PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Bruid op zicht WALCHEREN GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL ZUID-BEVELAND Hoofdpijn? Verkoudheid? Griep? 2 'ASPRO'5 U&ntiOeet fit: 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG MIDDELBURG Benoeming bestuurslid „Godshuizen" Per 31 december treedt de heer J. H. C. Vroom periodiek af als lid van het bestuur van de Godshuizen te Middelburg. Het bestuur van de Godshuizen heeft de heer Vroom voor herbenoeming aanbevolen. B. en W. bieden ter vervulling van de ze vacature een aanbeveling aan van 1 de heer J. H. C. Vroom en 2 de heer J. M. Hertogh. Ontmoetingsavond militairen Maandagavond werd in het geref. jeugdgebouw te Middelburg voor de dienstplichtige militairen een ontmoe tingsavond gehouden. Een ouderling van de geref. kerk, de heer B. van der Ende, sprak een kort welkomst woord, waarna hij een bijbelgedeelte las en voorging in gebed. De heer P. I. van Neutegem hield hierna voor een aandachtig gehoor een lezing over Engeland. O.- EN W.-SOUBURG Uitslag verkopingen Notaris J. A. Janse de Jonge te Mid delburg heeft in het openbaar ver kocht in café „De Luchtbode" te Sou burg het huis en de tuin aan de Dijk stra at 40 te Oost- en West-Souburg, groot 1.79 are. Koper was de heer D. Joziasse te Mid delburg voor de som van 6.950. Door dezelfde notaris werd in het openbaar verkocht in café Pluijmers te Nieuw- en Sint-Joosland het huis en de tuin aan de Rijksweg 20 te Nieuw en Sint-Joosland, groot 3 are, 38 cen tiare. Koper werd de heer M. Joosse te Nieuw- en Sint-Joosland voor 5270. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: L. Blaauw—Marchal, d.; A. E. van den Berge—Wolders, z,; A. M. Wattel De Bruijn, d.; M. Tas—Van Sluis, z.: W. H. G. Dronkers—Van Moort, d.; J. M. A. van Otierdijk—Moens, z. Ondertrouwd: H. van Huik, 42 J. en J. M- w. Verspoor, 46 j.; A. H. F. Verhees. 31 J. en C. W. G. van Wagenlngen, 27 j.; H. J. A. de Lange, 29 j. en D. van de Bol, 23 j.; P. Labrujére, 47 j, en A. J, van Gasteren, 45 j. Getrouwd: H. Cosijn, 33 j. en C. H. Joos se, 30 j.; B. S. D. Nagtegaal, 20 j. en A. P. Hoek, 20 j.; F. J- Heinekamp, 26 j. en J. P. Isaacs, 30 j.; J. Goedhart, 30 j. en L. P. Acda, 22 j. Overleden: H. Peterse, 41 j., e.v. G. J. te Roller: A. Gideonse, 89 j., wed. v. J. Polderman; J. Schroevers, 49 j.; J. A. de Vries, 86 j., wed. v. A. A. Grolle; P. M. Wolters, 61 ,i.. e.v. C. W. P. van Lent; A. Breel, 16 j.; W. Janse, 59 j., e.v. A. Kerk- hove; N. Akkenaar, 73 j., wed. v. W. C. Bruijn; H. M. Huiszoon, 56 j., e.v. E. Spruijt; M. de Groot, 87 j., wed. v. A. Ruitenbeek; J. A. Spaan, 67 J., e.v. C. P. G. Bogaert; P. J. Cornelissen, 65 J. e.v. C. Holthuijzen; J. J. Dronkers, 69 j., e.v. E. Maglelse. AAGTEKERKE. Bevallen: M- Hugense—Koppeian, z. Getrouwd: A. M. van Llere, 25 jaar en T. M. de Visser, 21 jaar. ARNEMU1DEN. Bevallen: C. Rejjnhoudt—Kodde, z.; El. van Belzen—Van Hemert, d. Getrouwd: P. Meerman, 28 jaar en J. Dingemanse, 21 jaar; J. van Belzen, 18 jaar en J. K. Grootjans, 16 jaar. Sch eepvaar tb erichten Vlisslngen aangekomen op 8 december: Equator van Humbeek; Ader van Hans- weert; Zeehond van Hansweert; 9 dec.: Gazelle van Zierikzee- Vllssingen vertrokken op 8 dec.: Equator naar Purfleet; 9 dec.: Ador naar Ports mouth; John M naar Engeland. Vlisslngen gepasseerd naar Antwerpen op a dec.: Willem Cornells van Ceuta; Eems van Langerbrugge-Gent; Jura van Fe- llxtown; Bevesier van Kotka; Borneo van Dublin; Noordland van Bristol; 9 dec.: Vijgedam van Bastia; Duivendijk van Rotterdam: Wiebold Bohmer van Rotterdam; Bram van Rotterdam; Ysel