BAZENVERENIGING SCHELDE- VLISSINGEN JUBILEERDE WALCHEREN SPEELTUINBESTUURDERS IN CONFERENTIE TE VLISSINGEN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 PRÜViNUl&LL Z b L O W S bi COURANT „TROUW EN BEKWAAM" Zaterdagmiddag recipeerde het be stuur van de bazenvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" N.V. in het Scheldekwartier ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de vereniging. Tijdens de drukbezochte receptie werd het be stuur met, in het midden de voor zitter, de heer C. van der Graaf een fraaie oorkonde aangeboden. Foto P.Z.C.). Drukbezochte receptie, feestavond en bal. Met een bijzonder drukbezochte re ceptie, een diner en een daarop vol gende feestavond is zaterdag in het „Scheldekwartier" te Vlissingen op luisterrijke wijze het 50-jarig be staan der bazenvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schel de" N.V. gevierd. In zijn toespraak tijdens het diner heeft de huidige voorzitter van de bazenvereniging, de heer C. van der Graaf, gememoreerd, dat deze orga nisatie de eerste was, die op dit ge bied in one land werd opgericht. Waaruit hij met trots en terecht kon concluderen, dat de bazenvereniging van „De Schelde" baanbrekend werk verrichtte In het dankwoord, dat de heer Van der Graaf aan het eind van de recep tie sprak, schetste hij de waarde van een goede bazenvereniging. Het de vies is in die vijftig jaar steeds ge weest: „Trouw aan de K.M.S. en trouw jegens elkander" en zo zal het, zoals de voorzitter stellig verwachtte, ook in de vijftig komende jaren zijn. Tijdens de receptie, die onder meer werd bijgewoond door de heren G. van Ginkel en ir. C. Kapsenberg, di recteuren van de K.M.S., en de com missaris, ir. H. C. Wesseling, sprak als eerste de heer E. A. Traast, die namens de bedrijfsleiders een geluk wens uitsprak en symbolisch een archiefkast aanbood met bijbe horende oorkonde. Een schitterende oorkonde, naar een ontwerp van de heer J. A. de Bert, eveneens een be drijfsleider. In zijn. gelukwens stipte de heer Traast de wederzijdse waardering aan, die er tussen de bazen en de bedrijfsleiders bestaat. Voorzitter Van der Graaf dankte spontaan vóór dit gebaar, waar van hij vooral het devies van de oorkonde, „Trouw en bekwaam" op hoge prijs zei te stellen. Geschenken Reeds voordat de eerste spreker de katheder beklom, had de heer K. van Everdingen, directeur van de N.V. Steenkolen Handels Vereniging, na mens verschillende te Vlissingen ge- Nederlandse Tafelronde vergaderde in Vlissingen. vestigde bedrijven het bestuur van de jubilerende vereniging een schrijf machine aangeboden. De voorzitter van de bazeitvereniging van „Wilton-Feijenoord" uit Rotter dam, de heer J. van Berkel, die me de namens de directie van deze werf een gelukwens uitsprak, bood een boekwerk aan. Namens de gepensioneerde collega's voerde vervolgens de heer C. P. Pa- rent het woord. In het bijzonder dankte de heer Parent voor de uit nodiging, die de oud-collega's voor het bijwonen van deze jubileumvie ring mochten ontvangen. De heer P. de Wijze sprak voor de technische studieclub van calcula tors en werkvoorbereiders een geluk wens uit. De heer H. S. O. Erdel- mann deed dit als voorzitter van de ambtenarenvereniging; de heer J. R. Harting, de oudste zoon van wijlen de oud-voorzitter, de heer J. F. Har ting, las enkele fragmenten uit een ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de maatschappij door zijn vader gehouden toespraak en bood een foto aan. Na een diner gaf de jubilerende ver eniging een feestavond, waarvan het eerste deel werd verzorgd door het cabaretgezelschap „De Brabantse Operettespelers", die een buitenge woon goed programma over het voet licht brachten. Een gezellig bal met muziek van de band van Jan Groe- newoud besloot de jubileumviering. De Nederlandse Tafelronde hield za terdag haar halfjaarlijkse vergadering in hotel „Britannia" te Vlissingen. Tijdens deze bijeenkomst, die onder presidium stond van de heer O. Pas man uit Leeuwarden, werd een groot aantal huishoudelijke zaken behan deld. De leden van de tafel Walcheren van de Nederlandse Tafelronde fungeerden als gastheren. Zij hadden voor een aantal evenementen gezorgd, die door de talrijke deelnemers aan deze bijeenkomst op hoge prijs werden ge steld, o.a. een vaartocht met een ge charterde boot van de Provinciale Stoombootdiensten. Na afloop van de vergadering ver- gadering tot benoeming van twee le- enigde men zich aan een maaltijd, (jen van (je Commissie van Beheer Ouderwijsvoorstellen aan raad Middelburg. B. en W. van Middelburg hebben de gemeenteraad enkele onaerwijsvoor- stellen doen toekomen. De eerste be treft een vervulling van een reeds jaren bestaande vacature voor school J. aan de Nederstraat. Deze ontstond eerst door het vertrek van mej. Dron- kers, later door het ontslag van mej. Woittiez en kortgeleden door het ver trek van mej. Van der Rest. Gedurende deze tijd ruim 4 jaar is als tijdelijk onderwijzeres werk zaam geweest mevrouw M. P. Weber van Wezel. Hoewel zij gaarne voor vaste aanstelling in aanmerking was gekomen, liet de wet dat niet toe. Nu de Lager Onderwijswet 1920 is gewij zigd, kunnen wel gehuwde onderwij zeressen in vaste dienst worden aan gesteld, waarom het gemeentebe stuur voorstelt mevrouw Weber met ingang van 1 januari a.s. als zodanig aan te stellen. In verband met de stijging van het aantal leerlingen aan de openbare ulo-school aan de Dwarskaai is het nodig, dat tot benoeming van een nieuwe leerkracht wordt overgegaan. B. en W. stellen voor om hiervoor te benoemen de heer W. H. Hardon, thans onderwijzer aan school J. Ver der wordt voorgesteld de heer Har don eervol ontslag te verlenen als on derwijzer aan school J. Voorts verzoeken B. en W. een kre diet van 2450 te verstrekken voor enkele aanschaffingen voor de meentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters. Tot nu toe werd na genoeg alles wat de school nodig had, februikt van de rijkskweekschool, 'oor het aanschaffen van twee ka chels voor het schoolgebouw aan de Bree stellen B. en W. voor, op ver zoek van de vereniging voor protes tants-christelijk kleuteronderwijs, een krediet te verlenen van 1627. Benoeming leden in Commissie Sporttereinen. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om bij de aanstaande ver waarvan de hoofdschotels werden ge vormd door mosselen en hutspot. Als tafelpresident trad op de voorzitter van de tafel Walcheren, de heer H. G. Stam uit Middelburg. De bijeen komst werd besloten mfet een verto ning van de bekende mossel-film van de cineast Wihdmeyer. Districtsvergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. Het district Zuid-Beveland van de Nederlands Christelijke Landarbei dersbond kwam zaterdagmiddag in vergadering bijeen in „De Opril" te Goes. De goed bezochte bijeenkomst stofld onder leiding van de heer D. Katsman. Tijdens deze vergadering sprak het hoofdbestuurslid, de heer M. D. Den Hollander te Goes, over de moeilijkheden rond de sociale verze kering in de Bedrijfsvereniging. Be sloten werd een der leden van deze vereniging uit te nodigen op de cur susmiddagen. In het komende winter seizoen zullen drie discussiemiddagen en twee werkvergaderingen worden belegd. De toogavond werd bepaald op 13 januari 1959. Zij zal worden ge houden in het Schuttershof te Goes. Voorts werd tijdens deze bijeen komst gesproken over de werkclas- sificatie-in-de-praktijk en het propa gandawerk in de komende winter. Op de uiteenzetting van de heer Den Hollander volgde een vruchtbare be spreking. Commissie van Beheer voor de sportterreinen over te "aan. De voorzitter van deze commissie, de heer W. L. Heyboer, heeft als zoda nig ontslag aangevraagd en ook het bestuurslid, vroeger secretaris, de heer L. J. Geers. Als opvolger van de heer Heyboer hebben B. en W. in overleg met de commissie de volgen de aanbeveling opgemaakt: 1 de heer D. Lampe, 2 de heer J. Parent. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslag-Geers zijn op de aanbeveling geplaatst: 1 de heer J. van der Linde en 2 mr. G. W. Dwars. Per 31 december treden drie leden van het bestuur van de burgerlijke in stelling voor de maatschappelijke zorg af. Ter voorziening in deze va cature hebben B. en W. de volgende dubbeltallen opgemaakt: 1 mr. J. Moolenburgh (aftredend), 2 mr. J. A. E. Rink; de heer J. M. Hertogh (af tredend), 2 de heer L. P. C. G A. Da- men en 1 de heer M. Ton (aftredend), 2 de heer J. J. van der Hofstede. Geen voorrang verleend. Zondagmiddag om ongeveer half drie ontston-d op het kruispunt Lange Noordstraat—Bachtensteene te Mid delburg een aanrijding tussen twee personenauto's, resp. bestuurd door J. P. B. Pn. en H. G. C. G. W.. door dat een van hen geen voorrang ver leende. De schade was vrij aanzien lijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WESTKAPELLE Filmvertoning. In het Nederlands hervormd jeugd- gebouw te Westkapelle werd, uit gaande van de Bijbel Kiosk-Vereni ging, een tweetal films vertoond. Een inleidend woord werd gesproken door ds. W. Oosthoek, onder wiens leiding de bijeenkomst stond. Na het vertonen van de films „Wie staat er achter?" en „Flitsen uit ons werk in Nederland" vertelde de heer Becker een en ander over het werk van vereniging. Aan de bijeenkomst werd voorts medewerking verleend door het Nederlands hervormd kerkkoor. Een collecte bracht ruim 20 op, terwijl verscheidenen zich opgaven als begunstiger. Declamatie-avond. Voor de afdeling Westkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen en de Z.L.M. trad in „Westkapelle herrijst" de heer J. van Elskcker op, die na een inleidend woord van de presidente, mevrouw N. de Kam-Lous, fragmenten voor droeg uit het boek „Schaduwen in de sneeuw". Na vertoning van de bondsfilm van de plattelandsvrouwen droeg de heer Van Elsacker nog en kele schetsjes voor. VLISSINGEN Ledenvergadering Kanariesport Vereniging. Vrijdagavond hield de Eerste Vlis- singse Kanariesport Vereniging een ledenvergadering in het Ned. herv. verenigingsgebouw. Na het openings woord van de