GEVESTIGD NIEUWE MELKZAAK PREDIKBEURTEN BURGEMEESTER TYDEMAN NAM AFSCHEID VAN WESTKAPELLE 'aag, R0TER5EPT WALCHEREN UITREIKING PLAATSBEWIJZEN JUBILEUMTOURNEE P.Z.C. De klant is koning. C. POPPE, BOTERPLEIN - VLISSINGEN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 PROVINCIALE A R bi U W Ei COURANT 7 IN BUITENGEWONE RAADSZITTING Bijzonder veel waardering voor scheidende „bouw-bestuurder" WESTKAPELLE'S secretarie was vrijdagmiddag: gesloten. De oorzaak hiervan was, dat burgemeester nir. M. Tydeman tijdens een buitengewone raadsvergadering in het gemeentehuis, afscheid van zijn gemeente nam, wegens zijn benoeming in Blarïcum. Waarschijnlijk is de publieke tribune nog nooit zo druk bezet geweest als deze middagwant een groot aan tal genodigden onder wie enkele burgemeesters van Walcherse gemeen ten en tarlijke autoriteiten woonden deze afscheidsvergadering bij. Mr. Tydeman is tijdens deze bijeenkomst van vele zijden dank gebracht voor het vele werk, dat hij in het belang van Westkapelle verricht heeft gedu rende de 91/2 jaar van zijn ambtsperiode. Met name werd mr. Tydeman's arbeid in hét kader van de wederopbouw der gemeente gememoreerd. Nadat de burgemeester de vergade ring geopend had, verklaarde hij bij zonder verheugd te zijn in Westka pelle gewoond te hebben. Mr. Tyde man waardeerde het, dat hij ondanks de chaos, die er bij zijn komst heerste, onmiddellijk een huis kreeg toegewezen. Vervolgens betoogde de burgemeester, dat het gedurende de eerste jaren van zijn bestuur in Westkapelle „erg ruw" toegegaan is. „Maar er is in de afgelopen jaren veel veranderd", sprak hij, „innerlijk heeft Westkapelle een ware evolutie ondergaan". Naast dit morele winstpunt speet het de burgemeester, dat er nog steeds geen middelen gevonden zijn om de molen op te knappen. Ook hoopte hij, dat er nog eens een behoorlijk 'monument op de zeedijk opgericht zal worden. Tot slot dankte de heer Tydeman de wethouders, de raad en de secre taris voor hun bijzonder aangena me samenwerking. Kemphanen „We hebben menigmaal als kempha nen-tegenover elkaar gestaan, maar dit is wellicht de reden, waarom wij elkaar zo goed begrepen hebben", al dus verklaarde wethouder Gabriëlse. ,.U bleek zich thuis te voelen in de Westkapelse gemeenschap, die op haar beurt uw eigenschappen waar deerde". Vervolgens betoogde de loco-burge- meester, dat er in Westkapelle nog nooit een burgemeester heeft ge staan, die zoveel tot stand gebracht heeft als mr. Tydeman. „Van een zwaar gehavende heeft U Westkapel le opgebouwd tot een modern geoutil leerde gemeente", aldus wethouder Gabriëlse, die tot slot namens dè ge meente een aandenken overhandigde. Mevrouw Tydeman ontving bloemen. Wethouder P. Lievense sloot zich bij de.woorden van zijn collega aan en verklaarde verder, dat het voor hem telkens een genoegen was de raads vergaderingen bij te wonen, hetgeen eveneens het geval was bij de verga deringen van B. en W. Namens de raad en het gemeentepersoneel over handigde wethouder Lievense een foto-album. Namens het secretarie- en het gemeentewerkenpersöneel dankte secretaris W. J. K. Dieleman de burgemeester in een geestig speechje voor de prettige samenwer king. „U heeft de gemeentelijke pro blemen immer reëel en fris en geluk kig ook van de humoristische kant bekeken", zei de heer Dieleman tot slot. Waarna burgemeester Tydeman de laatste klap als bestuurder der gemeente op de Westkapelse raadstafel gaf Hierna was er voor de genodigden gelegenheid om de burgemeester toe te spre-. ken. Adjudant J. Westveer van de rijkspolitie opende de rij, maar voordat hij zijn toespraak hield, overhandigde hij mr. Tydeman voor de laatste maal het politie- rapportenboek ter onderteke ning Namens het plaatselijk personeel overhandigde de adju dant een aandenken: een anker met een meeuw als embleem. Verdere sprekers Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke voerde het woord na mens de vereniging van B. S. en O. op Walcheren, de vee- en vleeskeu ringsdienst Oostkapelle, de centrale dienst