BETERE VERWARMING VOOR SOUBURGSE BEJAARDENSOOS WALCHEREN „Pleegouders" j gezocht MARKTBERICHTEN Aambeien? HEMOTABS ZEEUWSE COLLECTE BRACHT IN 1958 16.750,75 OP DINSDAG 9 DECEMBER 1958 PRO V I N V 1 ALE 111 i& U W 8 hl U O U R A N T RAAD WERKTE ZAKEN VLOT AF Besmettelijke ziekten niet door ratten veroorzaakt Slechts twintig minuten heeft de ge meenteraad van Souburg nodig ge had om maandagavond een \ijftien punten tellende agenda af te werken. Stuk voor stuk waren deze voorstel len dan ook hamerstukken. Deze ver gadering was voornamelijk bijeen geroepen voor een formeel voorstel over net salaris van gemeente-secre taris en -ontvanger, waarover Gede puteerde Staten reeds vandaag ant woord moeten ontvangen. Het voor stel werd aanvaard. Bij de ingekomen stukken werd naar aanleiding van eerder gestelde vra gen in de raad onder meer meege deeld. dat de besmettelije ziekten, die zich in Tuindorp hebben voorgedaan, geen gevolg zijn geweest van ratten en ander ongedierte, die 'af en toe ln deze woonwijk worden waargeno men. Dit bleek uit een onderzoek, waarbij onder meer de gemeente arts en de inspecteur voor de volks gezondheid waren betrokken. In het laboratorium te Goes werd zelfs een gevangen rat onderzocht. De heren J. Cevaal en J. Boone wer den gekozen in het bestuur van de gemeentelijke instelling voor sociale Zaken. Mej. C. W. Liebers uit Vlis- slngen werd benoemd tot hoofdleid ster aan de openbare kleuterschool. Verder werden een aantal onderwijs- voorstellen aanvaard. Aan de chris telijke uitleen-bibliotheek te Souburg werd een jaarlijkse contributie gege ven van vijf cent per boek. Voor 1958 moesten hiervoor 530 stuivers 26,50) op de begroting worden ge plaatst. Twee straten in West-Sou burg kregen de namen „Landregt- straat" en „De Stoppelaarstraat". Tijdens de rondvraag wees de heer C. Potter (p.v.d.a.) er nog op, dat tij dens de bejaardensociëteit in het „Zwaantje" de verwarming niet al te best is. Ook vroeg hij, waarom de huur van het „Zwaantje" plotseling verhoogd was. Burgemeester A. H. S. Stemerding vertelde, dat de be jaarden zich inmiddels ook reeds tot B. en W. hebben gericht, waarbij een lijstje van de temperaturen tijdens de sociëteiten was overgelegd. „En de begintemperatuur was in derdaad steeds te laag", aldus de burgemeester, die dan ook toezeg de alles in het werk te stellen om hierin verandering te brengen. Overigens was het juist in ver band met de verwarming, dat de huur verhoogd moést worden. Maar door middel Van een subsidie aan de bond van ouden van dagen zal de schaal weer in evenwicht worden gebracht. Provinciale subsidie voor nieuwe haven Bergen op Zoom Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant hebben voorgesteld een bijdrage aan de gemeente Bergen op Zoom to verlenen in de kosten van aanleg van een nieuwe haven aldaar onder Hal steren. Zij stellen voor de subsidie te bepalen op 75% van de rijksbijdrage, welke laatste door de minister is vastgesteld op maximaal 40% van 5.900.000,De provinciale bijdra- fe zou dus maximaal 1.770.000, «dragen. Konijnen- en pluimvee expositie te Terneuzen In het oude kleuterschooltje aan de Zandstraat te Terneuzen werd vrij dag en zaterdag een „Kringtentoon stelling" van kippen en komjnen ge- •houden, waarvan de organisatie in handen was van de „Konijnen- en Pluim veevereniging Terneuzen". Zesenzestig inzenders uit alle delen van Zeeland hadden voor deze ex positie een uitgebreide collectie bij eengebracht waaruit de jury bestaan de uit de heren J. v. Kooten (Rot terdam), P. Wesseling (Amster dam) en P. H. Dieleman (Terneu zen), de kampioenen an andere prijs winnaars moest kiezen. Uit de meer dan 160 ingezonden ko nijnen kwam uiteindelijk als kam pioen te voorschijn de prachtige „Havanna" van de heer P. J. den Hollander uit Middelburg. Hoofdprijzen werden toegekend aan de „Witte Vlaamse