Is Zeeland actief genoeg rond Sloeplan Zeeuwse Almanak Walcherse zweefclub wordt weer actief 4^ beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! V.V.V. MIDDELBURG SPLITST HAAR WERK IN 2 AFDELINGEN ASSIMILATIE-PROCES" VOOR AMBONEZEN IN ZEELAND' Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 11958 1 PROF, VAN BEUSEKOM: Plan wordt niet gedragen door de publieke opinie van Nederland. Voor het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel sprak dinsdagmiddag prof. dr. ir. H. G. van Beusekom over een aantal problemen rond de industrialisatie in Nederland. Met name ging deze spreker in op de noodzakelijkheid van de industriespreiding, waarbij hij enkele rapporten over dit ontwerp verschenen besprak. Professor Van Beusekom betoogde, dat tot dusver in deze rapporten heel weinig over Zeeland als mogelijke industrieprovincie is gezegd. Zo wordt dit gewest bijvoorbeeld niet genoemd in het raport „Het Westen en overig Nederland". Wel wordt nu in de Zesde ïndustrfalisatienota gesproken over het Sloeplan, welk plan naar de overtuiging van prof. Van Bensekom van groot belang is. „De Europoort mag men wel als nummer één stellen dit kan zonder jaloezie gebeuren maar het Sloeplan is zeker nummer twee". Professor Van Beusekom citeerde een zin uit de industrialisatie-nota, name lijk de passage waarbij als een voor waarde voor de ontwikkeling van het Sloe wordt gesteld, dat cr ook van ondernemerszijde belangstelling voor dit project moet bestaan. In dit ver band betoogde hij, dat Zeeland acti viteit nodig heeft. „Ik zeg niet, dat Zeeland niet actief Is, maar de activi teit zal nog verhoogd moeten wor den". Spreker concludeerde, dat het Sloeplan niet gedragen wordt door de publieke opinie in Nederland. Men ziet Zeeland nog te veel als een landbouwprovincie en men denkt: „Ze redden zich daar wel!" Wat doet Zeeland echter zelf, zo vroeg professor Van Beusekom zich af. In dit verband bracht hij een artikel ter sprake in de N.R. C., waarin was gesteld dat elke Solitieke partij een eigen ontwik- elingsgebied annexeert, de P. v. d. A. het noorden, de K.VJP. het zuiden en de V.V.D. de randstad. Naar de overtuiging van profes sor Van Beusekom is het hier niet zo zeer een politieke kwestie, dan wel een zaak van activiteit. l)c spreker wees er vervolgens op, dat het Deltaplan de verbindingen niet overig Nederland zal verbeteren, „maar wij hebben nog niet geleerd te denken in de afmetingen van het Deltaplan. Hier in Zeeland is een prachtig gebied om basisindustrie te vestigen". Prof. Van Beusekom her innerde aan het pleidooi voor het Sloeplan onlangs geleverd door de burgemeester van Vlaardingen, mr. »J. ff December, met feest'lijke dagen. Komt weldra de aandacht weer vragen. 7.org daarom op tijd Voor BOOTZ' feest zeker slagen. n TIP VAN BOOTZ Inz. de Hr. D. S-, Anna Paulovma, ontv. 1 fl. TIP l Ld- Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz Amsterdam. Heusdens en betoogde, dat de gun stige plaats van Zeeland in de middel eeuwen en tijden van de West- en Oostlndische Compagnieën nog altijd bestaat. Vervolgens behandelde spreker een aantal aspecten van regionale indus trialisatie. waarbij hij met name aan dacht schonk aan de mens op het te industrialiseren platteland. De aan- Advertentie) Bij pijw, jri«p «I „l»«derij girotl lergi «es enkel teblét dit U wtir mil plezier Uw wtrk tont dom! w van het gezin en de vrije ijdsbesteding werden daarbij aange stipt, waarna spreker eindigde met oen citaat uit een vroegere industria- lisatienota, waarin de mens ook cen traal werd gesteld. Er