Arbeidsreserve steeg in Zeeland gedurende november met 33 pet. Zeeuwse Almanak BELANGRIJK „AANVULLEND" PROJECT TE SAS VAN GENT EILANDGEMEENSCHAP" LEIDT KWIJNEND BESTAAN.... WONING TE 's-H.ARENDSKERKE BRANDDE 's NACHTS GEHEEL UIT Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 GUNSTIGE TELDATUM" Gunstiger dan vorig jaar, toen de werkloosheid met 100 pet. steeg De geregistreerde mannelijke arbeidsreserve ln Zeeland heeft gedurende november j.l. een verhoging ondergaan van 38 procent en Is sinds eind oktober gestegen van 2069 op 2729. Hiervan waren er 2890 geheel werk loos en 339 werkzaam op aanvullende werkgelegenheden. De stijging ge durende november 1958 is overigens veel gunstiger dan die in de gelijk namige maand iu 1957. toen de werkloosheid toenam met circa 100 namelijk van 1173 tot 2211. De stijging Is het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg niet geheel tegengevallen, daar men hier een prognose gemaakt had van 900. De cijfers voor november 1958 zijn echter opgemaakt op een bijzonder gunstige teldatum, namelijk op de 27e. Bedroeg de arbeidsreserve op die datum namelijk in het rayon Oostburg 473, op 1 december j.l., dus 4 dagen later, waren er hier reeds 610, terwijl onder meer voor de rayons Tholen en Zierikzee in deze enkele dagen een stijging te zien was van respectievelijk 160 tot 214 en 138 tot 166. Aan het eind van december zal het aantal werklozen in Zeeland wellicht ge stegen zijn tegen de 5000. Een belangrijke stijging gedurende de ze tijd van het jaar is overigens een normaal verschijnsel. Op de teldatum bedroeg de stijging dus minder dan men verwacht had. De oorzaken hiervan zijn de bieten- oogst en de bouwnijverheid (de Del tawerken), waarvan de arbeiders pas midden december in plaats van eind november afvloeien. Wat de reserve in de verschillende rayons betreft, springen met name Oostburg, Middelburg en Goes naar voren. Deze drie gemeenten namen ruim 400 van de 600 meerdere werk lozen voor hun rekening. Het rayon Vlissingen vertoonde een geringe stijging namelijk van 395 tot 430 maar ten opzichte van november 1957 is de stijging wel opmerkelijk (246). De cijfers voor Goes zijn: van 184 tot 313, Middelburg van 502 tot 614 en Oostburg van 327 tot 473. Ter wijl er in de overige rayons sprake was van een geringe stijging, daalde alleen in het rayon Terneuzen de ar beidsreserve van 181 tot 171. Uit de stand van zaken in de ver schillende bedrijfsklassen of be roepsgroepen valt te leren, dat de stijging in de landbouwsector niet tegenvalt, namelijk van 122 tot 333, terwijl in deze bedrijfstak vo rig jaar november 861 werklozen waren. Dit is overigens uitstsel van exeeptie, omdat zoals reeds opgemerkt de arbeiders in de sui- kerbletencampagne spoedig wij- komen. Do stijging ja de groei» losse arbeiders van 331 tot 465 is aanrnerkelijk groter dan vo rig jaar, terwijl die in de textiel nijverheid van 88 tot 56 daarentegen minder is da»» in no vember 1957. Dit is bet gevolg van een gunstige gang van zaken voor de spinners, waarvan er thans niet één ingeschreven stond en vorig jaar 40. Ook van de verkorte werktijd wordt thans minder ge bruik gemaakt dan tijdens het voorjaar en de zomermaanden. De overige bedrijfsklassen en groe pen bleven nagenoeg gelijk, T it de analyse van de geregistreer de mannelijke arbeidsreserve blijkt, dat de seizoenwerkloosheid gedurende november steeg van 200 tot 600, die der vrijwjugswcrkloosheid vou 350 tot 400 en die der werkloosheid voor minder geschikten van 700 tot 780. De structuurwerkloosheid gaf een stijging te zien van 650 tot 850, ter wijl de overige (conjunctuur) werk loosheid daalde van 200 tot 150. BINNEN TWEE JAAR. Bij de berverkavelingswerken zijn momenteel circa 650 man te werk gesteld, namelijk 68 in de Zak van Zuid-Beveland, 12 in Waarde, 8 op Walcheren, ongeveer 