Industrialisatiekansen zijn voor Zeeland gestegen MAATSCHAPPELIJK WERK IN DE BIJZONDERE GEBIEDEN VELE ZEEUWSE MONUMENTEN WACHTEN OP RESTAURATIE KATSE PLAAT NA AFSLUITING ZANDKREEK VOGELRESERVAAT JACHT ZONDER GENADE" IS SPANNEND ZONDER MEER VERKORTING VAN WERKTIJD WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 PROVINCIALS ZBBTTWBB OOTTRAVT t GED. STATEN MENEN: Maar de woningbouw is tot dusver achtergebleven Ged. Staten van Zeeland hebben de begroting van de provincie voor 1959 aan de leden van Provinciale Staten toegezonden en daarbij zoals gebrui kelijk in de bijbehorende begeleidingsbrief enkele aspecten van hun beleid voor het komende jaar behandeld. Ditmaal wijzen zij in de eerste plaats op de kansen die er nu ook voor Zeeland liggen in het nieuwe industrialisa tiebeleid van de regering. Daarbij citeren zij uitvoerig de zesde industriali satienota, namelijk die passages waarin over het Westerscheldebekken wordt gesproken. Voorts gaan zij nader in op de regionale industrialisatie- politiek van de regering. Ged. Staten delen in dit verband mede dat zij hebben verzocht Hulst, Breskens, Goes, St. Maartensdijk en Zierikzee als ontwikkelingskern te willen aanwijzen. Het college wijst er op, dat zij in de afgelopen jaren onverpoosd hebben getracht het klimaat voor behoud, uitbreiding en vestiging van bedrij ven in Zeeland te verbeteren. Op het terrein van het onderwijs is in alle facetten daarvan de achterstand, ten opzichte van overig Nederland nog voor de Tweede Wereldoorlog be staande, in belangrijke mate ingelo pen. De werkgelegenheid in bedrijven met tien en meer werknemers, exclu sief de bouwnijverheid en de nutsbe drijven van de overheid, is in de jong ste tijd toegenomen met gemiddeld tweehonderd personen per jaar. Op het gebied van het verkeer en ver voer zijn verbeteringen verkregen, zowel met betrekking tot de wacht tijden bij de Zeeuwse veren als ter zake van het uitvoeren van de wegen- filannen. Er begint tekening te komen n dè voorziening van de z.g. onren dabele drinkwater- en elektriciteits- gebieden. Ten aanzien van de woningwet- bouw is echter tot dusver niet be reikt wat gewenst en nodig is om Zeeland in staat te stellen een evenredig aandeel te leveren in de noodzakelijke verdere economi sche ontwikkeling. Herhaalde po gingen om het bouwvolume van 500 woningen voor 1958 verhoogd Nutsspaarbank Middelburg gedurende oktober Bij de Nutsspaarbank te Middelburg werd er in de maand oktober voor een bedrag van 575.619,05 ingelegd. Over dit zelfde tijdvak werd 530.719,37 terugbetaald, zodat het werkelijk gespaarde bedrag 44.899,68 bedraagt. Het totaal te goed liep hiermee op van 13.036.319,72 aan het begin van ok tober tot 'n bedrag van 13.081.218,40. Het aantal rekeninghouders ver meerderde met 78 van 13929 tot 14007. Op het kantoor te Middelburg werd 470.080,91 ingelegd en 46S.763.48 terugbetaald. Het gespaarde bedrag bedraagt 1.317,43, waarmee het tegoed van 11.182.612,14 opliep tot 11.183.929,57. Het aantal reke ninghouders vermeerderde met 21 van 12088 tot 12109. Op het bijkantoor te Oostburg werd 105.334,14 inge legd en 61.905,89 terugbetaald. Plet totaal tegoed liep hiermee van 1.838.712,08 op tot 1.882.140,33 aan het 'einde van september. Het aantal rekeninghouders vermeerder de zich met 57 van 1803 tot 1860. Op de zitdag te Oostkapelle werd 8.252,45 ingelegd en 1.077,75 op genomen. Fr kwam 1 nieuwe reke ninghouder bij. Bij het agentschap Kruiningen werd 204 ingelegd en 50 terugbetaald. Het tegoed liep hiermee op met 154 van 14.994,50 tot 15.148,50. Er- kwamen geen nieuwe rekeninghou ders bij. Bij het schoolsparen werd voor 2.113,53 ingelegd en 1.459,91 op genomen. Het tegoed vermeerderde hier met 653.62 van 59,040 tot 59.693,62. Het aantal rekening houders liep van 1462 met 16 op tot 1478. In