GOEDE KWALITEIT OP GOESE SINT-NICOLAASVEEMARKT WALCHEREN BIJOU 3.75 MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 P B q V I «V y l A L L o h h W. 8 E COURANT 7 WEINIG AANVOER MAAR..... Levendige handel. Dinsdag werd op de Beestenmarkt te Goes de jaarlijkse Sint-Nicolaas- markt voor vet vee, vette schapen en varkens gehouden. De aanvoer was matig, hoewel groter dan vorig jaar. In totaal werden 93 stuks aange voerd; te weten 37 stuks rundvee, 20 schapen, 16 varkens en 20 big gen. De kwaliteit van de aanvoer «as echter goed, terwijl de handel eerst tegen het middaguur levendig werd. Behalve lauwerkransen voor de kam pioenen waren er gegraveerde vul pennen voor de ereprijzen. In het geheel werden door de keuringscom missie drie kampioenen aangewezenf een rood bonte vaars met '4 tanden van J. Blokpoel te Goes, een zwart bonte vaars met 4 tanden van J. Sinke ook te Goes en een dikbil van J. Geluk. Bij de keuring van var kens en schapen jonden geen kam pioenen aangewezen worden. Burge meester H. K. Michaëlis van Goes reikte de prijzen met een toepasselijk speechje uit. De uitslag van de keu ringen luidt: zwarte bonte vaarzen met 4 tanden, ereprijs J. Sinke en J. Blokpoel te Goes, een eerste prijs A. en B. gingen naar J. Sinke te Goes. In deze categorie kreeg verder C. G. Geluk uit Sint-Maartensdijk een eervolle vermelding. Bij de dik- billen kreeg G. M. Geluk uit Sint- Maartensdijk een ereprijs. Rood bont 2 tanden: ereprijs G. M. Geluk te Sint-Maartensdijk, eerste prijs fa. Willems te Goes. Zwart bont 2 tanden, ereprijs J. Sinke te Goes, eerste prijs C. van der Dries uit Sou burg. De prijs voor het mooiste rood bonte viertal ging naar G. M. Geluk te Sint-Maartensdijk. Voor het zwart bonte viertal was het J. Sinke die met de eer ging strijken. Zwart bonte óssen 6 tanden, ereprijs C. van der Dries uit Souburg, eerste prijs J. Sinke té Goes. Rood ossen met 6 tanden, ereprijs J. Blokpoel te Goes, eerste prijs A., C. L. Geluk te Waarde en eerste prijs B., J. Sinke te Goes. Rood bonte ossen 4 tanden, ereprijs G. M. Geluk te Sint-Maar tensdijk, eerste prijs A., D. Sinke uit Waarde en eerste prijs B., fa. Wil lems te Goes., Bij de categorie vette schapen kreeg de-heer A. M. Zuidweg—Burger te Krabbendijke een eervolle vermel ding. Bij fokschapen ging de ereprijs naar fa. Krijger te Goes. Bij vette rammen ging de eerste prijs naar Blanker te Goes. Voor biggen luidt de uitslag, ereprijs gebr.- Karelse uit Schore, eerste prijs fa. Krijger te Goes, die in deze categorie ook. een eervolle vermelding kreeg. Bij de vette varkens van plm. 100 kg. kreeg de fa. Krijger te Goes de eerste prijs. In de categorie vette varkens van plm. 150 kg behaalde deze firma de ereprijs en de eerste prijs A en B. De gebr. Karelse uit Schore kreeg bij de keuring van varkens een' der de prijs. Bij de slagersvarkens gin gen de eerste prijs A. en B. naar de gebr. Karelse uit Schore. Bij mestzeugen van plm. 150 tot 200 kg ging de eerste prijs naar fa. Krij ger te Goes. In deze categorie kre gen de gebr. Karelse uit Schore voorts, een eervolle vermelding. Tot slot béhaalde de fa. Krijger te Goes nog een eerste prijs A. en B. in de categorie fokzeugen. PANTOFFELS Zoek niet verder. Wat geeft 't Want Roovers heeft 't. Covers schoenen Wilde achtervolging met konijn in Sas van Gent Een bewoner van het 'woonwagen kamp te Sas van Gent heeft gepoogd een van de café's in deze gemeente te verlaten, zonder zijn verteringen te hebben voldaan. Nadat hij enkele rondjes had gegeven, trachtte hij de gelegenheid langs de achterzijde te 'verladen, hetgeen hem door hef. ontbreken van een achterdeur aanvankelijk niet gelukte. Via het schuurtje