volgde op deze voordracht een ge animeerde discussie, Waarbij met na me de burgemeester van VHssiugen. mr. B. Kolff, het verwijt van de hand wees, dat er iu Zeeland zelf nog wei nig gedaan zou zijn. Er diende aller eerst een barrière te worden opge ruimd, zo betoogde mr. Kolff. het geen gebeurd is toen ook Zeeland aangewezen werd als ontwikkelings- ëebied. eze lunchbijeenkomst werd gepresi deerd door Ir. J. P. Berdenis van Ber- lekom, voorzitter van het Departe ment Zeeland, die aan het slot pro fessor Van Beusekom hartelijk dank zegde voor zijn Instructief betoog. BESLUIT IN NAJAARSVERGADERING Binnenkort subsidie-aanvragen voor incidentele evenementen V.V.V. Middelburg heeft besloten om in het vervolg haar werk in twee afdelingen te splitsen, namelijk het ideële werk (de verspreiding van fol ders, het verstrekken van inlichtingen enz.) en het commerciële en secun daire werk (verlichting, ringrijderij enz.) Dit besluit Is genomen, mede naar aanleiding van de afwijzende beslissing van het gemeentebestuur der Zeeuwse hoofdstad op een verzoek van V.V.V. de Jaarlijkse subsidie voor het propagandistisch werk met 2000 tot 4000 te verhogen. Het besluit van B. en W. vormde tijdens de najaarsvergadering van V.V.V., die dins dagavond in het Nederlands Koffiehuis gehouden is, het vóórnaamste punt van bespreking. Wel zijn B. en W. bereid, aldus hebben zij het V.V.V.- bestuur geantwoord, om eventueel een extra subsidieverlening voor te stellen voor speciale activiteiten, die V.V.V. ten behoeve van de gemeente zou willen ontplooien. Het V.V.V.-bestuur zal dan ook op korte termijn af zonderlijke subsidie-aanvragen aan het gemeentebestuur doen voor inci dentele evenementen, die de hoofdstad te wachten staat. De V.V.V.-voorzltter, de heer P, Blaauw, betoogde tijdens de vergade ring, dat het antwoord van het ge meentebestuur op de aanvraag voor subsidie-verhoging voor de vereni ging niet helemaal duidelijk is. ter wijl toch het bestuur van V.V.V. op uitvoerige wijze heeft aangegeven, waarvoor het geld nodig is. In de V.V.V.-brief werd onder meer gesteld, dat de reeds bestaande jaarlijkse ge meente-subsidie van 2000 immer dringend nodig is teneinde het werk voor de bevordering van het toeris me in Middelburg op enigzin» rede lijke wijze te kunnen verrichten. Momenteel is het voor V.V.V.- Middeiburg onmogelijk geworden om op dezelfde wijze als voorheen VAN m TOT tS.Ljpe EINDE AAN VRIJHEID. De bewoner van het hertenkamp te Xieuwdorp, die enige weken geleden de vrijheid verkoos, is gepakt. Het hert, dat op zoek naar beschuttende hossen, In de polders van Zuid-Beve land vergeefs ronddwaalde, is onder Oiulelande na een fikse jacht en na dat het enkele malen weer ontsnapt was, uiteindelijk toch gegrepen. Jje eigenaar is het dier met een auto ko men halen en heeft het weer achter de afrastering van zijn hertenkamp gebracht. GEZONDHEID..., „Zo, zo, wel, roei, ook op reis", zo spruk welgemoed en opgewekt de man, die in Middelburg de bus tiaar Biggekerke beklom tot de vromv, die bereids in die bus was gezeten, com pleet met karabies. Jawel, zeker, ze ker, ze ging op reis en hoe het dan wol met de gezondheid ging van Jan- ve. Nou, met die gezondheid ging het weer wel, maar 't was de laatste da gen niet zo best geweest. ,fie uitslag zit nog op m'n lippen" en hij toon de die uitslagonbeko'mmerd en trots op de bewijzen van het doorstane leed„Maar, maar, ja 'k zie het", antwoordde de vrouw vol ontzag en ze ging er eens even voor zitten om nader op het ziektebeeld in te gaan. „Griep zeker". Ja, griep was