van bouw- en woningtoezicht en het wegschap Walcheren. Namens deze instanties dankte hij burge- meester Tydeman voor de prèttige wijze van omgang en verklaarde, dat mr. Tydeman in grote mate de ga ve bezit om zeer handig en doorspekt met humor zijn mening te zeggen. Vervolgens werd het woord ge voerd door de heren A. A. Leen- houts, de inspecteur voor het l.o., die aanstipte, dat mr. Tydeman de onderwijsproblemen immer ob jectief tegemoet trad. A. Hendrik- se, de brandweercommandant, die de burgemeester eveneens dankte voor de prettige samenwerking, P. de Vos namens het bestuur van de stichting „Westkapelle Herrijst", waarvoor de burgemeester veel en goed werk heeft gedaan, dokter M. Huygens, die als gemeente- en huisarts en als vriend sprak, I. M. v. d. Sande, het hoofd van de openbare school en P. K. van Rooyen, de secretaris van het christelijk schoolbestuur. Ook van deze sprekers ontving de burge meester en blijvend aandenken. Nadat mr. Tydeman de sprekers af zonderlijk had bedankt voor hun vriendelijke woorden, was er na af loop van deze bijeenkomst voor de bevolking gelegenheid om afscheid te nemen van burgemeester Tydeman en zijn echtgenote. Cjjfers van Terneuzens Va rid begroting voor 1959 De begroting 1959 van de gemeente Terneuzen vrijdagavond in open bare vergadering behandeld geeft een tekort aan van 885.731,Te genover de uitgaven op de gewone dienst van 1.795.338,staan als ontvangsten 1.109.607,De kapi- taaldienst geeft een bedrag aan uit gaven van 11.113.372,aan in komsten 9.419.524,zodat hierop een nadelig saldo resteert van f 1.693.948,—. Op de begroting komt een post voor van 85.000 voor aanleg openbare verlichting in verschillende delen der gemeente. Op die van 1958 kwam een bedrag voor van 300.000 voor aanbouw van een nieuwe Ned. her vormde school. De totale bouw- en grondkosten zijn aanvankelijk be groot op 525.000,zodat voor dit jaar een supplement-krediet wordt aangevraagd van 225.000, Botsing bij Vlakebrug Op de rijksweg nabij de Vlakebrug zijn donderdagmorgen twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen waarbij zich geen persoonlijke onge lukken voordeden. Uit de richting Goes kwamen twee wagens aangere den, waarvan de eerste, bestuurd door P. J. L, uit St.-Michelsgestel, rechts de rijbaan moest verlaten om naar Hansweert te rijden. Hij bemerkte te laat het aan de linkerzijde van de rijksweg staande verkeersbord en stopte even voorbij de zijweg. Op dit moment kwam achterop gereden de heer A. J. T. uit Oostburg, die de stil staande auto wilde passeren, maar daarbij een tegenligger aan zag ko men. T. remde krachtig, slipte en kon niet verhinderen, dat beide auto's met elkaar in botsing kwamen. Beide voertuigen liepen materiële schade op. De politie stelt een onderzoek in. iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiit ...is het 100 jaar geleden, dat le Nederlandse psychiater en n aeuroloog prof. dr. E. D. Wiers- ma, eertijds hoogleraar te Gro- nïngen en grondlegger van de temperamentstypologie, te Pie- s terszijl werd geboren. ...geeft het Amerikaanse jazz- M gezelschap „Jazz Messengers" onder leiding van drummer Art Blakey voorstellingen in Amsterdam en Den Haag. EN MORGEN ...is het 100 jaar geleden, dat de befaamde Indiase planten- fysioloog sir Jagadis Chan- dra Bose te Vikrampur bij Dacca werd geboren. n ...viert de Nederlandse letter- kundige dr. A. L. B. Saalborn, oud-leraar Nederlands en ge- 3chiedenis aan het Barlaeus gymnasium te Amsterdam en leraar aan de Gooise hogere ourgerschool te Bussum, al- daar zijn 70e verjaardag. liiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiniiiiimnniiiiiinmiiiniiiiiiiil Advertentie) k.ee£-üteet es-- voor mond- en keelontsmetting MIDDELBURG Dr. P. Glazema sprak voor Middelburgse Z.V.