Reus", -van A. J. Heetesonne uit Oostburg; de „Blauwe Lotharinger" van A. But ler uit Terneuzen en een „Poolse Dwergras" van P. v. d. Bussche uit Sluis. In de pluimvee-collectie werd uit de 45 inzendingen tot kampioen be kroond de „Wyandotte-koekoek" van de heer P. H. Dieleman uit Terneu zen. De Terneuzense dierenats dr. A. W. Brons, keurde de dieren. Aanbesteding Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland werd vrijdag te Middelburg de aanleg van een vrijliggend rij wielpad langs de weg Oostburg Waterlandkerkjeweg Schoondijke aanbesteed. Er werd als volgt in geschreven: Firma gebr. De Bokx, Terneuzen 66.860; H. A. den Exter, Groede 63.525; G. A. Sponselee. Klooster- zande 61.780; firma wed. P. R. Toussaint, Cadzand 61.079; I. K. J. T. de Oude, Biervliet 60.375; Aan nemersbedrijf Zeeland N.V., Middel burg 58.000; gebr. Van Wallenburg, Middelburg 54.200; P. J. van de Sande, Breskens 50.900; P. Mollet, Hoofdplaat 50.500; Aann. bedrijf M. P. Hol N.V., Hulst 49.000: Th. P. Cambier, Breskens 48.075; N.V. aannemersbedrijf „ELK", Geleen 47.100; D. J. de Ruijsscher, Bier vliet 45.917. Voorstel van B. en W. om gronden bouwrijp te maken B. en W. van Middelburg stellen de rand voor een krediet beschikbaar te stellen om de gronden liggende in de driehoek Oude Koudekerkseweg, Ko- ninginnelaan en .Breeweg bouwrijp te maken. In hun voorstel wijzen B. en W. er op, dat meer clan 80 van deze gronden reeds in optie is uitgegeven, zodat het thans noodza kelijk is geworden het bouwrijp ma ken van deze gronden aan de orde te stellen. Door de dienst van Gemeen tewerken worden de werken, die het aanleggen van straten, plantsoenen en riolering omvatten, op 84.000 geraamd. Voorts wijzen B. en W. er op dat voor de financiering van dit project gelden aanwezig zijn, MIDDELBURG St.-Nicolaasmiddag Zaterdagmiddag hield de buurtvereni ging Dampoort voor de kinderen in het C.J.M.V .-gebouw te Middelburg een Sint-Nicolaasfeest. In afwachting van Sint en zijn zwarte knecht wer den enkele films vertoond en wat Sinterklaasliedjes gezongen, op de piano, begeleid door mej. L. de Graaf. Toen de goedheilig man kwam, bleek hij voor allen een cadeautje en wat lekkers te hebben meegebracht. La ter op de middag was er nog êen film vertoning voor de wat oudere jeugd van de buurtvereniging. De voorzit ter van de buurtvereniging, de heer A. de Poorte, had de leiding van beide feesten. Sint op bezoek in de „Gouden Poorte" De buurtvereniging Veérseweg hield zaterdagmiddag in de grote zaal van de „Gouden Poorte" te Middelburg een Sint-Nicolaasfeest voor de jeugd. Deze middag genoten een 50 kin deren van een aardig filmprogramma en werden ze getrakteerd op choco lademelk en wat snoeperij. Sint-Nico- laas en zwarte Piet die wegens hun drukke werkzaamheden wat later kwamen werden bij hun binnen komst verwelkomd met een Sinter klaasliedje, waarna de goedheilig man de kinderen één voor één bij zich riep en zij een presentje in ontvangst konden nemen. De leiding van het feest was in goede handen bij de voorzitter van de buurtvereniging, de heer A. de Pagter. Sint-Nicolaas op bezoek in ,,'t Trefpunt" Verleden week vierde de stichting Vorming Bedrijfsjeugd „De Zonne bloem het St.-Nicolaasfeest in ,,'t Trefpunt" te Middelburg. De bene denzaal was voor deze gelegenheid feestelijk versierd en o.a. verlicht met een groot aantal kaarsen. Er werd muziek gemaakt, gezongen, ge danst en er werden verschillende spelletjes gedaan. St.