het ge- weest. „En pijn in al m'n organen, je kent dat reel". Ja, dat leende ze best. En dan nou zo maar weer naar buiten f Ja, de vrouwe had nog wel gezegd zou je dut nou wel doen, had 'ze gezegd, maar hij had gezegd ha, ha hij had gezegd één keer mot- toch weer de eerste keer wezen en daar zat ie nou dan. Op weg naar Biggekerke. Nog een beetje rillerig, dat wel, maar hij zat dan toch. Zoals ze zag. Ja, ze zag het en of ie zich nou weer helemaal goed voelde. Non, helemaal was natuurlijk overdreven, maar 't ging toch weer wel. Hij mocht niet klagen. En zo, vol goede moed en met de uitslag nog om de lippen bereikte hij Biggekerke, al waar een goede bekende hem bij de bus stond op te wachten. En hoe nf het met de gezondheid ging, vroeg die man en daar ging het weer van griep en organen en uitslag. ORGEL. De kleine protestantse gemeenschap in Philippine kan zich nu in het bezit van een kerkorgel verheugen. Het in strument, een kabinet-pijporgel, is de zer dagen in het kerkgebouw van de Nederlands hervormde gemeente ge plaatst. VIJFTIG JAAR GEHUWD. Vandaag vieren de heer en me vrouw J. van Damme-Bouwens te 's-Gravenpolder bun vijftigjarige bruiloft. De heer Van Damme, die in Heinkenszand werd geboren, geniet als een kundig smid be kendheid in de omgeving. Hoewel hij nog steeds naast de smidse woont, heeft zijn zoon de zaak reeds van hem overgenomen. STEIGER VOOR R.P. 18. De R.P, 18, het te Wemeldinge ge stationeerde rijkspolitievaartuig, zal bij het uitvaren niet langer hinder ondervinden van de schutsluizen, want in de buitenhaven is een doel matige aanlegsteiger voor het schip geslagen. Een zestien meter lange loopbrug verbindt deze steiger met de wal. Beneden aan de dijk wordt bo vendien nog een loods opgetrokken, die in de behoefte aan bergruimte zal voorzien. LUCHTVAARTLEZING. D'e luchtvaartlczing in het vereni gingsgebouw te Westdorpe door de directeur yan Schiphol, de heer V. Dellaert, is uitgesteld, daar do heer Dellaert in januari zijn geboorte plaats niet zal kunnen bezoeken in verband met een buitenlandse rei». (Advertentie) haar werk voort te zetten. Dat zou dus betekenen, dat de vereni ging haar werk zou moeten beper ken, terwijl juist het belang van Middelburg nieuwe initiatieven eu vooral ook intensieve propaganda vergt. Om een redelijk beleid te kunnen voeren heeft het V.V.V.-bestuur be sloten om deze winter opnieuw een ledenwerving op touw te zetten, zo dat de inkomsten door contributies verhoogd kunnen worden. Daarnaast zou echter een verhoging van de ge meentelijke subsidie nodig zijn. Naar aanleiding van de overtuiging van het gemeentebestuur, dat de middenstand en de hotellerie als voornaamste be langhebbenden bij het V.V.V.-werk betrokken moeten worden, antwoord de het bestuur, dat deze bedrijfstak ken niet alleen de plaatselijke V.V.V. steunen, maar ook de provinciale V.V.V., de Propaganda-centrale Wal cheren, het veriichtingswerk, de ring rijderij, terwijl zij voort» op andere wijze bereid zijn tot daadwerkelijke steun. TRADITIE Vervolgens wees het V.V.V.