Verrassend spelend Walcheren kon EMM-zege toch niet verhinderen Zonder te spelen bleef Arnemuiden leiden Sparta nu alleen leider van eredivisie SWIFT VERSLOEG HOU STAND NA ZWARE TEGENSTAND MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 ZAALHANDBALTOERNOOl IN MIDDELBURG Dames van Marathon kregen eveneens overwinningsbeker De heren van de Middelburgse handbalvereniging EMM hebben zaterdagavond hun eigen zaalhandbaltoernooi gewonnen: in de finale versloegen zij een verrassend goed partij gevend Walche ren uit VJissingen niet 85. Bij de dames was het Marathon uit Vlissingen, dat ongeslagen de overwinningsbeker in de wacht sleepte. De talrijke bezoekers rond het wed- strijdveld in de grote hoofdstedelijke veilinghal stonden eerlijk gezegd even met de ogen te knipperen, toen de Walcherse heren in de finale- strijd van start gingen. Het deed voor EMM het ergste verwachten. Toen de Vlissingers namelijk na 2 min. de eerste treffers in de EMM- netten slingerden, was dat gebeurd zonder dat er één tegenstander aan te 'pas kwam. De Middelburgse zeven lieten zich echter niet overdonderen het was de enige maal, dat zij achter kwamen te staan en hoewel Walcheren aanvallend stug bleef vol houden, moesten de Vlissingers uit eindelijk toch hun meerderen erken nen in de EMM'ers, die hun aanvallen een tikkeltje gevaarlijker uitvoerden. De ruststand in deze finale was 31 voor EMM. De winnaars en het Vlissingse Mara thon hadden zich reeds vorige week in de halve finale geplaatst. Volhar ding uit Goes en Walcheren, die als tweede in de poules eindigden, moes ten nu met net Belgische Dender- monde uitmaken, wie de andere twee demi-finalisten zouden worden. In deze halve competitie vielen de Bel gen af, daar zij in de eerste plaats zwakker waren en in de tweede plaats voor het eerst in een zaal het zevehhandbal beoefenden. Walcheren versloeg onze Zuiderburen met 51, terwijl Volharding de Belgen defini tief uitschakelde door er met 101 van te winnen. Tot slot versloeg Wal cheren na een spannende wedstrijd Volharding met 65 na met rust een 3—2-achterstand opgelopen te heb ben. Walcheren en Volharding moesten nu met EMM en Marathon via kruiselingse wedstrijden uitmaken wie de uiteindelijke winnaar van het toernooi zou worden. EMM be gon met Volharding uit te scha kelen. Taai hielden de Goesenaren tot de rust vol, maar nadat deze met 4S was ingegaan, moesten zij tenslotte met 94 buigen voor de Middelburgse overmacht. Wal cheren haalde daarop het stoute stukje uit om Marathon met 65 aan de zegekar te binden, waarna Marathon de derde plaats opeiste door in een doelpuntenrïjbe wed strijd met 1511 van Volharding te winnen. Ook hier toonden de Goesenaren zich tot de rust taaie rakkers (76). En de finale ging dus tussen EMM en Walcheren: met het bekende rer sultaat. OVERTUIGEND De Marathon-dames bewezen over tuigend de sterksten te zijn. Vorige week hadden zij in de halve compe titie reeds twee overwinningen be haald en een zege op EMM in de laatste wedstrijd zou de beker in de Scheldestad doen belanden. Zo is het ook gebeurd. Nadat de Vlissingse meisjes reeds met een vrij veilige 3O-voorsprong waren gedraaid, stuurden zij de Middelburgse ploeg met een 51-nederlaag het veld uit. Spannend was de strijd tussen Hellas en Walcheren, die tenslotte in een 33 gelijk spel eindigde. De rust was ingegaan met 11. De Vlissing se meisjes stelden met-deze punten verdeling hun tweede plaats veilig. EMM werd derde en Hellas vierde. Na afloop Veikte EMM-voorzitter P. A. Koster in de kantine van de veiling de prijzen uit. Voor de da mes van Marathon en de heren van EMM was er een beker, ter wijl de dames van Walcheren en de heren van Walcheren, Marathon en Volharding de prijzenkast ver rijkt zagen met een