-Nicolaas bracht met zijn knecht een bezoek en reikte persoonlijk de diverse geschenken uit. De leiding van het feest berustte bij de leidster van het Zonnebloem- werk, mevrouw A. Faassen-Van Ke- menade, die uit handen van St. Nico- laas een geschenk mocht ontvangen, die hier enkele waarderende woorden aan toevoegde. Behoefte vlottende middelen thans 3.7 miljoen Het door de Middelburgse rand ge nomen besluit van 22 september '58 tot het opnemen van vlottende mid delen in het vierde kwartaal van 1958 tot een bedrag van maximaal 3.100.000, verliest op 31 december a.s. zijn geldigheid. Er dient dus een nieuw besluit genomen te worden. Thans wordt de behoefte geraamd op 3.700.000. B. en W. stellen de raad dan ook voor om voor het le kwartaal in 1959 te besluiten tot het opnemen van vlottende middelen tot een maximum van dit bedrag. Bouwrijp maken van grond in Stromenwijk B. on W. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 72.200 l>e«scliikbnar te stellen voor het bouw rijp maken van gronden in de Stro menwijk. Hier zullen in samenwer king met 'n particuliere belegger en het ministerie van Marine een 30-tal woningen worden gebouwd. De kosten voor de werken in eerste aanleg worden door de dienst Ge meentewerken op een bedrag van 63.000 geraamd. De kosten voor de aanleg van trottoirs en tegelbestra tingen. welke moeten worden aange legd wanneer de woningen zijn afge bouwd. bedragen 9.200. B. en W. stellen de raad voor de totale kosten voor het bouwrijp maken te dekken uit de nog beschikbare gelden van een lening van 200.000. Sint bezocht bejaarden Verleden week. brachten Sint-Nico laas en Zwarte Piet eén bezoek aan de bejaarden-sociëteit Koorkerkhof te Middelburg. Dit bezoek was mo gelijk gemaakt door de afdeling Middelburg van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers. Begeleid door accordeonmuziek zongen de bejaar den enthousiast enkele sinterklaas liedjes en werden er allérléi spelle tjes gedaan. Iedereen kreeg een ver rassing. B. en W. vragen krediet voor nieuwe vuilnisauto. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor oin voor de aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto een kre diet ter beschikking te stellen van 35.000. Voor het ophalen van huisvuil bezit de gemeente drie vuilnisauto's, die aangeschaft zijn in 1949 en 1950. De herstelkosten van deze drie auto's nemen geleidelijk toe. Het komt steeds meer voor, dat als gevolg van het uitvallen van een auto het huis vuil moet worden opgehaald met een open auto, hetgeen uiteraard ver schillende bezwaren heeft. B. en W. achten thans het tijdstip gekomen de huisvuil-ophaalwagens geleidelijk te vernieuwen. Ter dekking van een deel van dit be drag kan worden beschikt over de reserve, die voor deze aanschaffing is gevormd van rond 29.000. Het restant kan worden gevonden door de Voorgenomen reservering in 1959 van 9951,94 met 6000 te verla gen. Voor de financiering van deze aankoop zijn B. en W. van plan een beroep te doen óp dé N.v. Bank voor Nederlandse gemeenten te Den Haag. VÜSSINGEN Sint op bezoek bij de „Belgische kolonie" Zondagmiddag werd in café-restau rant „Britannia" het Sint-Nicolaas feest van de Belgische kolonie in Vlissingen gevierd. Onder het spelen van: „Sinterklaasje kom maar bin nen met je knecht", schreed de goed heilig man met zijn gevolg de zaal binnen. Na het spelen van heide volksliederen sprak de voorzitter van de Sportclub Belgisch Loodswezen Vlissingen, de heer B. L. A. Yolletnae- re de Sint toe. Hierna bracht de Vlissingse jeugd- klavar-accordeonclub onder leiding van de heer J. Adriaanse een geani meerd programma van St-Nicolaas- versjes en populaire wijsjes ten geho re. Terwijl de kinderen vergast wer den op op warme chocolademelk en koeken, sprak de Sint enkele wel komstwoorden tot de heer J. Legar- dien, voorzitter van de sociale dienst van verkeerswezen uit Brussel en diens vrouw. Hij bood de heer Legar- dien een schilderij aan, uitbeeldend een loodsboot op de Westerschelde. Tevens reikte de Sint cadeaus uit aan de kleuters van het personeel. Hierna werden er enige kinderfilms gedraaid, o.m. Donald Duck en Abbot en Cas- tello. Vervolgens waren de kinderen tussen de vier en tien jaar aan de beurt om hun presentje te ontvangen. Na het vertrek van de bisschop kwam de accordeonclub weer voor het voetlicht. Het feest werd besloten met een geanimeerd St.