Ven der zwaaide de heer Waelput ook nog woorden van lof toe aan mevrouw Engelbert. Ook werd hog het woord gevoerd door de heer J. H. Verbaken, direc teur van het postkantoor in Goes, door pastoor Douenburg, door de ar chitect, de heer M. M. Duyvestijn uit Tilburg, en door de heer C. Paauwe, de plaatselijke besteller, die mevrouw Engelbert dankte voor de vele kopjes koffie. Mevrouw Engelbert toonde zich bijzonder erkentelijk voor de waarderende woorden, die tot haar gericht waren. En tenslotte dankte de nieuwe kantoorhouder, de heer Engelbert, voor de goede wensen, die hij van de verschillende sprekers ontving. Auto reed in sloot bij Hoedekenskerke Voor de derde maal in een tijdsbe stek van twee weken is op de pro vinciale weg bij Hoedekenskerke een auto door onverklaarbare oorzaak van de weg afgeraakt en in de sloot terechtgekomen. Ditmaal was het een personenauto, bestuurd door de heer D. uit Ovezande. Dokter Wöst- mann uit Kwadcndamme behandelde de bestuurder, die enkele hoofdwon den had opgelopen en die daarna met de andere inzittende van de auto, de heer De M. uit Ovezande, die onge deerd was gebleven, naar huis werd gebracht. De auto van de lieer D. was zwaar beschadigd. HET ROMMELDE HOG WAT NA.. Wnd.-directeur verrichtte de plechtigheid HET ROMMELDE gistermorgen nog een beetje na toen het omstreden nieuwe postkantoor in 's Heerenhoek werd geopendZo men weet, had burgemeester R. O. M. Waelput met volle instemming van de raad geweigerd dit nieuwe P.T.T.-kantoor officieel te openen, omdat het ge bouwd is op een voor het gemeen tebestuur onaanvaardbare plaats: ten eerste ligt het te ver van de dorpskern, ten tweede is het alleen via een modderig wegje te bereiken en ten derde gaat het schuil achter een onooglijk transformatorhuisje. Geen wonder dus, dat bij de opening waar de burgemeester overigens wel van zijn belangstelling blijk gaf over en weer wat aanvallen wer den gelanceerd en de verschillende standpunten werden verdedigd. Dit alles geschiedde echter in allo gemoe delijkheid, „want", zo zei burge meester Waelput „de bezwaren van het gemeentebestuur zijn niet gericht tegen iemand van de P.T.T. persoon lijk, maar tegen de ouderwetse voor schriften De officiële opening werd nu ver richt door de heer P. Koelewijn, waarnemend-directeur van het post- district Middelburg. Hij sneed het meningsverschil overigens niet direct aan. Eerst richtte hij zich tot de 72- jarige mevrouw M. Engelbert, die bijna 55 jaar van 1904 tot deze week toe kantoorhoudster in 's Heerenhoek is geweest. Uitvoerig dankte de heer Koelewijn haar voor de vele en langdurige diensten aan de gemeenschap en het bedrijf en hij vond het prettig, dat een „andere loot uit de stam Engelbert" een neef van de bejaarde kantoorhoud ster, de heer J. Engelbert haar taak overneemt. „In juni kwamen de plannen", zo zei de heer Koelewijn, „en nu reeds kunnen we het gebouwtje openen. Dat is wel zeer vlot en daarvoor danken wev in de eerste plaats het gemeentebestuur, dat ondanks de bezwaren tooh ook alle medewerking heeft gegeven om de bouwvergunning snel te krijgen". Hij wees er nog op, dat bij de P.T.T. het systeem bestaat, dat de kantoor houder zelf voor de kantoorruimte zorgt en hij vertelde, dat „de bouw elders financieel voor de heer Engel bert veel nadeliger zou zijn geweest". „En in vergelijking met andere plaat sen is de afstand naar de dorpskern nu ook weer niet zo groot, dat dit aanleiding zou moeten zijn om het nieuwe kantoor niet te accenteren! De kerk staat vlakbij", aldus no heer Koelewijn, „en dit mag toch meestal het middelpunt van het dorp genoemd