standaard. Vlissingen (niet spelend) weer op laatste plaats. Tn de eerste klas C is Vlissingen, dat zelf wegens terreinafkeuring niet in het veld kwam tegen Sportclub Em ma, weer op de onderste plaats te recht gekomen. Heer distancieerde zich namelijk van de Zeeuwen door Roermond met 52 te verslaan en ook Brabantia verwijderde zich iets door een gelijk spel (11) bij Kim- bria. MOC '17 ging De Spechten op de ranglijst voorbij door deze club met 21 te verslaan. De stand luidt nu: Hoensbroek Sp.cl. Irene Sp.cl. Emma Boxtel Alliance MOC '17 De Spechten Kimbria Heer Roermond Brabantia Vlissingen De uitslagen de eerste klas A luiden: Laakkwar tier—DWV 2—4, OSV—Emma 2—1, De SpartaanGouda 20, CW UW 1—3, Quick—VCS 2—0, Unitas DCG 41. De stand is hier: Gouda 7-11, DCG 7-9. De Spartaan 7-8. Unitas 7-8, OSV 7-8, Quick 7-8, CW 7-7,®bWV 7-7. Emma 7-6. UW 7-6, Laakkwartier 7-4, VSC 7-2. De uitslagen in de eerste klas B luiden: Quick '2(>Alcides 13, Quick N—ZAC 4—1. ESCA—Borne 4—1, HengeloBe Quick (Zutphen) 32, ZwaagwesteindeWVC 16. De stand luidt: Hengelo 7-12. Be Quick (Z.) 7-9, ES CA 7-9, WW 6-8, Alcides 7-8, Quick '20 7-7, Sneek 6-6, WVC 7-6, Quick N 7-6. Borne 7-4, Zwaagwesteinde 6-3, ZAC 6-2. 6 5 1 0 11 13— 5 6 4 0 2 S 12— 6 6 3 2 1 8 15— 8 6 3 2 1 8 8— 5 6 3 12 7 14—11 7 2 3 2 7 11—10 6 3 0 3 6 8—10 7 2 2 3 6 8—13 5 12 2 4 10—11 7 2 0 5 4 10—17 7 0 3 4 3 9—17 5 10 4 2 8—13 de wedstrijden In GOEDE EN SNELLE PLOEGEN Wegens duisternis zes min. te kort gespeeld. Ook Swift heeft zaterdag voor de competitie van de 2e klas K.N.K.B. ondervonden, dat men bij het Haagse Hou Stand op zware tegenstand kan rekenen. De Haagse korfballers vor men een technisch goede en tevens snelle ploeg, die het de Middelburgse twaalf vrij lastig heeft gemaakt. De hoofdstedelingen waren echter op de ze onderdelen juist een tikkeltje beter en dat werd uiteindelijk de aanleiding tot de keurige 75 zege, die de Swif- tianen uit de Residentie meenamen. Overigens wel onder protest van Hou Stand, omdat er wegens de duisternis een minuut of 6 te kort gespeeld werd, maar momenteel zijn dè punten in elk geval binnen. De Middelburgse korfballers kwamen heel wat heter uit de bus dan vorige week tegen Ons Huis, toeq eerst in de tweede helft de doelpuntenmachine begon te draaien. Swift had Gré Lavooij-Gast weer in de gelederen, terwijl Ineke Vermeulen thans een uitstekende vervangster bleek van Chienneke van Renen. De wedstrijd begon wegens pech van de bezoekende ploeg een kwar tiertje te Iaat en daarover hadden de Hagenaars zich zo „opgewonden", dat zij in hoog tempo startten en reeds na 2 min. voor de eerste maal de Swiftkorf doorboorden. Het hoofdste delijke team moest dat even venver ken, maar toen Piet Eiff in de 12e min. de partijen in evenwicht ge bracht had, hervond Swift ook tevens de cadans. Tot aan de rust ging het spel regelmatig en snel op en neer, waarbij Hou Stand de voorsprong, die Swift kreeg telkens tèniet deed. Met een uitstekende treffer bracht Jan Maljers de Middelburgse ploeg op 21 voor, maar na een half' uur maakten de Hagenaars via een han dige doorloopbal gelijk. Onmiddellijk na de uitworp gleed Uien Meliefste heel handig langs haar tegenstandster en dat bete kende 32. Drie min. later al deed Hou Stand ook deze voorsprong weer teniet. Toch zou Swift met een punt verschil gaan rusten dank zij Mop de Voogd, die in de 38e min. een gaatje zag. Na de thee drukte Swift door, Met uitstekende combinaties stelde de eerste aanval de thuisclub-defensie stevig op de proef. Na 12 min. ver hoogde Mop de Voogd de voorsprong tot 53 en weer 10 minuten later zorg de Bert de Vries met een handig „le peltje" voor een 63 stand. Hou Stand liep in tot 64, maar Jan Mon- deel bracht zijn ploeg na een half uur. weer in