Tekort van ruim drie ton op de Vlissingse gemeentebegroting '59 Nieuw veilingcomplex St-Annaland geopend AKKERTJES" Zeeuwse Almanak JHR. MR. SCHORER TREEDT UIT DE RAAD VAN MIDDELBURG Agenda 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 FINANCIËLE MOGELIJKHEDEN VRIJ SOMBER B. en W. stelden geen investeringsplan op De 7.0 juist verschenen begroting van de gemeente Vlissingen voor het jaar 1959 geeft een tekort van f 824.298,1-1 aan. B. en W. komen in hun toelichting aan de raad tot de conclusie, dat de financiële mogelijkheden voor volgend jaar een vrij somber beeld vertonen. In het bijzonder om dat nog niet vaststaat, welke wegen zullen kunnen worden behandeld om een verhoogde gemeentefondsuitkering te verkrijgen, daar niet kan wor den gezegd in hoever het voorontwerp van wet van de „Commissie-Oud" zal worden gevolgd. Bovendien geeft ook de ontwerp-begroting van het gemeentefonds voor 1959 een minder gunstige indrnk van de mogelijk heden. „Daarom hebben wij ons, zoals voorheen gebruikelijk en dienstig Avas, thans er niet toe kunnen laten verleiden 'n investeringsplan voor '59 ter kennisneming voor te leggen", zo schrijven B. en W. aan de raad. Het college geeft wél een korte op somming van de objecten, welke dringend om uitvoering vragen. Hier bij worden genoemd: sanering van de binnenstad, vernieuwen en uit breiden van de aula op de begraaf plaats; bouw van een garage voor de reinigingsdienst; bouw van een openbare, een christelijke en een r.-k. uloschool; bouw van een r.k. lagere school; verbouw schoolgebouw Gla- cisstraat tot gemeentewerkplaats; uitvoering tweede fase bouw lagere technische school; bouw van 'n open bare, 'n chr. en een nuts kleuterschool aanleggen van straatverlichting in plan-Oost in verband met bouw van 328 woningwetwoningen; verdere vernieuwing bestaande straatverlich ting; aanschaffing van een hamer slagmolen voor de composteringsin- richting; restauratie van de Gevan gentoren en de Sint-Jacobstoren; \-erharding van het verlengde van de burgemeester van Woelderenlaan, g nieuwe uitvalsweg naar W.- ^rg; vernieuwing brug in Hoge- wrg; maken van verschillende wer ken aan de Vissershaven; verbeteren van de Badhuisstraat van Koude- kerkseweg tot Betje Wolffplein; ver nieuwen van diverse wegen met ge sloten wegdek; verschillende kapl- taalswerken \:an geringere omvang; voorbereidingen met het oog op stadsuitbreiding; bouw van een nieuw stadhuis; bouw werkplaats voor minder A'aliden; een sporthal en een clubhuis voor speeltuinverenigin gen. B. en W. zullen nagaan of het mo gelijk is, dat in de naaste toe komst met het realiseren van en kele A-an deze objecten een aan vang kan worden gemaakt. Cijfers Het totaal van de inkomsten en uit gaven van de gewone dienst be draagt f 14.389.293,10, waarin een post onvoorziene uitgaven van f 43.500. De kapitaaldienst geeft één bedrag aan uitgaven van f 48.901.921,80, aan inkomsten f 42.085.602,04, zodat er een nadelig saldo resteert van f 1.816.319,26. In dit nadelig saldo is niet begrepen het financierings krediet voor het bejaardentehuis en de bejaardenflats. Opgemerkt wordt, dat thans nog geen beslissing is verkregen op het verzoek om verhoging van het basis bedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds met ingang van 1958, wat ook voor het dienstjaar 1959 van belang is. Een dergelijke gang van zaken neemt de zekerheid v.