Minister Cals opende nieuwe r.k. h.b.s. „St. Eloy" te Oostburg Uoin olijfje Zeeuwse Almanak VAN AKKER TOT BAKKER' FILM OVER POORTVLIET CAUSERIE VOOR DE ZEEUWSE A.R. GEMEENTEBESTUURDERS Spanning bij alle mannen die op een cadeautje wachten. Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE V O U li A N l FEESTDAG IN W. Z. VLAANDEREN Waardering en gelukwensen Maandagmiddag lieeft de mi nister Min O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals het nieuwe ge bouw van de kath. lub.s. en m. m.s. voor West Zeeuwsch- Vlaanderen „St. Eloy" aan de Nieuwstraat te Oostburg offi cieel geopend. Hij verrichtte deze plechtigheid in tegenwoor digheid van enkele honderden genodigden, w.o. mgr. dr. W. M. J. Koen raadt, vicaris van het Bisdom Breda, de Ged. Sta- ten-leden A. Schout die de commissaris der koningin in Zeeland vertegenwoordigde en ir. G. F. M. Dikötter en de inspecteur van het middelbaar onnderwijs dr. J. P. C. de Boer. De voorzitter van de kath. h.b.s. en nun.s, de heer J. M. A. C. van Don gen, noemde het een grote eer mi- Advertentie) Jimqham REiSWEKKERS met radium, betrouwbare wekkers, shockproof. In leren etuI's van verschillende kleur v.a. 23>50 Bij Uw horloger-Juwefier nister Cals en mgr. Koenraadt te kunnen begroeten. Hij herinnerde aan de na-oorlogse dagen toen men temidden van de puinhopen aan de heropbouw van West Zeeuwsch- Vlaanderen moest beginnen. Een ;oede kern van pioniers wilde met eze opbouw verder gaan dan het oude had gegeven. Verschillende van deze initiatiefne mers streefden toen reeds naar een eigen r.-k. h.b.s. Minister Cals noemde het een feest voor Oostburg en voor ge heel West Zeeuwsch-Vlaanderen omdat men nu na 10 jaar behel- Een dit schoolgebouw in gebruik on nemen. „Ook feest voor mij", aldus de bewindsman, „nu Ik op het gebied van onderwijs zeker niet zonder zorgen ben". Hij schetste de moeilijkheden, ver oorzaakt door het geboorteoverschot van na de oorlog, die eerst door het lager-, maar nu door het middelbaar onderwijs moet worden opgevangen. En dat opvangen kunnen wij in Den Haag niet alleen doen. Plaatselijk moet hier aan worden medegewerkt YAN TOT KANTKLOSSEN Dank zij de activiteiten der vorig jaar in Sluis opgerichte afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen zal in deze gemeente de aloude kunst van het kantklossen weer geleerd kunnen worden. Er is een cursus, onder lei ding van mejuffrouw J. Huyssen. Hiermee is zij het op zeer beschei den wijze min of meer een tradi tie herleefd. In vroeger jaren bestond er in Sluis namelijk een complete kant- klosschool, waar deze tak van huisnijverheid geleerd kon worden en die was gesticht op initiatief van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. De neer J. H. Van Dale (van het woordenboek) had een groot aandeel in de oprichting van de school, die zich na enige jaren zelfs het predikaat „ko ninklijk" verwierf en die belang rijke opdrachten uitvoerde voor binnen- en buitenland. Wegens ge brek aan belangstelling moest de school na de Tweede Wereldoor log worden opgeheven, maar nu is er dan in ieder geval toch weer een cursus. „KLAAROVER" Onlangs konden wij in deze rubriek melding maken van het feit, dat in Axel „Klaarovers" worden opge leid; jeugdverkeersbrigadiertjes, die mede de verkeersveiligheid zullen helpen bevorderen. Welnu, tijdens een bijeenkomst in het raadhuis zijn de brigades drie van elk zes man sterk nu officieel geïnstalleerd. In tegenwoordigheid van de hoofden der VERSCHIL... In Wemeldinge jubileerde vorige week het hervormd kerkkoor. Het be stond twintig jaar en ter gelegenheid daarvan was er 's avonds een con cert en zoals het een ijverig dagblad betaamt kwam van deze gebeurtenis een verslag in de krant. Het was een goed verslag, wuar onze correspon dent