van Rotterdam. Viissingen gepasseerd van Antwerpen op 8 dec.: Jan Brons naai- Gothenburg; Helena naar Leith; Vrede naar Zweden; Hennie naar zee; Kars naar Londen; Adrlana naar Londen; 9 dec.: Oranje- l'ontein naar Amsterdam; Audicia naar Hull-Gent: Almdijk naar Rotterdam; Grootekerk naar Amsterdam; Prins Fre- derik Willem naar Rotterdam; Isis naar Amsterdam; Sloterdijk naar New York: Arnoudspolder naar Rotterdam; Appin- gedam naar zee. VLISSINGEN St-Nicolaasfeest van „De Posthoorn" De buurtvereniging „De Posthoorn" bood de kinderen van de leden zater dag in het Ariënsgebouw te Viissin gen een Sint Nicolaasfeest aan. Aan dit feest werd medewerking verleend door de heer J. H. Popma met zijn poppentheater „De Zeeuwse Uyien- spiegel". De heer Popma uit Middel burg gaf van twee uur af voor de kleinsten van twee tot vier jaar een voorstelling, die de kinderen tot de laatste ogenblikken boeide. Tijdens de pauze kwam de Sint, die de jon gelui trakteerde op een zak snoep. Voor de grotere kinderen werd de voorstelling om half vier herhaald, waarna voor de grootsten tot 13 jaar 's avonds nog eens een voorstelling werd gegeven, waaraan tevens de heer P. A. de Leeuw uit Viissingen als sneltekenaar medewerkte. Tij dens en na de voorstellingen legde Sint Nicolaas verschillende huisbezoe ken af, zodat het een heel drukke dag voor hem was. De middagvoorstellingen van het poppentheater werden opgeluisterd met accordeon- en pianospel van Harry Boer. SEROOSKERKE (W.) Examen Op het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen vakbekwaamheid voor het rijwielbedrijf slaagde de heer L. Boone te Serooskerke (W.). ZeelandiaV.E.S. 22 Zeelandia had voor deze wedstrijd een beroep moeten doen op het reser ve-materiaal, hetgeen echter geen verzwakking bleek, want deze ploeg toonde heel wat meer vechtlust dan I Advertentie/ we de laatste tijd gewend waren. Er werd flink over de vleugels gespeeld waardoor een snel en aantrekkelijk partijtje voetbal ontstond. Na 10 minuten passeerde de handige rechtsbuiten der gasten met een schijnbeweging Van Bruggen en zijn op maat gegeven voorzet werd door midvoor Jan de Wild langs de Zee- landia-doelman Ruedisueli geplaatst (01). De vreugde bleek voor hen van korte duur, want Jan de Ruyter, die voor deze gelegenheid ook weer van stal was gehaald, schoot vlak daarop de gelijkmaker hard in de touwen (11). Even later toonde hij zijn waarde door met een onhoudbaar schot in de rechterbovenhoek de V.E. S.-doelman wederom kansloos te pas seren (21). V.E.S. gooide er een schepje op en het kwam dichtbij de gelijkmaker maar de Zeelandia-aoel- man kon deze met een fraaie save voorkomen. Toch kwam die gelijk maker in de 38e minuut, toen Jan de Wild de Zeelandia-defensie passeer de (22). Na de thee werd fel go- streden voor het winnende doelpunt, hetgeen tot gevolg had dat de kwali teit van het spel aanmerkelijk daal de. Het dreigde zelfs te verruwen, maar gelukkig kon de scheidsrechter dit de kop indrukken. Een vervan ging van Van der Weel door Van Ginkel bracht het gelijke spel nog even in gevaar, maar de handig op gezette buitenspelval trad in die pe riode als bondgenoot op. Het bleef dan ook na rust als met Sinterklaas op 7 december.... niets meer. Met dit gelijke spel kregen beide ploegen loon naar werken. A.N.A.B.