veiligheid (7—4). In de 38e min. reduceerde Hou Stand de achterstand nog tot 7—5, maar toen floot de scheidsrechter het einde met het reeds eerder gememoreerde ge volg. Tegen alle verwachtingen in heeft Goes van Middelburg gewonnen. De wedstrijd, die -met zoveel spanning tegemoet was gezien, eindigde in een 01 nederlaag voor de thuisclub. Hier ziet men de Goese verdediging die bijzonder goed in vorm was, in actie bij een gevaarlijke Middelburg se aanval. (Foto P.Z.C.), Wereldprestatie van Armin Hary. De Europese sprintkampioen, de Duit ser Armin Hary, heeft tijdens indoor- wedstrijden te Neumunster een fan tastische prestatie geleverd. In een race over 60 yards (54.86 meter) no teerde hij 5.9 sec., dat is 0.2 sec. sneller dan de beste sprintprestaties van twintig Amerikaanse atleten, on der wie Jesse Owens. Hary kwam tot dit resultaat op een parketvloer. Tot nu toe bereikten de Amerikanen Gol- liday en Tidwell in een overdekte hal op een sintelbaan 6.0 sec. In een twee de wedstrijd over 60 yards kwam Ar min Hary tot een „normale" 6.1 sec. Officieel bestaat er geen wereldre cord voor overdekte hallen, maar de atleten aan de andere zijde van de oceaan zullen zeer snel moeten zijn om dit resultaat te overtreffen. Grensrechter gestenigd bij T.S.C.-Internos. H Het baantje van clubgrensrech- ff ter blijkt niet van gevaar ont- bloot te zijn. Dat bemerkte de H Internos-grensrechter zondag tijdens de tweede klasse ama- H teur voetbalwedstrijd T.S.C. (Oosterhout)-Internos (Etten). Hij gaf daarbij aanwijzingen, die, naar de mening van het pu- H bliek, steeds in het voordeel i= H" van dè bezoekers uitvielen. Z'n gedrag wekte daarom liet mis- noegen op van het publiek en H direct na de hervatting begon- 11 nen de toeschouwers met zand en stenen te gooien. Een steen trof daarbij de onfortuinlijke jj| M „vlaggenist" zodanig, dat deze n neerviel. De ontboden arts con- H stateerde een hersenschudding H en achtte opname in een zie- H kenhuis noodzakelijk. De wed- strijd vond verder normaal p doorgang. T.S.C. won met 3-0. IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliÜÏ LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Maar ColijnspL Boys staat er toch beter voor. Hoewel in het landelijk zater dagvoetbal leider Arnemuiden zelf niet binnen de lijnen kwam (het veld van Colijnsplaatse Boys werd afgekeurd) is het er niet slechter van geworden. Twee gevaarlijke concurrenten, SSC en Nieuwdorp, speelden na melijk tegen elkaar gelijk (1-1) en dat was dus wel in de kaart gespeeld van de leiders. Intus sen staat Colijnsplaatse Boys met zijn drie verliespunten er relatief nog steeds liet beste voor. Nieuwdorp heeft het in Brabant niet cadeau gekregen. Wel toonden <le Zeeuwen in de eerste speelhelft een overtuigende meerderheid, maar de juiste afwerking liet veel te wensen over en bij wat groter doortastend heid hadden de bezoekers voor de rust de buit reeds binnen kunnen hebben. Nu werd met blanke stand gerust en toen na ongeveer een kwartier spelen de thuisclub door Rijke een voor sprong- nam zag het er voor Nieuw dorp even erg donker uit. Dat bleef het trouwens tot de laatste minuut van de wedstrijd, want toen eerst kon Deurloo de partijen op gelijke voet brengen. Dit doelpunt leverde dus de puntenverdeling op en dat kon nog wel eens een kostbaar puntje blijken. Doordat Nieuwdorp te laat arriveerde werd het laatste gedeelte van de wedstrijd in de vallende duis ternis gespeeld en er werd ook niet gerust. Duidelijk speelde hier de ver re reis op een zaterdagmiddag de voetballers parten. In Breda moest Abe Lenstra maakt de gelijkmaker (SS) tijdens de zondag in Tilburg gespeelde- voetbalwedstrijd tussen Willem II en Sportclub Enchede. SPARTA NU ALLEEN LEIDER VAN EREDIVISIE Feyenoord