Bruid op zicht VALSE AANGIFTE GEDAAN VAN GESTOLEN „SMOKKELAUTO" IN TOEKOMST INSTEEKHAVEN VOOR KRUININGEN VOORSPELLINGEN IN CIJFERS VOOR HET SPORTWEEKEINDE VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWS COURANT 5 POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor de politierechter te Middelburg, mr. A. W. Thöne, stond donderdag middag terecht de opperman L. M. M. uit Aardenburg, die op 18 juli j.l. bij de rijkspolitie valse aangifte had gedaan, dat zijn auto gestolen was. De betreffende auto was in Tilburg gekocht door de in Eede (gemeente Aardenburg) woonachtige Belg C., die tegelijk bij het belastingkantoor in deze Brabantse stad de papieren voor de auto invulde, echter op M.'s naam. Tegen de verbalisant had de opperman verteld, dat de auto niet van hem was, maar van C. Veiligheidshalve had C. echter de papieren öp naam van M. gezet. „C. is een bekende smokkelaar, niet?", vroeg de politierech ter, waarvan de opperman zich voorshands niets kon herinneren. Speurhond bewees bij twee diefstallen nuttig werk. Mr. Thöne bleek het overigens bij het rechte eind te hebben, want nog diezelfde nacht was de auto in België) aangehouden en daar gekwalificeerd als een smokkelauto. „Wordt er va ker zo gescharreld met auto's in smoklcelkringen wilde de politie rechter van de wachtmeester weten. Waarop deze antwoordde, dat er mo menteel veel met combinaties ge werkt wordt. Een auto wordt dan door de com binatie gekocht en- op naam ge zet van een „neutraal" lid van de ze combinatie. Wordt de auto dan als smokkelauto aangehouden, dan wordt verteld, dat de wagen aan een onbekend persoon is verkocht. De combinatie is dus geen eige naresse meer van de wagen. De officier van justitie, mr, J. L. An- dreae, .noemde de opperman een klein radertje in de smokkelcombina tie. „Daar M. niets aan de auto gedaan heeft, kunnen we gevoeglijk aanne men, dat M. niet de eigenaar van de auto is. Wanneer hij nu aangifte doet, dat de auto gestolen is, dan is dat om zijn eigen paadje schoon te maken", aldus merkte de officier op. „M. weet drommels goed, dat de auto voor smokkel gebruikt is". Hoewel mr. Andreae er van overtuigd was, dat M. niet de grote man achter de schermen is, stipte hij aan, dat deze zaken niet geduld worden, „U kunt de politie niet voor het smokkelkarretje spannen", aldus de officier, die tegen verdachte een geld boete eiste van 100. „De baas zal het wel betalen", merkte mr. An dreae op. Waarop de politierechter conform de eis veroordeelde. De constructiearbelder S. F. L. uit Biervliet was geverbaliseerd, omdat hij op 6 september j.l. de grondwer ker A. A. W., eveneens uit Biervliet, mishandeld had door hem opzettelijk op het gezicht te stompen. L. ont kende echter te hebben geslagen. „Dat zou wel moeilijk voor me ge weest zijn", verklaarde hij, „want ik ben lange tijd in de ziektewet ge weest". Ander verhaal Het verhaal van de mishandelde luidde echter geheel anders. „Ik stond tegen een hek van L.'s huis geleund. Zwartlap, je moet hier weg, riep L. tegen me", vertelde hij mr. Thöne. „Nee, ik ga voor niemand van de openbare weg", heb ik hem toen gezegd. „Waarop L. me een klap gaf. Hij dacht ze ker, dat we nog in de Duitse be zetting leven. Dat alles maar mag", veronderstelde de getuige. L. bleef echter ontkennen, ,,'t Was die dag feest in Biervliet. En als ik geslagen had, zouden er zeker on middellijk 20 a 30, mensen rond ons gestaan hebben", betoogde hij. Waar na de poliiterechter