JEEP VAN VEEVERZORGER WAS VOOR DE HELFT GEBLINDEERD WALCHEREN t 20.000.- in totaal FORUM BEANTWOORDDE VRAGEN OP ONDERWIJSGEBIED ST.-LAURENS IN BEROEP BIJ DE KROON VOOR UITBREIDING DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 PROVIXÜIALL AERUW8E OOVReLNT 7 VAN ONZE ADVERTEERDERS Vertoning Zeeuwse fruitfilm 1958. Onder bijzonder grote belangstelling werd woensdagavond in hotel „De Zwaan" de Zeeuwse fruitfilm 1958 vertoond. Deze film die gemaakt is door de firma J. Zuidweg en Co., land en tuinbouwmachines te Kapelle en voorzien is van een sprekende tekst en 'n draaiduur heeft van bijna twee uur, is voor hot grootste gedeel te opgenomen in de omgeving van KapeÜe-Biezelinge. in deze film is vooral het accent gelegd op de ma chinale bewerkingen op land- en tuinbouwgebied, maar ook zijn er zeer fraaie natuuropnamen te bewon deren, zoals bloeiende boomgaarden en de rijk met vruchten beladen bo men. In deze kleurenfilm ziet men onder meer de aanvoer op de veilin gen, de ziektebestrijding, diverse grondbewerkingen, een overzicht van de land- en tuinbouwwerktuigendag te Lieinde, de gladiolenteelt in Zee land, alsmede de beproeving van een nieuw frambozenras, een nieuw soort rode bes enz. Voorts heeft de filmop- nemer voor afwisseling in zijn pro- dukt gezorgd, door er het Zeeuwse fruitcorso 1958 in te verwerken, als mede het bloemencorso te Zundert, het ringrijdersl'eest te Middelburg en de visserijfeesten te Yerseke en Bres- kens. Hoewel in deze film enkele ma^ len de reclametint naar voren wordt geschoven, kan de film met recht „Zeeuwse fruitfilm 1958" worden ge noemd. Vandaag zal de film te Bie- zelinge (dorp) worden gedraaid. De film zal de komende weken op diver se plaatsen in onze provincie ver toom! worden. boden terrein is. De kantonrech ter nam dit dan ook aan en von niste conform de eis met 6 subs. 2 dagen. De kantonrechter besloot om de zaak tegen de architect J. H. B. te Woer den, die een aanrijding zou hebben veroorzaakt, aan te houden tot 10 december om meer getuigen op te roepen. Ook besloot de kantonrechter de zaak tégen de chauffeur I. J. R. te Middelburg aan te houden. Deze zou op 22 oktober bij Kapelle met zijn bestelwagen nabij een kruispunt een andere auto hebben ingehaald. De zaak tegen J. C. K., timmerman te Souburg, die terecht stond omdat hij op 24 oktober te Middelburg In de Lange Delft op zijn fiets van KANTONRECHTER MIDDELBURG Botsing was het gevolg omdat de chauffeur geen voorrang verleende Voor de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, stond woensdagmorgen de veeverzorger W. G. L. uit Kapelle terecht. Deze had op een kruispunt geen voorrang verleend, waardoor hij met zijn jeep tegen een auto gebotst was. Enkele van de hierin zittende ambtenaren van de P.Z.E.M. werden daardoor ernstig gewond. Verdachte voerde als excuus aan, dat de rechter helft van zijn jeep geblindeerd was. Hierdoor had hij de andere auto niet tijdig genoeg aan zien komen. Dit vond de officier van justitie, mr. Ph, M. Schenkenberg van Mierop, geen verontschuldiging en eiste 75 subs. 15 dagen. Tegen de werkgever van verdachte, E. K. H., eiste mr. Schenken berg van Mierop eenzelfde boete, omdat de officier een zo goed als geblin deerde rechterzijde zeer gevaarlijk vohd. De kantonrechter vonniste tegen L. conform, maar verhoogde de boete van H. tot 100. De landbouwer P. T. uit Grijpskerke had, toen het al donker werd, een paard