voorzitter, de heer G. v. Spronsen, kwam het belangrijkste agendapunt, de onderlinge wedstrij den van zang- en kleurkanaries aan de orde. Deze wejden vastgesteld op dinsdag 2 december. De winnaar van deze wedstrijd mag zijn vogels instu ren naar de geweslelijke kampioens wedstrijden. die dit jaar te Bergen op Zoom zullen worden gehouden. Voorts werden enkele punten behan deld in verband met het 10-jarig be staan van de vereniging in december a.s. Ernstig verkeersongeval te Kruiningen. Zaterdagavond te omstreeks 22.45 uur had te Kruiningen een vrij ernstig verkeersongeval plaats op de Rijksweg bij het kruispunt van de Stationsweg Rijksweg. Een personenauto, bestuurd door de 36-jarige J. C. M. uit Yerseke kwam uit het dorp Kruiningen en reed in de richting Yerseke, waartoe hij de Rijksweg moest oversteken. Hij ver leende daarbij geen voorrang aan de uit de richting Goes komende per sonenauto, bestuurd door de 34-jari- ge A. A. Olijhoek uit Den Haag. Deze auto reed met grote snelheid op de overstekende auto in. Door de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. M., de bestuurder uit Yerseke, bekwam wonden aan hoofd en gelaat en een hersenschud ding. Van de vier inzittenden o.w. drie ongeveer 26-jarige dames werd mej. D. St. uit de auto geslingerd. Zij liep hierbij hoofdwonden en een hersen schudding op. Mej. M. J. W. had even eens hoofdwonden, alsmede een ern stige beenwonde. De 35-jarige heer H. P. brak zijn rechterbeen. Alleen mej. L. Scft. kwam met enkele schram metjes en de schrik vrij. De vier ge wonden, die allen afkomstig waren uit Yerseke, werden naar het zieken huis Oostwal te Goes vervoerd. De inzittenden uit de Haagse auto, totaal zes, liepen alleen wat builen en schrammen op. De materiële schade was groot. De Haagse auto werd per takelwagen naar Goes gebracht. De andere auto werd te Kruiningen „opgeslagen". De rijkspolitie te Kruiningen had veel werk omdat het verkeer enige tijd moest worden omgelegd. De toestand van de slachtoffers i zondagmorgen redelijk wel te noe men. Bij Kortgene gestrande „Narwal" vlotgetrokken De bij Kortgene gestrande coaster „Narwal" is zaterdagochtend bij hoog water vlotgetrokken door de sleephoot „Lama", die de kustvaar der de haven heeft binnengesleept, waar de schade aan het scheepsvlak zal worden vastgesteld. Burgerlijke stand SOUBURG. Bevallen: G. H. Boot—Wlnterwijk, z.j M. C. Gilde—Valentijn. d.; L. v. d. Velde— Diepstraten, d.; J. Siereveld—De Nooijer, z.; J. C._ Wisse—Filius, z.; A- J. Paarde- kooper—Hese, z.; J. M. Uijl—Jozlasse, d.; J. Dobbelaar—Tlssink, d.; R. N. Dirveq— Passenler, z: T. Wlllebnordsev. d. Ketterij, z I. MartherusPater, z. Ondertrouwd: G. L, Joosse. 22 jaar en H. Wasslnk, 21 Jaar; A. Vermeulen. 25 Jaar en C. Tissink, 26 Jaar; p. H. Baart, 24 laar en E. Vader. 20 Jaar. Getrouwd: G. T. Mannaart, 26 jaar en M J. de Smidt, 24 jaar; M. L. v. d. Kloos ter, 28" jaar en M. M. Barendse, 22 Jaar; J. J. van Eenennaam, 25 jaar en W. Wit te, 21 Jaar; W. M. de Vogelaar, 32 Jaar en J- M. A. de Ridder, 39 Jaar; A. Joziasse. 25 jaar en J. C. van Soelcn, 23 jaar; W Walraven, 22 jaar en C. J. Wlssehnk, 18 jaar; H. J. Martheij. 30 jaar en A E Andela, 30 Jaar. Overleden: J. Jobse, 28 jaar; J. C. Goed hart. 58 jaar; S- van Schilt, 82 jaar. DOMBURG. Bevallen; L. Maas—Provoost, d.; M. J. Murk—Roelse, z.; W. Maas—De Kuijper, zoon. Ondertrouwd: J. de Visser. 