400 op Schou- wen-Duiveland en ongeveer 160 op Tholpn. Deze arbeiders zullen echter binnen korte tijd binnen t\vee jaar bij het struetuele werkloosheidcij fer gevoegd moeten worden. Bijvoor beeld op Walcheren, waar de her- verkaveüngswerken klaar zijn geko men, is er thans een arbeidsreserve van duizend man/^Zoals reeds eerder gezegd vormen de Deltawerken hier in geen compensatie. De vraag naar mannelijke arbeids krachten daalde gedurende novem ber van 260 naar 171 en hiervan neemt de metaalnijverheid (voor het grootste deel terug te zoeken in Vlissingen) bijna de hejft voor haar rekening. Het aanbod van vrouwelijke werkzoekenden gaf een kleine stijging van 213 tót 230 te zien. Met name het aan bod in de landbouw verdubbelde van 33 tot 65, maar thans is het slechts de helft van november 1957. Per 1000 mannelijke beroepsbeoefe naren waren er eind oktober in Zee land 25 werklozen; eind november was dit getal gestegen tot 33. Na Groningen, Friesland en Drente bezet Zeeland thans in de rij der provin cies weer „stevig" de vierde plaats. Zeeuws-Vlaamse harmonikaclub treedt voor radio op De West-Zeeuws-Vlaamse Phil. Har monicaclub „Flandria" zal vandaag, zaterdag om 14.40 uur weer te be luisteren zijn voor de Vara Hilver sum II (298 m.). Het S-anima wordt uitgt eidecksburg van He ln de onderwereld van Offenbach, Wiener Madeln van Ziehrer en Colo nel Bogey van Afford. VERWERKING BIETENSL1B Voor 150 man is er ca. twee jaar werk. Betreffende de situatie voor aan wil lende werkgelegenheid in Zeeland is tijdens de maandelijkse bijeenkomst in het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland te Middelburg meegedeeld, dat Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren dit jaar de moeilijke gebieden zijn. Vooral in het westelijk deel van Zeeuwseh-VIaanderen zal meer werk aangevraagd moeten worden, terwijl ook de situatie in het oostelijk deel niet bepaald best is. Er Is echter een compensatie gevonden, doordat er ln Sas van Gent een belangrijk werk van rond 1 miljoen uitgevoerd zal worden, dat ongeveer over twee jaar uitgestreken kan worden. De coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent heeft zoals dit ook bij andere suikerfabrieken het geval is een enorme hoeveelheid slib over, dat bij de bietenverwerking vrijkomt. Dit slib zal nu gebruikt worden om laaggelegen gronden in de omgeving van Sas van Gent op te hogen. Hier door zullen enkele honderdduizenden kubieke meters goede cultuurgrond in de omgeving verspreid worden over ettelijke ha grond. Dit betekent uiter aard een verbetering voor de betref fende landerijen. Op dit werk is plaats voor circa 150 man, die elk een gemiddelde bezetting van ongeveer 100 we ken hebben. De eerste etappe van dit belangrijke werk is het aan leggen van enkele kilometers smalspoor, waarna men in januari a.s. met de uitvoering hoopt te be ginnen. In Sluis Voorts zijn er nog enkele grote pro jecten ln het schema der aanvullende werken opgenomen. Zo is en onder meer een plan om de stadswallen vfer Sluis te restauveren. Dit werk betreft ongeveer 14.000 manweken. In prin cipe is reeds besloten dit werk ii DACW-verband te accepteren. De vraag is echter qf ook de gemeente Sluis dit project over een aantal ja ren kan financieren. Ook met dit werk is een bedrag van rond 1 milr joen gemoeid. In de oude vestingstad Retranchement zijn er eveneens plan nen in een dergelijke richting. Voor de beide Bevelanden, Schouwen- Duiveland en Tholen is de verwacht ting, dat er voldoende werkgelegen heid zal bestaan. Voor Walcheren weljicht ook, dankzij gelegenheid om om mensen naar werken in Zuid- of Noord-Beveland te sturen. VAN <3,m in TOT DE DUIVEN VAN „BRU" Al eerder werd in deze rubriek tie aandacht gevestigd op de duiven van Schouwen-Duiveland. Dat zouden zulke prachtduiven zijn. Welnu, het bewijs