PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GOEDE KWALITEIT MERRIES BIJ ACHTTIENMAANDERS RIVIÈRA WALCHEREN UITREIKING PLAATSBEWIJZEN JUBILEUIHTOURNEE P.Z.C. EVANGELISATIE BOGARDZAAL BESTOND VIJFTIG JAAR VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 lJ ItO V I N U I 4 L li. L k. h U IV 8 h. U O U U A N 1 V PREMIEKEURINGEN IN GOES Ook goed „fokmateriaal" by de jonge hengsten. De premiekeuringen van anderhalf- jarige hengsten en merries, die do samenwerkende bonden van paarden fokkers boven de Westersehelde don derdag op de Grote Markt te Goes hielden, bracht circa zeventig jonge paarden naar de Ganzestad. Over het algemeen werd goed „fokmateriaal" aangevoerd, waarbij een uitgebreide collectie jonge merries van uitste kende kwaliteit. Een verheugend ver schijnsel is, dat de Zeeuwse fokkers leder jaar opnieuw met betere die ren naar de premiekeuringen komen. Bijzonder succesvol waren gisteren de Walcherse fokkers, die met de beste prijzen naar huis gingen. „Solon van de Blindeweg" van Iz. de Buck uit Grijpskerke en A. J. Cat- seman te Biervliet, legde beslag op het kampioenschap bij de hengsten en „Sarina" van de wed. J. Bliek en Zn. te Vrouwenpolder behaalde de kampioenstitel bij de merries. Bij de stalgroepen, drie in 1957 geboren paarden, ging de hoogste eer weder om naar Walcheren: eerste werd namelijk J. Maljaars Jzn. te Oostka- pelle. In de rubriek hengsten met vijf anderhalfjarige afstammelingen legde de hengstenvereniging „Tho- len" beslag op de eerste plaats. Ook nu weer bestond er een flinke belangstelling voor de keuringen, zowel van de zijde van Zeeuwse paardenfokkers als van het pu bliek. Ook was er een groepje Brabantse paardenliefhebbers, dat voor enige handel zorgde. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester H. K. Michaëlis van Goes, die de eigenaren van de kampioenshengst en -merrie ge lukwenste met het behaalde re sultaat. KEURINGEN. Hengsten geboren in 1957, kleine maat: 1 Fifils van de Lindehoeve, eig. fa. D. A. Timmerman en Zn, Kattendijke; 2 A. Fernand van Zeeduin, eig. J. Maljaars, Oostkapelle; 2 B Paul van de Biezenpol- der. eig. Jac. op 't Hof, 's-Heer Arends- kerke; 3 A Guido van de Triangel, eig. fa. D. A. Timmerman en Zn., Kallendij- ke; 3 B Fifils van de Denne, eig. fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke. Grote maat: l Solon van de Blindeweg, eig. A. J. Catsman, Biervliet en iz. de Buck, Grijpskerke: 2 Frits van Zeeduin. eig. J. Maljaars, Oostkapelle; 3A Arend Roland, eig. A. de Lange, Koudekerke; 3 B Robby van Bekenhof, eig. fa. D. A. Timmerman, Kattendijke; 4 Hans, eig. D. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuw- en St.-Joosland. Merries, geboren in 1957, grote maat: l Irma van de Peukepolder, eig, gebr. J. A. en L. J. Stoutjesdijk, Tholen; 2 A Mirza van Nico, eig. Jacob Vos, Koude kerke; 2 B Tiny v. d- Heide, eig. J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer; 2 C Ivonne van Kastanjehof, eig. A. Schrier en J. Platschorre, Waarde; 2 D Udine van de Eendracht, eig. Jac. de Lange, Ritthem; 3 A Nora, eig. M. A. Geuze, Oud-Vosse- meèr; 3 B Caline van Fruitberg, eig. gebr. Koole, St.