- bestuur er in zijn brief op, dat de organisatie van het zogenaam de „secondaire werk" volgens de gangbare opvattingen niet tot de taken der vereniging behoort, maar dat V.V.V. zich reeds vele malen bulten deze formele gren zen heeft bewogen. Er heeft zich ln dit opzicht een traditie ge vormd, die naar de stellige over tuiging van het bestuur moet worden gehandhaafd. Het propa- ganda-werk is echter hoofdzaak en daarvoor werd de verhoging aangevraagd, daar dit werk een bredere aanpak eist in verband met de hergroepering van de toe ristische belangstelling, waarbij vooral het sociale toerisme de aandacht vraagt. Nadat in de brief nog gewezen is op het aspect der „public relations" van het Middelburgse kantoor, bleek uit de bijgevoegde begroting 1958, dat voor dat jaar een nadelig saldo is weg te werken van 2834. In hun antwoord schreven B. en W. de acti viteiten van V.V.V. ten zeerste op prijs te stellen, maar niet te kunnen besluiten een voorstel tot subsidie verhoging te doen. Echter wel voor speciale activiteiten. Volgens het bestuur was dit ant woord onduidelijk. „V.V.V. heeft ver schillende initiatieven opgenoemd", aldus de voorzitter, „maar daarover wordt niet gesproken. Wij menen, dat onze brief wel duidelijker is dan die van B. en W. terugontvangen is". Verder wees de heer Blaauw Top, dat V.V.V. Middelburg het verzoek heeft gedaan, omdat ook het Vlis- sings gemeentebestuur dc subsidie aan V.V.V. verdubbelde, terwijl ook de bijdrage voor P.Z.V.V.V. verhoogd is. In aansluiting hierop deelde de heer Blaauw nog mee, dat de vijf verllchtingsavonden tezamen van V.V.V. 1500 en de folkloristi sche. dagen 1200 vergen. Verder deed de voorzitter nog medede ling over enkele zaken, waaraan thans aandacht besteed wordt. INITIATIEVEN Ten eerste Is het de bedoeling ook volgend jaar de verlichtingsavonden te houden, alsmede de folkloristische dagen, zoals bekend In samenwer king met de stichting „Nieuw Wal cheren", „Handelsbelang" en de Vlissingse notaris in cassatie. De Hoge Raad behandelde een cassa tieberoep van notaris V. te Vlissin- gen, die destijds voor het gerechtshof in Den Haag in hoger beroep terecht stond wegens verduistering en vals heid in geschrifte. Van verduistering gaf het haf vrijspraak. Wegens valsheid in geschrifte werd de nota ris tot 5000 boete veroordeeld. De procureur-generaal ging van de vrij spraak in cassatie. Tegen dit beroep is verzet aangetekend door de verde diger mr. A. Mout te 's-Gravenhage. De advocaat-generaal bij, de Hoge Raad, mr. Van Oosten, zal conclusie nemen op 16 dezer. Kustvaarder bij storm in Krabbenkreek aan de grond Kapitein weigerde assistentie In de nacht van maandag op dins dag is in de storm, tijdens een hevige hagelbui op de Oosterschelde de Ne derlandse, 300 ton metende, kust vaarder „Hebe Nobel" gestrand. Het schip voer aan de grond op het hoog ste punt van een bank aan de oost zijde van de Krabbenkreek, waar dit vaarwater samenkomt met het Ke ten. Het schip, dat op weg was naar Sint Annaland om daar aardappelen te laden voor Londen, liep bij hoog water vast, toen het tengevolge van slecht zicht uit de koers was geraakt De sleepboot „Adja" verliet de haven van Wemeldinge om assistentie te bieden. De gezagvoerder van de „He be Nobel" wees echter alle hulp af, daar hij verwachtte dat zijn schip in de loop van de dag wel op eigen kracht zou vlotkomen. Dit is ech ter, ook bij hoog water dinsdagmid dag, niet gebeurd. Panamees schip raakte bij Vlissingen op drift Doordat het anker „krabde", Is dins dagmorgen omstreeks tien uur op de rede van Vlissingen het 3127 brt. metende Panamese vrachtschip „Theodoros A" op drift geraakt en op de Spijkerplaat vastgelopen. Toen het, in 1918 gebouwde schip door de harde wind naar ondiep water werd gedreven gaf de gezagvoerder een noodsein, waarop de sleepboot „Scai- dis" ter assistentie uitvoer en een loods aan boord van de Panamees werd gebracht. Later op de dag is de „Theodoros A" door de „Scaldis" en het bergingsvaartuig „Bruinvis" vlot getrokken, waarop twee sleepboten van de S.H.V. van Vlissingen