Duitse toerist vindt in Zeeland wat hij zoekt: rust aan de kust it Zeeuwse Almanak VERHOGING SUBSIDIE ZEEUWS STUDIEFONDS MET 5000.- OVERTREDING LANDB0UW-CA0 MET 250.- BOETE GESTRAFT 'fiiil, Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT .WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 CAUSERIE VAN KEULSE A.N.V.V.-DIRECTEUR Eerste lustrumvergadering van West- Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s in Nieuwvliet In de eerste lust rum vergadering van de Contactcommissie voor de V.V.V.'s in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die dinsdagmiddag in ,J3e Stadsherberg" te Nieuwvliet werd gehouden, heeft de heer Ch. J. Beiom, directeur van het kantoor der A.N.V.V. te Keulen gesproken over het onderwerp „Zee land en het Duitse toerisme". De heer Belom gaf in deze causerie als zijn mening, dat Zeeland als toeristengebied „zeer goed aan de Duitsers is te verkopen". De Duitse toerist zoekt rust aan de kust. Twee voorwaarden, waaraan Zeeland en het westelijke deel van Zeeuwsch-Vlaanderen in alle opzichten kunnen voldoen. De Keulse A.N.V.V.-directeur stipte daarbij aan, dat de Duitse toerist bij die rustige kuststrook gaarne een achterland ziet, dat kan bogen op een rijke historie.. op te, vallen. Eenmaal in zijn ntte-oord aangekomen, mijdt hij Een land uiteraard, dat de sporen van een dergelijke historie draagt. Zo wees hij terloops op de St. Baafs- kerk in Aardenburg, die volgend jaar tien eeuwen zal bestaan. Dergelijke monumenten zijn voor een streek, dié Duitse toeristen wil aantrekken, van groot belang. ..De Duitsers willen zeer veel „mee nemen" van hun reizen", zo zei de heer Belom in dit verband. Hoewel het aantal Duitse toeris ten, dat Nederland bezoekt, de laatste tijd belangrijk is gestegen, komt van alle Duitsers die over de grenzen trekken, slechts één- vijftigste deel naar Nederland. In het begin van zijn causerie had de heer Belom erop gewezen, dat het Duitse volk enorm hard werkt. Het aantal mensen, dat een rustkuur moet ondernemen, is derhalve ontstellend groot. Zee-therapie Voor deze rustkuren en ook de be? steding van de vakanties zijn de kust stroken bijzonder populair. Daarbij is er sprake van een „grote trek" naar het zuiden, naar de zonniger streken. Er is echter een belangrijke tendens in Duitsland worden uitgebreide studies gemaakt van de zee-therapie die een verschuiving naar de „koe lere" streken kan teweegbrengen. Het resultaat vaii het propageren van deze zee-therapie is reeds, dat in de Duitse kustgebieden gedurende de wintermaanden een aantal hotels is geopend. De animo Wordt hiervoor steeds groter. Per spoor is Zeeland voor de Duitse toeristen vooralsnog moeilijk te be reiken, zo vond de heer Belom men moet vier- tot vijfmaal over stappen, hetgeen met kroost en ba gage geen pretje is. Er wordt echter gedacht aan nieuwe mogelijkheden, zo deelde hij mee, waarbij het overstappen zou worden beperkt tot één- a tweemaal. Spreker adviseerde de aanwezige V. "V .V.-bestuurderen in de op Duitsland gerichte propaganda de afstand Keu len-Zeeland goed t.ot uitdrukking te laten komen, omdat deze afstand als regel wordt overschat. En uiteraard: wijzen op de rust... Zomerhuisjes De Duitser, die zich terdege bewust is van de aversie, die er hier te lande nog tegen zijn nationaliteit en spraakgebruik kan besfean, wenst niet vakanL. liever de hotels en trekt zich teruj zomerhuisjes en bungalows, die der halve zeer in trek zijn. De heer Belom vroeg de Duitsers correct tegemoet te treden. Reeds eerder had hij aangestipt, dat men Nederland als toeristenland nu eenmaal graag „verkoopt", óók in Duitsland. De Duitsers gaan als toeristen veelal met een goedge- vulude