mjkswwmmm PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ««j „Moord in de krantenwijk SPANNEND VERLOOP BRIDGE- COMPETITIE WALCHEREN WALCHEREN Ik vaar en spaar mei DB ZILVERVLOOT bij de EWC VERSLOEG TORNADO NA SPANNENDE VIERDE SET PROVINCIALE ZEEÜW8E COURANT WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 Gommers-Van Iren leiden hoofdklas Nu de helft van de parencompetitie achter de rug is, kunnen we in de verschillende groepen de balans eens opmaken. En daarbij valt ons in de hoofdklas al dadelijk op, dat enkele paren, die in vorige competities een eerste viool speelden, ditmaal erg teleurstellen. Zo eindigden in de laat ste wedstrijd mevrouw Dronkers met de heer Heyboer en de heren War- tenade Schipper (vorig jaar kam pioen) resptievelijk als no. 7 en 8, terwijl eerstgenoemd paar op de ranglijst wel een precaire positie in neemt. Dat deze paren echter nog voor verrassingen zullen zorgen, is wel zeker. De nummers 1 en 2 van de ranglijst, de heren GommersVan Iren en KnoopLeertouwer zorgen al ver schillende jaren voor goede presta ties en zijn in staat hun postie te handhaven. Een goede prestatie leveren ook het pasgepromoveerde koppel Klink Corveleyn, dat geleidelijk aan naar voren komt, en het nieuw gevormde paar KroedersPeek, dat zich keu rig handhaaft. In de eerste klas doen de „Fles"- paren het maar slecht en bezetten de 3 laatste plaatsen in het klassement. Een pluim voor de heer en mevrouw De Vries, pas gepromoveerd en nog steeds kandidaat voor verdere pro motie. Intussen heeft het paar dat bij keuze in de eerste klas werd ge plaatst, de heer en mevrouw Gasille, de leidding overgenomen en daar mee voorlopig bewezen, dat de keuze gerechtvaardigd was. Van de tweede klas valt weinig te vertellen. De voorsprong, die heer en mevrouw Fonteyne hier heeft verkregen is wel zo groot, dat we hun promotie naai de eerste klas wel durven voorspel len. UITSLAGEN 3e ZITTING Hoofdklas: 1. Heren KnoopLeer touwer 42 p.; 2. Heren Gommers- Van Iren 40 p.; 3. Heren Klink Corveleyn 38 p. (Advertentie) Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn. vooral als ze op school gaan. Dan- hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom BonSana opgelost in melk. Het ls eeD heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk. eiwit- en ijzerhoudend 1 Voor oil* icfioo'goonJ» kindertn i Vlissingse judoka 2e in nationale titelstrijd Bij de Nederlandse judokamploen- achappen in de kyu-graad, die het af gelopen weekeinde in Leiden gehou den zijn, heeft de Vlissingse judoka F. de Nooijer van de sportschool Janssens, "die vorige week het kam pioenschap voor Zuid-Nederland be haalde, weer een fraaie prestatie ge leverd door de tweede plaats te be zetten. De Nooijer won twee partijen, te weten van Kruis, de Utrechtse kam pioen en van Van Liere, de vertegen woordiger van Amsterdam. In de hierop volgende finale moest de Zeeuw zijn meerdere erkennen in Van der Schee uit Rotterdam. Bij de bruine banden legde E. Geel hoed uit Bergen op Zoom beslag op de kampioenstitel. Opvallend was, dat alle titels verdeeld werden door Zuid- Nederland en Zuid-Holland, terwijl in voorgaande jaren de kampioenschap pen veelal in Utrecht en Amsterdam terechtkwamen. Eerste klas: 1. Dames Ballintijnv. de Boudt 61 p.; 2. Heer en mevrouw Gasille 58 p.; 3. Heer en mevrouw De Graauw 55% p. Tweede klas: 1. Heer en mevrouw Fonteyne 47% p.; 3. Heer en me vrouw v. d. Kreeke 