Middelburg werden 13 baby-boek jes uitgegeven met een eerste bij storting van 98. Het aantal uitgegeven spaarbusjes vermeerderde met 2 van 1410 tot 1412. Het aantal ledigingen bedroeg 109 met een gespaard bedrag van 4.199,29. te krijgen zijn niet geslaagd, evenmin een poging om kwanta woningen voor meerdere jaren in een kortere periode te doen bou wen. Een zo kleine hoeveelheid woningen als In 1958 beschikbaar kwam is met inachtnemen van re gelen van goed bestuur niet te verdelen. Gedeputeerden zien de bouw van woningwetwoningen mede als van beslissende betekenis voor de verde re ontwikkeling der provincie. Naar hun vaste overtuiging dient de ver deling van het bouwvolume over de diverse provincies los te worden ge maakt van het verleden en te wor den gebaseerd op de taak, die de re gionale delen van het land kunnen en moeten vervullen voor de verdere ontwikkeling van het geheel. Medegedeeld wordt dat van januari tot en met september 1958 voor 1127 woningen door Ged. Staten gunstige adviezen zijn uitgebracht en dat in die periode voor 921 woningen pre mies werden verleend. Nadat nog is ingegaan op de taak naast de overheid van de maatschap pij en nadat enkele feiten uit het af gelopen jaar zijn gereleveerd, wordt verklaard, dat het in de vaart hou den van het motorschip „Zand- kreek" op de lijn ZierikzeeKatse veer zeer kostbaar Is. Gedurende de eerste tien maanden van 1958 zijn daarmee 1615 auto's vervoerd. De vraag rijst, aldus Ged. Staten, of dit schip aldaar moet blijven varen. Een ander schip, dat naast het dienst- schip geregeld op de lijn kan varen, ontbreekt. Over de vaste oeververbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen was contact opgenomen met de toenmalige mi nister van Verkeer en Waterstaat. Door diens afwezigheid kon echter geen bespreking worden gehouden. Ovérlëg over dit punt, alsmede over de veertarieven, met de minister, die Verkeer en Waterstaat ad interim beheerde, werd minder wenselijk ge acht. Naar het zich laat aanzien zal binnenkort over beide onderwerpen een bespreking met de thans aan het bewind zijnde minister kunnen wor den gehouden. Het laat zich aanzien, dat het nieuwe provinciehuis in het voor jaar van 1960 kan worden be trokken. Ged. Staten hebben aan gedrongen op een spoedige uitvoe ring van de bouwplannen voor o.a. lokalen voor ftfdelingsverga- deringcn der Staten. De begeleidingsbrief bevat voorts een uitvoerige beschouwing over de be grotingspositie van de provincie, waarbij er op wordt gewezen, dat de voornaamste inkomstenpost van de provincie (uitkering uit het provin ciefonds) conjunctuur-gevoelig is. De uitgaven in deze begroting zijn 3.5 hoger dan in 1958. De stijging der personeelskosten bedraagt ech ter 6.5 Het totaal van de inkom sten en uitgaven der gewone dienst bedraagt 9.880.297, met een post onvoorzien van 38.144. ZEEUWSE C.B.T.B. Regelmatig contact met Stichting Zeeland i de laatstgehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Zeeuw- C.B.T.B., werd verslag uitgebracht over een bespreking met de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk over het maatschap pelijk werk in de gebieden met bij zondere structuurveranderingen. Het hoofdbestuur kon zich verenigen met een regelmatig contact, waaraan na mens de Zeeuwse C.B.T.B. zal wor den deelgenomen door de voorzitter en de secretaris. De Zeeuwse C.J.B.T.B. berichtte dat in de plaats van de heer G. Koole als adviserend lid is benoemd de heer P. S. Dekker te Zuidzande. Het hoofd bestuur nam op hartelijke wijze af scheid van de heer Koole. Besloten werd aan de Zeeuwse C.J.B.T.B. tot wederopzegging toe. een jaarlijkse subsidie van 1000 toe te kennen. Voor de vex-tegenwoordiging in het bestuur van de Centrale Plattelands bibliotheek voor Zeeland zal nader contact opgenomen worden met de