besloot om de zaak aan te houden tot 8 januari a.s. teneinde de verbalisant te horen. Waarop L. verzocht om een onpartij dige agent, omdat W. voor de Bier- vlietse politiemacht de tuintjes om spit. „En daardoor zouden de agen ten wel eens beïnvloed kunnen wor den", veronderstelde verdachte. Vervolgens stonden drie los-arbei- ders terecht, de gebroeders S. en J. de W.. die op 23 oktober j.l., uit een boomgaard aardappelen weggenomen hadden. Dank zij hot voortreffelijk werk van een speurhond werd deze zaak tot klaarheid gebracht. De ver dachten vertelden, dat zij werkloos geweest waren en daardoor in grote financiële moeilijkheden geraakt wa ren. Mr. Andreae eiste tegen elk van hen een onvoorwaardelijke gevange7 nisstraf van 1 week, die de politie rechter reduceerde tot 3 dagen. Mevrouw M. G. van der H.G. uit Yerseke werd er van beschuldigd tij dens een bezoek aan een kennis twee bankbiljetten van 25 te hebben weggenomen met het oogpunt van wederrechtelijke toeëigening. De bil jetten staken uit een beurs. Mevr. Van der H. verklaarde, dat het niet in haar bedoeling had gelegen om de muntbiljetten mee te nemen. „Want ik heb ze weer teruggelegd op de kast". Ook hier heeft de speurhond weer bewezen nuttig werk te kunnen verrichten, want hij wees de vrouw aan als degene, die de muntbiljetten in handen heeft ge had. Rekening houdend met het blanco strafregister van mevrouw Van der H. en haar hoge leeftijd eiste de officier een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar, als mede reclasseringstoezicht. Daar de politierechter haar eveneens schuldig achtte aan hetgeen ten laste gelegd was, veroordeelde hij mevrouw Van der H. tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van 3 jaar plus toezicht. De landarbeider G. J. de P. uit Sluis zou zich een gouden ring van een collega hebben toegeëigend, toen zij aan het werk waren in de Peel. Pas later hoorde hij, dat de ring van zijn collega was. „Ik heb toen even gewacht met teruggeven", verklaarde verdachte. „Waarom?", wilde mr. Thöne weten. „Och, (Advertentie De nieuwe raamventilator typ. INDOIATOR 20 Nil met veiligheidswaaier 1 zuigt blaast circuleert Vraag Uw elekho-intUllateur om demonstratie. Publikotie: "ITHO-SCHIEDAM" slordigheid",aldus De P. Mr. An dreae eiste een boete van 20, maar de politierechter, die voor verduistering niet voldoende be wijs aanwezig achtte, sprak De P. vrij. „Maar het was ongeloof lijk dom van V", wees mr. Thöne de man terecht. De koopman P. A. M. uit Terneuzen werd conform veroordeeld tot een boete van 75, omdat hij onder in vloed van sterke drank op de brom fiets gereden had. De Ambonese los- werkman J. S. uit Groede, die in een Chinees restaurant te Vlissingen van een bezoekster 2 briefjes van 10 gestolen had, werd conform veroor deeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. slot van pag. 1) dere mate werd gebruik gemaakt van de laadwallen bij Hansweert en Schore. Als enige oplossing voor een goed functioneren van de coastervaart zien velen de aanleg van een ïn- steekliaven, die ten noorden van de spoorlijn, aan de oostelijke zijde van het Kanaal In de richting Wemel dinge, zou moeten komen. Het ge meentebestuur van Kruiningen ver wacht veel van een dergelijke op lossing, want niet alleen is daar de coastervaart mee gebaat, maar ook biedt de aanleg van een insteekha- ven de mogelijkheid tot het aan trekken van industrieën, zo ver klaarde ons burgemeester A. Schip per van Kruiningen. VOORDELEN