-Nicolaasbal in de Belgische Loodsen Sociëteit, met verschillende attracties, waarbij een grote tombola. De muziek werd verzorgd door het „Clavallno Kwar tet" uit Middelburg. „St. Jozef" jubileerde Onder grote belangstelling vierde zondag de afdeling Vlissingen van de Kath. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef" zijn 65-jarig bestaan. Nadat het feest kerkelijk was begonnen, was er om 12 uur een drukbezochte receptie in het Ariënsgebouw, Beurs straat 3. Voorzitter C. Raas opende deze bij eenkomst met eén hartelijk welkom aan de genodigden. Daarna werd eerst het woord verleend aan bonds voorzitter H. Werkhoven. Vervolgens spraken bedrijfsaalmoezenier C. Kroon, pastoor Kossen. de heer Parent, van de A.N.B., de heer P. Wanst, voorzitter van de plaatselijke K.A.B., de secretaris van de N.C.B.. en vele andere bestuursleden van di verse vakbonden in Vlissingen. Dc districtsbestuurder voor Zeeland, de heer Van Kaam, hield een korte feestrede. De heer F. Schets, als voorzitter van de woningbouwvereniging St. Willi- brord, diepte voorvallen en herinne ringen op uit de tijd Van de oprich ting der afdeling. Hij roemde vooral het werk van de sociaal voelende priester, wijlen pastoor Dc Graaf. Een tiental bloemstukken en diverse cadeaus onder couvert, werdén aan geboden. Des avonds kwam men weer bijeen, waar onder muzikale leiding van Baby den Toonder aan de genodig den een welverzorgd programma werd geboden. Tijdens een pauze op de avond werd nog een kort felicita- tiespeechje gehouden door de geeste lijk adviseur van de afdeling, kape laan Bouwmans. J lllllllllllll llllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllll llllllliii!llilll!lllllll| 1 In de kerstvakantie komt, 1 1 zoals bekend, het Haar- 1 I lemse kindercircus „Lam- j bertha" naar Zeeland om 1 II voor de P.G.Z. de jubi- j| leum-kindervoorstelling te 1 verzorgen. De 35 jongens J en meisjes zullen achter- eenvolgens in Goes, Mid- delburg en Vlissingen op- 1 treden en uiteraard ook i hoewel zij met de jaar- wisseling thuis zullen zijn j in Zeeland moeten g overnachten. Hiervoor waren verschillende j oplossingen mogelijk. De kin- deren hebben zelf de wens te kennen gegeven, bij voorkeur bij een „pleeggezin" te loge- ren. Het spreekt voor zichzelf dat de kinderen in deze tijd rond Kerstmis en de jaarwis- seling, waarvan de avonden toch de „gezelligste van het jaar" zijn, graag worden op- genomen in de gezinssfeer. Daarom zoekt de P.Z.O. M thans te Middelburg „pleeg- ouders" voor de kinderen van het „Kindercircus Lam- bertha". Hiervoor wordt uiteraard een vergoeding gegeven, De kinderen vertoeven in Zee- land vanaf 26 december tot de H middag van oudejaar en voorts n van de avond van nieuwjaar tot de vierde januari. Middelburgse gezinnen, die hun huis voor één of meer kin deren van het kindereïreus wil len openstellen wordt ver zocht dit schriftelijk aan het kantoor van de P.Z.C. te Mid- delburg op te geven. Op de en- ff veloppe s.v.p. vermelden: dercircus". „Kin- 1 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllll IlilllllllllHIH' Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Steenkolen Handelsvereniging N.v. gevestigd te Utl-echt, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een benzinepompinstallatie door plaatsing van 2 tanks met een houd van respectievelijk 10.000 eri 6000 liter en twee elektrische aftappompen op het perceel Kanaalstraat 59. Gedurende tien dagen, te rekenen van C december 1958 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 23 december a.s., des voormiddags 10 uur, ten ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden Ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van de belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver. gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting ls verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 4 december 1958. O.