-avond in „De Veehoeve" Wilhelminadorp Zaterdagavond gaf de afdeling Wil helminadorp van de A.NA..B. een uit voering in „Dc Veehoeve" te Wilhel minadorp. De voorzitter, de heer D. Janse, opende deze avond en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer J. L. Lukaart als districtsbe stuurder. De voorzitter hoopte, dat 't deze avond de laatste maal zou zijn, dat de A.N.A.B. een uitvoering gaf in „De Veehoeve". Met de andere ver enigingen in Wilhelminadorp, wacht te men met ongeduld op de voltooiing van het nieuwe dorpshuis. Vervolgens verzocht de voorzitter en kele vrouwen en meisjes zich beschik baar te willen stellen als noodhulp voor de Stichting Gezinszorg Goes en Omstreken. Het ligt in de bedoeling om alleen in Wilhelminadorp in te val len, wanneer de Stichting niet direct een gezinsverzorgster beschikbaar zou kunnen stellen. Tot slot verzocht hij dc leden van de A.N.AJ3. nog meer de ledenvergaderingen te bezoe ken. Hierna verkreeg de heèr J. L. Lukaart te Goes als districtsbestuurder het woord. De heer Lukaart was van oor deel dat dit jaar een bijzonder fees telijk jaar voor de A.N.AJ3. was, om dat dit jaar de werkclassificatie in de landbouw was aanvaard. Hoewel de heer Lukaart hierop niet al te diep kon ingaan, noemde hij de werkclassi ficatie toch een hulpmiddel bij de loonpolitiek. Nadat hij nog enige ogenblikken had stilgestaan bij het onlangs gehouden landelijk congres en enkele urgentie-punten hiervan had besproken, werd door het toneelgezel schap Kunstvrienden" te Goes een blijspel opgevoerd, getiteld: „Een schoonmoeder uit duizenden". Na afloop was er een geanimeerd bal onder leiding van de „Wilco's" uit Goest, terwijl de niet-dansenden ge nieten konden van enkele filmpjes. Postduivententoonstelling te Yerseke De postduivenvereniging „Noordster" te Yerseke hield een tentoonstelling, waar 360 duiven waren ingezonden. De prijzen werden aan de volgende eigenaars toegekend: Klasse I (oude doffers): le prijs W. M. van Haver; M. C. Lamper; Chr. Everse; E. Vermast; C. F. Hout; P. Lindenberg; C. Vermast; J J. v. Oeveren; M. Pekaar Jzn.; M. Pekaar Jzn.; Th. Koster, allen 2e prijs. Klasse H (oude duivinnen): Jae. v. d. Plasse: M. Pekaar Jzn.; J. J. v. Oeveren; C. de Koeijer, allen le prijs; E. Everse; W. M. v. Haver; P. de Koeijer: C. do Koeijer; G. Boone; M. de Koeijer, allen 2e prijs. Klasse III (jarige doffers): J. Min- naard; C. F. Hout; Chr. Everse; J. J. v. Oeveren; J. J. v. Oeveren; J. Zoetewelj; W. A. Vette; Jaap van Stee: H. J. van Es; Jac. v. a. Plas se; L. Kosten; Joh. van Stee, allen le prijs. Klasse IV (jarige duivinnen): E. Vermast; E. Everse; G. Boone: E. Vermast; P. Lindenberg, allen le prijs; Jaap van Stee; C. A. Elen- baas; M. Minnaard; L. P. Kosten; Joh. van Es, allen 2e prijs. Klasse V (jonge doffers): C. Ver mast: Jaap van Stee; G. Boone; Joh. van Es; W. A. Vette; Jac. v. d. Plas se; P. Lindenberg; M. H. v. d. Plas se; Joh. van Es; J'. Zoetewcij; E. Vermast, allen le prijs; J. J. v. Oe veren; P. de Koeijer; J. Zuijdweg; Jaap van Stee; J. J. van Oeveren; E. Th. Zoeteweij; Joh. van Es; E. Ever se; M. C. Lamper; M. Mol; W. M. van Haver, allen 2e prijs. Klasse VI (jonge duivinnen): P. Lin- donborg; C. A. Elenbaas; W. A. Vet te; Chr. Everse; p. Lindenberg; Joh. Mlnnaard, allen le prijs; J. Zoete weij; J. Zoeteweij; C. F. Hout; P. Lindenberg; Jaap van Stee; Jaap van Stee; Joh. van Stee; Joh. van Stee; J. Zuijdweg; C. de Koeijer; P. de Koeijer; Chr. Everse, allen 2e prijs. Mooiste doffer: W. M. van Haver. Mooiste duivin: J. J. van Oeveren. Mooiste jonge duif: P. Lindenberg. Begroting van ffemeldinge heeft tekort van f 28.000 Restauratie van Ned. herv. kerk zal f 56.300 kosten In de gemeenteraad van Wemeldinge die vrijdag a.s. gehouden wordt, zal de gemeentebegroting voor het ko mende jaar worden behandeld. De ontwerp-begroting is in de vorige raadsvergadering aangeboden en ligt thans voor belangstellenden