Hoe denken de exporteurs van aard appelen en uien over de aanleg van een insteekhaven De meningen daarover zijn een enkele uitzon dering daargelaten onverdeeld gunstig. „We kunnen, er nóóit slech ter van worden, alleen maar beter", verklaarde ons de heer Jac. Wisker- ke, die vóór concentratie van de han del op een punt in dit geval dus de toekomstige Insteekhaven is. „Het wachten met laden of het laden op de loswal in Schore, die alleen wordt ge bruikt als er bij Vlake geen plaats is, zal dan vöorgoed vooi'bij zijn", zei UJ. Ook de heer G. J. Dek koestert gro te verwachtingen van een insteek haven. „Het is van groot belang, dat een dergelijke haven er komt", vertelde hij. De huidige laadcapa- citeit achtte deze exporteur beslist te gering. Daarbij komt nog, dat wanneer op een andere plaats dan Vlake geladen moet worden, men vaak moet omrijden om de uien bij het kantoortje van het Uitvoer Controle Bureau of de aardappelen bij do Plantenziektekundige dienst beide bij Vlake gevestigd te laten keuren. Allemaal oponthoud, dat tot het verleden zou behoren als men de beschikking had over een goed geoutilleerde insteek haven. De huidige situatie bestaat reeds vier jaar en volgens de heer Dek is het hoog tijd, dat hierin ver andering komt. Een geheel ander geluid kwam van de heer H. J. Meijer te Kruiningen, die verklaarde, dat het met het wach ten nogal meevalt. „Hoogstens een halve dag!" Nu bekend is, dat in Bergen op Zoom een insteekhaven komt, kunnen wij ons zeker blijven behelpen met de huidige capaciteit aan laadruimte, zei hij. Twee insteek- havens binnen een gebied van onge veer 40 km achtte hij te veel. De produkten, die thans van Schouwen- Duiveland, Tholen en uit West-Bra bant komen, zullen dan zeer 'waar schijnlijk in Bergen op Zoom worden verscheept, verklaarde de heer Meijer. Resumerend komt men overi gens toch wel tot de conclusie, dat velen in Kruiningen een in steekhaven wensen. Niet alleen ten behoeve van de exporteurs van aardappelen en uien, maar ook voor vestiging van indus trieën. Het te verschijnen rap port van het E.T.I.-Zeeland zal misschien de inleiding vormen om inderdaad over te gaan tot de aanleg van een insteekha ven I Winkels langer open in kerst- en nieuwjaarsweek Winkeliers, die hun zaken op Eerste enTweede Kerstdag en op Nieuw jaar zullen sluiten, mogen liun per soneel, ook op de gebruikelijke vrije halve dag, werk laten verrichten ge durende de kerst- en nieuwjaarsweek. De staatssecretaris van sociale zaken heeft het besluit hiertoe genomen op verzoek van het hoofdbedrijfschap detailhandel. In het besluit is bepaald, dat aan het personeel voor iedere week, waarin van deze vrijstelling gebruik wordt gemaakt, een vervangende vrije halve dag moet worden gegeven. Vijf pasgeboren kinderen om het leven gebracht Het drama in het gezin van dc 36- jarige verwarmingsmonteur G. C. S. uit dc Do Manstraat te R'dam, waar na de ontdekking van moord op een pasgeboren kind op een vliering In het huis nog drie lijkjes van vroeger geboren baby's werden gevonden, heeft zich naar het schijnt in de loop van de laatste acht jaren afgespeeld. Er Is volgens de recherche thans re den om aan te nemen, dat S. reeds omstreeks 19501951 een kind, dat zijn vrouw enkele uren tevorën ter wereld had gebracht, heeft gedood met medeweten van zijn echtgenote. Het stoffelijk overschot heeft hij daarna ergens in de omgeving van, Rotterdam in het water gegooid. Dit zou betekenen, dat