wilde het te mooi doen Door een fikse zege op NOAD (40) heeft Sparta de leiderspositie alleen voor zicli opgeëist. Muur of dit een „blijvertje" zal zijn, valt nog te be zien Daarvoor is de concurrentie te sterk en te talrijk! Het dappere V.V.V., dat zich ook zonder Faas Wilkes best kan redden bevocht te gen M.V.V. een gelijk spel. Derde is landskampioen D.O.S., dat de voortreffelijke prestatie verricht te Fortuna '54 in eigen huis te ver slaan. Maar dan volgen er vijf teams met 32 punten, slechts drie minder dan de leider. Van deze outsiders stelde vooral Feijenoord teleur. Ken nelijk speelden er in de klassieke strijd tegen de al-oude tegenstan- er Ajax toch nog andere factoren een rol dan alleen maar technische en taktische kwaliteiten, want Feijenoordverloor met 3 Ook Enschede (Slechts gelijk tegen Willem II) en Rapid (nederlaag te gen D.W.S./A) verrichtten geen gro te daden. Ondertussen zijn N.A.C. (verlies tegen A.D.O.), Willem H en NOAD de poegen, die het meest in de moeilijkheden zitten. AJAX—FEIJENOORD 3—1. Kennelijk overmoedig betiaden de Feijenoord-spelers het veld en dus wilden ze het allemaal te mooi doen. De combinaties werden daardoor veel te kort gehouden en bovendien speel de de Ajax-defensie zeer sterk. Stopper Anderiessen speelde voor het eerst na zijn schorsing weer mee en dat betekende een versterking. Drie maal kon doelman Pietera Graafland zijn ex-clubgenoten het scoren niet beletten: Bleijenburg en Van der Kuil (2 x) scoorde de doelpunten. Cor van der Gijp redde de eer. SPARTA—NOAD 4—0. Van goed voetbal was nauwelijks sprake. NOAD had zijn gebruikelijk enthousiasme meegebracht, maar techniek en tactiek was er veel te weinig. Sparta had dan ook een ge makkelijke middag. Al voor rust werd liet 40 door treffers van Ver hoeven. De Koning, Van Ede en Van Geel. Na de rust wilde Sparta het te mooi doen, kreeg weliswaar kan sen aan de lopende band, maar scoorde niet eenmaal. D.W.S./A.—RAPID JC 2—0. Goed en constructief voetbal van beide zijden. Produktief was het echter niet, omdat enerzijds door Rapid de aanvallen te kort wer den gehouden, terwijl de D.W.S.- nnnvai strandde op 'n uitstekende defensie met als uitblinker Ra- pid-doelman Jacobs. Toen ieder zich al verzoend had met een ge lijk spel scoorde eerst Vonhoff en in de allerlaatste seconde er werd niet eens meer afgetrapt maakte Den Oude er 20 van. WILLEM H—ENSCHEDE 3—3. Technisch veel beter Enschede, maar veel geestdriftiger Willem II. Koopal was bij de Tilburgers de held: hij scoorde alle drie de doelpunten Hij opende voor Willem H de score, maar door Voges en Van der Wel nam Enschede vervolgens een voor sprong. Na rust bracht Koopal door twee doelpunten de zege binnen het bereik van de Tilburgers, maar met een kopbal zorgde Lenstra voor de gelijkmaker. A.D.O.—X.A.C. 3—1. Volkomen verdiende nederlaag. Schuurman, Vreeken en Schuurman zorgden voor een 30 Haagse voorsprong. Van Gastel kon uit een. penalty de eer redden, maar van een bedreiging door N.A.C. was geen sprake meer. FORTUNA—D.O.S. 1—2. De zege Is slechts een kleine afspie geling van het overwicht, dat D.O.S. had. In de Fortuna-aanval zat prak tisch geen stootkracht en de Lim burgse defensie was niet een te tra ge Van der Hart kwetsbaar. Luiten en Van der Linden zorgden voor 02 en Morand zorgde na rust voor het tegenpunt. ELINKWIJKBLAUW WIT 3—0. Verschillende hoge gasten uit de West waren bij het duel aanwezig en bovendien weid door de Wereld omroep een reportage uitgezonden. Per slot wordt Elinkwijk in Surina me zo'n beetje als een halve Suri naamse club beschouwd. Het werd een felle, te harde wedstrijd met vele incidenten. Zo raakten Kruin de beste man van de Elinkvvijkers en stopper Goedhart slaags en moes ten de kleedkamer op