het hebben gebracht waar het schip moest bunkeren. Advertentie Voor Uw „verre" bloemengroet... FLEUROP 11 (slot van pag1) ontwierp men projecten voor aparte woonwijken, waar dus het „kampka rakter" zal verdwijnen. Een dergelijke gang van zaken ligt voor de „Zeeuwse Ambonezen" even wel niet in het verschiet, omdat deze oplossing alleen gunstig werkt in ge bieden, waar men de Ambonezen ook te werk kan stellen. Dat is nog altijd een eerste vereiste. Wel is men er hier en daar o.m. op Walcheren toe overgegaan daartoe geschikte ge zinnen onder te brengen in beschik bare noodwoningen en de resultaten, die men daarmee tot op heden bij voorbeeld in het Vlissingse Haven dorp heeft bereikt, zijn alleszins be vredigend. Ook deze maatregel kan gezien wor den als een schakel in het assimilatie proces, dat tot volledige zelfverzor- ging zal moeten leiden. Teneinde de overgang zo geleidelijk mogelijk te doen plaatsvinden, genieten ook de buiten de woonoorden verblijvende Auto vloog in brand bij botsing te Terneuzen Scholier botste tegen bromfiets Dinsdagavond omstreeks half zeven kwam te Terneuzen een postauto van de Z.V.T.M. bij het achteruitrijden in de Nieuwstraat bij het postkantoor in aanraking met een personenauto, die de bestuurder van de postauto, C. Van der H., niet had zien naderen. De personenauto vloog door de bot sing dadelijk iu brand. De bestuur der, de heer J. A. uit Sluis, kon bij tijds de auto verlaten. Hoewel man schappen van de koninklijke mare chaussee de brand met een schuim- blusser bijna onmiddellijk konden blussen, liep de wagen toch grote schade op. Om tien minuten over half negen dinsdagmorgen botste de dertien jarige scholier W. de L. uit Bosch- kapelle, die met enkele vriendjes op de Axelseweg in de richting Terneu zen reed en teveel naar links uit week, tegen een bromfietser, de heer M. G. uit Terneuzen, die uit de tegen overgestelde richting kwam. De bromfiets werd flink beschadigd. Om kwart over tien ontstond een botsing tussen een personenauto en een bromfiets op het kruispunt Axel- «e8traat-Kerkhoflaan. De Hilversum- se vertegenwoordiger P. J. S. wilde achteruit de Kerkhoflaan inrijden, maar lette daarbij niet op het door gaande verkeer, dat voorrang had. ■De bromfietser P. van D. uit Terneu zen werd hiervan het slachtoffer. Zijn bromfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Oostsluis Wemeldinge weer open voor scheepvaart Sinds dinsdag is het scheepvaartver keer door de Oostsluis te Wemeldinge weer normaal. In de loop van de dag is de ketting verwijderd, die zoals eerder gemeld tussen de sluisdeur was geraakt bij het schutten van het met steenkolen geladen sleepschip „Steenbank". De „Steenbank" van dc Nederlandse Rijnvaartvereniging te Rotterdam had uit het Brabants Vaarwater, vermoedelijk aan een der ankers, een boei met ketting en steen meegenomen, hetgeen pas in de Oostsluis te Wemeldinge werd op gemerkt. Deze ketting raakte klem tussen de roldeur van de sluis. FORUM-MET-KLINKEN DE-N AMEN Vliegveld in het drie-eilandenplan of Sloeplan De Zeeuwse zweefvliegers, die eindelijk weer eens in de gele genheid willen worden gesteld boven Zeeuwse bodem te zwe ven, hebben zoals we al eer der schreven grote plannen. Definitief is nu, dat in december een „reactiveringsavond" van de Walcherse zweefclub wordt gehouden. Dit zal gebeuren in de kantine van de P.Z.E.M. te Mid delburg op 20 december. Men wil er vooral op aandringen, dat bij plannen als het Drie-eilan- Z.R.V. Voorts wil V.V.V. komen tot de uitgave van een „Gids voor Wal cheren", een boekje met rondleidin gen en .bijzonderheden over belang rijke gebouwen In Middelburg, ter wijl nïen in samenwerking met de P.Z.V.V.V. uitziet naar een mogelijk heid om het a-s. seizoen boottoch ten te organiseren over de Zeeuwse wateren bijvoorbeeld vanuit Veere ter bezichtiging van de Deltawer ken. Aan het begin der vergadering had de heer Blaauw ten aanzien van het af gelopen seizoen opgemerkt, dat hoewel het voorseizoen wat slap was men over het algemeen toch niet ontevreden kan zijn. Verheugend noemde de V.V.V.