-eg van het gemeentelijk financieel bestel en doet ons de grond missen om een vast omlijnd bestuursbeleid te voeren, aldus B. en W. Het college wijst voor deze ge meente de beschuldiging van de minister van binnenlandse zaken van de hand, dat de gemeenten in hoofdzaak zelf verantwoorde lijk zijn voor hun begrotingstekor ten. Het probleem waarvoor Vlis singen staat, kan aldus worden ge steld, dat hogere uitgaven moesten worden geraamd, zowel voor het zelfbestuur als in de autonome sfeer. Bevolkingsgroei geremd Bij de ramingen vair de uitkeringen uit het gemeentefonds speelt ook het inwonertal der gemeente een belang rijke rol. De laatste jaren konden deze ramingen jaarlijks op basis van plm. 1000 inwoners meer gesteld worden, doch mede tengevolge van vertraging in de toewijzing van bouwvolume voor nieuwe woningen, is de bevolkingsgroei op het ogen blik tot staan gebracht. De ramingen wegens algemene- en belastinguitke ring moesten daarom, evenals voor 1958, op een inwonertal van 29.000 worden geraamd. Uit een overzicht van het gemeente lijk budget sedert 1957 concluderen B. en W. dat door de kostenverho gende factoren in de bestuurssecto- ren van onderwijs en sociale zorg, zonder dat daarin van overschrijding van een redelijk voorzieningspeil kan worden gesproken, te weinig midde len uit het gemeentefonds toevloeien om een redelijk uitgavenniveau te kunnen handhaven voor de bestuurs- sectoren algemeen beheer, openbare werken e.d. Ook blijft de kapitaalvoorziening zorg geven. Zolang de regering de eis van vaste financiering voor een nieuw aan te vangen object blijft stellen, zullen ook uit dien hoofde geen nieuwe werken van enige om vang kunnen worden uitgevoerd, om dat de toegewezen leningen allereerst tot consolidatie van vlottende schuld moet dienen. Een aanzienlijk zwaardere belasting van het budget t.o.v. 1958 geven de kosten van he nijverheidsonderwijs. In het bijzonder geldt dit voor de la gere technische school en de subsidie voor de zeevaartschool en hogere technische school, waardoor per saldo een hogere kostenraming resulteert van rond 23.000. De kosten voor de lagere techn. school zijn geraamd op 345.853. Met het oog op een verdere active ring van het culturele leven in Vlisr singen hebben B. en W. de uitgaA'en ten laste van het cultuurfonds van f 7500 op f 10.000 moeten brengen. De subsidie aan de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg is ruim f 181.000 hoger geraamd dan voor 1958, waartegenover staat dat de subsidie aan het gasthuis, voor 1958 geraamd op f 52.000, is komen te vervallen. Deze verhoogde raming is voor een klein onderdeel een gevolg van de doorwerking van de jongste salaris maatregelen, doch ook een gevolg van kosten van verpleging en ver- Advertentie Hebt U nog "Akkertje»" in hul Zorg dat U altijd "Akkertjes" bij de hand hebt, snellere „Akker- tjcs"-hulp voor kriebelende, ver moeiende^ koortsige verkoud heid. Verwaarloos verkoudheid niet die geniepige griepbacillen mogen geen kans krijgen 1 Een "Akkertje" in water zacht laten worden - doorslikken - het ge neeskrachtige micro-poeder lost snel en zacht op zonder nadeel voor maag, hart cn nieren. Zo be strijdt een "Akkertje" Uw griep! flitsen uw kluchten weg! VAN :mn TOT UITBREIDING In Axel is een begin gemaakt met verbouwing en uitbreiding van de r.-k. lagere school. Een groot deel van de kelders, waarin een centrale verwarmingsinstallatie zal worden aangebracht, is nu gereed en bin nenkort hoopt men ook de boven bouw te kunnen opleveren. HOOFDKAMER Zonder iets af te willen doen aan de gloriedie thans „De Camere van Rhetorica „De Transfiguratie" jn Hulst omstraalt, nu deze Camere vanuit Gent is benoemd tot ,JIoofd- kamer voor Zeeland", en ook zonder iets af te willen doen aan de glorie van het ook in Zeeland verschijnen de Brabantse katholieke dagblad dat de primeur M'i deze benoeming bracht toch gaarne een enkele kanttekening. Die „Cameres" zijn heel oude instel lingen, maar in het Belgisch Vlaan deren met name nog altijd bloeiend. Zo is er in Gent. de hoofdkamer „De Fonteyne" en die heeft nu zo la zen vAj in genoemd dagblad van haar oude rechten gebruik gemaakt door de kamer te Hulst te benoemen tot ^Hoofdkamer voor Zeeland". De