Ü. Kwekelingen maakten excursie naar Rotterdam Onder leiding van de onder-directeur van de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Mid delburg, de heer F. L. Maandag, heb ben donderdag en vrijdag, twee der de klassen van deze school een ex cursie naar Rotterdam gemaakt. De ze excursie werd gemaakt in het ka der van het vak culturele en maat-, schappelijke vorming:. Het programma omvatte onder meer een bezoek aan het Doofstommen- instituut waar de directeur, de heer A. de Vos de 36 leerlingen van de kweekschool heeft rondgeleid. In het audeologische laboratorium werd ge toond hoe men bij leerlingen van het instituut vast kan stellen hoeveel ge hoor er nog aanwezig is, waarbij de heer Vos een toelichting gaf. Bij het bezoek aan het museum Boymans- Van Beuningen gaf de heer Maan dag aan de hand van de tentoonge stelde werken een duidelijk overzicht van de verschillende tijdvakken en stromingen in de kunst., 's Avonds jaar geleden de mens als een absoluut werd een.bezoek gebracht aan de Ka- wezen verschijnt, toegerust met de- mer der Staten-Generaal in Denl zelfde vaardigheid als de tegenwoor dige mens'' De prehistorische mens" Dr. P. Glazema, de directeur van de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, heeft donderdagavond in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg voor de Z.V.U. een bijzonder interes sante lezing gehouden over het on derwerp: „De prehistorische mens in het licht, der opgravingen". Aan de ha,ncl vain talrijke recente vondsten, itoi'tfoëefden en dia's ging dr. Glaze ma de technische en religieuze ont wikkeling van de prehistorische mens na. Aan het eind van zijn door de talrijke aanwezigen, met grote aan dacht gevolgde lezing kwam dr. Gla zema tot de conclusie, dat er geen kwalitatief onderscheid bestaat tus sen deze prehistorische en de huidi ge mens, maar dat de verschillen veel meer liggen in de kwantiteit. De opvattingen over de prehistori sche mens zijn sterk gewijzigd na de oudheidkundige onderzoekingen gedu rende de laatste tientallen jaren. „Het is bijzonder moeilijk geweest om in te zien", aldus dir. Glazema, „dat 20.000 J. Straub te Kloetinge overleden. In de nacht van donderdag op wij dag is te Kloetinge op 82-jarige leef tijd overleden de heer J. Straub, in leven oud-wethouder en gemeente raadslid van Kloetinge voor de CHU- De thans overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Straub werd op 8 augustus 1876 geboren. Tijdens de Eerste We reldoorlog richtte hij in Kloetinge een afdeling op van de z.g. Werk mansbond, waarvoor hij op 2 septem ber 1919 zitting nam in de gemeen teraad. Later ging hij over naar de CHU. Van 1919 tot 1955 heeft hij on afgebroken zitting gehad in de raad. eerst als raadslid en sedert 1938 als wethouder. Ook in de Nederlands Hervormde Kerk heeft hij diverse functies bekleed; achtereenvolgens was hij notabel, kerkvoogd en prési dent-kerkvoogd. De heer Straub heeft voorts actief deelgenomen aan het verenigingsleven. Zo was hij sedert 1922 gedurende een lange reeks van jaren voorzitter van de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis", se dert 1940 lid van 't Burgerlijk Arm bestuur en tot aan zijn overlijden co mitélid van de bejaardensociëteit. In 1954 werd hij wegens zijn véle ver diensten 'oor de gemeenschap be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling is bepaald op maandagmiddag 12 uur op de be graafplaats te Kloetinge. SCHROEF VAN AS GELOPEN Vrijdagmiddag omstreeks half twaalf kwam het 514 ton metende motor schip „Antonia" van schipper A. Pe- cher uit Roosendaal in de Midden- sluis te Wemeldinge. Bij een ma noeuvre op „achteruit", weigerde de scheepsschroef haar dienst. Nadat hét vaartuig ult.de sluis was ge sleept, stelde een duiker een onder zoek in. Hierbij bleek, dat de schroef van de as gelopen was en in het sehroefraam Was blijven hangen. Ter plaatse zal nu met behulp van een duiker de reparatie worden uitge voerd. De „Antonia" was met een la ding steenkool op weg van Rotter dam naar Ole (Belg.). Het programma voor vrijdag was ge organiseerd door het bureau Volks huisvesting van de gemeente Rotter dam. De heer H. W. Jansen van de ze dienst behandelde in een van de zalen van het conferentieoord de „Tempel", waar men ook de nacht had