DE KERKEN Bruid op zicht de maatschappij Met voetbal-toto wordt grens ruimschoots overschreden Middel zal heel wat meer omvatten dan de kwaal LUYCKS Waar zijn onze schepen? Tekko Taks op de vliegende Hollander 'Vcllhn'o RROV)NUtALU AU U U W S U COURANT ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 en In „Hervormd Nederland" schrijft ds. L. H. Ruitenberg onder de titel „De voetbal-toto Tokt", dat hij zichzelf rekent tot de twintig pro cent van de bevolking, die naar zijn schatting tegenstanders zijn van de bij de te verwachten wet geregelde voetbal-toto. De toene mende neiging naar het wedden is volgens hem een teken van den- ken-in-geldtermen, die de bijbelse rangorde („zoek eerst het Ko ninkrijk Gods") doorbreekt en krachteloos maakt. Maar ook maatschappelijk-zede lijk zijn er ernstige bezwaren. Slechts schijnbaar is hier de daad of de weigering van de enkeling om aan de toto mee te doen van heel weinig belang. De grote hoe veelheid, het instituut, maakt het gelddenken in ons volk normaal. In de tweede plaats toont ds. Rui tenberg aan, dat dit instituut een bederf is voor het voetbalspel zelf. En tenslotte maar daar is het minste van te zeggen zal men in de christelijke gemeente elkaar moeten vragen of het cultiveren van het kansspel niet afgewezen dient te worden, als zijnde een corruptie van de omgang met Gods heilsgebeuren. De bijbel zegt niet: gij moogt niet deelnemen aan een weddenschap. Men zal dan ook merkwaardig weinig over het gokken vinden in dè tegenwoordi ge ethische en dogmatische boe ken. Maar wij weten, dat in de bijbel het lot vermeld wórdt als een middel om Gods wil te leren ken nen. Wie nu inziet, dat dit mag in Gods bestel voor een doel, dat bo ven de mens uitreikt, zal terug deinzen, als het lot gebruikt wordt voor het gëwin. En is het rollen van de bal op het groene gras met de witte lijnen heel veel anders in zijn opbepaalbaarheid, dan de bal, die de croupiers in Monte Carlo, Vichy of Osténde laten rollen óp 't groene laken met dê rode en zwar te merktekenen? In het lot hebben wij omgang met het geheimenis Gods. Hét lot wèk- ke daarom eerbied. En worde niet gebruikt voor winstbejag alleen. Tot slot nog een opmerking: en de bazaars dan is de honende vraag van wie onze afwijzende houding wel erg strak vinden. Antwoord: de bazaar is het resul taat van het werken van tiental len mensen, vrijwillig, een hele winter door. Wie een dubbeltje verraadt om de bonen in de pot te schatten en daardoor kans krijgt de pop te winnen die me vrouw PaalmanBroodmeyer met al de liefde van haar hart heeft aangekleed, geeft ter wille van het doel. Wie een lootje koopt van een kwartje van het lieftallige Jetje om kans te hebben op de onver mijdelijke sprei van de vrouwen vereniging, hoopt op een niet, maar vindt hef best, dat zijn kwartje gebruikt wordt voor het noodlijdende orgelfonds. Dat is al lemaal gezellig, vermoeiend, onef ficiënt, vervelend of hoe men er tegenover staat. Maar op het ogenblik, dat de prijzen erg hoog worden, de activiteit gering, de groep waarin men werkt onbe grensd, duikt inderdaad de vraag op, of de grens niet overschreden is, waar de christelijke gemeente halt dient te houden. Laten wij er echter geen halszaak, geen merkteken voor