VERBETERING GYMNASTIEKZAAL SCHOOL AAN NIEUWE HAVEN WALCHEREN Wat voor roker bent U? SPORT EN WEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 11 NOVEMBER 1958 PROVINCIAL; i, li U W SE COURANT B. en W. vragen krediet van circa 16.800. Voor de verbetering van het gym nastieklokaal van de ulo-school aan de Nieuwe Haven te Middelburg vra gen B. en \V. van de Zeeuwse hoofd stad de raad een'krediet ter beschik king te stellen van ongeveer f 16.800. Deze verbetering bestaat uit het aan brengen van een buitenuitgang in het gymnastieklokaal. In het plan is te vens opgenomen het aanbouwen van een kleedruimte en een ruimte voor de toestellen, die thans reeds in het jokaal aanwezig zijn. Uiteraard ver hoogt deze maatregel de bruikbaar heid van het (eigenlijk te kleine) lo kaal) aldus merken B. en W. in hun voorstel aan de raad op. De meerderheid van het college is de mening toegedaan, dat de behoefte aan gymnastieklokalen in de gemeen te dermate groot is, dat 't onderhavi ge lokaal nog vele jaren ali zodanig in gebruik zal blijven. Ook nadat de school niet meer overeenkomstig zijn bestemming zal worden gebruikt, daar het gebouw namelijk op de ur- gentieiijst staat van te vervangen scholen. Een meer kostbare verbete ring achten B. en W. daarom verant woord. Dit schoolgebouw behoort in ei gendom aan de gemeente, maar is in bruikleen gegeven aan de ver eniging voor gereformeerd onder wijs, die daarin de ulo-school in stand houdt. Het gymnastieklo kaal is niet in bruikleen afgestaan maar is in beheer bij de gemeente; verscheidene scholen en verenigin gen maken van het lokaal gebruik. Tengevolge van het grote gebrek aan gymnastieklokalen is ook dit lokaal volledig bezet. Daar het lokaal echter geen uitgang naar buiten heeft moeten alle gym nasten door de gang van de school naar het lokaal. Het behoeft aldus B. en W. geen betoog, dat dit buitenge woon hinderlijk is voor het onderwijs dat er wordt gegeven, temeer nog, daar ook aan de andere kant van de klaslokalen (dus de straatzijde) per manent veel lawaai veroorzaakt wordt door het drukke verkeer. In dien bij de verbouwing tevens de ver binding tussen school en gymnastiek lokaal wordt afgesloten, wordt tevens voorkomen, dat 's avonds onbevoeg den in de school komen. Het bedrag van 16.800 wensen B. en W. in tien jaar af te schrijven. De hieruit voortvloeiende kapitaallas- ten ramen B. en W. voor het eerste jaar op een tiende van 16.800 ver meerderd met de rente van 4%%, dus tezamen 2436. Deze kunnen worden gedekt door verlaging van de post' onvoorziene uitgaven. Voor de financiering van deze uitgaven zul len B. en W. zich wenden tot de N.V. Bank voor 'Nederlandse gemeenten met het verzoek de gemeente een vas te lening te verstrekken van 16.800. RAAD WESTKAPELLE Noodwoningen verkeren in slechte toestand Zoals bekend heeft de raad van Westkapelle in een vergadering on der voorzitterschap van burgemees ter mr. M. Tydeman een motie van afkeuring gezonden aan de minister van Volkshuisvesting naar aanleiding van een besluit van deze bewindsman om zijn toestemming voor de bouw van premiewoningen in te trekken. Burgemeester Tydeman wees naar aanleiding van dit besluit op de slech te toestand, waarin de vijftig, nog steeds bewoonde, noodwoningen ver keren en die men door de premiewo ningen had willen vervangen. De burgemeester noemde de toestand precair. Het krediet in rekening-cou rant bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor 1959 vastge steld op 50.000. Het pand De Ca- sembrootstraat 7 zal worden afge broken, daar herstel 9.500 zou kos ten. Vastgesteld werd voorts een ,destructieverordening. Aan de heer H. van Sluijs verpacht te de raad een perceeltje grond. Teraardebestelling L F. du Bois. Verschillende sprekers voerden hel woord Maandagmorgen werd in Terneuzen