er geen vier maar vijf pasgeboren kinderen om het leven zijn gebracht, omdat het echtpaar ze als een onwelkome last beschouwde. Het gezin had namelijk reeds zes kinderen. Slachtoffers scheepsramp op Schelde geïdentificeerd De slachtoffers van de aanvaring op de Schelde bij Antwerpen zijn ge ïdentificeerd als de 89-,jarige schip- fier Georges Haems van de motor ichter „Hubert", zijn vrouw, de 36- jarige Jeanne Vercammen, hun 15- jarige dochter Margriet en een zuster van de vrouw, de 46-jarige Maria Vercammen. Schipper Hafems was afkomstig uit Burcht en woonde in Antwerpen. Een tweede dochter van het gezin werkt op de wal. De gezonken lichter ligt in diep water en vormtgeen hinder voor het scheepvaartverkeer. Het ongeluk had, zoals gemeld, woensdagmiddag plaats ter hoogte van de Bonapartesluis bij Antwerpen. Rusland voert overleg over bouw van 6 schepen De Sowjet-Unie onderhandelt op het ogenblik met de scheepswerf Blohm und Voss te Hamburg over de bouw van zes passagiersschepen. De tota le waarde van de order wordt ge raamd op rond Dm 270 miljoen. Naar hieromtrent vernomen wordt zouden echter in verband met de financie ring, vooral door de Hermes-export- verzekering, moeilijkheden zijn ont staan. De Russen wensen financie- ringsvoorwaarden als bij de scheeps bouw in andere landen met staats steun sedert lange tijd wordt toege staan. Hamburgse scheepsbouwkrlngen wij ze erop, dat de Westduitse scheeps bouw bij de kredietverlening op lan ge termijn internationaal niet vol- doonde in staat is te concurreren. De Westduitse regering zou door een verandering van de Hermes-voor- waarden de concurrentiepositie van de Duitse scheepsbouw zo snel mo gelijk moeten veranderen. Ook is het noodzakelijk de handel met het oos ten verder te doen opleven. Auto sloeg over de kop en vloog in brand. Doktersvrouw uit Kapelle licht gewond. Tijdens het passeren is de 50-jarige echtgenote van dokter J. J. Risseeuw te Kapelle'op de rijksweg Bergen op Zoom-Goes, even tvoorbij het viaduct bij Kloetinge in de richting van Ka pelle, met haar personenauto over de kop geslagen. Dè wagen vatte on middellijk vlam en brandde geheel uit. Mevrouw R., die uit de auto werd geslingerd, liep slechts enkele lichte wonden op aan het gezicht. Het ongeluk gebeurde donderdag middag omstreeks drie uur. Mevr. R. reed met haar personenauto over de rijksweg in de richting Goes, toen zij enkele honderden meters vóór het viaduct een voor haar rijdende be stelwagen wilde passeren. Tijdens 't passeren zag mevr. R. uit tegenover gestelde richting een vrachtauto met aanhang van de Koninklijke Marine naderen. Doordat zij iets te vroeg haar wagen naar rechts stuurde, kwam zij op de langs de kant van de weg gelegen parkeerplaats te rechtom vervolgens een „schuiver" naar links te maken. Tijdens deze manoeuvre raakte de personenauto de vrachtwagen met het gevolg dat de auto van mevr. R. over de kop sloeg en in de berm langs de weg terechtkwam. De bestuurster werd daarbij uit de wagen geslingerd en kroop even later vrijwel ongedeerd uit de langs de weg gelegen sloot. De auto vatte onmiddellijk vlam en brandde geheel uit. Zaterdagvoetbal Niemvdorp blijft na de a.s. voetbal zaterdag leider van de landelijke K. N.V.B.