christelijk levensdedrag van maken, wéér wij de grens zien. Als wij maar een grens zien. En die is bij de voetbal-toto ruim schoots overschreden. Nu het Nederlandse volk op het Ïunt staat een gelegaliseerde voet- aitoto „rijker" te worden, blijkt met name rle protestants-christe lijke pers deze ontwikkeling diep te betreuren, schrijft prof, dr. H. Ridderbos in het Gereformeerd Weekblad. Hét gaat er niet bepaald over of men door huivering moet worden bevangen zo spoedig het over een lootje of een gokje gaat. Maar het gaat erover of dit „onnozele gok je" voortaan week in week uit zal groeien tot een reusachtig be drijf, onder auspiciën van de over heid. Want niemand moet zich de eigenlijke gang van zaken ont veinzen: onder het motief, dat de toenemende rechtsonzekerheid niet langer te dulden is, zien de voor standers van de voetbaltoto thans hun kans de gokzucht van het Nederlandse volk tot volle ont wikkeling te brengén en week aan weèk te organiseren en te exploi teren. Deze toto wordt, als zij eenmaal op dreef komt, een bedrijf, dat wekelijks vele honderdduizenden en jaarlijks vele tientallen mil joenen guldens zal omvatten cn waarbij men, om de zaak zo on schuldig mogelijk voor te stellen, niet moet wijzen op enkele inci dentele liefdadigheidsloterijen. Die zijn daarbij vergeleken onbedui dend knikkerspel. De gokker wordt voortaan door de overheid beschermd tegen een al te ego ïstisch misbruik van zijn gokzucht voor derden. Maar dit alles neemt niét weg, dat door deze groot scheepse „kanalisering" de slui zen thans pas goed opengezet en het water nu eerst goed wég kan. Het middel zal heel wat meer gaan omvatten dan vroeger de kwaal. Daarom maakt de ijver, die velen voor de rechtszekerheid aan de dag leggen, een wat dubieuze indruk. Als tegelijk hun ijver voor de voetbaltoto maar niet zo groot was! Ook de culturele organisaties (naar wij hopen niet alle) zien een nieuwe mogelijkheid voor hun bestaan. Men kan natuurlijk zeg gen, dat de wetgever, door de voetbaltoto te legaliseren, dit al les niet behoeft te beoordelen en metterdaad doet zij dit ook niet. Toch zou men zich kunnen in denken, dat de wetgever, liever dan deze weinig sportieve ^salto mortale van de sport binnen en kele jaren met een wet te hono reren, deze had gehouden aan haar nog zo vers in het geheugen lig gende eigen uitspraken en de ma zen van de wet alsnog gedicht had. Dat lil plaats daarvan de weg thans zo ruim gebaand wordt voor wat vóór enkele jaren een ieder nog een ontduiking van de wet en een aantasting van de ze delijke volksgezondheid in het al gemeen en van de waardigheid van de sportieve en culturele or ganisaties in het bijzonder toe scheen, is een van de redenen, waarom het gedrang van hoog tot laag om zo spoedig mogelijk de voetbaltoto binnen te halen, onbe grijpelijk voorkomt. AUGURKEN j-;\ SINDS\\ 60 ,'JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Voor verbetering water wegen in West-Brabant 2 miljoen Op de begroting van het ministerie van verkeer en waterstaat is in to taal 2 miljoen gulden uitgetrokken voor de verbetering van de water wegen in westelijk Noord-Brabant. De totale kosten van de verbetering van deze waterwegen zullen volgens een voorlopige raming rond 40 mil joen gulden