BROMFIETSER UIT ZUIDDORPE REED OP VOETGANGERS IN KORT GEDING VERENIGING NOORD TEGEN VAKBONDEN •4777 boodschappentassen cit de ETHER VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 POLITIERECHTER MIDDELBURG Maand gevangenisstraf voor vervalsing bij verkoop van een auto Voor de politierechter te Middelburg, rar. B. S. Sieperda, moest zich don derdagmiddag verantwoorden de chauffeur-magazijnbediende A. B. uit Zuiddorpe. Op 5 oktober j.l. des avonds was deze verdachte met zijn bromfiets op een groepje van vier dames en een klein meisje ingereden, waarbij dit groepje tegen de grond geslingerd werd. De verbalisant, die als getuige naar Middelburg gekomen was, verklaarde," dat de dames en het meisje in de buurt van een lantaarn liepen, zodat de bromfietser hen had moeten zien. Het was bovendien gebleken, naar de wachtmeester uit Zuiddorpe verklaarde, dat de chauffeur onder invloed van sterke drank verkeerde. Een der dames had bij deze aanrij-1 rechter reduceerde tot f 30. ding een diepe wond in één der De lasser-brander G. de N. uit Vlis- knieën opgelopen, waardoor zij ge ruime tijd in een ziekenhuis ver pleegd moest worden. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, eiste tegen de verdachte een boete van f 100, alsmede een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. De po litierechter veroordeelde B. conform de els. De vertegenwoordiger J. N- uit Goes verkocht op 16 augustus een perso nenauto, waarvan hij het kenteken bewijs vervalst had. N. kocht de wa gen van de sergeant-vlieger J. W. uit Hansweert. W. vertelde de poli tierechter, dat de auto gebouwd was in 1950, welk bouwjaar hij ook in de verkoopadvertentie geplaatst had. De vertegenwoordiger verkocht daar na de auto bij Katseveer aan een ander, maar had op het bewijs als bouwjaar 1952 geschreven. Verdachte verklaarde, dat het bouwjaar enigszins onduidelijk geschreven was en dat hij toen maar een twee had neergeschre ven Het bleek echter, dat er duidelijk op het formulier gegomd was. De officier van justitie, mr. T. Lebret, achtte de vervalsing be wezen. Mr. Lebret betoogde, dat verdachte reeds eerder veroor deeld isi zelfs éénmaal tot een ma- sing eiste deen en en en xlnium straf. Voor deze verval sing eiste de officier een gevange nisstraf van" anderhalve maand. De politierechter veroordeelde de vertegenwoordiger tot een gevan genisstraf van 1 maand. De schilder C. J. van G. uit Vlissln- Ïen eigende zich op 23 mei j.l. een romfiets toe. Een collega van Van G. was deze fiets kort tevoren kwijt geraakt. Toen Van G. ontdekte waar het voertuig zich bevond, zou hij er zich mee belasten het aan zijn colle ga te overhandigen. Maar inplaats van de bromfiets terug te brengenj hield hij hem zelf. De officier, mr. Van der Dussen, eiste een voorwaar delijke gevangenisstraf van 3 maan den met een proeftijd van 3 jaar, toezicht van het Nederlands genoot schap voor reclassering en een boete van f 25. Mr. Sieperda vonniste con form. In- geldnood De Terneuzense matroos J. H. T. (23 jaar oud) eigende zich op 15 januari van dit jaar in Vllsslngen ée'n radio toestel toe. Hij had het toestel van een Tllburgse firma In huurkoop ont vangen, maar daar hij zich in geld nood bevond, verkocht hij de radio voor f 35. Aan de Tilburgse handelaar schreef hij een brief, waarin hij medeelde niet te kunnen beta len, omdat hij in een sanatorium was opgenomen. Conform de eis van mr. Van der Dussen veroor deelde de politierechter deze ver dachte tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jhar, toezicht van de reclassering van het Leger des Heils en een geldboete van