-Laurens; 3 C Cudy van Kruiningen, eig. A. J. Boone, Krulnln- gen; 3 D Annie van Buitenzorg, eig. J. P. van Gorsel, Tholen; 3 E Ella van Landzicht, eig. C. van As, Noordgouwe; 4 A Astrid van 't Dorp, eig. Jac. Slmon- se, Heinkenszand; 4 B Zita van Monni kenhof, eig- fa. D. A Timmerman en Zn-, Kattendijke; 4 C Marijke van Schelphoek, eig. mevr. J. M. Klooster man—de Oude, Noordwelle; 4 D Charlot te van Schore, eig. Mar. in *t Anker, Schore; 4 E Marie van Duinerve, eig. I Verhage, Koudekerke; 4 F Margriet, eig. P. Dingemanse, Zoutelande; 4 G Martha van Eendenoord, eig. Anth. Wattel, Ga- pinge: 4 H Udine van de Eendracht, eig. Jac. de Lange, Ritthem. Kleine maat: 1 A Truus, eig. W. J. San- derse, Serooskerke W.; 1 B Olma van Bleijendaal, eig. J. F. Brooijmans, Oud- Vossemeer; 2 A Lisette van 't Elersgat, eig. M Stouten, Kerkwerve; 2 B Meta, eig. A. Volkers, Middelburg; 2 C Oda van Bleijendaal, eig. J. F. Brooijmans, Oud- Vossemeer; 3 A Irma, eig. A. volkers, Middelburg: 3 B Honnie van Swanen- burg, eig. L. Francke, Oostkapelle; 3 C Annie van Weizicht, eig. G. Geertse, Grijpskerke; 3 D Jans uit de Moering, eig C. Wisse, Ritthem; 3 E Jeanne van Maurits, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke, 4 A Ria van de Molen, eig. J. A. Wisse, Koudekerke; 4 B Zeli van Monnikenhof. eig, fa. L. Hol en Zn., Kattendijke; 4 C Robbie, eig. Jac. op 't Hof, 's-Heer Arendskerke: 4 B Wijly, eig. P. S. Kod de, Koudekerke; 4 E Castarine van Krui ningen, eig. A. J. Boone. Kruiningen; 4 F Hersa van Meliskerke, eig. J. Boo gaard Jzn., Meliskerke; 4 G Elegante van 't Hof Tilburgh, eig. wed. L. Goense, Driewegen; 4 H Roza van Essenhof, eig S. de Visser, Gapinge; 4 I Kitty van Ivonne, eig. M. H. van Liere, s-Heer Abtskerke; 4 J Varia, eig. K. Coppoolse Sr. en Jr., Serooskerke W. Goud ontdekt aan boord van Zweedse Britannia In Gothenburg heeft men aan boord van het Zweedse passagiersschip „Britannia" 229 kg goud ontdekt, ter waarde van circa 1.060.000 gulden. Het goud bevond zich in een auto. De „Britannia" kwam lilt Londen. In verband hiermee is een 46-jarïgo Fransman gearresteerd, wiens naam niet bekendgemaakt is. Centrale training voor A-juniores begint zaterdag. Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur begint te Vlissingen op het terrein uan de Bosweg de centrale voetbaltraining voor A-junioren, die door de jeugd commissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland wordt georganiseerd om op die manier te komen tot spelpeil- verbetering. De training, die onder leiding staat van bondsoefenmeester A. J. de Smit, zal worden gegeven aan 24 spelers. De geselecteerden zijn samengesteld uit de verenigingen Middelburg (S), Terneuzen (2). Vlissingen (3), Hulst (3), Steen (2), Zeeland Sport (2), Araemulden (2), Luctor 2Wol» faartsdijk (2). Goes (3j. Middelmaat: 1 Sariija, eig. wed. J. Bliek en nZ., Vrouwenpolder; 2 A Griet, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke; 2 B Tosca van Tervaten, eig. Q. v. d. Linde, Kloetinge; 2 C Vera van Oosthoeve, eig. J. der We duwen, Kerkwerve; 2 D Leny van de Eendraoht, eig. M. C. J. Kosten, Tholen; 2 E Lady van Broedershof, eig. G. M. Geluk, St-Maartensdijk; 3 A Cato van Kwadendamme, eig, A. J. Deïst, Zpnne- maire; 3 B Hermina, eig. W. Louwerse, Veere; 3 C Betsie van Nisse, eig. J. P. Nijsse, Nisse; 4 A Niska van Eendenoord, eig, Anth. Wattel, Gapinge; 4 B Irma van Swanenburg, eig. L. Francke, Oost kapelle; 4 C Trix, eig. P. J. Ooms, Oud- Vossemeer; 4 D Guida van Lady, eig. A. M. Braamse, 's-Heer Abtskerke; 4 E Ria van Walsoorden, eig- C. van As, Noordgouwe;. 