bedragen. A*\*VVV>A'VVVVVVV\*'WVV\ft Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.57%—10.58%, New York 3.76%3.77%, Montreal 3.90%—3.90% Parijs 89.75—89.85, Brussel 7.58%— 7.59', s, Frankfurt 90.45%—90.50%, Stockholm 73.05—73.10. ZÜTlch 86.46 —86.51, Zürich (vr. fres.) 87.95—88 00 Milaan 60.60%—60 65%, Kopenhagen 54.70-54.75, Oslo 52.85%—52.90%, Wenen 14.60%—14.61%, Ankara 3.80ft—3.80(8, Praag 52.84—52.94, Lis sabon 13.26%—13.28. vvww*wv\*\\wwwv\*v AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Stijgend bij stille markt 4 dec. 5 dec. Nederland 1951 (3%) 94 94 1. Nederland 1948 (3%) 85% 85% Nederland 1955 (3%) 87 87 Nederland 1947 (3%) 3 87(1 89(1 Nederland 1937 3 86% 86% DoUarlening 1947 3 91 90% Investeringscert. 3 95% 95% Nederland 1962-64 3 94% 94ft Nederland N.W.S. 2% 59% Ned. Indië 1937 3 95% b. 6 pet. Woninbouwlening IS 57 109(8 109(3 Nat. Handelsbank 125% 127 Ned. Handelmij. 179 180% Alg. Kunstzijde Unie 238% 237% Berghs' en Jurgens 277 278 Calvé-Delft 362 362 Hoogovens n.r. 330 330 Ned. Kabelfabrlek 292 297 Phiilps 415% 417% Unilever 459% 460% Wüton-Feijenoord 205 207 Kon. Petroleum Mij. 190 Amsterdam Rubber 67% 67% Holland Amerika Lijn lól'/j 150% Kon. Paketvaart 135 136% Rotterdamse Lloyd 139% 139 Scheepvaart Unie 134\£z 133 Stv. Mij. Nederland 152 150% H.V.A. 128% 127% Bank van Ned. gem. 4% 95 95 Van Berkels Patent 200 203 Centrale Suiker 245 248'/J Kon. Mij. De Schelde N.B. 200 199 Intern. Nickel 85% 87% American Motors 34% 34% Anaconda 57% 57% Bethlehem Steel 49 48'/. General Motors 47% 47% Kennecott 95% 94'/i Pennsylvania 17% 17% Aagtedijk l te Durban. Aagtekcrk 2 v. Aden. Aardijk 3 te Tampa. Albireo 4 n. Suez. Aldabi 3 dw v. Kaap Verdische eil. Alioth 3 te Rlo de Janeiro. Almdijk 4 te Le Havre Almati 3 n. Buenos Aires. Andijk 3 v. Londen n. Bremen. Arendskerk 3 148 m. o. v. Formosa. Arkeldljk 2 n. Djakarta via Tripolis. Arnedljk 1 te Corpus Christ!. Asmidiske 2 n. Hampton Roads. Astrld Naess 3 450 m. w.z.w. v. Azoren. Alis 5 te Ciudad Trujillo. Axeldijk l n. Philadelphia. Akkrumdijk 3 300 m w.n.w. v. Havana. Bali p. 3 Ceylon. Binnenhaven 2 kaap Sines gepass. Bloemfontein 3 te Kaapstad. Caiamares 5 te Guayaquil. Callisto 2 te New Orleans. Caltex Arnhem 4 n. Sidon. Caltex Delft 3 The Brothers gepass. Caltex Rotterdam 2 175 m. n.w. v. Ras al Hadd. Camilla 3 320 m. z-z.w. v. Calcutta. Carilio 1 te Los Angeles. Castor 4 te Nickerie. Cleodora 4 v. Miri n. Singapore. Diemerdijk 5 te Cristobal. Dinteldijk 5 te Rotterdam. Eenhoorn 2 n. Ine Balu. Esso Amsterdam 4 n. Aruba. Esso Nederland 2 55 m. o.t.z. v. Perim. Friesland (K.R.L.) 5 te Pt. Elisabeth. Garoet 3 n. Hamburg. Groote Beer 1 te Fremantle. Hemeskerk 3 v. Port Said. Helicon 1 te Houston. Hoögland 2 60 m. w. v. Den Helder. Houtman 2 te Lelytown. Hydra 2 v. Punta Arenas. Ivoorkust 3 v. Pointe Nolre. Japara (K.R.L.) 4 te Umm Said. Kabylia 4 n. Rotterdam. Kalinga 2 te New York. 58. Begerig keek het aap je naar de mooie glimmen de aansteker en nam het voorzichtig in de hand. Wat zou dat zijn? Onderzoekend begon het aan het ding te prutsen en opeens was daar een vlammetje. Verschrikt liet het beest de aansteker vallen, en het ding rolde te gen de hut. Terstond vatte het droge gras, waaruit dit