40% p.; 3. Dames Poldermanv. Nieuwenhuizen 36 p. De standen zijn nu: Hoofdklas: 1. Heren Gommersvan Iren 120 p.; 2. Heren KnoopLeer touwer 118 p.; 3. Mevrouw Kroeders heer Peelt 111 p.; 4. Heren Klink Corveleyn 110% p.; 5. Heren Warte- naDe Schipper 106% p.; 6. Heer en mevrouw De Visser 103% p.; 7. Dames Knoopv. d. Jagt 98% p.; 8. Mevrouw Dronkersheer Heyboer 96 p. Eerste klas: 1. Heer en mevrouw Ga sille 160% p.; 2. Heer en mevrouw De Vries 157% p.; 3. Heer en me vrouw De Graauw 153 p. (v.s.); 4. Heren BraakBrouwer 150 p.; 5. Mevrouw v. d. Kreekeheer v. d. Woestijne 147% p.; 6. Heren Polder manv. Nieuwenhuizen 147 p.; 7. Dames Ballintijnv. d. Boudt 145 p.; 8. Heer en mevrouw Van Bers 129 p.; 9. en 10. Dames GommersVan Iren en heren DekkerWijnen 121% punt. Tweede klas: 1. Heer en mevrouw Fonteyne 131% p.; 2. Heer en me vrouw y. d. Kreeke 117 p.;3. Heren Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Schouwenaar—Parmentier, d.; C. A. J. Roeting—Schunselaar, d.; R. van den Brink—Kamerbeek, d.; H. Ren tier—Dekker, d.; H. Koole—Melis, d.; W. Lakatua—Pikirlj, d.; G. Goedhart—v. d. Veen, d.; C. AllemanSinke, z.; M. J. M. Ummels—Wevers, z.; M. Vermaak— Marijs, d.; A. P. Rustwat—Dingemanse, d.; M. MennesLamers, z.; C. Bouwen- seKorshuize, z.; W. Openneer—Matthijs, z.; H. C. Vader— Gilde, z.; W. F. J. Kooij- man—De Jager. d. Ondertrduwd: H. Cosijn, 33 jaar en C. H. Joosse, 30 jaar; F. J. Helnekamp, 26 jaar en J. P. Isaacs, 30 Jaar: J. Goedhart, 30 jaar en L. P. Acda, 22 jaar- Getrouwd: P. Dekker. 25 jaar en C. J. Geldof, 24 Jaar: J. Lourense, 22 jaar en J. W. Kesteloo, 21 jaar; J. A. van Dix- hoorn, 45 jaar en W. F. van de Wiel, 37 jaar. Overleden: J. van Helleman, 70 Jaar, e van E. de Poorte; J. M. Dunnes, 62 jaar, e. van P. Barentsen; N. F. J. Diesch, 66 jaar, e. van F. A. Rosendaal; J. van Saane, 83 jaar, wed. van A. Koolman; P. Schipper, 82 jaar: J. Davidse; W. Mlnder- houd, 70 jaar. ReynierseDe Nooyer 109% 4. Mevrouw Potheer Van Loo 107% p. (v.s.); 5. Heer en mevrouw Bode 106 p.; 6. Heren Kesteloo—Baardse 105 p.; 7. Dames Poldermanv. Nieuwenhuizen 104% p. (v.s.); 8. Mevrouw v. d. Mostheer Faber 87% p. (v.s. voorlopige score). VLISSINGEN Foto-cabaretavond Op initiatief van de Vlissingse foto handelaren werd maandagavond in „Britannia" een voorstelling gegeven door het smalfilmcabaret „Camera loopt" van de Stichting ter bevorde ring van de Amateur Fotografie. Op vlotte wijze werden door de mede werkenden aan het cabaret, Son ja van Weerdenburg, Dick Gabel en aan de piano Hansje Kerckhoff, enige schetsjes opgevoerd. Ook werd 'n in structief filmpje vertoond voor de aanwezige amateur-fotografen. Aan het einde van de avond dankte de heer J. J. Back de medewerkenden voor de prettige avond. Hij bood de dames bónbons en Dick Gabel siga retten aan. Toneelavond voor buurtvereniging In samenwerking met de buurtvere niging „Badhuisstraat en omgeving" bood de buurtvereniging „de Post hoorn" haar leden maandag in het Concertgebouw een toneelavond aan. De toneelvereniging „Contact" uit Souburg voerde het blijspel in drie bedrijven „Een bruid kwam op be zoek" op, onder regie van de heer A. de Jager. Vooral de hoofdrollen wer den uitstekend vertolkt door mevr. Faasse, mevr. Van Leeuwen en de he ren H. Faasse en A. de Jager. De opvoering was uitstekend ge slaagd. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. Na afloop dankte de voorzitter van „de Posthoorn" de heer Van Zutphen het gezelschap en bood een taart San. Geslaagd Voor het theoretisch gedeelte van het vakdiploma opticiën slaagden te Utrecht de heren J. A. Hubregtse uit Middelburg en C. A. de Korte uit Vlis- slngen. KOUDEKERKE Gereformeerde vrouwenvereniging hield jaarvergadering Vrijdagavond hield de gereformeerde vrouwenvereniging „De lampen bran dende" te Koudekerke haar tiende jaarvergadering in het gemeentelijk verenigingsgebouw, onder leiding van de presidente mevrouw Elshout, ,die in het bijzonder mejuffrouw Nieuwland, mejuffrouw Burg, me vrouw Dregmans en mejuffrouw T. de Schipper welkom heette. Vervol gens vertelde mejuffrouw Nieuwland bij de film, die zij tijdens haar reis naar Israël had opgenomen. Deze reis was haar aangeboden door de Israëlische regering als prijswinna- res van de wedstrijd „Tot ziens in Jeruzalem". Ook zong nog het ge reformeerd evangelisatiekoor onder leiding van de heer G. Tey, die zijn broer de heer A. J. Tey wegens ziek te verving. Mejuffrouw De Schipper declameer de op goede wijze „De Kinderkruis tocht" van M. Nijhof. Namens de kerkeraad bood de heer Van Spar- rentak gelukwensen aan. Ook burge meester J. L. Dregmans sprak zijn gelukwensen uit en complimenteerde de vereniging met deze uitstekende avond. De presidente dankte de spre kers waarna ds. Elshout de avond met dankgebed sloot. MELISKERKE Ouderling benoemd In de gereformeerde kerk te Melis- kerke werd in de vacature van dia ken, onstaan door het vertrek van de heer Krijger, de heer L. Wisse ge kozen. Tevens werd door het aftre den van de heer G. Beukelman de heer P. Sinke tot ouderling gekozen. (Advertentie) GEVESTIGD IN ELK POSTKANTOOR OOSTKAPELLE Toneelclub gaf uitvoering Zaterdagavond gaf de toneelclub „Onder Ons" te Oostkapelle in het verenigingsgebouw een opvoering van het bekende blijspel van Piet Mossenkoff „Tot wederdienst bereid". De regie was in handen van de heer A. J. de Broekert. Deze is er in ge slaagd met een goede rolbezetting, het stuk op een frisse en aardige manier te laten opvoeren. De grime werd verzorgd door de heer E. Wedts de Swart. Er bestond voor deze avond veel belangstelling. BIGGEKERKE Jaarfeest chr. jeugdclubs Zaterdagavond hielden de christelijke jeugdclubs in Biggekerke hun jaar feest in zaal „Juliana". In haar ope ningswoord sprak de presidente mej. Klaasse een welkomstwoord tot de vele aanwezigen. Hierna volgde een gevarieerd programma van zang en schetsen. De leden voerden het to neelstuk in vier bedrijven „Het huis houden van de kolonel" op. Tussen de bedrijven door werd nog een zeer geanimeerde verloting gehou den. Als sluitnummer voerde men een soort lekenspel, „De rijke jonge ling" op. Hierna sloot mej. Klaasse de zeer geslaagde avond met dank gebed. SEROOSKERKE IW.) Reciteergezelschap gaf toneelavond Zaterdagavond gaf het reciteergezel schap „Serooskerke" zijn eerste uit voering in dit seizoen met het blij spel „Een kind is nooit weg", v*n R. Feenstra. Dit stuk speelt in het gezin van een zakenman. Het stuk werd zeer verdienstelijk opgevoerd. De technische verzorging berustte in handen van de heer J. Willeboordse. De decors waren vervaardigd door de heer J. Passenier. De regie had de heer R. de Pagter. De grime werd verzorgd door de heer I. Lorler te Middelbrug. De voorzitter, de heer Francke, onende en sloot doze bijeenkomst. Vrouwen Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlachten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8.88. VOLLEYBAL