weggebracht zonder een rode lantaarn bij zich te hebben. De of ficier eiste hiervoor 15 subs. 3 da gen. De kantonrechter noemde de overtreding tamelijk ernstig maar vonniste de landbouwer met een boe te van 12,50 subs. 3 dagen, omdat deze het gevaar wel inzag. Voor eenzelfde overtreding stond de landbouwer" W. R. uit Ovezande te recht. „Het was maar een klein eind je en het was nog niet zo donker", verontschuldigde R. zich. „Zorgeloos en roekeloos" vond mr. Moolenburgh dit optreden, te meer daar verdachte het niet scheen in te zien. Conform de eis werd R. veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen. De chauffeur J. F. uit Wemeldinge van een autobusónderneming had in de zomer van dit jaar, toen hij moest uitwijken voor een geparkeerde auto, het zonnescherm van de groentewin kel van C. M. geraakt en stukgere- dén, waarvoor hij zich nu moest ver antwoorden. De officier eiste hier voor 10 subs. 2 dagen plus toewij zing van de civiele vordering. De aannemer A. A. G. te Middel burg had op 31 juli, een markt dag, een scooter, die van het Zus terplein afkwam, aangereden. Verdachte verklaarde dat hij zo veel mogelijk links had gereden, onidat het erg druk op straat was. „Plotseling hoorde ik een gil en stopte", zéi G. tegen mr. Moolen burgh. De scooterbestuurder, H. K. te Vlissingen, betoogde dat hij plotseling van achteren aangere den werd. De officier nam aan, dat het rijden bemoeilijkt werd, maar achtte de overtreding bewe zen. De eis was 15 subs. S da gen. De kantonrechter vonniste met 10 subs. 2 dagen en wees conform de eis de civiele vorde ring van 45 toe. Mevrouw E. J. D.L. B. uit Vlissin gen had met haar bromfiets geen voorrang verleend. Hierdoor kwam zij inbotsing met een andere brom fietser, die eèn gebroken been opliep: De officier vond het een ernstige overtreding waarvoor hij 40 vroeg. De kantonrechter veroordeelde mevr, D; tot 25 subs. 5 dagen. Mevrouw W. W-—C. J. B. te Middel burg had op 25 oktober met haar bromfiets op de middenweg gereden, hoewel, er een fietspad was. De offi cier eiste 6 subs. 2 dagen. Daar Verdachte haar fout inzag maakte mr. Moolenburgh. er 5 subs. 2 da gen van. De landarbeider C. S. te OudeJan- de hoorde door de officier 10 subs. 2; dagen tegen zich eisen omdat hij niet verblindend licht op zijn brom mer had gereden. De kantonrechter vonniste met 7,50 subs. 2 dagen. De verdachte L. L. M. uit Zoutelande had met een vrachtauto gereden waarvan één der stoplichtendefect was. Voor het doorgebrande lampje vonniste de kantonrechter conform de eis met 6 subs. 2 dagen. Op 6 september werd A. D. S. uit Scrooskerke geverbaliseerd in de duinen van net waterwingebied van de gemeente Middelburg, daar hij er zonder vergunning in liep. Verdachte zei tegen de kanton rechter dat het duinpad, waaV- langs hij gekomen was, alleen om geven was met wat roestig draad alsmede bordjes, waarop niets té lezen stond. De verbalisant ver klaarde echter het tegenoverge stelde. Van de afrastering, zo verklaarde deze, is alleen de mid delste draad kapot en de bordjes geven duidelijk aan dat het ver- Zware mist boven Zeeland; veerdiensten stagneerden. De dichte mist, die gisteren H boven de Zeeuwse wateren s hing, was er de oorzaak van, dat de veren over de Wester- schelde veel van hun diensten moeiten laten vervallen. Op de lijn VlissingenBres- kens werd van 7.50 tot 10.20 M uur en op 16.20 uur niet geva- ren, terwijl de dienst na 