onder zeer grote belangstelling hot stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer L. F. du Bois, in leven inspecteur van de Nederlandse Spoorwegen en onder andere lid van de Provinciale Staten van Zeeland voor de Partij van de Arbeid en se cretaris van de vereniging „Haven- belangen" in Terneuzen. Onder de talrijke aanwezigen, die de overledene naar zijn laatste rust plaats begeleidden waren onder meer de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, leden van de Gedeputeerde en Provinciale Staten, vertegenwoordigers van de Kamer van koophandel en fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen, van spoor wegen, handel, industrie, vereniging „Havenbelang", gemeentebestuur Terneuzen en do Partij van de Arbeid. Talrijke bloemstukken en kransen, onder andere van het provinciaal be stuur van Zeeland, van het gewest Zeeland van de P.v.d.A. en van het spaarfonds dekten de baar. Na de plechtige uitvaartdienst in de parochiekerk te Terneuzen begaf de stoet zich naar de r.-k. begraafplaats waar aan de groeve enkele sprekers het woord voerden. De commissaris der koningin sprak waarderende woorden over het Sta tenlid Du Bois, wiens plotseling ver scheiden hem diep had getroffen. „Juist nu op dit ogenblik, dat de Provinciale Staten in vergadering bijeen hadden moeten komen", aldus jhr. mr. de Casembroot, „staan wij aan het graf van een onzer leden. Du Bois was een man vol belangstelling voor zijn werk en het wel en wee van de provincie. Zijn standpunt was steeds vasthoudend, maar als zijn voorstellen geen doorgang konden vinden, bleek hij steeds een goed en sportief verliezer te zijn". Zich tot de familieleden van de overledene wen dend, sprak de commissaris de hoop uit, dat God hen moge sterke in dit grote verlies. Hij gaf de verzekering, dat het provinciaal bestuur aan de heer Du Bols de beste herinneringen zal blijven bewaren. Wegens verhindering van de burge meester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, werd namens de ge meente het woord gevoerd door wet houder H. A. M. A. de Meyer, die be treurde dat het de heer Du Bois niet gegeven was de bekroning van zijn werk voor „Havenbelangen" te mo gen beleven. Hij noemde de overlede ne een man met een enorme geest drift, élan en werklust, ::onder wie men nooit had kunnen bereiken wat nu tot stand gebracht Is. „Uit naam van allen willen wij hem hier op deze laats dankzeggen voor alles wat ij heeft mogen doen en wij zullen trachten, geïnspireerd verder te gaan", aldus do heer De Meyer. Namens de P.v.d.A. sprak de heer M. J. van Poelje, voorzitter van het gewest Zeeland, die de overledene dankte voor zijn „loyale en hartelijke kameraadschap". De samenwerking ook met hen die een andere levens beschouwing hadden, was voorbeel dig". aldus de heer Van Poelje. „Wij ziin Du Bois grote dank verschuldigd. De slag die ons trof, doet ons besef fen wat een verlies dit moet zijn voor zijn vrouw. Hij ruste in vrede", zo besloot deze spreker. Een der fami lieleden dankte voor de belangstel ling. 's Middags heeft de commissaris der koningin hij de aanvang van de bui tengewone zitting der Staten de heer Du Bois met enige treffende woorden herdacht. Hij schetste de overledene als een Statenlid, die zijn taak bij zonder serieus opvatte. Aan de zetel, die de lieer Du Bois tij dens zijn leven bezette als lid der Staten, was gisteren een zwart liut gehecht. MIDDELBURG Contactavond Volksonderwijs. De afdeling Middelburg van Volks onderwijs neeft voor woensdag 12 november in „De Gouden Poorte" een contactavond belegd voor de ouders van leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de o.l. scholen. Korte inleidingen zullen worden ge houden door mej. C. Siebenga, hoofd van de openbare u.l.o. school, mej. J. M. Stolk, directrice der industrie- en