Gerestaureerde Gasthuiskerk van Zierikzee weer in gebruik REIZIGERSVERVOER R.T.M. OP SCHOUWEN LIEP WAT TERUG RYNBEMDE'S AFWATERING VOOR VRIJE VAN SLUISMILJOENENPROJECT STEMMEN UIT DE KERKEN RDTERSEPT 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 NOVEMBER 1958 NA MEER DAN NEGEN JAAR Herstel van middeleeuws bedehuis kostte 340.000.... D® middeleeuwse Kleine- of Gasthuiskerk van Zierikzee het tweede her vormde bedehuis in deze stad is weer in zijn oude glorie hersteld. Meer dan negen jaar heeft de restauratie van deze kerk geduurd en in die tijd Is de Gasthuiskerk van binnen en buiten geheel vernieuwd. Thans is Zie rikzee een prachtig monument rijker, dat mede dank zij veler steun voor het nageslacht bewaard kan blijven. De totale restauratiekosten beliepen ruim 340.000.exclusief de verwarming, de stoffering en het inrichten van de beurs, die gelijkvloers met de kerk ligt en onder de overkapping valt. Tijdens een vrijdagavond in de Gasthuiskerk gehouden bijzondere dienst is het gebouw officieel overgedragen aan de kerkeraad, waarbij tal van sprekers van hun grote dank gewaagden jegens God. Het Is een lange weg geweest, die uiteindelijk tot dit resultaat heeft ge leld. Negen jaar heeft een deel van de hervormde gemeente van Zierikzee in het verenigingsgebouw de kerkdien sten bijgewoond. Restauratie van dit veertiende eeuwse gebouw was drin gend noodzakelijk. Tien jaar geleden moest het bedehuis gesloten worden wegens gevaar voor instortingen. Met tal van instanties werd over- leg gepleegd voor algehele ver nieuwing en in de zomer van 1949 kon hiermede een begin worden gemaakt. De restauratie stond on der supervisie van monumenten zorg, want deze instantie be schouwde de kerk overigens zeer terecht als een monument. Ook de toren van de kerk, die van de gemeente is, werd hersteld. Tijdens de dienst van gisteravond waren vele van de 800 plaatsen in de kerk bezet. Ds. C. Bezemer, Neder lands hervormd predikant van Zie rikzee, sprak een welkomstwoord, waarin hij naast vertegenwoordigers van Monumentenzorg, net ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en het rampenfonds o.a. welkom heette, burgemeester mr. F. Th. Dijkmeester en zijn echtgenote, wethouders en raadsleden der ge meente, afgevaardigden van de pro vinciale kerkvergadering, de classis en de ring, alsmede verschillende ver tegenwoordigers van kerkeraden uit andere gemeenten en van de zuster kerken. Hij toonde zich bijzonder ver heugd met de heropening van het be dehuis. .Hierdoor is het stadsbeeld van Zierikzee weer verrijkt met een prachtig monument", zei ds. Bezemer. Dankwoord De president-kerkvoogd, de heer A. J. Groenendijk, bracht vervolgens dank aan allen, die bij de totstandko ming van de vernieuwde kerk hun medewerking hebben verleend. „Naast God zijn wij vele instanties onze dank verschuldigd", zei hij. De heer Groenendijk herinnerde aan de on misbare medewerking van Monumen tenzorg, het rijk, de provincie en de gemeenten. Ook bracht hij hulde aan het rampenfonds, dat na ae februari vloed van 1953 met de restauratie werd geconfronteerd. Ook dë restaurateurs zelve, de archi-, tect als de ontwerper van de plannen en de aannemer, de opzichters en de werklieden als de uitvoerders, zeide hij zeer erkentelijk te zijn. Voorts dankte hij de restauratiecommissie van de Ned. Hervormde Kerk voor haar medewerking en adviezen. Tenslotte herinnerde hij er aan, dat het gebouw niet alleen in uiterlijke staat is verfraaid, maar ook dat dank zij vooral de medewerking van de ge meenteleden het interieur van de Gasthuiskerk geheel is vernieuwd. De adviseur van het rampenfonds, de heer W. J. A. H. van Berkel, ge waagde in zijn toespraak van de prettige contacten met de kerkvoog dij. Toen het rampenfonds eerst na 1953 met het herstel van de kerk werd geconfronteerd, kon