bouwsel hoofdzakelijk be stond, vlam. en in een ogen blik van tijd stond de hele hut in lichte laaien. De frisse zeewind wakkerde het vuur nog wat extra aan en binnen enkele minuten stond het hele negerdorp in de brand. Tekko, die naar de beide eténhalers uit stond té kijken, zag plotse ling een zware rookwolk oostijgen cn schrok gewel dig. „Wat zouden die twee stoethaspels uit gehaald hebben"? vroeg hij zich af en hield (en strajc gevestigd op de donkere rook- die zich gestadig uitbreidde, maar waaraan Tomson en Jenkins part noch deel hadden. Kalydon 4 n. Gothenburg. Kara 3 50 m. n.w. v. Land's End. Kellia 3 900 m. z.w. v. Azoren. Kennemerland 3 te Bahia. Kermia 3 50 m. w. v. Guadeloupe. Khasiella 2 te Quebec. Kloosterdijk 4 te Havana. Korenia 3 te Lulea. Korovlna 2 n Singapore. Kosicia 1 250 m. n. v. Flores. Kreeft 3 n. Narvik. Kryptos 5 te Curasao. Laurenskerk 4 v. Triest. Laarderkerk 4 te Amsterdam. Langkoeas 5 te Amsterdam. Le Maire 3 390 m. w. v. Sabang. Leopoldskerk 4 te Algiers. Leto 3 180 m. n.w. v. Lissabon. Lindekerk 4 te Antwerpen. Lissekerk 4 te Duinkerken. Lutterkerk l te Damman. Lijnbaan 2 te Oporto. Maashaven 4 te Rio de Janeiro. Maetsuycker 3 te Singapore. Maiea 3 v. Surabaja n. Balikpapan. Marletje Bohmer 3 n. Thessaloniki. Marnelloyd 3 n. Belawan. Meliskerk 2 te Londen. Mirzam N 5 te Casablanca verw. Molenkerk 3 te Antwerpen. Montferland p. 4 Ouessant n. Las Palmas. Mijdrecht 3 dw. v. Jamaica. Naess Commander 4 te Banlas. Naess Lion 3 57 m. z.z w. v. Masirah. Naess Tiger 3 n. Port Said. Nias 19 te Hamburg. Noordzee 2 te Beira. Oldekerk 3 van Marseille. Ommenkerk 4 te Tanga. Oostkerk 1 te Lourenqo Marques. Oranje 4 te Melbourne. Oranje Nassau 3 te Trinidad. Ouwerkerk 3 v. Hongkong. Parkhaven 3 te Buenos Aires. Perregaux 2 te Agadir. Rijndam 5 te Halifax. Rijnkerk 3 te Port Elisabeth. Salatiga 1 dw. v. Kp. Canaveral. Sarpedon 2 n. Maracaibo. Schouten 5 te Kaapstad. Senegalkust 3 v. Abidjan. Schie 4 n. Hamburg. Sibajalc 3 v. Southampton. Slamat 5 te Sydney. Sommelsdljk 3 Land's End gepass. Stad Arnhem 2 n. Lulea. Stad Schiedam 5 Gibraltar. Steenwijk 4 v. Philadelphia n. Nederland Straat Bail 5 te Lourenqo Marques. Straat Cook 3 n. Bunburry. Straat Lombok 3 n. Port Ellsabeth- Straat Malakka 4 te Yawata. Sumatra 2 te Bangkok. Tara 4 te Antwerpen. Tjinegara l te Buenos Aires. Tibla 2 te Curasao. Utrecht 3 v. Suez. Van Heemskerk 3 te Kobe. Vasum 3 te Mena al Ahmadi. Vivipara 3 v. Port Said. Van der Hagen 3 te Hongkong. Waal 3 n. Hamburg. Waingapoe 2 Kaap Guardafui gepass. Witmarsum 4 te Brownsville. ZaankerR 5 v. Port Said- Zeeland 4 v. Port Sudan n. Suez. Zuiderkerk 5 te Bremen. Republic Steel Shell Oil Comp. Tide Water U.S. Steel Nat. Can. Corp. PNEMIELENINGEN. Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 I Den Haag 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 Amsterdam 1956 I Amsterdam 1956 II Amsterdam 1956 III Alkmaar 1956 68 69% 78% 79% b. 22% 22% 85% 81% 14% - 82% 84% 95% 86% 95 94% 85% 94% 94% 84% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 3-12 4-12 5-12 342.20 349.31 348.13 165-34 166.35 167 56 144.34 143.91 142.82 129.74 13055 130.06 97.75 99.04 98.49 235.14 238.93 238.47 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen BEURSOVERZICHT. De gepubliceerde Ingediende wetsont werpen hadden op de omvang van de omzetten ter beurze gistermiddag geen invloed. De handel had voor de laatste beursdag van deze week niet veel om het lijf. Men was kennelijk ln gedachten meer bij de huiselijke gebeurtenissen van gisteravond (Sint-Nicolaas), dan bij de zaken. Een zeer gunstige factor is, dat de koersen van de meeste internationale \yaarden in deze stille markt boven de slotkoersen van donderdag uitkwamen. Hierdoor zorgde wederom het buitenland, dat door blijft gaan de Philips en Uni lever aandelen uit de markt te nemen. Philips, met een onveranderd interimdi vidend van 6 pet., schommelde om de 417, tegenover de vorige slotprijs van 415. Unilevers ruim één punt hoger op 461. A.K U 's en K.L.M- goed prijshoudend. Converteerbare obligaties Philips mon teerden ruim 2 punten. Koninklijke Olie op f 188.60, f l 50 beneden eergisteren in gevolge de lager afgekomen koers voor deze aandelen uit Wallstreet. De scheepvaarten sloten de week af met over de gehele linie lagere koersen. De eergisteren behaalde winsten ln de sec tor gingen gistermiddag grotendeels ver loren. Hierdoor was slechts gering aan bod nodig. Van de cultures valt weinig te vermelden. De tendentie ln deze afde ling was gemakkelijk behalve voor Se- nembah's, die een puntje hoger noteer den. Staatsfondsen kalm en goed prijshou dend. Van de locale markt werden aandelen Twentsche Kabel iets hoger geadviseerd. Deze maatschappij heeft een aanzienlij ke order, groot f 1,2 miljoen ontvangen van de Indian Railways voor 160 ion sig naalkabel. De aandelen Verenigde Blik- fabricken waren gevraagd op een mede deling van de directie, dat over het lo pende boekjaar een bevredigend divi- dendvoorstel zal kunnen worden ver wacht. Op de incourante markt werden de aandelen van de koninklijke fabriek F. W. Braat verhandeld tegen 300 pro cent. De laatstgedane prijs was 260 pet. Op deze aandelen wordt, door een be kend commissiehuis ter beurze de aan dacht gevestigd. De toewijzingen op de eergisteren plaats gehad hebbende inschrijvingen op de obligatielening groot f 100 miljoen van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, zullen ditmaal niet centraal plaatsvin den. In plaats hiervan zullen alle emit- tenten de toewijzingen zelf behandelen. Prolongatie 3% procent. Advertentie) OimIc Vat Jenever f 7.4 0 per jiter P raagt' f ir slijter! „f l'olli'ii I{<»i((-i'():im (lie ifif rit vrtilrr im-.t ri'p'll. Afscherming achterwielen auto's wordt verplicht Een wijziging van het wegenver keersreglement, waarin de afscher ming van de achterwielen van auto's verplicht wordt gesteld, is in voorbe reiding, zo deelt de minister van ver keer en waterstaat mee in het eind verslag over de begroting van zijn departement. FEUILLETON VAN MARGARET MALCOLN Raoul zweeg. Hij vergat zijn gekrab bel over het vloeipapier en hield de blik stijf op de vaas met mimosa, die zijn schrijfbureau versierde, ge vestigd. Reeds lang tevoren had zijn vader hem aangespoord, zich een vrouw te zoeken en gehoorzaam had Raoul de lijst van vrouwelijke ken nissen nagezien. Geen enkele had indruk op hem gemaakt. Misschien stak er wel enige wijsheid in Georges advies. Zulke luchthartige lui hadden