Huishoudschool, dr. H. W. Fortgens, rector van het gymnasium, de heer J. Huisman, directeur der ambachts school en drs. E. Kuipers, directeur van de r-h.D.s. Hierna zullen deze dames en heren alsmede de heer J. C. J. op den Akker, beroepskeuze- adviseur, onder voorzitterschap van de heer A. de Jonge, hoofdbestuurs lid van Volksonderwijs, in een fo rum zitting hebben. Krediet voor verleggen transportleiding Noordweg. B. en W. Middelburg vragen raad 42.000. B. en W. van Middelburg verzoeken de raad om ten behoeve van het wa terleidingbedrijf een krediet van f 42.000 te verstrekken voor het ver leggen van een transportleiding in de Noordweg. De provinciale waterstaat, namelijk zal net wegprofiel van de Noordweg tussen Serooskerke en -St. Laurens over een gedeelte van ongeveer IV2 km verleggen. Gemeentebedrijven staan thans daardoor voor de nood zaak het beloop van deze leidingen aan de nieuw te maken situatie aan te passen. De kosten voor het graven der geulen voor het wegnemen en ver- Klaatsen der leiding zullen volgens et bestek door de waterstaat wor den gedragen. Het betreft hier echter leidingen, die binnen niet al te lange tijd vernieuwd zou moeten worden. Het is dus vol gens B. en W. het meest economisch dit gedeelte meteen te verniéuwen. De kosten voor het aanschaffen van nieuwe bulzen en hulpstukken wor den geraamd op 42.000. De uit deze investering voortvloeiende kapitaal- lasten kunnen door het bedrijf wor den opgevangen. Feestavond buurtvereniging Bagijnhof e.o. De buurtvereniging „Bagijnhof en omstreken" te Middelburg hield za terdagavond in de grote zaal van „De Gouden Poorte" haar jaarlijkse feest avond, welke onder leiding van de heer A. Caljouw geheel door eigen krachten uit de buurt verzorgd werd. Aan het begin van de avond ver- klaai'de de voorzitter, de heer K. Sloover, dót de baten van de verlo ting, die in de pauze gehouden zou worden, ten goede aan de speeltuin zouden komen. Voorts sprak de voor zitter zijn verheuging erover uit, dat binnenkort met de bouw van een glij baan in deze tuin kan worden begon nen. Dit is mogelijk geworden omdat de materialen hiervoor ter beschik king zijn gesteld door iemand, die overigens onbekend wenst te blijven. Hierna werd de cabaret-revue „Spring er eens uit" voor het voet licht gebracht. De verschillende schetsjes en muzikale nummertjes werden met wat grapjes door de heer A. Caljouw op een vlotte wijze aan elkaar gepraat. Vooral mevrouw N. Kosten oogstte veel succes met haar voordracht „De bromfiets" in Zeeuws dialect. Het programma werd in een vlot tempo uitgevoerd en het applaus, dat de spelers en speelsters aan het einde van de avond in ontvangst mochten nemen was dan ook alles zins verdiend. Tot besluit was er bal. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering van ,Jong Leven' In de concertzaal „De Zwaan" te Souburg werd zaterdagavond een uit voering gegeven door liet kinderkoor „De Jonge Zangers" clat onder lei ding staat van de Middelburgse mu sicus Ab Lichtendahl. De uitvoerin gen van dit koor hebben de laatste jaren een goede reputatie gekregen 'dank zij de ongedwongen wijze, waarop de kinderen hun program ma's uitvoeren. Ook dit keer werd deze reputatie alle eer aangedaan. Voor de pauze werden allerlei vro lijke liedjes met tekst cn muziek van de dirigent gezongen, waarbij het succes terecht groot was. Na de pauze met de traditionele verloting gaf de B-klas een op voering van de kinderopercttc in twee bedrijven „Prinsc Rozelijn", de geschiedenis van een prinsesje, dat wordt ontvoerd door een paar zigeu ners, maar toch wordt teruggevon den. De vlotte - wijze, waarop het stuk voor het voetlicht werd ge bracht en de fleurige kostuums van de jeugdige acteurs en actrices, zorg den voor een daverend applaus. De uitvoering was geopend door de