veel zorg aan had besteed. Maar degenen, die de uitvoering had den bijgewoond namen er toch met enige verwondering kennis van. Dat kwam door één zinnetje, luidend als volgt: „Als een van de hoogtepunten zong de 61-jarige Hannie van Stel een solo...." Het klopte wel ongeveer, maar toch niet helemaal. Mejuffrouw Van Stel had wel gezongen, solo zelfs dat wel. Maar degenen, die haar niet al leen gehoord, maar ook gezien had den, moeten zich bij het lezen van het verslag toch wel hebben afge vraagd, hoe juffrouw Van Stel het klaar .speelde om er op die leeftijd nog in zo hoge mate jeugdig uit te zien. De verklaring lag ter zetterij van dit dagblad. Daar was van 16 want zo oud is Hannie in werkelijkheid 61 gemaakt. En dat scheelt wel iets... lagere en kleuterscholen en leden van de commissie „Veilig Verkeer" en met een toespraak van burgemeester P. L. D. J. van Oeveren, die tevens de uitrustingsstukken: koppelriem en „spiegelei", uitreikte. BOERENKAPEL In Burgh heeft zich voor het eerst de deze zomer opgerichte „Eoerenkapel" gepresenteerd en wel op een club avond van de sportvereniging „Burgh". Onder leiding van de heer H. Braamse werd er krachtig en prachtig geblazen en het zal allemaal nog mooier worden wanneer de leden en dat is de bedoeling met terdaad in boerenkledij zullen steken. De kapel ls gerecruteerd uit leden van de harmonie „Witte van Haem- stede". Er gebeurde overigens nog meer op deze clubavond. Men koos de sportman van het jaar en die eer genoot dan de heer M. Bakker, die daarmee de bij deze onderscheiding behorende beker mocht overnemen van de heer M. Wentel. Sinterklaas verleende aan deze plechtigheid zijn zeer gewaardeerde medewerking. BRANDJE AAN BOORD Aan boord van een op de werf van de firma van Os in Yerseke schip ontstond bij laswerkzaal brand, die zo bleek al spoedig meer rook dan vuur inhield. Dat kon zo blijven dank zij het snelle en door tastende optreden van de brandweer, die binnen drie minuten ter plaatse was. liet vuur was spoedig bedwon gen en zo liep het allemaal nog met een (overigens omvangrijke) sisser af ROVER Er zat een rovernee, niet ,„in het bos, bos, bos" maar in de kreek „De Vogel" te Vogel waarde. Een snoek was het, ter lengte van 98 cm. en met een ge wicht van 9 kg. De heer Weese- poel slaagde er in deze forse ver tegenwoordiger van het snoeken- gilde onschadelijk te maken en dat zal de visstand in de kreek on getwijfeld ten goede komen. a liggend lamheden (Advertentie) Geheime cadeau-code bericht van DE echte S. N. aan Z. P. Vannacht wat beleefd. Vond een ver langlijstje van een heer. Dit stond erop: ,,'t Zal wel weer een das wor den. Best, maar geef me dan ook een overhemd, een vest en een sjaal erbij en... een auto. Die zou ik best kunnen gebruiken." Dat eerste krijgt bij allemaal, dat koop ik voor hem bij P. V., maar die auto! Wat een brutaliteit; maar hij krijgt er een. Een van chocolade met zeep erin. (Publlkatie zonder medeweten van P. Ventevogel, St. Jacobsstraat 25, VUssingen). Minister mr. J. M. L. Th. Cals heeft maandagmiddag het nieuwe gebouw van de kath. h.b.s. en m.m.s. „Sint Eloyte Oostburg officieel geopend. De bewindsman tijdens de rede, die hij bij deze opening hield. Foto P.Z.C.). en in dat opzicht had hij het grootste respect voor wat in West Zeeuwsch- Vlaanderen is tot stand gebracht. Hij bracht de Zeeuwse voorvechters op onderwijsgebied die veel hadden bijgedragen aan het feit, dat de 6 middelbare onderwijsinrichtingen van vóór de oorlog zijn uitgegroeid tot 26 afdelingen, dank. Bron Nadat leerlingen van de school het Wilhelmus hadden gezongen, een menuet hadden gedanst en enkele meisjes een ballet hadden uitgevoerd, werd het woord gege ven aan mgr. Koenraadt. De vica ris-generaal noemde deze schooi niet alleen een eer