doorgebracht, de problemen van de woningbouw. Ir. B. V. van den Bergli, van de dienst Gemeentewer ken, hield een lezing over de heden daagse scholenbouw en de proble men die hierbij zijn. Inleider behan delde uitvoei'lg de verschillende ty pen scholen, waarna men 's middags een bezoek bracht aan een modern schoolgebouw. Voorts werd een le zing gehouden over de sociale en maatschappelijke problemen bij mo derne woningbouw. Deze excursie werd besloten met een busrit door twee nieuwe wijken van Rotterclam en een bezoek aan een bejaardencen trum, dat men aan het bouwen is. De omwisseling van bonnen voor plaatsbewijzen voor de jubileum- kindervoorstellingen van de P.Z.C., waarin het kindercircus „Lam- bertha" zal optreden, kan geschieden te MIDDELBURG maandag 8 december van 25.30 uur in „Mercurius", Koepoortstraat. VLISSINGEN maandag 8 december van 25.30 uur in de zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbe- drijfsbond, Dr. Stavermanstraél (naast de r.-k.-kerk). SOUBURG EN HAVENDORP maandag 8 december van 11.30 12.30 uur iu het Consultatie bureau, Havendorp 598 (bij de speeltuin). GOES zaterdag 6 december van 2—5.30 uur in „De Prins van Oranje". Plaatsbewijzen worden verstrekt tegen inlevering van tien van de bonnen, die door de winkeliers, diè deelnemen aan de St.-Nicolaas- actie van de P.Z.C. kenbaar aan de raambiljetten reeds bij aankoop van één gulden worden verstrekt. Het dubbeltje, dat voor ieder plaatsbewijs moet worden betaald, komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Huisadres Scheldestraat 70 Officiële vergunning van het Produktschap voor Zuivel. Officiële vergunning van liet Bedrijfschap voor Zuivel. Officiële goedkeuring van de Keuringsdienst voor Waren. DE GEHELE STAD DOOR TE ONTBIEDEN IIIIIIIIIIIIIIIIIM Hockeywedstrijden voor dit weekeinde Voor de promotieklas A moeten de Middelburgse heren tegen Eindhoven n spelen. De Middelburgers wacht in Eindhoven zware tegenstand en zij zullen zeker moeten vechten voor een overwinning. Misschien is de neder laag van de vorige week een lesje geweest voor de hoofdstedelingen. De Middelburgse dames zullen het in de 2e klas A allesbehalve gemakke lijk krijgen tegen Pelikaan, hoewel zij vorige week tegen de verwachtin gen in een mooie overwinning behaal den op Hoco in Oisterwijk. In de com petitie Zuid-Nederland moet Middel burg III tegen Middelburg II spelen. Van deze wedstrijd kan men ver wachten dat Middelburg II als over winnaar te voorschijn lcomt en zijn leiderspositie zal handhaven. Het programma luidt: Promotieklas APush IIGeelzwart, OranjezwartZwartwit, Tilburg II Forward, -MiddelburgEindhoven n. Uitvoerig besprak dr. Glazema vondsten uit het neoliticum 10.000 tot 5000 jaar geleden drie de onder zoekers in de grotten van Spanje en Frankrijk gevonden hebben. De rots schilderingen in deze prehistorische grotten getuigen van een perfectie, die alleen door een bijzonder knap kunste naar bereikt kon worden. Uiteraard met zeer primitieve werktuigen. Ook in het neoliticum kwam de mens van de natuurlijke vorm tot de abstracte en ook hierin staat hij naast de huidi ge mensheid, aldus dr. Giazema. Vervolgens vertelde dr. Glazema bij zonderheden over de Pesse-boot, die in Drente gevonden is en stamt uit 4000 jaar voor Christus. Deze uitge holde boomstam is het oudste vaar tuig, dat in Nederland en naar de on derzoekers menen ook in de gehele wereld gevonden is. In chit verband ging spreker ook nader in op de pre historische vuursteenmijnbouw in de buurt van Maastricht, de hu-nnebed- den en de reusachtige stenen bouw werken, due in Stonehense in Enge land gevonden zijn. Tot slot liet hij nog talrijke voorwerpen uit het ste nen en bronzen tijdperk zien. Drs. K. F. Broekens, voorzitter van de Z.V.U. werkgroep Middelburg, sprak een openings- en slotwoord. VLISSINGEN Instructie- en filmavond over nieuwe lasmethode De Koninklijke Maatschappij „De Schelde' hield donderdagavond in sa menwerking met de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek 'n film en