4 F Olga van de Zandweg, eig. L. Nieuwenhuijze, 's-Heer Arends kerke; 4 G Honvette van de Parel, eig K. Coppoolse Sr. en Jr., Serooskerke; 4 H Hettie van Buitenzorg, eig. J. P. van Gorsel, Tholen. Rubriek stalgroepen van drie in 1957 geb. en ter keuring gebrachte paarden: 1 J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; 2 A fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke: 2 B J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Rubrieken hengsten met vijf anderhalf jarige afstammelingen: 1 Hengstenver „Tholen"; 2 fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke; 3 idem. de befaamde 3 in 1 make-up. Alleen verkrijgbaar WJ CAPRI MIDDELBURG LIBERTY GOES Schepen na aanvaring op Westersehelde doorgevaren. Ter hoogte van de Bieselingse Ham op de Westersehelde is in de nacht van woensdag op donderdag de Duit se kustvaarder „Alice" in aanvaring gekomen met het Duitse yeeschip „Breitenstein". De aanvaring ge schiedde tijdens een zeer dichte mist. Aan de wal hoorde men de klap en waarschuwde men de rijkspolitie. Het patrouillevaartuig van de rijks politie te water, de R.P. 18 en enkele sleepboten voeren onmiddellijk uit, maar men ontdekte niets: de beide schepen waren doorgeyaren. Latei' bleek dat donderdagmorgen de „Ali ce" in Terneuzen in dok- is gegaan om de opgelopen schade te laten her stellen. De „Breitenstein" is doorge varen naar Rotterdam. MIDDELBURG Lezing politiefotograaf voor buurtvereniging Woensdagavond hield de buurtvere niging Noordweg in de „Bogardzaal" te Middelburg haar eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. Onder de titel „2700 kilometer door West- Europa" hield de politiefotograaf, de heer P. C. Smolders een causerie, die hij aan de hand van tal van prach tige kleurendia's toelichtte. De heer Smolders nam het belangstellende publiek mee op een denkbeeldige va kantiereis naar Oostenrijk en Duits land, waarbij spreker als reisleider optrad. Op een aardige en Ónder- houdende wijze vertelde de heer Smolders over tal van bijzonderhe den en kon het,publiek genieten van prachtig natuur- en stedesehoon in deze veel door toeristen bezochte streek. Dat natuur en stedesehoon niet alleen in het buitenland, doch ook in eigen land te vinden is toon de spreker met enkele kleurendia's over de Keukenhof en om nog dich ter bij huis te blijven Veere en Mid delburg' aan, Na de pauze werd er onder leiding van de voorzitter, de heer A. H. Ver beek nog gesproken over de moge lijkheden om het volgende jaar een bonte avond te houden waar het pro gramma geheel door eigen krachten verzorgd zal worden. 's Middags was er een feestmiddag voor de kinderen geweest waar onder meer „Ali ben Lux" met goocheltoe ren en een poppentheater het talrijke jeugdige publiek op eon prettige wijze vermaakte. Sint-Nicolaas en Zwarte Piet kwamen ook nog even op bezoek, zodat alle kinderen met een traktatie naar huis gingen. Sint-Nicolaas bij jeugdige voetballers op bezoek. Donderdagavond werd er voor de ju nioren van de voetbalclub „Zeelan- dia" in de grote zaftl van de „Gou den Poort e" te Middelburg een Sint Nicolaasfeest gegeven, waar de goed heilig man, ondanks zijn drukke werkzaamheden gelukkig aanwezig kon zijn. Voor de junioren, die zich bij een spaaractie door hungrote Ijver hadden onderscheiden, had Sint Nicolaas enkele prachtige prijzen meegebracht. Zo kreeg de jeugdige voetbalenthousiast