-klas, ondanks het feit, dat de Bevelanders niet in het strijdperk treden. Ten eerste komt ook SSC, nummer twee, niet in het veld, en ten tweede bedraagt de achterstand van Arnemuiden met een wed strijd minder drie punten. Die kan a.s. zaterdag gereduceerd worden tot 1 punt, maar dan moet gewonnen worden van Col. Boys. In eigen huis. Dat zal niet zo gemakkelijk gaan, maar voor de Vissersmannen is er alle kans op twee punten. Het verde re programma luidt: VIERDE KLAS K.N.V.B. Zwaluwse BoysThe Gunners (1), Dinteloord—Good Luck (2), Col. BoysArnemuiden (2). 'In de le klas van het Zeeuwse za terdagvoetbal is het duel van de week Rillandia-Kra,bbendiike op het programma gezet. Willen de Krabbendijkers nog wat in de melk te brokken krijgen, dan moet gewonnen worden. Maar volgens ons zal Rillandia het zo ver niet laten komen. In elk ge val zullen de leiders trachten om er minstens één punt uit te halen. In 2A staat eveneens een belang rijke wedstrijd op het program ma, namelijk Bevelanders-Veere. Hier staan de papieren van de Walcherse ploeg het hoogst geno teerd. In 2B ook al een duel van de hoogste orde: Mevo-Wolfaarts dijk en dit zou voor de leidende ploeg wel eens de eerste neder laag kunnen betekenen. Het pro gramma luidt EERSTE KLAS. KapelleYerseke III (1), Seroosker- keHoek (2), WemeldingeVCK (1), RillandiaKrabbendijke (3). TWEEDE KLAS A BevelandersVeere (2), Nieuwdorp IIMiddelburg V (2), Oostkapelle RCS IV (2), Zld. Sport VI—Meeu wen (2). TWEEDE KLAS B Goes V—SVD (2), Kats—'s H. Hen drikskinderen (1), MevoWolf aarts dijk (1). TWEEDE KLAS C. Burgh HIMevo II (1). DERDE KLAS A VCK HlBorssele (2), Nieuwland Veere II (1). DERDE KLAS B. Wolfaartsdijk HWemeldinge II (2), Krabbendijke IICol. Boys II (1), SVD II—Kapelle li (2). DERDE KLAS C WIKZeemeeuwen (1), Sinoto II Duiveland II (2). DERDE KLAS D Tern. Boys IIDriewegen n (1), AZW II—Hoek H (1). De totaal vernielde auto van mevrouw R. uit Kapelle, die na een botsing nabij het viaduct te Kloetinge over de kop sloeg en geheel uitbrandde. Foto P.Z.C.). Behandeling (gewijzigde) omroepwet in het verschiet. Voor militaire oorlogsslachtoffers vrijdom van kijkgeld? (Van onze parlementaire redacteur). Binnen zeer afzienbare tijd ge dacht moet worden aan weken, bij voorbeeld vóór eind januari 1959 kan do indiening verwacht worden van de lang uitgebleven memorie van antwoord op de Omroepwet. Zij zal vergezeld gaan van een belangrijke nota van wijziging. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Höp- pener, deeide dit donderdag in de Tweede Kamer tijdens de behande ling van de begroting van O. K. en W. 1959 mee. De kwestie van de zendtijd voor politieke partijen voor de televisie wilde de staatssecretaris nog eens bezien. Hij zal er advies over vra gen aan de Radioraad. Ook de vrijstelling van het betalen van kijkgeld voor militaire oorlogs slachtoffers wilde de bewindsman onderzoeken. Maar daarbij zou hij tevens de consequenties in overwe ging moeten nemen er zijn name lijk nog meer groepen, die voor deze sympathieke behandeling in aanmer king komen. Hij kon dus .geen toe zegging doen. De samenwerking in de Nederlandse Televisie Stichting noemde hij in het algemeen goed. Er zijn wel eens spanningen, voortspruitende uit het nieuwe televisiebesluit. doch men heeft ze overdreven. Bouw vangfabriekschip wordt aanbevolen Het belang van de Nederlandse visse rij zal ermee gediend worden, indien ook Nederland activiteit kan ont wikkelen op het gebied van de vang- fabrickschepen. Dit wordt gezegd in het rapport, dat een commissie van het produktschap voor vis- en vispro- dukten heeft uitgebracht naar aanlei ding van suggesties voor de bouw van een dergelijk schip door de direc