van een „belen dend perceel" slaagde hij er echter in te verdwijnen. En passant nam hij een vet konijn mee en vernielde hij een raam. Over een aantal autoboxen bereikte de man de Grootmajoorstraat. Hier verstopte hij het konijn en stapte langs de gebruikelijke weg de voordeur het café weer binnen Aan de stemming kon de man ech ter voelen, dat men „lont had gero ken": hij vond het daarom beter weer spoedig de biezen te pakken én het konijn, waarmee hij in de richting van de Westkade verdioeen. Zijn vijf achtervolgers hadden de be schikking over een auto en bezetten de brug. over de middenkanaalarm. De woonwagenbewoner trachtte ach tereenvolgens asiel te krijgen bij een schipper en in het huis van dokter Puylaert. Dit werd niet- verleend; wel belde mevrouw Puylaert op ver zoek van de man de politie op. Danig in het nauw gebracht door zijn achtervolgers klom de man over een tuinmuur en een schuurtje en verdween in een dakgoot. Toen de politie arriveerde kwam de man te voorschijn. Hij werd naar de politiepost meegenomen. Vierde T.V.-toestel actie Klim-op naar Sas van Gent. Het „Klim-op"-bestuur, dat dinsdag avond voor de vierde maal met de geluidswagen van de Terneuzense markt vertrok om een televisietoestel uit te reiken, moest ditmaal de stad verlaten om een winnaar te verras sen. Of liever gezegd een winnares, want het bij de notaris gedeponeerde getal 491909 werd het dichtst bena derd door mejuffrouw F. de Maes- schalck, Westsiuis 1 te Sas van Gent met 491937. De gelukkige winnares had zaterdag in Terneuzen met haar verloofde ringen gekocht en de daar mee verkregen televisiezegeltjes had den het paar dit buitenkansje in de schoot geworpen. Herbenoeming van burgemeester Brouwershaven Bij Kon. Besluit van 18 november is de heer J. L. van Leeuwen met in gang van 1 december 1958 opnieuw benoemd tot burgemeester van Brouwershaven. Auto slipte en reed tegen boom Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is op de oude rijksweg te 's-Heer- Arcndskerke tengevolge van de gladheid van de weg een personen auto geslipt en tegen een boom gere den. De bestuurster, mevrouw V. Z. uit 's-Heer-Arendskerke liep een hoofdwonde op. De botsing met de boom voorkwam, dat de zwaar be schadigde wagen van de dijk afreed. Officiële publikatie MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester op heden, 3 december 1958, gaat i door. Slippartijen op rijksweg te 's-Heer Arendskerke. Bestuurder van personenauto ernstig gewond. On de (nieuwe) rijksweg en de oude rijksweg in de gemeente 's-Heer Arendskerke zijn dinsdagmiddag twee personenauto's geslipt tenge volge van do gladheid van het weg dek. Bij een ongeval, dat onder Le- wedorp gebeurde, werd de bestuurder van een in Goes gehuurde personen auto, de Utrechter V., vrij ernstig gewond. HIJ werd niet een bekken fractuur en enkele gebroken ribben naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor drie 's middags. Door on bekende oorzaak is de wagen gaan slippén op het door regen spiegelglad de wegdek. De auto raakte van de weg en vloog met flinke vaart tegen een boom: Twee Van de drie inzitten den, vrienden van de ernstig gewonde chauffeur V., bleven vrijwel onge deerd. Een van de mannen, die op de achterbank plaats had genomen, zat evenwel met zijn benen bekneld tus sen de wrakstukken. Na ongeveer an derhalf uur slaagde men er in de man te bevrijden.. -Hij had slechts enkele schaafwonden. De personenauto werd onherstelbaar vernield. Dokter J. J. Gelderblom ült Nieuwdorp verleende eerste hulp; Ruim een uur later kwam de perso nenauto van" de wed. V. uit 's-Heer Arendskerke op de oude rijksweg nabij De Tol tijdens het passeren van een