C.B.P.B. de C.J.B.T.B. en C.P.M.B. Tot lid van de Pachtkamer te Mid delburg is benoemd in de vacature J. Bosselaar de heer A. Bosselaar te Aagtekerke. Het Coöperatief Bouwbureau van de MEMORIE VAN ANTWOORD: Belangrijke subsidies werden verstrekt In een bij de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begro ting van onderwijs toegevoegd over zicht, doet minister Cals o.m. mede deling van een aantal monumenten, waarvan de restauratie naar ver wachting in 1959 zal kunnen worden ter hand genomen of voortgezet. Als Zeeuwse objecten worden genoemd: Brouwershaven, herv. kerk; Gaplnge, orgel geref. kerk; 's-Gravenpolder, herv. kerk; St.-Maartensdijk, herv. kerk; Meliskerke, herv. kerk; Middel burg, Oostkerk en Kuiperspoort 10- 23; Nieuwerkerk, herv. kerk; Noord- gouwe, herv. kerk: Noordwelle, to ren herv. kerk; Oudelande, toren herv. kerk: Tholen, herv. kerk; Veere, Kade A 62 en Kapellestraat A 89; Vlissingen, evang. Iuth. kerk; Zierik zee, stadhuis en Tempelierenhuis. Op de lijst van monumenten waarvan de restauratie als urgent moet wor den beschouwd, doch waarmee nog niet in 1959 een aanvang kan worden gemaakt, dan wel, de verdere voort gang van de restauratie wellicht ver- MINISTER CALS: „Compensatie" natuur gebied slechts ten dele mogelijk. Een „compensatie" voor natuurge bieden die vooral in het westen des lands verloren gaan, zal slechts in geringe mate kunnen wor den verkregen cïoor het scheppen van nieuwe natuurgebieden, zo deelt mi nister Cals in zijn memorie van ant woord mede, op vragen van de Twee de Kamer in haar voorlopig verslag over de begroting van O., K. en YV., hoe het verloren gaan van belangrij ke natuur- en recreatiegebieden in de duinstreek (de Beer, Petten) wordt gecompenseerd. Wel richt de Deltadienst zijn aan dacht op de mogelijkheid de uitvoe ring van de Deltawerken op bepaal de plaatsen zodanig te doen geschie den, dat de natuur de helpende hand wordt geboden bij de vorming van stranden, platen, duingebieden enz. van een soortgelijke gesteldheid als bepaalde thans bedreigde gebieden bezitten. In hoofdzaak zal de „com pensatie" echter moeten bestaan in het verlenen van een status van na tuurreservaat aan belangrijke gebie den langs de kust, die tot dusverre niet als zodanig worden beheerd of wier behoud niet voldoende i3 verze kerd. Welke terreinen daarvoor in aanmerking komen, is een vraag, die verschillende diensten ixx samenwer king in studie hebben genomen en die voor wat de domeingronden be treft de aandacht heeft van de mi nister van financiën. Als eerste resultaat daarvan heeft reeds de stichting Natuurmonu ment „De Beer" de mededeling ontvangen, dat de Katse plaat bij de mond van de Zandkreek buiten de geprojecteerde afsluitdanx als vogelreservaat aan haar in beheer zal worden overgedragen. Overi scheidene jaren zal moeten worden uitgesteld, komen de volgende Zeeuw se objecten voor: St.-Anna ter Mui den, 2 perc. aan het Annaplein; Goes, Grote Kerk; Hulst, Basiliek, Grote Markt 2, Gentsestraat 20 en Steen straat 1; Kapelle, hervormde kerk; Kloetinge, herv. kerk; Kruiningen, toren hervormde kerk; St.-Maartens dijk, raadhuis, schilderijenverz. raadszaal; Meliskerke. toren herv. kerk; Middelburg, Giststraat 29, wandtapijten (abdijgebouwen). Mol straat 23, v.m. Kloveniersdoelen; Oostburg, raadhuis (ramen); Oost kapelle, hervormde kerk; Oudelande, hervormde kerk; Ouwerkerlt, dorps huis; Poortvliet, hervormde kerk; Renesse, hei-vormde kerk; Rïtthem, hervormde kerk; Veere, Campveerse- toren. Kade A 143, A 13, A 63 en Oudestraat A 177: Vlissingen, toren hervormde kerk, Dortmanstraat 5-7, Nieuwstraat 15: Wemeldinge, toren hervormde kerk; IJzendijke. herv. kerk: Zierikzee. Nohp.lpoort en Meel- straat 52. Landbouw in Zeeland stelde een ba lans en resultatenrekening over het eerste halfjaar 