teur van de visserijen. De commissie acht de mogelijkheid van afzet in Nederland van op zee bevroren vis zeker aanwezig, waarbij zij de opnamecapaciteit daarvan voor Nederland schat op 1,200.000 kg. Het zou volgens de commissie geen aanbeveling verdienen over te gaan tot de bouw van een schip van het bestaande type „Fairtry" van 2605 brt. Een kleiner schip zou meer mo gelijkheden voor een rendabele ex ploitatie bieden, gelet op de Neder landse verhoudingen, zo zegt het rap port. De commissie is van oordeel, dat daar de exploitatie van een vang fabriekschip in het gunstigste geval nog weinig overzichtelijk is en de mogelijkheid van een groot risico in houdt overheidssteun hierbij niet kan worden gemist, om het labiéle ka rakter van de exploitatie te vermin deren. FEUILLETON VAN MARGARET MALCOLN „Ik meende, dat ze niet naar huis kan omdat haar vader een arme plattelandsdominee is met een groot gezin". „O, Caroline zal dan ook niet naar huis gaan. Ze zal moeten zien een baantje aan een school in Engeland te krijgen". „Wat jammer, dat zo'n lief meisje ergens in een school wordt opgebor gen!" „Dat vind ik ook". „Zou ze niet hier ergens een betrek king kunnen vinden iets voor hal ve dagen b.v„ waarmee ze haar ver blijf én haar lessen kon betalen?" opperde Georges. „Wat bedoel je?" „Och, ik wil maar zeggen, dat als Caroline werkelijk in Parijs wil blij ven.... „Caroline dv/éépt met Parijs". „Die avond en nacht overwoog Geor ges een plan, dat tot zijn verbazing nooit vroeger bij hem was opgeko men. Zijn enige verontschuldiging was, dat Fanny Cornell alle gedach ten aan Caroline May op de achter grond had gedrongen. „Eureka, ik heb het gevonden!" riep hij zo luid midden in de nacht, dat eon dame die beneden hem woonde zich de volgende dag beklaagde over burengerucht. Op hetzelfde ogenblik dat de concier ge deze kiacht in ontvangst nam, be zocht Georges zijn vriend Raoul in diens uitheems aandoende kantoor op de bovenste verdieping van de „Main- tenon". dat men kon bereiken via een steile trap of met behulp van een particuliere lift. Raoul werd daar bewaakt door een secretaresse, zekere Nini Dogas, voor Georges 't kort begrip van liet Franse meisje van de boulevards. Ze was buitengewoon slank, had donke re ogen, een weelderig bos zwart haar en een wipneusje en een nogal grote, rode mond. Haar zwarte jurk omsloot haar dunne beentjes, terwijl haar schoenen de hoogste hakken van heel Parijs vertoonden. In deze omstandigheden was gewoon lopen vrijwel ondoenlijk en Nini huppelde dan ook de kamer rond alsof ze in een voor haar te kleine Japanse ki mono was gehuld! Raoul was de eerste indruk, die Nini op hem had gemaakt, sinds lang ver geten. Nu mocht hij haar graag. Ze was een flink zakenvrouwtje, dat weinig fouten maakte en Raoul kon stumperds niet uitstaan. Georges, als oud vriend, had steeds vrije toegang, tot Raoul's he.iligdom. Toen hij het kantoor betrad, had Raoul juist een telefoongesprek be ëindigd en hing hi1 het toestel weer op. „O, hallo! Wat kom jij op dit uur van de dag hier uitvoeren?" vroeg hij als terloops, maar bemerkte orf- middellijk, dat Georges er heel vro lijk uitzag, blijkbaar dus niet pieker de over de een of andere liefdesaan gelegenheid en geen troost behoefde. Raoul hield zijn vriend een geopende sigarettenkoker voor en vroeg: „Wat kan Ik voor je doen? Ik heb precies tien minuten om je te woord te staan". „Ik kom hier om je iets voor te stel len", zei Georges, terwijl