f 25. De werkman I. V. uit Middelburg nam op 8 oktober van een stuk bouwgrond aan de Schroeweg een hoeveelheid aardappelen weg. De officier wees V. er op, dat de justi tie ook op de kruimeldiefstallen let en eiste een boete van f 40. alsmede een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 week. De politierechter ver oordeelde conform. „Ik was stik zat", deelde de los- wérkman J. J. B. uit Brcskens eerlijk aan de politie mee, toen hij op 20 oktober geverbaliseerd werd, omdat hij onder invloed van sterke drank op de fiets reed. Mr. Lebret eiste êen boete van f 40, die dé politie- Reacties op Russisch voorstel (Slot van pag. 1) ken ervan in spoedzitting bijeen was geweest. Veelbetekenend voegde Brandt aan zijn opmerking over de door het westen gegeven beloften deze woorden toe: „Ik geloof niet en dit wil ik met alle nadruk ver klaren dat wij onze geallieerde vrienden van deze verantwoorde lijkheid kunnen ontslaan". Reuter meldt uit Bonn, dat de voor naamste woordvoerder der Westduit- se regering, Felix von Eckardt, don derdag op een persconferentie heeft verklaard, dat het in de jongste Sow- jet-nota gedane aanbod tot onderhan delingen een zekere verlichting heeft gebracht, doch dat de toestand, in verband met de in dezelfde nota ge stelde eisen, toch nog zeer ernstig is. Von Eckardt zei ook nog, dat de wes terse mogendheden en West-Duits- land niet zijn overeengekomen, dat Oostduitse beambten, bij het houden van toezicht op de verbindingen tus sen Wcst-Berlijn en Wcst-Duitsland, eventueel als „agenten" van de Rus sen zouden kunnen optreden. Uit Washington wordt gemeld, dat de eerste reactie der Verenig de Staten waarschijnlijk zal zijn, dat de westerse mogendheden niet bereid zijn welk ook maar van hun rechten in Berlijn prijs te Seven. Dit is ook woensdag reeds oor de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Foster Dulles op diens persconferentie ver klaard. singen nam op 8 oktober te Vlissin- gen 3 meter hoogspanningskabel weg. De bedoeling was om het om hulsel van de kabel af te halen en vervolgens het er onder zittende ko per te verkopen. De officier wees er op, dat deze kabel ongeveer f 28 per meter kost, zodat mr. Van der Dus sen dit als een ernstige diefstal kwa lificeerde. De officier eiste f 75, die mr. Sieperda ln zijn vonnis terug bracht tot f 50. Tot slot werd de Ambonees S. S. uit Koudekerke veroordeeld tot een boete van f 5, omdat hij \V. B. mishandeld had. B. sloeg zijn zoontje en dat liet S. niet op zich zitten. De officier eiste een boete van f 10, die de po litierechter dus halveerde. Cals: hervatting overleg salarissen kleuterleidsters niet zinvol Minister Cals acht het. mede om geen onvervulbare verwachtingen te wek ken, weinig zinvol om thans het over leg over de kwestie van de salarissen van kleuterleidsters te heropenen en een verbeterde saiarisregcling voor kleuterleidsters voor te bereiden. Hij antwoordt dit op vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Tellegen- Veldstra over de salarisregeling van kleuterleidsters. Inderdaad, deelt hij mede, is deze kwestie op de agenda geplaatst door de A.N.O.F.