1958 samen. Uit de cijfers bleek de goede financiële po sitie van dit bureau. De adviescommissie van de Prak tijkschool voor het Zuidwestelijk Zeekleigebied in Schoondijke zal financiële bijdrage ontvangen ter dekking van de aanloopkosten. Met belangstelling werd kennis ge nomen van de inhoud van de werk- verslagen over de maanden septem ber en oktober van de huishoudcon- sulente mej. L. C. Blok. Het hoofdbestuur besprak een con cept-vraagpunt over de landbouw voorlichting. Na enkele aangebrach te wijzigingen besloot het hoofdbe stuur dit vraagpunt ter behandeling aan de gewestelijke afdelingen voor leggen. Op de gewijzigde statuten van de Zeeuwse C.B.T.B. is inmiddels ko ninklijke goekeuring verkregen. In verband hiermee werd ter vergade ring een huishoudelijk reglement vastgesteld, alsmede een rooster voor de aftreding van de bestuursleden. Volgens de nieuwe statuten mogen de bestuursleden na een zittingspe riode van 5 jaar nog éénmaal voor dezelfde duur herkozen worden. Op 1 januari a.s. zullen aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Wisse, Joh. de Feytei-. en Jac. Wattel. Door middel van schriftelijke stem ming werd besloten de voorzitter, de heer C. de Putter, voor de tijd van 2 jaar te herkiezen. Op 31 december a.s. eindigt de twee de zittingsduur van de leden en plaatsvervangend leden van de ge westelijke raden, de gewestelijke commissies en de districts- en plaat selijke commissies van het Land bouwschap. De derde zittingsduur zal op 31 december 1959 eindigen, zulks in verband met het voornemen van het bestuur van het Landbouwschap om de positie der gewestelijke raden in studie te nemen. Besloten werd alle zittende leden opnieuw ter be noeming voor te dragen. De heren J. J. de Jager te Kapelle en M. Ton te Middelburg zullen opnieuw wor den voorgedragen ter benoeming als resp. bestuurslid en plaatsvervangend bestuurslid van de B.V.A.B. afdeling Zeeland. De sleepboot „De Nolle" en Ram- mekensmet de En Avant XVI" als roergangerhebben dinsdag morgen het in Middelburg opgelegde Llberty-schip ttDespina" door het Kanaal van Walcheren naar Vlissin gen getrokken, waar 'bij de N.V. Ko ninklijke Maatschappij ,JDe Schelde" reparaties aan het schip zullen wor den verricht. Een interessant tran sport, dat met name bij het passeren van de Keersluisbrug te Vlissingen veel vakmanschap en „goedgeleide en ingetogenpaardekrachten van de sleepboten eiste... (Foto P.Z.C.) Raad Rilland-Bath sloot lening voor bouw dorpshuis Maandagavond kwam de gemeente raad van Rilland-Bath in spoedeisen de vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering werd besloten om met het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw in Den Haag een geldle ning aan te gaan van 100.000 te gen een rente van 4% per jaar met een looptijd van dertig jaar. De opnamedatum van het bedrag is vastgesteld op 30 december 1958. De ze geldlening werd aangegaan In ver band met het te bouwen dorpshuis. Indien de bouw van het dorpshuis goedgekeurd wordt door Gedeputeer de Staten, hoopt men nog dit jaar tot aanbesteding van de bouw te kunnen overgaan. FILMS IN ZEELAND In donderdagcyclus nog eens „Baby Doll" Bij het zien van de film „Jacht zon der genade" denken we onwillekeu rig even terug aan „On the water front", de unieke rolprent, waarin Marlon Brando zo'n fraaie rol zagen spelen. Opnieuw is namelijk de haven van een Amerikaanse plaats, ditmaal niet New York, maar San Francisco, de plaats van han deling. We missen echter Marion Brando, hoewel Allan Ladd uitste kend de rol speelt van de politieman, die, uit de gevangenis, waarin hij rijf jaar geheel onschuldig heeft doorgebracht, ontslagen, de bandie ten die hem deze poets bakten, ont maskert. Een spannende rolprent, die zeer zeker een bezoek aan ALHAM- BRA (Vlissingen) waard is. Electro (Middelburg) vertoont „Ser geant Zack", de bekende oorlogsfilm, waaraan Gene Evans en Steve Bro- die medewei-ken en die vervaardigd werd door regisseur Samuel Fuller, een naam die tegenwoordig heel wat betekent voor de liefhebbers van de goede film. Fuller's „Sergeant Zack" is inderdaad een van de beste films in dit overigens veel verguisde gen re. Voor Zeeland is deze rolprent niet nieuw, zodat we er ook niet nader op in zullen gaan. (Advertentie) SUBSIDIES Ten laste van het dienstjaar 1957 werden ten behoeve van restauratie o.m. de volgende subsidies uitbetaald: Aagtekerke, hervormde kerk ƒ3042; St.-Anna ter Muiden, toren hervorm de kerk ƒ41.244 en hervormde kerk ƒ10.740; Biggekerkc, hervormde kerk ƒ31.365; Haamstede, „Het Anker" ƒ6500; 's-Heer Abtskerke, toren her vormde kerk ƒ2945,76; Hulst, koren molen ƒ529; St. Maartensdijk, pomp Marktplein 1534 en herv. kerk ƒ56.211; Middelburg, molen op het Seisbólwerk 1540, Willem-tapijt 3600, Engelse Kerk 26.380, koren molen De Koning 1856,98; Ovezan- de, toren hervormde kerk ƒ174; Re- nesse, toren herv. kerk 335,50, herv. kerk ƒ313; Tholen, hervormde kerk ƒ110.671; Veere, Kade A 65 ƒ2160, Warwijksestraat A 113 ƒ3610. Zand dijk D 51 ƒ300; Vlissingen, Niéuw- straat 17 ƒ2420; Zierikzee, Gasthuis- kerk 51.265 en Tempelierenhuis 23.783. Aan natuurreservaten hoeft de staat tussen 1 oktober 1957 en 1 oktober 1958 aangekocht in Zeeland: Mei- lacht, gem. Burgh, 0.79.84 ha; Ichelphoek (Noordwelle) 1.71.70 ha; Stuikgat in de herverkaveling Tho len (Oud-Vossemeer) 5.19.60 ha; vroongronden Schouwen (Haamste de en Renesse) 22.96.20 ha; Welen onder Stavenisse in de herverkave ling Tholen (Stavenisse) 3.30.45 ha. Over 1958 werden o.a. de volgende in cidentele subsidies verleend aan niet het rijk toebehorende musea: Museum voor Zuid- en Noord-Beve- I tanci> Goes 500 en Museum van het gens is liet aankoopbeleid oven- Zeeuwsch Genootschap der Weten eens gericht op de verwerving van schappen, Middelburg 2000. terreinen, die in dit verband als De Zeeuwse Muziekschool genoot „compensatie" kunnen gelden, al- over het cursusjaar '57-'58 een~subsi- dus do minister. j die van 5000. 'n Kwaliteitsproduct van de Wybart-Fabrlaken. 70 en 90 ct alléén bij Apotheker» en Droplstan MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Causerie van mr. H. P. de Kanter Voor het departement Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel sprak dinsdagmiddag in Hotel De Burg te Middelburg, mr. H. P. dc Kanter over verkorting van de werk tijd. De heer De Kanter is directeur van de Metaalbond (werkgevers). Hij wilde slechts enkele aspecten van het probleem bespreken, daarbij o.m. uitgaande van een advies, dat de Soc. Economische Raad in juni j.l. had uitgebracht en waarin enkele zinnen aan dit vraagstuk waren ge wijd. Na 1918 is in Nederland de werktijd verkort tot 48 uur. In de dertiger jaren kwam verkorting opnieuw aan de orde en sedert 1955 gaat er een derde golf van werktijdverkorting over Europa. In de meeste landen wordt de ver korting behandelt via de collectieve arbeidsovereenkomsten en dus niet via een wettelijke regeling. De heer De Kanter besprak uitvoe rig een rapport, dat in Zwitserland werd uitgebracht over de wettelijke Invoering van de 44- urenweek. De metaalbewerkers keerden zich tegen dat rapport, omdat het belangrijkste punt namelijk de looncompensatie bij verkorting van de werkweek ge heel ontbrak. Ook wilde men de verkorting alleen wanneer de technische en economi sche toestand dat zou toestaan. Wat Nederland betreft achtte spr. het nodig, dat de arbeidstijdverkor ting bestudeerd wordt. Eerstens om dat het niet tijdig aanvaarden daar van kan leiden tot onevenwichtigheid tussen vraag en aanbod. In de twee de plaats omdat dc snelle bevolkings toename in Nederland wellicht leidt