P. Buijs, die voor deze spaaractie het grootste aantal bonnen had ingezameld, een pluim van Sint Nicolaas en Zwarte Piet en mocht hij een keus maken ,uit de prijzen. Deze avond, die onder leiding stond van de voorzitter van de junioren afdeling, de heer B. Buijs, werd met piano- en accordeonmuziek opgeluis terd door Baby den Toonder. Voorts stonden er enkele behendigheidsspe len op het programma waaraan en kele prijzen verbonden waren. Dank zij de goede sint en Zwarte Piet gingen allen met een traktatie naar huis. Hervormde vrouwenvereniging. De Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwenvereniging „In dienst de? Kerk" kwam in een druk bezochte vergadering bijeen in de Bogardzaal. De leiding van de ver gadering berustte bij de vlce-presi- dente, mevrouw Harmsenvan de Mesne. De avond stond geheel in het teken van de komende St. Nicolaas. De le den der vereniging hadden voor St. Nicolaasverrassingen gezorgd en ve le dames oogstten een groot succes met een begeleidend gedicht. De secretaresse, mevrouw Stufkens Loodewijk las „De nood van Sin terklaas" van Felix Timmermans. De geslaagde avond," welke afgewis seld werd met zang en orgelspel van mevrouw KooleLeynse, werd met een slotwoord van mevrouw Harm sen beëindigd. Benoeming ambtsdragers. In de plaats van de heren L. Koole en E. A. van Selms, die als zodanig ontslag hadden genomen, werden tot kerkvoogd-ouderling in wijkgemeen- te IV (beroepen, predikant ds. M. Enker, te 't Zand) te Middelburg be noemd de heren ir. J. Petri en L. M. Naaktgeboren. VLISSINGEN Sint-Nicolaasavond van „Zeeland Sport" Woensdagavond werd in het C.J.M.V. gebouw fn de Noordstraat voor de pupillen van Zeeland Sport een St.- Nicolaasavond gehouden. Na het draaien van enkele voetbalfilms o.a. de wedstrijd FrankrijkNederland, in Parijs gespeeld (21). Om 9 uur kwam St.-Nicolaas zelf de jongens een bezoek brengen. De tweede voorzitter, de heer P. Loe- kemeijer heette de Sint hartelijk welkom. Nadat do Sint enkele ver rassingen aan rle jeugd had uitge deeld verliet hij met zijn knecht om 10 uur weer de Zeeland Sport-jeugd. Hierna kwam het Hoela Hoepla hoepelen aan de beurt. Sjaak Maas werd kampioen van de avond. DOMBURG Eerste lustrum bejaardensociëteit Dezer dagen vierde de bejaardenso ciëteit van Domburg haar eerste lus trum. De heer C. Minderhoud die de leiding van de bijeenkomst had zei, dat deze viering mogelijk was ge worden door financiële medewerking van gemeente en diaconie van de Ne derlands hervormde kerk. Nadat da. J. van Vliet, voorzitter van de Chris telijke wijkverpleging te Domburg, 't woord had gevoerd, sprak de waar nemend burgemeester de heer A. Pas senior. Spreker zei, dat de gemeente de totstandkoming van de bejaarden sociëteit met vreugde heeft begroet. Men was daardoor ook genegen fi nancieel te helpen. Van het gemeente bestuur waren verder o.m. aanwezig: wethouder J. F. Seijdel en de ge- meente-secretai'is. de heer B. Goed- bloed. Een van de bejaarden, de heer J. van Sluys, schetste op humoristi sche wijze het leven op de „Soos". Hierna zette men zich aan een door de gemeente aangeboden koffiemaal tijd. 