-organisaties in het geor ganiseerd overleg. Dbch de kwestie is eerst na besprekingen van de agenda afgevoerd, en niet omdat men van de zijde van de regering niet bereid was over deze materie te spreken. De minister acht deze gang van zaken niet in strijd met wat men onder „Ge organiseerd Overleg" - dient te ver staan. Indien de organisaties in het geor ganiseerd overleg een onderwerp aan de orde stellen, bestaat uiter aard steeds de mogelijkheid dat hun voorstellen van dié aard zijn, dat zij uit hoofde van het algemeen re geringsbeleid moeten worden afge wezen. In een zodanig geval heeft het overleg weliswaar beperkte be tekenis, doch dit doet niets af aan de wahrde van het georganiseerd overleg in het algemeen. En delegatie van de Tsjechische rege ring en communistische partij o.l.v. pre sident en partijsecretaris Novotny is in Sofia aangekomen voor een officieel be zoek aan Bulgarije. (Advertentie) BOYCOT „GOEDKOPE VLAGGEN" Duitse arbeiders doen niet mee doen in het kort geding van eepvaartvereniging noord te- Nederlandse bond van ver- De president van de rechtbank te Amsterdam zal zaterdagmorgen uit spraak doen in het kort de schee] gen de voerspersoneel (NVV) en de Neder landse r.-k. bond van transportarbei ders „St.-Bonifaciüs" dat gisteren heeft gediend. Gelijk in Rotterdam, wordt van de iresident gevraagd de gedaagden te ievelen binnen 24 uur na het vonnis ran de president de aan andere havenarbeiders egging tot staking in te trekken en hun leden mede te delen, dat het aan bod de volledige financiële consequen ties van deze actie te dragen is inge trokken en zich te onthouden van el ke financiële steun aan hun leden en de anderè havenarbeiders. Dit alles op straffe van een dwangsom van De Duitse Marathon-piayiist Heinz Arntz is in Stuttgart begonnen aan een poging om zijn eigen piano-we- reldduur-record, dat op 120 uur onaf gebroken spelen staat, te verbeteren en heeft daardoor natuurlijk g tijd om zich te scheren. Vandaar dat. hijzoals de foto laat zienzich ach ter de piano liet scheren, terwijl hij doortrommelde op de toetsen. De re cordpoging zal ongeveer SI dagen en nachten duren; de vingers van Arntz zullen in die tijd 70.000 mijl over de toetsen hebben afgelegd ge- 100.000 voor iedere dag, dat daagden in gebreke blijven. Vandaag ,zal weer een soortgelijk kort geding dienen. De raad van bestuur voor de scheepvaart heeft namelijk een kort geding aanhan gig gemaakt tegen de Centrale van zeevarenden ter koopvaardij en visserij, eveneens een bij het N.V.V. aangesloten organisatie, omdat deze organisatie het perso neel Van de sleepboten van Wijs- müller in ÏJmuiden heeft wekt, de zogenaamde goi vlagschepen van 1 t/m 4 december eveneens te boycotten. De president van de rechtbank te Rotterdam wordt gevraagd de werk nemersorganisatie te bevelen deze op. wekking in te trekken die door de te genpartij als een onrechtmatige daad wordt beschouwd. Dit op straffe van een dwangsom van 100.000 voor ie dere dag dat gedaagde in gebreke blijft. De Westduitse vakvereniging van personeel van openbare vervoersbe drijven en transjportarbeiders zal niet deelnemen aan de boycot in Westduit se havens, zo word donderdag te Stuttgart bekendgemaakt. De be stuurscommissie der vakvereniging besloot in haar bijeenkomst te Stutt gart echter, dat schepen, die in ver band met de boycot naar Duitse ha vens worden gezonden, geladen noch gelost zullen worden. Niarchos Als de door de I.T.F. aangekondig de boycot van 1 tot en met 4 de cember schade zal berokkenen aan een schip, dat behoort tot het scheepvaartbedrijf van de Griekse reder Niarchos, dan zal gerechte lijk een eis tot schadevergoeding worden ingediend, als dit mogelijk is in het land, waar het schip ge boycot is. t, Aldus een uitspraak van de heer Ro bert Low, speciale vertegenwoordiger van Niarchos. die gisteren aan boord van het 47.122 ton draagvermogen metende tankschip „Spyros Niarchos" liggende in de eerste petroleumhoven te Rotterdam, in gezelschap van de heer Brian H. Webbe, juridisch advi seur van Niarchos (Londen) ltd, een aantal