25 jaai en E. Maljaars, 22 Jaar; H. van Sighem. 49 iaar A. H. Diebeis, 42 Jaar. Getrouwd: J. Provoost, 24 jaar en G de Bruin, 23 Jaar; M. van den Berg, 32 Jaar en L- Provoost, 24 Jaar Overleden: P. Schrier, 63 Jaar. Vijfjarig jubileum Herv. vrouwengroep wijk II. In de aula van <le r.h.b.s. te Vlissin gen vierde' de hervormde vrouwen groep wijk II vrijdagavond haar eer ste lustrum. Het geheel droeg een feestelijk karakter. Samen met echt genoten en genodigden werd een broodmaaltijd gebruikt. Nadat ds. F. S. Kloosterman iets over het werk van de vereniging had verteld, sprak het erelid mevrouw Touburg, waarna de secretaresse mevrouw R. Geert- vliet de energieke leidster mevrouw Kloosterman-Dumans dankte voor al het goede werk en haar een boek werk en een foto van de Vlissingse boulevard aanbood. Na de maaltijd bood de vrouwen groep de wijk een gezellige avond aan, waar o.a. de heer en mevrouw Popma met het poppentheater „De Zeeuwse Uilenspiegel" optraden. De avond werd beëindigd met een avóndsluiting. PLEIDOOI VOOR OPEN SPEELPLAATS Vertegenwoordiger in Prov. Jeugdraad gewenst. Tijdens de zaterdagmiddag in café- restaurant „Delta" te Vlissingen ge houden streekconferentie van de Ne derlandse Unie van Speeltuin Orga nisaties met de samenwerkende speel tuinverenigingen in Vlissingen heeft de heer K. van Driel, referendaris van de afdeling onderwijs en volks ontwikkeling van de gemeente Rot terdam een lans gebroken voor het instellen van openbare speelplaatsen naast de reeds bestaande besloten speelplaatsen. De heer Van Driel zag het als de uitdrukkelijke plicht van de gemeentebesturen om ruimte te scheppen voor openbare speelplaat sen, daar de gemeentelijke overheid verantwoordelijk blijft tegenover de kinderen van wie de ouders om eni gerlei reden zich niet willen aanslui ten bij een speeltuinvereniging. Spreker was van mening, dat bij alle aandacht, die besteed wordt aan de sociale en culturele zorg, de open luchtrecreatie vaak in het gedrang komt. Toch behoeft voor de open speelplaats, zo ging spreker verder, „slechts weinig rulmto beschikbaar te zijn. Vier- a vijfhonderd vierkante meter zijn ruimschoots voldoende. Met enkele eenvoudige speelwerktui- gen uitgerust, zou het geheel niet meer dan circa 3000 behoeven te VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 7 november. Aardappelen 8—12, andijvie 9—18, bloemkool 13—71, sperziebonen 93— 97, snijbonen 93—1.99, sla 5.40—15.80, witlof A 64—1.03, idem B 56—81, spruiten A 36— 64, idem B 15—35, idem D 32—51, knol selderij 5—11, kroten 410, rodekool 8— 17, gelekool 7—11, groenekool 8—13, was- peen 13—16, gr. peen 7—10, uien 6—14, prei 10—23, spinazie 38—66, selderij' 2—11, peter selie 5—12. Tomaten binnenl. A 29—66, B 29—47, C 27—43, CC 14—34. Zacht fruit: Alicanten 66—1.31, Frankenthalers 103. Hard fruit: Légipont st. 60-65 53, st. 55- 60 38, H 55-60 37, H I 36—38, H II 15, K 24; Br. A. Lucas st. 70-op 38—44, st. 65- 70 34—37, st. 60-85 18, H 70-op 31—39, H 65-70 35,,.H I 17—31, H II 10—14; Zw. Wijn peer St.' 60-65 21—31, st. 55-60 18—28, H 65- 70 34, H 60-65 27—30, H 55-60 10—12, H I 17—25, H II 7, K 7—16; Duyenne de C.: st. 70-sp 85—91, St. 65-70 87, st. 55-60 79, H 70-op 87, H 60-65 80, H I 65—76, K 27— 70; Cox's Orange st. 70-op 49—61, st. 65-70 42—51, St. 60-65 