duarvan is geleverd," Bij de Zeeuwse kampioenschappen zijn weer tal van Schpuwen-Dnivelanclse dui ven, preciezer gezegd: Brujnïsser duiven, met de eer gaan strijken, De heer Ph. Steketee, lid van „De Bruse Trekker", een bekende vereniging, GESCHENKEN De dag van de Grote Kindervriend is ook dit jaar voor de krant niet onop gemerkt voorbijgegaan en de Beve- landse dierenartsen kunnen Wij zo als te doen gebruikelijk van deze plaats af verzekeren, dat hun tradir tionele geschenk een kist sigaren door het technisch personeel van uw en onze P.Z.C. wederom in dank baarheid in rook is opgegaan. Maar er was meer. Er was een onver valst, persoonlijk schrijven van fSyw Nicolas, gedateerd „Oaile el cincq de diciem bré", Mu dridrEspuna Het schrijven want in dit geval voelen wij ons genoopt om plechtig van een schrijven te spreken en niet van een brief het schrijven dan is ter redactie met gepaste eerbied be handeld en., met grote instemming gelezen! De Sint stuurde namelijk "een chocoladeletter A; de A vun ^Aanvang", zoals hij uiteenzette. Het ging hem om de aanvang van de wer ken voor de Coent'unneT in de Zaan streek, maar wij hébpen de vrijheid genomen die symbolische A im mers óok aan ons als grootste krant van Zeeland gezonden op dit ge west van toepassing te brengen. Óók als A van ,/ianvang"óók voor werken aan een tunnel. Waarbij wij evenwel ook gaarne zak en roede, die Sint bij de letter voegde, overdragen non üe betrokken autoriteiten.... bijvoorbeeld, kan vijf prijzen laten zien. Zijn duiven behaolden die bij de kam pioenschappen voor jonge duiven van Zeeland en liet rayon Schouwen. Er Zijn tevens eerste en derde prijzen van het kampioenschap „vitesse" en de hokkampioenschappen voor jon ge duiven bij. De heer H. C. Noord- hoek te Sirjansland is eigenaar van de duif, die de tweede „vitesse-hok- kampioenschapsprijs kreeg en de tweede prijs in het „vitesse"-kam- pioenschkp van Schouwen-Duiveland. Ook de duiven van de heer T. M. Dalebout deden hun best en kwamen met mooie prijzen in de til terug. BROMFIETSEN Gymnastiekvereniging „T.H-O.R." te Sas van Gent heeft een loterij ge houden ten bate van de verenigings kas. De hoofdprijs was een brom fiets, die gevallen is op nummer 1863. Ook de middenstand van Sas van Gent had dezer dagen een bromfiets beschikbaar gesteld als beloning voor de gelukkige koper tijdens de St.- Nicoiaasaetie. Deze gelukkige koper ingmeester van THOR, die inkopen deed voor de loterij van zijn club. Deze laatste bromfiets zal onder de leden van T.H.Q.R. aan de man worden geb»*acht, zodat de kas van T.H.Q.R, met een extraatje wordt aangevuld. DIAMANTEN BRL1I.OFT De heer en mevrouw J. van Vefcsem- Janseu te Tholen, respectievelijk 82 en 83 jaar oud, vieren maandag hun diamanten bruiloft temidden van hun vele kinderen één zoon woont in Canada klein- en achterkleinkin deren. Het echtpaar is niet meer zo vlug ter heen als vroeger. Daarom heeft de gereformeerde gemeente hen een kerktelefoon gegeven om toch de kerkdiensten (hips te kunnen vol gen. 55 JAAR Vijfenvijftig jaar getrouwd zijn de heer en mevrouw J. Scherpenlsse- Bromfietser slipte De heer F. v. E. te Nieuw-Namen (gem. Clinge) kwam met zijn brom fiets te slippen en viel zo ongelukkig dat hij met een hersenschudding moest worden opgenomen in het zie kenhuis te Hulst. t Advertentie) voor oliehaarden DE HAARDOLIE met het hoogste rendement Vermiste zakenman uit Sluiskil blijkt verdronken. Bij „De zeven huisjes" in het water gereden. Vrijdag is in de open afvoerlciding van de Coöperatieve Beetwortel Sui kerfabriek bij de buurtschap „De Ze ven Huisjes" tussen Terneuzen en Sluiskil het stoffelijk overschot ge vonden van de heer F. Cortvriendt, de zakenman uit Sluiskil, die sinds donderdagochtend werd vermist. Ver moedelijk is de heer Cortvriendt, toen hij woensdagavond per bromfiets