ook van deze zijde een bedrag worden ver leend. Hiervan Is een verwarmings- installatie van rond 21.000 ge plaatst. Past bij sfeer.... Namens het moderamen van de Ge nerale Synode der Nederlands Her vormde Kerk bood ds. J. Swaak uit Burgh zijn felicitaties aan, waarna 't woord werd gevoerd door ouderling M. Krijger te Bruinisse, namens de provinciale kerkvergadering, ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk, na mens de classis en de ring, ds. J. P. van Roon, tot voor enkele jaren pre dikant van de hervormde gemeente In Zierikzee, mr. W. H. Vermaas te Middelburg namens het provinciale college van toezicht op net beheer der Kerkelijke goederen en fondsen van de hervormde gemeente in Zee land en de heer Van Oeveren namens de afdeling Zeeland van de Vereni ging van Kerkvoogdijen. Vervolgens was het woord aan de oud-secretaris ontvanger, de heer P. de Bree, die in een korte speech herinnerde aan de beginfase van de restauratie, die vele moeilijkheden met zich heeft meege bracht. Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, die er op wees," dat ook van gemeentewege de restauratie van dit eeuwenoude kerkgebouw is toege juicht. „Architectonisch is het een prachtig geheel, zodat het past bij de sfeer van Zierikzee", zo betoogde hij. Verheugd toonde de burgemees ter zich over het feit, dat ae kerk binnen enkele jaren de beschikking zal hebben over een nieuw orgel. Hij overhandigde één der berkeraadsle den tenslotte de kanselbijbel, die tij dens de restauratie in het stadhuis werd bewaard. Tenslotte was het moment aangebro ken, waarop de gerestaureerde kerk officieel werd overgedragen aan de kerkeraad, waarna de eigenlijke dienst een aanvang nam. Voorganger was ds. Bezemer. die preekte naar aanleiding van Ps. 3 9 „Het Huis is des Heren, Uw zegen is over Uw volk". Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter overhandigt één der kerkeraads- leden de kanselbijbel. (Foto P.Z.C.). Nieuw orgel voor herv. Gasthuiskerk Zierikzee. De hervormde Kleine- of Gasthuis kerk van Zierikzee zal over vier jaar de beschikking krijgen over een nieuw orgel, waarvoor het Nationaal Rampenfonds gelden beschikbaar zal stellen. Dit deelde de adviseur van het Ram- gïnfonds, de heer W. J. A. H. van erkel, mede tijdens de vrijdagavond in de kerk gehouden bijzondere dienst ter gelegenheid van de herope ning van dit pas gerestaureerde be dehuis. Het orgel dat thans in de kerk staat opgesteld, Is enige tijd ge leden voorlopig hersteld; een alge hele restauratie bleek niet meer te kunnen worden uitgevoerd. Tot on geveer 1963 zal het oude orgel dus nog dienst moeten doen. Erepenning stad Zierikzee voor A. J. Groenendijk. President-kerkvoogd hervormde gemeente. Tijdens de vrijdagavond ter gelegen heid van de heropening van de Klei ne- of Gasthuiskerk te Zierikzee ge houden dienst, is de president-kerk voogd, de heer A. J. Groenendijk, onderscheiden. Uit handen van bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester mocht de heer Groenendijk de ere penning in zilver van de stad Zie rikzee in ontvangst nemen. Hij ont ving deze penning voor het vele en belangrijke werk, dat hij voor de restauratie yan de hervormde Gast huiskerk heeft gedaan. JAARVERSLAG 1957: Veerdiensten gaven evenwel toeneming over vervoerscijfers te zien. Uit het Jaarverslag over 1957 van de Rotterdamse Tramweg Maatschap pij blijkt, dat het reizigersvervoer op Schouwen-Duiveland in dat Jaar ten opzichte van 1956 met 0.1 procent afgenomen is. Deze teruggang hoe wel uiterst gering wijst op een terugloop van het vervoer nu het eiland na de ramp van februari 1953 weer een normaal aanzien heeft gekregen. De veerdiensten gaven evenwel een hogere opbrengst te zien en dat is voornamelijk een gevolg van de toeneming van het vervoer, aangezien hier de tarieven niet verhoogd werden. De directie verwacht, dat het ver voer van reizigers in het R.T.M.