instructieavond in „Het Schelde- kwartier" te Ylissingen. Het doel was de voordelen te tonen van de nieuwe lasmethode voor bouten, die nu niet meer met een electrode worden ge last. maar met een laspistool worden „geschoten". De heer Th. A. C. van Tongeren vertelde in zijn inleiding reeds iets over de nieuwe methode, die sinds 1949 op „De Schelde" wordt toegepast. De maatschappij was met deze toepassing een van de eersten in Nederland, daar deze lasmethode pas tijdens de Tweede Wereldoorlog goed ontwikkeld is. Vervolgens werd 'n Amerikaanse instructieve film ver toond over de mogelijkheden van de methode en de toepassingen ervan in Amerika, „Split-second fastening". Bij de film werd een toelichting ge geven door de heer J. F. van Duin van de firma Rietschoten en Hou- wens te Rotterdam, die vervolgens 'n lezing hield over het laspistool zelf, Walcheren ZATERDAG 29 NOVEMBER Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudië, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin- gen 7.308 (Sngelse Kerk); Middel burg 7.308 (Koorkerk). Evang. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 30 NOVEMBER Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Donner. Domburg 10 ds. Ytsema 2.30 ds. Dondorp, Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout, Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Pontier, Middelburg, Hof- pleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 en 5 ds. Nawijn, Noorderkerk 9.30 ds. Na- wijn, 5 ds. Ytsema, Lutherse Keiiï 7.30 geen dienst. Oost- en West souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. De Groot, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wou- we, St. Laurens 10 en 2.30 ds. Van Heesen. -Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hom burg. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Poelman. Westkapelle 9.30 ds. Don- dorp, 2.30 ds. Van Til. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd. Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage. Oost kapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. .Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Benoeming Tot ouderling in de Gereformeerde Kerk te Kvuiningen werd gekozen de I heer M. Dieleman en tot diaken de heer J J. Minnaar. de Nelson boutenlasinstallalie. Een demonstratie met het lasapparaat werd gegeven in de lichtmetaalafde ling van de maatschappij „De Schel de", door dc heren Stubbe en Erker respectievelijk van de Electroméca- nique .N.V. te Brussel en de firma Van Rietschoten en Houwens, waar bij de heer P. J. de Brabander vra gen beantwoordde. In de kantine van „Het Scheldekwartier' 'sprak de heer De Brabander over de toepassing van de lasmethode op „De Schelde", die volgens hem zeker nog kan worden uitgebreid. Verder bestond er nog gelegenheid vragen te stellen over het nieuwe procédé. Officiële publikaties VLISSINGEN*. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Vlis singen: gelet op artikel 16 der Drank wet: doen te weten, dat bij hen is inge komen een aan Ged. Staten van Zee land gericht verzoek van de heer Jan Zijl, wonende te Vlissingen, om een ho telvergunning voor de beneden-lokali teit van het perceel Nieuwendijk no. 31: en dat van heden af gedurende twee we ken tegen het verlenen van deze ver gunning schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden Ingediend. Vlissingen, 1 december 1953. Tweede klas A (dantes) Pelikaan Middelburg, HocoWere Di II, Til burg IIForward H. Zuid-Nederland. Middelburg IIIMiddelburg II, Push V—Pelikaan II, Tempo IIBreda IV, Rapide IIZwartwit VI. Jeugd- competitie. meisjes: Pelikaan P Middelburg P, Pelikaan AMiddel burg R; Jongens: Middelburg C Middelburg B. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Ilerv. on Remonstr. kring. Middelburg 7 ds; Van Houte. Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Lutli. Gem. Middelburg 10.30 ds. Happee. Vlissingen 9. ds. Happee. Doopsgezinde Gein. Vlissingen 10 ds. De Boer. Hersteld. Apost. Zendingsge.ni. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. samenk. 