Hulsterse Camere heeft nu het recht over te gaan tot heroprichting van andere, in de loop der eeuwen ver dwenen kamers. Hetgeen naar onze, bescheiden mening een even mooie als zware taak genoemd mag worden, want een „Camere van Rhe torica" stamp je niet zo maar uit de grond. Maar één troost is er toch, want in datzélfde dagblad lazen wij, dat die van Hulst zich -nu hoofdka mer mogen noemen over veertien kamers. Zij het dan, dat die veertien kamers verdvjenen zijn, zoals het blad, onder toevoeging van het be grijpelijke woordje „helaas", nog tvist te mélden BUIS BRAK In Burgh sprong vrijdagavond om streeks half tien een buis van de hoofdleiding, die de Meeldijk in deze gemeente van water voorziet. De toevoer moest worden afgesloten, totdat het euvel weer hersteld was, hetgeen in de loop van zaterdag ge beurde. Daarna kon men de kraan weer naar believen open draaien... VOOR DE RADIO Voor de tweede maal binnen korte tijd ontving de mond-accordeonver eniging „Semper Gaudéte" te Clinge de uitnodiging om op te treden voor Belgische gewestelijke radio-om roep. Onder leiding van de directeur, de heer J. Mannaert uit Hulst, is een aantrekkelijk programma samenge steld, dat vanuit de studio in Has selt zal worden uitgezonden. REUZENSNOEKEN Sportvissers in Clinge deden e\'eneens van zich horen, zij liet niet via de radio, maar dank zij enkele opmerkelijke prestaties. Zo verschalkte de heer D. Smit een snoek van 115 cm, met oen gewicht van 10,6 kg; terwijl de héér P. v. Driessche uit het Bel gische St. Niklaas voor een pre sentje op snoekgebied zorgde met een exemplaar van 1.21 meter lengte en een gewicht van niet minder dan 14 kg PROEFVERLICHTING In Renesse zorgde de P.Z.E.M. aan de Hogezoom en Wilhelminaweg voor een T.L.-proefverlichtlng, waar bij de masten dichter bij elkaar wer den gezet dan tot nu toe het geval was. Men ls benieuwd zo meldt onze correspondent of nu inder daad het besluit zal vallen om tot deze manier van verlichting te be sluiten. Zékerheid heeft men nog niet; die kreeg men in Renesse ove rigens wel ten aanzien van de klok in de kerktoren, die na ruim drie weken stuk to zijn geweest ge repareerd werd en die nu weer nauw keurig de juiste tijd vermeldt. oliehaarden (£sso) petroleum DE HJMRDOLfE met het hoogste rendement zuinig - geen roef - meer warmte zorging van personen voor rekening van deze instelling in inrichtingen Tevens worden de bijdragen, welke thans een aantal verpleegden in het nieuwe bejaardentehuis ontvangen, ten laste van deze post gebracht. Een begroting van dit tehuis voor 1959 zal binnenkort aan de raad worden voorgelegd. De exploitatie van het Internaat van de De Ruyterschool blijft steeds zor gen baren. Het is niet mogelijk de kapitaalslasten van de destijds geda ne investeringen uit 'n sluitende ex ploitatie op te brengen. Daar het rijk thans eist, dat het gemeentelijke aandeel (25 procent) in de lonen en sociale lasten van de bij de gemeen telijke sociale werkplaats geplaatste hoofd- en handarbeiders, ook ten volle door de gemeente gedragen wordt, moet hiervoor een bedrag van f 36.634 op de begroting worden op gevoerd. De algemene uitkering uit het ge meentefonds wordt geraamd op 2.229.520 (vjï 2.184.606), de be lastinguitkering op 540.768,80 (vj. 545.262). Het saldo van nog niet ar- feloste geldleningen beloopt een be- rag van 30.122.784. Het geraamde begrotingstekort van ruiirr/ 324.000, is plm. 36000 ho ger dan voor 1958. RUIMTEGEBREK WERD OPGEHEVEN: De land- en tuinbouwverenigïng „Velling St.