-voorzltter voor de toekomst de plannen om het Neder lands Deltamuseum in Middelburg in to richten. denplau en het Sloe-plan reke ning wordt gehouden met de Zeeuwse zweefvliegactiviteiten. Maar vooral ook is het doel van deze avond om do Walcherse Zweefclub weer nieuw leven in te blazen. Tijdens de pauze van deze bijeenkomst is er dan ook gelegen heid om leden, donateurs en be- st uur «kandidaten op te geven. Daarna zal er een voorlopig be stuur worden gekozen, dat de ver dere activiteiten, alsmede de vol gende algemene vergadering zal voorbereiden. Die activiteiten zijn onder meer: het kweken van een kern van ge oefende zweefvliegers; het vinden van een mogelijkheid om Zeeuwse zweefvliegers, die nu in Wocnsdrecht of Teriet regelmatig de lucht in gaan, te laten vliegen boven Zeeuw se bodem en tenslotte het scheppen van een mogelijkheid voor die Zeeu wen, die graag aan deze (zeker niet dure) sport willen doen, maar die dit alleen dichter bij huis kunnen doen. De initiatiefnemer, de heer J. Fuk- ken uit Middelburg, Is er in geslaagd deze avond te voorzien van een aan tal boeiende en Interessante pro grammapunten. Zo zal een foruni- met-klinkende-nainen vragen beant woorden over de zweefvliegerij en dan niet name over de mogelijkhe den voor de Zeenwse zweef vliegsport. Bovendien zal voor de pauze nog worden vertoond de prachtige kleu renfilm „Les Spirales" over de inter nationale zweefvllegkampioenschap- pen. In het forum heeft o.m. zitting ir. C. W. A. Oyens, commodore bij de Ko ninklijke Luchtmacht en voorzitter van de afdeling zweefvliegen van de Koninklijke Nederlandse vereniging voor de Luchtvaart. De heer Oyens, die drager is yan het zilveren presta tie-Insigne van de zweefvliegerij, was voor de oorlog de stuwende kracht van de Amsterdamse Club voor Zweefvliegen en instructeur van het Nederlands Instituut voor Zweef- Ambonezen nog steeds dezelf de voor zieningen, in de vorm van verstrek king van bijvoorbeeld water, elektri citeit, gas en kolen, als hun k indgeno- ten in de kampen. Zodra het geschik te ogenblik daartoe gekomeia is, zul len ook deze voorzieningen moeten verdwijnen; eerst dan zal er sprake zijn van een volledig opgaian in de maatschappij. Balans In Zeeland is de situatie op het ogen blik zó, dat er in geen geval nieuwe vestigingen van Ambonezen van bui ten deze provincie worolen toege staan; men tracht daarentegen zowel gezinnen als vrijgezellen vanuit Zee land over te brengen naar gebieden, waar de arbeidsmogelijkheden groter zijn en waar derhalve ook de kansen tot een spoedige assimilatie groter geacht kunnen worden. Een „balans" geeft voor wat het aantal Ambonezen in Zeeland be treffen die dus per 1 januari in geschreven zullen worden in de bevolkingsregisters, de volgende cijfers: Koudekerke 94; Kruinin- gen (kamp I) 165; Kruiningen (kamp I) 202; Middelburg (Na- dorst) 89; Middelburg (Seisweg) 87; Vlissingen 249; Souburg 146; Westkapelle 186; Serooskerke 119; Aardenburg 89; Oostburg 104 en Breskens (gemeente Groede) 101. Officiële opening nieuw dorpshuis