beuhs op reïshmhmhmm vulde beurs op reis; het bureau van de heer Belom beijvert zich er derhalve voor zoveel. Duitsers naar Nederland te brengen als maar mogelijk is. In een korte inleiding wees de direc teur van de provinciale Zeeuwse V. V.V., de heer G. W. Oskamp, nog op de betekenis van de Duitsetoeristen, die zich in Zeeland de laatste jaren als goede gasten hebben doen ken nen. Gasten, die men daarom niet gaarne meer zou willen missen Deze vergadering, die onder leiding stond van de heer P. M. Hoste, de voorzitter van de contactcommissie, en waarin de heer A. Brakman als voorzitter van de V.V.V. Nieuwvliet woorden van weikóm tot de aanwezi gen sprak, werd voorafgegaan door óen ontvansrst door het gemeentebe stuur van Nieuwvliet. De burgemeester van Nieuwvliet, de heer J. C. Everaars, stipte in een toespraak nog aan. dat Nieuwvliet, een dorp met vijfhon derd inwoners, dat steeds een be seheiden plaats heeft gehad in het vreemdelingenverkeer, het laatste seizoen 25.000 overnachtingen hoekte. GEDEPUTEERDE STATEN STELLEN VOOR: Renteloze voorschotten vergen grote bedragen Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Provinciale Staten voor om de bijdrage voor het Zeeuws Studie fonds voor 1959 met f 5000 te ver hogen tot f 15.000. De Staten beslo ten in 1956 voor dit jaar en de vol gende jaren een jaarlijkse bijdrage aan het Studiefonds te verstrekken van ten hoogste f 10.000. De verdere inkomsten van het Studiefonds be staan uit subsidies der gemeenten van 5 cent per inwoner. Daar nog niet alle gemeenten een bijdrage hebben toegezegd, bedraagt het tó- Advertentie) Een boer uit het dorpje Sint-Maarten, Zat In een cafeetje te kaarten; Toen hij won, riep hij blij: „Gratis TIP hier voor En Was trots als een hond met twee staartgn.^ 'n TIP VAN BOOTZ inz. Hr. A. II,, Utrecht ontv. 1 fl. TIP l Lfl. Bootz' Oude Oenever. Nwe. Li mericks inz. aan H- Bootz Amsterdam VAN TOT <3.ijpe GOESENAAR In de klankbeeldenserie „Dit kleine, grote land" laat Jan de Visser op woensdag 3 december a.s. gedurende 25 minuten het licht vallen op ir. F. Q. den Hollander, die op 1 januari a.s. zijn functie van de president directeur der Nederlandse Spoorwe gen overdraagt aan ir. J. Lohmann. Fit een persoonlijk interview, uit flitsen uit het bedrijf, historische op namen en uit een bezoek aan Goes, de geboorteplaats van ir. Den Hol lander zal de luisteraar zicli een dui delijk beeld van deze dynamische fi- g'uur kunnen vormen. „FLANDRIA" IN DONKER De West Zeeuws-Vlaamse Fil- harmonicavereniging „Flandria", die in IJzendijke zetelt, maar WENK... Keesje uit dat Goese gezin had het voor elkaar gekregen, dat hij van tijd tot tijd hij kennissen naar de te levisie. -mocht kijken en al spoedig had Keesje de smaak heet. Hij raak te helemaal in de bun van het 1 uon- drrkastje en liet gevolg was natuur lijk, dat Keesje thuis zo nu en dan een halletje, opgooide over de moge lijke aanschaf van een toestel. Maar zijn ouders waren op dit punt onver biddelijk. „Zo lang jullie en dut sloeg dan mede op zijn broertje zo lang jullie moeten leren komt er geen televisie", luidde de stelregel en tluar werd niet van af geweken. Keesje betreurde zulks en hij zón op middelen om de zaak te zijnen gun ste te beïnvloeden. Dat bleek op een avond, toen hij plotseling uit. zijn ge schiedenisboek opkeek en peinzend tot zijn moeder sprak: }rA.ls ik groot ben neem ik televisie. Laar ik hou het in de hand.' Tegen m'n kinderen zeg ik dan: ,J3erst naar boven, huis- wérk maken. En dan mogen ze om acht uur naar benden komen om naar het journaal te kijken en daar na moeten ze naar bed". Na deze volzinnen zweeg Keesje af wachtend en keek zijn moeder met slimme oogjes