voor zitter» de heer B. Reijerse. Benoeming gymnasium B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om ds. A. D. H. Roscam Abbing met ingang van 1 september 1958 te benoemen tot leraar in vaste dienst voor het vak Hebreeuwse taal. VLISSINGEN Opwekkingssamenkomst Youth for Christ Zaterdagavond werd in de geref. kerk" te Vlissingen een opwekkings samenkomst gehouden, waarin ds. J. Gravendeel uit Genk (België) sprak over hét onderwerp: „Ja of neen!" Voor deze bijeenkomst bestond grote belangstelling. Ds. Gravendeel wees op het voorrecht dat Nederland bezit in zijn protes tantse eredienst, zijn grote kerken en vooral op de zegen, dat er een jeugd is, die voor Christus strijdt en Zijn Naam belijdt. Naar aanleiding van de oudtesta mentische geschiedenis, waarin het beleg van Samaria beschreven wordt, wees ds. Gravendeel op de grote nood waarin Israël in die tijd verkeerde en de wijze waarop die stad van de vij and werd verlost. God had op won derlijke wijze verlossing geschonken. Ook hier was de allesbeheersende vraag of het volk Israël deze verlos sing in het geloof aanvaardde. Nog groter is de mens, die in geestelijke nood verkeert en niet weet of hij een kind Gods is. Ook in onze tijd met zijn geweldige problemen op allerlei gebied is de geestelijke nood groot, laarom ligt er voor elk christen, jong of oud, een opdracht waarmee men ernst moet maken, n.l. een ieder in kennis te brengen met Christus, de Redder der wereld. De samenkomst werd afgewisseld met gezamenlijke zang, terwijl ook de Youth for Christ-jongeren gitaar- en zangclub medewerking verleende. (Advertentie) Begint U de dag met een sigaret of rookt U pas na het ontbijt Of bent U een *ia-de-koffie roker Wat voor roker U bent, juist de eerste sigaret vertelt U, hoe hij is En als uw eerste sigaret een Roxy is, proeft U meteen die is fluweel zacht, heerlijk licht en geurig. Ja, dat genoegen schenkt Roxy van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Om U dit te bieden worden voor Roxy 21 edele, milde tabakken ge bruikt. Ieder heeft zijn taak hetzij ln die eigen lichte Roxy-smaak, het zij in het geurige aroma, de koele brand, het milde, zo zachte karak ter. Koop een pakje Roxy. Rook met aandacht die licht geurige perfect gestopte, fluweelzachte Roxy's. En U zegt ook,,'n Roxy Ja graag Zuidbevelandse volleybalcompetitie Astra heeft zaterdag in de Zuidbe velandse dames - voïleybalcompetitie met grote moeite van OKK kunnen winnen. Smash behaalde een verdien de overwinning op EGVCf Bij de heren won EGVC vrij gemak kelijk van Bazo. Het spelpeil van de ze laatste ploeg laat nogal wat te wensen over. Smash I moest na een hevige strijd de overwinning aan Vlam laten. De uitslagen luiden: Dames: EGVC—Smash 1-3; Astra— OKK 3-1. Heren: Bazo—EGVC 1-3; KVC H— Terhole H 0-3: Smash I—Vlam 1-3; Astra IHTerhole II 2-2. Nog geen beslissing over subsidie Wit-Gele Kruis. In december definitief besluit. De Staten van Zeeland hebben gis teren nog geen beslissing genomen op het uit begin 1957 daterende en in de zomerzitting reeds aangehou den verzoek tot verhoging van de subsidie aan de provinciale bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" ten behoeve van de dienst Geestelijke Volksgezondheid. Een definitief be sluit zal nu op 2 december vallen tij dens de eerste vergadering van de winterzitting. Men bad gisteren ove rigens geen bezwaar tegen het ver lenen van subsidie aan deze dienst, maar men vond over het algemeen dat de overgelegde financiële stuk ken onvoldoende aangaven, dat een bijdrage uit de provinciale kas van 18.500 per jaar verantwoord zou zijn. De voornaamste sprekers over dit punt waren de heren A. J. Berenpas (p.v.d.a.) en A. J. Kaland (c.h.u.). De eerste betoogde met name, dat het Wit-Gele Kruis bereid moet zijn uit éigen middelen