te Serooskerke De commissaris der koningin in Zee land jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal zaterdag aanstaande te Seroos kerke op Schouwen-Duiveland het nieuwe dorpshuis officieel openen. Zo als bekend heeft men dit dorpshuis gebouwd met medewerking van alle mannelijke inwoners. Deze hebben indertijd de oude lagere school afge broken, een deel van de toen vrijge komen materialen is voor het nieu we dorpshuls gebruikt. Totdat de herindeling van de gemeenten van kracht zal zijn, zal in het dorpshuis ook de gemeentesecretarie van Se rooskerke worden ondergebracht. Het oude gemeentehuis zal binnen afzien bare tijd worden afgebroken. Bouw openbare lagere school Dreischor aanbesteed Dinsdagmorgen werd te Dreischor een drieklassige openbare lagere school in het openbaar aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: K. Manni, Haamstede 103.650.D. Ornee, Scharendijke 100.357.C. A. van Velthoven, Zierikzee 94.700.J. den Herder, Bruinisse 93.800.C. A. Prince, Haamstede 92.300.J. A. C. Blom, Noordgou- we 91.956.P. B. van Velthoven en Zn., Zierikzee 91.300.L. Tiele- man, Nieuwer kerk 90.552.W. J. Verjaal. Scharendijke 90.300.W. J. van der Maas, Haamstede 90.250.F. J. Padmos, Dreischor 90.172.J. van Almkerk, Zierik zee 89.880.J. Pleune, Noordwelle 89.900.S. P. Wijsman, Zierikzee 89.799.Firma 'Schutte en Ooi- horst, Ambt Delden 89.650.Fir ma Gebr. Holm, Zierikzee 88.800. F. J. van Aken, Zierikzee 88.200. M. K. Daane en Zn., Haamstede 87.300.Firma L. van de Velde en Zn., Noordgouwe 86.891.Fir ma J. en C. Deurloo, Bruinisse 86.460.J. A. Poldermans en J. B. van Tiggelhoven, Zierikzee 84.800.-; J. van de Velde, Dreischor 84.744. A. J. Verjaal, Dreischor 84.544. M. Slager, Dreischor 94.000. Zeeuwse inschrijving voor havenaanleg Alphen a. d. Rijn, De gemeente Alphen aan de Rijn heeft de aanleg van een haven- en industrieterrein met los- en laadkade en een beweegbare brug aanbesteed. De laagste inschrijfster was de fir ma M. de Oude-en K. T. de Jonge te Zierikzee voor een bedrag van 1.078.000,—. vliegen. Ook bouwde hij de Indonesi sche zweefvliegerij op. Verder hebben zitting in dit forum ir. M. de Vink, directeur van de provin ciale Planologische Dienst te Middel burg. de- heer H. Manting, directeur van het zweefvliegcentrum „Teriet" van de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart, de heer G. W. Oskamp, direc teur van de provinciale Zeeuwse V.V. V., dr. J. v. d. Valk, voorzitter van de West-Brabantse Aero Club te Ber gen op Zoom (Woensdrecht), en de heer A. R. dc Muynck, secretaris „in ruste" van de Walcherse Zweefclub uit Goes. Als vragensteller zal onder meer optreden de heer J. Fukken, die bovendien in zijn openingswoord een korte inleiding zal houden over het zweefvliegen, in het bij zonder voor en door de Zeeuwse zweefvliegers. Na de pauze zal ir. Oyens nog films en dia's vertonen over de oude en nieuwe zweefvliegerij en over de ac tiviteiten op dit gebied in Indonesië. VANDAAG Middelburg-Eleclro: „Moordcenlrale X", so uur, n J. Schouwburg „Sïssi, keizerin, en moe der" (C.F.A.). 20 uur, a-1. Wöhler: Bijeenkomst aquariumver eniging, 20 uur. Nederlands Koffiehuis: Vergadering, P.Z.E.M,, 14,30 uur. Vergadering O.D.Z., 20 uur. Gouden Poorte: Vrouwenclub P.v.d.A. 20 uur. Eendracht: Lezing voor Ned. MJJ. voor Tuinbouw en Plantkunde, 20 uur. Vlissingen-Aihambra: „Stella's Sleutel", 19 en 21,15 uur, 18 J. Luxor: Overrompeling der vuurdui-- vels", 20 uur, 14 J. Goes-Grand: „KaiserbaU", 24 uur, H J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2