-vervoersgebied constant zal toenemen door de in uitvoering zijnde werkzaamheden voor het Deltaplan. De verlies- en winstrekening van de, R.T-M. geeft bij een totaal aan acti va en passiva van f 735.314,03 een voordelig saldo aan van f 14.000. De raad van commissarissen stelt de aandeelhouders voor om de balans en de verlies- en winstrekening vast te stellen en tevens te besluiten om een dividend van f 14.per aandeel van f 1000.en van f 3.50 per onderaan deel van f 250.uit te keren. In het verslag wordt tevens opge merkt, dat het afgelopen jaar voor de R.T.M. een moeilijk jaar geweest is door de omschakelinr J~ op auto-exploitatie. I- Hoekse Waard en Goeree-Overflak- de groepen kee kon deze omschakeling nog niet worden afgesloten en ook in 1958 zal dit niet het geval zijn. Daarna zullen nog garages moeten worden gebouwd en emplacementen moeten worden gewijzigd, terwijl tevens enkele baan- gedeelten moeten worden opgebro ken. omdat dit alles eerst kan ge schieden in samenwerking en in over leg met de betrokken autoriteiten en instanties. Bovendien lijden de auto bussen meer dan noodzakelijk, om dat er nog geen behoorlijk onderdak is. Wat de vloot van de maatschap pij betreft wordt opgemerkt, dat in 1957 evenals trouwens in 1958 verschillende grote reparaties verricht moesten worden, die ir feite gelijk te stellen zijn niet in vesteringen. In de veerdienst Zij- pe-Numansdorp-haven werd met veel succes in juli en augustus tussenvaart ingelegd, die in behoefte van de vaka de Een pittige 'jonge' jonge White Libel f 8.35 jon je Schiedammer f 750 per literfles Goese fruitfee op gala avond in Bergen op Zoom. De Goese fruitfee, mej. Van Willigen, en een tweetal hofdames hebben met hun aanwezigheid de gala-avond op geluisterd, die de rolschaatsvereni- ging „Lucky Rolling" vrijdag gaf in hotel Mulders te Bergen op Zoom. Zij werd officieel verwelkomd, waar bij de benjamin van de vereniging, de zesjarige Marga Peter de fruitfee en haar gevolg bloemen aanbood. Zeer erkentelijk voor deze hulde bood de fruitfee een Zeeuwse attentie aan in de vorm van een kist fleurige ap pelen. De gracieuze rolschaatsshow, die tij dens deze avond werd uitgevoerd, was ingestudeerd ondér leiding van prof. A. Lieben uit Antwerpen. slot van pag. 1) reiken of althans zo dicht mogelijk te benaderen". En die „praktische mogelijkheden" zijn dan: het aan brengen van stuwen en stuwtjes, on- derbomaling, verbreden van de hoofd-watergangen en de watergan gen in de polders zelf. En over dat laatste deed de cultuur technische dienst bij de „nadere stu die" al spoedig een uiterst belang rijke ontdekking. Om de „waterba lans" zo goed mogelijk in evenwicht te houden, kan men in het algemeen stellen, dat door al die watergangen ongeveer 8 kubieke meter water per minuut per 100 ha moet kunnen wor den afgevoerd. Van deze stelling ging men ook uit bij de vroegere plan nen, waaraan de bekende 25 miljoen gulden besteed zouden moeten wor den. Maar de cultuur-technische dienst ontdekte, dat de afvoer van overtollig water... minder kan zijn in West-Zeeuwsch Vlaanderen: 6 ku bieke meter per minuut per 100 ha. Gevolg? De watergangen hoeven niet zo aanzienlijk uitgebreid en vergroot te worden als aanvan kelijk werd aangenomen Men kwam tot die ontdekking omdat de situatie momenteel toch niet zo slecht is, als wel verondersteld mocht worden met de huidige slo ten en watergangen! Nog grilliger! Het was niet de enige ontdekking die men deed. Zo kwam aan het licht, dat het gebied gezien als een kaart, waarop alleen de ge wenste grondwaterstanden staan aangegeven nog grilliger is dan men vermoedde... Men deed deze ontdekking aan de hand van een hoogtekaart, gemaakt door de tech nische dienst van het Vrije van Sluis, en