bevel van scheidsrechter Bronkliorst opzoeken. Kruin, Kreijermaat en Marbach pro duceerden de doelpunten en daarmee een verdiende zege. V.V.V—M.V.V. 1—1. Geen voetbal van bijzondere klasse. V.V.V. gaf meestal de toen aan, maar toch scoorde M.V.V., door Kraft, het eerst. Pas een kwartier na rust le verde het Venlose overwicht een doel punt op, gescoord door Klaassen. Het was een verdiende gelijkmaker. P.S.VS.H.S. 4—2. Een uitstekend keepende Landman heeft een Haagse nederlaag niet kunnen voorkomen. Dillen 10, maar door IJspelder werd liet zelfs weer 12. Rensen, Brusselers en Ford stelden echter snel de P.S.V.-zege volkomen veilig. The Gunners de vlag strijken voor het bezoekende Sprang (23) dat door deze overwinning enkele plaatsen kon stijgen. Vrederust, dat nog steeds op de eerste overwinning wachtte, heeft nu het zoet der overwinning kunnen smaken want de naaste mede gegadigde voor de fatale plaats, Zwa- luwse Boys. moest in Bergen op Zoom met 21 de vlag strijken. Arnemuiden Colijnspl. B. SSC '55 Nieuwdorp AZVV Sprang Good Luck The Gunners Dinteloord Zwaluwse Boys ederust 7 4 2 1 10 28—12 4 119 17—12 7 4 1 2 9 30—13 7 4 1 2 9 25—14 8 4 1 3 9 25—3» 7 3 1 3 7 22—20 6 2 2 2 6 18—18 7 2 1 4 5 23—20 6 2 0 4 4 18—29 6 1 1 4 3 9—22 7 115 3 12—36 Progr. 15-11: Good LuckThe Gun ners, SprangVrederust, Zwaluwse BoysSSC, NieuwdorpColijnspl. Boys en ArnemuidenAZW. Micro-korfbal in Goese veilinghal Het bestuur van de Zeeuwse korfbal- bond heeft van het Veilingbestuur te Goes definitief toestemming gekregen om in de a.s. wintermaanden in de veilinghal te Goes microkorfbalwed- strijden te spelen. Het ligt in de be doeling in enkele toernooien te ko men tot een microkorfbalkampioen van Zeeland, die kan meedingen om de titel van landelijk korfbalkampi oen. Naast zaalhandbal kunnen de Goese sportliefhebbers in de velling- hal straks dus ook kennis maken met het spectaculaire microkorfbal. Botwinnik won tegen Donner beslissende partij. Schbak-zeskamp in Wageningen beëindigd. Wereldkampioen Botwinnik is zondag winnaar geworden van de internatio nale schaak-zeskamp te Wageningen. In de vijfde en laatste ronde ver sloeg hij Donner. De laatste resultaten waren: Botwinnik (Rusland)Donner (Ne derland) 1-0; Roessel (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) *2-4=: Bouwmees ter (Ned.)Flohr (Rusl.) Yz-Yz- De eindstand werd: 1 Botwinnik, 4 punten; 2 en 3 Donner en Flohr. 3; 4 Van Scheltinga, 2; 5 en 6 Bouwmeester en Roessel 1'.». De uitslagen van de wedstrijden voor de vierde ronde waren Van ScheltingaBotwinnik 0-1; Don nerBouwmeester 1=0; Flchr -= Roes sel 1-0. Na de vierde ronde hadden Botwinnik en Donner nog samen de lgiding met elk 3 punten A. Heydens (Zld. Sp.) tweede in voorcross van Le Soir. In een zondag in de Appelbergen bij Groningen gehouden voorcross van 't dagblad „Le Soir" te Brussel is de C- klasser A. Heydens van Zeeland Sport in 25 minuten 32.9 seconden op de tweede plaats geëindigd. De wedstrijd werd gewonnen door de A-klasser W. Weert van Nummi, Groningen in 25 minuten 16.6 seconden. STAND Sparta 10 6 3 1 15 26—U V.V.V. 10 5 4 1 14 19—12 D.O.S. 10 6 1 3 13 21—14 Feijenoord 10 4 4 2 12 30—17 P.S.V. 10 5 2 3 12 20—12 Rapid JC 10 5 2 3 12 25—15 D.W.S./A. 10 4 4 2 12 17—11 Spel. Enschede 10 5 2 3 12 21—18 M.V.V. 10 3 5 2 11 21—17 Ajax 10 2 4 10 20—16 Schev. H./S. 10 4 1 5 9 21—23 Fortuna '54 10 4 1 5 9 12—18 A.D.O. 10 4 1 5 9 17—28 Blauw Wit 10 4 0 6 8 18—24 Elinkwijk 10 3 2 5 8 17—23 N.A.C. 10 1 3 6 5 16—27 Willem H 10 1 3 6 5 18—33 N.O.AD. 10 1 2 7 4 16—36 K.N.V.B.-toto Bruto inleg 373.218. Aantal deelne mers 262.103. Eerste prijs 104.501. Tweede prijs 44.786. 9 meldingen van 14 punten. 50 meldingen van 13 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5