voor de streek, maar tevens een bron van geeste lijk en cultureel leven. Hij bracht dank aan de velen die jarenlang een dynamische strijd hebben ge voerd om deze school .tot stand te brengen.. Als Vertegenwoordiger van de com- min II Tijdens de toespraak wélke f§ mgr. Koenraadt, vicaris-gene- raai van het Bisdom Breda, hi li maandagmiddag hield bij de opening der kath. h.b.s. en m. :i Zjj m.s. te Oostburg, deelde hij n mede, dat de voorzitter van H het schoolbestuur, J. M. A. C. van Dongen, lid van de Twee- de Kamer en burgemeester i: van Aardenburg, wegens dieng p grote verdiensten op allerlei gebied in het belang van West Q Zeeuwsch-Vlaanderen door Ij paus Johannes XXIII Is be- noemd tot Ridder in de Orde g van de H. Gregorius de Grote. M Ontroerd dankte de heer Van Dongen voor dit hoge blijk j= van waardering. imiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiil Advertentie Ik riskeer niets: juist in deze maanden kan elk hoestje verergeren tot griep of bronchitis. Daarom staat in ons T'A wisselvallig klimaat de |i Jff» fles Abdijsiroop altijd klaar. In ons gezin krijgt de hoest geen kans! De 23 genezende bestanddelen missaris der koningin in Zeeland sprak Gedeputeerde A. Schout woor den van gelukwens tot bestuur, le raren en leerlingen, met hun fraaie school. Zich tot minister Cals wen dend, zei hij zeer verheugd te zijn, dat deze ondanks diens vele beslom meringen, toch naar Zeeland was gekomen. Hij hoopte dat de bewinds man de plannen voor zijn nieuwe on derwijswetten in de huidige zittings periode nog tot stand zou kunnen brengen. Verder werd nog het woord gevoerd door de oud-pastoor van Schoon- dijke, Froger, die dè verwachting uitsprak dat deze h.b.s, gebouwd op zeer sterke principes, een vrucht zal zijn, niet alleen voor Zeeuwsch- Vlaanderen, maar voor het gehele land. De hoofdinspecteur middelbaar on derwijs, dr. J. P. C. de Boer, zei dat rhèn in dit geval nu een niet in op tocht naar Den Haag was gegaan om een h.b.s. te vragen, maar dat men dat had overgelaten aan enkele bestuursleden, die ook hun doel had den bereikt. Ond erwijscentrum De burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema, vond het een unicum dat in een gemeente van 1000 inwo ners niet minder dan 2000 kinderen naar school gaan, waarvan 1100 naar vervolgscholen en de rest naar lagere- en kleuterscholeneen bewijs dat Oostburg een onderwijscentrum is geworden. Tot slot spraken nog de heer H. F. Happel namens het Kath. Centraal Bureau, architect De Mol, de Inspec teur lich. opvoeding Th. v. 't Lam er. als laatste de directeur der h.b.s.,'<3r. C. A. Spierenburg. Voorzitter J. van Dongen dankte de sprekers ieder afzonderlijk. Na de toespraken werd een klank- en licht beeld gegeven over de geschiedenis der school. Algemene vergadering N.-Brab. Chr. boerenbond De Noordibrabantse Christelijke Boe renbond houdt op donderdag 18 de cember a.s. te Tilburg zijn algemene vergadering. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftreden is onder andere de heer H. Modde uit Oosbburg. Des middags zal ir. N. van Keulen directeur van het landbouwonderwijs, spreken over de vernieuwing van het land- en tuinbouwond'erwijs. Da Vervaardigd voor banketfabriek. In de bovenzaal van het gemeentehuis te Poortvliet is maandag avond de in het begin van dit jaar in opdracht van „Nieuwkerk's ban ketfabriek c.v." te Poortvliet vervaardigde 7, wart-wit film „Van akker tot bakker" voor het eerst vertoond. De ze film, waarin uitslui tend de inwoners van Poortvliet als de „ster ren en figuranten" fun geren, werd vervaar digd door de heer W. Cornelisse, fotograaf te Tholen. De opdrachtgeefster heeft in deze film voor al het probleem van de werkgelegenheid op Tholen aangesneden; voor de te Poortvliet gevestigde fabriek