OP WALCHEREN Nederlagen voor Marathon en dames van EWC Zaterdagavond was veel publiek in de gymzaal van de Catsschool om de hoofdklasse volleybalwedstrijden te zien. De heren van E.V.V.C. versloe gen Tornado, dat daarna op zijn beurt Marathon versloeg. De E.V.V.C. dames verloren van Tornado. Om 5 uur kwamen de heren van E.V.V.C. en Tornado binnen de lij nen. Tornado had de opslag, maar een mooie smash van Jo de Roo bracht de serve bij de Vlissingers. Het spel golfde heen en weer met aan beide kanten nogal verwarrend spel. Bij de stand 911 voor Torna do vroeg E.V.V.C. time-out aan. Het was echter tevergeefs, de set ein digde in een 215 overwinning voor de Tilburgers. In de 2e set werd Swlers bij E.V.V.C. vervangen door Erdelmann. De Vlis singers liepen al gauw uit tot 92, bij welke stand Tornado time-out aanvroeg. In deze set was Bertie v. d. Berg uitstekend op dreef, zowel wat z'n serve als z'n goed verdedigend werk betreft. Hans Luitwïelër daar entegen maakte nog al eens enkele fouten, hoewel hij af en toe werke lijk fraaie klappen uitdeelde. De set eindigde 1510 voor de thuisclub. In de derde set was er op 64 een een time-out voor Tornado, dat over een uitstekend blok beschikte, zodat E.V.V.C. z'n smashes vaak gekeerd zag. Ook deze set werd echter een overwinning voor E.V.V.C. (156). waarbij vooral Erdelmann op het eind enkele fantastische reddingen bracht en Schreurs zeer beheerst en goed speelde. De vierde, beslissende, set bracht een benauwde overwinning voor E.V.V.C. (1816). Toen de stand 1213 was vroegen de Vlissin gers time-out aan, via 1413 - door een mooie aanval van Jo de Roos, werd het 1414, weer time-out, 1415 nogmaals time out en dan eindelijk 1816. Eind stand dus 31 voor E.V.V.C. DAMES E.V.V.C.—TORNADO 1—3 Oni half zeven moesten de E.V.V.C.- 1031. Shor Nun, die het, als opvolger van Eldred, op eens zo druk had als een Hollandse middenstander, haastte zich ijlings naar het hoofdkwartier, om zich te vergewissen van de goe de gezondheid van zijn Aardse vriend. Shor Nun voelde zich een oeetje ver plicht tegenover Arend, want tenslotte was hij de- geen geweest, die hem zo plompverloren van zijn pla neet had weggehaald en hem al deze narigheid op de nek had geschoven! Maar Storms vrolijke grijns overtuigde hem er van, dat deze tot dusver overmatig behagen in al die avonturen schepte! Toen de „vergadering" werd opgebroken en onze piloot met Shor Nun, Xitos en Mare door een gang liep, vroeg hij opeens droogweg: „Wie van Jullie kent „De Drie Musketiers" van Alexander Dumas? Wat? Nooit gele zen?" Hij lachte. „Nou, wij lijken er wel wat op Athos, Porthos en Aramis. En dan ben ik natuurlijk d'Artagnan!" De anderen staarden hem met zulke onnozele gezichten aan, alsof zij 't in Markad hoorden donderen! Hij scha terde het uit, kuchte opeens en sprak toen schuchter: „Ik geloof toch dat de lucht hier niet zo goed voor mij is. Ik begin te raaskal len!" Val Marian en Senior keken intussen veelbetekenend hoofdknikkend Baryl en Jeni na. „Ik vrees, dat we Baryl niet meer voor de buitendienst gebruiken kunnen", lachte de Chef. „Dat is meer een vrijgezellenbaantje". „Ik dacht 't alIk dacht 't allang mompelde de vader van het meisje en hij zuchtte. „Ach, die jeugd! dames het tegen het sterke Torna do opnemen. De thuisclub had al gauw een voorsprong (61) door verrassende klappen van