tot een groei van het aantal arbeids krachten in een periode, waarin de te verwachten voordelen van de Euromarkt nog niet zijn gerealiseerd en in de derde plaats omdat de ideo logische strijd tussen Oost en West eist, dat in het Westen zoveel moge lijk iedereen gelegenheid tot arbei den krijgt, desnoods bij een lager bestedingspatroon. Men denkt uiteraard van werkge vers- en werknemerszijde verschil lend over de vraag, hoe een 45-urén- week met vrije zaterdag te verwer kelijken is. Open overleg zal nood zakelijk zijn. Voor dat overleg en tevens voor het regeringsbeleid zal bepalend kunnen zijn het advies, dat de commissie Nationaal Inkomen (uit de Soc. Eco nomische Raad) nog moet uitbren gen. Spr. meende, dat de bedrijfstakken, In LUXOR (Vlissingen) ziet men wat er gebeurt als „De heide roept". In deze Duitse rolprent van Hans Deppe maakt men ken nis met een heel eenvoudig meis je, dat bij de oplossing van elk probleem aan de stem van haar hart gehoor geeft. Het onderwerp van de film Is dus niet zo bij zonder verrassend, het is echter uitstekend uitgewerkt door Dep pe, die voor de hoofdrollen Bar bara Rütting en Claus Holm koos. Grand (Goes) geeft nog één dag gelegenheid om te gieren en te grie zelen. Daarvoor zorgen Bud Abbott en Lou Costello, beter bekend als „de dikke en de dunne" in de rolprent „Geintjes met geesten". Over de in houd van deze kolderfilm hebben we al het een en ander onthuld in deze rubriek. DONDERDAGCYCLUS Electro (Middelburg) vertoont nog maals op veler verzoek „Die goldene Brücke" waarin Ruth Leuwerik en Curt Jlirgens zo goed acteren. Jllr- gens is in deze voortreffelijke rol prent een coureur, die na een onge luk geheel afhankelijk is van zijn vrouw. De laatste viert successen als zangeres. Een en ander leidt tot grote conflicten, daar de invalide coureur de'steun van zijn echtgenote, hoe goed die ook bedoeld is, niet wil accepteren. June Allyson, een actrice zoals ex- geen tweede bestaat, vervult de hoofdrol in „My man Godfrey", eeix uitmunde rolprent in het lichte gen re, die in haar soort voor geen Engel se film behoeft onder te doen. David Niven ziet men in deze kostelijke komedie als de typisch Engelse but ler. Te zien in Grand (Goes). „Baby Doll", vervaardigd naar een scenario van de beroemde toneel schrijver Tennesee Williams, wordt door ALHAMBRA YJissingen) op het witte doek gebracht. Karl Mal den en Carrol Baker vervullen de voornaamste rollen in deze voortref felijke rolprent, die we reeds enkele malen bespraken. waar nu reeds een verzoek om werk tijdverkorting op tafel ligt in een moeilijke situatie verkeren. De heer De Kanter stelde de vraag welk standpunt de regering mogelijk zal innemen en welke prioriteit zij zal geven aan de werktijdverkorting bo ven andere sociale desiderata. Hoewel op deze vraag geen duidelijk antwoord is te geven, achtte hij het niet onmogelijk, dat de regering de deur voor verkorting van de arbeids tijd op een min of meer brede kier zou zetten. Of dit zal geschieden zonder advies van de Soc. Economi sche Raad en dus een kwestie van eigen regeringsbeleid zal zijn, dient te worden afgewacht. Het stilzwijgen in hogere regionen, aldus spr., blijft een merkwaardige zaak. Nadat de heer De Kanter nog even het vraagstuk van de produktivi- teitsstijging had aangeroerd, die no dig is om de gevolgen van de werk tijdverkorting op te vangen, wees hij er op, dat van werkgeverszijde aan een huurverhoging meer prioriteit is gegeven. Het probleem van de arbeidstijdver- korting is, zo besloot de heer De Kanter, thans een reëel probleem, dat de aandacht ten volle waard is. Na korte discussie, sloot de voorzit ter, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, de bijeenkomst met een woord van dank aan de spreker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13