deze dienst te steunen en vroeg voorts inlichtingen over een bepaalde post op de inge diende rekening, die naar zijn me ning te hoog was. De tweede spreker oefende kritiek uit op de overgeleg de stukken van het Wit-Gele Kruis. Met name het feit, dat pas tijdens deze Statenzitting een enige malen gevraagde balans was overgelegd, vormde een reden van zijn ontstem ming. De heer J. M. A. C. van Dongen (k. v.p.), die tevens voorzitter it van het Wit-Gele Kruis, verklaarde zich niet aan de indruk te kunnen ont trekken, dat men zijn organisatie als het ware voor de rechter van in structie daagt, terwijl men nog op zoek is naar het wettig bewijs dat overgelegde financiële bescheiden niet juist zouden zijn. Nadat de zitting enige tijd was ge schorst werd met instemming van de heer Van Dongen besloten de zaak begin december ln de winter zitting opnieuw aan de orde te stel len, opdat Ged. Staten aan de hand van de in de vergadering van het Wit-Gele Kruis van zaterdag j.l. vastgestelde balans het voorstel nogmaals zullen bezien. SIGARETTENETUIS V SLEUTELETUIS ieder ZEKA artikel is voo zien van garantiebewijs Zeelandia stond winst af aan Steenbergen In een slechte partij voetbal heeft Zeelandia de volle winst aan Steen bergen moeten afstaan. Deze Bra bantse zege mag zeker niet onver diend worden genoemd want hun snelheid van handelen en energiek verdedigen toen het erom ging de kleine voorsprong te consolideren stak gunstig af bij het soms veel te laks optreden der Zeelandianen. Het duurde juist allemaal iets te lang om succes te hebben en de bezoekers, die stevig op de bal zaten, slaagden erin deze tactiek af te straffen. Zeelandia begon overigens hoopvol en vooral de rechtervleugel stichtte nog al eens gevaar in de Steenbergse ver dediging waar doelman Tak reeds di rect blijk gaf zijn plaats onder de lat waard te zijn. Janissen kreeg een prachtkans om de score te openen maar van korte afstand loste hij een onbesuisd schot dat ver zijn doel mis te. Nadat ook Jan de Ruyter en Ko van Iren het met een schot hadden geprobeerd moest Mondeel enkele malen de handen uit de mouwen ste ken. hetgeen hem eveneens best af ging. Eenmaal liet hij de bal glippen maar hij herstelde zich tijdig. Na de rust trok de thuisclub weer even fel van leer maar dit offensief je verzwakte reeds spoedig en de Bra banders kwamen nu het meest aan bod. Slecht plaatsen bleef echter sche ring en inslag en werkelijk gevaar was er dan ook weinig. Gelukkig had Gutteling er goed het oog in want de gevaarlijke Steenbergse midvoor stichtte'nogal eens gevaar voor het heiligdom van Mondeel. Eenmaal was het haast raak toen de bal over de te ver uitgelopen Mondeel echter ook juist over de doellat verdween. Mon deel redde daarna bij een zeer ge vaarlijke situatie. Verbruggen kreeg toen een ongedachte kans om zijn ploeg de leiding te bezorgen toen een strafschop werd toegekend. Hij faal de echter jammerlijk en doelman Tak hield het. slecht gerichte schot. Dit voordeeltje stimuleerde de bezoekers en toen na 25 minuten spelen Jan Heshof zijn broer Bart een goede schietkans bood schoot deze laatste keihard raak (0-1). Bij dit doelpunt ging de Zeelandia-achterhoede niet geheel vrijuit. Ook na deze treffer verzuimde Zeelandia ten aanval te trekken. Toen men dat met nog en kele minuten te spelen toch deed trok Steenbergen alle hulptroepen voor zijn heiligdom terug en er was geen doorkomen aan. V.E.S.R.C.S. 1—2 R.C.S. heeft in Oudenbosch V.E.S. een koude douche gebracht. Niet dat de Souburgers nu zo daverend heb ben gespeeld, maar ze hebben in deze uiterst snelle wedstrijd van de eer ste tot de laatste minuut hard ge ploeterd om de winst te bemachtigen en al heeft het vooral na de rust heel wat moeite gekost de toen ver kregen 21 voorsprong te handha ven, het lukte al bleek Vrouwe For- tuna de Souburgers eenmaal wel erg welgezind. Reeds na 5 minuten konden de Zeeu wen de leiding veroveren. Een ingooi van Ben Wamelink stichtte gevaar in de V.E.S.