een bodemkaart, gemaakt door de stichting voor bodemkartering, als mede aan de hand van talrijke proe ven ter plaatse. En zo ontdekte men bij dit onder zoek dat zich overigens tot ge heel West Zeeuwsch-Vlaanderen uit strekte zo'n reusachtige variatie in gewenste grondwaterstanden, dat het welhaast duidelijk is, dat overal de ideale toestand nooit te bereiken is. Praktisch is dat onuitvoerbaar „We zullen dan ook water bij de wijn moeten doen", zegt de heer Frieling. Maar wel was het mogelijk al die waterstanden in zes h zeven groepen in te delen, waardoor het mogelijk is een „ideaal gemiddelde" te halen. Slot van pag. 3) nen niet alleen maar uiterlijke gif ten, maar ook met troostelijke rede nen uit het Woord van God moesten komen. Het diaconaat is tegenwoordig in een heel ander stadium gekomen. Van een bedeling in geld is bijna geen sprake meer. Des te meer is naar voren gekomen die andere kant, die men vroeger ook wel kende, maar die toch meer op de achtergrond bleef. Wat do diaeonic doet, is dienst aan de gemeente om Christus wil. Het diaconaat, zegt prof. Ras- ker, moet de vermaning van het pastoraat aanscnouwelijk maken. In een daad moet vóór ons komen te staan, datgene wat ons in de predi king van het Evangelie gezegd wordt. De gemeente van Christus, die Avondmaal viert, zit als een ge zin rond de tafel. Maar ook buiten Ms &ee£-tJeel es... voor mond- én keelontsmetting vakantiegangers bleek te voorzien. Het groepsvervoer van de R.T-M. steeg in opbrengst met 72 Deze stijging is echter tijdelijk, namelijk voor zover betreft het vervoer van arbeiders, werkzaam in de havens. Op Schouwen-Duiveland is groeps vervoer geheel weggevallen door ge brek aan aanbod. De opbrengst van de huurreizen met autobussen op het Zeeuwse eiland steeg evenwel met 26.7 Wat de investeringen betreft, Komt alleen het wachtlokaal met milkbar t~ Anna Jacobapolder hierop voor, een voorziening, die dringend nood zakelijk was daar aan deze zijde van hot veer Anna Jacobapolder-Zijpe geen enkele accommodatie aanwezig was, noch voor reizigers, noch voor het walpersoneel. Do gebouwen be treffen twee dienstwoningen te Burgh waarmee de omschakeling op Schou- wen-Duiveland kon worden afgeslo- 1 ten. Voorts daalde het vervoer van suikerbieten, omdat geen railverbin dingen meer bestaan met de suiker fabrieken. Van Schouwen-Duiveland uit werd 550 ton beetwortelen met trailers naar de suikerfabriek in Dln- teloord vervoerd. Vooruitgang In het algemeen ging het ver voer van de veerdiensten nog voor- N.C.V.B. gewest Zeeland vergaderde te Goes Dinsdag werd in „De Prins van Oranje" te Goes de gewestelijke ver gadering gehouden van de Neder landse Chr. Vrouwen Bond gewest Zeeland, onder leiding van mevrouw N. Homburg-Hoekveld. Na de gebruikelijke opening en be groeting hield de presidente een me ditatie naar aanleiding van het ge- lezene uit Ezra 7 1-10, waar zij Ezra ten voorbeeld stelde in het on derzoeken van Gods wet en het trach ten om die te volbrengen. Daarna werden mededelingen en voorstellen van het hoofdbestuur be handeld, waarhij onder meer behan deld werden de richtlijnen van het Magdalennfonds en Vrouwen-wereld- gebedsdag. Deze laatste zal dit jaar gehouden worden op 13 febr. 1959. Voorts werden nog enkele punten behandeld, zoals Cefa, gratis spreek beurten. nieuwe regeling voor con tributie-afdracht en nieuwe winter- onderwerpen. Na de pauze gaf mevrouw R. v. Ben- nriïom-v. Vliet een verslag over het werk in de V.V.H. Na de rondvraag en het slotwoord van de vice-president, mevrouw La- ban, werd de vergadering met dank gebed gesloten. dan ook niet in alle onderdelen. Op het veer Zijpe-Anna Jacoba polder steeg het aantal passagiers hoewel het nog steeds ongeveer 20.000 beneden het topjaar 1955 bleef van 564.121 tot 591.734 Het aantal personenauto's