aan. Maar mama sprak alleen maar: „Dat moet je dan to maar doen, Kees...." waarvan de leden een klank aan hun instrumenten weten te ont lokken, die tot over onze grenzen draagt, namen zondag deel aan een internationaal concours te Brugge. In „Concordia" te Brug ge speelden zij de drie verplichte concoursnummers en vooral „Or pheus in de onderwereld" kwam in deze omgeving griezelig-goed tot zijn recht, want de zaal was slechts heel schaars verlicht, ge volg van de stakings-„activitei- ten" der Belgische werknemers in de elektriciteitsbedrijven. Flandria kwam uit in de ere-afdeling en speelde voorts gedeelten uit „De barbier van Seviïla" van Rossini en „Wiener Bllrger" van Ziehrer. Het maximum aantal punten, dat te be halen was, bedroeg 100 en „Flandria" sleepte er daar 97 van in de wacht. De dirigent, de heer J. Anthonisse, mocht dé dlrigentenprijs in ontvangst nemen. Daar men de „duisternis" te ongezellig vond om de overwinning te vieren, trok men na afloop naar hotel „Lievens", dat beter verlicht was. DAK BOVEN HOOFD lil Biervliet zijn in de Weststraat de zijwanden van een betonnen abri geplaatst. Toen men het dak wilde aanbrengen bleek dat ge scheurd te zijn, vermoedelijk tij dens het vervoer van Den Haag naar Zeeland. De wachtende bus passagiers in Biervliet zullen dus nog even geduld moeten oefeneil, voor zij een dak boven het hoofd hebben. DIEPVRIES De huisvrouwen van Kloosterzande hebben hun eerste diepvriesbox, die dezer dagen in gebruik is genomen. De box bevat een veertigtal vakken, elk met een capaciteit van honderd liter. Van nu af zullen dc dames in Kloosterzande kunnen deelnemen aan een collectieve bewaring van hun le vensmiddelen. GOUDEN BRUILOFT In Koewacht vierde het echtpaar A. Baert-de Winne aan de Schuttershof- weg onder grote belangstelling zijn gouden bruiloft. Ken buurtcomité orgiuiiseerde ter gelegenheid van de ze dag diverse feestelijkheden, waar van de krasse echtelieden zichtbaar genoten. taal aan gemeentelijke subsidies f 12.000, aldus merken Gedeputeer den in hun voorstel aan de Staten op. Het ligt in de bedoeling van het be stuur der stichting Zeeuws Studie fonds om na de wijziging van de fi nanciële verhouding tussen het rijk en gemeenten in het begin van 1959 een beroep te doen op de gemeen tebesturen om hun subsidies enigs zins te verhogen of te verzoeken als nog tot subsidiëring te besluiten. Het spreekt vanzelf, aldus merkt het college op, dat met het verstrekken van renteloze voorschotten en bij dragen op de duur grote bedragen gemoeid zijn. Voor het studiejaar 1958-1959 bedraagt het aantal aan vragen 103 en voor dat jaar heeft het Studiefonds een bedrag'nódig van f 32.000. Dit bedrag is echter begre pen onder een totaal van f 38.500, namelijk het totaal der positief ge adviseerde en nog te verwachten aanvragen. Naar Ged. Staten verwachten zal het totaalbedrag aan aanvragen renteloze voorschotten en bijdra gen voor het studiejaar 1959-1960 tenminste f 50.000.bédragen. De renteloze voorschotten worden geleidelijk terugbetaald. Er blijven dus ten laste van het Studiefonds de apparaatskosten, waaronder een ver goeding van f 3000.voor de stich ting Zeeland voor het voeren der ad ministratie en het instellen van on derzoeken. Daarbij komen nog aan zienlijke uitgaven wegens te betalen rente voor de bedragen, die het fonds zal moeten opnemen om renteloze voorschotten te kunnen verstrekken. Tegenover al deze lasten staat tot dusver een bedrag aan inkomsten van f 22.000, bestaande uit het pro vinciaal subsidie van f 10.000 en de gemeentelijke subsidies van f 12.000. Uit deze cijfers blijkt dus volgens het college van Ged. Staten, dat het studiefonds dringend behoefte heeft aan