hij ging. zitten en een sigaret nam. „Iets verkopen?" „Ik ben geen slavenhandelaar", ant woordde Georges, die zijn sigaret op stak en zich behaaglijk in zijn stoel nestelde. Wat hij te zeggen had, zou meer dan tien minuten fn beslag ne men. „Wel, wel, wat is er dan?" infor meerde Raoul heimelijk op 4ijn pols horloge turend. „Het gaat om een vriendinnetje. Neen laat me uitspreken", voegde Georges er snel aan toe, ziende, dat Raoul zijn hoofd schudde. „Herinner (Advertentie, Neveda, Rokln 118, Amsterdam je je, dat je me tijdens je ziekte ver telde. hoe alles'je te veel was? En dat. ik je toen aanried, verliefd te worden en te trouwen?" Raoul fronste het voorhoofd. „Ja, ik herinner me, dat we destijds heel wat onzin hebben gepraat", antwoordde hü' „En „Nu, ik heb de ware gevonden". Raoul zweeg even. Toen keek hij zijn vriend met grote ogen aan en riep afwerend: „Houd haar- dan!" „Dat kan ik niet, om Fanny; je weet hoe de vork in de steel zit". „Laat dat juffertje dan schieten doe wat je wilt, maar breng haar niet in mijn buurt". Georges was min of meer verrast, want zulk een starre afwijzing had hij niet verwacht. Hij voelde zich be ledigd. „Je moest blij zijn in plaats van kwaad", zei hij langzaam en liet er toen vastberaden op volgen: „Ik kan alleen maar aannemen, dat je bang bent, juffrouw May te ontmoeten"." „Niemand mag me een lafaard noe men", zei hij met van beheerste woede trillende stem. „Zelfs jij niet". „Ik zou er niet aan denken, je zo te noemen, want dat ben je niet. Je erg ste vijand zou zoiets niet kunnen be weren en ik ben je beste vriend. Van duelleren kan tussen ons geen spra ke zijn, maar in een belangrijke hartsaangelegenheid als deze mag ik niet zwijgen", „Verklaar je nader", hernam Raoul stijfjes, terwijl hij. eveneens ging zit ten. „Ik bedoelde, dat je onbewust bang was, juffrouw May te ontmoeten, uit vrees, dat je verliefd op haar zou worden. Je wilt dat niet. maar het zou toch kunnen, nietwaar?" ,.Ze is zeker een Amerikaans vrien dinnetje van juffrouw Cornell vroeg Raoul, met een pen over zijn vloeipapier strijkend. „Neen, Caroline May is een Engelse. Ze hebben samen een kamer op Mont- martre. Het is niet veel moois, want al heeft Fanny genoeg om weelderig te kunnen leven, Caroline is de doch ter van een plattelandsdominee met een groot gezin. Ze zijn doodarm en Caroline natuurlijk ook." „En dus wil jij haar geld verschaffen, nietwaar? In ruil waarvoor ze mij zal liefhebben en me genezen van mijn zwaarmoedige buien! Maar het antwoord luidt: „Neen". Je begrijpt mijn type niet, Georges en dat stelt me teleur." Meteen sloeg Raoul een blik op de rijkversierde Franse klok op de stenen omlijsting van het elek trische kacheltje, dat ter wille van juffrouw Dogas, die het dikwijls koud had. brandde. De arme ziel, die aan een tafeltje' in een hoek zat, ver ge noeg om geen gesprekken te kunnen afluisteren, maar toch dicht bij de hand om in geval van damesbezoek als „chaperonne" op te treden, leed aan storing in de bloedsomloop en voelde zich pas des zomers wat be haaglijk! Georges nam geen notitie van dc zachte wenk en bleef rustig zitten. „Jij bent degene, die het niet be grijpt", repliceerde hij, „en ik moest me geschokt en teleurgesteld voelen, omdat je mij, je vriend, zo laag taxeert. Ik bied je geen bedelares aan, maar een lief meisje, aardig, eenvoudig en bekoorlijk. 'Wijs het niet zonder meer van de hand." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7