bloei' toenemen, zelfs in aanzienlijke mate, namelijk met 16.000 terwijl het aantal vervoerde vrachtauto s constant bleef. Autobussen en mo torrijwielen blijven nog altijd ach ter bij 1955, bepaald tengevolge van het af ipen der werkzaamhe den, die verband hielden met het herstel van de schade, ontstaan door de watersnood, Het vervoer van passagiers op de veerdienst Zijpe-Numansdorp-haven steeg door de derde vaart in beide richtingen gedurende de zomermaan den aanzienlijk. In juli 1958 bleek, dat de voor deze drie vaarten ge maakte reclame vruchten begon af te werpen. de maaltijd zal moeten blijken, dat de leden van een gezin bij elkaar behoren; dat ze voor elkaar staan; dat ze in nood elkaar niet in de steek laten. Zo zal het ook moeten zijn met een gemeente die het Avondmaal viert. De leden van dit gezin zullen voor elkaar moeten staan. En zo zijn we weer terecht gekomen bij het sacrament van het H. Avondmaal, waarin het hart van de prediking ons in zichtbare teke nen voor ogen wordt gesteld en daar naast laten we het nu zo maar noemen het sacrament van de voetwassing. Nu moet in het diaconale werk de prediking aanschouwelijk worden gemaakt. Zo zegt prof. Rasker het. 'aaronder valt datgene wat er van uit de diaconie van een gemeente ge daan wordt aan wijkverpleging, aan gezinsverzorging, aan maatschappe lijk werk, aan datgene wat gedaan wordt aan lichamelijk gebrek- kigen enz. Waar nood is, daar is er een taak voor de Kerk; daar moet iets zichtbaar worden van de voet wassing. De Leidse hoogleraar heeft er voor gepleit dat de kerkelijke so ciale werkster als ambtsdraagster er kend zou worden. Ook heeft hil er op gewezen dat het internationale dia conaat niet vergeten mag worden. Dit is inderdaad een belangrijke taak, die nog veel te weinig leeft bij de gemeente". Doch, bij alles wat er tegenwoordig van de zijde van de diaconie wordt gedaan, hebben we steeds het gevoel dat er iets aan ontbreekt, wat vroe ger, bij alle gebreken die er verder aan kleefden, toch meer werd ver staan, namelijk dat de leden van de gemeente zelf iets deden, waardoor zij het Evangelie aanschouwelijk maakten. Tegenwoordig is het alle maal specialistenwerk geworden. De internationale hulp moet namens de gemeente worden uitgevoerd door enkelen, evenals dat met de zending het geval is. Wijkzusters, gezinsver zorgsters, maatschappelijke werk sters, zijn ook specialisten die we niet meer kunnen missen. Daarvoor geven we een geldelijke bijdrage Het gevaar Is er al dat al te gemak kelijk gezegd wordt: daar is de ge zinsverzorgster en de wijkzuster enz. voor. Bij alles wat wij tegenwoordig hebhen, onttrekt men zich zo gemak kelijk aan een verantwoordelijkheid, die vlak bij ligt, zoals de priester en de leviet uit de gelijkenis zich met redenen natuurlijk, onttrokken aan datgene wat ze hadden moeten doen voor die halfdood geslagen man. Bij alles wat wij tegenwoordig hebben, blijft er een ï-oepen om ge meenschap, die werkelijk gemeen schap is en die in de gemeente aller eerst zou moeten worden aangetrof fen Een belangrijke taak van de diakenen en niet van hen alleen is, anderen het sacrament van de voetwassing te leren. Deze week heeft Jef Last in onze provincie een zeer Interéssante le zing gehouden over Japan. In een gedeelte daarvan vertelde hij iets over het christendom in dat land. Veel theologie kent men daar niet. Maar grote waarde wordt er ge hecht aan oen christendom dat met de daad wordt getoond. Er is eigen lijk maar één woord waarin heel hun theologie wordt samengevat, n.l. het woord liefde. De liefde van Christus, die ons moet drijven tot liefde tegen over elkaar. Aldus Jef Last. Wan neer dit zo is, kunnen we ook van Japan nog wel wat leren. Men begrijpt de moeilijkheid pas goed, als men weet, dat het grondwa terpeil in dicht bij elkaar gelegen folders