de gevraagde subsidie. Dodelijk ongeval tussen Veere en Vrouwenpolder Wagen van burgemeester zigzagde over de weg en sloeg om Op do kronkelende weg tussen Veere en Vrouwenpolder is in de nacht van maandag op dinsdag een verkeerson geval gebeurd, waarbij de 28-jarige baronesse H. L. E. Taets van Ameron gen van Renswoude uit Domburg om het leven is gekomen. Kort na het middernachtelijk uur reed baronesse Taets van Amerongeh met burgemeester mr. W. J. E. C. van Domburg in diens wagen uit Veere. waar zij in een restaurant de maaltijd hadden gebruikt. Enkele ki lometers buiten Veere wilde mr. C. bij een splitsing de Rijkebuurtweg inslaan om zodoende de kortste weg naar Domburg te nemen. In de duisternis vergiste hij zich echter, reed iets te ver door, kon zodoende (Advertentie) PHILIPS rt BV Hiii*ug>Iiil 29.75 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphil" beter Type 7529 f 37.50 Ambassadeur Zuid-Afrika op bezoek in Zeeland Dinsdagmiddag rond vijf uur arri véerden in Middelburg als gasten van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika te Den Haag, dr. F. E. Geldenhuys en diens echtgeno te. Zij zullen twee dagen in Zeeland verblijven en vandaag o.m. een be zoek brengen aan de werken voor bet Drie-Eilandenplan nabij Veere en aan de „Vitrite"-fabrieken te Mid delburg. Vervolgens reist men door naar Zeeuwsch-Vlaanderen, waar dr. Geldenhuys en zijn echtgenote zullen logeren bij de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande, kamerheer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin. Morgen donderdag zal een bezoek worden gebracht aan industrieën in de Ka naalzone. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het artsenexamen, de lieer J. L. Stam te Goes. Collecte. De klaprooscollecte heeft te Heln- kenszand 55.71 opgebracht. Honderdjarige A. Rodts in Aardenburg overleden Dinsdagmorgen omstreeks vier uur is in Aardenburg overleden de heer Andreas Rodts, die na het overlij den van opa Kip uit Dreischor ver leden week, vier dagen lang de oud ste man van Zeeland is geweest en honderd jaar is geworden. De heer Rodts werd op 16 januari 1858 in Eede, dat toen nog een zelfstandige gemeente was, geboren. Als land bouwer verdiende hij het brood voor zijn gezin, waarvan nog een dochter en een zoon in leven zijn. De echtge note van Andreas Rodts overleed in juni 1925. De heer Rodts was in Ee de een bekende figuur. Voor Eede namelijk bij Aardenburg werd „inge lijfd" had hij er een tijdlang zitting in de gemeenteraad. De thans overle den ere-burger van Aardenburg be kleedde gedurende enige tijd de functie van wethouder in Eede en was daar ambtenaar van de burger lijke stand. De honderdjarige was zeer kras; in oktober van dit jaar bracht hij nog een bezoek aan de wereldtentoonstel ling in Brussel, waarvan hij veel ge noot. Ongeveer een week geleden werd de krasse man, die zelden iets mankeerde, verkouden. Hij voelde daarna zijn krachten afnemen. Dins dagmorgen is hij overleden. i Advertentie f Winterhanden en wintervoeten, een jaarI 1 lijkse feu/elling.' Jeuk en pijn verdwijnen, snel met j Kloosterbalsem "geen goud zo goed" J ECONOMISCHE, POLITIERECHTER Landbouwer uit Kortgene betaalde te hoge lonen De ecönoniisclie politierechter te Mid delburg, mr. P. van Empel, heeft de landbouwer P. W. A. uit Kortgene, die terecht stond wegens een over treding van de nieuwe C.A.O. voor de landbouw, veroordeeld tot een geldboete van f 1000, waarvan f 750 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en f 250, onvoorwaarde lijk subs, 1 niaaud hechtenis. Vol gens deze C.A.O. was een uurloon van f 1.47 toegestaan. Enkele van de Rijke buurtweg niet meer inslaan en gooide daarom het stuur