ter inza ge- Vele ramingen zijn gelijk aan die voor het lopende jaar 1958, doch ook moesten de nodige veranderingen worden aangebracht. Op grond van mededelingen van het Erovinciaal bestuur mag met zeker- eid worden aangenomen, dat de al gemene uitkering uit het gemeente fonds ongeveer f 7000.hoger kan worden geraamd dan in 1958. Dit bedrag is echter niet voldoende om de hogere uitgaven te dekken en aan het eind van de berekeningen kwamen burgemeester en wethouders dan ook met een tekort, van ruim f 28.000 op de gewone dienst. Vooral op het gebied van het onder wijs moesten belangrijk hogere be dragen worden uitgetrokken. Om vooral maar een sluitende begroting te krijgen werden deze posten in 1958 eigenlijk te krap geraamd. Nu de ver schuldigde bedragen voor 1958 be kend zijn, werd de uitgaaf ramingen voor 1958 meer aan de werkelijkheid In 195S werd voor leerlingen die in andere gemeenten een openbare school voor u.l.o. bezoeken f 420. uitgetrokken; thans is dit ruim f 1000.meer. De leerlingen, die in andere gemeen ten een bijzondere u.l.o.-school be zoeken kosten de gemeente f 2292. Voor de ambachtsschool en de nij verheidsscholen voor meisjes zal de gemeente in 1959 vermoedelijk f 7500 moeten betalen. Voor de rijks h.b.s. te Goes is f 4120 uitgetrokken. Op grond van wettelijke voorschrif ten is de gemeente deze bedragen aan andere gemeenten en aan het rijk verschuldigd zonder dat zij daar eni ge invloed op kan uitoefenen. Voor inwoners, die van plan zijn hun woning te verbeteren is het belang rijk te weten, dat voor 1959 weer een bedrag is uitgetrokken voor woning verbetering en w.c.-verbetering. In dien Gedeputeerde Staten aan deze post hun goedkeuring verlenen kan er met overheidssteun dus weer wor den verbouwd. Bezoekers van de hervormde kerk, die wanneer zij de kerk via de toren verlaten, wel eens bang zijn voor de vallende stenen, zullen hun vrees kunnen laten varen, wanneer de plan nen tot restauratie doorgaan. Burge meester en wethouders willen hier de nodige spoed betrachten, omdat naar de mening van dit college langer uit stel niet verantwoord is. De kosten worden geraamd op 56.300. Voor het maaien van de algemene begraafplaats is een nieuwe motor maaier nodig. Het ligt verder in de bedoeling enkele gemeentegebouwen in de zomer van 1959 weer eens te schilderen. 1043, Piloot Storm wist niets van de geheimzinnige Zwarte Burcht, die lang ge leden als een soort buiten verblijf en zogenaamd voor het verrichten van astrono mische waarnemingen, door Eldred aan de oever van dc wilde rivier was ge bouwd Hij verbaasde zich over de grauwe somber heid van het bouwwerk, waarin nauwelijks enige ramen vielen te ontdekken en hij stelde bij zichzelf vast, dat het heerschap, dat déar woonde, stellig iets te- gen daglicht moest hebben, [et leek wel een kolossale bunker. Boven op de hoofd toren was een enorme plas tic koepel aangebracht, waaronder hij enkele vreemdsoortige apparaten kon waarnemen en ook meende hij een paar mensen te zien, toen hij de Horzel laag liet overkomen. Doch op het- zelfde moment kreeg hij iets anders om over na te denken, want plotseling werd zijn toe stel door een geweldige ontploffing bijna uit de koers gedrukt. Hij behoefde niet om te zien om te weten wat er gebeurd was. Jarenlange ervaring deed hem onmiddellijk reageren en ais een paard dat een zweepslag krijgt, sprong de Horzel vooruit. Arend had de reactiemotor wijd open getrokken, zodat zijn machine blik semsnel uit de gevaarlijke zone van ontplof fende iuchtdoelgranaten wegschoot. En onwil lekeurig ontsnapte hem de in dergelijke ver rassende omstandigheden