Suzy Mets, waarna Tornado time-out aanvroeg. E.V.V.C., dat drie geblesseerde speel sters telde, liet dé voorsprong ech ter weer glippen. Via 129 werd het toch nog 1215 voor de gasten. In de 2e set was E.V.V.C. helemaal de kluts kwijt en al spoedig was het 17 voor Tornado. Hierbij kwam weer duidelijk naai- voren, dat E.V.V.C. geen raad wist met de harde serves van hun tegenstandsters. Su zy Mets maakte nogal eens een fout, mede door haar geblesseerde duim, terwijl Ina Hendrikse niet genoeg sa menspeelde. Een time-out op 2 10 bracht voor E.V.V.C. geen redding meer, stand 215. Als herboren kwam E.V.V.C. de der de set in het veld en Jule Glerum maakte.5 punten achter elkaar! Deze voorsprong; gaf de Vlissingse dames een morele steun, alles ging beter en de speelsters werden veel enthou siaster. Enkele mooie aanvallen van Ineke Willemse en Anneke Knoop brachten de stand al gauw op 135. Hoewel de aanvoerster van Tornado verschillende mooie smashes gaf, weerde Marian van Geel zich in de verdediging uitstekend. Het werd een ruime overwinning voor E.V.V.C. (15-6). Zo actief als de thuisclub in de derde set was, zo sloom speelden ze de vierde set weer. Door het harde ser veren van Tornado kwam de stand op 50. Nancy van Veen verving toen de geblesseerde Jule Glerum. Het was echter snel 110, time-out voor E'V.V.C. Het enthousiasme was er uit, de speelsters waren te weinig beweeglijk. Tornado ondervond bij na geen tegenstand van E.V.V.C., hoewel Anneke Knoop nog enige mooie smashes wist op te vangen. Deze laatste set gingen de Vlissing se dames roemloos ton onder (115) waaraan misschien het onsportieve gedrag van de Tilburgse supporters deel had. MARATHON—TORNADO 0—3 Het stond van te voren vast, dat Marathon aan Tornado een heel zware dobber zou hebben. Dil bleek al direct in de eerste set. Hoewel Marathon niet- be paald zwakker was dan Tornado, vormden de Tilburgers een be ter geheel. Rij Marathon was Joop Heyt aardig op dreef en -Jan van Peenen speelde enthou siast en was zeer actief. Tornado liet echter niet met zich snelen en maakte er gauw een eind aan (3—15). Wim Kruidenier verving in de 2e set Joost van Bel zen, dit beteken de echter geen versterking voor Ma rathon. Salawane en Poerstamper speelden wat ze konden, en er ont stond menige aardige aanval. Bijna alles liep echter vast op het goede blok van Tornado. Marathon ver kreeg een voorsprong en bij 96 vroeg Tornado time-out. Dit had suc ces én al gauw was het 1214. time out voor Marathon. Het laatste punt werd echter snel door de gasten ge maakt (1215). Jo Goedhart kwam in de derde set tot enkele enorme smashes, maar Freek Salawane sloeg herhaalde ma len ver out. De aanvoerder van Ma rathon plaatste weer enkele tacti sche balletjes, maar hij 1214 had Marathon weer time-out nodig. Goed serveren van Tornado en de uitste kende aanvallen brachten Tornado echter de overwinning (1215). De lieren van E.V.V.C. hebben nu 7 punten uit 5 wedstrijden. Marathon 2 punten uit 5 wedstrijden en de da mes E.V.V.C. 1 punt uit 4 wedstrij den. 62 Cardew of Jessop. tot die twee was de zaak thans teruggebracht. Als Cardew werkelijk' het blauwzuur in Jessops schuur verstopt had gevon den dan was Jessop klaarblijkelijk de moordenaar. Als Cardew alleen had voorgegeven dat hij het daar had gevonden, dan was Cardew klaarblijkelijk de moordenaar. Prin- gle kon buiten beschouwing blijven en Iredale eveneens en aan einde loze