's Avonds gaf de eerste Zeeuwse Klavavmuziekschool onder leiding van de heer J. Adriaanse een uit voering. Voor een vrolijke noot zorg de de heer J. Talmon sr. Nadat de heer Minderhoud het slotwoord ge sproken had bracht de voorzitter van de afdeling Domburg van de Bond van ouden van dagen dank voor de welgeslaagde dag. RITTHEM COLLECTE. De oogst-collecte in de Nederlands hervormde kerk te Ritthem bracht voor de kerkvoogdij 1002,op en voor de diaconie 106,35. Expositie beeldhouwwerken in Oostburgs gemeentehuis Vrijdag 12 december zal in de Bur gerzaal van het gemeentehuis te Oostburg een tentoonstelling van beeldhouwwerken van de in België wonende Nederlandse kunstenaar Koos van der Kaaij worden geopend. De tentoonstelling wordt gehouden tot en met 21 december. Veer bij Vlissingen door de mist gestagneerd. De veerverbinding VlissingenBres- kens ondei-vond donderdagavond enl- fe vertraging van de mist. Zo moest e veerboot om tien minuten voor tien in Breskens blijven liggen tot de mist tegen half elf weer wat op trok. De laatste reis uit Vlissingen viel echter weer uit. De dichte mist boven de Westersehelde had een plaatselijk karakter. De veerdiensten Hoedekenskerke-Terneuzen en Perk- polderKruiningen ondervonden er geen hinder van. Onderhoud militaire gebouwen aanbesteed In «het Geniebureau te Bergen op Zoom is openbaar aanbesteed het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Middelburg, Vlissingen, West-Souburg en Arne- muiden. Er waren 18 inschrijvingen binnen gekomen. De laagste inschrijver was J. Ge- schlere, Middelburg voor 41,950, de hoogste was Coppelmans, Eindhoven voor 48.800. Benoemingen bij Zeeuwse waterschappen. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 18 december 1958: tot dijkgraaf van de Oranjepolder. J. Crucq, te Arnemuiden, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot plaats vervanger van de dijkgraaf van de Oranjepolder, A. Kluyfhout te Arne muiden. Voorts is benoemd tot voorzitter van het waterschap Schouwen, J. Klompe te Serooskerke. uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. O.- EN W.-SOUBURG Raad komt bijeen Maandagavond a.s, om half acht komt de gemeenteraad van Souburg in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel om rijksgrond aan de Nieu we Vlissingseweg te huren, bestemd voor een speeltuin. Verder stellen B en W. voor om twee straten in het uitbreidingsplan de namen „Landregt.- straat" en '„De Stoppelaarstraat" te noemen. Voorts komen enkele onder- wijsvoorstcllen aan de orde. AAGTEKERKE Uitvoering „Nut en Genoegen" De zangvereniging „Nut en Genoe gen" te Aagtekerke gaf haar jaar lijkse uitvoering in het verenigings gebouw „Amicitia". De voorzitter opende deze uitvoering met eon wel komstwoord in het bijzonder tot bur gemeester Geuze en de ambachtsheer jhr. Van Kinschot en hun echtgeno ten. Hierna werd op vlotte wijze het zangprogramma afgewerkt, dat uit een zestiental nummers bestond. Het geheel stond onder leiding van de heer F. Bakker. Na het ZRngpro- gramma werd op alleszins verdienste lijke wijze „De rehel in de bergen", een stuk in drie bedrijven van H van Assen, voor het voetlicht gebracht. Burgerlnke stand SOUBURG. Bevallen: A. de Koning—Daane, d.; J. de Voogd—De Leeuw, d-; A. J. Blemen—Ja- cobse, z-; J. p. Minderhoud—van de Ber ge, z.; A. Renaldo—Strobos, d.; E. S Kopmels—Wolf, d.: J. Dellebeke—Schef- fers. z.; G. C. Steketee—Van Dalen, d.; P. Arendse—Koppejan, z.; A. J. Pisser— Van Raalten, z.; J. M. Tetelepta—Tiene- sen, d.; W. F. van SpaandonciN-Bos- schaart, d. Ondertrouwd: F. M. Wielemaker, 29 Jaar en G. H. de Smit. 21 Jaar; A. j. Bakker, 23 jaar en I. Cïjsouw, 21 jaar; J. Kore- man, 60 jaar en I. G, Valkenberg, 59 jaar. Getrouwd: G- L. Joosse, 22 Jaar en H. Wassink, 21 jaar; A. Vermeulen, 25 jaar en C. Tissink. 