gebruikelijk uit drukking: „Wat heb ik nou aan m'n kar han gen ZEEUWSCHVLAANBF.REN Verbetering rijwielpad Aardenburg—-St. Kruis Raad Aardenburg vergaderde In de maandagmiddag onder voor zitterschap van burgemeester J. M. A. C. van Dongen gehouden verga dering van de raad van Aardenburg, is aan de. organisatie, beslast met een bevolkingsonderzoek op t.b.c. een bijdrage van f 60,verleend. Op zijn verzoek werd met ingang van 31 januari 1959 eervol ontslag verleend aan de heer J. J. Keijmel als onderwijzer van de openbare lage re school, in verband met zijn benoe- ming te Oostburg. De voorzitter deelde mede dat. be richt was ontvangen dat zeer bin nenkort met de verbetering van het rijwielpad Aardenburg-St. Kruis zal worden begonnen. Het hiervoor benodigde bedrag, f 14.000, zal in de begroting wor den opgenomen. Waarschijnlijk zal volgend jaar, eveneens in D.A.C.W.-verband, de Havenstraat verbeterd kunnen wor den. De aan te leggen nieuwe riolering achter de huizen aan deze straat, zal in eigen beheer worden uitge voerd. De begroting van het algemeen arm bestuur van Aardenburg voor 1959 werd goedgekeurd met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f 11.892,50 en in de kapitaalsdienst aan inkomsten en uitgaven f 9500. De begroting van het burgerlijk arm bestuur voor 1959 werd goedgekeurd met in gewone dienst van inkomsten en uitgaven f 4145,08 en een subsi die van de gemeente Aardenburg van f 2000. Tot lid van het algemeen armbestuur werd de heer A. Dierick benoemd. Tot lid van het burgerlijk armbestuur van Eede werd met al gemene stemmen gekozen de heer O. Rondts. In de beplantingscommissie werd met algemene stemmen de heer E. Lansu benoemd. Voor het gebied van de „Elderschans" zullen enkele maatregelen worden getroffen. Zo zal het verboden worden zich buiten de paden te begeven en zal fietsen buiten de hoofdweg verboden zijn. Aan de r.lt. bejaardenvereniging te Aardenburg zal voor 1958 weer een subsidie van maximaal f 250 worden verleend. De commissie streckvcrbe- tering Eede werd een subsidie van f 150 verleend voor de kosten van het geven van diverse tuinbouwcur- sussen. Besloten werd de door de K.L.M. Aero-Carto N.V. gemaakte foto's van de gemeente aan te kopen voor de som van f 150. Er werd een nieuwe legesverordening vastgesteld. De ver ordening winkelsluitingswet werd in zoverre gewijzigd dat de kappersbe- drijven gedurende de wintermaanden niet om zes, maar om zeven uur ge sloten moeten zijn. Op voorstel van de plaatselijke com missie voor ruilverkaveling werd be sloten f 2500 uit te trekken voor elek trificatie van 5 nog niet op het net van de P.Z.E.M. aangesloten wonin gen in het ruilverkavelingsgebied. Na uitvoerige besprekingen werd besloten tot toekenning van 3 toelage van de gemeentewerklie den en het nemen van een prin cipebesluit van werkclassificatie en prestatiebeloning met de uit drukkelijke aantekening dat ge hoopt wordt dat die in kleine ge meenten nimmer zal worden inge voerd. Weg AxelSluiskil verbeterd Dezer dagen werd de provinciale weg AxelSluiskil, voor wat betreft het gedeelte Axel Sassing tot Sluia- kll-brug zonder officieel vertoon in gebruik genomen. De weg is voor zien van een oxtra-brede rijbaan, terwijl aan heide zijden een breed rijwielpad is gelegd. Het plaatselijk verkeer te Axel-Sas sing is door een zgn. „ventweg" van de hoofdweg gehouden. Het is te hopen dat het gedeelte Axel-Axel- Sassing spoedig verbeterd zal worden, daar hier nog twee zeer gevaarlijke bochten in liggen. FEUILLETON VAN MARGARET MALCOLN Hij boog zich wat voorover om ge nadig Caroline's verzoek tot een on derhoud