17.15 uur geheel uitviel. Het veer HoedekenskerkeTerneuzen moest 8.20, 17.20, 19.20 en 21.20 uur verstek laten gaan, p maar kon verder de hele dag normaal functioneren. De veer- dienst KruiningenPerkpolder j§ heeft de gehele dag stilgele- gen. Alleen om 10.30 uur kon p sen boot van Perkpolder afva- ren. De diensten op de Ooster- p schelde ondervonden geen last van de mist en konden de hele dag normaal varen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin richting zou zijn veranderd zonder tijdig zijn hand uit te steken, werd aangehouden tot 10 december. Een aanvaring Sn het kanaal van Zuid-Beveland leverde ook nog en kele problemen op. De parlevinker D. W. B. had zijn motorbootje juist vastgemaakt aan het binnenschip „Henriette" toen hij de „Speculant" recht op hem af zag komen. De par levinker kon een aanvaring voorko men door los te gooien en weg te varen. De kantonrechter meende, dat in deze "zaak ook de andere partij gehoord moest worden en stelde de zaak uit tot 14 januari 1959. KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP MIDDELBURG Oudermiddag christelijke middelbare landbouwschool Voor de ouders van de leerlingen der eerste klas van de Chr. Middelbare Landbouwschool Middelburg werd 'n oudermiddag gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De di recteur, ir. H. Steur, hield een inlei ding waarin hij de voornaamste moeilijkheden schetste waarmee' de leerlingen, vooral in het begin, te kampen hebben. Als belangrijkste punten noemde de directeur: de over gang van praktijk naar school, de overgang van lager naar middelbaar onderwijs (het werken op begrip en het leren studeren is vpor velen een zware opgave), het tempo en de om vang van de leerstof. „Belangrijk is ook", aldus ir. Steur, „dat de leer lingen een ruimere blik krijgen op het maatschappelijk leven. Hiertoe worden o.a. excursies gemaakt naar andere bedrijven, zoals bijvoorbeeld „De Schelde" en tentoonstellingen bezocht, dus contact gezocht met an dere beroepen". Na de inleiding was er een geani meerde gedachtenwisseling waarbij nog enkele andere punten de revue passeerden. Vergadering „Handels belang" werd uitgesteld. De algemene vergadering van de ver eniging „Handelsbelang" te. Middel burg, d|e voor woensdagavond in de benedenzaal van café-restaurant „Wöhler" was vastgesteld, werd paar een.latere datum verschoven, omdat ér te weiiiig léden opgekomen waren. Slechts vier bestuursleden, twee ge wone leden en de spreker voor deze avond, mr. Portheine, directeur van het bureau van de K.N.M.B., die zou spreken over de positie van de zelf standige ondernemer, waren aanwe zig. Rector dr. Barends over reiservaringen in V.S. Voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen te Middelburg sprak woensdagavond dr. H. Barends, rec tor van het Chr. lyceum, over zijn reiservaringen in de Verenigde Sta ten. Dr. Barends bezocht dit land enige tijd geleden op uitnodiging van het fulbright-programma en maakte er met name kennis met het onderwijs. Op boeiende en onderhoudende wijze vertelde dr. Barends over zijn in drukken, opgedaan tijdens zijn ver blijf onder andere aan de Harvard- university in Boston, in Salt Lake City enz. Daarbij stipte hij enkele actuele pro blemen aan: neger vraagstuk, gezins leven, opvattingen over democratie en vrijheid, daarbij zoveel mogelijk parallellen trekkend met £le Neder landse omstandigheden. Dr. Barends vertoonde tijdens de le zing een groot aapt-al dia-positieven, die een duidelijk beeld gaven van het omvangrijke en interessante pro gramma, dat hij in de V.S. had kun nen afwerken. De voorzitter van het genootschap mr. J. Moolenbui'gh, had de bijeen komst geopend met een kort woord, waarin hij er onder meer op wees, dat dit de eerste vergadering was, die hij als voorzitter mocht leiden. Aan hét slot dankte hij de spreker voor diens belangwekkend betoog. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11 november: Zeehond Rochester. Narwal van Kortgene. Meliskerk van Amsterdam. Astra van London. Vlissingen vertrokken op 11 november: Lydia naar Horsens. Zeehond naar Ham- weert. Heiloo naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 11 november; Henja van Qucensborough. Straat Magelhaen van'Rotterdam-Vllssin- gen rede. Flores van Bergen. Betty van Goole. Overijssel van Rotterdam. D.O.G. en Groninger club hielden avond In restaurant „Wöhler" te Middel burg hielden de Drents-Overijséls- Gèlderse vereniging en de Groning se club een gezamenlijke avond,-die goed bezocht was. De voorzitter van de D.O. G. de heer H. J. Ikkink, hield nadat het Gronings volkslied gezon- §en was, een causerie over Joego- lavië en zijn reis door dit land. Na de pauze werden de mooie kleu rendia's, tijdens deze reis opgeno men, vertoond. Deze gaven een beeld van land en volk en de voornaamste bezienswaardigheden. De heer E. Visscher, voorzitter der Groningse club, dankte de heer Ikkink voor de interressante vertelling en de schit terende dia's, en de D.O.G. voor de uitnodiging, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen was, BIGGEKERKE Benoeming. Tot hoofd der school voor chr. volks onderwijs te Biggekerke is benoemd de heer J. R. van Oordt uit Zwanen burg. VLISSINGEN Winler-onfwikkelingswerk Bestuurdersbond De Vlissingse Bestuurdersbond heeft dinsdagavond een begin gemaakt met het winter-ontwikkelingswerk. Voor het kader sprak de heer C. Hoek, districtsbestuurder uit Goes, over arbeidstijdsverkorting. In West- kapelle werd een dergelijke avond belegd. Hier sprak de heer J. Sche pers uit Breda. Vrijdagavond gan- staande zal dé heer Hoek over dit actuele onderwerp het woord voeren in het gebouw „De Zwaan" te Sou burg. Advertentie I zsé) Doe mee en win f 5.000. In de grote HONIG prijsvraag zijn yi4 prijzen te winnen TOP-prijs van f 5.000, ig hoofdprijzen van f 1.000.- tic Uw dagblad van vrijdag a.3. ca Uw radioblad van deze week Eerste opleiding van schepelingen niet naar Vlissingen. Het ligt niet in het voornemen de eer ste opleiding van de schepelingen, welke in dit verhand uitsluitend om vat de ongeveer drie maanden duren de eerste militaire vorming, naar Vlissingen te verplaatsen. Hiervoor bestaat te minder aanleiding nu sinds enige tijd de op deze eerste vorming aansluitende voortgezette opleiding zoveel mogelijk aan boord plaats vindt. Aldus deelt de minister van Marine mede in zijn nota naar aanleiding van het verslag der vaste commissie voor oorlog en marine uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wij ziging van hoofdstuk VIII b. der rijksbegroting voor 1957. Opening kantoor „Goed Wonen" Zaterdagmiddag om drie uur zal bur gemeester mr. B. Kolff te Vlissingen het nieuwe kantoor en bedrijfspand van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" aan de Sehuitvaartgracht officieel openen. Verschillende auto riteiten op woningbouwgebied