26 jaar; J. Antheunisse, 17 jaar en E. Adriaanse. 20 jaar Overleden: G. K. Boot; C. Bimmel, ZOUTELANDE. Getrouwd: G. Porton, 70 jaar. en J. van Loon, 24 jaar. DOMBURG. Bevallen: C. Geldof—Van Schelven, d. Getrouwd: H. van Sighem, 49 jaar en A. H. Diebeis, 42 jaar; J. de Visser, 25 jaar en E. Maljaars, 22 jaar. Overleden: w. C. de Sitter, 82 jaar. BIGGEKERKE. Bevallen: A. Louwerse—Lampert, z.; Vos—Reijnierse, z.; S. Lampert—Verhage, zoon. Ondertrouwd: K. Bosschaart, 31 jaar en •S K. Alewijnse, 29 jaar. Overleden: L. Westhoeve, 75 jaar, e. van L. Hulzer. De omwisseling van bonnen voor plaatsbewijzen voor de Jubileum- kindervoorstellingen van de P.Z.C., waarin het kindercinus „Lam- bertha" zal optreden, kan geschieden te MIDDELBURG maandag 8 december van 2—5.30 uur in „Mercurius", Koepoortstraat. VLISSINGEN maandag 8 december van 2—5.30 uur in de zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbe- drijfsbond, Dr. Stavermanstraat (naast de r.-li.-kerk). SOUBURG EN HAVENDORP maandag 8 december van 11.30 12.30 uur in het Consultatie- bureau, Havendorp"598 (bij de speeltuin). GOES zaterdag* 6 december van 2- van Oranje". •5.3 uur in: „De Prins Plaatsbewijzen worden verstrekt tegen inlevering van tien van de bonnen, die door de winkeliers, die deelnemen aan de St.-Nicolaas- actie van de P.Z.C. - kenbaar aan de raambiljetten reeds bij aankoop van één gulden worden verstrekt. Het dubbeltje, dat voor ieder plaatsbewijs moet worden betaald, komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. piens de Vrije Evangelische gemeen ten, Visser, voorzitter der evangeli satiekring te Vlissingen, de evange list Van Amerongen uit Den Haag, ds. J. Ytsma namens de kerkeraad der Geref. Kerk in Middelburg en tot slot ds. E. Durkstra, namens de ker keraad der Ned. Herv. gemeente te 't Zand. De heer Leuvens dankte alle sprekers afzonderlijk voor hun vrien delijke en opwekkende woorden. Tot slot van deze bijeenkomst hield ds. Huson een herdenkingsboodschap naar aanleiding van Psalm 77 vers 12 „Ik zal de daden des Heren ge denken" en van Psalm 146 vers 5 „Welzalig hij, die de God van Jacob tot zijn nulpe heeft". BIJEENKOMST TE MIDDELBURG Toespraken van evangelist Sevensma en ds, Huson. Tijdens een bijeenkomst in de Bo gardzaal heeft de „Evangelisatie Bo gardzaal" te Middelburg donderdag avond haar 50-jarig bestaan gevierd. Het programma van deze jubileum- samenkomst vermeldde na een ope ningstoespraak van de voorzitter van de „Evangelisatie Bogardzaal", de heer L. Leuvens, een toespraak door de evangelist Jan Sevensma uit Am sterdam en een toespraak door ds. H. Huson uit Musselkanaal. De heer Leuvens heette aan het begin van de avond de talrijke aanwezigen harte lijk welkom; hij richtte zich in het bijzonder tot de predikanten en tot de besturen van de evangelisatie kringen uit Vlissingen en Souburg. Hierna ging de voorzitter in het kort- in op het ontstaan van de evangeli satie. Het initiatief er toe werd ge nomen door de heer Petermeïjer, in samenwerking met ds. Jonker. Dat gebeurde nadat Middelburg in de zo mer van 1908 was bezocht door de Nederlandse Tentzending, die gedu rende tien dagen samenkomsten op het Molenwater hield. Er werd een