*7\ terwijl u stookt 1 LIKDOORNS Iiotcl-café- restaurant IJSVERMAAK AGENT (EN) TELEFUNKEN L. J.v.'tWestende n.v. N.V. Amsterdamse Maritiem Transport Mij. Waar zijn onze schepen? Tekko Taks op de vliegende Hollander 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 -****************** Zaterdag 13 december a.s. hopen onze gelief- de ouders, behuwd- en grootouders Q. J. v. d. HEUVEL en H. F. W. v. d. HEUVEL— VAN HOORN, hun 25-jarig huwelijk te herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blij- ven, is de wens van hun dankbare kinde- ren, behuwd- en :i! kleinkinderen. Vlissingen, dec. 1958. Nieuwstraat 35. verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antlsep- tisch Likdoornmiddel van f. 1.60bespaart U veel ellende. TE HUUR: te Middelburg. Brieven no. 1058, bureau P.Z.C., Middelburg. De tegen 10 dezer aange kondigde veiling van woon huis en timmermanswerk plaats, door de heer M. X. de Rijke te Haamstede, gaal niet door. Notaris M. C. van den Bout, Renesse. ALGEMENE LEDEN VERGADERING op 17 december a.s. om 20 uur, in de Prins van Oranje te Goes. Agenda ter inzage bij de bestuursleden. De secretaris, F. M. Franken p/a fa. Franken Van Weel, Goes. gezocht, voor de verkoop van MOTORTRUCKS voor huis-aan-huis bezor ging en bestelwerk van groenten, melk, brood, pe troleum enz. Brieven lett. E 47, bureau P.Z.C., Vlissingen. r Het hoe en waarom van televisie zal de vakman U graag vertellen. Middelburg - Markt 73 Vlissingen - Walstr. 4-6 De Ruyterkade 139 - Amsterdam. Wij vragen voor onze moderne turbine-tank schepen (18.000 t. dw.) A. 2e WERKTUIGKUNDI diploma B, met turbine-ervaring) B. 4e WERKTUIGKUNDI (ten minste V.D.) C. ASSISTENT- WERKTUIGKUNDIGE D. 3e STUURMAN E. 4e SI GE GE iTUURMAN iTUURMAN p Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres. >v A? ftj O koLen stook toch niet te duur! Velen zullen deze advertentie met genoegen lezen. Omdat hun hierin wordt ver teld, hoe zij deze winter tientallen guldens op hun kolenrekening kunnen besparen. Tal van mensen stoken namelijk duurder dan nodig is. Uit gewoonte of onwetend heid stoken zij uitsluitend antraciet, hoewel hun haard daar helemaal niet om vraagt. Het Is een verkeerde gedachte dat men een haard of kachel alléén met antraciet kan stoken. Met een veel goedkoper mengsel van antraciet en cokes of eierkolen brandt hij even goed en net zo vro lijk. Goede haarden en kachels zijn daar op gemaakt! Ook zijn er haarden in de handel die speciaal geschikt zijn voor de goedkope antraciet nootjes V. Er zijn zelfs zo genaamde „alles-branders", waarin men elke vaste brand stof stoken kan. Misschien stookt ook U te duur... Ook uit gewoonte en zonder het te weten. Vraag Uw kolenleverancier eens om advies. Leg hem deze advertentie voor en laat hem U eens vertellen, hoe ook U wellicht op Uw kolenrekening kunt bezuinigen. Waarom zou U méér geld verstoken dan strikt nodig is? De tijden zijn al duur genoeg. Stichting Vaste Brandstoffen - Hooigracht 16 Den Haag. Aagtedijk 7 te East London.. Aagtekerk 7 n. Pt. Said. Aardijk 6 te Mobile. Abbekerk 8 te Antwerpen. Alcor 6 te Hamburg. Alioth 5 te Santos. Almdijk 7 te Antwerpen. Alphacca 7 116 m. n.n.w. Natal. Alphard 7 n. St.