3987, Met Middelburgse gymnastiekzalen is het bijzonder droevig gesteld H. van Gorsel op voordracht voor dijkgraaf „Waterchap Tholen" nu UwKunstgebit RAAD MIDDELBURG BENOEMDE „GEHUWDE AMBTENARES" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 ONHOUDBARE TOESTAND NIET TE HANDHAVEN Raad voteerde geen krediet om het beste van de slechtste op te knappen Tijdens de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad, die maandag middag onder voorzitterschap van burgemeester hir. Joh. dö Widt gehou den werd, is nog eens duidelijk gebleken hoe slecht hét In de Zeeuwse hoofdstad gesteld is met de gemeentelijke scholen én gymnastieklokalen. Geruime tijd hebben de raadsleden dit moeilijke probleem besproken. De aanleiding er toe was een voorstel van B. en W. Oni een krediet van 18.800 ter beschikking te stellen voor het aanbrengen van een verbete ring ftan hét bij de gemeente in beheer zijnde gymnastieklokaal van dé ulo aan de Nieuwe Haven. Aan het slot van de moeizame besprekingen over dit agendapunt besliste de raad met 12 tegen stemmen dit krediet ilièt te voteren. Deze meerderheid achtte het namelijk niet Verantwoord om vöor dit „oplappen" zulk een hoog bedrag uit te trékken. Drs. Th. J. Wésterhout (p.v.d.a.) stelde het zeer duidelijk: „We raken er steeds Vér der mee in de put. Het is noodzakelijk deze zaak opnieuw té bezien en het ministerie van onderwijs er nadrukkelijk van té overtuigen, dat deze volslagen onhoudbare toestand niet gehandhaafd kan blijven". De verbetering van het Nieuwe Ha ven-gymnastieklokaal, zoals die door de meerderheid van B. en W. was voorgesteld wethouder A. J. Ka- land (c.h.) vormde de minderheid omvatte het aanbrengen van eeü buitenuitgang met de aanbouw van éen kleedruimte en een ruimte voor hét Opbergen van de toéstellen. Het bestuur der vereniging voor gerefor meerd onderwijs, dat deze ulo in stand houdt, had om een buitènuit- gang verzocht, omdat het gymnas tieklokaal alleen bereikt kan worden door de gang van de school. Dit Is dus buitengewoon hinderlijk voor het onderwijs. Verschillende raadsleden gaven hun méning over dit punt. Wethouder Ka- land verdedigde eerst zijn zienswijze, waarbij hij de voorkeur gaf aan de uitvoering van een tweede plan om 4200 te voteren voor allfeen net aan brengen van een uitgang. De wethou der verklaarde, dat de ulo-school thans als nummer één op de urgen- tielijst geplaatst is. De gemeente zou zekér kunnen volstaan met de uitvoe ring van de goedkope oplossing, om dat daarmee tegemoet gekomen wordt aan de eisen van het onder wijs. Een meerdere uitgave van ƒ11.000 achtte de wethouder onver antwoord, omdat het gymnastieklo kaal niet meer aan de gestelde eisen voldoet en een verbetering een hin dernis zou-vormen voor het verkrij gen van een nieuw lokaal. De school afbreken en het gymnastieklokaal la ten staan, zou volgens de heer Ka- land esthetisch niet verantwoord zijn. Waarom hij geen verdere ver beteringen wilde aanbrengen. Burgemeester De Widt evenwel was niet zo optimistisch gestemd over de termijn, waarin Middel burg de verwezenlijking van de plannen voor zijn gewenste gym nastieklokalen tegemoet kan zien. Volgens mr. De Widt zal er nog geruime tijd behoefte bestaan aan het lokaal aan de Nieuwe Haven. Hoewel de meerderheid van B. en W. zeker oog heeft voor de bezwa ren, achtte zij het toch verant woord het hogere bedrag te beste den. Niet afbreken De heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) gaf gaarne zijn stem aan het meerderheidsvoorstel. Daar er echter feen soulaas op dit gebied is, drong it raadslid er bij B. en W. op aan om met alle kracht en