vrachtwagen te slippen. De wa gen kantelde tegen ^en boom en werd aan dé zijkant zwaar beschadigd. Bij de botsing was mevrouw V. met haar hoofd tegen het' achteruitkijkspiegel tje terechtgekomen, met het gevolg, dat ze Verwondingen "aan het gelaat opliep. Nadat zij door dokter A. J. Zonnevylle was behandeld, kon zij naar haar woning in 's-Heer Arends kerke terugkeren. Scholieren zagen unieke Japanse kleurenfilm Honderden Middelburgse scholleren hebben dinsdag in de Schouwburg bioscoop genoten van de Japanse kleurenfilm „Paradijs onder .de hori zon". Het Aardrijkskundig Jeugd centrum heeft een bijzonder goede keus gedaan om deze rolprent op het programma voor dit winterseizoen te zetten. Want onder regie van Sadao Imamura heeft de staf van 8.0 opera teurs,'die ruim twee jaar hitte, kou en alle gevaren van een wilde maar sohone natuur trotseerde, een uniek filmwerk tot stand gebracht, dat boeit van begin tot einde. Meer dan 10.000 km moest men er voor afleg gen, dwars door onherbergzame ge bieden op duizenden meters hoogte. Op het filmfestival te Cannes werd de film bekroond met de „grand prix" voor de beste documentaire. Paradijs onder;1 de horizon" -zou- men het hoogplateau van Japan kun-» rlen noemen, dat zich op 3000 meter, boven de zeespiegel uitstrekt en waar zelfs natuurvorsers nog zelden een voet gezet hebben. De Japanse ploeg filmde in het hart van onbeklommen bergen als de Tatayema, de Goro, de Kashima, de Habuka, de Harinoki werkelijk schitterende beelden van de flora en fauna, zodat regisseur Imamura niet alleen een fascinerende documentaire maakte, maar ook een prachtig kleurengódicht van lente, zomer, herfst en winter. Op fijnzin nige wijze is het leven op dit hoog plateau geschilderd. De natuur is ook hier hard, maar tegelijk ontroerend. Elk dier vecht voor zijn bestaan, maar ondanks de wet van de sterk ste is er een lotsverbondenheid van sommige dieren, zoals de geschiedenis van twee wasbeertjes bewijst. Het Nederlands commentaar van Louis Borel gesproken door Piet te Nuyl jr. past zich bij de boelen de rolprent voortreffelijk aan. Rest nog te vermelden, dat er vandaag (woensdag') en donderdag nogmaals voorstellingen zijn. Sint-Nicolaas op bezoek bij kwekelingen Maandagavond hield de schoolver eniging „Animo" van de Chr. Kweek school te Middelburg in de grote zaal van de „Gouden Poorte" aldaar een bonte avond. Het programma werd hier geheel door eigen krachten ver zorgd en op een ongekunstelde en aardige wijze werden de schetsjes en voordrachten op het toneel gebracht. Halverwege de avond kwamen Sint- Nicolaas en Zwarte Piet nog op be zoek, die door de voorzitter van de schoolvereniging, do heer J. Everse, werden ontvangen en naaf hot podium geleid. Heel wat slecht oppnssende kwekelingen werden door Sint-Nico laas ter verantwoording geroepen. Na het vertrek van de hoge gasten werd het bonte programma voortge zet, dat besloten werd met volksdan sen. Vergadering Vrouwenbond N.V.V. Maandagavond hield de afdeling Mid delburg van de Vrouwenbond N.VIV. in een van de zalen van dé „Gouden Poorte" te Middolburg een algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van mevrouw Chr van Wezel-Schoolmcester. Aan de or de waren het Sint-Nlcolaasfeest. waarvoor de afdeling twee meisjestc- huizen te Zetten heeft geadopteerd. Voorts werd de kerstavond, die men op 18 december zal houden, bespro ken oh het programma voor deze avond vastgesteld. Over het jaarlijkse uitstapje, dat het volgend jaar gehou den zal worden, deelde de voorzitster mee, dat men hiervoor al contact had opgenomen met diverse instanties, maar dat nog geen definitief plan was opgesteld. Sint kwam op bezoek Dinsdagavond