worden". Bovendien is er midden in het dorp, „ten gerieve van gemeente bestuur en bevolking" nog een bus geplaatst. „Een gebeurtenis van groot belang", noemde burgemeester Waelput deze opening, „vooral ook, omdat er ln Onderling Boerenverzeke- ringsfonds sterk gegroeid Provinciale vergadering voor Zeeland. Het Onderling Boerenverzekerlngs- fonds, de organisatie voor de le vensverzekering van de hoer, hield zijn provinciale vergadering voor Zeeland in Goes. De voorzitter, de heer Zwart wees er in zijn openingswoord op, dat de snelle groei van het O.B.F. het be stuur ertoe had gebracht aan de pro vinciale vergaderingen thans een voorstel te doen tot instelling van een ledenraad, teneinde het contact met de leden verder te verstevigen. De directeur, de heer drs. A. de Boer deelde o.m. mee dat in ruim 4 jaar het ledental met ruim 5000 steeg tot 23800; het aantal verzeke ringen steeg in dezelfde periode met rond 8600 tot 32300. Uit de grote stijging van het gemid deld verzekerd bedrag per lid in 1945 bedroeg dit nog 3186, in 1958 was dit gestegen tot 7172 blijkt eveneens de sterk gegroeide behoef te aan levensverzekeringen in de agrarische sector, al speelt hierin ook de muntontwaarding een rol mee. Het verzekerde bedrag steeg van bijna 100 miljoen in 1954 tot ruim 181 miljoen thans. Tezamen met de zusterorganisatie voor de collectieve verzekering in de agrarische sector, het Coöperatief Verzekeringsfonds, is momenteel een verzekerd kapitaal van 500 miljoen overschreden. Na enkele aspecten van de organi satorische ontwikkeling te hebben belicht, stond spreker stil bij de be leggingen, welke in de afgelopen 4 jaar met 13 miljoen toenamen tot 30,3 miljoen. De uitkeringen aan de leden bena deren momenteel een bedrag van 1 miljoen per jaar. Het waarborgfonds en het fonds voor extra uitkeringen aan de leden thans tezamen 3.6 miljoen groot bedragen thans 13 van de pre mie-reserve. De extra uitkering aan de leden kan geleidelijk worden op gevoerd tot momenteel 9,7 van het bij uitkering beschikbaar komende bedrag. Het voorstel tot een ingrijpende wij ziging van de statuten, c.m. voor de instelling van een ledenraad, kon de goedkeuring van de vergadering verkrijgen. In de commissarissen-vacature Zee landFriesland werd de heer A. Heida te Wolvega herkozen. NA EEN NACHT VOL BEDRIJVIGHEID Jhr. De Casembroot opent „miljoenenexpositie" \TANNACHT, toen Middelburg een rustende stad was, is er v ruim twee miljoen gulden de grote Schuttershofzaal bin nengedragen. Daarbinnen bewoog zich een zestigtal nijvere filatelisten, leden van de afdeling Walcheren van de Inter nationale Vereniging „Fhilatelica", die met deze kapitale som druk in de weer waren. Zorgvuldig in de weer, mag men wel zeggen, want de postzegels, die op de eerste Zeeuwse tentoon stelling worden gehangen, behoren niet tot de zaken-van-alle- dag Dat komt niet alleen tot uiting in de ruim twee miljoen, de waarde, die de zegeltjes met elkaar vertegenwoordigen, maar vooral ook door de fraaie collecties en verzamelingen, die men hier in de Schuttershofzaal in de tijd van een middag, een avond én een nacht heeft gerangschikt. Men heeft hier inder daad in een korte spanne tijds een fraaie tentoonstelling in gericht, die zowel de aandacht van de verzamelaars als van de „minder geïnteresseerden" zal trekken. Terwijl Middelburg sliep, hebben de leden van de afdeling Walche ren de „laatste hand" aan hun in recordtijd „opgetrokken" ten toonstelling gelegd. Een opgewekt, maar tevens noodzakelijk tempo: heden, donderdagmorgen om elf uur, zal de commissaris der konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, de