uit Terneuzen, waar hij een zakenbezoek had afgelegd terugkeerde, bij „De Zeven Huisjes" in de dichte mist het water van de afvoerlciding Ingereden. Ter plaatse maakt het rijwielpad een flauwe bocht om een enkele weken terug aangelegde, bushalte heen. Het slachtoffer moet in deze bocht van het rijwielpad zijn afgeraakt en over het voetpad ernaast ln het water zijn terecht gekomen. Vermoedelijk ls hij daarbij onder zijn bromfiets geraakt. Aan de waterkant lag een pet. De politie is na deze vondst in de omge ving gaan dreggen waarna zij het lijk van de 68-jarige handelaar in landbouwwerktuigen vond en boven de oppervlakte haalde. De heer Cort vriendt woonde alleen in een huis aan de Kerkstraat te Sluiskil. Zijn stoffe lijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis in Sluiskil. Afsluiting van Pluimpot Waterschap St.-Maartensdijk vergat concessie-aanvrage Het waterschap St.-Maartensdljk heeft over hut hoofd gezien dat voor de werken tot afsluiting van de Pluimpot een concessie op gTond van de wet van 14 juli 1904 inzake het ondernemen van droogmakerijen en inpolderingen nodig was. Dit ver- z»iim ls eerst ontdekt nadat het werk was aanbesteed. Daarna is met spoed de procedure welke in genoemde wet wordt voorgeschreven, In gang gezet. Dit deelt de minister mede in het eindverslag van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer over de begroting '59.. Er was nl. de vraag gesteld hoe komt het, dat pas op 19 augustus 1958 ter gemeentesecretarie van Sint Maar tensdijk de tervisielegging heeft plaatsgevonden, welke aan belang hebbenden de gelegenheid bood om bezwaren in te orengen tegen de af sluiting van de Pluimpot, terwijl dit woter inmiddels al afgesloten was? De regelingen van de schadevergoe ding in dit gebied is een zaak die in eerste aanleg het waterschap aan gaat. Klaprooscollecte De „Klaproascollecte", die te Ter neuzen werd gehouden, bracht 468,03 op. jy (Slot van pag. 1) de stichting door het ontwikkelen van originele initiatieven ongetwij feld een „levend instituut voor de bevolking" kan worden Originele Initiatieven... Iemand, die daar in een vraaggesprek met ons, enkele gedachten over ontvouwde, is burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwershaven, die min of meer als „man op de achtergrond" zich voor de oprichting van de „Eilandgemeen schap" heeft ingespannen. „Arbeids terrein is er te over", zegt hij en hij wijst er onder meer op, dat in de eilandelijke vereniging van burge meesters en secretarissen een vaste verkeerscommissie is gevormd, die over één van de belangrijkste Schouwse onderwerpen vergadert: de boot- en busverbindingen... „Een taak, die eigenlijk overgenomen zou kunnen worden door een stichting als de „Eilandgemeenschapp", zegt hij. Stem van het volk Bovendien is er een aantal proble men, dat nu vrijwel uitsluitend dooi de autoriteiten behandeld wordt. Het recreatievraagstuk, aanwijzen van 'n probleemgebied in verband met regio nale industrialisatie, ontsluiting van het eiland, de bekende Haringvliet- brugkwestie enz. enz. Van dit alles vindt burgemeester Van Leeuwen het bezwaarlijk, dat deze problemen bijna alleen op het bestuurlijke vlak aange- f»akt worden. „D© stichting „Ei- andgemeenschap" zou hier prach tig kunnen zorgen, dat ook de stem van de bevolking gehoord kan Worden", zo zegt de heer Van Leeuwen, Ook vroeg hij zich af: „Is een ge meenteraad nu wel altijd het me dium om protestacties te ontkete nen?". Zelf geeft hij min of meer het antwoord als hij daaraan toe voegt: „Een stichting, die leeft on der de bavolking en die zijn be staansrecht heeft bewezen, kan ook een „vuist" maken". Natuurlijk acht de heer Van Leeu wen het ook belangrijk culturele ac tiviteiten te ontwikkelen, terwijl de Stichting ook volksfeesten op hoger niveau kan brengen. Zo is nij van mening, dat „Eilandgemeenschap" veel goodwill zou kweken met het or ganiseren van een gezamenlijke op tocht op bevrijdlngs- of koninginne dag, die niet door één, maar door verschillende dorpen zal trekken... Niet zwaarwichtig Burgemeester mr, F. Th. Dijckmees- ter van Zierikzee, die nu de heer J. A. van Nieuwenhuyze uit Nieu- werkerk binnen afzienbare tijd zijn functie als voorzitter van de stich ting beschikbaar zal stellen on officieel aangezocht ia voor deze functie, Is het met die laatste mening Van de heer Van Leeuwen wél eens. „Men moet het vooral zoeken In sti mulering van culturele gebeurtenis sen", zegt bij, „en niet in de eerste plaats in zwaarwichtige, vraagstuk ken als het aanwijzen van een pro bleemgebied". Op een eventueel werkprogramma zon de heer Dijck- mecster dan ook graag punten zien als: verbetering van het toneelleven („We zouden de beschikking moeten krijgen over een regisseur voor heel het eiland"), ontwikkeling van de muziekverenigingen door Instructie ve bijeenkomsten, voorlichting bij het organiseren van volksfeesten, ini tiatief voor lekespelen en ook, maar tas in de tweede plaats, verkeers- westies. TIJDENS MIST IN EENZAME POLDER Een absolute tegenstander van be handeling van problemen als recrea tie, brugkwestie en visserijprobleem is de heer Dijckmeester overigens helemaal niet. „Maar doe het niet in de vorm van een forum, waar bijna alleen deskundigen aan het woord komen", stelt hij voor, „laat in een discussie-avond de mensen üever zelf a het woord". Men ziet het: denkbeelden om de stichting „Eilandgemeenschap" weer nieuw leven in te blazen zijn er voldoende. En binnenkort zal men ook weten of al die sugges ties een goede kans maken in ac tiviteiten te worden omgezet. Op 7 januari zal namelijk een uit voerige vergadering worden ge houden, die min oi' meer ten doel heeft de activiteit opnieuw te prikkelen Eén ding staat reeds bijna vast: bin nen afzienbare tijd zal in de West hoek een forumavond worden gehou den over de recreatieproblemen. Tenslotte is er nog de moeilijkheid, die voldoende wordt aangeduid door de woorden van de heer M. J. bij de Vaate, secretaris van de stichting: „Hoe kunnen we voldoende activi teiten ontplooien als we niet over geld beschikken en nauwelijks ge subsidieerd worden door de gemeen ten op hét eiland?" Gezin kon zich ternauwernood redden. In de nacht van donderdag op vrijdag is brand uitgebroken in de afgelegen woning van de heer J. Poortvliet aan de Vlaamseweg tussen Lewedorp en 's Heer-Arendskerke, Het vuur greep zo snel om zich licen, dat het huis geheel uitbrandde. De bewoners, de heer J. Poortvliet en zijn vrouw kon den ternauwernood hun drie kinderen van 2 tot 5 jaar, in veiligheid bren- Moerland, die aan de Suzannaweg I gen. in Sint-Annaland wonen. Het feept De hoer Poortvliet bespeurde tegen hebben zij alweer enige dagen J middernacht een brandlucht. Toen hij achter de rug. poolshoogte ging nemen, bleek het vuur al zover om zich heen te hel> ben gegrepen, dat hij nauwelijks ge legenheid kreeg om met zijn gezin de woning te verlaten. Aangezien de naaste buren op ruim een halve kilo meter afstand wonen, en een dichte mist het ftcht benam, heeft niemand van de omwonenden de brand opge merkt. De brandweer uit 's-H.-Arends- kerke kon tenslotte door de bewoner gewaarschuwd worden en deze rukte onder commando van de heer G. van Damme snel uit. Het enkele Jaren geleden nog ver bouwde woonhuis was echter niet meer te redden. Alleen het schuur tje kon nog worden behouden. Ook de brandweerploeg van Nieuwdorp is nog enige tijd op het terrein aanwezig geweest om zo nodig assistentie te verlenen. Bur gemeester D. M. Vermet van Heer-Arendskerke stelde zich per soonlijk van de situatie op de hoogte. Bijna de gehele inboedel is verloren gegaan. De bewoner, die tevens eige naar was, is tegen