zullen bij de plechtigheid aanwezig zijn. Uitvoering zangvereniging „Hosanna". De chr. zangvereniging „Hosanna" te Vlissingen en „Soli Deo Gloria" te Souburg, met medewerking van het kinderkoor „Hosanna" gaven woensr dagavond in de Johanneskerk te Vlissingen een openbare uitvoering, die door' een groot aantal belangstel lenden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer H. B. Wolte ring, opende met- gebed en wees in zijn welkomstwoord op de oprich ting der jeugdkoren, die bestaan uit 2 zangklassen. Hij sprak de wens uit, dat velen tot dit koor zullen toe treden. Een bijzonderheid is wel, dat beide zangkoren door een jeugddiri- gent worden geleid. Het i kinderkoor gaf al direct na de opening een bewijs van zijn kunnen, door het zingen van enkele liederen van J. S. Bach. Voor de pauze zong het koor a capella nog een aantal leideren, dat op zeer fraaie wijze ten gehore werd gebracht. De zangvogeltjes „Soli Deo Gloria' acht jonge meisjes wisselden het koor af met een drietal goed ge zongen nummers. Mevrouw Jansen-r-Huissoon zong twee sopraansolo's, die op hoog peil stonden. Na de pauze brach het koor Psalm 95 van Mendelssohn. De uit voering van dit zeker niet gemakke lijk te zingen werk met pianobege leiding van de heer S. v. d. Meer, maakte grote indruk. De dirigent was de heer P. Suurmont. De heer J. Vercouteren u|t Voorburg, lid van het hoofdbestuur, sprak een opwekkend woord om toe te treden als lid van de zangvereniging. Spre ker herinnerde,er,aan, (Jat de oudste medewerker van „Hosanna" de 82- jarige P. J. Woltering vanaf de op richting van de zangvereniging in 1904 tot 1057 voorzitter is geweest. Op hem rustte de aangename taak het gouden ereinsigne van de Kon. Bond van Chr. Zangverenigingen op te spelden aan de heer Woltering, die thans nog erevoorzitter is van „Hosanna". Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: A. M. LindersGommers, d.; 3. B. Niesthoven—Griep, d.; Li M. L. M Sommeljer—Aspeslagh, d.; B. Bette— LooUe, z.; E. M. Kooien—'Trommelen, z.; C. M. de la Cousine—Van Beizen, z.; A M. Schat—Van Schelven, d.; C- M. I Rasts—v. d. Kar, z.; J. J. yan Es—Evert- sen. z.j M. Houg-rClarisse,z.; G. A Rijsdijk—Van Schilt, z.; J. Trqmper- Hoefkens, z. Ondertrouwd: C. F. van Loenen, 24 laar en H- M. E. Haccou, 21 jaar. Getrouwd': A. A. A. Lingier, 23 jaar en A. H. W. v. d. Lee, 2? jaar; A. C. Arens, 22 Jaar «n W. M. Spaanderman, 21 Jaar; L. Ovaa, 38 Jaar en E. W. J. van Velzen, W Jaar; W- van Ham, 21 jaar eri Th. Thlel, 20 Jaar: H. Kuipers, 24 Jaar en J. v. d. Meule, 20 jaar. Overleden: F. J. A- StJjgers, 73 jaar, wed. van C. Steketee- VOLKSONDERWIJS MIDDELBURG Vele'oude en nieuwe problemen behandeld. Voorzitter M. A. Hage van de afde ling Middelburg van „Volksonder wijs" leidde woensdagavond tijdens een bijeenkomst in De Gouden Poorte een forum in, bestaande uit een aan tal on onderwijsgebied uitermate des kundige l'iguren, dat antwoord gaf op diverse vragen van ouders, onder wijzeressen en andere belangstellen den lil het onderwijs. Tevoren hielden deze onderwijsdes kundigen, te weten de dames C. Sie- benga, hoofd van een openbare ulo school, J. M. Stolk, directrice van een industrie- en huishoudschool en de heren J. Huisman, directeur van een lagere technische school, dr. H. W. Foi tgeiis, rector van het Middelburgs gymnasium, drs. E. Kuiper, directeur van de r.h.b.s. en middelbare school voor meisjes in de hoofdstad, de