opening van de tentoonstelling verrichten. Deze tentoonstelling, de „Zephi- to", wordt door de afdeling Wal cheren van „Philateliea" georga niseerd ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. De expositie, die zowel vandaag als morgen, vrij dag en overmorgen, zaterdag, voor het publiek toegankelijk zal zijn, beoogt Zeeuwse flletalisten in staat te stellen te tonen, wat zij van hun hobby waaron der naast postzegels ook het ver zamelen van poststukken e.d. wordt gerekend weten te ma ken. De afdeling hoopt uiteraard tevens, dat hierdoor nog meer Zeeuwen het verzamelen van postzegels tot hun liefhebberij zullen maken. Het geklop en gehamer van gis termiddag en de bedrijvigheid van «leze nacht hebben 256 kaders (vi trines) in de Schuttershofzaal Er moest woensdag heel wat ge timmerd en geschroefd worden, eer men de fraaie collecties post zegels aan de ruim 250 in het Middelburgse Schuttershof opge stelde vitrines kon toevertrouwen.. achtergelaten, waarin liefst 5000 albumbladeren met postzegels prijkenHet aantal zegels? Voor het tellen zou men wellicht (Foto P.Z.C.) de ganse tentoonstlelingsduur no dig hebben Men kwam ruimte tekort om dé verschillende schitterende Zeeuwse verzamelingen in de kaders onder te brengen. Daarom schakelde de kordate organisatie commissie waarvan de heer F. J. Konraad de leiding heeft nog maar een aantal kaders in, dat op het toneel een plaatsje kreeg Bladerend ln de tentoonstellings catalogus treft men aanduidingen als „A. Rorije, Vlissingen, Neder land ongebruikt, 2 kaders"; „J. A. Pouwer, Middelburg, Nederlandse zegels met opdrukken, 1 kader"; „P. C. van Maelsaeke, Arnemui- den. Rusland 6 kaders"; „N .A. Malcorps, Middelburg, Letland van 1918 tot en met 1932 (ten toonstelling Riga) 1 kader"; „M. D. Ramonat, Goes, de reconstruc tie van de plaats van de 1 penny bruin van Engeland met 4 letters in de hoeken, 1 kader"; „J. van Vlier, Domburg, ontwikkeling van de Staat Israël, luchtvaart, scheepvaart, sport enz. 3 kaders"; „K. Otte, Middelburg, enkele bij zondere K.L.M.-vIuehten, 1 ka der"; „M. C. Deurwaarder, 's-H.- De voorzitter van de organisatie- commissie van de Zephitode heer F. J. Konraad middenin bewondering voor een onderdeel van de Postmuseum-inzending. Rechts mej. E. Driessen, cónserva- frice van het Postmuseum uit Den Haag, dat met een bijzonder bê waardevolle collectie op de Zeeuw- n se postzegeltentoonstelling is ver- tegenwoordigd. (Foto P.Z.C.) m Arendskerke, luchtpoststukken M van Nederland. Amerika alge- meen, ook zeppelin- en ballonpost- stukken"; J. J. Roland, Vlissin- gen, diverse eorste dag envelop- |f pen van de gehele wereld, 1 ka- der". Zo gaat het door.... Er zijn inzendingen speciale stempels en „motiefverzamelin- gen", waarbij de filatelist zich heeft toegelegd op het ver- garen van zegels, die betrek- king hebben op één bepaald on- derwerp. Zulks kan de volksgezondheid be- treffen, de landbouw, de muziek, dieren, padvinders op postzegels, de geschiedenis van de Tweede s Wereldoorlog, natie-vlaggen, ar- chitectuur, spreekwoorden. „Is- raël en de Bijbel". „Transvaal en de Boerenoorlog" en de Expo '58 Nochtans: dit is een beperk- te opsomming „Specialités op de tentoonstel- ling zijn de inzending van het Ne- derlands Postmuseum en enkele inzendingen, die „ter opluistering" aanwezig zijn. Bijzonder waardevol is de eollee- tie van het Nederlands Postmu- fieum. die met name de twee oud- 8te uitgiften behandelt. Enkele lijsten zijn gewijd aan het ont- M staan van de postzegels, waarbij ook de schetsen, hiertoe door kunstenaars vervaardigd, worden getoond. Van de 