soms wel heldere ideeën. Raoul wend de zijn ogen van de mimosa af en keek zijn vriend aan met een blik, waaruit bleek dat hij in elk geval verder naar hem wilde luisteren. Door die zwijgende toestemming aan gemoedigd, ging Georges voort: „Als je nu die juffrouw May eens een baan een halve baan desnoods bij je staf aanbood, zodat je dagelijks con tact met haar hebt en te weten komt wanneer je op haar verliefd raakt en haar als jc vrouw begeert Nu werd het Raoul toch te machtig. Hij had een kleur van verontwaar diging. „Hoe durr je me 20iets voor stellen?" brieste hij. „Ik heb abso luut geen zin, een vrouw uit mijn personeel te kiezen. Wat zou ze hier moeten doen Voor chef spelen, voor juffrouw van de vestiaire of iets der gelijks? Bah, jij cn je onzinnige ideeën! Je stelt mijn geduld op een te zware proef. Alles heeft zijn gren zen, ook grappen!" En weer keek Raoul ongeduldig op zijn polshorloge. „Ik zal je je congé moeten geven", besloot hij kortaf. „Nu. nu. Je hebt mc tot dusver aan gehoord en ik zie, dat het idee toch Indruk op je heeft gemaakt „Geen steek!" viel Raoul hem in de rede. „Je bent een grote gek en daar zullen we het maar'bij laten. Je hebt ie door je goede karakter laten ver leiden, onbescheiden te zijn. Méér zullen we er niet van zeggen." „Als je nu eens geduldig tot het einde wilde luisteren." Raoul zuchtte gelaten. Georges be gon hem te vervelen. „Ga dan maar voort. Stort je hart uit. Je zult er bij mij nooit wéér kans toe krijgen." „Goed zo. Ik ben een practisch man en mijn ideeën zijn wel origineel, maar leiden altijd tot goede resulta ten." „Hm", spotte Raoul. „Noem jij het een goed idee, dat ik een meisje in dienst neem, dat colleges aan de Sor- bonne volgt en bij Julian kunst stu deert. Het kon al niet erger. Mijn personeel zou in staking gaan, terwijl ik vermoedelijk gek zou worden." „Niet wanneer je juffrouw May met een functie als die van verbindings officier in het leger belastte." „Wat bedoel je? Moet ik een soort spelletje gaan spelen?" „Absoluut niet. Je staat bekend voor je hartstocht om alles tot in de punt jes te regelen: dat wordt zelfs als de voornaamste factor van je succes beschouwd. Alles wat daartoe kan bijdragen zal als heel gewoon worden aanvaard. Welnu, stel juffrouw May aan om klachten van weerskanten in ontvangst te nemen en te bestu deren, b.v. om een klant, die meent dat hij is afgezet tot rede te bren gen. Geef haar de vrijheid, vreem delingen in hun eigen taal aan te spreken en te antwoorden. Ze spreekt enige talen uitstekend cn kent van andere althans een mondjevolZe zou hier juist op de etensuren kunnen zijn. Wees verstandig en schep die betrekking voor haar!" „Tja", zei Raoul peinzend. Hij stond altijd open voor nieuwe denkbeelden ten behoeve van zijn zaak en in dit idee kon wel iets góeds schuilen. Hij bleef geruime tijd zwijgen, maar riep toen niet de vuist op zijn ichrijfbu reau slaande: „Lieve heme, ik geloof. dat het nog zo gek niet is!" Daarbij dacht hij met aan het meisje, dat de haan zou krijgen, maar aan de ver betering in zijn organisatie. Zijn vlugge geest bekeek het nieuwe plan reeds van alle kanten. Georges keek zelfvoldaan voor zich, maar zei met enige ophef: „Ik heb je toch ge2cgd, dat het een goed idee