voortvarend heid te proberen de scholenbouw te CITROEN 2ov 's werelds zuinigste grote kleine autÖ Uitslag verkoping Notaris B. A. van Verre te Middel burg heeft in café Hamelink te Ar- nemuiden in het openbaar verkocht: Een huis niet erf aan de Spoortstraat 16 te Arnemuiden, groot 1 a 5 ca. Dit pand is gekocht door de heer J. van Belzen Dzn. voor 7675. KERKNIEUWS Ds. F. G. van Binsbergen uit Oudwoude overleden In de ouderdom van ruim achtenvijf tig jaar is na een kortstondige ziekte zaterdag in het diaconessenhuis te Leeuwarden overleden ds.F. G. van Binsbergen uit Oudwoude, predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Van Binsbergen was van 1925 tot 1930 predikant te Haamstede. (Advertentie) Van Nella bestellen I bevorderen. De heer J. S. Hoek (a.r.) Was van mening, dat de school zo vlug mogelijk gesloten moet worden. „Maar afbreken zou dwaasheid zijn", meende de hèer Hoek, „er zijn nog allerlei mogelijkheden óm de school tè gebruiken". Dit raadslid was dan ook van oordeel, dat volstaan kon worden met de goedkoopste oplos sing. Als de school dan ontruimd wordt, kan één der lokalen als berg ruimte gebruikt wórden. De heer C. A. Kammei'aad (v.v.d.) had een bezoek gebracht aan de ulo-school. „Ik ben er van ge schrokken, dat er nog een derge lijk gebouw in Middelburg be staat", deelde hij mee. Het V.V.D.- raadslid wilde niet al te veel kos ten spenderen voor het „oplappen" van het lokaal. Déze onhoudbare toestand achtte hij eeil goede sti mulans voor het college om te trachten goede- zalen te krijgen. „Deze stimulans hebben we echt niet nodig", interrumpeerde de burgemeester. Waarop de heer M. Wattel (a.r.) het probleem nog wat vergrootte door op te merken, dat er ook groot ge brek is aan kleedkamers. „Ophouden met deze „oplapperij" en zo snel mo gelijk tot nieuwbouw zien te gera ken", aldus stelde de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) „De zaal wordt met deze verbouwing niet groter, terwijl de urgentie voor het verkrijgen van een nieuwe ermee getorpedeerd wordt." De heer Geers verwachtte in dit verband bij de besprekingen van de begroting 1959 een programma van B. en W. over de scholen- en gymnastiekzalenbouw. De burgemeester bleef echter op het standpunt staan, dat er nog geruime tijd behoefte zal blijven bestaan aan dit gymnastieklokaal. Waarna wet houder J. W. Kögeler (a.r.) zijn bij drage leverde aan de discussies over dit omstreden voorstel. „De schóól staat op de Ui'gentielijst der gèmêeü- te", aldus stelde hij, „maar die is niét dezelfde als die van hét ministe rie. Daarbij Spreekt uitbreiding óf afkeuring een woordje mee én de Nieuwe HaVenschooi is daar niet aan toe". Nog het beste Vervolgens betoogde de heer Kö geler, dat er van de drie gèmeente- fijko gymnastieklokalen slechts één betrekkelijk goed is. „En dat is het lokaal aau de Nieuwe Ha ven de andere twee in dfe Nederstraat. en in Ververijstraat zljrt veel slechter en zouden nu reeds afgebroken moeten Zijn. Bo vendien kost een niéuw lokaal min- steiis 150.00Ö," aldus de wethou der. „We hebben nu ai Zolang met dit ge bouw gemodderd", verklaarde drs. Westerhout, „dat het nóg wel even kan totdat er éen nieUW lokaal is". De heer Westerhout kon er niet toe komen ook maar één cent aan dê Uit breiding té spenderen. „Maar wat moeten we dan doen", riep mr. De Widt bijna wanhopig uit. „Dan moeten er drié nieuwe lokalen komen en al gaan we nu mot de gehele raad naar Den Haag, dan krijgen we er nog niet één." ..Toch moeten er in de begroting financiële middelen Worden gevon den om aan deze onhoudbare toe stand een einde te maken", ver klaarde drs. Westerhout. Dat zal dan moeten gebeuren, want toen de voorzitter het voorstel in stemming gaf, werd het met 12 tegen 5 stemmen verworpen: tegen stem den de P.v.d.A. met. uitzondering van wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer (wethouder A. -J. Berenpas Was niet aanwezig), de V.V.D., de C.H.U. en de heer Hoek van de A.R.