andere speculaties was logischer wijze een einde gekomen. Cardew of Jessop. Alles goed en wel. Maar wie van cle twee? Opnieuw ging Haines In de geest nog eens de bewijzen tegen Cardew na. In de eerste plaats had hij de beschikking over het blauwzuur, ge tuige Jessops verzekering, dat nii het blik had meegenomen. Geen alibi gedurende de tijd, dat het vergif in de douchecel werd neergelegd Een klassiek motlel' - begeerte naar iemands vrouw Schuldig gedrag een poging om de verdenking op een ander te werpen. In deze redenering DOOK ANDREW GARVE. waren tal van zwakke plekken, maar zover het de poging tot moord op Ede betrof stond de" zaak ongetwij feld sterk En Ogilvie zou misschien afdoend bewijsmateriaal vinden. Als een of andere onpartijdige getuige definitief kon verklaren dat hij Car dew een flink pakje had zien dragen toen hij Jessops huis binnenging de buurman, die getèlefoneerd nad, bijvoorbeeld, of een postbode, of een voorbijganger, zou dat de zaak be slissen. Of natuurlijk, dat hij abso luut niets had meegenomen ook dat zou de zaak beslissen. Maar bij het ontbreken van een zodanig be wijs zou het zeer moeilijk zijn tot een besluit ten aanzien van Cardew te komen. De ergste complicatie in zijn geval was de dood van Hind. En dat was nog altijd volkomen een raadsel. En wat nu van Jessop te denken? Haines voelde zich op nog losser grond waar het hem betrof Bijna het enige bewijs tegen hem kwam van de zijde van Cardew en voor het ogenblik kon dat niet zonder voor-1 behoud worden aanvaard. Jessop zou natuurlijk nog eens nauwkeurig moeten worden ondervraagd. En wat was er onderzijds nog meer Geen alibi voor de moord op Hind, geen alibi voor de poging tot moord op Ede. Niets kon negatiever dan dat zijn. Er was nauwelijks een spoor van een motief te vinden Ongetwij feld was er onvoldoende bewijs om een arrestatie van Jessop te recht vaardigen. Hij was overgebleven, dat was alles een van de twee verdachten, die na al het schiften nog resteerden. Een vervolging, die alleen op die grond was gebaseerd, zou voor de rechtbank geen kans hebben. Sommige van Cardews beschuldigin gen tegen Jessop schenen tamelijk ongerijmd te zijn. Daar was hot ge val van het telefoongesprek, bijvoor beeld. Het kon Jessop zijn geweest de telefoon deed altijd de stemmen anders klinken en Cardews hoog be schaafde accent kon gemakkelijk worden nagebootst Haines durfde zich op dit punt nog niet vast te leg gen Maar wat ter wereld had Jessop toch tegen Iredale kunnen hebben, dat hij een dergelijk telefoongesprek zou hebben gevoerd. Alles goed be schouwd was het Jessop, die Iredale had opgehouden ter gelegenheid van die fatale lunch, met het resultaat dat hij hom vermoedelijk het leven had gered. Hij zou dat nauwelijks hebben kunnen doen, als hij zulk een wrok tegen hem had gekoesterd, dat hij later klaar stond om hem van, moord te beschuldigen. Dat had geen zin. Als de moordenaar evenwel krankzinnig was, zou dat natuurlijk op de een of andere krankzinnige wijze wellicht zin kunnen hebben. Jessop vertoonde uiterlijk geen teke nen van onevenwichtigheid, maar dut betekende niets. Haines herinnerde zich een vrouw, die hij in een Inrich ting voor geesteszieken enige vragen had moeten stellen, nu enige weken geleden een grijze, oude dame, de achtenswaardige echtgenote van een geestelijke, geurend naar lavendel en zeer vriendelijk. Zij was zo helder van geest en zij had zich zo