-Annaland en Omstreken", die haar omzet de laatste jaren tot rond anderhalf miljoen gulden heeft zien stijgen, is sedert maandagmiddag in het bezit van een prachtig en uiterst doelmatig veilingcomplex. Ruim achtentwintig jaar hebben de telers hun produkten verhandeld in het oude gebouw aan de Haven, waar het ruimtetekort zich leder jaar meer deed voelen. Toen eenmaal vast kwam te staan, dat uitbreiding van de bestaande veiling niet aan het beoogde doel beantwoordde, werd besloten tot nieuwbouw. Het nieuwe veilinggebouw, aan de Lange Weg gelegen, kon gisteren officieel worden geopend. De plechtigheid werd verricht door de voorzitter van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, de heer M. Prins, die in zijn openingsspeech een beschouwing hield over de plaats van de Nederlandse tuinbouw in de toekomstige Euromarkt en vrijhandelszone. Spreker stelde daarbij vast, dat hier A'oor ons land vele mogelijkheden liggen en in dat verband prees hij de ijver van de St.-Annalandse telers, om, zoals hij dat noemde, „np to date" te blijven en een nieuwe veiling te bouwen. Telers blijven „up to date" De heer Prins had er eerst aan her innerd, dat reeds een langdurige en prettige samenwerking bestaat tus sen het bestuur van de veiling St.- Annaland en hét Centraal Bureau. Er zijn na de oorlog vele veilingcom plexen in ons land verrezen, hetgeen, overigens noodzakelijk was in ver band met het feit, dat het veiling apparaat niet alleen verouderd, maar ook slecht en gebrekkig was, merk te hij op. De heer Prins ging vervol gens nader in op de betekenis van de Nederlandse tuinbouwveilingen, speciaal met het oog op de Euro- markt en de vrijhandelszone. „We zullen ons moeten aanpassen en een plaats moeten zoeken in dit geheel, dat geldt ook voor de cultuur hier in St.-Annaland vroege aardappe len en uien aldus spreker. Nog meer dan thans het geval,-is zal de Nederlandse tuinbouw zich moeten specialiseren." Dan zijn er volgens spreker mogelijkheden ge noeg om net buitenland en met na me de omliggende industriegeblfer den van onze produkten te voor zien. Zeker is dat het geval, wan neer de telers worden bijgestaan, door een goed functionerende eri goed geoutilleerde veiling, zo meende hij. Vervolgens zette de heer Prins de sirene van de vei ling in werking, waarmede hij de officiële openingsplechtigheid had verricht. De nieuwe veiling,, die 85 meter lang is en 22 meter breed, bestaat uit een Aan dé Langeweg te Sint.-Anhaland is een prachtig veilingcomplex ver rezen dut maandag officieel is ge opend. (Foto P.Z.C.) kantoor, een afmijnzaal, een enorme sorteerhal en een opslagruimte. In de loop van haar achtentwintig jarig bestaan heeft de veiling zich enorm uitgebreid. Zo bedroeg de om zet in het eerste jaar na de oprich ting circa 80.000 en 25 jaar later ruim één miljoen gulden. 1956 was een topjaar met een omzet van bijna 2 miljoen gulden. De voorzitter van de veiling St.- Annaland en Omstreken, de heer C. J. J. Kooyman sprak tijdens de gis termiddag in de sorteerhal van de nieuwe velling gehouden bijeenkomst een begroetingswoord tot de vele ge nodigden, die uit vele delen van Zee land en ook uit andere provincies naar dit Thoolse dorp waren geko- ,men om de opening bij te wonen. Hij kon o.a. begroeten het college van B. en W., tal van vertegenwoordigers van landbouworganisaties, plaatselijk én provinciaal, en de rijkstuinbouw- consulent, ir. J. J. van Hennik uit Goes. Hierna hield de heer Prins zijn officiële openingsspeech, waarna ve len van de gelegenheid gebruik maakten het bestuur van de veiling met de nieuwe aanwinst të compli menteren. De heer J. F. Brooijmans, ere-voor- zitter, wees in zijn toespraak op de grote vlucht, die de veiling van St.- Annaland heeft genomen. Burgemees ter J. v. d. Bos zeide er trots op te zijn, dat St.-Annaland thans een der gelijk fraai bedrijfsgebouw rijk is. Hij herinnerde eraan, dat de aard appelen van dit Thoolse plaatsje in A'ele streken van Nederland als de beste gelden. Burgemeester v. d. Bos verklaarde voorts, dat het gemeente bestuur gaarne zijn medewerking had gegeven bij de bouw van dit voor St.