5, 10 en 15 cent van 1852 zijn enkele unieke exem- |f plaren aanwezig, aan de hand waarvan indertijd de kleur werd gekozen. Het zou geen goede postzegelten- toonstelling zijn, als de verzame- laars van een bezoek niet met een bijzonder aandenken huis- p waarts konden keren. Daarom is er ln de foyer van het Schutters- hof een postkantoor ingericht, waar een speciaal stempel het Zeeuwse wapen met in de rand „Zephito 1958" zal worden ge- hanteerd. Vannacht is er dus gewerkt in p Middelburg, is er door nijvere filatelisten, wier afdeling het derde lustrum viert, met mil- joe itjes omgesprongen. llllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1IIIIIII1IIIIIII11IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1I1IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIII1II llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Orgelconcerten in Zierikzee Nu binnen afzienbare tijd In Zierik zee verschillende nieuwe orgels zul len worden gebouwd, heeft het co mité „Orgelconcerten Zierikzee" het initiatief genomen om regelmatig, zo mogelijk in verschillende kerken, or gelconcerten te geven. Naast de nieuwe orgels die voor j Zierikzee in aanbouw zijn, of waar- 3 van de bouw in het vooruitzicht is gesteld, beschikt men in Zierikzee in de Nieuwe Kerk nog over een oud orgel van bijzondere schoonheid. Dit orgel leent zich, volgens een schrij ven van het „comité orgelconcerten Zierikzee" buitengewoon voor de „oudere werken", terwijl op de nieu we orgels muziek van hedendaagse componisten beter kan worden uit gevoerd. Het eerste concert zal worden gege ven op woensdag 17 december, op het oude orgel in de Nieuwe Kerk door Lambert Erné, organist van de Nico- lai-kerk te Utrecht. Aan dit concert zal vocale medewer king worden verleend door mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk uit Zie rikzee, die een aantal kerstliederen zal zingen. korte termijn. Als de nieuwste ont wikkelingen in het bankwezen noem de de heer Jongman het oprichten van de dochteronderneming tot fi nanciering van bedrijfspanden en vooral de mogelijkheid tot het aan gaan van een persoonlijke lening. Mr. Velema gaf vervolgens na de {>auze een overzicht van de op- eiding voor de banken, de perspec tieven en de sociale verzorging. Hij stipte aan, dat hot bankpersoneel niet alleen en uitsluitend administra tief is. Hierna gaf hij aan de hand van een tweetal statistieken de per soneelsbezetting en de mogelijkheden tot ontplooiing aan. Het massale werk, aldus bleek uit de toelichting van mr. Velema, waarbij tempo en accuratesse het voornaamste zijn, geschiedt merendeels door jongeren. Echter naast theoretische en prakti sche kennis en vaardigheid wordt ge durende dc laatste tijd steeds meer aandacht besteed aan de karakter eigenschappen van het personeel. Voorts wees de heer Velema nog op het belang van teamgeest. Na beëin diging van beide lezingen ontstond nog een drukke discussie. Melkhandelaren maken propaganda De gezamenlijke melkhandelaren t.e Goes hebben dinsdagmiddag en -avond propagandabijeenkomsten in het gebouw „De Prins van Oranje" gehouden, 's Middags kon de jeugd genieten van een filmprogramma, waarin de komische films de hoofd schotel vormden, In het avondpro gramma voor de ouderen werd een kleurenfilm over de fabricage van margarine vertoond, terwijl er in de pauze aan hersengymnastiek werd gedaan en waaraan enkele prijzen verbonden waren. Vandaag zullen de programma's herhaald worden. (Slot van pag. 2) I. J. Smallegange, 2 A. D. J. Dees, M. van Fraassen, res. D. Zandljk. Ook bij het opstellen van de voor dracht voor gezworene in district XV