30—41, st. 55-60 14— 27, H 70-op 45—55, H 65-70 41—51, H 60-65 28—37, H 55-60 13—27, H I 17—35, H II 7— 17, K 16—31; Glorie van Holland: st. 70-op 18—31 St. 65-70 16—20, H 70-op 18—22, H 65-70 17—19, Goudrelnet st. 70-op 16—34, H 70-op 15—22, H 65-70 12—16, H 60-65 12, H II 11, K 1014; Sterappel st. 70-op 34, st. 65-70 33, st. 60-65 29, st. 55-60 16, H 70-op 35—38, H 65-70 31—34, H 60-65 26—30, H 55-60 13—22, H I 18—19, H II 7—10, K fe—22; Jonathan st. 65-70 34, H 70-op 19— 21. H 65-70 20, H 60-65 11—14, K 11; Maria- appel st. 70-op 41—46, st. 65-70 -41, H I 37, K 28. V.V.D. vergaderde te Goes. Zaterdag werd te Goes een algemene ledenvergadering gehouden van de centrale Middelburg van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie. Na het openingswoord van de waar- nemend-voorzitter, ir. M. J. Stoel Feuerstein, waarin de grote ver diensten van de onlangs overleden voorzitter, de heer L. A. Schenk, wer den herdacht, kwamen de problemen ter sprake, waarvoor het bestuur der centrale Middelburg als gevolg van de snelle groei der partij wordt ge steld. Met voldoening werd geconstateerd dat de belangstelling van de jeugd voor de liberale beginselen in ver schillende delen van Zeeland hoe lan ger hoe meer tot uiting komt. Kringvergaderingen Z.L.M. Het programma voor de eerste kring vergaderingen van de Z.L.M. in dit ■winterseizoen zijn vastgesteld. Op deze bijeenkomsten komen organisato rische kwesties aan de orde en ook zal gesproken worden over het win- terprogramma. De vergaderingen zijn als volgt vastgesteld: Kring West Zuid-Beveland, dinsdag 11 november te Goes. Kring West Zeeuwsch-Vlaan- deren, woensdag 12 november te Oost burg. Kring Axel, woensdag 12 no vember te Terneuzen. Kring Oost Zuid-Beveland, dondei'dag 13 novem ber te Kruiningen. Kring Walcheren vrijdag 14 november te Middelburg. Kring Tholen en St.-Phil'ipsland, za terdag 15 november te Tholen. Kring Noord-Beveland, vrijdag 21 november te Kortgene. Kring Schouwen-Duive- land, dinsdag. 25 november te Zierik zee. Bevelandse smeden bijeen. Deafdeling Zuid-Beveland van de Bond Smeden Constructie kosten. Bovendien zijn dergelijke open speelplaatsen als stadsverfraai- ing zeer geslaagd." Voor wat betreft het toezicht op der gelijke speelplaatsen, zag de heer \'an Driel als ideaal de adoptie door een speeltuinvereniging in ae omge ving. De heer Van Driel verwierp de gedachte, dat een open speelplaats aan een speeltuinvereniging in de zelfde buurt leden zou afsnoepen. Een speeltuinvereniging, aldus spreker, moet meer kunnen bieden. Als voor beelden noemde hij het clubwerk, het organiseren van kampeertochten, ont spanningsavonden en dergelijke. CLUBWERK Tijdens de discussie, die op de cau serie van de heer Van Driel volg de, kwam de voorzitter van de con ferentie, de lieer A. Seheliings uit Vlissingen, nader op dit clubwerk terug. De voorzitter onderschreef daarbij hetgeen de heer Van Driel had gezegd, maar hij meende dat de verenigingen in Zeeland, en in Vlissingen in het bijzonder, gehan dicapt zijn door het gebrek aan degelijke clubhuizen. Wethouder M. A. van Popering, die met wet houder C. J. Gillisen Verschage en de commissaris van politie, de' heer C. van der Mark de conferentie als genodigde bijwoonde, verklaarde dat de idee van de „open speel plaatsen" zeker leeft bij het Vlis singse