soms varieert van 0,70 me er N.A.P. tot 0,80 N.A.P In verband met het water-bij-de- wijn-doen heeft de technische dienst onder leiding van ir. Bos ook nage gaan hoe de situatie eventueel zou worden als de grondwaterstand 20 centimeter dieper of 20 centimeter hoger zou komen te liggen dan het „gewenste peil". En dat laatste is nodig, omdat het gewenste grondwa terpeil toch niet overal bereikt zal kunnen worden. Zoals al wel te ver wachten was, had deze hogere en la gere stand in gebieden met uitste kende kleigrond zoals de grote Generale Prins Willempolder wei nig invloed. De enigszins droogtege- voelige gronden in het oosten van dit waterschap en ook lage en dus natte gebieden als de zoutepolders reage ren natuurlijk meer. Vooral voor de drogere gebieden zal het in de toe komst nodig zijn de te plaatsen stu wen veel eerder (in februari reeds) in te schakelen, om zodoende het water langer vast te houden. Depressie In leder geval zullen de „oogstde- pressies" vermindering van de opbrengst door te droge of te natte grond minder groot en ook minder in percentage zijn. In de toe komst zullen er dan ook slechts klei ne plekjes zijn, waar door droogte een „oogstdepressie" tot hoogstens 25 en door te veel water tot hoog stens 10 c/c kan optreden. Nu zijn die depressie-streken veel groter en bedragen bovendien meer procenten: respectievelijk 35 en 25 Ondertussen heeft men ook te maken met het sluizen- en gemalen-„arse- naal". Nu zijn er twee gemalen (bij de Zwartepolder en de Elisabeth pol der) en sluizen bij Cadzand, Nieu- wersluis, Hoofdplaat en Breskens. In het onderzoek, dat nu nog te doen staat de praktische moge lijkheden berekenen om de ideale toestand zo dicht mogelijk te be naderen zal dan ook ruime aandacht besteed worden aan de gemalen of sluizen. Of dit „arse naal" geïntensiveerd zal worden is wel te verwachten, maar nu nog niet definitief bekend. Hier speelt ook een grote rol het verhogen van de zeeweringen tot Deltahoogte, waarmee men bij het Zwin praktisch gereed is en waar mee bij Nieuwersluis nu ook een aanvang is gemaakt. Overigens heeft het Vrije van Sluis niet stil gezeten. Door de bezettings tijd was er lange tijd veel achter stallig werk, dat nu welhaast inge lopen is. „Ook zonder dat we ooit subsidie voor de afwatering hebben gekregen, is er al veel gedaan", zei dijkgraaf J. B. Becu-Risseouw van dit waterschap ons. Geen cent dus voor de afwatering, maar toch staat er nu nog ieder jaur op de begroting f 500.000, maar zo lang de plannen nog niet gereed en goedgekeurd zijn, wordt dit bedrag van verkeer en waterstaat leder jaar weer overgeheveld naar liet volgende jaar. Bovendien: die f 500.000 zal niet voldoende zijn. Want dit wordt een miljoenenproject Nagekomen advertentie Dankbaar en blij berichten wij U de geboorte van onze zoon JAN AARNOUD. A. Minderhoud J. P. Minderhoud- van de Berge. Souburg, 14 november 1958. Kanaalstraat 39. Hiermede geven wij U kennis van het plotse ling overlijden van on ze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der, mevrouw SUZANNA JOHANNA DE WÏSPELAERE echtgenote van de heer Francois Jacob IIaart9cn op de leeftijd van ruim 55 jaar. Waterlandkerk je A. J. Haartsen J. Haartsen- Mecrman Zuidzande: J. P. de Doelder- Haartsen J. de Doelder en kleinkinderen. Uzendijke, 13 november 1958. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 17 november a.s. te drie uur vanaf het sterfhuis. heengegaan onze lieve en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder GEERTRUI DA KLAP weduwe van M. de Jonge in de ouderdom van ruim 75 jaar. Uit aller naam, familie De Jonge. Goes, 14 november 1958, Picardtstraat 27. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 17 november a.s. om drie uur op de alge mene begraafplaats tc Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 18