- EN W.-SOUBURG Toneelavond M.S.F. Zaterdagavond organiseerde te Sou burg het Marine Sanatoriumfonds in het gebouw „De Zwaan" ten bate van deze liefdadige instelling een ge animeerde avond welke werd geopend door de voorzitter, de heer Baylé. Aan deze avond werd medewerking verleend door het toneelgezelschap „De Stee." Dit gaf een opvoering van het toneelstuk „Dat zal ik je be taald zetten. De dames en beren kweten zich op voorbeeldige wijze van hun taak. Voor de dames waren er bloemen. Deze prettige avond werd besloten met een gezellig bal. verzorgd door het bekende kwartet Bos. In de pauze was er nog een ver loting, gehouden ten bate van het M.S.F. Benoemd te Haarlem Tot onderwijzer aan de herv. chr. school te Haarlem is benoemd de heer Abr. Goedhart te Ritthem. thans als zodanig werkzaam aan de herv. I ondanks* GUAANBEURS ROTTERDAM. Rotterdam. 8 dec. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe door afnemend aanbod vast. Rode op vochtcondltle tot f 30.75. Witte op vocht- conditie ln de prima kwaliteit tot f 31.29. Voedergranen. Zomergerst prijshou dend op verlaagd niveau naar kwali teit van f 25—f 25.50. Geschoonde ca. f 28. Haver nauwelijks prijshoudend naar kwaliteit f 24 25—f 25.75. Extra blanke ;.2S. Rogge goed prijshoudend doorsneekwalltelt f 21.75. Bakrogge f 2250. Peulvruchten bij klein aanbod vast Groene envten f 34—f 54. Schokkers t 50— f 8750. Bruine bonen f 50—f 85. Alles boe- renschoon. Prima geschoonde blanke kwaliteit bruine bonen tot f 10250- AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Rotterdam 8 dec. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers f 1250—f 14- Bintje f 16.50—f 17-50. Koöpmans Blauwe f 13—f 14. Bevelandere f 12—f 13. Meer- lsnders f 1250— 1350. 40 mm opwaarts gewassen van de kleigrond. Eigenheimers f 1550. Bintje van de kleigrond ln twee maten gesorteerd voor de export. 35 mm opwaarts f 19. 45 mm opwaarts f 20. Zandaardappelen 35 m opwaarts. IJssel- ster f 9—f 950. Lïbertas f 9f 1050. Voeraardappelen f 2.50—f 4, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer ln totaal 2021 stuks. Vette koei en en ossen 1360 stuks. Varkens 661 stuk- Prijs ln cents per kg. le kw. 2e k\v. 3e kw. Vetle koelen 295—325 280—290 250260 Varkens (lev. gew.) 196 195 192 Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, prijzen vooral bij afloop 2e en 8e kwaliteit iets lager, eerste kwaliteit prijshoudend, prima's boven notering Varkens (lev. gew.): aanvoer Iets meer, handel vlot, prijzen let3 stijver ln prijs, enkel prima's boven notering. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM 8 december. Een zeer kalrra markt was het kenmerk van de gehele markt, zo wel tijdens de ochtend- als tijdens de middagcali. De omzet bleef dan ook be perkt tot 26 contracten, allen tot stand gekomen bij de consumptie-aardappelen. De pootaardappelen lagen voor praktisch alle rassen ongeïnteresseerd en was over de gehele linie de stemming hier kalm te noemen zonder zaken. Bij de consumptie-aardappelen kwamen de zaken tot stand bij Bintjes 35 mm waarop op december, februari «n april Iets werd afgesloten tot een totaal om zet van 7 zaken. April werd afgesloten voor 23, februari voor 2250 en december eerst voor 1970 en later voor 10.10. Tij dens de middagcali kwamen ér bij Bintje 45 mm twee zaken óp maart tot stand tegen 24. De voorjaarstermijnen bij VO- ran en Lïbertas trokken entgè aandacht. Lïbertas maart werd verhandeld tegen 1650 en 16.60 en april tegen 16.70. ran maart ging van de hand voor 16.80 en april voor 17. Voor Eigenheimers be stond wederom slechts een minimale be langstelling. Ook Alpha 45 mm kon niet tot een omzet komen. De totale dagom zet was 26 contracten. VISMIJN