moest worden gestemd, na melijk voor de eerste plaats tus sen de heren Smallegange en Van Fraassen (uitslag stemming 138 tegen 55 vóór Smallegange) en vervolgens voor de tweede plaats tussen de heren A. D. J. Dees en Van Fraassen (uitslag stemming 145 tegen 52 vóór de heer Dees). District XVI: 1 ir. W. Kakebeke, 2 C. van Gorsel, 3 Joh. Blok. Hoofdingelanden: vier zetels voor het ongebouwd en één voor het gebouwd elk met twee kandidaten en even tueel een reserve. District I: ongebouwd: 1 A. C. Meu- lenberg, 2 B. Remijn, res. C. de Win ter; 1 J. P. v. d. Broecke, 2 D. San- derse; 1 A. H. Zandee, 2 P. Vette Jzn., res. A. J. de Jager Gzn; 1 J. van Nieuwenhuijze, 2 A. Blok Pzn; gebouwd: 1 M. Boonman, 2 C. van 't Westeinde. District II: ongebouwd: 1 S. Wisse, 2 G. de Jager; 1 J. J. Klompe, 2 A. Rijk, res. J. P. van Kleunen; 1 M. J. Mol, 2 W. P. M. van Liere, res. A. C. Blok; 1 J. G. de Jager, 2 J. v. d. Weele, gebouwd: 1 burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, 2 S. A. N. van Oeveren. District III: ongebouwd: 1 Albr. Re- mijn, 2 Jac. Vermue Hzn; 1 J. de Ja ger Azn., 2 Mar. Vermue; 1 P. E. Vermue Jzn. 2 C. van Stee; 1 J. v. d. Dries, 2 L. Rijk; gebouwd: 1 Fr. Dekker, 2 J. Kloet. District IV: ongebouwd: 1M. Nijsten, 2 P. Dekker Pzn., res. W. Vermue; 1 C. de Winter, 2 A. de Jonge, res. M. M. Rijk; 1 A. Quist. 2 J. C. van Steen 1 W. A. Mol, 2 D. Boonman; ge bouwd: 1 L. de Winter, 2 A. L van Overbeeke. District V: ongebouwd: 1 J. P. Lin- denbergh, 2 J. Allemekinders, res. M. B. van Iwaarden; 1 J. Goense, 2 C. J. G. de Wael; 1 J. Vermue, 2 C. Ver mue; 1 P. van Stee, 2 A. Knuit, ge bouwd: 1 Th. J. Andrlessen (in zijn plaats zal worden voorgedragen de nog te benoemen hurgemeester van Heinkenszand), 2 H. Grimm. 1 District VI: ongebouwd: 1 K. Zee vaart, 2 J. Steketee: 1 M. J. Alme- klnders, 2 D. Driedijk; 1 P. M. C. van Nieuwenhuijze, 2 P. J. Slnke; 1 A. Koeman P2n., 2 Joh. Krijger; ge bouwd: 1 J. dc Dreu Pzn., 2 W. N. van Liere. District VU: ongebouwd: 1 D. M. Rouw, 2 J. Oudkerk, res. G. de Feij- ter; 1 ir. J. Minderhoud, 2 L. J. Bur ger; 2 M. van Nieuwenhuijze; 1 F. A. Bom, 2 M. Janse; 1 F. de Groene, 2 J. F. Meulenberg, res. R. B. Boel man; gebouwd: 1 C. Burger, 2 C. J. Bal. District Vm: ongebouwd: 1 J. V. van 't Westelnde, 2 J. Boonman Dzn., res. B. Markussc, 1 M. ,H. van Liere, 2 P. Minnaard, res. L. Tolhoek; 1 I. Luteijn, 2 M. Mol J.Jzn., res. G. Braam., 1 Ir. A. E. Bruijning, 2 J. Nieuwenhuijze Mzn., gebouwd: 1 burgemeester D. M. Vermet, 2 M. Schipper Mzn. District IX: ongebouwd: 1 P. Boon man, 2 Jac. Boonman, res. D. Jas- perse; 1 Mrt. Steijn-Goense, 2 Jacob Rijk, res. H. Leendertse; 1 L Groe- newege, 2 J. Boogaard, res. P. van 't Westelnde; 1 C. Boogaard, 2 A. Wouterse; gebouwd: 1 J- Vermue, 2 burgemeester H. J. M. Stieger. District X: ongebouwd; 1 W. M. van Nieuwenhuijze, 2 J. v. d. Velde, res. A. Sinke, Jzn.. 1 mr. H. B. Bouw man, 2 A. C. Burger, res. M. Bolier: 1 notaris M. E. J. F. van Dissel, 2 J. Buteijn; 1 J. M. Buysrogge. 2 J. A. Trimpe-Burger, res. M. N. Noord- hoek; gebouwd: 1 M. J. Bakker, 2 notaris W. Hamelink. District XI: ongebouwd: 1 J. van Overbeeke, 2 J. Burger F2n.. res. K. P. Dominicus; 1 M. C. Lindenbergh. 2 W. A. G. Dekker, reS. A. Wabeke; 1 J. M. C. Straub, 2 J. Meeuwse; 1 Sj. Wartena, 2 Joh. van Leeuwen, ge bouwd: 1 burgemeester C. N. F. van Sas, 2 Joh. Hamelink. District XII: ongebouwd; 1 J. L. de Jager, 2 F. van Hoorn, res. J. Goud en L. Verdurm; 1 P. Scheele, 2 J. de Regt, res. J. L. de Jager-de Vlieger: 1 P. J. in 't Anker, 2 C. Gouds; 1 J. J. Lindenbergh, 2 W. J. Eicrens: gebouwd: 1 burgemeester H. G. van Suvlekom. 