met „m'sieur Pierre" aan te horen. „Als U geen afspraak heeft, zal dat niet mogelijk zijn, ma'mselle", zei hij in het kort afgebeten Parijse ac cent. „Maar ik heb een afspraak om ne gen uur, m'sieur". Dat maakte natuurijk verschil en 's mans krulsnor trilde een beetje, toen hij dit knappe meisje wat nader bekeek en zich afvroeg, waarom ze bij „m'sieur Pierre" op bezoek kwam. De vraag, met wie de „baas" eventueel zou trouwen, vormde steeds een belangrijk onderwerp van ge sprek bij het personeel. Binnen enkele minuten bevond Caro line zich in de „Malntenon", waar zacht naar bleek gelaat be- scher. :iai voeten wegzonken In eer. 'Mig zilvergrijs tapijt. Ze kro. k dat overal een sfeer van de élégance heerste Wam ze ook keek, zag ze een over vloed van de mooiste lentebloemen. Fanny had haar verteld, dat wie voor het eerst de „Maintenon" bin nenkwam, wandelde in een droom van schoonheid, van zachte kleuren, van mensen met gedempte stemmen en verfijnde manieren. O, Fanny drukte zich altijd wat overdreven uit maar Caroline begreep dadelijk wat ze had bedoeld. In de foyer zag ze mensen in avond toilet, die onmiddellijk belangstelling toonden voor haar lieflijke verschij ning, maar ze was er wel aan ge wend, dat mannen haar gadesloegen en nam geen notitie van de vele be wonderende blikken; keek Integen deel recht voor zich uit. Door oen verguld omrande glazen deur ving ze een glimp van 't stamp volle restaurant op, waar kellners bedrijvig rondliepen, bontmantels achteloos over vergulde stoelen wa ren geworpen cn juwelen glinsterden op modieus geklede vrouwen. De chef-kelner, een voorname figuur in rok en witte das, sprak zelf even met Caroline en wenkte toen auto matisch een ondergeschikte in smo king en zwart dasje, die persoonlijk de bezoekster naar een kleine privé- lift bracht, waarvan de wanden met perzikkleurige gewatteerde zijde wa ren bekleed. Caroline vond dit alles prachtig. „Dit", dacht ze verrukt, „is een betoverd oord, iets als een toneel uit de „Duizend-en-een-nacht, met een slaaf om je naar believen rond te leiden". Caroline stapte in de lift, waar de man haar volgde. Hij sloot de deur en ze stonden dicht naast elkaar, want de lift kon slechts twee perso nen bevatten en had maar een klein opklapbaar bankje, precies in de kleur en juist zo opgevuld als de wanden. Haar begeleider sprak met zachte stem, niet zozeer uit gewoonte, maar onwillekeurig, als een hulde aan Ca roline's vlammende schoonheid, die kennelijk diepe indruk op hem maak te. „Verwacht m'sieur Pierere U, juf frouw „May. Juffrouw Caroline May". Hij herhaalde de naam met zijn ei gen accent, zodat hij Caroline even zonderling In de oven klonk als ze zich voelde. Toen do lift zachtjes stopte, drukte da man op oen kristallen knop in goud met de Franse lelie beschilderd, en de deur ging open. Hot was warm boven, want de cen trale verwarming van de winter maanden was nog niet afgedraaid. Caroline's metgezel trad achteruit om haar te laten voorgaan en op nieuw raakten hun armen elkaar. De man glimlachte verlegen, maar Ca roline merkte hem zelfs niet op. Haar gedachten vlogen haar vooruit en ze vroeg zich af wat die „m'sieur Pier re" haar zou hebben to zeggen. Hoe ze hem zou antwoorden en het belangrijkste van alles of ze in zijn smaak zou vallen. Haar gids ging haar met veel excu ses voor in een nauwe gang en naar een lichtgeel geschilderde deur. waar hij bescheiden aanklopte. Caroline's hart sloeg snel. Ze had nog nooit naar een betrekking gesol liciteerd en geen ervaring om zich op haar best voor te doen. Er ging een rilling door haar heen toen 'een scherpe slem, met