heer J. C. J. op den Akker, beroepskeuze adviseur en de heer Goethals, die het openbaar lager onderwijs vertegen woordigde, ieder een korte inleiding, die gevolgd werd door een propagan distisch woord van de heer P. van Thuyl uit Amsterdam. De heer Van Thuyl wees op de idealen van Volksonderwijs en be streed de vaak gehoorde stelling, dat de openbare school geen be ginsel zou hebben. „Niets is min der waar", zo zeide de heer Van Thuyl met nadruk. „Onze school is toegankelijk voor alle kinderen van alle ouders, ongeacht welke politieke overtuiging deze ouders welke rang, stand of van welk ras zij ook mogen zijn". De heer Van Thuyl waarschuwde voor dp verzuiling van de Nederland se samenleving en gaf als zijn me ning, dat de openbare school, die de kinderen leert om naast elkaar tè le ven, voor de afwering van dit laatste gevaar een belangrijke instelling is. Hi;i besloot met de raadgeving aan de ouders, om voor hun kinderen een de gelijke school t.e kiezen, waar een prettige sfeer heerst, hetgeen voor de geestelijke vorming van de school jeugd als zeer belangrijk moet wor den geacht. Hierna gaf het forum ouder voorzit terschap van de heer A. de Jonge antwoord op vele vragen van het auditorium van ouders en onderwij zers. Hierbij kwanien problemen tèr sprake als: „Moeten er vreemde talen worden onderwezen op de lagere school?", waarop het antwoord niet nee en niet ja was, en „Is een toela tingsexamen voor de middelbare school noodzakelijk?". Het antwoord op de laatste vraag luidde duidelijk nee, maar de forumleden waren van mening, dat het wel een geschikt hulpmiddel kan zijn bij de beoorde ling van de kandidaat. Ook de nieuwe onderwijsvoorstellen kwanien ter sprake en het bleek, dat het forum deze plannen over het al gemeen zeer wel voor verwezenlij king geschikt achtte. Een andere vraag was: „Moet op de openbare school bijbelkennis worden onderwe zen"?1' Het forum snrak als zijn me ning uit, dat dit onderwijs noodzake lijk is. maar dat het geen evangeli- MIDDELBURG STUURDE BRANDWEERNOTA Goedkeuring onthouden voor deel uitbreidingsplan. SINT LAURENS zal in beroep gaan bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij aan 't uitbreidingsplan voor'twee van de drie onderdelen goedkeuring werd onthouden. De raad van Sint Lau rens kwam tot dit besluit in zijn woensdagmiddag gehouden vergade ring, waarin - ook de begroting voor 1959 werd behandeld en goedgekeurd. Het uitbreidingsplan bestaat uit drie delen: één deel ligt tegenover het gemeentehuis, één deel in de omge ving van de hervormde kerk en één deel Is bij de Singelweg in de omge ving van de Van Citterstraat gepro jecteerd. Slechts aan het deel bij de hervorm de kerk wilden Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hechten. Van het tegenover het gemeentehuls geprojecteerde ziet de gemeente Sint Laurens af; het beroep geldt dua het deel Singelwegomgeving Van Cit terstraat. Burgemeester W. Baas deelde bij de behandeling van dit voorstel mee, dat landbouwdeskundigen over dit gedeelte van het uitbreidingsplan me de hun licht hebben laten schijnen. Gebleken is toen. dat van een aan tasting van landbouwkundige belan gen geen sprake is. Ook van de zijde van grondeigenaren zijn geen be zwaren gemaakt. Voorts werd in het beroepschrift nog gesteld, dat in het gedeelte, waaraan G. S. wél hun goedkeu ring hebben gehecht, gedurende tien jaren slechts 35 woningen kunnen worden