-Vincent C.V. Amerskerk 7 315 m. w.n.w. Walvis Baai. Andijk 7 te Hamburg. Annenkerk 6 v. A'dam n- Beira. Applngedam 7 te Antwerpen. Arendskerk 6 te Kobe. Arkeldijk 7 360 m. Azoren. Amedijk 6 v. Galveston n. Tampa. Attis 8 v. Curasao n. Kingston. Axeldijk 7 240 m. wn.w. Bermuda's Akkrumdijk 7 90 m. z.z.o. Bermuda's. Boskoop 7 te Rotterdam- Bali 7 te Penang. Bantam 7 te Blak. Bawean 6 v. A'dam n Surabaja. Binnenhaven 7 10 m. n-o. Kaap St.- Vincent Bloemfontein 8 v. Pt. Elisabeth n. East Londen. Brinio p 7 Klelerkanaal. Calamares 5 te Guayaquil. Caltex Arnhem 7 27 m- w.n.w. Kaap Bon Caltex Delft 7 27 m, z. Mukalla. Caltex Rotterdam 9 te Suez. Camitia 7 800 m. z.z.w. Colombo. Carrillo 6 dw. zuidpunt Californlë. Castor 8 v. Pto. Ordaz n. R'dam. Cleodora 9 te Pladjoe. Colytto 8 te Los Angeles. Crania 0 130 m. o. Fortaleza. Caltex the Hague 6 v. Aruba n- Rio de Janeiro. Diemerdijk 7 100 m. z.o Kaap Blanco. Dordrecht 7 te Vlaai-dingen. DuivendIJk 8 v. Schiedam n. Antwerpen- Drente 7 te Pladjoe. Esso Amsterdam 7 300 m. n. Haïti. Esso Nedex-land 8 v. Pt. Said n. Land's End v. o. Friesland (K.R.L. 8 te East Londen. Garoet 4 te Hamburg. Groote Beer 8 te Sydney. Heemskerk 7 te Genua. Hoogland 5 v. IJmuiden n. New Castle. Hulst 5 v. Lissabon n. Antwerpen. Ivoorkust 7 te Novoredondo. Japara (K-R.L.) 8 te Bahrein. Johanca 4 te Livorno. Kalinga 7 270 m. n. v. Puerto Rico. Kalydon 8 v. Sundsvall n. Geffle. Katelysia 9 te Sydney. Kara 7 300 m. w. v. Madeira. Kellia 7 190 m. w. v. Martinique. Kennemerland p. 9 St. Paul Rocks n. Las Palmas. Khasiella 6 n. Punta Cardon. Kloosterdijk 8 te Vera Cruz. Korenia 6 te Sundsvall. Kosicia 8 te Thameshaven. Kreeft 7 170 m. n.t.w. v. Trondhelm. Kryptos 7 n. Lissabon. Laurenskerk 7 450 m. w.n.w. v. Pt. Said. Laagkerk 9 te Khorramshar. Laarderkerk 7 te Londen. Langkoeas 8 te Balikpapan. Le Maire 5 w. v. Sabang. Leopoldskerk p. 8 Finisterre n. Hamburg. Leto 8 v. Dakar n. Takoradl. Limburg 7 v. Singapore. Lindekerk 8 n. Hamburg. Lissekeik 9 v. A dam n- Bremen. Loenerl- rk 8 v. Port Said n. Antwerpen Lombok 6 n. San Francisco. Maashaven 5 v. Rio'de Janeiro. Maasland 6 te Hamburg. Maetsuycker 7 te Port Swettenham. Marcella 5 20 m. z. v. IJsland. Marietje Bohmer 6 te Izmir. Marnelloyd 6 Belawan. Meliskerk 7 v. Londen. Merwede 6 n. Dakar. Mirzam N 7 te Fedalah. Mitra 6 n. Rotterdam. Montferland 8 v. Las Palmas- Muiderkerk 6 v. Marseille. Musilloyd 8 te Hamburg. Mijdrecht 7 n. Zweden. Naess Commander 5 dw. v. Cyprus. Naess Lion 7 n. Houston. Naess Tiger p. 7 Kaap Bon. Nestor 8 v. Teruba. Nias 8 te Antwerpen. Noordwijk 9 te Rotterdam. Nijkerk 5 700 m. o.z.o. v. Socotra. Oldekerk 7 v. Casablanca. Omala 7 n. Rotterdam. Ommenkerk G n. Mombasa. Oostkerk 5 te Beira. Oostzee 5 te Beira. Oranje 9 v. Sydney n. Melbourne. Oranje Nassau 6 v. La Guaira. Ouwerkerk 7 te Hongkong. Perna 7 255 m. w.z.w. v. Bombay. Plato 7 n. Amsterdam. Polydorus 8 te Singapore. 