- .Annaland zo. belangrijke project. Na mens de gemeente bracht, hij het be stuur zijn fèlicitatlófl over. De directeur van het Uitvoer Cen traal Bureau voor tuinbouwproduk- ten,- de heer P. H. W. Klamer noem- WEGENGS DRUKKE WERKZAAMHEDEN Bedankt als wethouder én als raadslid Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer van Middelburg heeft zich in verband met uitbreiding van zijn werkzaamheden, genoodzaakt gezien om met ingang van 15 december a.s. zijn functie als wethouder en ge meenteraadslid der Zeeuwsehoofd stad ter beschikking te stellen. Deze mededeling, welke voor het meren deel van de raadsleden volslagen on verwacht kwam, deed de heer Scho- rer aan het eind van de rondvraag in de raadsvergadering van maan dagmiddag. De heer Schorer verklaarde, dat de voor hem toegenomen werkzaamhe den zijn verblijf in het buitenland dermate noodzakelijk maken, dat hij gemeend heeft het wethouderschap en zijn werk niet langer meer te kunnen combineren. Na deze mededeling dankte jhr. mr. Schorer het college van B. en W. en de raadsleden, met wie hij zitting in de raad had, hartelijk voor de pret tige wijze, waarop hij met hen sa mengewerkt heeft. Burgemeester De Widt verklaarde het te betreuren, dat de toegenomen werkzaamheden voor de wethouder aanleiding zijn geweest om dit besluit te nemen. Mr. De Widt dankte de heer Schorer uit naam van de gehele raad voor hetgeen hij als wethouder voor de Zeeuwse hoofd stad verricht heeft. De heer Schorer is op 12 augustus 1909 te Utrecht geboren, in welke Vragen van Statenlid Van Oorschot Over mededelingen van lid Ged. Staten Het lid der provinciale staten, de heer L. P. van Oorschot (p.v.d.a.) heeft aan Ged. Staten de volgende vragen gesteld: 1. Hebben Ged. Staten kennis ge nomen van de mededelingen van het lid van hun college, ir. G. P. Dikötter, in een vergadering te Hulst op 18 oktober 1958, zoals deze in de pers zijn gepubliceerd, alsmede van de reacties daarop van de beide kamers van koop handel in Zeeland? 2. Kunnen Ged. Staten mededelen of de uitlatingen van het lid van hun college, ir. Dikötter, juist zijn en of deze het standpunt van hun college weergeven Oesterverzending over de maand oktober De oesterverzending vapult Yerseke over de maand oktober '58 was als volgt: Nederland 233.479 at (V. J. 241.890 st.) België 3 383.530 st. (V. j. 2.425.917 st.j Engeland 170500 at. (v. J. 104 850 st.) Duitsland 207.893 st. (v. j. 163.866 st.) Div- landen 99.984 st. (v. j. 82 996 st.) Totaal 3.085.388 St. (V. J. 8.019.327 st.) Heropening van verbouwd kantoorgebouw Op zaterdag 29 november zal het ver bouwde kantoorgebouw van de Vlis singse Nutsspaarbank aan de Coosje Buskenstraat te Vlissingen officieel in gebruik worden genomen. Advertentie i de Tholen in zijn toespraak de baker mat van kwaliteits-uien. Eveneens voerden het woord de heren P. J. Noom, voorzitter van de groep Scher- penisse van de velling St.-Annaland, A. J. Groenewege, namens de Z.L.M., C. J. C. Boot, namens de plaatselijke Boerenleenbank en C. P. Hage, na mens de plaatselijke landbouwver- eniging „Landbouwbelang". Woord voerder van het velingpersoneel was de heer A. J. Duijzer, die een klok aanbood. Tenslotte brachten nog ge lukwensen over wethouder J. Goede- gebuure, de heer C. van Hout te Scherpenisse, sprekende namens de kopers en do vice-voorzitter van de veilingvereniging „Zuid-Bcveland" te Goes, de heer C. Nijsse. gemeente hij het christelijk gym nasium bezocht en daarna de rijks universiteit. In 1934 werd jhr. Schorer mr. in de rechten. Na zijn komst naar de Zeeuwse hoofdstad werd de heer Schorer in 1946 be noemd tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland, in 1949 tot lid van de gemeenteraad voor de P.v.d.A., waarna hij in 1953 be noemd werd tot wethouder van de Zeeuwse hoofdstad. Op 12 oktober 1956 werd de heer Schorer be noemd tot lid van de Eerste Ka mer. Van zijn bestuursfuncties noemen wij ónder meer lid van het dagelijks bestuur der stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, lid van het bestuur voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, terwijl hij van 1946 tot 1949 lid was van de Gene rale Synode van de Ned. Herv. Kerk. Zoals reeds opgemerkt, kwam dit besluit voor de raadsleden onver wacht. Zodoende had de P.v.d.A.