advertentie geplaatst in de „Middelburgse Courant" en deze advertentie bleek weldra op een vas te grondslag te zijn gemetseld, zoals de heer Leuvens betoogde. Er kwam, weer op initiatief van de heer Peter- meijer, een bidstondtot stand, die talrijke jaren door de oprichter zelf geleid werd. De secretaris-penningmeester van de „Evangelisatie Bogardzaal", de lieer G. Swiers, ging hier in een kort verslag plus een financieel overzicht „in vogelvlucht" nog iets nader op in. De heer Swiers ver klaarde, dat er thans wekelijks bijeenkomsten worden gehouden, terwijl er 80 tot 120 bezoekers zijn. Hij betoogde, dat er in de af gelopen jaren veel" kritiek geweest is. „Maar ondanks alle kritiek en moeilijkheden móeten wij voort gaan op de weg, die Jezus Chris tus aangeeft", aldus verklaarde de heer Swiers, die verder opmerkte, dat de financiële positie van de kring bevredigend is. De afgelopen vijftig jaar overziend betoogde de heer Swiers, dat de dank baarheid overheerst jegens Christus, in wiens dienst de „Evangelisatie Bo gardzaal" staat. Vervolgens sprak de evangelist Se vensma een jubileumboodsehap uit, waarin hij tot uitdrukking bracht, dat hij gedurende die vijftig jaar de ontwikkeling van de evangelisatie in Middelburg met belangstelling ge volgd heeft. De heer Sevensma ver vulde ook talrijke spreekbeurten in de Bogardzaal. Hij verklaarde, dat er ondanks de moeilijkheden steeds kracht is uitgegaan van de Middel burgse vereniging. Vele gelukwensen Na de pauze klommen talrijke spre kers op de katheder om de jubile rende kring geluk te wensen. Als eerste was dat ds. Praats uit Bres kens. Vervolgens de heren Schout, namens de evangelisatiekring Sou- burg', S. J. de Boer, namens de ker keraad der Ned. Herv. Gemeente in de Zeeuwse hoofdstad, S. Paauwe, namens wijk III van deze gemeente, Van Sluis, namens wijk II van deze gemeente, Jongepier, namens de Ad ventkerk, ds. Karelse uit Goes, na- 1039. Lager en lager zakte de Horzel boven de weg en piloot Storm zat gespannen achter zijn instrumenten. Het. was een riskante stunt die hij ging uithalen boven dit geaccidenteerde terrein, waal' ieder ogenblik een ho ge boomgroep of rotsforma tie langs de weg kon opdoe men. Zijn goede gesternte had hem kennelijk ook nu weer op het juiste ogen blik doen handelen, want het gelukte hem zijn voor genomen manoeuvre met succes te volvoeren. Toen de Horzel, als een kolossaal zwaard van Damocles, bo ven dq misdadige hoofden van Thern en Eldred schoof en het tweetal meende door die duivel van een andere wereld verpletterd te zul len worden, gaf Arend in eens vol gas, zodat het toestel als een raket omhóogspoot. Hij hoopte door de verzen gende hitte van zijn uitiaat de groene wagen tot stoppen te dwingen. De vluchtelingen had- den het dan ook verre van aangenaam toen de met gassen vermengde luchtstroom'schroei end op hen neersloeg, pe kleren werden haast van hun lichaam gerukt, terwijl zij ineen krompen onder die meedogenloze geseling, Thern had de controle over het stuur verlo ren en de groene wagen slingerde over de weg.... Marktberichten MARKTBERICHT BAKNKVKLU. Elerveüing S.B.E. Aanvoer: 484.380 stuks, Handel kalm. Notering: eieren van 46— 55 gram f 12 50—14.40, idem van 55—60 gr, t 14,6715.5*2. idem van 60—63 gr. f 15.60 16.31, eendëëleren van 63—72 gr. f 950— 10.84, alles per-riOO stuks- Coöperatieve Veluwse elerveiling Barne- veld—Ede Aanvoer: 1 -200-000 stuks Han del kalm. Notering: eleven van 50—55 gr. f 13,51—14.06, idem van 55—60 gr. f 14.76— 15.52, Idem van 60—63 gr. f 15.64—16.24, ld. van 63—09 gr, t 16 28—17.07, alles pep ion stuks. eiermarkt- Aanvoer: 1.750-000 stuks Han del vlag. Notering: eieren van 50—66 gr. f 13,50—17.25. algemene prijs f 15 40 per 100 stuks, kiloprijs t 2 63, basis 5U.5 gr. AMSTERDAMSE AAKDAPFELTLKMIJN MARKT. Amsterdam. 