VEERE 8 december. Exportgarnalen 4283 kg 65— 1.78. Schar 371 kg 55—72. Rog 20 kg 21—38 Onge orteerde vis 31 kg 41. Wijting 463 kg 24—33. Kabeljauw 16 kg 50—77. Sar- dijn 7 kg 55. VLASMARKT ROTTERDAM 8 december 1958 Waterroot vlas: lage soorten van f 1.10 tot f 1,30; middensoorten tot f 1,65; beat vlas lot f 2, Dauwroot vlas: lage soorten van f 0.90 tot f 1,15; middensoorten tot f 1,35; best vlas tot f 1,70. Breekvlas: van f 0,60 tot f 1,05 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,40 tot f 0,70. De produktie blijft onveranderd en op behoorlijk peil voor deze tijd van het sei zoen. de meeste vlasserljen zullen tot begin van het volgend jaar blijven zwin gelen. Er ls voldoende vraag om nage noeg alle aangeboden partijen op te ne men tegen onveranderde prijzen, slechts enkele goede middensoorten konden een iets hogere prijs bedingen. Voor beste partijen blijft de vfaag zeer goed, bet aanbod ls echter zeer gering. Voor goede soorten dauwroolvlas blijft goede belangstelling, alle partijen kon den verkocht worden tegen onverander de prijzen, overige soorten blijven luste loos. Breekvlas wordt weinig geprodu ceerd, er ls echter nagenoeg geen be langstelling zodat de prijzen voor de bes te partijen iets lager waren. Gezwingeld» loken blijven vrij gunstig ln de markt, er worden wekelijks partijen verkocht waarvan enkele voor latere levering, de noteringen waren als vorige week. (Advertentie) neem .dit tabletje en U stilt de pUn* Homotab». een nieuw middel ln tab!ei- vorm. Geen zalf of zetpillen nodig'. Hemotabs doen de «wellingen slinken •n bevorderen genezing. Voor 'n volko men herstel van aambeien *A lang» vrijwaring van pijn: *n Complete kuur f. L47 Bil Apothekers en Drogisten- school te Oost-Souburg. R.K.F.C.Zeeland Sport 3—4 Ofschoon Zeeland Sport er in ge slaagd is door een overwinning haar puntentotaal op 9 te brengen, nadat de eerste 5 wedstrijden verloren wa ren gegaan, heeft deze overwinning toch weinig bevrediging kunnen ge ven. Zeeland Sport startte met in vallers voor Klopmeijer, Rieteco en Kees Elve, die goed werden vervan gen door Wijtenburg. Kamerbeek en De Bart. R.K.F.C. ging direct tot de aanval over en doelman Meijer kon aanvankelijk zijn doel schoon houden. Zelfs kreeg Z. S. bij een der sporadische aanvallen over de vleugel een 10 voorsprong toen Donze een scherpe voorzet gaf, die ineens in 't doel verdween. Nadat een doelpunt van R.K.F.C. wegens buitenspel was afgekeurd, bezweek de Z. S. verde diging voor de grote druk en kon R.K.F.C. met een 21 voorsprong gaan rusten. Na de rust, toen Leo van Rijswijk de linksbinnenplaats ging bezetten, pakte Z. S. de zaken energieker aan. Bij een der Z.S.-aanvallen, kon de in het nauw gebrachte R.K.F.C.- back Z.S. aan een 22 stand helpen. Nol Schuit profiteerde daarna van twee zwakke momenten in de R.K.F. C-.defensie, wat evenveel doelpunten opleverden. Toen keeper Meijer een botsing veroorzaakte met één der R.K.F.C.-voorwaartsen, wees de goed leidende scheidsrechter naar de witte stip en dat betekende 34 waarop de scheidsrechter het einde floot. Z.S. kon met deze overwinning zeer tevreden zijn. Te weinig betrekken van de vleugelspelers bij de aanval len maakte de voorhoede van Z.S., vier doelpunten, onge- vaarlljk. Overzicht van per gemeente ingezamelde bedragen Uit het overzicht, dat de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel werk heeft opgemaakt van de opbrengst van de Zeeuwse Collecte voor 1958 blijkt, dat de 101 gemeen ten in Zeeland, gesteund door enke le grote bedrijven en particulieren, in totaal een bruto-bedrag van 16.750,75 ingezameld hebben. Zo als wij reeds eerder meldden, een prachtige prestatie, daar de op brengst van vorig jaar mini over troffen li. De totale opbrengst der gemeenten bedroeg 16.348,25, terwijl er via bedrijven en particulieren nog eens 402,50 bij