- fractie uiteraard nog geen enkel contact gehad over de benoeming van een opvolger. De fractie-voor zitter, drs. Th. J. Westerhout, gaf in antwoord op onze vraag als zijn mening te kennen, dat hij het niet waarschijnlijk acht, dat het colle ge van B. en W. na 15 december a.s. teruggebracht zal worden tot drie wethouders. Over 'n eventuele P.v.d.A.-kandïdaat kon de heer Westerhout echter nog niets defi nitiefs meedelen. Kolendampvergiftiging in Breskens: een dode In Breskens Is eind vorige week een tachtigjarige bewoonster van een huis aan de Philips A'an Kleefstraat door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. ïn dezelfde nacht werden in nog twee Breskénse ge zinnen verschijnselen A-an kolen dampvergiftiging geconstateerd. Mejuffrouw S. U, die alleen een huis in de Philips van Kleefstraat be woont, werd 's morgens door de bu ren gemist. Deze waarschuwden fa milieleden, die de deur openbraken en het huis binnendrongen. Mejuffrouw L. bleek overleden te zijn. Toen enkele zoons van de familie P. J. uit de Hulludwarsstraat 's avonds laat thuis kwamen, wekte de hond met zijn geblaf de andere leden van de familie die reeds naar bed waren gegaan. Deze laatste waren reeds onwel geworden. Ook hier was spra ke A'an kolendampvergiftiging. De heer G.V., die aan de Boulevard in Breskens woont, vond bij zijn thuiskomst zijn echtgenote bewuste loos in de gang liggen. Ook hier was kolendamp de oorzaak van het ongeval. Vergadering van Chr. Bouwvakarbeiders De Nederlandse Christelijke Bouw vakarbeidersbond hield maandag een druk bezochte gewestelijke vergade ring in „De Korenbeurs" te Goes, die onder leiding stond van hoofdbe stuurder C. A. Bakker uit Utrecht. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over de sedert 1 juni 1958 in werking getreden collectieve arbeids overeenkomst. De vergadering was van mening, dat de groepsindeling van de bouwvakkers niet erg geluk kig is gekozen, hetgeen in bepaalde gevallen tot onderwaardering van het werk leidt. Medegedeeld werd, dat men zich met deze kwestie bezig houdt en dat naar een betere oplos sing wordt gezocht. Unaniem waren de aanwezigen van oordeel, dat de contributieverhoging inderdaad nood zakelijk was. Ter vergadering was tevens aanwezig de districtsbestuur der. de heer K. Zuidema uit Bergen op Zoom. VANDAAG. Middelburg Electro: „Sergeant Zack", 19 en 21.15 uur. Restaurant Wöhler: Verg. Waterleidingmij. Midden Zee land, 19.30 uur. Bogard/.aal: Verg. Christen Vrouwen Bond, 20 uur. Gou den Poorte: Verg. Humanistisch Ver bond, 20 uur. Hotel De Burg: Bazaar Tesselschade Arbeid Adelt, 11—17 uur, Nederlands Koffiehuis: Verg. Rode Kruis, 20 uur; Verg. Christelijke kweekschool, 17 uur; Districtsverga dering Biljartclub, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Jacht zonder genade", 19 en 21 uur, 18 j. Luxor: „Als de heide roept", 20 uur, 14 j. Kunsthandel Bikker: Expositie Schil derijen van Bram Pihl, 9—12.30 en 14— 18 uur. Hervormd Verenigingsge bouw: Vergadering A.B.V.A., 20 uur. A.N.M.B.-gebouw: Voorlichtingsavond Vlissingse Bestuurdersbond, 20 uur. Ariënsgebouw: Vergadering Mara thon, 20 uur. Goes Grand: „Geintjes met geesten", 20 uur, a.l. Prins van Oranje: .Teugri- bijeenkomst. Christelijke Besturcn- bond, 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2