om ten einde op de Polredijk te blijven. Het gevolg waB, dat de wagen ging slipen van links naar rechts over de weg sprong en tenslotte omsloeg. Beide inzittenden werden uit de auto, een oude Franse legerwagen, geslin gerd, waarbij baronesse Taets van Amerongen een zware schedelbasis- fractuur opliep. Inzittenden van en kele wagens, die op een ruime af stand achter burgemeester C. gereden hadden, schoten te hulp en korte tijd later arriveerde dokter J. W. Ooster- hoff uit Veere, die snel gewaarschuwd was en die de eerste hulp verleende. Deze arts bracht het zwaar gewonde slachtoffer naar het ziekenhuis dn Middelburg. Daar is baronesse Taets van Amerongen kort na aankomst overleden. Het slachtoffer laat één kind achter. De burgemeester liep geen letsel op. Bij het onderzoek, dat de rijkspolitie dinsdagochtend op de plaats van het ongeval verrichtte, bleek onder meer, dat de wagen van burgemeester C. volledig aan de rijtecbnische eisen voldeed. zijn arbeiders, die extra zwaar werk moesten verrichten, betaalde de Noordbevelandse landbouwer ech ter een bedrag van f 1.75 tot f 2. per uur. Een ambtenaar van de algemene in spectiedienst, die als getuige ge hoord werd, verklaarde, dat de lo nen in Noord-Beveland in vergelij king tot de rest van Zeeland reeds vrij hoog zijn. A. had met enkele an dere landbouwers een afspraak ge maakt betreffende het peil van de uurlonen. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, wees de landbouwer erop, dat hij niet de juiste weg gevolgd had. De officier verklaarde, dat hier spra ke was van een duidelijke en opval lende overtreding cn eiste daarvoor een boete van f 1000, waarvan f 750 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, en f 250 onvoorwaardelijk. A. noemde dit een rlgoreuze eis, om dat hij de enige was, die gestraft werd, terwijl naar hij mededeelde er toch meer overtreders waren. De politierechter betoogde- echter, dat dit niets aan de overtreding afdeed, temper daar A. hel: voorstel tot de ze bnderlinge regeling had gedaan, waarna hij conform de vordering vonniste. Dinsdagochtend stelde de rijkspolitie ter plaatse een onderzoek in. Hierbij bleek onder meer, dat de wagen, waarmee hetongeluk gebeurde, vol ledig aan de rijiechnische. eisen vol deed. De witte lijn op de foto laat zien hoe de wagen van links naar rechts over dé weg slingerde. De auto kantelde bovenop de dijk en bleef daar ook liggen, maar de proe ven werden op de weg die onderlangs de dijk loopt genomen. Foto P.Z.C.). KUNST. j Concert „Instrumentale" te Middelburg Dirigent: Henk Stam, solisten: Cees van de Berg, hobo; Rom Kalma, bas. ALLE BEGIN is moeilijk, ook dat van een concert. Gisteravond, toen de „Instrumentale" onder leiding vap Henk Stam in de Concert- en Ge hoorzaal een uitvoering gaf, was dat begin het hobo-concert van Marcello, waarin Cees van de Berg uit Rotter dam de solo-partij blies. Het moeilij ke bleek hieruit, dat dit concert niet helemaal lukte. Enerzijds kwam dat doordat Van de Berg er niet in slaag de het toch zo fraaie werk met een mooie lichte toon te blazen, terwijl anderzijds het orkest er hier en daar moeilijkheden mee had met de bege leiding in de pas te blijven. Het eind resultaat was tenslotte een vertol king, die niet helemaal bevredigde en waarvan vooral het derde deel een haastige, weinig-zekere indruk maak te. Maar Van de Berg liet zijn luis teraars weinig tijd om zich over deze voor hem toch wel ongebruikelijke gang van zaken te verwonderen door namelijk in de Cantate nr. 56 van Bach, „Ich will den Kreuzstab gerne tragen" volledig revanche te nemen, met name in de aria - „Endlich wird mein Joch". In dit deel van deze weer galoze compositie zorgde