van de c.v. wordt eerst de aandacht gevraagd na dat de bewoners en de gebeurtenissen-van- alledag in Poortvliet aan het oog zijn voor bijgetrokken. Voordat de lens op de fabriek zelve werd ge richt, verschijnt dus het Poortvliet van 1958 op het doek: een rustig voortlevende gemeente, waarin de dagen en de weken in monotone rust verglijden. Zo'n „oase van rust in een woelige wereld" is uiteraard mooi, wil de film zeggen maar dan worclt de jeugd on der de loep genomen. De kleuters, de lagere scholleren en de leerlin gen van de, technische school in Sint-Maar tensdijk. Maar dan, na die technische school.... Dan vei'schijnt de fa briek op het doek, „een bescheiden, maar hoop gevend begin" zoals de directeur, de heer E. P. H. Nieuwkerk deze in dustrie in een explicatie noemde. ;Zonder tot het niveau van teen propa- gandafilmpje af te da len, wordt dè toeschou wer dan! een blik in de „keuken" van deze mo derne banketfabriek gegund. Een gans an der beeld, dan dat van het gezapige uiterlijk van het dorp. Filmisch is dit ook het beste deel van „Van akker tot bakker", waar trouwens de ge hele rolprent van een charmante muzikale omlijsting werd voor zien, heeft men hier do muziek geluid en film zijn niet gesyn chroniseerd aan do beweging van de be drijvige b,akkers aan- gi-pnst. Zo glijden, op het ritme van eên opgewekt afro- Cubaans muziekje de rationeel gefabriceerde koekjes op Poortvlietse bodem de oven in Even laten de makers de directeur nam de tekst en het geluid voor zijn rekening dan iets doorspelen van een nieuw en bedrijvig Tho len, zoals men dat in de toekomst zo graag wil zien. In artistiek opzicht he- VERGADERING TE GOES ,Het huidige gemeentelijke financiële bestel". Do Zeeuwse Vereniging van Anti-Re volutionaire Gemeentebestuurders hield maandagmiddag In „De Ivoren- beurs" te Goes haar najaarsvergade ring onder voorzitterschap van de lieer A. A. van Eeten, burgemeester van Nieuwerkerk, die de bijeenkomst opende met schriftlezing en gebed. De voorzitter herinnerde vervolgens aan het overlijden van de heer S. Zuï- dema te Goes, die zich zeer verdien stelijk maakte voor de vereniging. Hierna sprak de heer J. C. Haspels, burgemeester van Bussum, over „Het huidige gemeentelijke financiële be stel". „Bijna een jaar geleden", aldus spieker, „heeft de minister van finan ciën medegedeeld, dat in de loop van 1958 de financiële verhouding van de gemeenten tot het rijk opnieuw gere geld zou worden. Helaas is dat nog steeds niet gebeurd". „Dat na twee jaar nog geen beslis sing is genomen valt te betreuren en brengt de gemeenten in grote moei lijkheden. De regering acht een om buiging der stijgende uitgaven dooi de gemeenten noodzakelijk, doch deze* ombuiging is ook bij het rijk noodza kelijk", zo meende spreker. „Het is nu zo, dat op 1 januari 1959 een va cuüm zal ontstaan. Er komt nu een verlengingsontwerp om de bestaande regeling voor een jaar te handhaven, maar dan zijn wij weer even ver". Er bestaan evenwel plannen om in dit verlengingsontwerp tot andere normen te komen en in het licht van de huidige situatie zou spre ker dit toejuichen. Er blijven ech ter bezwaren bestaan, voorname lijk voor wat betreft de wegenfi nanciering. Verschillende kleinere gemeenten hebben een zeer groot wegennet te onderhouden. Het door de regering toegezegde be drag is veel te gering. „Ondanks de aanvullende subsidies, die de regering heeft toegezegd", zo ging spreker verder, „zal het voor vele gemeenten nog niet mogelijk zijn Eervol ontslag burgemeester van Souburg Bij k.b. is aan A. H. S. Stemerding, op zijn verzoek, niet ingang van 1 januari 1959 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Oost- en West-Souburg, met dank betuiging voor de diensten, door hem als zodanig bewezen. Geslaagd volksdansweekend