gebouwd. Sint Laurens heeft voor 1959 zijn be groting weer sluitend kunnen maken, hoewel de post onvoorzien wel uiterst beperkt Is: 344,04. De gewone dienst geeft in ontvangst en uitgaaf eel|i totaalbedrag van 196.398,78. Vcjor de kapitaaldiens't zijn deze be dragen 176.531.98 en -273;683;5I,' een nadelig slot derhalve van 97.161,53. Alleen de heer A. Simonse (a.r.) wijdde een algemene beschouwing aan deze begroting, een beschouwing, waarin hij er zijn vreugde over uit sprak, dat B. en W. $ok thans weer voor een sluitende begroting hebben zorg gedragen. „De post onvoorzien is wel wat krap", zo zei de heer Si monse, „maar 't is in ieder geval een postje". Het A.R.-raadslid noemde deze be groting vervolgens „betrekkelijk iets gunstiger dan verleden jaar". Hij constateerde daarbij, dat er pos ten zijn geraamd voor het uitbrei dingsplan, de riolering en voorzienin gen voor de brandweer. Posten, waar voor uiteraard diep iri de gemeente kas moet worden gegrepen... Ook de post voor het burgerlijk armbe stuur moest weer worden verhoogd, zo zei de heer Simonse tenslotte, „maar de slotsom is toch: dankbaar heid". Bij de rondvraag wees de heer Si monse op de vreemde situatie, welke ontstond bij de brand op de Noord- weg van enkele weken geleden. De heer Simonse wist te vertellen, dat de bewoner zowel de brandweer van Sint Laurens als die van Middelburg had gewaarschuwd. „Zo was het niet", verbeterde de bur gemeester hem, „de bewoner belde de brandweer van Middelburg op en een buurvrouw die van Sint Lau rens". Hierbij wees de hoer Baas er op, dat een brandweerkorps van een andere gemeente alleen dan hulp kan '""-lenen, als de burgemeester van de gemeente-met-de-brand hierom heeft verzocht. Dit is in dit geval niet gebeurd. „Mid delburg" heeft de gemeente Sint Lau rens thans een nota gepresenteerd. „Deze is teruggestuurd", zo deel de dé burgemeester mee, „voors hands is er geen reden om deze te betalen. De mensen, die bellen, moeten hiervan de consequenties aanvaarden. Het is een ongewen ste toestand, als particulieren op bellen naar een willekeurige ge meente". De heer Baas stipte daarbij nog aan, dat er uiteraard grensgevallen zullen zijn bijvorbeeld een onder de rook van Grijpskerke liggende boerderij waarbij, indien het korps van Grijpskerke hier zou ingrijpen, een morele verplichting tot het verstrek ken van een vergoeding aanwezig zou zijn. Vermeld zij tenslotte, dat voor woningbouw aan twee particu lieren, percelen grond aan de Kerk- Iaan werden verkocht en één perceel aan deze laan aan een Middelburgse aannemer in optie werd gegeven. hebben, wat hun geloof i«, van sèren moet worden. Bouwbedrijfsbond vierde lustrum Dezer dagen hield de afdeling Nieuw en Sint Joosland van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond een feestavond ln de zaal Van de heer Pluijmers en herdacht hiermede haar 5-jai'ig bestaan. Na de opening door de voorzitter, de heer A. Bliek, die in 't kort de loop der vereniging in die jaren weergaf, traden ver schillende sprekers op, o.a. de heer v. d. Hout, districtsbestuurder ter vens medeoprichter die na een Inlei dend woord ook het speldje voor 25 jaar lidmaatschap aan de heer L. de Voogd uitreikte, gepaard gaande met een oorkonde. Namens de Mid delburgse Bestuurdersbond sprak de heer J. Goosen en voor de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond afde ling Middelburg e heer Overweel. Verder sprak de heer