overigens niet alleen hij, maar drie musici sa men voor een wel zeer geïnspireerde vertolking, namelijk naast Van de Berg, baszanger Rom Kalma en cel list R. Batten. Knap werk! In deze Bach-cantate bleek gelukkig ook, dat de „Instrumentale" heus nog wel wist hoe orkest-spel moest wor den beoefend. En waar men dus de beschikking had over een zanger als Kalma, een bas met een uitmuntende stem en een dito muzikale voor dracht. alsook over een goede hobo ïst, werkten reeds vele factoren mee om tot een geslaagde uitvoering te komen. Vermeldenswaard was bij dit werk ook de weliswaar korte, maar niettemin belangrijke en zeer ver dienstelijke medewerking van het Middelburgs Kamerkoor, dat het aan grijpende slotkoraal zong. Een uit voering derhalve, die als geheel de moeite waard was. Geen kritiek dus? Toch wel, al lijkt het er dan wellicht op, dat alle zout bijeen wordt geschraapt om op alle mogelijke slakken te deponeren men excusere ons de onmuzikale uit drukking. Er is namelijk nog één op merking: mogelijk dat bij een vol gend concert eens vooral aandacht wordt geschonken aan een juiste klankverhouding tussen orkest en so list. Die was nu wel eens minder juist op bepaalde ogenblikken. Dan speelde het orkest alsof het in volledige sym fonie-bezetting een uitvoering moest geven in een grote ruimte in plaats van in een betrekkelijk kleine zaal en in kamermuziek-stijl. Met deze op merking is nu overigens alle zout hfa de pauze kreeg het concert een geheel andere allure. De ernst ver dween om plaats te maken voor een genoegelijk musiceren, waaraan een ieder plezier had, zowel in de zaal als op het podium. Elgars melodieuze Se renade, Stams Rispetti voor bariton en orkest en stukken tenslotte uit Bartoks „Geyermekeknek" deden in dit opzicht wonderen. Kalma zong de Rispetti pretentieloze, maar niette min opmerkelijke muziek met een voortreffelijk gevoel voor het karak ter van deze composities en had daar mee groot succes. Waarop een repri se werd gegeven, zodat men ze nog een keer kon beluisteren. Opnieuw was het succes groot, waarin diri gent-componist Stam terecht deelde. Met Bartok werd het concert beslo ten en ook daarmee werd een schot in de roos gelost, mede dank zij het werk van de „Olof en Krebbers van de Instrumentale", de violisten Adriaanse en Tavenier. Dit tweede deel van het programma demonstreerde in feite duidelijk waarom het hier gaat: niet om imita ties te geven van beroepsorkesten, maar om samen muziek te maken en daarvan anderen te laten genieten. In deze zin moeten ook alle kritische opmerkingen worden geïnterpreteerd: met als een vervelende bet-weterij, maar als reacties uit de luisterkring, die zich even goed betrokken weet bij 'n dergelijke uitvoering als de uitvoe renden, reacties waarin de waarde ring tenslotte de boventoon voert. Die luisterkring was gisteravond be trekkelijk groot, hoewel de zaal niet geheel bezet was. de K. i Advertentie. "*'.W Voor Üw verte" bloemengroet.. FLEUROP VANDAAG. Middelburg Electro: „De grote ver leiding", lil en 21.15 uur, 14 J. Schut tershof: Feestavond ter gelegenheid van het GO-jarlg bestaan van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van dieren, 19 uur. Gouden Poorte; Nut en Sport, 20 uur. VHssingcn Alhambra: „Met donderend geweld", 19 en 21 uur, 14 j. Luxor: Giant", ui uur, 14 J. Kunsthandel Btkker: Schilderijen van Bram Pihl en houtplastieken van Bakker, 9— 12.30 en n—18 uur. Nederlands 'her vormd verenigingsgebouw, feest avond N.C.B.B., 19.45 uur. Concert gebouw: Kleurenfotog- ^fie-avond, 20 uur. Nleuwendljk: kampioenschap hoela-hoepelen, 14.30 uur. Goes Grand: „zijn laatste kraak", JO uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2