persvertegenwoordigers heeft ontvangen. De rederijen, behorend tot de Nlar- chosgroep, hebben met ieder van de opvarenden gelijkluidende contracten afgesloten, waarin ook de arbeids voorwaarden geregeld zouden zijn. Er wordt geen bezwaar tegen gemaakt, als zeelieden op deze schepen zich bij een vakbond aansluiten, doch, aldus onze zegslieden is de Niarchos-groep er tegen om per schepeling een bij drage të geven aan I.T.F., een bijdra ge, die de opvarende niet ten goede komt. De geuren-creatics van het Wereldhuis 4711« in haar elegante flacons en geschenkverpakkingen, worden op 5 December als blijken van bewondering en genegenheid met enthousiasme gegeven en ontvangen. .4711» Carat Parfum »47U« Rheingold Parfum •4711« Tosca Parfum .4711« Troïka Parfum .4711« Koelstift, Eau de Cologne in vaste vorm 4711Tosca Eau dt Cologne mei 1 of 2 stukken Eau de Cologne Zeep. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK scArijveu Eurovisie-uitbreiding Er zijn plannen in de maak om het Eurovisienet met enkele landen uit te breiden. Een van die landen zal waar schijnlijk Spanje zijn, dat de laatste tijd hard werkt aan de opbouw van het eigen t.v.-net. Er zijn ook onder handelingen gaande met de landen achter het IJzeren Gordijn om te ko men tot een verbinding tussen de West- en Oosteuropese t.v.-verbindin- gen, waardoor het mogelijk zal zijn, programma's uit Oost-Europa te re- layeren. Technisch zijn er geen grote moeilijkheden meer. maar op ander vlak politiek en ideëel kan men nog wel op bezwaren stuiten. In het begin van het volgend jaar zal de Eurovisie waarschijnlijk al directe re- protages verzorgen van de Europese kampioenschappen ijshockey in Tsje- cho-Slowakije. Emissie Bank voor Nederlandse Gemeenten De N.Y. Bank voor Nederlandsche Gemeenten heeft omtrent haar emis sie van 100 miljoen 4% procent 30- jarige obligaties tegen de koers van 97% procent, nog medegedeeld, dat de lening zal worden afgelost êt pari in 30 nagenoeg gelijke jaarlijkse ter mijnen. Vervroegde extra aflossing is gedu rende de eerste tien jaar van de loop tijd niet toegestaan, de volgende vijf jaar tot de koers van 101% procent en gedurende de verdere looptijd van de lening tot de koers van 101 pro cent. De lening is verdeeld in coupu res van 1000 en 500. Datum van inschrijving 4 december 1958 en da tum van storting 5 januari 1959. Het prospectus bevat verschillende recente gegevens voor de financie ring van kapitaaluitgaven van ge meenten en eventueel andere publiek rechtelijke en semi-publiekrechtelij- ke lichamen. (Advertentie) Nog 7 dagen dan is 2 Sint er Het mooiste cadeau ziet U toch bij: in linnen en leer HET LEDERHUIS Prachtige Lange Delft 44 MIDDELBURG De grote successen van de Euro visie-uitzendingen hebben inmiddels er wel toe geleid, dat de algemene mening in televisiekringen steeds meer uitgaat naar het uitbreiden van de Eurovisie-uitzendingen. Laten we hopen, dat ook wij ons deel daarvan krijgen. Mary Dresselhuys De A.V.R.O. heeft zich gisteravond wel de tijd gegund om het hele pro gramma af te werken. En dat was wel erg prettig ook, want de liefste wensen van Mary Dresselhuys vorm den wel het hoogtepunt van deze avond. Gelukkig dat Marv Dressel huys zo vrij en onhevangen men kon ook niet anders verwachten van haar dit programma, opvatte. Vlot en charmant ontving zij haar gasten. En met alle waardering voor de pre sentatie van het spel, maar de neer Dimitri Frenkel werd eenvoudig van het toneel gespeeld. Op bepaalde momenten was hij ner gens meer te bespeuren. Dat kan soms nuttig zijn, maar in dit geval toonde hij toch een ernstigtekort als