-fractie. Vóór het voorstel waren dus wethou der Kögeler en de heren Wattel, Adriaansens en A, J. Schot (s.g.p.). kan niet meer loszitten of verschuiven! DENTOFI3C «en nieuw, verbeterd en antisepti««h poeder behoeJt slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebil de gehele dag rots- vast op zijn plaste ik houden. U voelt zldi relcer en behaaglijk. DENTOFIX vootkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert bet nog heden. Verkrijgbaar in discrete, neuirale plas tic flacon», prijs t. 2,35. bij apotheken en drogisterijen. Advertentie Proef die zelf! Van Nelle's nieuwe Assam Thee Héérlijk: een echte Engelse melange, door Van Nelle samengesteld uit alleen de allerfij'nste theesoorten. Héëflijk: Van Nelle's nieuwe Assam Thee - geniet ér van met vólle teugen! VAN NELLE'S ASSAM THEE engelse melange Gemeentebestuurders van C.H. in Goes bijeen Binnenkort wellicht ook streekbijeenkomsten In „Do Prins van Oranje" to Goes heeft de kring Zeeland van de Ver eniging van Christelijk Historische Léden van Gemeentebesturen in Ne derland zaterdagmiddag een leden vergadering gehobdeii. Teneinde meer contact te bereiken zullen in de toekomst, zo deelde do voorzitter, burgemeester J. D. Jansen van 's- Heer Abtskerke, in zijn openings woord mee, oök streekbijeenkomsten worden gehouden. Problemen, waar mee gemeentebestuurders bijna da gelijks te maken hebben, zullen hierij béspfoken worden. De hoer C. j". de Waal uit Schoon- dïjke, lid van Provinciale Staten, werd bij de bestuursverkiezing in de vacature van de heer C. W. GijsouW te Groede gekozen. In de vacature wijlen mr. W. C. ten Kate werd voor zien door de verkiezing van de heer ,J. J. van Molle uit Goes. Ook dit jaar zai burgemeester Jansen de kring Zeeland weer vertegenwoordigen in het hoofdbestuur. „Nederland in dè wereldbranding". Over dit onderwerp hield lr. M. A. Geuze uit Poortvliet, lid van de Eer ste Kamer, vervolgens een causerie. Hij ging hierbij vooral in op de eco nomische machtsstrijd tussen Oost en West, waarbij hij op liet gevaar van deze koude oorlog wees. Bij de eco nomische gevolgen van deze koude oorlog ïijn onder meer de moeilijkhe den op de vlasmarkt, die zich vooral in België, Nederland en Schotland doen merken. Ook wees hij op de belangrijke machtsverschuivingen in het oosten: namelijk die van Mos kou naar Peking. In het Midden- Oosten is er een machtsverschuiving té constateren van Egypte naar Irak. Ook de economische situatie in Euro pa en dan met name in Nederland werd nog onder de loep genomen. Hij noemde onder meer de instorting van de zuivelmarkt, die toch geen catastrofale gevolgen had, omdat economen de toestand in de hand konden houden. Zo ls de afzet van kaas uitstekend, terwijl er reeds ge brek is aan koelhuisboter. (Advertentie) Van Nelle bestellen! CONCENTRATIE WATERSCHAPPEN Samenvoeging 1 januari een feit? De concentratie van Zeeuwse polders en waterschappen nadert met rasse schreden. In „Het Hof van Holland" te Tholen hebben de vertrouwensman nen van de drieëntwintig polders en waterschappen op dit eiland maandag morgen de aanbevelingslijsten opgesteld voor de dijkgraaf, de zeven gezwo renen en de vijfendertig hoofdingelanden van het nieuw te vormen water schap. Met 66 van de 95 stemmen is de heer H. van Gorsel te Oud-Vosse- meer als eerste geplaatst op de aanbeveling voor dijkgraaf. De heer A. de. Wilde te St.