61. Maar al waren Tekko's gedachten nog zo somber, toch begreep hij, dat er gehandeld diende te wor den, wilde hij Tomson en Jenkins kunnen verlossen. „Ga eens kijken wat voor wapens we hebben of wat voor wapens kan door gaan!" beval hij. „Er moet iets gebeuren, het geeft niet wat!" Nu, gebeuren deed er wel iets, zij het dan ook voorlopig alleen maar met Tomson en Jenkins. Zwaar gebonden werden de beide matrozen naar het ver brandde dorp gedragen, dat men alweer aan het opbou wen was en waar hot dorps hoofd, omringd door een schare negers, hen dreigend stond op te wachten. „Bin den hen vast!" klonk de zodra de twee slachtoffers weer op eigen be nen stonden. En voordat Tomson en Jenkins wisten wat er gebeurde, waren zij ieder al- weer muurvast aan een soort martelpaal ge bonden. „Er zullen recht geschieden V' barste jm van het dorpshoofd dan. dicijnman zullen vonnis wijzen!" Roggeveen 7 v. Mombasa n. Lourengo Marquez. Rijndam 7 te New York. Rijnkerk 8 te Durban. Stanvac Talang Akar 7 te Telok Anson. Sarpedon 8 te Miragoam. Schelpwijk 8 v. New York n. Bachaquero Schouten 5 n. Port Elisabeth. Schledijk 0 n. New York. Slledrecht 9 v. R'dam n. Novorosslsk. Stad Rotterdam p. 7 Majorca. Stad Schiedam 7 z. Barcelona. Statendam 8 v. Nelhork n. Bermuda's. Steenwijk 7 425 m. z.z.w. v. Kp. Race. Straat Bali 5 te Lourengo Marques. Straat- Cook 5 800 m. w. v. Melbourne. Straat Lombok 6 te Durban. Straat Malakka 5 n. Hongkong. Sumatra 7 v. Bangkok n. Labuan. Statue of Liberty 8 v. Philadelphia n Port Said. Tara G n. Rio de Janeiro. Telamon 7 450 m. z. v. Azoren. Tjimenteng 5 n. Hongkong. Utrecht 7 te Djeddah. Van Spilbergen 8 te Takoradl. Vasum p. 9 Aden n. La Spezia- Waal 0 te Amsterdam. Waterman 8 v. Rotterdam n- Sydney. Wieldrecht 8 te New York. Willemstad 7 90 m. z.z.w. v. Ouessant. Witmarsum 7 te New Orleans. Zaankerk 8 v. Aden n. Fremantle. Zulderkerk 7 te Antwerpen. Zuiderkruis 8 v. a. .-n n. Suez. #Zeer binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met een uitbreiding van hotel Krasnapolsky te Amsterdam, om vattende een nieuwe vleugel op de hoek van de Warmoesstraat en de St. Jans straat met een ruime kelder voor stal ling van 700 fietsen, een bulten- en bin- nenhal, een zaal met H50 zitplaatsen be nevens een garderobe, twee kleinere verr derzalen en 80 kamers met elk twee bedden en badgelegenheden, ver deeld over vier etages. Maandagochtend Is deze uitbreiding aanbesteed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6