gemeentebestuur, maar dat verwezenlijking ervan tot nu toe afstuitte op de financiële toestand. De heer Van der Mark verklaarde zeer sceptisch tegenover openbare speelplaatsen te staan, daar hij vreesde, dat er door de jeugd nog meer zou worden vernield. Op zijn vraag over een rolschaatsbaan, gaf de heer Van Driel ten antwoord, dat die in Rotterdam een grote attractie was gebleken. Als tweede op deze conferentie voer de mejuffrouw C. G. Goudriaan, be stuurslid van de N.U.S.O., het woord over „Samenwerking, plaatselijk en regionaal". Spreekster wees op de wenselijkheid, dat de speeltuinorga nisaties vertegenwoordigd zijn in dé Provinciale Jeugdraad, zoals dat in alle provincies het geval is behalve in Limburg, Noord-Brabant en... Zee land. Mejuffrouw W. J. H. Westera, se cretaresse van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk zei tijdens de discussie, dat naar haar mening hiertegen geen en kel bezwaar kon bestaan. Het initia tief hiervoor zou dan echter van de speeltuinorganisaties moeten komen. De heer Seheliings vertelde echter, dat de verenigingen dit initiatief al eens hadden getoond, maar dat de Jeugraad de tijd toen nog niet rijp achtte voor het toelaten van een ver tegenwoordiger van de speeltuinor- Over samenwerking sprak ook de voorzitter, de heer Seheliings in zijn openingswoord. Hij pleitte daarin voor toetreding tot de N.U.S.O., voor zover de verenigingen nog niet aan gesloten zijn. Voorts vestigde hij er de aandacht op, dat de N.U.S.O. verwacht volgend jaar ook tuinen in Arnemuiden, Ter- neuzen en Ouwerkerk te krijgen. Ook in andere Zeeuwse gemeenten hoopt men nog eens zo ver te komen. De heer Seheliings betreurde het, dat een derde van alle gemeenten in Zee- chinereparatie hield zaterdagmiddag ïihU.r gemeenten beh^Slok Oojtburg Zierikzee. Dat de rijksoverheid het Prins van Oranje" te Goes voorzitterschap van de heer G. van Damme uit 's-Gravenpoldcr. Mode aanwezig was het hoofdbestuurslid de heer S. Hillebrand uit St.-Laurens. Diverse verenigingszaken werden be handeld, waarbij o.m. de Neko-aange- legenheden ter sprake kwamen. De heer M. Zuidweg te Heinkenszand bracht verslag uit van de algemene bondsvergadering te Utrecht. Het verslag van de Zeeuwse Combinatie vergadering werd uitgebracht door de heer A. v. d. Berge te Kattendijke. VANDAAG. Terneuzen Luxor; „Het lokkend moe ras", 20 uur, 18 Jaar. Oostburg Ledeltheater: „De tijger valt aan", 19 45 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: „Gezworen ka- TERNEUZEN Clubkampioenschap biljarten. In de tot nu toe gespeelde biljartwed strijden om het clubkampioensehap van Terneuzen werden de volgende uitslagen bereikt: le afdeling: BW I—KOT I 2—0. Meert IStockman I 20; Stock man I—KOT I 2—0: Meert I—BW I 2—0. Stand: Meert I 2—4: BW I 2—2: Stockman I 2—2: KOT I 2—0. 2e afdeling: KOT II—BW H 0—2: Stockman II—Meert II 02: Meert II—KOT H 2—0; Stockman H—BW II 0—2. Stand: BW H 2—4; Meert II 24; KOT H 2—0; Stockman II 2—0. Je afdeling: KOT m—BW m 2—0; BW IV—KOT IV 0—2; KOT IV— KOT III 0—2; BW IH—BW IV 2— 0; KOT Hl—BW IV 2—0 en KOT in—KOT IV 2—0. Stand: KOT ni 4—8; BW III 2—2; KOT IV 3—2; BW IV 3—0. Prijskaarting. De afdeling Terneuzen van de Fede ratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening hield in het jeugdgebouw een prijskaarting voor ouden van da gen. Ruim 60 bejaarden namen hier aan deel. De uitslag van de wedstrijd was als volgt. 