de toch wat zach tere intonatie van een toneelspeler, riep: „Entrez!" De gids opende met eon zwierige bui ging do deur. zei hardop: „Juffrouw May, m'sieur" en trad terug om haar te laten binnentreden. Ze liep lang zaam aarzelend voort Raoul had op Caroline gewacht. Hij was noch goed, noch slecht gehu meurd, maar wel zeer kritisch ge stemd, Do hele dag had hij zichzelf verweten, dat hij zich door Georges die hij heimelijk niet hoog aansloeg, had laten mooslopen, en het speet hem. erin te hebben toegestemd, dit meisje te ontvangen, enkel en alleen om Georges genoegen te doen nota- bene. Maar Raoul had zijn woord er op gegeven en hij was niet de soort man om daarop terug te komen. In derdaad had hij zich de moeite ge troost en gepiekerd over de nieuwe ..haan" voor het onbekende schepsel, dat zijn vriend hem op z'n dak had geschoven. Raoul had besloten haar „personeels- opzichteres" te noemen, wat op de wekelijkse conferentie met de hoof den der velschillende afdelingen die zich ook tot buiten Parijs uitstrekten eerst niet erg in de smaak was gevallen. Ze accepteerden ongaarne nieuwigheden en vreesden dat ze met een soort sociale werkster te doen zouden krijgen, die hun vrijheid zou beknotten en hen op de vingers zien. Intussen had Raoul die vrees al gauw ontzenuwd. „Ze zal hier meer zijn ten behoeve van de klanten dan van jullie", had hij gezegd. „Misschien begrijpen jul lie net beter als ik zeg, dat ze oen mooi Engels meisje is". Nu begrepen ze het maar é.1 te goed. Tot Raouls verbazing lachten ze vrolijk en knipoogden veelbetekenend tegen elkaar, terwijl ze fluisterend grappen maakten, zich afvragend of de baas soms eindelijk verliefd was geraakt. Toen hij hun reactie opmerkte, zonder echter te begrijpen, dat hij zelf het onderwerp van de vreugde was, dacht Raoul: ze zullen haar nog ver wennen. Nu, ik hoop maar, dat ze in hun smaak valt, of er komen nog on aangenaamheden van". Zonder veel ruggespraak wedijverden za letterlijk om Caroline een prettig welkom te bereiden, zodat Raoul er hen aan rrnest herinneren, dat ze een lid van het betaalde personeel zou zijn cn niet zoals ze schenen te dénken een vereerde gast. Hij overlegde met de chef-kellner, Jcan. waar juffrouw May haar maal tijden zou gebruiken. Dit was een teer punt. Er werd afge sproken, dat ze zou plaatsnemen tussen het restaurant en de „dlenst"- vertrekken. achter een haag van groen en bloemen en met een glazen scherm achter haar. Dit om de tocht en de trek uit de keuken tegen te houden, legde Jean uit. „De bloemen zullen verder wel zorgen, dat mademoiselle geen last heeft van keukengeuren". Zo was dus alles reeds geregeld voor Caroline verscheen en haar zou Ra oul diezelfde avond spreken. Iedereen zag haar komst met enige opgewon denheid tegemoet. Er weid zelfs ge wed hoe zij er uit zou zien' Raoul had tevoren een paar uren ln het restaurant doorgebracht, maar af en toe zijn polshorloge geraad pleegd en zien afgevraagd of 't meis je prompt op tijd zou zijn. Even voor negenen was hij langzaam naar zijn kantoor gegaan, de met een rode lo per belegde trap boven de weelde rige kleine lift verkiezend. Ergens buiten sloeg een klok negen uur. „Ik behoef me niet te haasten", zei hij tot zichzelf. „Ze komt natuurlijk te laat. Fanny heeft geen idee van uur of tijd en naar vriendinnen zullen wel precies zo zijn". Hij trad zijn kantoor binnen en sloot de deur, terwii' hij met een vage glimlach zijn secretaresse Ninl be- groette, dio hem van achter haar schrijftafel in de verste hoek van de kamer vriendelijk toelachte. I Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12