4 openl. sk. 7.30 Verlossings- sk. Vlissingen 10 Heil. sk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem EH) 10 en 5 ds. Griswigt. G.G.N. Middelburg (Kantinezaal vei ling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Biggekerke 10 en 2.30 diénst Domburg i0 en 7 ds. Van Vliet. Ga pinge 2 ds. De Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse. Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Koudekerke 10 ds. Durkstra. 2.30 ds. v. Duijne, 7 Vliss. str. ds. Hoffman, 't Zandt 10 ds. Hoff man. 10.15 jeugdk. 7 ds. Durkstra. Meliskerke 2.30 ds. R. Abbing (H.A.) Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. Van Woerden (jeugdd.) 10.30 ds. Dijek- meester, 7 ds. v. d. Linde. Koorkerk 10 ds. Van Houte (H.A.). Nieuw- en St. Joosiand 10 en 2.30 ds. Van Haar lem, Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Duijne (jeugdd.) Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem 10 en 2.30 ds. Van 't Hof. Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. St. Laurens 10 ds. Altena, 2.30 ds. Van Woerden. Veere 2 ds. Wieringa. Vlissingen St. Jacobskérk 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman. Engelse Kerk geen kerk voor jonge ren. Joharineskerk 9.30 ds. v. d. Schoot. 7. ds. Kwast. Havemlor p 10 ds. Kloosterman. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 ds. Van Duijne, 2.30 ds. Hoffman. Eglise Walloone. Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. I PANTOFFELS I Zoek niet verder, j Wat geeft 't? I Want Roovers heeft 't. ijOOVERS SCHOENEN waeMu; ..Miy.'.iws ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: mevrouw J. Pel—Meilink. Rouaansebaal 11, tel. 2585; Vlissingen: dokter L. P. Boone, Badhuisstraat SO, tel. 2950; Veere, Serooskerke eu Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46, Seroos kerke. tel. 0 1189—212; Koudekerke. Zou telande en Westkapelle: dokter L Sloos, Koudekerke, Middelburgsestraat l, tel 0.1185—231. Apotheek Middelburg: Nonhebel. Lange Delft 123, tel. 2538. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-2», tel. 205S. Marktberichten VISMIJN VEERE 29 november. 3084 kg exportgarnalen 95— I.21. 484 kg handeisgarnalen 92—99. 56 kg schar 29—32. 3 kg bot 43. 4 kg tong 2.93—3.10. 98 kg rog 18—27. 11 kg wijting 26. 9 kg ongesorteerde vis 17—28. VEILING „WALCHEREN" G-A. MIDDELBURG 28 november. Aardappelen: Koopmans Blauwe, grote 1370- Meerlanders, grote II. Fruit: Goudreinetten H I 35 en op 26. 75-85 15, 75 en op 26, 65-75 12—17, keuken 11—25, fabriek 930, Golden Delicious H l 75-85 45, 80 en op 40, 75-80 35—39, 70-75 34— 45. 65-70 25—38. 60-65 12—22, H II 6—7. keu ken 15—28, fabriek 3—9- Jonathan H I 70- 80 24. 70-75 15—25, 75 en op 28—29, 65-75 11—16, 65-70 14— 1G, 60-65 7—li, 60-70 16. H II 6—7. keuken 3—16. fabriek 3—3. Zoe te Ermgaard. keuken 29, fabrigk 12 Ster- appelen. fabriek 8. Lombarts Calville H I 70-80 23. 70 en op 20, 60-70 11—23. keuken 11—16. Glorie van Holland H 1 55-65 17, 65-75 21 Zoete Ribbelfng, keuken 3538 Cox's Orange Pippin H 1 55-65 55. 50-60 33, keuken 23—42 Emile d'Heijst. H I 80- 65 38. Appelen, val en kroet 3—12 Peren, val en kroet 6—14. Gieser Wildeman H I 50-60 28, keuken 22—25. fabriek 6—21. Rietperen, keuken 10. fabriek 11- B- Alex Lucas H I boven 75 30. 65-75 28. keu ken 13—25. Cómtesse de Paris H I 65-75 45, 55-65 36. ïl II 21, keuken 1031. fabr. 25. Saint Remy. keuken 14. fabriek 8 Zwijndrechtse wijnpeer H 1 so-go 13—20. keuken 15- Tomaten C 69 Druiven: Black Alicante 1-50. Groenten: Sla. glas 1424. idem natuur S—12. Prei 10—13. Wittekool 9—15- Boeren kool 10—26. Savooiekool 7—15. Rodekool 819. Andijvie 20—41- Spruiten, ongesch. 2558, idem schoon 53—77. Uien 5—10. Bloemkool 4 st per kist 46—71. idem 6 st. per kist 31—61. idem 8 st. per kist 25 41. idem 10 st. per kist 12—23. Witlof 52 —81. Breekpeen 6—10- Waspeen 14—32. Veldsla 3'—S4. (Advertentie Zondagsdienst Taxi's .Middelburg BLANKER, tel. 2865 T. C. WALCHEREN, tel. 821)0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 23