verstan dig uitgelaten, dat hij na een gesprek van een kwartier met haar zich ern stig begon af te vragen, of zij daar weT op naar plaats was En toen. te gen het einde van het gesprek, dat ontstellende verzoek of hij de ge neesheer-directeur wilde beletten 's nacht in haar kamer te komen met de bedoeling haar te schaken Paranoia noemde men dat. Haines schudde triest het hoofd üp dat gebied voelde hij niet al te veel grond. In een mensenleeftijd van po litiewerk had hij genoeg geleerd om te weten, dat men niet kon hopen een goed detective te zijn tenzij men bereid was de gedachten gang van de mensen na te gaan, maar krank- zinnigheio was iets geheel anders Men deed beter zich te concentreren op stevig bewijsmateriaal en gaaf deductiewerk en het aan de psychia ters over te laten later een verklaring te vinden. Waar, vroeg hij zich af, bevond Jessop zich toen het telefoon gesprek werd gevoerd? Haines was dermate in zijn overpeinzingen ver diept, dat hij nauwelijks de haastige voetstappen in de gang hoorde. Plot seling snelde wachtmeester Miles de kamer binnen met een zeer bezorgde blik op zijn gezicht. „Het spijt me, sir Jess p schijnt ons ontglipt te zijn. Hij is niet in het gebouw aan wezig." „Vervloekt nog toe!" schreeuwde Hal nes. Zijn gevoel van opluchting was dus voorbarig geweest! Jessop zou de moordenaar kunnen zijn en in dat geval zou hij nog wat blauwzuur tot zijn beschikking kunnen hebben en als hij dacht, dat het net zich over hem ging sluiten zou hij wanhopig en razend zijn. Er was dan niets dat hij niet zou kunnen gaan ondernemen „We moeten hem vinden en vlug. Weet niemand, waar hij heen Ir ge gaan?" „Klaarblijkelijk niet, sir. Ongeveer een half uurgeleden heeft hij zijn kamer verlaten zonder te zeggen waar men hem kon vinden." „Is zijn wagen in de garage?" „Ik weet het niet, sir. Ik vond het be ter, dat ik eerst dit feit aan U rap porteerde." „In orde. Laten we gaan kijken." Zij snelden de trappen af en opnieuw ging Halnes de portier Peach raad- nlegen. „Weet je, welke auto van mr. Jessop is?" vroeg hij buiten adem. „Jazeker, sir. Het is de groene Aus tin. Ik denk dat hij er nóg ls zo net tenminste wel. Ik zal hem wij zen, als U dat will. Jongen, zorg voor de> portiersloge". Hij ging Hai nes voor naar de garage.' „Kijk", wees hij, „dat ls de wagen. En daar verder, dat is de auto van-miss Cam den. die ik en mr. Cardew moesten wegduwen. Het is een oud beestje. Als U het mij vraagt moesten ze die wagens hier niet op die manier laten staan. Voor zover ik weet, staat hij daar al drie dagen en blokkeert de doorgang en mr Cardew gebruikt zijn wagen bijna nooit, behalve voor de weekeinden." Haines draaide zich om. innerlijk ge rustgesteld. „Als Jessop de auto met heeft genomen." zei hij tot Miles, „dan kan hij. naar ik vermoed, niet ver weg zijn. We kunnen uoter na gaan, waar hij gewoonlijk uithangt". Hij liep reeds naar de deur. toen hij plotseling stil bleef staan. „Wat zei je ook alweer Peach?" „Waarover, sir?" „Over de auto die ze hier laten staan". Peach keek verwonderd op „Ik zei enkel, dat miss Campdens auto in drie dagen niet uit de garage is ge weest en dat mr. Cardew de wagen zelden gebruikt". „Weet je ook, wanneer hij de laatste keer is weggereden?" „Maandagochtend kwam hij binnen en ik ben er tamelijk zeker van, dat de wagen behalve vandaag natuur lijk niet is weggeweest". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8