hield de buurtvereni ging Langeviele in de bovenzaal van Slnterlaasllcdjes toen de Sint, ge volgd door zijn zwarte knecht binnen kwam. Nadat de kinderen een ca deautje gekregen hadden werden op verzoek van Sinterklaas nog enkele liedjes gezongen. VLISSINGEN Auto en fietsers botsten In de Paul Krugerstraat te Vlissingen nabij de Koningsweg, ontstond maan dagmiddag een aanrijding, waarbij de wielrijdster, mevrouw L., kwam te vallen, evenals haar echtgenoot, die naast haar op een bromfiets reed. Mevrouw L. kreeg een shock. Het on geluk gebeurde, toen mevrouw L. in aanraking kwam met een passerende auto en tegen de rechts van haar rij dende man aanviel. LUXE LEDEREN TAS vanaf 12.95 MODIEUZE BOODSCHAPPEN TAS vanaf In leder vanaf 14.95 GEEF EEN TAS Koop hem bij HET LEDERHUIS LANGE DELFT 44 MIDDELBURG Tot 3 toeken na St.-Nicolaas mag U ruilen. Rector van Oostburgs Lyceum met pensioen Op 23 december zal de heer A, A. Hoolhorst afscheid nemen Op 1 januari as. za! de heer A. A. Hoolhorst, rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg deze school verlaten In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 23 december a.s. zal in het Lcdeltheater to Oostburg een af scheidsbijeenkomst worden belegd, waarbij het curatorium, leerlingen en oud-leerlingen tegenwoordig zul len zijn. Tijdens deze afscheidsbijeen komst zullen de leraren van het ly ceum met hun dames een toneelstuk voor het voetlicht brengen. De leer lingen van het Koningin Wilhelmina Lvceum zullen deze afscheidsbijeen komst muzikaal omlijsten. Bronzen medaille voor polderwerkman. Ten huize van zijn zoon ontving de heer P. J. de Mol te Baarland uit handen van de burgemeester, de heer W. N. van Liere, in bijzijn van de beide wethouders en de heer K- Zee vaart, gezworene van het waterschap Baarland, de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Mol herdacht oo december het feit, dat hij 40 jaren in dienst was van het waterschap Baar land als polderwerkman. NIEUW- EN 5T.-JOOSLAND Muziekvereniging gaf uitvoering Dc muziekvereniging. „ONDA" te Nieuw- en Sint-Joosland gaf haar jaarlijkse uitvoering in zaal Pluijmers Nadat de voorzitter van de muziek vereniging, de heer Joh, Joosse, de aanwezigen had verwelkomd, werden zes muziekstukjes ten gehore ge bracht onder leiding van de directeur de heer J. Meliefste, wat zeer in de smaak viel van de aandachtige'toe hoorders. Na de pauze voerde het Souburgs toneel- en cabaretgezel schap „S.T.E.C." een blijspel in drie bedrijven op „Ik zal het je betaald zetten". De voorzitter deed in zijn sluitingswoord enkele mededelingen oyer de nieuwe muziektent. Bij inge bruikneming van deze tent 'zou „O. N.D.A." ook graag een nieuw instru mentarium bezitten. Aan de uitvoe ring van deze plannen wordt gewerkt. Men bleef tot slot nog enige uren ge zellig bijeen. BIGGEKERKE „Hosanna" gaf uitvoering De christelijk gemengde zangvereni ging „Hosanna" uit Zoutelande gaf in zaal „Juliana" te Biggekerke een uitvoering onder leiding van haar di rigent, dé heer Th. de Vries. Na opening door mevr. Schoenma kers bracht het koor op verdienstelij ke wijze een -dertfental zangnum mers ten gehore. Na de pauze werd opgevoerd het to neelstuk „Van zuinigheid tot wijs heid", een stuk in twee bedrijven, t-, »t j «i tt T-. i waaruit bleek, dat door het dóorzet- -tmgsvermogen van een vrouw het ka- VROUWENPOLDER Vrpuwenbond vierde eerste lustrum Uiig-"' Vrouwenpolder, vierde ónder lei ding van mevrouw E. do Kam—de Feijter haar eerste lustrum. In haar openingswoord sprak zij over de tot standkoming en het wel en wee der vereniging. Er werd gestart met 35 leden en thans zijn er 47. In de loop van de avond gaven