is". „Het is goed en ik zal er gebruik van maken", verzekerde Raoul. Toen herinnerde hij zich waarom Georges er mee was aangekomen en ging op waarschuwende toon voort: „Denk intussen niet, dat ik va.it plan ben op dat juffertje verliefd te worden. Je kent me genoeg om te weten, dat ik geen man ben voor zulke dingen, vooral niet waar het iemand betreft die niet door mijzelf, maar door een vriend is gekozen. Ik heb geen tijd genoeg voor liefdeshistories." „Dus je voelt niets voor enige toena dering tot een lief meisje?" vroeg George verbaasd. „Ronduit gezegd, neen. Ik heb het véél te druk." „Te druk voor liefde.' „Wis en zeker." Georges schudde het hoofd. „Je doet verkeerd, geloof me en 't is nodig, dat jc vrienden er gauw een stokje voor steken. Als ik je nu eens ver telde, dat Caroline May een droom van schoonheid is?" „Ik droom nooit." „Dat haar haren schitteren als rood, vlammend koper, haar huid zo zacht is als een perzik en „Groene of blauwe ogen zeggen me niets", klonk het afwerend. „Caroline heeft toevallig grijze ogen!" riep Georges triomfantelijk. „Nu, dan is dat wat anders." „Ze is betoverend, heeft gevoelige lippen en „Genoeg. Ik verlang niet, dat je alle bekoorlijkheden van die jonge dame opsomt, want ik kan alleen maar herhalen, dat ik er geen belang in stel. Ik heb eens een blondine gekend, die trouweloos was, een roodharig juffertje dat van toeten noch blazen wist en een brunette, die het op mijn portefeuille had voorzien. Zo heb ik al vroeg geleerd, alle vrouwen over één-kam te scheren en me op mijn zaken toe te leggen. Je zult moeten toegeven, dat ik er nu voor beloond ben." Georges schudde het hoofd. „Je mist een heleboel", zei hij meewarig. Georges schudde het hoofd. „Je mist een heleboel", zei hij meewarig. „Misschien, maar het komt er niet op aan, omdat ik 't niet besef." Georges begon te lachen, eerst zacht jes. maar toen hardop. „Wat is er zo grappig?" Informeerde Raoul. „Jij; op een avond of morgen zul je wel waliker worden op het ogenblik, dat je smoorverliefd wordt op een meisje." „Ik zal nooit smoorverliefd op ie mand worden." „Je schijnt het noodlot te willen uit dagen." „Noem het zoals je wilt", zei Raoul schouderophalend. Toen stond hij plotseling op. „Je moet nu heus gaan, Georges", ging hij voort. „Inmiddels bedankt voor het idee. Misschien kan ik iets voor die vriendin van je aan gebedene doen. In elk geval zal ik er over denken. „Stuur me gauw bericht." „Waarom zo'n haast?" vroeg Raoul, die zijn vriend naar de deur bege- „Omdat juffrouw May financieel uit geput is. Wanneer ze geen baantje kan vinden om haar coïleges en les sen te betalen, moet ze naar Enge land terugkeren." „Dat zou het beste voor haar zijn". Georges nam geen notitie van deze opmerking, maar zei, terwijl hij zijn vriend de hand schudde: „Dus je Iaat het me morgenvroeg weten?" „Om zes uur bijvoorbeeld?" „Voor achten krijgt niets of niemand me wakker", klonk het vastberaden. „Ik ben geen filantroop." „Dat zou juffrouw May ook niet prettig vinden, maar „Goed. goed. Ik bel je morgenoch tend acht uur op." „Je bent een beste kerel, Raoul." „Omdat jij iets van me gedaan wilt krijgen? Die lof heeft niet veel te betekenen." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 16