1 P. Rinkhout; 2 J. Riemens; 3 weduwe Weve; 4 F. v. Wijnsbergen; 5 F. v. Doeselaar; 6 M. "t. Gilde: 7 J. v. Langevelde; 8 Iz. Scheele; 9. E. Hofman en 10 H. Kuljk. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: C. Pichal—Vantricht, d.; H. Verhel stDe Zwarte, z.; M. J. Dees— Hoebé, d-; G- G. L. Roelans—Van Waes- berghe, z.; A. Geelhoedt—De Jonge, z.; G. M. van den Eynde—Baart, d.; N. M Baart—Jause, z-: F. M. van Hecke—Ver- hoosel. z.; A. Pijpelink—Van Drongelen, d-; C. R. van den Bogaard—Aerssens, d.; P. Nijssen—Pladdet. d. Ondertrouwd: P. G. Hamelink. 25 Jaar en M. A. P. van Hecke, 22 Jaar; R. P. van Bunderen, 27 jaar en E. J. van Yk, jaar; J. G. van der Straate, 27 jaar en G. T. de Wilde, 19 jaar; L. A. Geers, 26 jaar en M. M. van Overdulve, 22 jaar. Getrouwd: A, A. P. Bril, 25 jaar en M- Scheele, 24 jaar. Overleden: C. Laurijs, 81 Jaar, wed. van S. Schelfhout. SCHOONDIJKE Filmavond. De filmavond van het Nederlands Bijbelgenootschap te Schoondijke op donderdag 13 november a.s. wordt niet gehouden in de hervormde kerk, maar in het gereformeerd jeugdge bouw. CADZAND Collecte. De collecte ten bate van het P.I.T. bracht in de gemeente Cadzand f 44 op. belang van speeltuinen wél inziet, toonde de voorzitter aan met enkele subsidiecijfers. In 1947 was de rijks subsidie slechts 7000, terwijl deze in 1957 30.000 bedroeg. Er zijn dan ook in totaal 535 speeltuinen. Nieuw orgel in Geref. kerk te 's-Gravenpolder. Zaterdag werd het nieuwe orgel van de geref." Ijerk te 's-Gravenpolder in gebruik genomen. Namens de orgel commissie werd het elektro-pneuma- tische orgel door de heer Elenbaas uit 's Heer Abtskerke aan de kerke- raad overgedragen. Het nieuwe orgel, dat is gebouwd onder adviseurschap van de organist, P. C. Brakman uit Axel, vervangt een harmonium, waarvan men tot voor kort bij de diensten gebruik maakte. Bij de overdracht sprak de voorzit tervan de kerkeraad, de heer C. Cia- risse een dankwoord. Verder sprak de consulent, ds. J. Koolstra uit Krui ningen. Hierna speelde de heer Brak man enkele liederen op het orgel, afgewisseld met samenzang en koor zang. Het koor stond hierbij onder leiding van de heer A. Karman. Rechters-plaatsvervanger te Middelburg benoemd. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arron dissementsrechtbank te Middelburg mr. P. W. Meijlink. notaris te Mid delburg en mr. J. de Widthurge- meester van de gemeente Middelburg. Gemeente-studiekring vergadert in Goes. De studiekring voor gemeente-admi nistratie en gemeentefinanciën in de provincie'Zeeland vergadert woens dagmiddag 19 november om twee uur in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Drs. M. C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland zal in deze bij eenkomst spreken over „Het bestuur en de specialisten". Na de pauze zal felegenheid worden geboden over het ehandelde van gedachten te wisse len. Voorts zullen twee vertegen woordigers van Oost Zeeuwsch-Vlaan- óeren en Schouwen en Duiveland in het kringbestuur worden gekozen. Ter vervulling van beide vacatures worden respectievelijk aanbevolen 1 burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, 2 J. Francke. Axel en 1 M. A. Sweere, Zierikzee: 2 A. P. du Bois, Zonnemaire.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3