-defensie waarvan Cas Terwiel dankbaar profiteerde. Dit gaf de Souburgers moed en in het veld bleken ze geenszins de minderen van de thuisspelers. Na een kwartier ontstond de gelijkmaker toen de bal te zacht op doelman Beun werd te ruggespeeld en de handige en uiterst snelle Kraus was er als de kippen bij om dit af te straffen. Kansloos werd Beun geslagen (11). R.C.S. ging niet bij de pakken neerzitten en toen na 35 minuten een fraaie driehoekscombinatie tussen Van Een- nenaam, Terwiel en Van der Horst de bal in goede positie voor de goed meegekomen Van Eenennaam bracht, wasser voor de tweede maal roden tot juichen bij de Souburgers (12). Na de rust bleken de Brabanders echter geenszins van plan zich zon der meer gewonnen te geven. Ze vie len keer op keer aan maar de uitste kend spelende R.C.S.-verdediging kon deze aanvalsgolven steeds' opvangen en onschadelijk maken. De gevaarlij ke linkervleugel der gastheren kreeg hoegenaamd geen kans Beun te ver ontrusten. Toen dat een keer wel ge lukte kwam de paal te hulp want via de binnenkant caramboleerde ze weer het veld in. De R.C.S.-uitvallen, hoe wel niet ongevaarlijk, gaven evenmin succes en zo verstreek de tijd. Een zwaar bevochten overwinning was een verdiende beloning voor de 11 hard wevkende R.C.S.'ers. AxelZeeland Sport 11, Axel verscheen met een debutant op de rechtervleugel, terwijl Zeeland Sport 3 invaller* had voor F. Riteco, L. van Rijswijk en L. Sloe, die we gens militaire dienst afwezig waren. Reeds direct na de aftrap zaten de oranje-witten goed op de bal, doch het oude euvel, slecht plaatsen en nog slechter: schieten» deed zich ook VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 10 november. Aardappels: Koopmans Blauwp grote 11-10. Fruit: Jonathan H I 80 en op 20—21, 75- 80 18-27, 70-75 17—23. 70 en op 22, 65-70 10—22, 60-65 17—20, H II 7—9, K 9—13, F 3. Goudreinetten H I 85-95 24, 75-85 20, 65-75 14-18, H II 15—16, K 9. Zoete Erm- gaard H II 24, F 22. Glorie van Holland H I 75 en op 19, 65-75 10. H II 9. Laxton Superbe K 3. Gleser Wildeman H II 15. K 20-31, F 12. St. Remy K 12—14, F 10. Comtesse de Paris K 16. Zwtjndreehtse Wijnpeer K 10—19. Tomaten A 80—72, B 80. C 32—38. Druiven: Black Alicante 1.05 —1.26. Groenten: Andijvie 14—21. Prei 13—22. Sla A 7—10, B 5—9. Rodekool 5—15. Sa- voolekool 7—18. Boerekool 7—12. Witte- kool 4. Witlof 78—1.—. Komkommers C 29. Bospeen 6—18. Breekpeen 2—7. Waspeen 6—15. Bloemkool 4 st. p. kist 34—38, 6 Bt. p. kist 15—32, 8 st. p. kist 12—20. Spruiten ongeschoond 21—53. Kroten kg 8—12. Kro ten bos 6—8. Uien 3—10. Bosrapen 17. Veldsla 81—88, VISMIJN VEEBE. Aangevoerd: 6082 kg exportgarnalen 111—193; 2917 kg handelsgarnalen 91—104: 245 kg schar 20—72: 175 kg bot 17—71: 569 kg wijting 1835: 24 kg tong 91—455; 73 kg rog 18—34; 16 kg kabeljauw 17—91; 4 kg krab 16. Ledenvergadering ABVA In de dezer dagen gehouden leden vergadering van de afdeling Vlissin gen van de Alg. Bond van Ambte naren, werden na het openingswoord van de voorzitter P. J. Greïner, de leden C. Kerhove en L. M. van de Weelen herdacht, die in de afgelopen maanden aan de afdeling door de dood waren ontvallen. Vervolgens brachten de voorzitter en de secretaris, de heer J. C. Constand- se, verslag uit van het bondscongres in oktober jl. te Amsterdam. In de groepsraad Loodswezen zijn twee Vlissingse leden benoemd, na melijk de bestuursleden P. J. Greiner en J. W. Woltema en in de groeps raad Provincies en naamloze vennoot schappen het bestuurslid H. L. Bos telaar. Van bijzonder belang is het door het congres aangenomen voorstel tot wij ziging van de statuten en het huis houdelijk reglement. Voor de pro vincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg zal o.a. een districtsbestuur der worden benoemd, wiens taak zal zijn dc afdelingen bij te staan. A.N.A.B.