2 J. Balkenende. District XHI: ongebouwd: 1 H. Gle- rum, 2 L. J. Boot, res. C. J. v. d. Velde; 1 L. E. de Koeijer, 2 J. E. Kole, res. J. Simonse; 1 D. J. de Koeijer, 2 J. Rouw; 1 P. H. A. Pol derman, 2 W. Rijk, res. A. Zandee, gebouwd: 1 burgemeester A. C. Wil- lemsen, 2 P. J. de Leeuw. District XIV: ongebouwd: 1 Joh. Gle- rum, 2 J. Sinke, res. H. C. Poley; 1 A. J. Boone, 2 Joh. Boone, res. J. J. Mol; 1 J. Blok Azn., 2 A. F. Blok; 1 L. J. de Rijke Sr., 2 L. J. de Rijke Jr., gebouwd: 1 C. van Iwaarden (na stemming met zijn tegenkandidaat, burgemeester A. Schipper van Krui- nlngen), 2 A. A. Visser. District XV: ongebouwd: 1 I. J. Smallegange, 2 Jac. Vogelaar, res. W. J. Kakebeke; 1 M. van Fraassen, 2 C. Mol, res. J. Blok; 1 A. D. J. Dees, 2 Jan Zandijk, res. A. C. Panny; 1 D. P. Wouterse, 2 L. Vogelaar Tzn., febouwd: 1 burgemeester L. Gnossen burgemeester A. Lokker. District XVI: ongebouwd: 1 ir. W. Kakebeke. 2 C. van Gorsel, res. C. J. v. <1. Werff; 1 L. J. Bruïjnzeel, 2 H. van Gorsel: 1 J. M. Kakebeke, 2 H. J. Sentse; 1 J. A. W. van Liere, 2 mr. J. Tliielen; gebouwd: 1 J. Q. C. Lenshoek, 2 Joh. Blok, res. J. A. van Nieuwenhuijze. De districten zijn globaal genomen als volgt ingedeeld: I. Xieüwdorp; II WolfaartsdijkHl Lewedorp en Heerenhoek: IV Borssele en ge deeltelijk Ovezande; V Heinkenszand; VI Oudelande, Ellewoutsdijk en ge deeltelijk Ovezande; VII Wilhelmi- nadorp; VHI De Poel, met 's Heer Abtskcrke en Sinoutskerke; IV 's Gravenpolder, Hoedekenskerke en Kwadendamme: X Goes én Kloetin- ge; XI Rattendijke, Wemeldinge en noordelijk deel Kapelle-Biezeiinge; XII zuidelijk deel Kapelie-Biezelinge en Schore; XIII het gebied tussen het Kanaal door Zuld-Bevcland en Yerse- ke; XIV Krulnlngen; XV Krabben- dijkc ca Waarde; XVI Rüland-Bath. (Advertentie) COGNAC VMR DE HANDEL: K VAN I00BIZ. VLAARDINGEN TE MIDDELBURG Bijeenkomst Contactcentrum Bedrijfsleven-Onderwijs Bespreking over het Bankwezen Het Coutactcentrum Bedrijfsleven- Onderwijs in Zeeland hield woens dagmiddag in het Nederlands Koffie huis te Middelburg een bijeenkomst, waarin als onderwerp het bankwezen behandeld werd. De vergadering stond onder leiding van ir. T. Mi- chielsen, die er iu zijn openingswoord op wees, dat het contactcentrum in het leven is geroepen om de kloof die bestaat tussen het onderwijs en het bedrijfsleven, zoveel mogelijk te overbruggen. Het C.B.O. acht het nuttig, dat de leraren de behoeften van het bedrijfs leven kennen, omdat meer en meer het onderwijspersoneel om inliehtin- fon gevraagd wordt betreffende de eroepskeuze. Voorts wees ir. Mi- chielsen er op, dat hot dus geenszins de bedoeling is om de taak van het onderwijspersoneel over te nemen, maar om deze aan te vullen. Vervolgens kwam het onderwerp van deze middag aan de orde, dat werd toegelicht door de heren D. F. P. Hoegen, directeur van de Amster- damsche Bank te Middelburg, drs. C. D. Jongman, hoofd van het econo misch bureau en mr. H. Velema, lid van de afdeling personeelszaken van deze bank. De heer Hoegen bepaalde zich tot het geven van een kort his torisch overzicht van het bankwe zen on de taak van het onderwijsper soneel om een aanvulling van het leerplan te geven in de richting van het bedrijfsleven. Drs. Jongman gaf hierna een alge meen beeld van de moderne bank en de nieuwste ontwikkeling in het bankwezen. Hij noemde als voor naamste functies van de bank de kredietverlening de schakelpositie tussen hinnen- en buitenlands beta- lingsverkeer en de bemiddelaarsfunc- tio in de kredietverlening op lange en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13