te Goes Ruim zeventig jongeren van 16 jaar eii ouder uit geheel Zeeland Hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan een volksdansweeluvd te Goes, dat georganiseerd wem door de jeugdorganisaties C.J.V. en V.C.J.C. Zaterdagmiddag opende mejuffrouw D. Dekker uit Kloetinge, bij wie de leiding berustte. Naar aanleiding van Lucas 6:46-49 wees zij op de twee ele menten, die op een dergelijk weekend tot hun recht komen: de gemeenschap met elkaar en de gemeenschap met de Heer. Onder leiding van de volksdansin- structeur wilta D. E. Hiensch uit Goes werden Engelse contra-dansen en Amerikaanse squaredansen enthou siast beoefend. Opmerkelijk was het, dat er precies zoveel jongens als meisjes aan dit weekend deelnamen. De heer M. Wesdorp uit Hansweert hield zaterdagavond de dagsluiting. Vele jongeren uit Zeeuws-Vlaarideren en Walcheren werden gas.tvrij opge nomen bij verschillende gemeentele den. Zondagmorgen heeft do groep de de begroting sluitend te maken. Voor verscheidene gemeentel! is de bemoei ing van het rijk-met de huishouding- der gemeenten een te zware last. De noodzakelijke consequentie is, düt wanneer het rijk de gemeenten finan ciële verplichtingen oplegt, men ook behoort te zorgen, dat de 'gemeenten aan die verplichtingen kunnen vol doen". We zitten met de huishouding der gemeenten in een impasse. Een betere regeling is dringend gewenst, terwijl de gemeenten meer zelfstandigheid moeten krijgen, aldus spreker. Men moet tenslotte de vraag stellen of het rapport van de comniissie-Oud voor ons wel aanvaardbaar is. De heer Haspels zag speciaal voor wat betreft de eigen belasting vele moei lijkheden. Hij was echter van me ning, dat men van de subjectieve verhoging af moet. Ook de colleges van Gedeputeerde Staten volgen geen vaste lijn in hun toezicht op de gemeentet'inanciën, wat de gemeenteraden voor vele vra gen stelt. Eis is dat <?r een behoorlij ke financiële basis en versterking van het eigen belastinggebied komt, zo besloot spreker. Op de lezing volgde een geanimeerde bespreking. De lieer Haspels sloot de vergadering met ge- zit de film geen enkele pretentie. Maar dat is ook niet de opzet van de makers geweest. Het werd een alleraardigste reportage over het le ven in Poortvliet, waar bij zijn inwoners op charmante wijze op het celluloid werden gezet. Vooral de mensen uit Poortvliet en omgeving zullen derhalve zo bleek reeds tijdens de première veel genoe gen beleven. Deze eerste vertoning was uitsluitend voor genodigden: op een na der vast te stellen tijd stip zal de film voor verdere belangstellen den worden vertoond. Aan het begin van de avond sprak de burge- Seester van Poortvliet, heer W. J. van Doorn, een kort woord waarin hij zijn collega van Sint-Maartensdijk, de heer D. C. Bouwense en de gemeente-secre taris van Tholen, de heer V. Laban te vens secretaris van de Thoolse commissie voor de werkgelegenheid verwelkomde. Hij noemde het maken van de film een bijzon der goed idee, omdat hierdoor in breder kring de aandacht zal worden gevestigd op de mogelijkheden van Poortvliet en omgeving. Later op de avond bracht de heer Nieuw kerk nog dank aan al len, die bij de filmop namen medewerking hebben verleend. jienst in de Grote Kerk bijge woond, waarin ds. H. M. Straling voorging. Mejuffrouw. M. Adrlaanse uit Goes begeleidde de dansen op de piano. Het volksdansen werd onderbroken met volkszang, ook onder leiding van wika Hiensch. Bij de sluiting constateerde mejuf frouw Dekker dat men samen mede door de volksdans en de volkszang een gemeenschap gevormd had en door de dagsluiting en de jeugd dienst in het bijzonder bepaald was bij de gemeenschap met de Heer. Brits schip in Vlissingse buitenhaven aan de grond. Omstreeks half tien maandagavond is ter hoogte van het K,N.M.I.