4 dec. De totale dagomzet op de heden gehouden jaardappeUermijn- markt beliep 59 contracten. Bij de con sumptierassen werden gedaan in Bintje 35 mm klei 20 contracten -voor -april, waarvan 5 a f 22 90 en 15 a f 23;— (góéd prijsh in Bintje 45 mm kiel 5'contrac ten voor febr. f 23.30 en 20 contracten voor april, waarvan 15 a f 24— en 5 a f 24.10 (goed prijshoudend) en in Alpha 45 mm klei 4 contracten voor maart a f 23.— en 3 contracten voor april a f 33 (prijshoudend). In de polei-sector kwa men tot stand in Bintje-a 35/45 mm klei 3 contracten voor maart a f 2G.50 (kalm) en In Voran-b 35/45 mm zand 4 contrac ten voor dec., waarvan léf 23 30 en 3 f 23.80 (goed prijshoudend). Voor de ove rige soorten was de stemming kalm bij geen omzet. VEILING ,.KR ABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 4 december. Conférence H II 28, K 36. F 27, kr. 7. Comtesse de Paris H 65-75 16— 22, H 55-65 7—13. K 9 Jonathan H 75-80 28. H 70-75 30—31, H 65-70 19, H 60-65 15, II II 3. K 15—16, F 6, kr 6. Glorie v. Hol land H 75-80 17. K IS. F 8—6. kr. 3. Gol den Del. H 80-85 49—50, H 75-80 47—53. H 70-75 43—48, II G5-70 38—43, H 60-65 29— 32. H II 13, K 22—32, F 15—24, kr. 6- Goud» reinette H 90r95 26. H 85-90 23, H 80-85 22, H 75-00 1G, H 70-75 18. 11 65-70 9. K 15, F 6—12. kr. 3. Coxs Orange Pippin ST 75- 80 64. ST 70-75 63. ST 65-70 62. ST 60-65 63, H 75-80 62. H 70-75 64. H 65-70 60. EI 60-65 50. H 55-60 28—31, II II 6. K 44—48, F 14. kr. 21. V.V'.Z.B. GOES. 4 december. Export- en lnductrieveiling. Coxs Orange Pippin T 75-80 65, H 70-75 64—68, H 65-70 62—63, H 60-65 49—58, H 55- 60 45. EI II 9. Golden Delicious H 80-85 49—64, EI 75-80 49—60. H 70-75 48—51, H 65- 70 88—52, H 60-65 28—39, H II 8—18. Jona than H 80-85 28—30, H 73-80 30—33, H 70-75 32—34. H 65-70 21—22, H eb-65 12—14, H II 6—7. Goudreinette H 85-95 22—31, H 80-85 21—29, H 75-80 17—23, H 65-75 12.20—17, H II 6—7, keuken 11 7012.30. fabriek 6.10— 6 20. Comtesse de Paris H 75-85 21, H 65-75 20, II 55-65 U, H II D. St. Remy H 75-85 14, II 65-75 13, H II 8.5(1. Doyenne du Co rnice II «5-90 92. H 80-85 1)6. H 75-80 102. H 70-75 104, H 65-70 104, II II 91 Div ap pels kroet en val 8.«o Op monster: Con ference H 65-75 49, |1 55-65 42—43. Verpakt fruit: Coxs Orange Pippin H 75 72. EI 65-70 70. Golden Delicious H 70-75 53. Jonathan H 70-75 3242. H 75-80 38, H 80-85 35. Doyenne du Cornice li 70-75 108—109. Gewone veiling. Lombarts Calville ,H 80- 90 27—30, H 70-80 16—31, H 60-70 12—21. Gieser Wildeman H 60-70 32—36. H 55-60 2021, H II 1014. Coxs Orange Pippin keuken 50—54, fabriek 28. Jonathan keu keuken 19—36, fabriek 13—25. Doyenne du Cornice keuken 90—91. fabriek 91. Com tesse de Paris keuken 13. Gieser WUde- man keuken ?3. fabriek 14. VISMIJN VEERE. 4 dec. Aangevoerd: 4779 kg exporfarna- len 97—1.53; 303 kg schai 3S—;t>: 387 Kg wijting 16— 24: 1 kg tong 3.01: 44 kg" log

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3