-feestavond in hel Concertgebouw De Algemene Nederlandse Bouwbe- drijfsbond, afdeling Vlissingen, hield zaterdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen haar feestavond. De voorzitter van de afdeling Vlissingen, de heer C. P. Parent, heette de aan wezigen, ook namens de afdeling Souburg hartelijk welkom. De heer J. v. d. Hout, 25 jaar lid van de bond en districtsbestuurder, werd gehuldigd door de heer D. Immig, afgevaardigde van het hoofdbestuur. Namens de bond kreeg de heer v. d. Hout een zilveren penning en een oorkonde aangeboden. Zijn echtgeno te ontving bloemen. Vervolgens presenteerde het gezel schap van Ap Hofstee de cabaretre vue „Het laatste nieuws" met gees tige conferences van André en Rudi Carrell en met zang van het duo Salberti (Ciny Mooten en Ap Hof stee). Judith de Leeuw oogstte veel succes met enige echt-Hollandse ca baretliedjes. De geestige teksten werden geschreven door André en Rudi Carell, terwijl Rudi Carell sa men met Joop de Leur, die voor de muzikale begeleiding zorgde, dc mu ziek had geschreven. De decors wa ren verzoi-gd door LelyDen Haag. De heer Parent dankte de medewer kenden aan de cabaretrevue en bood hen een taart aan. Daarna bleef men nog enige uren gezellig bijeen. in deze wedstrijd weer gelden. Zee land Sport vertoonde ook een tech nisch zwak spel. Beide doelverdedi- gers moesten enkele malen hande lend optreden, doch werkelijk gevaar ontstond eerst in de 14e minuut. De butant Dieleman wist Dey van een goede pass te voorzien en met een onhoudbare kogel in de hoek gaf deze Axel de leiding (1—0). Axel pro- lieerde haar overwicht in meerdere doelpunten uit te drukken, doch schoten van Rietjens en Dey gingen over of naast. Na een half uur maak te Lindhout een 'fout. nabij het straf schopgebied. De hieruit ontstane vrije trap werd goed genomen en Remy de Ridder kon de partijen gelijk stellen (11). Met afwisselen de aanvallen van beide ploegen kwam de rust. Ook na de thee was Axel wat sterker, maar Zeeland Sport kreeg ook uitstekende kansen. Slecht plaatsen en doorzichtig op gebouwde aanvallen stelden de Wal- cherse verdedigers niet voor zware problemen. Slechts éénmaal wist Dev een kogel te lossen, welke subliem door de Zeeland Sport-doelman tot corner werd verwerkt. Tegen het ein de probeerde Zeeland Sport nog beide punten in de wacht te slepen, doch ook hen gelukte het niet het doel te vinden. Met ongewijzigde stand (11) werd deze wedstrijd besloten, waarmee beide ploegen loon naar werken, kregen. VLASMARKT ROTTERDAM 10 november 1958. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.10 tot f 1.25, middensoor ten tot f 1.65; best vlas tot t 2.00; dauw- root vlas: lage soorten van f 090 tot t 1.15, middensoorten tot f 1,35, best vlaa tot f 1.70; breekvlas: van t 0.60 tot f 1.13 naar gelang van kwaliteit en bewerking, gezwingelde lokken: van t 0-45 tot t 0.72. De produktie nam in de afgelopen week iets toe. voor waterroot vlas bestond wat meer belangstelling, vrijwel alle aange boden partijen konden verkocht worden tegen onveranderde prijzen voor de mid densoorten, goede kwaliteiten zijn Iets hoger. Dauwrootvlas wordt wat meer ge zwingeld, de beste soorten gaan regelma tig van de hand, voor de andere merken bestaat weinig vraag. De noteringen zijn onveranderd. Breekvlas wordt weinig aangeboden, prijzen onveranderd met weinig vraag. De produktie van gezwin gelde lokken is door de gestegen vlas- produktle groter geworden, de vraag blijft voldoende om alle aangeboden par tijen op te nemen, prijzen onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM 11 november officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam Tarwe: rode op vochtconditie met klein aanbod en vlotte handel van f 29.50—f 30.25 naar kwaliteit, prima uit gezocht partijtjes daarboven betaald, wit te. prima kwaliteit, zonder schot ca. f 30.75. Voedergranen: zomergerst prijshou dend, naar kwaliteit van f 2250—f 26,25 geschoonde tot f 26-75; haveta van f 24.25—f 26-23, extra blank flink daarbo ven rogge doorsneekwaJltelt tot t 21.50, bakrogge ca. f 22.00. Peulvruchten met weinig handel op la gere prijzen, groene erwten f 32.00— f 50.00; schokkers f 50.0t»-f 77.