zich nog twee dames als lid op. Verslag werd uit gebracht over de gewestelijke verga dering, gehouden te Goes. Van me vrouw Jagor uit Almelo, oprichtster van' de Rtdéltng, was een schijven ontvangen. Mevrouw De Kam werd een boekwerk- aangeboden. Op ori ginele wijze werden jaarverslagen uitgebracht, namelijk volgens het alfabet. Als declamatrice trad op me vrouw Le Cointre uit Middelburg. Zij deed dit op uitstekende wijze. Me vrouw v. Noppen sprak namens het gewestelijk bureau de beste wensen uit. Afgevaardigden van zusterge- meentcn woonden deze vergadering bij. Op deze avond werden voorts een stukje en een tableau opgevoerd en een wedstrijd gehouden. Een zangkoortje verleende medewerking. Mej. M. Maas sloot met dankgebed déze goede avond. rakter van een man grondig veran derd kan worden. Na de opvoering van het toneelstuk werd nog een viertal nummers zang ten gehore gebracht. Verder werd op verzoek het mooie Wolgalied gebis seerd. De heer Schoenmakers sprak een slotwoord. Burgerlijke stand SINT-LAURENS. Bevallen: K. S. Epker—De Moor, d.; H. Koole—Melis, d.; E. C. M. Kort—Claude- mans, z.; M. M. de Visser—Koppejan, J. Gideonse—Olree, d-: J- P- Vogel—De Bree, d. Ondertrouwd: G. Weggemans, 29 jaar en J. Hillebrand, 26 jaar. Collectes De dankdagcollëcte gehouden in de Nederlands hervormde kerk te Oude- lande heeft een bedrag van 1165,68 opgebracht. 90 70 60 Ba 75 60 1200 980 850 1200 980 650 850 750 600 875 800 600 625 500 400 ROTTERDAMSE' VEEMARKT. 2 december. Aanvoer In- totaal 8746. Weektotaal 4504. Vette koeten en ossen 350, gebruiksvee 800: vette kalveren 164; graskalveren 284; nuchtere kalveren 562: varkens 21; biggen 57; paarden 54; veu lens 12; schapen of lammeren 414; bokken of geiten 2B. Prijs in cents per kg. le kw. 2e. kw. 3e kw Vette koeien 295—325 285—295 250—265 Vette kalveren 270290 250260 200—230 Slachtpaarden 210 190 180 Priis in guldens per stuk. Ie 2e 3e kwaliteit Groskalveren 450 375 280 Nuchtere kalveren 70 60 45 Biggen Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koeien aanvoer Iets meer, handel traag, prijzen als gisteren; vette kalve ren aanvoer als vorige week, handel ta melijk, niet geheel prijshoudend; graskal veren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen stabiel; biggen aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer kort, handel sle pend, vooral niet hoger in prijs; schapen en lammeren aanvoer korter, handel wil liger, goed prijshoudend; kalfkoeien aan voer als vorige week, handel stil, prijs houdend; vare koelen handel kort, han del kalm, ruim prijshoudend;, vaarzen en pinken aanvoer -minder, handel lui, prij zen ongewijzigd, VEILING „WALCHEREN" G A. MIDDELbURG. 2 december. Fruit. Jonathan H 1 70-75 21, 70 en op 10, 00-65 8. 65-70 10, 60-70 17, K 3—14, F 3—0. Coxs Orange Pippin H I 65-75 62, 55-65 54, 50-60 47, K 18—41. Golden Delicious H I 75-85 46, 70-75 42, K 17—28, F 8. Glorie van Holland H 11 9. K 16—24 Zoete Ribbing K '31—33. Góudreinetten H I 85-85 27, 75-85 25, 65-75 13—14, K 10—20, "F 8. Lombarts Calville H I 70 en op 21— 22, 60-70 16—18," K 15, F 9. Sterappels H I 55-65 12. 65 en op 22, H H 6, K 9. Zoete Ermgaard K 27, F 42—18. Gieser Wilde man K 21—22, F 6—10. St. Remy K 12—13, F 8. Comtesse de Paris H I 65-75 28, 55-65 18, K 7—10, F 6. Appels val en kroet 3—13 Peren val en kroet 7—8. Tomaten CC 31. Druiven: Black Alicante 1.14-^-1.67. Groenten. Sla glay 12—17. Sla natuur 3— 6l Andijvie glas 41—50. Andijvie natuur 7—28. Savooiekoor .7—13. Rodokool 10—17 Ditulag hield <h Kermt. i.hxtn.igst: Kanariesport Vereniging' icn onder linge wedutfijd voor .zang- en kleur- kanaries in café-restaurant „De Wit te Ballons". In de