-Annaland verwierf 29 stemmen. De lijst van drie kandidaten^ vermeldt verder de namen van de heren C. van Dalen te Scherpenisse (tweede) en A. de Wilde te St.-Annland (derde). De bijeenkomst stond onder leiding van de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. P. C. de Cacemhroot. die met de Gedepu teerden ir. G. P. M. Dikötter te Ter- neuzen en C. Philipse te 's Heer Arendskerke naar Tholen was geko men. De concentratie van de polders en waterschappen op Tholen totaal 11.000 ha zal zeer waarschijnlijk op 1 januari zijn beslag krijgen. Aan het hoofd van het nieuw te vormen waterschap staat de dijkgraaf met daarnaast zeven gezworenen, name lijk één van elk der zeven districten en de achtentwintig hoofdingelanden van het ongebouwd en zeven van het gebouwd. Voor de benoeming van de dijkgraaf en de gezworenen maken Gedeputeerde Staten van Zeeland een aanbevelingslijst op. waarvan de be noemingen door de Kroon geschieden. De hoofdingelanden worden benoemd door het college van Gedeputeerde Staten. De vergadering van maandagmorgen had een vlot verloop. Slechts voor de kandidaten-dijkgraven moésten de stembriefjes er aan te pas komen. Had men voor iedere zetel een verkie zing moeten houden, dan zouden niet minder dan ruim 9000 stembriefjes door de handen van de heren van de twee stembureaus moeten gaan. Aan het slot van de vergadering wees de commissaris der koningin nog op het grote belang van pol derconcentratie. Hij sprak de hoop uit, dat de hoofdingelanden zich straks na vorming van het water schap daadwerkelijk met de wa terschapsaangelegenheden zullen bemoeien. De heer E. G. W. Geuze •prak tenslotte een kort dank woord, waarin hij nog een kort re sumé gaf van de totstandkoming van deze concentratie, waar men In het begin nogal sceptisch tegen over stond. Voordrachten De voordrachten zien er als volgt uit: Dijkgraaf: 1 H. van Gorsel; 2 C. van Dalen; 3 A. de Wilde. Gezworenen: District I (Stavenisse) 1 C. van Putte; 2 B. M. Buurland; 3 C. W. Groenewege. District II (St.-Annaland): 1 A. dc Wilde; 2*N. M. Hage; 3 A. Kodde: reserve: J. van Putte. District III: (Sint-Maartensdijk): 1 A. P. Geluk; 2 G. D. Kloet; 3 A. J Groenewegen. District IV (Scherpenisse): 1 C. van Dalen; 2 J. Hage Jzn.; 3 H. Rijatenbil Jzn; reserve C. Rijatenbil D. Kzn. District V (Poortvliet): C. J. van Westen; 2 J. J, Hage L. Jzn; 3 J. A van Nieuwenhuyze. District VI (Oud-Vossomcer)1. H van Gorsel; 2 P. W. C. van Westen: 3 J. Boonman; reserve A. M. van En gelen. District VII (Tholen): 1 A. J. A. Wa- gemaker; 2 C. B. Kodde; 3 J, E. van Gorsel; res. K. Geluk. Hoofdingelanden zullen er vijfender- gendijk; 1 J. C. de Rooy; 2 M. J. de Wilde; 1 C. W. Groenewege: 2 J. L. Geluk; 1 C. P. Elenbaas; 2 J. van Putte: res. M. J. de Wilde; gebouwd: 1 C. M. A. Steendljk; 2 N. C. v. d. Sltkke. District II, ongebouwd: A. Kodde; 2 L. Breure; res. H. Bvooymans; 1 J. C. Kooyman; .2 M. J. Buijs; 1 A. A. Geluk; 2 J. van Putte; res. P. Fase; 1 C. Nelisse; 2 J. L. J. van Popering; gebouwd: N. M. Hage; 2 J. A. Akker mans. res. H. Elenbaas. District III ongehouwd: 1 G- D. Kloet; 2 L. J. Vermaas: res. G. J. Hoek; 1 M. J. Mol Jzn; 2 A. L. Hage C. Gzn; 1 N. T. J. Polderman; 2 A. P. Geluk A. Wzn.; 1 baron van Tuyl van Serooskerke: 2 burg. D. C. Bouwense; gebouwd: 1 A. Gakeer; 2 A. M. Kloet. District IV ongebouwd: 1 J. Hage J. Hzn; 2 Joh. Hage Izn; res. Jac. Rijs- 1 J. Bevelander Jzn; „ONTSTELDE" MENING OVER GYMNASIUM Wijlen L. A. Schenk Werd herdacht Het Voorstel van B. en W. van Mid delburg om