-station in de Vlissingse buitenhaven vast gelopen het 7241 brt. metende 'Engel se vrachtschip „Indore" van de "„Ma ritime Shipping and Trading Com pany Ltd." te Londen. Het schip, dat in 1943 werd gebouwd, deed de Vlis singse haven aan om brandstof in te nemen bij het bunkerstation van de Steenkolen Handels Vereniging. De sleepboten „Prins Frederik Hendrik", „Rammekens" en „Van Woelderen" stelden vergeefse pogingen in het werk om het schip vlot te trekken. Vanmorgen om vijf uur tijdens hoog water zou men opnieuw trachten het schip vlot te slepen. De plaats van stranding lag ruim honderd meter uit de wal. Er ligt daar veel steenslag. Gecompliceerde botsing te Axel Toen de heer v. R. uit Goes met zijn personenauto op de NIeuwendijk te Axel stopte om een passagier te la ten uitstappen, reed een auto be stuurd door de heer K. uit 's-H. Hen- drikskinderen op hem in. Door het slechte zicht ter plaatse, veroorzaakt door dikke mist, raakte bok nog een derde wagen bij deze aanrijding be trokken, toen een auto bestuurd door de heer R. uit Axel op de beide wa gens reed. De rijkspolitiegroep Axel had er een drukke dag mee. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Alle drie wagens liepen materiële schade op. Zou het een Sir Edwin sjaal zijn of Sir Edwin handschoenen? Wat.,., is niet zo belangrijk. Want beide zijn een cadeau van klasse. Magnifiek van kleur en kwaliteit. Sjaals vanaf 5,90 Handschoenen v.a. 14,50 BELLAMYPARK 42 VLISSINGEN Dr. H. de Buck verliet Groningse Universiteits bibliotheek De bibliothecaris van de bibliotheek der rijksuniversiteit te Groningen, dr. H. de Buck, een geboren Zeeuw, heeft zaterdagmiddag op een druk be zochte receptie afscheid genomen om dat hij de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Dr. De Buck is bijna dertig jaren als bibliothecaris in Groningen werk zaam geweest. Daarenboven heeft hij veel gedaan voor het Nederland se bibliotheekwezen in verscheidene commissies en door zijn docentschap aan de opleidingscurussen van de openbare leeszalen. Hij werd in 1893 te Oostkapelle geboren, bezocht de lagere school in Giethoorn, de mid delbare school in Leeuwarden en staudeerde in Groningen, waar hij in 1919 doctoraal examen deed. Hij was daarna leraar aan de h.b.s. te Har- lingen, tot hij in 1921 benoemd werd tot assistent aan de universi- tietsbibliotheek te Groningen. Kort daarop werd hij conservator en in 1929 directeur. In de grote studiezaal van de biblio theek werd de scheidende bibliothe caris dank gebracht voor het belang rijke werk, dat hij voor de Groningse universiteitsbibliotheek heeft ver richt, door de president-curator mr. W. A. Offerhaus. Verder werd ó.m. gesproken door de rector-magnificus prof. mr. H. J. Scheltema en dr. A. Kessen te Leiden, voorzitter van de Nederlandse vereniging van biblio thecarissen. Diamanten bruiloft in Wolnbaartsdijk. Het echtpaar D. Eggebeende Rcgt tc Wolfaartsdijk heeft- maandag avond onder grote belangstelling in „T.A.V.E.N.U. zijn diamanten brui loft gevierd. De lieer Eggebeen is 80 jaar, -mevrouw Eggebeende Rcgt 81. Onder de velen, die ben kwamen feliciteren waren oo|< do burgemees ter en wethouders. VANDAAG. Middelburg Electro: ,,1-Iet licht aan de overkant", 20 uur, 1U Groene wegen: Sint-Nlcolaasavond buurtver. Lange- vlele, 20 uur. Schouwburg: Aardrijks kundig Jeugdcentrum met „Paradijs aan de horizon" (voor de jeugd), 8.30, XI en 14.30 uur. VMssirtgen Alhambra: „Ontsnapping' uit Corregldor", lfi en 21 uur, 18 j. Luxor: „Zijn laatste kraak", 20 uur, 14 J. Concertgebouw: „Het dagboek van Anne Frank". Koninklijke Vlaamse Schouwburg, 20 uur. Goes Grand: „De gemaskerde ruiter", 20 uur. 14 j. Beestenmarkt: St.-Nico- laasveemarkt. 10 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2