brandschade ver zekerd. De oorzaak van de brand ligt waar schijnlijk in een defect aan de schoor steen. In de afgelopen zomer werd deze namelijk door de bliksem go- troffen. Sint-Nicolaas attendeert hoofdstedelijke politie. Dat Sint-Nicolaas op zijn vele tochten door Zeeland niet al leen aan kinderen denkt, maar ook op het verkeer let en de vei'keersregels goed kent, blijkt wel overduidelijk uit een gees tig schrijven van de goed heï- ligman aan de Middelburgse politie. In deze brief die, zo als men van de Sint niet anders kan verwachten in dichtvorm was opgesteld maakte hij de politie er opmerkzaam op, dat bij de afbraak van een m pand in Middelburg twee voor- y rangsborden niet goed ge plaatst zijn. Deze verkeersbor- n den zijn hier door werklui van de slopersfirma neergezet, om- dat de weg voor de helft afge- y sloten is. Sint-Nicolaas heeft op één van zijn tochten name- lijk geconstateerd en daar kunnen vele weggebruikers een y voorbeeld aan nemen dat deze borden hun doel voorbij- streven, omdat ze onderste bo- -§f ven staan. Overigens valt het allemaal nogal mee, want het verkéer ondervindt hier hoe- M genaamd geen hinder van. De weggebruikers schijnen het zo y s jok te begrijpen. y iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Krabbendijkse puzzelaarster kreeg St-Nicolaassurprise. Duizend zilveren guldens.... De 45-jarige echtgenote van de kan toorhouder der P.T.T. te Krabbcndij- ke, mevrouw M. J. den BoefVan Sahhen, is vrijdagmiddag wel een zeer bijzondere St.-Nieolaassurprise ten deel gevallen Als provinciaal hoofdprijswinnares van een door een levensmlddelonffthriek te Koog aan de Zaan uitgesehreven puzzel, ver wierf zij een fraaie prijs: duizend zilveren guldens, die haar in zakjes van vijfhonderd stuks werden over handigd door een vertegenwoordiger van deze- fabriek. Door middel van een gelukstelegram was mevrouw Den Boef op de hoogte gesteld, dat er „iets" zou gebeuren op St.-Nicolaasmiddag. Dat „iets" bleek latei' een fraaie prijs van duizend gulden. Een volkomen verraste me vrouw Den Boef nam de duizend zil veren guldens in ontvangst. Het viel wel honderd procent mee, want de verwoede Krabbendijkse puzzelaar ster had niet meer verwacht dan hooguit een St.-Nicolaaspakket. Ove rigens heeft mevrouw Den Boef reeds veel plezier beleefd van haar puz zelwoede: eenmaal won zij een nieu we fiets, terwijl zij reeds beslag leg de op diverse kleine prijzen. Wat de heer en mevrouw Den Boef met de duizend gulden zullen doen wisten zij nog niet, maar wel staat vast, dat kantoorhouder Den Boef ze via het P.T.T.-lcantoor in roulatie zal brengen in Krabbendijke. Want in deze tijd hééft het postkantoor hard gebrek aan „los geld VANDAAG. Middelburg Electro: „De familie Trapp", 19 en 21.15 uur. a.l. Schouw burg: „Gevaarlijk spel", 20 uur, 18 J. Gouden Poorte: Sint-Nicolaasfeest buurtver. Veerseweg, 15 uur. C.J.M. V .-gebouw: St.-Nicolaasfeest buurt ver. Dampoort, 14 uur. Vlissingen Alhambra: .Stella's sleutel", 19 en 21-30 uur. 18 j. Luxor: ,De trom men van Fu-Manehu", 20 uur, 14 J. Kunsthandel Bikker: Schilderijen van Bram Plhl en houtplastiekei» van Bakker, tl—12.30 en 14—18 uur. Britan nia: Sint-Nicolaasfeest Helgisch Loodswezen, 14 uur. Scheldekwartier: St.-Nicolaasfeest voor kinderen van leden der personeelsver- tot 10 jaar, 15 uur. Scheldekwartier: St.-Nleo- laasbal ambtenaren, 20 uur. Goes Grond: „De liefde.sroman van een koningin", 18 en 21 uur, a.l. MORGEN. Middelburg Electro: Als vandaag, 15-30, 19 en 21.15 uur. Schouwburg: Als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: Als vandaag, 19 en 21.30 uur. Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Belgische Loodsenso- clëteit: St.-Nlcolaasbal, 20 uur- Goes Grand: „De liefdesroman van „The lady and the Trgmp", 15 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2