Potter als bondsraadslid en namens de afde ling Arnemuiden de heer J. v. Belzen. De heer J. Rijkse vertegenwoordigde de A.N.A.B. hier ter plaatsen de heer J. Pleijte sloot de rij als verte genwoordiger van de Metaalbewer- kersbond. Alle sprekers wensten de afd. geluk met 't 5-jarig bestaan. Tevens wer den bloemen aangeboden. De toneel vereniging „Arne's Glorie" uit Ar nemuiden voerde het blijspel „Ra, palje over de Vloer" op wat zeer in de smaak viel. Na afloop van het toneelspel was er een gezellig samenzijn. De afdeling i Nieuwland kan op een geslaagde i 1 avond terugzien; j Marktberichten V.V.Z.B. GOES. 12 november. Peir kg: Spruitkoo! A II 44—51. Witlof A I 92—97, B I 71- Prei I 19—22. Andijvie n 7—10. Veldsla 83—92. Wittekoql 3V*-r6. Groene savooiekool 5— 11. Kroten 4- Peen 3—fl. Spinazie I 33—44- Per stuk: Kropsla B n 3Va. Bloemkool A I 58, A II 35—58. B I 41, C II 22. afw. 1035. Knolselderij 13. Per bos: Worte len II 14—20. Per doos: Bramen III 19. Per kg: Druiven II 109—112. 12 november. Aardappels: Koopman* blauwe grote 10.60. IJselster grote 8.80— 9.20. Fruit: Goxs Orange Pippin H I 65- 75 48, 60-65 46. 55-60 7,5, H II 15--I7,F 3. Jonathan H I 75-80 17—28, 70-80 24, 70-73 17—27, 65-70 $—24, 60-65 10—19, 60-70 19. 60 en op 15 H II 3—13, K 10—18, F 8—9. Manks Codlln F 6. Notarisappel K IJ—18. Goudreinetten H I 85-95 27, 75-85 24, 00 en op 18—27, 75-80 21—24, 70-80 16—17, 78- 75 17, 65-75 17, 65-70 14, 60-65 15. H H IJ— 12, K 12-7-18, F 10. Zoete Campaner F 13. Zoete Ermgaard F 18—23, K 26. Gronin ger Kroon K 12—17, F 6. Zwljndrochtse Wijnpeer H I 60 en op 18, 50-60 13—15, H II 6, K 14. F. 7, Beurré Alexandre Lucas H I 75-85 20, 65-75 20, H II 14, K 13—20, F 10. Cointesse de Paris H I 65-75 22, 65- 65 15, K 1—Ja. Gieser Wildeman K 21—23, F 17. Appels val en kroet Z—20 Peren val en kroet 8—9- Tomaten A 72, B 8u. Druiven: Black Alicante i on— 130. Groenten: Andijvie 7—17. Prei 18—26. Wit lof 46—74. Spruiten 15—69. Uien 6—9. Sa- vooiekooi 43A—14. Rodekool 7—17. Wlttc- kool 5—8. Boerenkoo!l3 —20- Bospeen 10 —16. Waspeen 6—16- Breekpeen 3—12. Sla 4—15. Bloemkool 3 per kist 55—64. 4 per kist 21—54. 6 per kist 16—46, 8 per kist 11—30, 10 per bist 11-15, 12 per kist 10. Veldsla natuur 34—57. Veldsla glas 7C— 94. Kroten kg 4—3. Kroten bos 6—10. Kassnjjbonén 1-49. Komkommers A 34, c KIEKNUTEKINGEN. Elernoteringen van de Coöp. Weuwse Melkinrichting Bergen op Zoom- Ingaan de heden. Prijsklasse 0: 22 cent: prijs klasse I: 21 cent; prijsklasse II: 20 cent; prijsklasse Hl: 13 cent; prijsklasse IV: 17 cent; prijsklasse V: 16 cent- VISMMN VKKKK. 12 november Aangevoerd: 2676 kg ex- portgarnaïen 1.83—2.60; 129 kg handels garnalen 1.00—1-02; 116 kg schar 72—76; 66 kg bot 72—75 9 kg tong 3 68—4.18; 83 kg rog 30—44; 119 kg wijting 29—53; 16 kg kabeljauw 4484. Nagekomen advertentie Heden nam de Heere onverwachts uit ons midden weg, onze zeer geliefde zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder ANNA DE RIDDER echtgenote van J. L. Basting in de ouderdom van ruim 78 jaar. J. L. Basting SI J. Steenhart- Basling B. J. Steenhart L. I. Basting C. M. S. Basting- Buijze I. L. Basting A. M. Basting- Cappon J. C. Basting J. Basting- de Koeijer J. A. Basting F. A. Bastïng- de Kramer en Kleinkinderen. Retrenchement. 12 november 195S. De begrafenis za» plaatshebben op zater dag lö november a-s. om 3 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3