mevrouw M. P. Weber van Wezel met ingang van 1 januari I a.s. In vaste diénst te benoemen als onderwijzeres aau school J. heeft maandagmiddag in de raadsvergade ring de tongen in beweging gebracht. „Waarom hebben B. eli W. geen voordracht opgesteld van mee»- dan een persoon?", wilde de heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) Wetert, „zo dat de raad eventueel kan beslissen of een wel dan niet gehuwde ambte nares benoemd móet worden". De lieer A. J. Schot (s.g.p.) ging nog even verder door bezwaar te maken tegen dé benoeming van deze gehuw de onderwijzeres, omdat straks de talrijke leerkrachten dan géén kans zouden krijgen. In zijn antwoord be toogde wethouder J. W. Kögeler eveneens bezwaren te hebben tegen de benoeming van een gehuwde amb tenares. in het onderhavige geval weende de wethouder echter, dat er bijzondere omstandigheden aanwezig waren om de bezwaren te laten vallen. De heer Kögeler wees er op. dat mevr. Webcr reeds 4 jr. als tijdelijk onderwijzeres werkzaam is geweest. „In bijzonder moeilijke omstandigheden heeft zij de school geholpen", verklaarde de wethouder. „Bovendien bleek de dub bele taak van huisvrouw en onder wijzeres geen bezwaar te zijn". De wethouder meende dan ook. dat dé gemeente tegenover mevrouw Weber verplichtingen heeft. Drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) ver klaarde het op prijs te zullen stellen wanneer B. en W. In het vervolg bij het binnenkomen van sollicitaties al le „monniken gelijke kappen geven", zodat de raad een juiste beslissing kan nemen. Burgemeester mr. Joh. de Widt zegde dit toe, waarna bij de nu volgende stemming mevrouw We ber benoemd werd met 12 stemmen. Vijf stemmen werden blanco uitge bracht. Ontsteld... Voor het aanbrengen van voorzie ningen aan het stedelijk gymna sium voteerde de raad een krediet van circa 31.000. De heer J. S. Hoek (a.r.) had een bezoek ge bracht aan dit onderwijsinstituut. „En ik ben er ontstela vandaan gekomen", verklaarde hij. Na mens de commissie van financiën (Advertentie) Van Nelle bestellen I C. Hage Jzn; 1 H. Rijstenbil Jzn; 2 W. Bijl Azn; res. P. A. Kieviet Azn.; 1 G. de Wilde; 2 C. Rijstenbil D. Kzn; res. C. Geuze Jzn; gebouwd: D. Kleppe; 2 J. van Houdt. District V, ongebouwd: 1 J. J. Hage Lzn; 2 J. Vroegop Jzn; res. J. J. Dronkers; J. A. van Nieuwenhuyze; 2 P. Burgers; res. J. van Slikke J. Czn; 1 P. A. van Slikke; 2 J. de Rij ke; 1 H. M. Potter; 2 M. BulJs Bzn; gebouwd: ir. M. A. Geuze; 2 W. A. de Wilde. District VI, ongebouwd: 1 J. Boon man Azn; 2 Ad. Geluk Azn; res. A. C. P. Timmermans; I P. W. C. van Westen; 2 M. J, Bevelander; res. M. de Jonge; 1 A. A. Brooymans; 2 M. Punt; I L. J. v. d. Sande; 2 C. Buijs; febouwd: 1 A. M. van Engelen; 2 M. Buijs, ser. S. J. Polderman. District VII, ongebouwd: 1 C. W. Kodde; 2 L. J. Stoutjesdijk; res. M. H. van Oirschot; 1 J. E. van Gorsel; 2 C. W. van Dalen; res. J. L. Boot; 1 Joh. van Dalen; 2 K. Geluk; 1 M. Ver- duJt; 2 P. J. Goorden, gebouwd: 1 E. Dr van de Velde; 2 I. Hage. worden benoemd, namelijk 5 van district. De tweetallen kandida tenlijsten werden als volgt samenge steld: District I, ongebouwd: 1 B. M. Süur- land; 2 A. C. Gakeer; res. J. K. Droo- (Advertentie) Van N«U« bestallen adviseerde de heer Hoek dan ook dringend om dit voofstel aan te nemen. Op een vraag van drs. Westerhout deelde de burgemees ter meè, dat In do volgende ver gadering een nota wordt, overhan digd voor eventuele nieuwbouw Van het gymnasium. Voor dé restauratie van de Oostkerk, waarvan door de slechte toestand van de houten koepel met bekroning de kosten met 95.000 verhoogd moesten worden, voteerde