Ö0. Bruine bonen f 50-00—f 7850, prima ge schoonde, blanke kwaliteit tot f 85-00. AARDAPPELBEÜRS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts; ei genheimers f U50—f 12.50: bintje f 15.00— f 16 00; koopmans blauwe f H5(>T-f 12.00; Bevelanders f 11.00—f 1150: meerlandera t 11.00—f 1150; 40 mm. opwaarts ge wassen van de kleigrond eigenheimers f 14.00; bintjes van de kleigrond tn twee maten gesorteerd "oor de export 35 mm opwaarts f 17.00; 45 mm opwaarts f 1750. Zandaardappelen 35 mm opwaarts; IJs- selster f 750—f 8 00; libertas f 8.00—f 9.00. voeraardappelen f 250—f 4 00, prijzen be rekend per 100 kg. en op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, VEEMARKT 10 NOV. Aanvoer in totaal 1982. Vette koelen en ossen 1360, varkens 622. Vette koeien le kw. 286-318, 2e kw. 276- 284, 3e kw- 240-250; varkens (lev. gevv.) le kw. 200, 2e kw. 198, Se kw. 196. Vette koeien aanvoer ruim, handel zeer traag, prijzen wat lager in prijs, en enke le prima's boven notering; varkens (lev. gew.) als vorige week. handel vlot, prij zen goed prijshoudend, prima exempla ren boven notering. v.v.z.b. goes. 11 november. Groenten- Per stuk: Krop sla A II 6. B II 5—6. Bloemkool A I 56— 57, A n 35—45, B I 38—40, B II 24—27, afw. 10—30. Knolselderij 4—10. Per kg: Spruiten A. IT 44—49- Witlof A II 42—46. Prei I 22, II 16—18- Andijvie I 8—10 Uien 3. Veldsla 80—91. Waspeen 12—13. Wltte- kool 5—6. Rodekool 13—15. Gr. sav. kool 7—8. Boerenkool 7—9. Druiven II 109— 119. Examens Geslaagd voor het vakexamen de tailhandel in aardappelen, groenten en fruit te 's-Hertogenbosch slaag den de heren W. Bosschaart te Kou- dekerke; M. P. Brandes, L. Joziasse, A. A. A. Lingier, allen te Vlissingen; P. A. C. Joziasse te Serooskerke; J. Looise en J. van Saane, beiden te Middelburg; C. van Sluys te Koude- kerlce. SINT-LAURENS Gemeenteraad De raad van de gemeente Sint Lau rens zal op woensdag 12 november in vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat een voorstel tot wijzi ging van de gemeentebegroting 1958, vaststelling begroting 1959 en le en 2e wijziging gemeentebegroting 1959. Officiële pubhkatie GEMEENTE VLISSINGEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van de gemeente Vlissingen is verhinderd woensdag 12 november a.s. spreekuur te houden. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: C. Poppe-Poppe z.; A. de Ko ning-van Leest, z.\ e. van der Ploeg-Vol- mer, tl.; E- Hitijahubessy-Sapata. d.; M. J. Abrahamse-Dingemanse, d.; H. J. M. van de Sande-Bruinzeel, z.: 3vi. Adriaanse -Quint, z.; S. Meijer-den Engelsman, d.; G. F. Thorbecke-Buijs, z. Ondertrouwd: P. Dekker 25 J. en C- J- Geldhof 24 J.; J. A- van Dixhoorn 45 j. en W. F. van de Wiel 37 j.: B. S. D. Nagtegaal 20 j. en A. P. Hoek 20 j. Getrouwd: W. C. Dunnes 21 j. en L. J. van Fllerenburg 20 j.; J. J. Arnoltfus 23 j. en J. A. Joosse 26 j. Overleden: L. A. Schenk 58 j. e. v. E- M. van dc Ssnde; J. I. Cevaal 45 j. e- v. J. Slabbekoorn; S- J. Paul 84 j. e. v. A. C. Franso; E. de Nood; a. Fastenau 86 J. wed. v. M. C. van der Peijl; P. F. Dam man 67 j. wed. v. M. M. van Peire. SEROOSKERKE <\V.) Overleden: p. M. Melis, 67 j.: a. Traas 64 3. e. v. E. Houterman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7