algemene leden vergadering, die aan de prijsuitrei king voorafging werd besloten de kampioenen van de afdelingen Zang", en „Kleur" naar de tentoon stelling voor het nationale kampioen schap te Bergen op Zoom te sturen. Met algemene stemmen werd voorts het koffiehuis „Groenewégen" te besloten om de wisselbekers Middelburg yoor de jeugd van deze standaardjes na drie opeenvolgende buurtvereniging een Sint-Nicolaas- jaren of drie'' onderbroken jaren de- avond Een dertigtal kinderen, waar- finitief aan de winnaar toe te Aren- van er velen door Hun moeder verge- neu. Voorheen kon men slechts in zeld werden, zong uit volleborst /u t bi zit t an iie ütkt i komen, wan neer men driemaal achter elkaar of vijf keer in totaal-de kampioenstitel had gedragen. Hierna volgde de prijs uitreiking. In de afdeling ,JCleurka- narieskregen de heren J. A. Ver- kaart. en J. Konings, beiden met 89 punten na loting respectievelijk de eerste en tweede plaats. Met 88 pun ten behaalde de heer J. Leeuwestein de derde prijs. In de afdeling „Zang kanaries" kregen de lieren J. Or eel, W. van Beleen -en S. Posthuma met respectievelijk 85, 82 en 81 punten de eerste, tweede en derde plaats. Op de foio ziet men enige leden be langstellend naar de voges kijken. (Foto P.Z.C.). Pelikaan-Middelburg 2-1 Op het zeer slechte veld van Peli- k an in Roosendaal, gaven de Mid delburgse dames htm beste krachten om iets ruimer te kunnen ademen door uit de gevaarlijke zone te ko men; helaas mocht ;dit niet baten en juist op het nippertje zagen zij een gelijk spel verloren gaan. Het enige Middelburgse doelpunt werd gescoord door Honorê Sandberg, die dit keer middenvoor speelde. De invaller- keepster bleek over capaciteiten te beschikken en geeft hoop voor de toe komst. Jammer, dat de bezoeksters een strafbully onthouden werd. toen de Roosendaalse keepster een opzet telijke overtreding beging. Wederom bleek, dat de krachtsverhouding bij de teams onderling ongeveer het zelfde i6, waardoor kansen om de laatste plaats nog te pntwijken, ze ker aanwezig zijn. ZEELAND SPORT-ZIERIKZEE 3-1 Zeeland Sport heeft een verdiende overwinning behaald tegen Zierikzee. De thuisclub verscheen met een in valler voor Remy de Ridder, die door Schrijver slecht werd vervangen. Bij Zierikzee ontbrak Stoel, die door Ha- gestein werd vervangen. De thuis club had voorlopig het beste van het spel, maar het duurde toch nog 25 minuten eer Schuit in de gelegenheid werd gesteld de Zierikzee doelman het nakijken te geven (1-0). De thuisclub bleof excelleren, al stichtte de Vlieger van Zierikzee nog al eens verwarring. Klopmeijer de ster van het veld) greep het laatste moment echter steeds in en zodoende bleef succes voor Zierikzee uit. In de 32e minuut was het linksbinnen Riteco, die Nol Schuit een niet te missen kans bood en dit betekende (2-0). Na de rust kwam Zierikzee met een fel offensief voor de dag. maar daar men tegen de hechte Zee land Sport achterhoede geen kans kreeg, verflauwden de aanvallen van de bezoekers. Twaalf minuten na rust viel dan ook al de beslissing toen Ri teco van dichtbij hard inschoot ech ter tegen de keeper op, de terugsprin gende bal werd door Schuit goed In geschoten (3-0). Zierikzee bleef vech ten voor een beter resultaat en vijf minuten voor het einde scoorde rechts binnen S de Vlieger het-verdiende te- genpunt. Wittekool 7—11. Boerenkool 14—22 Veld sla 45—83. Uien 6—11. Prei 10-12. Bloem kool 3 st. p. kist 72, 4 st. p. kisi 42—70, 6 St p- kist 26—65, 8 St. 15—41, 10 St. p. kist 12—24. Witlof 47—78- Breekpeen 4—9. Waspeen 10—24. Spruiten ongesch. 20—53. Spruiten gesch. 51—80. Kroten bos 6—8. Kroten kg 5—9. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 5814 kg exportgarnalen 1.33 -rl.64; «06 kg schar 38—70: 202 kg bot 42— 81; 4 kg tong 2.27—3.17; 43 kg rog 16-23; 18 kg ongesorteerde vis 24; 255 kg wijting 16—30; 25 kg kabeljauw 40—63; 308 kg doorgedraaide vis. V-V.Z.B. GOES. 2 december, Export- en Industrie veiling- Jonathan H 80-85 26—29, H 75-80 28—31, H 70-75 30-33, H 65-70 18—24, H 80-65 14— 17. H II 6—8 50. Coxs Orange Pippin H 75-80 63, H 70-75 63—66, H 65-70 Gl—65, H 60-65 51—54, H 55-60 35—42, H II 11—13. Goudremette H 85-95 25—28, 11 80-85 23— "26. H 75-85 19.90—21, H 65-75 12.30—14, H H 6—6.50, keuken 11.80—12-50, fabriek 6.50. Golden Delicious H 75-80 44—61, H 70-75 49—59, H 65-70 41—52, H 60-65 31—43. H II 16. Comtesse de Paris H 65-75 23, H 55-65 12.80—13 20, H II 6. St. Remy H 75-85 13, H 65-75 13—14, H II 9—10. Doyenne du Cornice H 80-85 91—102, H 75-80 96-106, H 70-75 101—106, H 65-70 100—102, H tl 82 —90. Op monster: Conference H 65-75 46— 47, H 55-65 38—40 40. Leglpont H 65-75 47, H 55-65 42. Div- appels kroet en val 3. Verpakt fruit: Golden Delicious H 70-75 61, H 65-70 54. Doyenne du Cornice H 75-80 107. H 70-75 100, Gewone veiling. Glorie van Holland H 03-75-14—18. Sterappel H 65-75 29, H 55-65 15, H II 3. Gieser Wildeman H 60-70 30- 39, H 55-60 22—27, H II 10—14, keukeo 21—25, fabriek 8. Lombarts Calville H 80- 90 26—28, I-I 70-00 26—28, H 65-70 19, H 60-65 14. Coxs Orange Pippin keuken 33—51, fabriek 22—35. Jonathan keuken 9—17, fabriek 3—8. Doyenne du Cornice keuken 86—96, fabriek 77—93. St.. Remy keuken 10—13, fabriek 6—8. Comtesse de Paris keuken 10—13. Legipont keuken 33, fa briek 15, H II 23. Conference Ueuken 36, fabriek 28, H II 28. EIEUNUTEKING GOES. Bericht' van handelaren: kippeëleren 13 cent; poeljeëieren 10 cent; eendeëieren 8 cent. VEILING SCHERPENISSE. 2 december, Uien bonken 10.25, middel 9.71—9 70. drielingen 12.11, pickles 24. Aan voer 35 ton. UIENVEILINQ SINT-A*AARTENESD1JK. zaaiuieu 40-55 10 61—10.41, 55-70 10.09—9.43. Bonken 10-21. Douglas 24.47. Drielingen 12.19—11.61. Aanvoer 95 ton. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1 dec.: Antje van Middlesborough; Sont van Hans- weert; Zeehond van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 1 dec.: Sont naar Boston. Zeehond naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1 dec.: Eemsmond van Hamina; Hunter van Londen; Albert Willem van Barry; Equator van Sfax; Maarsbergen van Glasgow; Ritornel van Rotterdam; Lijn baansgracht van Rotterdam: 2 dec.: Nore van Rotterdam: Spes van Rotterdam: Lindesingel van Dordrecht: Nieuweha- ven van Rotterdam; Rien Teekman van Amsterdam; Bill S van Rotterdam: Eagle van Londen: Dlna van Londen-Gent; Ta- walt van Lissabon. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1-dec.: Eemshorn naar IJmuIden-Temeu- zen: Birmingham naar Dover-Gent: Averdijk naar New York: Annenkerk naar Amsterdam: Nike naar Wicklaw- Gent; Adonis r.aar Amsterdam; Dinkel naar Londen: Koningin Juliana naar Go thenburg; Metropole naar Bridgewater: Stad Vlaardingcn naar Genua: Eos naar Rotterdam: Condor naar Dublin; Hink naar zee; 2 dec.: lntrepide naar Mid dlesborough; Twente naar Londen: Wal cheren naar zee: Jonet naar Londen. Nagekomen advertentie. Heden overleer), zacht en kalm. tot onze diepe droefheid na een ge durig gedragen lijden onze onvergetelijke en zorgzame vrouw, moe- dei'. behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMINA NIJSSE- VAN HOUTE op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam, G. A. Nijsse. 's-Gra venpolder. 2 december 1958. Do bografenis zal Slaatsvinden op vrijdag december a.s. des middags 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15