de raad een aanvullend ki'ediet van 9500. Voor het verleggen van de transport leiding in de Noordweg werd 42.000 ter beschikking gestéld, voornamelijk voor het aanschaffen van nieuwe buizen en hulpstukken voor de waterleiding. De heren Adri aansens en B. A. Heöselink (v.v.d.) hadden bezwaren tegen de wijze, waarop dit Voorstel aangeboden was. De beslissing er voor was name lijk al genomen, voordat de com missie van bijstand haar oordeel er over had kunnen uitspreken. Burgemeester De Widt verklaar de, dat de beslissing door aankoop van huizen op korte termijn geen dag uitgesteld kon worden. Hij verzekerde echter, dat een volgen de maal met de adviezen van de commissie rekening wordt gehou den. Na onderzoek der geloofsbrieven werd ir. G. Kranen benoemd als nieuw raadslid voor de V.V.D. Als lid van de commissie van financiën werd aangewezen de heer C. A. Kamme- raad (v.v.d). Aan het begin der vergadering sprak de voorzitter woorden ter nagedach tenis van het overleden raadslid L. A. Schenk. De burgemeester noemde de heer Schenk een man met grote gaven, die zich op alle mogelijke ma nleren heeft ingezet voor het belang der gemeenschap. „Altijd was de heer Scheuk bereid om de helpende hand te bieden en ook als raadslid gaf hij ons vele waardevolle advie zen", aldus mr. De Widt. De voorzit ter betoogde vervolgens, dat velen de heer Schenk zullen herinneren als ambtenaar van de burgerlijke stand, in welke functie hij steeds de juiste woorden wist te vinden. Staande nam de raad enkele ogenblikken stilte in acht ter nagedachtenis van de heer Schenk. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Jaarvergadering in Goes van gewest Zeeland P.v.d.A. Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid houdt te Goes op za terdag 29 november zijn jaarverga dering. Na een bespreking van de huishoudelijke zaken spreekt het lid van de Tweede Kamer ir. S. A. Post humus over: Problemen van het weg verkeer en vervoer. In het geweste lijk bestuur van de partij zijn er ver schillende kandidaten gestéld en er moeten enkele nieuwe leclen en plaatsvervangende leden in de partij raad worden aangewezen. Uit het Jaarverslag van de geweste lijk secretaris, de heer A. J. Beren pas te Middelburg, blijkt, dat het ledental 3396 bedraagt, 'verdeelt over 55 afdelingen. Aan het Jaarverslag is toegevoegd een aantal rapporten van districten, van de Prof. Chr. Werkgemeenschap in de Partij die in verschillende streken activiteiten heeft ontplooid, en een uitvoerig ver slag van de fractie in de Provinciale Staten. Geslaagden cursus aannemer Voor het diploma aannemer van de stichting Raad van Eestuur van het Bouwbedrijf slaagden A. Buteijn uit Krabbendljke, M. de Kok en P. van Loon te Bergen op Zoom; J. Muller, St.-Maartensdijk; J. Suurland, Scher penisse; J. de Vlieger, Wemeldinge; J. v. d. Watering, Bergen op Zoom en W. Goeman, Yerseke. Zaterdag a.s. zullen aan de geslaag den te Bergen op Zoom de diploma's worden uitgereikt door de burge meester, ir. L. A. H. Peeters. Ook zul het diploma voor de cursus wegenbouw worden uitgereikt aan W. v. d. Bergh uit Bergen op Zoom en J. de Oude uit Zicrikzee. Advertentie) Van Nelle bestellen! Tijdens een vergadering van de ver trouwensmannen van de polders en ivaterschappen op het eiland Tholen werd de heer H. van Gorsel uit Oud- Vóssemeer als eerste op de voor dracht gesteld vóór de benoeming van een dijkgraaf van het water schap „Tholen". Op de foto: de commissaris der ko- ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot in gesprek met de heer Van Gorsel. (Foto PJ.OJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8