leidinggevend element. Intussen was het programma aardig aange kleed. Paul Steenbergen en Ida Was serman speelden een voortreffelijke scène en Mary Dresselhuys en Joan Remmelts deden het niet minder. Bijzonder grappig was het onderdeel waarbij de Nederlandse mode-ontwer per Dick Holthaus Mary Dressel huys een japon aanmat. Wanneer de A.V.R.O. nu ook nog een vlotte gastheer voor dit programma weet te vinden, zijn we bepaald te vreden. Tevoren had Yoka een klein pro gramma gewijd aan Noël Coward met liedjes en sketches. Het was wel aardig, maar soms was Yoka te na drukkelijk om te bekoren en dat deed afbreuk aan de gehele presentatie. In de sportspiegel tenslotte werden enkele interessante gesprekjes ge voerd, o.a. over de doping in de sport. Een duidelijker waarschuwing tegen dit verderfelijke middel kon er niet worden gegeven. Tot S weken na St.-Nicolaas mag U ruilen. De universiteit van Illionols Is voor nemens een telescoop te bouwen, die tweemaal zo groot zal zijn als die van Jodrell Bank in Engeland, die op het ogenblik da grootste van da wereld Is. ZATERDAG 29 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m "46 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 850 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10-15 Grma. 10.30 Ben Je'zestig? 11.00 Voor de zieken. 11-45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.2(1 Lichte muziek. 13.45 Voor de Jeugd. 14.10 Accord, orkest. 14.30 Kron. voor lette ren en kunsten. 14.55 Mannenkoor. 15.15 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoon heid van het Gregoriaans. 16.20 Voor dc Jeugd. 17 00 Engelse les. 17.20 Gevar. pro gramma. 18.05 Journalistiek weekoverz. 18.15 De springplank. 13.35 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Lichtbaken, caus. 19.35 Radio Phllh. orkest en solist. 20.30 Ja- met mij. 2055 Gevar. programma. 2155 De knipperbol, caus. 22 05 Amus. muziek. 22.35 Wij lui den de zondag ln. Aansluitend: Avondge bed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws- in Esperanto. 23 2524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 100T kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPKO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 800 Nieuws. 8.18 Gram. 850 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10-00 Tijdelijk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 1020 Voor de vrouw. 10.45 Annemariekc, hoorspel. 11.15 Buitenl. weekoverzicht. 11.30 Pianorecital. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 13-40 Sportnieuws. 14 05 Voor de Jeugd. 14.45 Dilettantenkoor. 1455 Streekultz. 15 20 Het werk van de dr. Wiardl Beek man Stichting, lezing. 15.35 Radiophil- harm. ork-, koor en sol. 16.25 Boekbespr. 16.45 Jazz 17 00 Vers van de pers. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19-00 Artistieke staalkaart. VPRO: 1B.30 Machten en mensen, oaus. 19.45 Deze week, caus. 19.50 Iets voor niets. caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. programma. 21.30 Soc. comm. 21.45 Twintig vragen. 22.10 Instr. sext. 22.45 Anecdotes. 2255 Gram. 23.15 Nieuws. 2350—2450 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00—17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en wgeroverzicht. KRO: 20.20 Cabaret. 2150 Schlagers. 21.15 T-V-rspel: Moord met gesloten deuren. 21.45 Vraag- en antwoordspel. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18 00 Voor de Jeugd. 19.00 Vedetten uit de dierenwereld 19.30 Nieuws. 19 45 Filmprogramma. 21.05 Feulll. 2150 Volks muziek. 2250 De week ln beeld. 2250 i Nieuw»,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 29