kwam. Hieronder volgt een overzicht van het per gemeente ingezameld bedrag: Groep Walcheren. Aagtekerke 33,60; Arnemuiden ni hil; Biggekerke nihil; Domburg (8,81: Grijpskerke 45,10; Koude- kerke 45,71; St. Laurens 72,71; Meliskerke 59,10; Middelburg 703,36; Nieuw- en St. Joosland 102,71; Oost- en West-Souburg 270,11; Oostkapelle 101; Ritthem nihil; Serooskerke (W.) 94,81; Vee- re 40,85; Vlissingen 803,20; Vrou wenpolder 18,45; Westkapelle nihil; Zoutelande nihil. Glas-in-lood raam voor landbouwschool Schoondijke De raad van Schoondijke heeft in zijn maandagnamiddag gehoudeu ver gadering onder voorzitterschap van burgemeester F. A. van Rosevelt na enige discussie beloten aan de kun stenaar Hans Heeren opdracht te verlenen tot het ontwerpen van een glas-ln-Ioodraam voor de hall van de rijks middelbare landbouwschool. Do kosten hiervan zullen, inclusief het ontwerpen, 1400 a 1500 bedragen. Enkete raadsleden hadden bezwaren tegen de uitgaaf nu allerwege over versobering gesproken wordt, doch na de opmerking van de voorzitter en wethouder P. Toussaint, dat een volk zonder kunst en cultuur toch wel een bijzonder arm volk wordt, kon men-zich met eeü en ander ver enigen. Voor de rijksmiddelbare landbouw school verleende de raad voorts nog opdracht tot het leggen van een as- falttegelvloer voor 18 per m2, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat het ministerie van landbouw zich niet kon verenigen met de aanvankelijk gedachte cementdekvloer, die slechts 6,50 per m2 moest kosten. Faillissement Het faillissement is uitgesproken over de heer L. Houkamp te Brui- hisse. Rechtercommissaris is mr. J. A. Abbïhg, curator mr. C. J. B. du Croo te Zierikzee. In Oosterschelde voeren twee schepen omhoog Scheepvaartverkeer door Oostsluis te Wemeldinge gestremd Donderdagmiddag omstreeks kwart over vijf is het 1379 ton metende met steenkolen geladen sleepschip „Steenbank" dat gesleept werd door de sleepboot „Jannie II" ter hoogte van de „Dorstman" in de Ooster Schelde aan de grond gevaren. Eni ge ogenblikken Tater voer het ruim 1000 brt metende en met hoogoven slakken geladen vaartuig „Ataris" dat gesleept werd door de „En Avant 27" in dc onmiddellijke nabijheid eveneens aan de grond. Vanuit Wemeldinge voer ter assisten tie de „Adja" uit doch de hulp werd geweigerd. Omstreeks 21.30 uur ziin de vaartuigen met eigen sleepboot hulp vlotgekomen, waarna de beide vaartuigen hun reis respectievelijk naar Sluiskil en Bergen op Zoom kon den vervolgen. Nadat de „Steenbank" te Wemeldin ge door de Oostsluis geschut was, bleek, dat een rode boei de B.V. 14 waarschijnlijk achter één der an kers van het schip heeft gezeten. Bij het invaren in de sluis is de steen, voor de sluisdrempel blijven steken, waarmede de boei verankerd was, Echter de ketting van de boei is over de drempel gegaan, want bij het sluiten van de roldeur werd de sluisdeur geblokkeerd. Het scheep vaartverkeer door de sluis is voorlo pig gestremd. Door een duiker zal een onderzoek worden ingesteld. De „Steenbank" is van de Ned. Rijn vaartvereniging te Rotterdam. Aanbesteding De Nederlandse Heidemaatschappij te Arnhem heeft namens de Herver kavelingscommissie Zeeland, Bureau van uitvoering Tholen, vrijdag het egaliseren en draineren van perce len en het graven van watergangen, bermslotén en kavelsloten met bijbe horende werken aanbesteed. De in schrijving was als volgt: Aannemersbedrijf Zeeland, Middel burg 112.900; G. van Herk, Nieu- werkerk a.d. IJsel 109.000: Maas en Jonker, Roosendaal 109.000; gebr. J. en M. Moerland en Zn. St. Annaland 105.400: firma M. Uil, Middelburg 100.700; J. van de Hilst, Renesse 95.275: J. D. Janse, Middelburg 94.800; J. van Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland 93.000; J. van Schilt, Halsteren 89.500. De raming was f 95.600,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3